بهترین

بهترین سریال های خارجی جهان 2019 و 2020 و 2021

بهترین سریال های خارجی جهان در سال های 2021، 2020، 2019 و 2018 را مورد بررسی قرار داده و با شما همراه هستیم. اگر به دنبال لیست بهترین سریال های دنیا هستید در میزبان فا مگ بهترین سریال های imdb و سریال های برتر بر اساس امتیاز متاکریتیک و سریال های برتر راتن تومیتوز را به شما معرفی خواهیم کرد. اینجا بهترین سریال های جهان را امتیازبندی و نقد و بررسی کرده ایم. به طور خلاصه می توان گفت بهترین سریال های جهان و تاریخ سینمای دنیا که در لیست زیر با آن آشنا می شوید شامل سریال حادثه چرنوبیل، سریال بریکینگ بد که از جمله سریال های خارجی تمام شده است، سریال خارجی کارگاه حقیقی که بهترین سریال خارجی 2019 بوده، برترین سریال 2020 یعنی سریال خارجی وایکینگ ها، سریال دارک که از جمله سریال های برتر راتن تومیتوز است، سریال دکستر، سریال خارجی لاست که بهترین سریال خارجی قرن محسوب می شود، سریال مانی هیست با ژانر جنایی، سریال گیم آف ترونز که از جمله بهترین سریال های خارجی 2021 بوده و نهایتا سریال دنیای غرب می باشد. لیست بهترین سریال های خارجی جهان که گردآوری نموده ایم از سریال هایی در ژانر تاریخی و حماسی تا جنایی و پلیسی و رمز آلود را شامل می شود و سعی کرده ایم فهرست برترین سریال های خارجی دنیا در 2019، بهترین سریال های خارجی جهان 2020 و حتی بهترین سریال های خارجی جهان 2021 را در این لیست بگنجانیم. در ضمن لیست سریال های خارجی پیشنهادی ما دائما در حال آپدیت شدن و بروز رسانی است تا همواره بتوانیم فهرست بهترین سریال های خارجی جدید را گسترش دهیم پس تا انتها با ما همراه باشید. 😍

لیست بهترین سریال های خارجی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از دیدن چند قسمت یا چند دقیقه از یک سریال خارجی از ادامه تماشای آن منصرف شده و از انتخاب آن سریال پشیمان شوید. اما وقتی بدانید که سریال هایی وجود دارند که هم از نظر منقدین و هم از منظر مخاطبان و تماشاچیان تحسین شده و به عنوان بهترین سریال های خارجی جهان در سال های 2021 و 2020 و 2019 انتخاب شده اند، آن موقع قطعا آن سریال یک انتخاب هوشمندانه خواهد بود. قصد داریم به معرفی بهترین سریال های خارجی جهان بپردازیم سریال های زیبا و جذابی که حقیقتا ارزش حداقل یک بار دیدن را دارند بهترین سریال های خارجی جدید که در سال های 2018 و 2019 و 2020 و 2021 تعداد قابل توجهی از مخاطبان را مجذوب خود کردند و بعضا رکورد بیشترین تعداد بیننده را شکستند. بدون شک اسامی بهترین سریال های خارجی بسیار زیاد است که شاید در لیست پیشنهادی بهترین سریال های خارجی که ارائه می کنیم نیامده باشد . چرا که اسامی بهترین سریال های جهان زیاد است و ما در اینجا فقط به جذاب ترین ها اشاره می کنیم. البته در نظر داشته باشید این لیست به صورت مداوم بروزرسانی می شود.

بهترین سریال های خارجی جهان

خیلی از افراد دیدن یک سریال خوب را به تماشای یک فیلم سینمایی ترجیح می دهند. معمولا همراه شدن با داستان های مختلفی که در یک سریال اتفاق می افتد جذابیت و کشش بیشتری را برای یک بیننده ایجاد می کند. در این مقاله ما سعی کرده ایم 10 سریال برتر دنیا که به نسبت پر بیننده و جذاب هستند را به عنوان لیست پیشنهادی بهترین سریال های خارجی جهان به شما معرفی کنیم. معیارهایی که برای معرفی بهترین سریال های خارجی جهان در نظر داشته ایم علاوه بر نظر و امتیاز منتقدان و مخاطبان که در سایت های معتبر قرار داده اند، سال انتشار نیز بوده است. به عبارت دیگر سریال برتر دنیا که هم تحسین منقدین سینما و سایت های معتبر تحلیل سریال را به همراه داشته اند و هم مورد استقبال ببینندگان قرار گرفته اند. این لیست پیشنهادی شامل سریال های برتر بر اساس امتیاز متاکریتیک، سریال های برتر راتن تومیتوز و بهترین سریال های imdb است. در واقع بهترین سریال های خارجی جهان 2019، بهترین سریال های خارجی جهان 2020 و بهترین سریال های خارجی جهان 2021 را شامل می شود. سریال هایی که می توانند یک گزینه خوب برای ایام کرونایی تابستان 1400 باشند. خوشبختانه لیست پیشنهادی سریال های خارجی جدید که تهیه کرده ایم بسیار متنوع است افرادی که علاقه ای به خواندن زیرنویس ندارند می توانند نسخه های دوبله شده یا زیرنویس چسبیده سریال را دانلود کرده و تماشا کنند. در ادامه این مقاله علاوه بر ویدیوی نقد و بررسی 10 سریال برتر دنیا به معرفی بهترین سریال های خارجی جدید و مشابه هم پرداخته ایم.

1- سریال حادثه چرنوبیل Chernobyl

بهترین سریال های خارجی جهان

سریال حادثه چرنوبیل انفجار نیروگاه هسته ای چرنوبیل را روایت می کند. پروفسور لگاسف پرتوشناس و دانشمند شیمی، نقش مهمی در مدیریت و کاهش تشعشعات داشت. تلاش برای پاکسازی شهر و مناطق آلوده، اصلی ترین بخش های این سریال خارجی برتر تاریخی است.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال چرنوبیل را میگه:
بهای دروغ چقدر است؟ این جمله تاثیرگذار ترین و مهم ترین قسمت مینی سریال 5 قسمتی چرنوبیل به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی 2019 بشمار می رود. این سریال 5 قسمتی باعث شد تا علاقه مندان فیلم به محض پایان سریال بازی تاج و تخت (در ادامه در مورد سریال تاج و تخت توضیح می دهیم) یک شاهکار دیگر از HBO اما این بار از یک کارگردان تقریبا گمنام و بی تجربه در کارهای درجه یک را شاهد باشند. اما کریگ مازن از این امتحان موفق بیرون آمد و یکی از جذاب ترین و زیباترین فیلم های تاریخ را ساخت. به همین دلیل بود که جایزه امی بهترین کارگردانی و بهترین فیلم نامه را از آن خود و چرنوبیل کرد. از دیدگاه کاربران چرنوبیل بهترین مینی سریال اخیر است و به همین دلیل به عنوان اولین پیشنهاد در مقاله معرفی بهترین سریال های خارجی جهان از آن نام بردیم.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل ها تعداد قسمت ها کارگردان شبکه ارائه کننده
آمریکا 2019 درام – تاریخی 1 5 کریگ مازن
اچ بی او

یکی از منابعی که فیلم بر اساس آن تولید شده کتاب صداهایی از چرنوبیل (Voices From Chernobyl) نوشته اسوتلانا الکسیویچ برنده‌ جایزه‌ نوبل است. هر چند در مورد صحت همه آنچه در فیلم اتفاق افتاده بحث و جدل وجود دارد اما به هر حال روایتی جذاب از بزرگترین اتفاق هسته ای قرن اخیر را به تصویر کشیده است. اتفاقی که به گفته گورباچف دلیل اصلی فروپاشی شوروی بود. داستان فیلم در واقع از اولین دقایق بروز حادثه هسته ای در نیروگاه اتمی چرنوبیل اوکراین تا تلاش های دانشمندان و مسئولین دولتی برای مهار و پاکسازی آلودگی ها را نمایش می دهد. البته این سریال خارجی ساخته آمریکا و بریتانیا است و واضح است که کمی سلایق سیاسی نسبت به یک رژیم کمونیستی در آن وجود داشته باشد. می توان گفت سریال Chernobyl یکی از بهترین سریال های تاریخی خارجی است.

چرا سریال حادثه چرنوبیل ارزش دیدن دارد؟

چرنوبیل یکی از بهترین سریال های خارجی جدید از نگاه کاربران محسوب می شود و جوایز خاصی را از آن خود کرده. بدون شک تماشای یک سریال تاریخی واقعی که نشان دهنده مجموعه خطاهای انسانی و فنی و در نتیجه ایجاد بزرگترین فاجعه اتمی غیر نظامی قرن بیستم باشد اگرچه ناراحت کننده است، اما پر از درس ها و عبرت می باشد. بی مسئولیتی، بی تفاوتی و دروغ باعث شد تا یک فاجعه به این بزرگی رقم بخورد و نتایج و پیامدهای آن تا همین الان در اوکراین قابل مشاهده باشد. در این سریال خارجی همه چیز درباره حادثه چرنوبیل بیان شده است. حادثه چرنوبیل یکی از بهترین سریال های خارجی پیشنهادی میزبان فا مگ است. 😍

حقایقی در مورد سریال چرنوبیل

این سریال داستان واقعی فاجعه اتمی چرنوبیل در 1986 در منطقه چرنوبیل اوکراین را روایت می کند. اتفاقی که مجموعه ای از خطاهای انسانی و فنی آن را رقم زد و باعث شده تا همین الان اثرات تشعشعات هسته ای بر انسان ها و حیوانات آن منطقه مشهود باشد.

در سریال چرنوبیل به دلیل محدودیت هایی که وجود داشت تصاویر مربوط به جراحات های اتمی که بر پوست و بدن آتش نشانان و کارکنان مرکز هسته ای ایجاد شده بود خیلی واضح نمایش داده نشد. فقط در یک سکانس جراحات ناشی از تشعشعات هسته ای برای یک آتش نشان به نمایش کشیده شد. در واقع این جراحت ها و صدمات بسیار عمیق تر بود. واضح است که اگر قرار بود این جراحات به شکل واقعی نشان داده شوند تماشای این فیلم برای نوجوانان منع می شد!

اگر از زبان روسی به جای زبان انگلیسی استفاده می شد احتمالا سریال چرنوبیل استقبال کمتری داشت و شاید در لیست بهترین سریال های خارجی جهان قرار نداشت. از این رو سازندگان فیلم اگر چه در ابتدا قصد ساخت آن به زبان روسی را داشتند، اما با ساخت آن به زبان انگلیسی درصد زیادی از مخاطبان خود را حفظ کردند! همانطور که اشاره کردیم این فیلم پر از دیدگاه های سیاسی آمریکایی- بریتانیایی در مورد یک رژیم کمونیستی است و در آن به صورت تلویحی نشان می دهد که یک رژیم برخاسته از انقلاب و با ایدئولوژی مخالف غرب یعنی کمونیست و مارکسیست، اصلا نباید انرژی هسته ای داشته باشد! همه این تمایزات و به تصویر کشیدن واقعیت ها باعث شد چرنوبیل در فهرست بهترین سریال های دنیا قرار بگیرد.

هنرمند
نقش توضیحات
جرد هریس پروفسور والری لگاسف شخصیت اصلی داستان که به عنوان یک دانشمند شیمی و پرتوشناسی سعی در مدیریت فاجعه و کاهش اثرات مخرب دارد.
استلان اسکاشگورد بوریس شربینا عضو کابینه مرکزی حزب کمونیست و وزیر صنایع شوروی که مسئولیت اصلی در مدیریت این فاجعه داشت.
امیلی واتسون یولانا خومیوک دانشمند اهل بلاروس که در تحقیقات پس از فاجعه اتمی نقش موثری داشت.
جسی باکلی لیودمیلا ایگناتنکو همسر وسیلی ایگناتنکو یکی از آتش نشانان فاجعه چرنوبیل، از اولین قربانیان حادثه.

فیلم های ماجراجویی بر اساس واقعیت مشابه حادثه چرنوبیل

سه مورد زیر از جمله فیلم هایی هستند که داستان آن ها بسیار شبیه حادثه چرنوبیل است و از دیدن آنها لذت خواهید برد. در این فیلم ها نیز خطای انسانی و یا طبیعت موضوع اصلی هستند.

 • سرزمین فراموشی Land of Oblivion (روایت فاجعه چرنوبیل و تاثیر تشعشعات بر ابعاد زندگی مردم به دور از مسائل سیاسی)
 • سندروم چین The China Syndrome (رخ دادن حادثه اتمی در آمریکا و به تصویر کشیدن این حادثه مهیب و تاثیرات آن)
 • فرو پاشی Raspad (به تصویر کشیدن فاجعه چرنوبیل و پیشروی شوروی تا مرز فروپاشی)

2- سریال خارجی بریکینگ بد Breaking Bad

بهترین سریال خارجی

سریال بریکینگ بد در مورد یک معلم شیمی زحمتکش است که مشکلات مالی او را به سمت جرم و جنایت سوق می دهد. همکار او دانش آموز سابقش است. تلاش شخصیت اصلی داستان برای تولید و فروش مواد مخدر، بخش مهمی از موضوع سریال بریکینگ بد را رقم می زند.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال بریکینگ بد را میگه:

وقتی در سال 2013 در یک نظر سنجی 99% بینندگان بریکینگ بد که به فارسی افسارگسیخته ترجمه شده از این سریال رضایت داشته اند پس می توان گفت سریال بریکینگ بد واقعا قابل تحسین است و شایسته انتخاب به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی جهان می باشد. 16 جایزه امی نیز تایید دیگری بر این تریلر جنایی است. از سال 2008 تا سال 2013 تعداد 5 قسمت از سریال بریکینگ بد پخش شد. وینس گیلیگان کارگردان سریال بریکینگ بد با علم کامل بر شرایط اجتماعی جامعه آمریکایی این سریال مهیج را ساخته است. جامعه ای سرمایه داری که به راحتی و سرعت می تواند یک شخصیت خوب و مفید اجتماعی را به شخصیت منفی و مضر تبدیل کند. اگر به دنبال یکی از بهترین سریال های خارجی تمام شده می گردید، سریال بریکینگ بد Breaking Bad را پیشنهاد می کنیم. حقیقتا برینکینگ بد شایسته حضور در لیست 10 سریال برتر دنیا است.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت ها کارگردان شبکه ارائه کننده
آمریکا 2008 جنایی-درام 5 62 وینس گیلیگان معرفی بهترین سریال های خارجی
ای ام سی

معمولا رابطه معلم ها آن هم معلم شیمی با دانش آموز تنبل رابطه خیلی خوبی نیست. اما در سریال بریکینگ بد شخصیت اصلی داستان که یک معلم شیمی است به دلیل مشکلات مالی، با دانش آموز تنبل سابق خود همکار می شود. آن هم همکار در یک آزمایشگاه برای تولید مواد مخدر! این همکاری سبب ایجاد اتفاقات زیادی می شود که هر 5 فصل سریال بریکینگ بد از آن نشأت می گیرد. اما آنچه در سریال بریکینگ بد بیشتر از هر چیز دیگری مورد تحسین واقع شده این است که شخصیت پردازی بسیار دقیق و خوبی را شاهد هستیم. شخصیت پردازی خوبی که مخاطب را مجذوب کرده و او را به فکر وجود افرادی با همین ویژگی ها نه تنها در جامعه آمریکا بلکه در همه جوامع می برد. مشکلات مالی که یک معلم شیمی زحمتکش، خسته و البته بیمار را تبدیل به یک مجرم خطرناک می کند. بنظر شما این معلم تا کجا می تواند پیش رود و نهایتا سرنوشت او چیست؟

چرا سریال بریکینگ بد را ببینیم؟

سریال خارجی بریکینگ بد یا همان افسارگسیخته از این رو ارزش دیدن دارد که نشان می دهد پول اگر چه حلال مشکلات است اما شاید دلیل مشکلات هم باشد. وقتی به خاطر پول یک معلم ساده شیمی تبدیل به سرکرده یک باند تولید و توزیع مواد مخدر می شود و آنقدر پیش می رود که مواد مخدر جدیدی تولید می کند پس می توان گفت اخلاق و ارزش ها قربانی پول و سرمایه می شوند. سریال جذاب بریکینگ بد بیشتر از این که یک تریلر جنایی محسوب شود به نظر یک سریال روانشناسی جامعه شناسانه است که خطر سقوط ارزش ها به خاطر پول را گوشزد می کند. افسار گسیخته به دلیل امتیازات بالا از بهترین سریال های imdb و سریال های برتر راتن تومیتوز است.

حقایقی در مورد سریال برکینگ بد

در ابتدا اصلاً قرار نبود که شبکه اچ بی او تولید سریال بریکینگ بد را بر عهده بگیرد. حتی نتفیلیکس، TNT و شوتایم نیز از بر عهده گرفتن این سریال امتناع کردند. اما در نهایت شبکه ای ام سی در یک تصمیم جسورانه آن را ساخت و پخش کرد و حالا در لیست بهترین سریال های خارجی جهان قرار دارد. جالب است که سازمان مبارزه با مواد مخدر آمریکا DEA بسیار از ساخت این سریال استقبال و در ساخت آن کمک شایانی به سازندگان کرده شاید همین مورد یکی از دلایل قرار گرفتن سریال بریکینگ بد در بین اسامی بهترین سریال های دنیا باشد. چیزی که خود سازندگان انتظار نداشتند. همچنین این سریال شامل مباحث علمی بسیار دقیقی مخصوصا در حوزه شیمی و داروسازی است و یک پروفسور دانشگاه اکلاهاما موضوعات علمی آن را برای فیلمنامه تایید می کرد.

یکی دیگر از حقایق جالب سریال بریکینگ بد این است که اصلاً قرار نبود که شخصیت اصلی داستان کلاه داشته باشد اما یک بار به دلیل این که شخصیت اصلی ماجرا موهای سر خود را زده بود از طراح لباس خواست که کلاهی را صرفاً برای گرم کردن سرش به او بدهد. او نیز این کلاه را برای آقای وایت انتخاب کرد و همین موضوع به عنوان یکی از نمادهای جذاب سریال استفاده شد.

هنرمند
نقش توضیحات
برایان کرانستون والتر وایت شخصیت اصلی داستان سریال بریکینگ بد که به خاطر مشکلات مالی و بیماری، به تولید و فروش مواد مخدر روی می آورد.
آرون پال جسی پینکمن خرده فروش مواد، شاگرد سابق و همکار فعلی که در تولید و پخش مواد مخدر به معلم شیمی سابق خود کمک می کند!
آنا گان اسکایلر وایت همسر وایت که به خاطر بازی زیبایش در این نقش جایزه امی بهترین بازیگر نقش زن مکمل را از آن خود کرد.
دین نوریس هنک شریدر پلیس مبارزه با مواد مخدر و باجناق وایت! پلیسی وظیفه شناس و جدی که داستان سریال تقابل بین او وایت است.

سریال های شبیه به بریکینگ بد

سریال های زیر از سریال های خارجی ماجراجویی مشابه سریال بریکینگ بد بشمار می روند. هر سه سریال ذکر شده حقیقتا شایستگی حضور در لیست سریال های برتر دنیا را داشتند.

 • سریال پیکی بلایندرز Peaky Blinders (در این سریال قرار است شهر از وجود جناتکاران، خرابکاران و اغتشاش گران پاکسازی شود.)
 • خانه پوشالی House of Cards (سریالی با ژانر جنایی دربار شخصی که قصد تصاحب یک مقام سیاسی را دارد.)
 • ددوود Deadwood (افراد زیادی برای یافتن طلا به یک شهر کوچک بدون قانون مهاجرت می کنند که توسط یک شخص خاص اما بی قانون و خودمحور کنترل می شود.)

3- سریال خارجی کاراگاه حقیقی True Detective

نام بهترین سریال های جهان

داستان سریال کارآگاه حقیقی درباره دو کارآگاه حرفه ای به نام های راستین کول و مارتین هارت است که به بررسی و رمزگشایی از پرونده های پیچیده می پردازند. این دوکاراگاه به سختی اما به خوبی از پس این پرونده ها بر می آیند. هر فصل سریال کاراگاه حقیقی، داستان متفاوتی دارد.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال کارآگاه حقیقی را میگه:

باز هم در بین بهترین سریال های خارجی می توان به شاهکار دیگری از HBO اشاره کرد. کارآگاه حقیقی نام یک سریال خارجی جذاب به کارگردانی و نویسندگی نیک پیزولاتو است. پیزولاتو را احتمالا به خاطر رمان گالوستون بشناسید. او در سریال کارآگاه حقیقی تهیه کنندگی را بر عهده دارد. در واقع در هر قسمت از این سریال شاهد یک داستان جدید هستیم. اما شالوده اصلی همه قسمت ها تلاش دو کارآگاه برای پیدا کردن حقایقی در مورد مجرمین است که جرم هایی از قتل های سریالی گرفته تا ربودن کودک انجام داده اند. درام جنایی و معمایی کارآگاه حقیقی در سال 2014 پخش شد و تا کنون سه فصل از آن نمایش داده شده است به طوری که فصل سوم آن به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی جهان 2019 شناخته شد.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت کارگردان شبکه ارائه کننده
آمریکا 2014 معمایی-جنایی 3 24 نیک پیزولاتو
اچ بی او

هر چند که فیلم نامه سریال کارآگاه حقیقی از منایع مختلفی الهام گرفته اما شاید بتوان اصلی ترین منبع فیلم نامه را یک مجله با همین نام دانست. سریال کاراگاه حقیقی علاوه بر جنبه های جنایی و پلیسی جنبه های اجتماعی و فلسفی دیگری مانند پوچ گرایی و افراطی گرایی نیز دارد که داستان را برای مخاطب جذاب می کند. از همین رو مورد استقبال مخاطبان و منتقدان قرار گرفت و در امی و گلدن گلوب جوایز متعدی را از آن خود کرد. سریال True Detective یکی از بهترین سریال های جنایی خارجی تلقی می شود.

چرا سریال جنایی کارآگاه حقیقی!؟

همیشه در سریال جنایی و معمایی باید تمام حواسمان را جمع کنیم تا متوجه معمای قتل، سرقت و… باشیم. اما در سریال کارآگاه حقیقی بیشتر باید به معمای خود کار آگاهان توجه کنیم. اما شخصیت پردازی فوق العاده دو کارآگاه است که واقعا مخاطب را مجذوب داستان سریال کارآگاه حقیقی می کند. پلیس خوبی که در نهایت پلیس بد می شود و دیگری پلیس بدی که در نهایت به یک پلیس خوب تبدیل خواهد شد. البته وقتی مثلث کارگردان، نویسنده و بازیگران عالی باشد نباید انتظار دیگری داشته باشید.

حقایق سریال کارآگاه حقیقی

مهم ترین نکته در مورد این سریال آن است که یک پروفسور ادبیات و یک نویسنده، ریسک بزرگ در زندگی خود انجام می‌دهد و وارد دنیای سینما می‌شود و رمان خود را تبدیل به یک سریال جذاب می کند. اما جذابیت و داستان آن به قدری بود که بین شبکه های اچ بی او، شوتایم و خیلی شبکه های دیگر برای گرفتن حق امتیاز این سریال دعوا شود.

یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم در این سریال که تا مدتها ذهن مخاطبان را درگیر کرد، این است که آیا داستان این سریال واقعی است یا صرفاً براساس تخیلات نویسنده ساخته شده؟ خود تیزلاتو اذعان دارد که تمام اتفاقات واقعی است و از داستان و روایت های واقعی اقتباس شده است.

هنرمند
نقش توضیحات
متیو مک کانهی راستین کول یکی از شخصیت های اصلی و کم حرف داستان که به عنوان کاراگاه روی جرایم کار می کند.
وودی هارلسون مارتین هارت همکار راستین کول که از زمین تا آسمان با همکارش فرق دارد و با کارها و عقاید او خیلی اختلاف نظر دارد!
الکساندر داداریو لیسا معشوقه مارتین است. داداریو هر چند به عنوان بازیگر مهمان در این سریال ایفای نقش کرد، اما با بازی در سریال شناخته شده تر شد.
میشل موناهن مگی همسر سابق مارتین. یکی از دلایل موفقیت سریال بدون شک بازی تاثیرگذار موناهن و مک کانهی است.

سریال های مشابه سریال کاراگاه حقیقی

اگر به ژانرهای معمایی، جنایی و رازآلود علاقه دارید و به دنبال کارگاهانی هستید که داستان ها را رقم می زنند سه سریال جنایی زیر را از دست ندهید.

 • سریال شکارچی ذهن Mindhunter (دو مامور اف بی آی که برای کشف یک جنایت با قاتلان سریالی به گپ و گفت می نشینند.)
 • رستگاری Rectify (مرد بیگناهی که 20 سال به جرم قتل زندانی بوده اما حالا آزاد شده و رفتار اجتماع با اون و واکنش او با دنیای جدید بیرون دیدنی است.)
 • لوتر Luther (داستان یک پلیس دلسوز و فداکار اما حساس و خشن که در برابر جنایات قادر به کنترل خود نیست و به دنبال انتقام مرگ همسر خود است.)

4- سریال وایکینگ ها Vikings

فهرست بهترین سریال های دنیا

سریال وایکینگ ها جنگ بین وایکینگ ها و انگلیسی ها و سبک زندگی آنان را نمایش می دهد . راگنار شخصیت اصلی داستان علی رغم مخالفت پادشاه به همراه لشکری به جنگ یا کشورهای غربی می رود.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال وایکینگ ها را میگه:

وایکینگ ها یک شاهکار در سبک درام تاریخی و اکشن از شبکه هیستوری است. موفقیت این سریال به حدی بود که آمازون امتیاز آن را از هیستوری خرید. اگر سبک سریال بازی تاج و تخت را دوست داشته باشید (که به احتمال زیاد دارید) قطعا از این سریال نیز لذت خواهید برد.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت کارگردان شبکه ارائه کننده
کانادا
2013 ماجراجویی-اکشن 6 83 مایکل هرست لیست بهترین سریال های خارجی
هیستوری

همانطور که از نام سریال قابل درک است روایت نزاع بین وایکینگ ها و دیگر کشورهای اروپایی مخصوصا انگلیسی ها را شاهد هستیم. وایکینگ ها از قرن 8 تا 11 میلادی در شمال اروپا و منطقه اسکاندیناوی زندگی می کردند و هر از گاهی برای تصاحب کشورهای مختلف اروپایی به آنجا حمله می کردند. 6 فصل سریال وایکینگ ها داستان این جنگ ها را به تصویر می کشد. داستانی که پر از صحنه های وحشیانه و خشونت آمیز و البته خیانت است! یکی از جالب ترین نکاتی که می توان در مورد این سریال گفت این است که سازندگان آن در اغلب صحنه ها از بدلکاران استفاده کرده اند و به صورت کاملا طبیعی صحنه های جنگ و مبارزه طراحی شده است و از تکنولوژی برای نمایش مبارزه استفاده نکرده اند. این تصمیم جسورانه و پرریسک حقیقتا به جذابیت فیلم افزوده است و آن را به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی جهان 2021 تبدیل کرده است.

تحلیل سریال وایکینگ ها

هر وقت صحبت از وایکینگ ها می شود، اولین چیزی که به ذهن مخصوصا اروپایی های تاریخ نخوانده می رسد یک قوم وحشی و ستمگر است که برای غارت اموال به کشورهای مرکزی و غرب اروپا حمله می کردند. اما این سریال واقعیت و ماهیت این قشر از مردمان شمال اروپا را بهتر نشان می دهد. واقعا قصه و نگاه تازه و جدیدی که عوامل سازنده فیلم از این مردمان به تصویر می کشند کاری کرده که سریال خارجی وایکینگ ها ارزش دیدن داشته باشد.

حقایقی در مورد سریال وایکینگ ها

اولین نکته در مورد این سریال خارجی این است که قرار نبود اصلا سریال شود بلکه قرار بود در قالب یک فیلم سینمایی عرضه شود، اما موفقیت گیم‌ اف‌ ترونز کاری کرد که سازندگان آن ترغیب بشوند یک سریال هم پا و در حد و اندازه های بازی تاج و تخت بسازند.

جالب ترین نکته گریم بسیار زیبای این سریال است. گریم سریال به گونه ای است که بازیگران را به معنای واقعی کلمه تغییر می دهد. چهره پردازی این سریال در جشنواره های مختلف مورد تحسین قرار گرفته. مثلاً خود شخصیت رگنار به گونه ای گریم شده که همانند پدر الکساندر به شمار برود. در حالیکه در واقعیت ۱۳ سال از او بزرگتر است!

همانطور که در بالا گفتیم یکی از جذاب ترین قسمت های سریال این است که تمام نبرد ها واقعی و بدون استفاده از تکنولوژی های پرده سبز است. تصمیمی جسورانه و پر ریسک که البته عالی از آب در آمد و این سزیال را در لیست بهترین سریال های خارجی قرار داد.

هنرمند
نقش توضیحات
تراویس فیمل راگنار لاثبروک شخصیت اصلی و اسطوره ای داستان که رهبری یک سپاه برای حمله به غرب اروپا را بر عهده دارد.
کاترین وینیک لاگرتا یک سردار افسانه ای شجاع و دلیر که در تاریخ اسکاندیناوی بارها نام او آمده. همسر سابق راگنار و جنگجوی سپاه وایکینگ ها.
کلایو استندن رولو برادر راگنار شخصیت خوشگذران داستان که حسادت زیادی به برادرش دارد و همین موضوع مشکلاتی برای راگنار ایجاد می کند.
جسلین گیلسیگ سیگی همسر ارل کتگات هارلدسون از دشمنان راگنار. بازی تاثیرگذار او مورد تحسین منتقدین و مخاطبان قرار گرفت.

سریال های شبیه سریال وایکینگ ها

سریال های خارجی اکشن زیر هم هم شایسته حضور در این لیست هستند. اگر به ژانر ماجرایی و زندگی وایکینگ ها علاقه دارید و سریال وایکینگ ها مورد پسندتان بوده می توانید سه سریال زیر را هم دنیال کنید.

 • سریال آخرین پادشاهی The last kingdom (این سریال روایت حمله وایکینگ ها تا قتل و اسارت را بیان می کند اما در سوی دیگر داستان قضیه کاملا متفاوت است.)
 • سریال ویچر Witcher (یک جادوگر جهش یافته تصمیم دارد دنیا را از آدم های ظالم و شرور پر کند تا به مقاصد شوم خود دست یابد اما در مقابلش یک شکارچی ایستاده که به دنبال نجات دنیا است.)
 • وایکینگ های واقعی Real Vikings (روایت زندگی وایکینگ ها از غارت گری تا رسوم، عادت و سبک زندگی آن ها)

5- سریال دارک Dark

سریال برتر دنیا

سریال دارک سه دوره زمانی زندگی جوناس به عنوان کاراکتر اصلی را روایت می کند. جوناس در زمان سفر کرده و به گذشته می رود. جهان های موازی و سفر در زمان، از مهم ترین موضوعات سزیال دارک هستند.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال دارک را میگه:

بالاخره به شاهکار نتفلیکس و یکی از بهترین سریال های خارجی جهان رسیدیم. نتفلیکس هم در چند سال اخیر سریال های جذابی را ساخته که می توان یکی از موفق ترین و جذاب ترین آن ها را دارک (تاریکی) یا Dark دانست. سریالی در ژانر علمی-تخیلی که در سال 2017 تولید شد و پس از استقبال مخاطبان از آن در سال 2019 و 2020 فصل های دوم و سوم آن نیز ساخته و عرضه شد. اگر سریال چیزهای عجیب را دیده باشید که آن سریال هم شایستگی حضور در این لیست را داشت حتما به شباهت بین این دو سریال پی خواهید برد. فقط قبل از مشاهده سریال آمادگی داشته باشید که با مجموعه زیادی از بازیگران مواجه خواهید شد که باید ارتباط فامیلی آن ها با یکدیگر را به خاطر بسپارید! در واقع عجیب ترین بخش سریال ارتباط فامیلی اشخاص با یکدیکر است. این سریال بر محوریت جهان های موازی می چرخد.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت  کارگردان شبکه ارائه کننده
بهترین سریال های خارجی تمام شده آلمان 2017 علمی-تخیلی 3 26  باران بو اودار بهترین سریال های خارجی پیشنهادی
نتفلیکس

داستان فیلم شاید کلیشه ای باشد. گم شدن چند نفر در یک جنگل و سفر در زمان و جهان های موازی. اما شخصیت پردازی سریال دارک، داستان پردازی، فضای راز آلود تاریک و جنایی سریال علاوه بر جذابیت سوالات زیادی را برای شما به وجود می آورد. سوالاتی که قطعا تا چند ساعت پس از مشاهده هر قسمت ذهن شما را درگیر می کنند و شاید شما را به سمت مطالعه کتاب های فیزیک مدرن بکشاند. البته پاسخ این سوالات را در قسمت های بعد خواهید یافت. به نظر تولید فصل 4 کنسل شده و سریال همین 3 فصل است.

فقط یک نکته سریال را خیلی با دقت ببینید! سریال دارک بسیار معمایی و چالش برانگیز است و قطعا مورد توجه کسانی قرار می گیرد که از سریال های ماجرایی و چالش برانگیز لذت می برند.

نقد و بررسی سریال دارک

به این دلیل که استعداد خود در حل معماها را بسنجید لازم است سریال دارک را ببینید! پیچیدگی های داستان های این سریال معمایی خارجی به حدی است که علاوه بر کشش و چالش فراوان شما را مجذوب می کند و به فکر فرو می برد. اگرچه زمانی که به رازهای روایت های هوشمندانه داستان پی میبرید، بیشتر از قبل لذت خواهید برد. اما در حین همین لذت ها، متوجه می شوید که به قول کارگردان آغاز داستان پایان است و پایان آن آغاز!!! می توان گفت سریال دارک هم جزء بهترین مینی سریال های خارجی محسوب می شود. البته اگر به سریال های معمایی و چالشی یا جهان های موازی علاقه ندارید این سریال را پیشنهاد نمی کنیم.

حقایقی در مورد سریال دارک

یکی از اصلی ترین دلایلی که این سریال با نام دارک یا تاریک نامگذاری شد، اشاره به ماده مرموز در عالم هستی است که به عنوان ماده تاریک شناخته می شود. ماده ای که کل هستی یعنی تمام سیارات و منظومه شمسی و… در آن وجود دارد. نامی که به گونه ای متناسب با داستان سریال هم هست! نام ساعت ساز معروفی که در سریال دارک مورد استفاده قرار می گیرد در واقع نام یک نویسنده است که به احترام او این نام انتخاب شده است. نویسنده کتاب ماشین زمان که اشاره به داستان های سفر در زمان سریال دارد. در کل در این سریال اسامی بسیار مرموز و رازآلودی وجود دارند که باید با دقت آنها را تحلیل کنید. مثلاً تاریخی مثل ۱۲ نوامبر، کلمه آغاز و عبارتی به نام آینده ای در کار نیست بسیار در این فیلم استفاده شده است. در ضمن اگر به دیوار آشپزخانه خانواده نیلسن هم نگاه کنید خیلی از حقایق فیلم برای شما آشکار خواهد شد. موضوعات جذابی که این سریال را به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی جهان تبدیل کرده است.

هنرمند
نقش توضیحات
لوئیس هافمن جوناس کانوالد آدام شخصیت اصلی داستان که در سه دوره جوانی، میانسالی و کهنسالی به تصویر کشیده شده. لوئیس به خوبی از پس دوره جوانی آن بر می آید. جوناس به دنبال حل معمای زمان است.
سپاستین رودالف میکل نیلسن / میشائیل کانوالد پدر جوناس که به خاطر سفر در زمان در سال 1986 گیر کرده و توان بازگشتن هم ندارد!
ماجا شون هانا کانوالد/کروگر مادر جوناس و همسر مایکل (میشائیل) که در زمان کودکی به 30 سال قبل سفر کرد.
لیسا وایکاری مارتا مارتا نقطه مقابل جوناس در دنیای موازی است. مانند جوناس به دنبال حل معمای زمان است. چالش مهم سریال این است که رابطه فامیلی مارتا با جوناس را پیدا کنید!

سریال های ماجرایی مشابه سریال دارک

اگر به سریال دارک علاقه مند شدید، می توانید بهترین سریال های ماجرایی زیر را هم به عنوان سریال های مشابه و جذاب تماشا کنید.

 • سریال خارجی چیزهای عجیب Stranger Things (روایت یک دختر با قدرت فراطبیعی و حضور اون در دنیای موازی و بازگشت با یک هیولا.)
 • سریال 100 نفر اول The 100 (انسان هایی که قرن ها در فضا زندگی کرده اند مجبورند به زمینی با شرایط خطرناک بازگردند.)
 • سریال کربن تغییر یافته Laeta Kalogridis (ماجرای انتقال خاطرات افراد از طریق وصل کردن تراشه به پشت ستون فقرات افراد به بدن های مصنوعی و در نهایت جاودانگی)

6- سریال دکستر Dexter

بهترین سریال خارجی جهان 2021

بازرس بخش آزمایشگاه پلیس، در مورد جرم ها و جنایات مختلف تحقیق می کند. اما خودش حساب مجرمان را می رسد. قسمت های مختلف سریال دکستر، روایتگر مجازات مجرمان توسط دکستر، شخصیت اصلی داستان است.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال دکستر را میگه:

وقتی یک سریال با اقتباس از کتاب های جف لیندزی ساخته شده باشد پس باید شاهد اتفاقات جنایی درام معمایی و رمزآلود شرارت آدم کشی و البته مفاهیم روانشناسی باشیم. سریالی که تحسین مخاطبان و منتقدین را بر انگیخت و آن قدر مورد استقبال قرار گرفت که تا به امروز 8 فصل از آن ساخته شده و جوایز مختلفی مانند امی و گلدن گلوب را از آن خود کرده است. فصل نهم سریال دکستر نیز در حال فیلم برداری است. البته 4 فصل اول آن واقعا بی نظیر بود. باید منتظر بود آیا فصل نهم می تواند موفقیت های 4 فصل اول را تکرار کند یا نه؟ آیا می تواند دکستر به عنوان بهترین سریال های خارجی جهان 2021 شناخته شود؟ سریال Dexter بهترین سریال خارجی جدید بشمار می رود و از این رو ما به عنوان پنجمین پیشنهاد در مقاله معرفی بهترین سریال های خارجی جهان از آن نام بردیم.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل ها تعداد قسمت ها  کارگردان شبکه ارائه کننده
آمریکا 2006 جنایی-روانشناسی 8 96  جیمز مانوس بهترین سریال های خارجی تمام شده
شوتایم

داستان فیلم در مورد یک پلیس آدم کش است! دکستر مورگان شخصیت اصلی داستان یک جرم شناس است که خودش برای مجارات مجرمین اقدام می کند و خیلی اعتقادی به تحویل آنها به دادگاه و قاصی ندارد! همین دیدگاه ها و اخلاقیات خاص زمینه ساز داستان ها و اتفاقات 8 فصل این سریال پرکشش و جذاب است. یکی از اصلی ترین رازهای موفقیت این سریال بدون شک بازی هنرمندانه و تاثیرگذار مایکل سیهال در نقش دکستر است. وقتی خبر ابتلای او به سرطان عمومی شد همه علاقه مندان به این سریال نگران تغییر بازیگر اصلی آن بودند اما مایکل با غلبه بر بیماری در فصل های بعدی نیز حضور پیدا کرد.

چرا سریال دکستر را ببینیم؟

چون داستانی با شخصیت پردازی بالا، جزئیات پر کشش و ایده های جذابی دارد. تماشای داستان های یک پلیس قاتل دوست داشتنی که صبح دکتر جکیل است و شب مستر هاید! پس به خودی خود می تواند جذاب باشد. اما به جز همه این بحث ها، بازی فوق العاده مایکل سیهال باعث می شود که این فلم واقعا ارزش دیدن داشته باشد. به نظر هیچکس به خوبی مایکل سیهال نمی توانست از پس این نقش بر بیاید.

حقایقی در مورد سریال دکستر

جالب است بدانید پخش این سریال جنایی به علت صحنه های بسیار زیاد مربوط به قتل و کشتار در استرالیا ممنوع شده بود. همین موضوع به عنوان یکی از نقاط ضعف داستان بشمار می رود هر چند بر جذابیت آن افزورده است. در این سریال یکی از نکات خیلی زیادی که مردم به چشم می‌خورد خون است. اما جالب است بدانید که این خونهای سریال، اغلب آن خوراکی هستند و ترکیبی از روغن نعنا و شراب قرمز هستند. البته این موضوع به نظر برای مسئولان استرالیایی خیلی مهم نبود! سرطان بازیگر اصلی فیلم یکی از بزرگترین چالش های آن به شمار میرفت که قرار بود یک بازیگر دیگر جایگزین آن شود، اما با با بهبودی و سلامنی مایکل، قضیه منتفی شد و دوباره شاهد حضور این بازیگر در سریال بودیم. سریالی که قطعا شایسته حضور در لیست بهترین سریال های خارجی جهان را دارد.

هنرمند
نقش توضیحات
مایکل سی هال دکستر مورگان شخصیت اصلی داستان که صبح ها پلیس و شب ها قاتل است! به نظر هیچکس به زیبایی سیهال قادر به ایفای این نقش نبود.
جولی بنز ریتا بنت همسر دکستر که البته فقط در فصل یک حضور دارد. تمام تلاش دکستر این است که همسرش از اتفاقات خبر دار نشود.
دبرا مورگان جنیفر کارپنتر خواهر دکستر و تنها فرد مورد اعتماد دکستر (البته در واقعیت مورگان با سیهال ازدواج کرد 😍)
دیوید زایاس انجل باتیستا پلیس بخش جنایی شهر و دوست دکستر. انجل در بیشتر پرونده ها از دکستر کمک می گیرد و اعتماد زیادی به او دارد!

سریال مثل دکستر

 • سریال میهن Homeland (افراد تیم به یک افسر مشکوک شده اند که قصد خیانت به وطن را دارد.)
 • مظنون Person of Interest (روایت ساخت دستگاهی که جنایات در شرف وقوع را متوجه می شود اما خیلی ها از ساخت این دستگاه متضرر خواهند شد پس در صدد نابودی آن هستند.)
 • بالای دریاچه Top of the Lake (روایت درام از ویروس ناشناخته ای که کل شهر را فلج کرده و بازماندگان برای بقا در تلاش هستند.)

سریال های جذابی هستند که همانند دکستر می‌تواند از دیدن آن ها لذت ببرید.

7- سریال لاست Lost

بهترین سریال خارجی جدید 2019

یک گروه از بازماندگان حادثه سقوط هواپیما، در یک جزیره مرموز و عجیب و غریب گیر افتاده اند. آنها تلاش می کنند از اتفاقات پیچده و راز آلود این جزیره جان سالم به در ببرند. قسمت های مختلف سریال لاست داستان زندگی هر کدام از این افراد را روایت می کند.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال لاست را میگه:

وقتی یک سریال بیش از 480 بار در جشنواره های مختلف مثل گلدن گلوب و امی نامزد و 106 بار برنده می شود وقتی سریالی از راتن تومیتوز نمره بالایی می گیرد و در رتبه 4 از منظر متاکریتیک در لیست بهترین سریال های خارجی است، وقتی سریالی به گفته مجله تایمز بهترین سریال تاریخ است وقتی جک بندر کارگردان و متیو فاکس بازیگر باشد، دیگر بهانه ای برای تماشای این سریال 6 فصلی به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی جهان ندارید. سریال لاست یا گمشده از بهترین سریال های imdb نیز بشمار می رود.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت ها  کارگردان شبکه ارائه کننده
آمریکا 2004 ماجراجویی-تخیلی 6 121 جک بندر ای بی سی

داستان سریال لاست باز هم کلیشه ای است. چند نفر در یک جزیره ناشناخته و متروک گم شده اند. موضوعی که در کتاب ارباب مگس های ویلیام گلدینگ خوانده ایم و در فیلم دور افتاده با بازی فوق العاده تام هنکس دیده ایم. اما در سریال لاست این موضوعات خیلی پیچیده تر از این حرف ها است. چیزهای عجیب و غریب زیادی در این سریال وجود دارند که به شدت مخاطب را معتاد سریال می کند. قلب جزیره نیروی الکترو مغناطیسی و ماوراالطبیعی، دود سیاه، راز اعداد 4 8 15 16 و 42 و… نکات جذاب و البته مرموزی هستند که برای مخاطبان حتی پس از دیدن هر 6 فصل سوالات زیادی را ایجاد کرده.

لاست از بهترین سریال های imdb

همانطور که در بالا اشاره کردیم وقتی سریالی این همه جایزه برده و این همه مورد تحسین قرار گرفته پس ارزش دیدن دارد. اما اگر نه به جشنواره ها اعتقاد دارید و نه به نظر منتقدان قطعا جذابیت ها و پیچیدگی های خود داستان سریال لاست، رازهای متفاوت، مکرر و عجیب و غریب جزیره و موضوعی مانند زندگی پس از مرگ شما را میخکوب خواهد کرد. با این که سریال در 2004 ساخته شده اما کهنه نمی شود. اگر به دنبال بهترین سریال های خارجی تمام شده هستید و می خواهید تمام فصل های آن را دانلدو کنید، سریال لاست یک پیشنهاد جذاب برای شماست.

حقایقی در مورد سریال لاست

جک که از اصلی ترین شخصیت های داستان به شمار میرفت، که در ابتدا قرار بود در فصل اول کشته شود.یعنی فیلمنامه تین گونه نوشته شده بود. اما به دلیل استقبال مخاطبان ازاین شخصیت تغییر کوچکی در فیلمنامه اتفاق افتاد و جک تا آخر زنده ماند. به همین دلیل، شاهد تغییر و تفاوت بسیار زیادی با فیلمنامه اصلی نسبت به شخصیت های داستان هستیم.

جزیره ای که در آن فیلمبرداری اتفاق افتاد، یکی از جزایر زیبای هاوایی است. جک بندر بعد ها طی یک مصاحبه عنوان کرد که ساکنان جزیره رفتار خوبی با آنها نداشتند! البته آنها نمیدانستند که جزیره آن ها، میزبان فیلمبرداری از یکی از بهترین سریال های خارجی جهان است.

یکی از نکات جالب و البته مشمئزکننده داستان این است که تمام جسد ها کاملا واقعی هستند و به همین دلیل خیلی از بازیگران سریال از این که نزدیک آنها بروند می ترسیدند. موضوعی که برای جک بندر خیلی مهم بود و اصرار داشت حتما جسدها واقعی باشند!

هنرمند
نقش توضیحات
متیو فاکس جک شفرد  پزشکی به شدت منطقی و بدون باور به ماورا که در واقع رهبر گمشدگان است و نقش بسیار پررنگی در زنده ماندن بازماندگان در جزیره دارد.
اوانجلین لیلی کیت آستن  دختر زیبا و البته بسیار پیچیده داستان که از قرار معلوم قاتل و سارق است. کیت در کل شخصیت مرموزی که دلبسته یکی از اعضای گروه می شود.
خورخه گارسیا هوگو هارلی ریس شخصیت چاق، خرافاتی و بزدل داستان که دلیل همه اتفاق را خودش می داند. تکیه کلام او Dude است که به طرز جذابی می گوید.
تری اوکوئین ساویر جیمز فورد  

شخصیت خود شیفته و منزوی گروه. یکی از جذاب ترین و البته پیچیده ترین قسمت های سریال، داستان زندگی اوست.

سریال های تخیلی مشابه سریال لاست

گزینه های نامبرده زیر از سریال‌های مشابه سریال‌ لاست به شمار می رود که ژانر ماجراجویی و تخیلی دارند. علاقمندان سریال لاست می توانند این سریال های تخیلی جذاب را هم دنبال کنند.

 • سریال علمی تخیلی فرینچ fringe (کشف پرونده های جنایی رازآلود و ردپای فرازمینی که ذهن مامورین را درگیر چالش های زیادی کرده است.)
 • سریال بازماندگان The Leftovers (بنظر می رسد رستاخیر فرا رسیده و برخی از بازماندگان در انتظار پایان دنیا و برخی دنبال کشف مرگ راز آلود اطرافیان خود هستند.) عوامل زیادی از سریال لاست در این سریال نیز حضور دارند.
 • سریال زیر گنبد Under the Dome (داستان یک گندبد اسرار آمیر که ساکنین یک شهر کوچو را از کل دنیا جدا کرده و این افراد با کمترین امکاناتی مجبور به ادامه زندگی هستند.)

8- سریال مانی هیست Money Heist

 2020 بهترین سریال خارجی

پروفسور شخصیت اصلی داستان مانی هیست که به معنای واقعی یک نخبه است، برای سرقت از ضرابخانه سلطنتی اسپانیا نقشه کشیده. او یک گروه را برای اجرای نقشه گرد هم می آورد. فصل های مختلف سریال مانی هیست روایتگر اجرای نقشه سرقت توسط گروه پروفسور است.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال مانی هیست را میگه:

یکی از بهترین سریال های جدید خارجی که اتفاقا در ایران هم مورد استقبال قرار گرفته سریال اسپانیایی مانی هیست است. البته در خود اسپانیا نام سریال خانه کاغذی است. کشور اسپانیا خیلی در حوزه فیلم و سریال سازی پیشرو نبوده و بیشتر در توریسم و فوتبال موفق بوده است. اما شاید آلکس پینا با ساخت این سریال جنایی قصد تغییر در این روند را داشته باشد. سریال مانی هیست به حدی مورد توجه قرار گرفت که نتفلیکس در 2018 امتیاز آن را خرید و البته نام اسپانیایی آن را تغییر داد و در به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی جهان 2019 شناخته شد. شاید بپرسید چرا نام آن را به Hose of Paper یا چیزی شبیه به آن تغییر نداد؟ احتمالا به این دلیل که نتفلیکس نمی خواست اسم این سریال با دیگر شاهکار خودش یعنی خانه پوشالی مشابه باشد خانه پوشالی نیز شایسته حضور در این لیست را دارد. تنها عیبی که می توان به سریال مانی هیست گرفت البته شاید شما آن را عیب ندانید زبان اسپانیایی سریال است.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت ها  کارگردان شبکه ارائه کننده
بهترین سریال های تاریخی خارجی اسپانیا 2017 اکشن-جنایی 4 38 آلکس پینا
بهترین مینی سریال های خارجینتفلیکس

داستان سریال مانی هیست به صورت کلی در مورد یک گروه از سارقین است که با کمک شخصیت اصلی و مغز متفکر گروه یعنی پروفسور نقشه های بسیار پیچده ای برای سرقت های بزرگ و خطرناک مثلا از سوله های نگهداری پول اسپانیا طراحی می کنند. هیجان این سریال واقعا زیاد است. فصل 5 این سریال قرار است شهریور 1400 عرضه می شود. به احتمال زیاد فصل 5 این سریال، بتواند عنوان بهترین سریال های خارجی جهان 2021 را از آن خود کند. Money Heist بهترین سریال خارجی جدید است که مشاهده آن را پیشنهاد می کنیم.

چرا سریال مانی هیست را ببینیم؟

شاید با شنیدن نام سریال مانی هیست و با دیدن تریلر آن این فکر به ذهن خطور کند که یک گروه سارق قصد سرقت از بانک دارند. اما این سطحی ترین موضوع داستان مانی هیست است. قضیه خیلی پیچیده تر از این حرف هاست. سریال مانی هیست جنبه های انسان شناسی و روانشناسی زیادی دارد. هر کدام از شخصیت ها دارای روحیه و عواطف خاص خود هستند که روایت داستان را می سازند. روحیاتی که حتی در نام آنها هم متبلور است.

حقایقی در مورد سریال خانه کاغذی

شاید در نگاه اول سال بپرسید که چرا پروفسور نیز نام یک شهر را بر خود نگذاشته است در حالی که همه اعضای گروه نامی مستعار دارند؟ چرا گذاشته است و نام آن واتیکان است. حالا چرا واتیکان برای پروفسور انتخاب شده بدون شک، بعد از دیدن چند قسمت می توانید به راحتی آن را بفهمید.

یک قسمت پرهیجان فیلم، بخش سرقت از ضرابخانه پادشاهی اسپانیا است. اما جالب آن است که ضرابخانه سلطنتی اسپانیا اجازه فیلمبرداری در این مکان را به سازندگان نداد. و آنها مجبور شدند در یک ساختمان مشابه به فیلمبرداری بپردازند.

یکی دیگر از حقایق جالب این سریال، آن است که فیلمنامه همزمان با تولید آن ساخته شده است و این گونه نبوده که در ابتدا یک فیلمنامه کامل نوشته شود و پس از آن فیلم ساخته شود. موضوعی که به نظر به یک رویه تبدیل شده است. یعنی سازندگان فیلم ابتدا باز خورد چند قسمت از فیلم را در بین مردم مورد برسی قرار میدهند و سپس به تولید قسمت های بعدی می پردازند. البته این کار برای سریال مانی هیست نقطه قوت محسوب می شود و تبدیل به یکی از بهترین سریال های خارجی جهان شده است. سریالی که بدون شک م یتواند جزو بهترین سریال های خارجی جهان 2020 باشد.

هنرمند
نقش توضیحات
آلوارو مورته پروفسور مغز متفکر و شخصیت اصلی داستان سریال مانی هیست که همه نقشه ها را او می کشد و اعتقاد دارد ایجاد رابطه احساسی بین افراد گروه، منجر به شکست آنها می شود!
اورسولا کوربیرو توکیو شخصیت غیر قابل پیش بینی سریال مانی هیست، همیشه معترض و خود رای گروه. داستان فیلم از زبان وی روایت می شود.
ایتسیار ایتانیو لیسبون بازرس پلیس که در فصل سوم به گروه ملحق می شود! گروه پس از اضافه شدن لیسبون، جذاب تر می شود.
پدرو آلنسو برلین برادر پروفسور، نفر دوم و مدیر عملیاتی گروه. شخصیت جالب سریال مانی هیست که در فصل 2 به طور ناگهانی کشته می شود، اما این پایان ماجرا برای برلین نیست!!!

سریال شبیه سریال مانی هیست

اگر به ژانرهای اکشن و ماجراجویی علاقه دارید سریال های زیر را از دست ندهید. این ها می توانند سریال های مشابه سرقت پول قلمداد شوند.

 • سریال سلطان آسمان ها The Lord of the Skies (ماجراهای پر تنش از یک شخصیت جسور و پیچیده که عطش او به جمع کردن بیشتر و بیشتر پول تمامی ندارد.)
 • سریال بریکینگ بد breaking bad (که به عنوان سریال دوم آن نام بردیم.)
 • سریال محافظ شخصی Bodyguard (ماجرای بادیگارد شدن یک افسر بازنشته که سیاست های شخص حفاظت شده کاملا بر خلاف علایق و ذهنیات اوست.)
 • سریال اوزارک Ozark (برنامه های پول شویی شخصیت اصلی داستان با مشکلات جدی مواجه شده و بعد از دور کردن خانواده خود از محل سکونت به دنبال راهی برای جمع کردن پول مافیای مواد مخدر است.)

9- سریال گیم آف ترونز Game of Thrones

بهترین سریال خارجی

داستان سریال گیم آف ترونز روایتگر جنگ قدرت بین خانواده های سلطنتی است. افراد مختلف در خانواده های سلطنتی برای تصاحب قدرت و پادشاهی هفت اقلیم به جنگ و نزاع بین یکدیگر می پردازند. موجوداتی مانند اژدها و زامبی هم بخش تخیلی داستان را تشکیل می دهند.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال گیم آف ترونز را میگه:

کمتر کسی پیدا می شود که نام سریال فانتزی تراژدی بازی تاج و تخت یا گیمز آف ترونز را نشنیده باشد. یک سریال فوق العاده از HBO که رکورد تعداد بیننده یک سریال در آمریکای شمالی را شکست. همین علاقه مخاطبان باعث شد که در سال 2017 فصل هفتم سریال گیم آف ترونز هک شود! این سریال برگرفته از رمان ترانه یخ و آتش است. رمانی طولانی و پر شخصیت که جرج آر. آر. مارتین آن را نوشته است. همین موضوع باعث شده که سریال گیم آف ترونز هم همانقدر طولانی و پرشخصیت باشد. به نظر نمی رسد سریالی وجود داشته باشد که بیشتر از سریال گیم آف ترونز بازیگر داشته باشد!

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت  کارگردان شبکه ارائه کننده
بهترین مینی سریال های خارجی
آمریکا
2011 تراژدی فانتزی 8 73 دیوید بنیاف
اچ بی او

داستان سریال در فصل های مختلف کمی متفاوت است. اما بیشتر پیرامون جنگ بر سر قدرت در خانواده سلطنتی و جنگ های تاریخی در اروپا است. تقریبا هر سال که یک فصل از سریال گیم آف ترونز منتشر می شد، جایزه امی را برده است.

بررسی سریال گیم آف ترونز

اغلبا فیلم و سریال های های فانتزی تراژدی جذاب هستند. حالا یک داستان پرکشش که به طور قطع جذاب ترین نکته سریال است را تصور و بازیگران خلاق، کشمکش برای رسیدن به قدرت و موسیقی زیبای رامین جوادی را به آن اضافه کنید. قطعا جذابیت های آن چند برابر خواهد بود. فاصله طبقاتی و اجتماعی بین ارباب و رعیت، وفاداری و جنگ بر سر قدرت در هر 8 فصل سریال جزء مضامین اصلی این سریال خارجی است.

اگر بخواهیم در یک جمله سریال گیم آف ترونز را نقد کنیم باید بگوییم 7 فصل بسیار جذاب و پایانی ضعیف و دور از انتظار. واقعا سازندگان فیلم با این پایان ضعیف بینندگان را نا امید کردند! ب همین دلیل هم بود که HBO به سرعت پس از پایان ضعیف این سریال چرنوبیل را به نمایش در آورد. تاثیر گذارترین جمله این سریال جمله ای است که شخصیت سرسی لنیستر بیان می کند: وقتی بازی تاج و تخت را انجام می دهید یا می میرید یا برنده می شوید.

در این که این سریال بی نظیر و تحسین برانگیز است اما یک عامل واقعا به عنوان نقطه ضعف در آن وجود دارد یعنی خشونت زیاد. خشونت بسیار زیادی که تماشای آن را برای افراد زیر 18 سال منع کرده. موسیقی متن این فیلم را رامین جوادی ساخته که مورد تحسین نیز واقع شده.

حقایقی در مورد سریال بازی تاج و تخت

در این سریال اتفاقات جالب و عجیب و غریب زیاد افتاده است. مثلاً امیلیا کلارک در یکجا قرار است قلب یک اسب را بخورد اما او حتی حساسیت بسیار زیادی نسبت به غذاهای ساده دارد! به همین دلیل یک آبنبات می خورد و با جلوه های ویژه یک قلب اسب نمایش داده می شود! البته این موضوع چیزی از ارزش های بازی تاثیر گذار کلارک کم نمی کند.

یا در جای دیگر شخصیت تایوین، قرار است که پوست گوزن را دربیاورد. این بازیگر کهنه کار برای این کار مدتی آموزش‌ می بیند و واقعاً چنین کاری را در مقابل دوربین انجام می دهد. یا مثلاً وایت نیز به جای ۵ شخصیت مختلف در این فیلم بازی کرده است. چرا که قد بلندی دارد و استفاده از بازیگران قد بلند در این فیلم لازم بود!

اما جالب ترین موضوع داستان درمورد این سریال این است که پس از این سریال اسامی مانند آریا در انگلستان و آمریکا بیش از پیش روی فرزندان گذاشته شد که تایید می کند یک سریال تا چه حد بر افکار عمومی تاثیر گذار است.

هنرمند
نقش توضیحات
املیا کلارک دنریس تارگرین دختر پادشاه سلسله تارگرین که تا قبل فصل آخر محبوب ترین و جذاب ترین شخصیت داستان بشمار می رود. اما در فصل آخر….
کیت هرینگتون جان اسنو پسر استارک (وارث وینترفل و شمال) و یک جنگجوی تمام عیار. بازی فوق العاده کیت سبب شد تا جایزه امی را از آن خود کند.
سوفی تورنر سانسا استارک دختر بزرگ استارک که برای پادشاهی شمال تلاش می کند. رابطه پرتنش سانسا با خواهرش آریا از جذابیت های داستان بشمار می رود.
مایسی ویلیامز آریا استارک  

دختر کوچک استارک که برای کشتن پادشاه نقشه می کشد. البته با ازدواج نیز مخالف است. ویلیامز نیز به دلیل بازی تاثیرگذار نامزد امی شد.

سریال های مشابه سریال تاج و تخت

سریال های خارجی زیر را می توام موارد شبیه گیم آف ترونز چه در داستان و چه در ماهیت قلمداد کرد.

 • سریال رم Rome (یک بازتاب تاریخی و روایت سزارها در دنیای خشم و خون)
 • آخرین پادشاهی The Last Kingdom (این سریال از اتفاقات، وحشی گری ها، فتنه و سختی مردمان در زمان وایکینگ ها و سلطه جویی برخی افراد ساخته شده است.)
 • سریال ملکه سفید The White Queen (باز هم تلاش برای به دست آوردن تاج و تخت این بار بین سه دختر)

10- سریال دنیای غرب West World

بهترین سریال های دنیا

دلورس، شخصیت اصلی سریال وست ورلد و یک ربات طغیانگر، سعی در این دارد که بر ضد انسان ها قیام کند. داستان سریال روایت تقابل بین انسان و ربات است. ربات هایی که دیگر قصد ندارند از انسان اطاعت کنند!

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال دنیای غرب را میگه:

چند سالی است که فیلم های وسترن کمی تولید می شود. حالا فرض کنید یک سریال جذاب وسترن علمی-تخیلی با سبک آرمان شهری ساخته شود. قطعا دیدن آن خالی از لطف نیست. به همین دلیل شاهکار دیگری از HBO را به عنوان پیشنهاد آخر و به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی جهان 2020 ارائه می کنیم. دنیای غرب یا همان وست ورلد بر اساس کتابی به همین نام از نویسنده آمریکایی به نام مایکل کرایتون است که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت  کارگردان شبکه ارائه کننده

آمریکا
2016 وسترن-رازآلود 3 28

جاناتان نولان


اچ بی او

این سریال خارجی به طور خلاصه داستان سوء استفاده انسان از ربات ها است. به نظر سریال وست ورلد خیلی از اینسپشن کریستوفر نولان متاثر بوده است. البته شاید از بازی GTA هم الهام گرفته باشد. اما هر چه هست سریال وست ورلد انسان هایی را نشان می دهد که هر چه دوست دارند انجام می دهند و هیچ حد و مرزی برای کارهای خود متصور نخواهند بود. شاید این پیامد تکنولوژی باشد. به نظر یک دیالوگ تاثیر بسیار زیادی روی مخاطب خواهد گذاشت. دیالوگی که یک ربات به انسان می گوید. با ما چکار می خواهی کنی؟ شاید همه داستان سریال وست ورلد در همین یک جمله خلاصه شود. شخصیت پردازی سریال وست ورلد بسیار قوی است و همین موضوع می تواند نقاط ضعف آن به خصوص در فصل سوم را به خوبی پوشش دهد.

چرا سریال دنیای غرب ارزش دیدن دارد؟

معمولا فیلم هایی که در رابطه با مواجهه انسان با ربات است، مورد استقبال مخاطبین قرا گرفته اند. از Ex-Machine و ترمیناتور گرفته تا ماتریکس و هوش مصنوعی استیون استیلبرگ و حتی سریال انسان ها. اما این بار با یک موضوعات جدیدی مواجهه هستیم. موضوعاتی مانند برده داری مدرن که در اینجا برده ها ربات هستند. شاید همین تغییر جایگاه برای مخاطب سریال وست ورلد جذاب باشد! از این رو به عنوان گزینه آخر مقاله معرفی بهترین سریال های خارجی جهان آن را پیشنهاد می کنیم.

حقایقی در مورد سریال وست ورلد

این سریال در واقع از فیلم وست ورلد سال ۱۹۷۳ اقتباس شده. در کل ایده سریال وست ورلد یعنی تقابل یا همزیستی ربات و انسان در آمریکا دستمایه نگارش فیلم ها و سریال های زیادی بوده است. در سال ۱۹۸۰ هم دقیقاً سریالی با همین نام ساخته شد و داستان جذاب آن بعدها برای فیلم ترمیناتور و در دیگر سریال ها نیز مورد استفاده قرار گرفت. ایده ای که انقلاب و قیام افراد ظلم دیده جامعه را به خوبی به تصویر می کشد. موضوعی که اگر چه در سریال ها و فیلم های زیادی دیده ایم، اما به خوبی در سریال وست ورلد نمایش داده می شود و باعث شده است این سریال تبدیل به یکی از بهترین سریال های خارجی جهان 2020 شده است.

هنرمند
نقش توضیحات
ایوان ریچل وود دلورس ابرناتی رهبر ربات ها (میزبانان) که قصد یک انقلاب علیه انسان ها را دارد. دلورس در دو زمان گذشته و حال به مخاطب سریال وست ورلد معرفی می شود که به پیجیده تر شدن داستان کمک می کند.
اد هریس مرد سیاهپوش مرموزترین، عجیب ترین و پیچیده ترین چهره سریال وست ورلد و عاشق دلورس. بزرگترین چالش داستان برای مخاطب این است که او انسان است یا ربات؟ زنده است یا مرده؟
جفری رایت برنارد لو/ ارنولد  برنامه نویس انسان های مصنوعی یا همان میزبانان. البته او در سریال وست ورلد یک نقش دیگر یعنی آرنولد را هم بازی می کند.
آنتونی هاپکینز  دکتر  

سازنده دنیای غرب! که حالا به خاطر کارهای دلورس در مخمصه بزرگی گیر کرده. (هاپکینز نشان داده که در 80 سالگی نیز به عنوان یک بازیگر تمام عیار قادر به ایفای هر نقشی است).

سریال های مشابه وست ورلد

 • سریال همتا Counterpart از نظر ماهیتی و ایده پردازی (روایت دنیای موازی و دیدن چهره های جذاب و کاملا متفاوت افراد در دنیای دیگر)
 • فضای گسترده The Expanse از همه نظر (انسان های که قصد تسخیر جهان هستی را دارند اما جایگاه خودشان نیز متزلزل شده.)
 • سریال های لاست و دارک از لحاظ تخیلی بود (به ترتیب نمایش گمشدگان در یک جزیزه و رخ دادن اتفاقات مهیج – نمایش معمایی دنیاهای موازی)

در این مقاله اسامی بهترین سریال های خارجی جهان را ارائه کردیم. این لیست در واقع مجموعه کوچکی از بهترین سریال های خارجی جهان است که طی حدود 10 سال اخیر ساخته شده اند. البته سعی کردیم با توجه به امتیازات کاربران و سایت های معتبر تحلیل و نقد فیلم مانند متاکریتیک، IMDB و راتن تومیتوز این سریال ها را انتخاب کنیم. از این رو می توان در این لیست بهترین سریال های خارجی جهان 2020 و بهترین سریال های خارجی جهان 2021 را مشاهده کرد. در واقع تمرکز ما بیشتر روی بهترین سریال های خارجی جهان 2019 و 2020 و 2021 بوده است. قطعا سریال های دیگری نیز وجود دارد که از نظر شما برترین سریال جهان است اما در لیست بالا وجود ندارد. سریال های زیادی در سال 2019 و 2020 و 2021 ساخته شده که می توان آنها را در لیست بهترین سریال های خارجی جهان نام برد. به نظر شما چه سریال های دیگری ساخته شده که شایسته حضور در لیست بهترین سریال های خارجی هستند؟ شما برای معرفی بهترین سریال های خارجی جهان چه پیشنهادی دارید؟ اگر شما بخواهید 10 مورد از بهترین سریال های خارجی را نام ببرید کدام سریال ها را عنوان می کنید؟ چه سریال های مشابه دیگری می شناسید و از نظر شما بهترین سریال های خارجی جهان 2020 کدام سریال ها هستند؟

پاسخ به مهم ترین سوالات شما

در ادامه به مهم ترین و پرتکرارترین سوالات کاربران پاسخ داده ایم. شما نیز نظرات و دیدگاه های خود را برای ما ارسال کنید. 😍

 • معیارها و شاخص تهیه فهرست بهترین سریال های خارجی جهان در میزبان فا مگ چیست؟
  در این مقاله سعی شده امتیازات مربوط به سایت های مختلف نقد و بررسی سریال ها، سال انتشار، بازخوردی که از طرف بینندگان و تماشاچیان وجود داشته و البته سلیقه شخصی مورد توجه واقع شود. در نهایت سریال های برتر راتن تومیتوز و بهترین سریال های imdb و همچنین سریال های برتر بر اساس امتیاز متاکریتیک لیست شده اند.
 • کدام یک از سریال ها واقعیت دارند؟
  به جز سریال های دنیای غرب و دارک، درون مایه همه سریال ها واقعیت دارد و برگرفته یا اقتباس از داستان های واقعی است. البته شاید در آینده اتفاقات این سریال ها امکان وقوع داشته باشند! در ضمن ممکن است  داستان این سریال ها مانند بازی تاج و تخت همراه تخیل یا اغراق باشد، اما مضمون اصلی یعنی جنگ بر سر قدرت برای سریال گیم آف ترونز یا پلیس قاتل مثل دکستر واقعیت داشته است. هر چند که نویسنده یا فیلم نامه نویس برای هر چه جذاب تر کردن داستان، موضوعاتی را اضافه کرده.
 • در بین اسامی بهترین سریال های جهان کدام یک خانوادگی محسوب می شود؟
  سریال دارک و لاست، سریال های جذابی هستند که  برای تماشای نوجوانان بالای 13 سال مجاز اعلام شده است.
 • من علاقه زیادی به ژانر تاریخی و اکشن دارم. کدام یک از سریال های خارجی را پیشنهاد می کنید؟
  سریال های وایکینگ ها و گیم آف ترونز، به عنوان دو تا از بهترین سریال های خارجی 2019 و 2020 محسوب می شوند. سریال وایکینگ ها در ژانر تاریخی، اکشن و البته حماسی ساخته شده است. سریال گیم آف ترونز هم با چاشنی تخیل جنگ بر سر قدرت را در یک دوره تاریخی خاص نمایش می دهد.
 • علاقه مندان به سبک جنایی و معمایی کدام یک از سریال های برتر دنیا را مشاهده کنند؟
  سریال های کارآگاه حقیقی، بریکینگ بد،  دکستر در سبک جنایی تولید شده اند. این دو سریال موضوعات معمایی مختلف را نشان می دهد که باید توسط پلیس رمزگشایی شود.
 • کدام یک از سریال های برتر جهان برای علاقه مندان سبک علمی و تخیلی مناسب است؟
  سریال دارک و سریال  دنیای غرب، دو سریال علمی-تخیلی جذاب هستند که شما را با انبوهی از سؤالات و چالش های علمی مواجهه می کنند. البته موضوعات علمی خاصی نیز در سریال بریکینگ بد وجود دارد.
 • آیا ترتیب اسامی بهترین سریال های خارجی جهان بر اساس معیار خاصی است؟
  همه سریال هاجذاب و دیدنی هستند و ترتیب آنها بر اساس سلایق کاربران است. شما می توانید در قسمت دیدگاه ها ترتیب مورد علاقه خود را بنویسید.
 • چرا اسم برخی از بهترین سریال ها مثل خانه پوشالی یا the 100 در این لیست نیست؟
  همانطور که در متن مقاله ذکر کردیم، این لیست بخش کوچکی از بهترین سریال های خارجی جهان است و قطعا سریال های بسیار زیادی وجود دارند که می توان از آنها نیز به عنوان بهترین سریال های خارجی جهان نام برد. سریال خانه پوشالی نیز یکی از همین سریال ها است که البته در قسمت سریال های مشابه بریکینگ بد نام آن را ذکر کردیم. در نظر داشته باشید این لیست به صورت مداوم آپدیت خواهد شد و اسامی سریال های دیگری نیز به لیست برترین سریال های خارجی دنیا اضافه خواهد شد.
 • من به یکی از این ژانرها علاقه دارم. برای پیدا کردن سریال های مشابه آن ژانر چکار باید کنم؟
  در پایین بررسی و تحلیل هر سریال، نام سه سریال مشابه از نظر ماهیتی را ذکر کرده ایم. اگر به ژانر خاصی علاقه داشته باشید می توانید سریال های مشابه پیشنهادی را دنبال کنید.
 • چرا نام برخی از سریال های معروف جهان در این لیست وجود ندارد؟!
  این لیست همواره در حال آپدیت و بروزرسانی است و قطعا به مرور نام بهترین سریال های جهان به آن اضافه خواهد شد.

اسامی بهترین سریال های خارجی یک لیست ارزشمند و کاربردی برای علاقمندان دنیای فیلم و سریال است. در این مقاله تحلیلی با ویدیوی نقد و بررسی معرفی بهترین سریال های خارجی جهان در سال های 2021 و 2020 و 2019 در کنار شما بودیم قطعا گردآوردی اسامی بهترین سریال های جهان  نیازمند بررسی امتیازات سریال ها از نگاه کاربران و منتقدین است از همین رو فهرست بهترین سریال های دنیا بر اساس امتیازات سه سایت نقد و بررسی فیلم و سریال یعنی imdb و متاکریتیک و راتن تومیتوز تهیه شده است. رتبه بندی بهترین سریال های جهان بر اساس سایت های نقد و بررسی سریال و فیلم، معیار بسیار مناسبی برای کاربران است تا بتوانند انتخاب هوشمندانه داشته باشند. بهترین سریال های imdb و سریال های برتر بر اساس امتیاز متاکریتیک و سریال های برتر راتن تومیتوز را تحت عنوان 10 سریال برتر دنیا ارائه کرده ایم. شما نیز با تجربیات خود در گسترش فهرست بهترین سریال های دنیا سهیم باشید. از نظر شما بهترین سریال خارجی دنیا کدام است؟ چه سریال های جذاب دیگری می شناسید که می توان به فهرست برترین سریال هاری خارجی دنیا در سال 2021 و 2020 و 2019 اضافه کرد؟ نام سریال مورد نظرتان را در بخش دیدگاه ها اعلام کنید تابه لیست 10 سریال برتر دنیا اضافه شود.

تیم تولید محتوا

داوود صادقی بهترین ها را با نگاه ریزبینانه خود مورد نقد و بررسی قرار می دهد و تحقیقات خود را به صورت یک ویدیوی هیجان انگیز ارائه می کند عرفان اسدی تمام تحقیقات را به رشته تحریر در می آورد تا جزئیات، چالش های ذهن مخاطب را برطرف کنند محدثه اسماعیلی با تکنیک های روز، محتوای مقاله را ارزیابی نهایی کرده و بهبود می بخشد و در نهایت درناز خیبرگیرخروجی نهایی را تحلیل و به صورت گسترده به کاربران شبکه های دیگر ارائه می دهد. اثری که مطالعه کردید حاصل تلاش شبانه روی یک تیم قدرتمند با نظارت بسیار دقیق و راهنمایی های علی یزدانپرست است.

‫10 دیدگاه ها

 1. سلام و احترام؛
  اول از همه خیلی خوشحالیم که از لیست پیشنهادی رضایت داشتید سعی کردیم یکسری از سریال های خارجی روز دنیا رو گرداوری کنیم که هم جزء سریال هایی با امتیازات بالا در سایت های نقد و بررسی فیلم و سریال باشن هم اینکه جزء سریال های خارجی جدید باشن که البته همپوشانی این دو تا فاکتور یک مقدار زمانبره 😊 برای من از این لیست پیشنهادی سریال خارجی ، دو مورد خیلی جذاب بودن یکی سریال دارک با ژانر علمی تخیلی و سریال چرنوبیل چون بر اساس واقعیت ساخته شده بود. این دو تا سریال رو به شما هم پیشنهاد میکنم البته اگر از ژانرهای تخیلی و ژانرهای اجتماعی خوشتون میاد. هر دو سریال خارجی که معرفی کردم به نسبت بقیه سریال ها کوتاه ترن مثلا سریال چرنوبیل فقط 5 قسمته و مینی سریاله 😁 لطفا اگر هر کدوم از سریال های بالا رو تماشا کردین نظرتون رو برای ما و کاربران بنویسید و اینکه اگر سریال خارجی جذاب میشناسید که داخل لیست پیشنهادی ذکر نشده عنوان کنید تا به لیستمون اضافه کنیم و این لیست مرتب در حال اپدیت شدن باشه تا بقیه هم با بهترین سریال های خارجی از نگاه بینندگان آشنا بشن. راستی اگر از سریالی خوشتون اومد میتونید عنوان کنید تا ما ژانرهای مشابه و موضوعات مشابه اون سریال رو بهتون پیشنهاد کنیم.

 2. سلام به همه شما عزیزان، اولین بار هستش که تصمیم گرفتم لیست سریال هایی که تا امروز دیدم رو معرفی کنم، در این سایت هم فقط تصمیم دارم لیست رو اعلام کنم چون دیدم عزیزان زحمت کشیده بودن و بصورت متفاوتی به بررسی چند سریال جذاب پرداخته بودن.
  ببینید دوستان بخاطر اینکه حوصله کسی سر نره زیاده گویی نمیکنم، فقط بصورت مختصر، و اینکه شاید من از یه سریال خوشم نیاد و یکی واقعا با اون سریال زندگی کرده باشه، تمام این موارد بر حسب سلیقه هستش. از سریال هایی هم شروع میکنم به معرفی که زیاد بهش پرداخته نشده در لیست ها (تا جایی که ذهنم یاری کنه)

  1. سریال رو در رو ( همین الان در حال تماشای این سریال جذاب هستم و اگر از سریال سرقت پول خوشتون اومده و سریال های داخل محیط زندان رو دوست دارین این سریال رو حتما ببینید. پشیمون نمیشید (: ترجیحا با خانواده نگاه نکنید!
  2. سریال شیملس یا بی شرم (خدای من! من با این سریال هم قهقهه زدم هم گریه کردم! یک فصل از این سریال رو ببینید عاشقش میشید. بازیگران عالی، کارگردان عالی، یه سریال بدون افت کیفیت! راستی این سریال رو با خانواده نمیشه دید)
  3. سریال بنشی (سریالی که قسمت آخر افسوس میخورید چرا دیگه ساخته نشد! اکشن و هیجان انگیز و جذاب) اینم با خانواده نگاه نکنید لطفا (: راستی دوستان اینکه میگم با خانواده نبینید چون من به نسخه هایی دسترسی داشتم که سانسور نبود، شاید سانسور شده باشه الان…
  4. سریال اسلحه مرگبار (اکشن و پلیسی و کمدی) هم میخندین هم لذت میبرین، واقعا سریال خوبی بود، بازیگرای عالی که متاسفانه دیگه ساخته نشد.
  5. سریال هوملند یا میهن (سریال جاسوسی و مهیج که متاسفانه در ادامه ضعیف شد و حوصله سر بر!)
  6. سریال 24 (اینم یه سریال جاسوسی و مهیج و اکشن که خیلی جذابه و میخکوب میشید)
  7. سریال تابو (این سریال با بازی تام هاردی بسیار خوش ساخت و تماشایی بود)
  8. سریال اوزارک (بریکینگ بد رو دوست داشتید؟ عجب سوال احمقانه ای! پس اوزارک رو از دست ندین. تفاوت بریکینگ بد و اوزارک در این بود که هیچکس نمیدونست معلم شیمی دوست داشتنی مون پولشویی میکنه، ولی در اوزارک همه میدونن کی پولشویی میکنه و نمیتونن گیرش بندازن)
  9. سریال فارگو (خیلی ازش تعریف کردن، خوب بود! ولی اینکه بر اساس واقعیت باشه رو نتونستم هیچ وقت هضم کنم!)
  10. سریال شرلوک ( دهه شصتی باشی و عاشق شرلوک نباشی؟ معمایی، پلیسی و دلهره آور! حتما ببینید)
  11. سریال مظنونین (سریال خوش ساخت و عالی، ربات دوست داشتنی…نه نه اشتباه نکنید، هر قسمت کلی هیجان و داستان داره واستون)
  12. سریال منتالیست (معمایی، درام، جنایی با یک روانشناس خبره که تو اداره پلیس کار میکنه، و هر قسمت یه داستان جذاب داره)
  13. سریال دیدن (الان که دارم تایپ میکنم فصل دومش داره منتشر میشه، از خوب بودنش همین بس که دو بار فصل اول رو دیدم!)
  14. پیکی بلایندرز (از این که خیلی ها با این سریال سیگاری شدن که بگذریم باید بگم خدا رو شکر قبل از مرگم این سریال رو دیدم! فوق العاده بود، هیجان انگیز و جذاب)
  15. پسران آنارشی (چرا تو کمتر لیستی این سریال دیده میشه؟ یه سریال عالی و خوش ساخت که اصلا افت نداره و عاقبت گنگ های خیابونی رو قشنگ و زیبا به تصویر میکشه، فوق العادست… با این سریال زندگی کردم)
  16. سریال فرندز ( بین خودمون باشه ولی قسمت آخرش گریه کردم D: )
  17. سریال بریکینگ بد ( دو بار دیدم، اینم مثل سریال فرندز بدون توضیح میذارم چون همتون دیدید و نیاز به تعریف و تمجید من نداره!!! من کی باشم بخوام چیزی بگم در مورد این سریال!!! من فقط باید قدردان تک تک عوامل این سریال باشم فقط D: )
  18. سریال فرار از زندان (الان بگن داره پخش میشه میرم میشینم دوباره – برای بار سوم – تماشا میکنم. نیاز به توضیح نداره)
  19. سریال جادوگر (سریالی که بی صبرانه منتظر فصل و ان شاالله فصل های بعدیش هستم!)
  20. سریال آشنایی با مادر (فوق العادست… فوق العاده ! از دست ندین که ضرر کردین، خدا بگم چیکارت نکنه بارنی (: )
  21. سریال خانواده امروزی ( اینم یه سیتکام عالی دیگه، من فرندز رو تو 10 روز! و آشنایی با مادر رو 14 روزه تموم کردم! ولی خوبی مدرن فمیلی اینِ که هر اپیزود یه داستان خاص و منحصر به فرد داره پس عجله ای واسه تموم کردنش نیست، الان فصل ده هستم و واسه این یواش یواش پیش میرم چون وقتی فرندز و آشنایی با مادر تموم شد به شدت افسرده شدم!)
  22. سریال کارگاه حقیقی (فارگو رو دوست داشتید؟ کارگاه حقیقی رو هم ببینید)
  23. سریال دکستر (خدای من! عاشق این سریال میشید. اصلا دوست دارید بعد از اتمام سریال برید پلاستیک بخرید و یکی رو …! فوق العادست! تماشا کنید تا بفهمید چی میگم. )
  24. سریال هانیبال (دکستر رو دوست داشتین؟ بازم از اون سوالای احمقانه! پس هانیبال رو هم تماشا کنید اما…قبل از دکستر! دلیل اینو اونایی که هر دو سریال رو دیدن کاملا متوجه میشن)
  25. سریال گمشدگان (باور میکنید هر بار میشینم لاست رو ببینم یه اتفاقی میفته؟! یکی فوت میکنه، یه سفر ناخواسته پیش میاد، برای بار سوم کرونا میگیرم!!! و باور کنید جز قسمت اولش که نصف و نیمه دیدم و بعدش خبر فوت یکی رو دادن نتونستم پیش برم! بخاطر همین فقط دوست داشتم عنوانش تو لیستم باشه)
  26. سریال بازی تخت و تاج (دو بار دیدم! بار اول با چنان هیجان وصف ناشدنی و بار دوم خب یکم از اون تب و تاب کاسته شده بود. اینم نیاز به توضیح من نداره!)
  27. وایکینگ ها ( خب عزیزان ، وقتی میگم سریال سلیقه ای هستش بخاطر همینه! من وایکینگ ها رو خیلی بیشتر از بازی تخت و تاج پسندیدم و لذت بردم ازش…کمتر کسی هم هست که ندیده باشه و اگر ندیدید همون جمله معروف نصف عمرتون بر فناست هزاران بار تقدیم به شما D: )
  28. سریال اسپارتاکوس ( سریال خوب و جذاب )
  29. سریال بهتره با سال تماس بگیری (چرا نصف و نیمه رهاش کردم؟ حقیقتا چون حوصلم رو سر برد /: درسته خیلی ها میگن عالی بوده نظرشون محترمه)
  30. سریال بیگ بنگ تئوری (سیتکامی که اگه به فیزیک و مسائل مرتبط باهاش اشنایی داشته باشین خیلی بیشتر واستون جذابیت داره و میخندین)
  31. وست ورلد (همون فصل اولش رو دیدم کافی بود نباید دو رو میدیدم و سه رو که اصلا ندیدم!)
  32. سریال کماندار (خب شروعش که خیلی بود، برای اولین بار داشتم خودمو محک میزدم که با این سن و سال میشه از سریال هایی که نوجوونا میبینن لذت برد یا نه، تا یه جایی نگاه کردم ولی بعدش که یکی از شخصیت ها رو بعد از چند بار کشته شدن زنده کردن دیدم زیادی داره به شعورم توهین میشه و ادامه ندادم و کلا دور سریال های ابر قهرمانی مثل فلش و … خط کشیدم!)
  33. سیزده دلیل برای … (فصل اولش خیلی خوب بود، دوم جالب نبود و قید سوم رو هم زدم! )
  34. سریال چرنوبیل (سریالی فوق العاده که دیدنش رو به همتون توصیه میکنم)
  35. سریال خانه کاغذی (سریالی جذاب و مهیج و دیدنی، صد در صد توصیه میکنم ببینید و بازم پیشنهاد میکنم بعدش Vis a Vis رو تماشا کنید)
  36. سریال مردگان متحرک (یاد روزهای اول میفتم که نشستم به تماشای این سریال! مهیج، ماجراجویی، جذاب! الانم که فصل جدیدش داره منتشر میشه و امیدوارم تا آخرالزمان ادامه داشته باشه! )
  37. سریال ریک اند مورتی ( خوب بود، خوشتون میاد… شایدم نیاد D: )
  38. سریال خدمتکاران حیله گر (یادمه اون زمان از ماهواره نگاه میکردم، آنچنان سریال خاصی نبود، سریال های بهتری هست که میشه وقت رو با اونها گذروند!)
  39. سریال ال کاپو (این سریالم خاطرم هست خیلی سال قبل تماشا میکردم ولی خب به جای این سریال بعدی رو حتما ببینید)
  40. سریال نارکوها (پابلو اسکوبار! قاچاقچی معروف مواد و یه سریال فوق العاده خوش ساخت و مهیج که از دیدنش لذت میبرید)
  41. سریال بلک لیست (سریالی مهیج و جذاب و اکشن، و البته معمایی و درام! همه با هم در لیست سیاه)
  42. سریال 100 (خب اوایل واسم جذاب و دوست داشتنی بود ولی کم کم افت پیدا کرد و آخرشم که نگم براتون!)
  43. سریال s.w.a.t (گروه ضربت، درام و اکشن و جنایی … خیلی به سمت سینمای بالیوود میره ولی قشنگه و هر قسمتش یه داستان خاص داره)
  44. سریال حمله متقابل (فصل اولش خوب بود ولی متاسفانه نمیدونم چی شد فصل بعدی کارگردان سریال رو با فیلم های **** اشتباه گرفت و کلا پشیمونم کرد از ادامه دادن!)
  45. سریال پانیشر (واقعا چرا این سریال ادامه نداشت؟! فوق العاده جذاب و هیجان انگیز، از دست ندینش)
  46. سریال بری (اکشن و درام و جنایی و حتی کمدی! سریال بسیار خوش ساخت و تماشایی)
  47. سریال سرزمین های بد ( چقدر خوب بود این سریال !!! مهیج و جذاب حتما ببینید )
  48. سریال سوپرانو (پیشنهاد میشه)
  49. سریال شنود (پیشنهاد میشه)
  50 سریال دارک (پیشنهاد میشه)

  آرزوی سلامت و تندرستی برای تک تک شما عزیزان … یاسین قاسمی بجد

  1. سلا یاسین عزیز؛
   خیلی خیلی ممنونم از اینکه تجربیات ارزشمندتون رو با ما و کاربران میزبان فا مگ به اشتراک میگذارید حقیقتا پیدا کردن بهترین سریال های خارجی از نظر بینندگان کار سختیه چون سلیقه ها متفاوت هستش یک مقدار سلیقه شخصی تیم رو دخیل کردیم و بررسی کردیم کدوم سریال ها جزء لیست پیشنهادی 10 سریال برتر دنیا قرار دارن و امتیازشون بالا هست و مواردی که بنظرمون جذاب تر بودن رو جدا کردیم. از لیست سریال های خارجی پیشنهادی شما، شماره 42 یعنی سریال 100 رو کامل دیدم و خیلی برام مهیج و جذاب بود از طرفی فصل های طولانی هم نداره (حدودا 3 هفته طول کشید کل این سریال خارجی رو ببینم 😍 )
   شماره 17 یعنی سریال بریکینگ بد و شماره 18 فراز از زندان هم بنظرم بقدری جذابن که میتونن جزء بهترین سریال های خارجی باشن و هیچوقت هم تکراری و کهنه نمیشن (فرار از زندان رو 3 بار تماشا کردم 😉)
   سریال کارگاه حقیقی و سریال لاست و سریال گیم آف ترونز هم یجورایی سبک معمایی و مهیج دارن که البته داخل لیست پیشنهادی بهترین سریال های خارجی معرفیشون کردیم سریال وایکینگ ها هم برای کسایی که به ژانرهای جنگی علاقه دارن عالیه که البته یکمی خشنه و برای همین من خیلی نتونستم باهاش ارتباط بگیرم. (ولی میشه جزء بهترین سریال های خارجی جدید از نوع جنگی حسابش کرد!!)
   سریال دارک هم جزء لیست پیشنهادی ده سریال برتر منه 😁 چون فوق العاده مرموزه و ساعت ها باید در مرودش فکر کرد (بعد از دیدن هر قسمت از سریال در مورد شخصیت ها و نسبتشون با همدیگه فکر میکردم که چطور ممکنه !!!!!!! 😂 که البته ممکن میشد با منطق سریال) به لیست شما سریال خاطرات خون آشام رو اضافه میکنم فصل های اولش فوق العاده جذابن جوری که در طول روز چند از قسمت از سریال رو پشت سرهم نگاه می کردم ولی بنظرم طولانی بودن فصل های این سریال خارجی جزء معایب اون حساب میشد طوری که فصل های اخر رو دنبال نکردم بنطرم فصل های انتهایی تکراری بود و میشه به عنوان بهترین سریال های خارجی ازش نام برد اما فکر نمیکنم جزء ده سریال برتر دنیا قرار بگیره….
   البته این نکات نظر شخصی من بود اما در این مقاله سعی کردیم سریال های خارجی برتر از نگاه منتقدین و همچنین سریال های برتر سایت های نقد و بررسی مثل راتن تومیتوز و متاکریتیک و imdb رو تحلیل کنیم. در آخر خیلی خیلی ممنون که لیست سریال های برتر خارجی خودتون رو برای ما ارسال کردید این تجربه برای ما فوق العاده ارزشمنده 🌼🌼 راستی ما لیست بهترین فیلم های خارجی رو هم آماده کردیم خوشحال میشیم نظرات شخصی کاربران رو هم بدونیم تا به صورت مداوم بتونیم این لیست ها رو گسترش بدیم و آپدیتشون کنیم.
   بهترین فیلم های خارجی جهان
   (در چند روز اتی هم لیست بهترین فیلم های خارجی 2021 منتشر میشه منتظرش باشید 😉)

 3. باسلام وخسته نباشید خدمت شما
  حقیقتا تمام مطالب چاپ شده درمورد تقریبا بیشترسریالهایی که دیده بودن درست ودقیق بودند.
  دو سه تا ازسریالهای پیشنهادی رو ندیدم که با این توضیحات جالب شما حتما تماشامیکنم.
  ممنون از زحمات شما.موفق باشید

  1. سلام و احترام زهرا عزیز؛
   اول از همه تشکر میکنم بابت وقتی که گذاشتید و مقاله رو بررسی کردید و ما رو در ادامه مسیر همراهی میکنید قطعا انرژی های مثبتتون باعث میشه ما دسته بهترین رو با شور و شوق بیشتری تکمیل کنیم. در این محتوای آموزشی هم سعی کردیم بهترین سریال های خارجی از نگاه تماشاگران رو مورد نقد و بررسی قرار بدیم و سریال های خارجی برتراز نظر imdb و منتقدین و البته تماشاگران رو لیست کنیم.البته لیست سریال های برتر خارجی ما به صورت مرتب بر اساس کامنت و دیدگاه کاربران آپدیت میشه برای همین پیشنهاد میکنم بازم به این لیست سربزنید و ایکه اگر شما هم سریال خارجی جذاب میشناسید که در لیست سریال های برتر خارجی ما نام برده نشده عنوان کنید تا به لیست اضافه کنیم.
   زهرا جان اگر به فیلم علاقه دارید پیشنهاد میکنم به محتوای زیر هم سربزنید و نظرتون رو با ما به اشتراک بگذارید تا در بروزرسانی بهترین فیلم و سریال های خارجی ازش استفاده کنیم 😍
   بهترین فیلم های خارجی جهان در سال های 2019 و 2020 و 2021
   بهترین فیلم های سال 2021

 4. یاسین جان دمت گرم . مختصر و مفید و واقعا به درد بخور ( برعکس مطالب این سایت )

  1. سلام و احترام؛
   تیم تمام تلاشش رو کرده که بهترین سریال های خارجی را جداسازی کنه و توضیحات جامع و مفید ارائه بده… لطفا اگر بخشی از محتوا از نگاه شما مشکلی داشته برامون توضیح بدید تا اصلاح بشه چون رضایت کاربر برامون خیلی مهمه و تمام سعیمون ارائه محتوای مفید بوده. مقاله بهترین فیلم های 2021 رو هم پیشنهاد میکنم بررسی کنید 30 فیلم برتر رو معرفی کردیم و نظرتون رو اعلام کنید.
   ممنونم

 5. سریال خوب got -breaking bad-lost-walking dead-see-west world بقیه سر و تهشون مضخرفه.من اصلن نفهمیدم پیکی رو یا مثلا ترو دیکتیو عین کتاب و رمان بود از بس بی حس بود.بیش تر از سریال هایی خوشم میاد که تم متفاوت با دنیای امروز دارن. من دیگه رو اوردم به انیمه.برکینگ بد هم استثنا بود انقد خوب ساختنش لامصبو دقیقه به دقیقشو نمیشه حدس زد چی میشه.

  1. سلام و احترام؛
   سریال خارجی بریکینگ بد قطعا جزء برترین سریال های خارجی تکرار نشدنی محسوب میشه (سریالی که از دیدنش سیر نشدم😉 و هر قسمت آدمو بیشتر و بیشتر ترغیب میکنه که ببینه قسمت بعدی چه اتفاقاتی میفته و خلاصه از بهترین سریال های خارجی محسوب میشه که آدم رو از زمان دور میکنه!!) اگر به ژانرهای علمی تخیلی علاقه دارید سریال دارک رو بهتون پیشنهاد میکنم امتیازات بسیار بالایی داشته به طوری که جزء بهترین سریال های خارجی از نظر راتن تومیتوز بوده و تونسته امتیاز 95 از 100 رو به خودش اختصاص بده و این فوق العادست… اگر به فیلم هم علاقه دارید می تونید ژانرهای علمی تخلیلی که در مقاله بهترین فیلم های 2021 نام بردیم رو تماشا کنید. در مورد انیمه و پویانمایی به شخصه وال-ای و لوکا برام جذابیت داشتن که البته در لیست پیشنهادیمون هم مطرح شده. اگر شما هم سریال یا فیلم جذابی میشناسید که قبلا تماشا کردید مطرح کنید تا در لیست پیشنهادی بهترین سریال های خارجی دنیا درج کنیم و با کمک هم این لیست رو برای بقیه کاربران گسترش بدید. ممنونم از همراهیتون 🌼🌼

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا