شبکه های اجتماعی

آموزش نحوه تبلیغات موثر در اینستاگرام

اگر صاحب کسب و کار هستید حتما به یک اکانت تجاری نیاز خواهید داشت تا از طریق آن بتوانید رفتار مخاطبین در برابر محتوای تولید شده را آنالیز و مورد ارزیابی قرار دهید. در آموزش های قبلی به نحوه ساخت اکانت تجاری اینستاگرام و همچنین راهکاریی برای بالا بردن بازدهی پیج اینستاگرام پرداختیم. حال اگر تمایل داشته باشید رفتار مخاطبین خود را تحلیل کنید و بدانید کدام محتوا بیشتر مورد پسند قرار گرفته یا حتی بخواهید تبلیغاتی را در سایر پیج ها قرار دهید می بایست با تکنیک های تبلیغات موثر در اینستاگرام آشنا باشید. در این راستا باید بدانید impressions و reach دو اصطلاح مهم در اکانت های تجاری اینستاگرام هستند که اطلاعات آماری مهمی در اختیار شما قرار می دهند. اطلاع از این اصطلاحات و آشنایی با کاربرد آنها در راستای تولید محتوای هدفمند ضروری خواهد بود. در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم با مفهوم ایمپرشن و ریچ در اینستاگرام آشنا شویم و بدانیم تفاوت reach و impression در اینستاگرام چیست؟ در نهایت می توانید د راستای بالا بردن ریچ اینستاگرام اقدام کنید. اما قبل از آن باید بدانید که ریچ و ایمپرشن چه معنایی دارند؟

نکات مهم آنالیز پیج اینستاگرام

معیارهای مختلفی در هنگام تجزیه و تحلیل یک برند در اینستاگرام وجود دارد. اما برای اینکه بدانید کدام پیج برای تبلیغات بازدهی بهتر و بیشتری خواهد داشت و یا اینکه یک پست را آنالیز کنید باید دو فاکتور اصلی ریچ و ایمپرشن پیج تبلیغاتی را مورد ارزیابی قرار دهید. دو معیار اصلی impressions و reach در اینستاگرام به منظور تجزیه و تحلیل حساب مورد بررسی قرار می گیرند. تعداد ریچ و ایمپرشن دو مفهوم مجزا و متفاوت از هم هستند.

در مرحله اول  در نظر داشته باشید ریچ و ایمپرشن چه کاربردی دارند:

 • زمانی که بخواهید تبلیغات موثری در اینستاگرام داشته باشید باید ریچ و ایمپرشن یکی از پست های پیج هدف را مورد ارزیابی قرار دهید.
 • زمانی که بخواهید سلیقه مخاطبین خود را شناسایی کنید می توانید میزان ریپ و ایمپرشن پست های خود را تحلیل کنید.

حالا می بایست با دو مفهوم impressions و reach آشنا شوید.

 • معنی impressions در اینستاگرام: تعداد دفعاتی است که یک پست یا استوری توسط کاربران اینستاگرام دیده می شود. (به عنوان مثال مقدار 3 در impressions ممکن است به این مفهوم باشد که یک اکانت 3 بار پست شما را دیده است.)
 • reach اینستاگرام: به مفهوم تعداد اکانت های منحصر به فردی است که پست یا استوری های شما را دیده اند. بنابراین reach اینستاگرام آمار واقعی کاربران را محاسبه می کند. سعی کنید این آمار را برای معرفی برندتان به حداکثر برسانید. (توجه کنید اگر یک اکانت چند بار یک پست را مشاهده کند مقدار reach آن همان یک خواهد بود.)

reach تعداد کل اشخاصی است که پست (محتوای) شما را دیده اند. اما impressions تعداد نمایش  پست است. بنابراین مقدار ایمپرشن همیشه یا برابر و یا بیشتر از مقدار ریچ در اینستاگرام است. حالا بری داشتن تبلیغات موثر در اینستاگرام می بایست یکی از پست های پیج هدف را بر اساس دو فاکتور بالا تحلیل کنید.

تفاوت reach و impression در اینستاگرام چیست؟

این آمار به شما کمک می کند تا از سلایق مخاطبین خود آگاه شوید و در استراتژی تولید محتوا نکات مهمی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال پست های محبوب را بررسی کنید و از آن ها نکات سازنده استخراج نمایید و در پست های بعدی پیاده سازی کنید. بدین ترتیب تا حدودی از سلایق مخاطبین خود آگاه خواهید شد.

 • impression دفعات نمایش داده شدن پست را محاسبه می کند در واقع ایمپرشن تعداد دفعاتی است که محتوای شما دیده می شود اما reach تعداد کلیک ها را می شمارد.
 • اگر یک نفر چندین بار پست شما را مشاهده کند تعداد دفعات آن در impression محاسبه می شود اما در reach یک بار بازدید تلقی می شود.
 • ریچ در واقع تعداد اکانت های منحصر به فردی است که پست شما را مشاهده کرده اند.
 • آماری که reach در اختیار شما قرار می دهد مهم است بنابراین تلاش کنید آمار ریچ اینستاگرام خود را به حداکثر برسانید.
 • اگر آمار ایمپرشن اینستاگرام شما بیشتر از آمار reach بود به این مفهوم است که مخاطبین شما یک پست را چندین بار دیده اند.

ریچ و ایمپرشن اینستاگرام کجاست؟

برای بررسی عملکرد محتوای خود باید به بخش insights اینستاگرام مراجعه کنید. insights ابزار تحلیل کمپین های تجاری اینستاگرام است و روی اکانت های تجاری قابل دسترسی می باشد. بنابراین لازم است اکانت اینستاگرام شما تجاری باشد.

اگر اکانت شما بیزینسی نیست در خصوص تبدیل اکانت ایسنتاگرام به حساب تجاری اقدام نمایید. پس از تجاری کردن اکانت به کمک راهنمای اتصال اینتساگرام به فیسبوک عمل کنید و اکانت خود را به حساب فیسبوک متصل نمایید.

حال برای مشاهده آمار ایمپرشن و ریچ در اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برای بررسی ریچ و ایمپرشن اینستاگرام، پست مورد نظر را باز کنید و با لمس view insights اطلاعات آماری مربوط به پست را مشاهده کنید.
  ایمپرشن در اینستاگرام
 2. insights اطلاعات آماری کاملی از تعداد impressions و reach مربوط به محتوای مورد نظر را در اختیارتان قرار می دهد.
  تفاوت reach و impressions در اینستاگرام چیستحال می توانید مجموع تعداد دفعاتی که پست شما در 7 روز گذشته دیده شده را بررسی نمایید.
  در قسمت reach تعداد اکانت های یونیک که در 7 روز گذشته پست شما را دیده اند نمایش داده می شود.
  reach در اینستاگرام

در نظر داشته باشید reach تعداد بازدید واقعی را نمایش می دهد و impressions آمار کل دفعات بازدید را ارائه می دهد. بنابراین معمولا عدد ایمپرشن بیشتر از ریچ است.

نکات مهم بعد از تحلیل پست اینستاگرامی

 • وقتی می خواهید تاثیر تبلیغ خود را مورد ارزیابی قرار دهید روی مقدار impressions تبلیغ مورد نظر تمرکز کنید.
 • اگر مقدار reach را بر مقدار impressions تقسیم کنیم می توانیم میانگین ایمپرشن برای هر کاربر را محاسبه کنیم. به عنوان مثال اگر ایمپرشن 12 و ریچ 4 بود یعنی هر کار 3 بار پست شما را مشاهده کرده است.
 • اگر نسبت به مقدار reach تعداد لایک و کامنت کمی داشتید به این معنی است که محتوای تبلیغی شما مشکل دارد.
 • بازاریابان از مقدار ریچ اینستاگرام به عنوان ملاک محاسبه درصد اینگیجمنت اینستاگرام یا تعامل استفاده می کنند. هر چه میزان reach یک پست بیشتر باشد به این مفهوم است که احتمال به اشتراک گذاری آن و افزایش فالوور پیج نیز بیشتر خواهد بود.
 • برای افزایش فالوور باید مقدار reach پست های خود را به حداکثر برسانید. بنابراین تولید محتوای با کیفیت و دانستن زمان مناسب انتشار پست (زمانی که بیشترین تعداد فالوور در اینستاگرام آنلاین هستند) لازم و ضروری خواهد بود.
 • اگر مقدار impressions پست های شما از مقدار reach بیشتر بود به این مفهوم است که کاربران بیش از یک بار محتوای شما را مشاهده می کنند.
 • reach به مفهوم تعداد افرادی است که محتوای شما را دیده اند اما impressions تعداد دفعاتی است که تبلیغ شما در صفحه نمایش داده شده است.

به منظور آنالیز کمپین تجاری خود لازم است اطلاعات آماری از آن بدست آورید. این اطلاعات در بخش insights پروفایل کاربری در اختیار شما قرار داده می شود. ایمپرشن و ریچ دو معیار اصلی و حائز اهمیت در آنالیز یک پیج هستند. در این مطلب با تفاوت reach و impression در اینستاگرام آشنا شدید. impressions اینستاگرام تعداد دفعات بازدید یک پست را شمارش می کند و reach بیانگر این است که چه تعداد کاربر یکتا پست شما را دیده اند. با بررسی دو فاکتور عنوان شده می توانید سلایق مخاطبین خود را شناسایی نمایید و میزان بازدهی پیج اینستاگرام خود را افزاش دهید. اگر این مطلب برای شما مفید بود لینک آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. آموزش رایگان اینستاگرام

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا