بهترین

بهترین سریال های خارجی جهان 2019 و 2020 و 2021

بهترین سریال های خارجی جهان در سال های 2021، 2020، 2019 و 2018 را مورد بررسی قرار داده و با شما همراه هستیم. اگر به دنبال لیست بهترین سریال های دنیا هستید در میزبان فا مگ بهترین سریال های imdb و سریال های برتر بر اساس امتیاز متاکریتیک و سریال های برتر راتن تومیتوز را به شما معرفی خواهیم کرد. اینجا بهترین سریال های جهان را امتیازبندی و نقد و بررسی کرده ایم. به طور خلاصه می توان گفت بهترین سریال های جهان و تاریخ سینمای دنیا که در لیست زیر با آن آشنا می شوید شامل سریال حادثه چرنوبیل، سریال بریکینگ بد که از جمله سریال های خارجی تمام شده است، سریال خارجی کارگاه حقیقی که بهترین سریال خارجی 2019 بوده، برترین سریال 2020 یعنی سریال خارجی وایکینگ ها، سریال دارک که از جمله سریال های برتر راتن تومیتوز است، سریال دکستر، سریال خارجی لاست که بهترین سریال خارجی قرن محسوب می شود، سریال مانی هیست با ژانر جنایی، سریال گیم آف ترونز که از جمله بهترین سریال های خارجی 2021 بوده و نهایتا سریال دنیای غرب می باشد. لیست بهترین سریال های خارجی جهان که گردآوری نموده ایم از سریال هایی در ژانر تاریخی و حماسی تا جنایی و پلیسی و رمز آلود را شامل می شود و سعی کرده ایم فهرست برترین سریال های خارجی دنیا در 2019، بهترین سریال های خارجی جهان 2020 و حتی بهترین سریال های خارجی جهان 2021 را در این لیست بگنجانیم. در ضمن لیست سریال های خارجی پیشنهادی ما دائما در حال آپدیت شدن و بروز رسانی است تا همواره بتوانیم فهرست بهترین سریال های خارجی جدید را گسترش دهیم پس تا انتها با ما همراه باشید. 😍

لیست بهترین سریال های خارجی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از دیدن چند قسمت یا چند دقیقه از یک سریال خارجی از ادامه تماشای آن منصرف شده و از انتخاب آن سریال پشیمان شوید. اما وقتی بدانید که سریال هایی وجود دارند که هم از نظر منقدین و هم از منظر مخاطبان و تماشاچیان تحسین شده و به عنوان بهترین سریال های خارجی جهان در سال های 2021 و 2020 و 2019 انتخاب شده اند، آن موقع قطعا آن سریال یک انتخاب هوشمندانه خواهد بود. قصد داریم به معرفی بهترین سریال های خارجی جهان بپردازیم سریال های زیبا و جذابی که حقیقتا ارزش حداقل یک بار دیدن را دارند بهترین سریال های خارجی جدید که در سال های 2018 و 2019 و 2020 و 2021 تعداد قابل توجهی از مخاطبان را مجذوب خود کردند و بعضا رکورد بیشترین تعداد بیننده را شکستند. بدون شک اسامی بهترین سریال های خارجی بسیار زیاد است که شاید در لیست پیشنهادی بهترین سریال های خارجی که ارائه می کنیم نیامده باشد . چرا که اسامی بهترین سریال های جهان زیاد است و ما در اینجا فقط به جذاب ترین ها اشاره می کنیم. البته در نظر داشته باشید این لیست به صورت مداوم بروزرسانی می شود.

بهترین سریال های خارجی جهان

خیلی از افراد دیدن یک سریال خوب را به تماشای یک فیلم سینمایی ترجیح می دهند. معمولا همراه شدن با داستان های مختلفی که در یک سریال اتفاق می افتد جذابیت و کشش بیشتری را برای یک بیننده ایجاد می کند. در این مقاله ما سعی کرده ایم 10 سریال برتر دنیا که به نسبت پر بیننده و جذاب هستند را به عنوان لیست پیشنهادی بهترین سریال های خارجی جهان به شما معرفی کنیم. معیارهایی که برای معرفی بهترین سریال های خارجی جهان در نظر داشته ایم علاوه بر نظر و امتیاز منتقدان و مخاطبان که در سایت های معتبر قرار داده اند، سال انتشار نیز بوده است. به عبارت دیگر سریال برتر دنیا که هم تحسین منقدین سینما و سایت های معتبر تحلیل سریال را به همراه داشته اند و هم مورد استقبال ببینندگان قرار گرفته اند. این لیست پیشنهادی شامل سریال های برتر بر اساس امتیاز متاکریتیک، سریال های برتر راتن تومیتوز و بهترین سریال های imdb است. در واقع بهترین سریال های خارجی جهان 2019، بهترین سریال های خارجی جهان 2020 و بهترین سریال های خارجی جهان 2021 را شامل می شود. سریال هایی که می توانند یک گزینه خوب برای ایام کرونایی تابستان 1400 باشند. خوشبختانه لیست پیشنهادی سریال های خارجی جدید که تهیه کرده ایم بسیار متنوع است افرادی که علاقه ای به خواندن زیرنویس ندارند می توانند نسخه های دوبله شده یا زیرنویس چسبیده سریال را دانلود کرده و تماشا کنند. در ادامه این مقاله علاوه بر ویدیوی نقد و بررسی 10 سریال برتر دنیا به معرفی بهترین سریال های خارجی جدید و مشابه هم پرداخته ایم.

1- سریال حادثه چرنوبیل Chernobyl

بهترین سریال های خارجی جهان

سریال حادثه چرنوبیل انفجار نیروگاه هسته ای چرنوبیل را روایت می کند. پروفسور لگاسف پرتوشناس و دانشمند شیمی، نقش مهمی در مدیریت و کاهش تشعشعات داشت. تلاش برای پاکسازی شهر و مناطق آلوده، اصلی ترین بخش های این سریال خارجی برتر تاریخی است.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال چرنوبیل را میگه:
بهای دروغ چقدر است؟ این جمله تاثیرگذار ترین و مهم ترین قسمت مینی سریال 5 قسمتی چرنوبیل به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی 2019 بشمار می رود. این سریال 5 قسمتی باعث شد تا علاقه مندان فیلم به محض پایان سریال بازی تاج و تخت (در ادامه در مورد سریال تاج و تخت توضیح می دهیم) یک شاهکار دیگر از HBO اما این بار از یک کارگردان تقریبا گمنام و بی تجربه در کارهای درجه یک را شاهد باشند. اما کریگ مازن از این امتحان موفق بیرون آمد و یکی از جذاب ترین و زیباترین فیلم های تاریخ را ساخت. به همین دلیل بود که جایزه امی بهترین کارگردانی و بهترین فیلم نامه را از آن خود و چرنوبیل کرد. از دیدگاه کاربران چرنوبیل بهترین مینی سریال اخیر است و به همین دلیل به عنوان اولین پیشنهاد در مقاله معرفی بهترین سریال های خارجی جهان از آن نام بردیم.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل ها تعداد قسمت ها کارگردان شبکه ارائه کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2019 درام – تاریخی 1 5 کریگ مازن اچ بی او

یکی از منابعی که فیلم بر اساس آن تولید شده کتاب صداهایی از چرنوبیل (Voices From Chernobyl) نوشته اسوتلانا الکسیویچ برنده‌ جایزه‌ نوبل است. هر چند در مورد صحت همه آنچه در فیلم اتفاق افتاده بحث و جدل وجود دارد اما به هر حال روایتی جذاب از بزرگترین اتفاق هسته ای قرن اخیر را به تصویر کشیده است. اتفاقی که به گفته گورباچف دلیل اصلی فروپاشی شوروی بود. داستان فیلم در واقع از اولین دقایق بروز حادثه هسته ای در نیروگاه اتمی چرنوبیل اوکراین تا تلاش های دانشمندان و مسئولین دولتی برای مهار و پاکسازی آلودگی ها را نمایش می دهد. البته این سریال خارجی ساخته آمریکا و بریتانیا است و واضح است که کمی سلایق سیاسی نسبت به یک رژیم کمونیستی در آن وجود داشته باشد. می توان گفت سریال Chernobyl یکی از بهترین سریال های تاریخی خارجی است.

چرا سریال حادثه چرنوبیل ارزش دیدن دارد؟

چرنوبیل یکی از بهترین سریال های خارجی جدید از نگاه کاربران محسوب می شود و جوایز خاصی را از آن خود کرده است. بدون شک تماشای یک سریال تاریخی واقعی که نشان دهنده مجموعه خطاهای انسانی و فنی و در نتیجه ایجاد بزرگترین فاجعه اتمی غیر نظامی قرن بیستم می باشد، اگرچه ناراحت کننده است اما پر از درس ها و عبرت می باشد. بی مسئولیتی، بی تفاوتی و دروغ باعث شد تا یک فاجعه به این بزرگی رقم بخورد و نتایج و پیامدهای آن تا همین الان در اوکراین قابل مشاهده باشد. در این سریال خارجی همه چیز درباره حادثه چرنوبیل بیان شده است. حادثه چرنوبیل یکی از بهترین سریال های خارجی پیشنهادی میزبان فا مگ است. 😍

حقایقی در مورد سریال چرنوبیل

این سریال داستان واقعی فاجعه اتمی چرنوبیل در 1986 در منطقه چرنوبیل اوکراین را روایت می کند. اتفاقی که مجموعه ای از خطاهای انسانی و فنی آن را رقم زد و باعث شده تا همین الان اثرات تشعشعات هسته ای بر انسان ها و حیوانات آن منطقه مشهود باشد.

در سریال چرنوبیل به دلیل محدودیت هایی که وجود داشت تصاویر مربوط به جراحات های اتمی که بر پوست و بدن آتش نشانان و کارکنان مرکز هسته ای ایجاد شده بود خیلی واضح نمایش داده نشد. فقط در یک سکانس جراحات ناشی از تشعشعات هسته ای برای یک آتش نشان به نمایش کشیده شد. در واقع این جراحت ها و صدمات بسیار عمیق تر بود. واضح است که اگر قرار بود این جراحات به شکل واقعی نشان داده شوند تماشای این فیلم برای نوجوانان منع می شد!

اگر از زبان روسی به جای زبان انگلیسی استفاده می شد احتمالا سریال چرنوبیل استقبال کمتری داشت و شاید در لیست بهترین سریال های خارجی جهان قرار نداشت. از این رو سازندگان فیلم اگر چه در ابتدا قصد ساخت آن به زبان روسی را داشتند، اما با ساخت آن به زبان انگلیسی درصد زیادی از مخاطبان خود را حفظ کردند! همانطور که اشاره کردیم این فیلم پر از دیدگاه های سیاسی آمریکایی- بریتانیایی در مورد یک رژیم کمونیستی است و در آن به صورت تلویحی نشان می دهد که یک رژیم برخاسته از انقلاب و با ایدئولوژی مخالف غرب یعنی کمونیست و مارکسیست، اصلا نباید انرژی هسته ای داشته باشد! همه این تمایزات و به تصویر کشیدن واقعیت ها باعث شد چرنوبیل در فهرست بهترین سریال های دنیا قرار بگیرد.

هنرمند
نقش توضیحات
جرد هریس پروفسور والری لگاسف شخصیت اصلی داستان که به عنوان یک دانشمند شیمی و پرتوشناسی سعی در مدیریت فاجعه و کاهش اثرات مخرب دارد.
استلان اسکاشگورد بوریس شربینا عضو کابینه مرکزی حزب کمونیست و وزیر صنایع شوروی که مسئولیت اصلی در مدیریت این فاجعه داشت.
امیلی واتسون یولانا خومیوک دانشمند اهل بلاروس که در تحقیقات پس از فاجعه اتمی نقش موثری داشت.
جسی باکلی لیودمیلا ایگناتنکو همسر وسیلی ایگناتنکو یکی از آتش نشانان فاجعه چرنوبیل، از اولین قربانیان حادثه.

فیلم های ماجراجویی بر اساس واقعیت مشابه حادثه چرنوبیل

سه مورد زیر از جمله فیلم هایی هستند که داستان آن ها بسیار شبیه حادثه چرنوبیل است و از دیدن آنها لذت خواهید برد. در این فیلم ها نیز خطای انسانی و یا طبیعت موضوع اصلی هستند.

 • سرزمین فراموشی Land of Oblivion: روایت فاجعه چرنوبیل و تاثیر تشعشعات بر ابعاد زندگی مردم به دور از مسائل سیاسی
 • سندروم چین The China Syndrome: رخ دادن حادثه اتمی در آمریکا و به تصویر کشیدن این حادثه مهیب و تاثیرات آن
 • فرو پاشی Raspad: به تصویر کشیدن فاجعه چرنوبیل و پیشروی شوروی تا مرز فروپاشی

2- سریال خارجی بریکینگ بد Breaking Bad

بهترین سریال خارجی

سریال بریکینگ بد در مورد یک معلم شیمی زحمتکش است که مشکلات مالی او را به سمت جرم و جنایت سوق می دهد. همکار او دانش آموز سابقش است. تلاش شخصیت اصلی داستان برای تولید و فروش مواد مخدر، بخش مهمی از موضوع سریال بریکینگ بد را رقم می زند.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال بریکینگ بد را میگه:

وقتی در سال 2013 در یک نظر سنجی 99% بینندگان بریکینگ بد که به فارسی افسارگسیخته ترجمه شده از این سریال رضایت داشته اند پس می توان گفت سریال بریکینگ بد واقعا قابل تحسین است و شایسته انتخاب به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی جهان می باشد. 16 جایزه امی نیز تایید دیگری بر این تریلر جنایی است. از سال 2008 تا سال 2013 تعداد 5 قسمت از سریال بریکینگ بد پخش شد. وینس گیلیگان کارگردان سریال بریکینگ بد با علم کامل بر شرایط اجتماعی جامعه آمریکایی این سریال مهیج را ساخته است. جامعه ای سرمایه داری که به راحتی و سرعت می تواند یک شخصیت خوب و مفید اجتماعی را به شخصیت منفی و مضر تبدیل کند. اگر به دنبال یکی از بهترین سریال های خارجی تمام شده می گردید، سریال بریکینگ بد Breaking Bad را پیشنهاد می کنیم. حقیقتا برینکینگ بد شایسته حضور در لیست 10 سریال برتر دنیا است.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت ها کارگردان شبکه ارائه کننده
آمریکا 2008 جنایی-درام 5 62 وینس گیلیگان معرفی بهترین سریال های خارجی ای ام سی

معمولا رابطه معلم ها آن هم معلم شیمی با دانش آموز تنبل رابطه خیلی خوبی نیست. اما در سریال بریکینگ بد شخصیت اصلی داستان که یک معلم شیمی است به دلیل مشکلات مالی، با دانش آموز تنبل سابق خود همکار می شود. آن هم همکار در یک آزمایشگاه برای تولید مواد مخدر! این همکاری سبب ایجاد اتفاقات زیادی می شود که هر 5 فصل سریال بریکینگ بد از آن نشأت می گیرد. اما آنچه در سریال بریکینگ بد بیشتر از هر چیز دیگری مورد تحسین واقع شده این است که شخصیت پردازی بسیار دقیق و خوبی را شاهد هستیم. شخصیت پردازی خوبی که مخاطب را مجذوب کرده و او را به فکر وجود افرادی با همین ویژگی ها نه تنها در جامعه آمریکا بلکه در همه جوامع می برد. مشکلات مالی که یک معلم شیمی زحمتکش، خسته و البته بیمار را تبدیل به یک مجرم خطرناک می کند. بنظر شما این معلم تا کجا می تواند پیش رود و نهایتا سرنوشت او چیست؟

چرا سریال بریکینگ بد را ببینیم؟

سریال خارجی بریکینگ بد یا همان افسارگسیخته از این رو ارزش دیدن دارد که نشان می دهد پول اگر چه حلال مشکلات است اما شاید دلیل مشکلات هم باشد. وقتی به خاطر پول یک معلم ساده شیمی تبدیل به سرکرده یک باند تولید و توزیع مواد مخدر می شود و آنقدر پیش می رود که مواد مخدر جدیدی تولید می کند پس می توان گفت اخلاق و ارزش ها قربانی پول و سرمایه می شوند. سریال جذاب بریکینگ بد بیشتر از این که یک تریلر جنایی محسوب شود به نظر یک سریال روانشناسی جامعه شناسانه است که خطر سقوط ارزش ها به خاطر پول را گوشزد می کند. افسار گسیخته به دلیل امتیازات بالا از بهترین سریال های imdb و سریال های برتر راتن تومیتوز است.

حقایقی در مورد سریال برکینگ بد

در ابتدا اصلاً قرار نبود که شبکه اچ بی او تولید سریال بریکینگ بد را بر عهده بگیرد. حتی نتفیلیکس، TNT و شوتایم نیز از بر عهده گرفتن این سریال امتناع کردند. اما در نهایت شبکه ای ام سی در یک تصمیم جسورانه آن را ساخت و پخش کرد و حالا در لیست بهترین سریال های خارجی جهان قرار دارد. جالب است که سازمان مبارزه با مواد مخدر آمریکا DEA بسیار از ساخت این سریال استقبال و در ساخت آن کمک شایانی به سازندگان کرده شاید همین مورد یکی از دلایل قرار گرفتن سریال بریکینگ بد در بین اسامی بهترین سریال های دنیا باشد. چیزی که خود سازندگان انتظار نداشتند. همچنین این سریال شامل مباحث علمی بسیار دقیقی مخصوصا در حوزه شیمی و داروسازی است و یک پروفسور دانشگاه اکلاهاما موضوعات علمی آن را برای فیلمنامه تایید می کرد.

یکی دیگر از حقایق جالب سریال بریکینگ بد این است که اصلاً قرار نبود که شخصیت اصلی داستان کلاه داشته باشد اما یک بار به دلیل این که شخصیت اصلی ماجرا موهای سر خود را زده بود از طراح لباس خواست که کلاهی را صرفاً برای گرم کردن سرش به او بدهد. او نیز این کلاه را برای آقای وایت انتخاب کرد و همین موضوع به عنوان یکی از نمادهای جذاب سریال استفاده شد.

هنرمند
نقش توضیحات
برایان کرانستون والتر وایت شخصیت اصلی داستان سریال بریکینگ بد که به خاطر مشکلات مالی و بیماری، به تولید و فروش مواد مخدر روی می آورد.
آرون پال جسی پینکمن خرده فروش مواد، شاگرد سابق و همکار فعلی که در تولید و پخش مواد مخدر به معلم شیمی سابق خود کمک می کند!
آنا گان اسکایلر وایت همسر وایت که به خاطر بازی زیبایش در این نقش جایزه امی بهترین بازیگر نقش زن مکمل را از آن خود کرد.
دین نوریس هنک شریدر پلیس مبارزه با مواد مخدر و باجناق وایت! پلیسی وظیفه شناس و جدی که داستان سریال تقابل بین او وایت است.

سریال های شبیه به بریکینگ بد

سریال های زیر از سریال های خارجی ماجراجویی مشابه سریال بریکینگ بد بشمار می روند. هر سه سریال ذکر شده حقیقتا شایستگی حضور در لیست سریال های برتر دنیا را داشتند.

 • سریال پیکی بلایندرز Peaky Blinders: در این سریال قرار است شهر از وجود جناتکاران، خرابکاران و اغتشاش گران پاکسازی شود.
 • خانه پوشالی House of Cards: ریالی با ژانر جنایی دربار شخصی که قصد تصاحب یک مقام سیاسی را دارد.)
 • ددوود Deadwood: افراد زیادی برای یافتن طلا به یک شهر کوچک بدون قانون مهاجرت می کنند که توسط یک شخص خاص اما بی قانون و خودمحور کنترل می شود.

3- سریال خارجی کاراگاه حقیقی True Detective

نام بهترین سریال های جهان

داستان سریال کارآگاه حقیقی درباره دو کارآگاه حرفه ای به نام های راستین کول و مارتین هارت است که به بررسی و رمزگشایی از پرونده های پیچیده می پردازند. این دوکاراگاه به سختی اما به خوبی از پس این پرونده ها بر می آیند. هر فصل سریال کاراگاه حقیقی، داستان متفاوتی دارد.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال کارآگاه حقیقی را میگه:

باز هم در بین بهترین سریال های خارجی می توان به شاهکار دیگری از HBO اشاره کرد. کارآگاه حقیقی نام یک سریال خارجی جذاب به کارگردانی و نویسندگی نیک پیزولاتو است. پیزولاتو را احتمالا به خاطر رمان گالوستون بشناسید. او در سریال کارآگاه حقیقی تهیه کنندگی را بر عهده دارد. در واقع در هر قسمت از این سریال شاهد یک داستان جدید هستیم. اما شالوده اصلی همه قسمت ها تلاش دو کارآگاه برای پیدا کردن حقایقی در مورد مجرمین است که جرم هایی از قتل های سریالی گرفته تا ربودن کودک انجام داده اند. درام جنایی و معمایی کارآگاه حقیقی در سال 2014 پخش شد و تا کنون سه فصل از آن نمایش داده شده است به طوری که فصل سوم آن به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی جهان 2019 شناخته شد.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت کارگردان شبکه ارائه کننده
آمریکا 2014 معمایی-جنایی 3 24 نیک پیزولاتو اچ بی او

هر چند که فیلم نامه سریال کارآگاه حقیقی از منایع مختلفی الهام گرفته اما شاید بتوان اصلی ترین منبع فیلم نامه را یک مجله با همین نام دانست. سریال کاراگاه حقیقی علاوه بر جنبه های جنایی و پلیسی جنبه های اجتماعی و فلسفی دیگری مانند پوچ گرایی و افراطی گرایی نیز دارد که داستان را برای مخاطب جذاب می کند. از همین رو مورد استقبال مخاطبان و منتقدان قرار گرفت و در امی و گلدن گلوب جوایز متعدی را از آن خود کرد. سریال True Detective یکی از بهترین سریال های جنایی خارجی تلقی می شود.

چرا سریال جنایی کارآگاه حقیقی!؟

همیشه در سریال جنایی و معمایی باید تمام حواسمان را جمع کنیم تا متوجه معمای قتل، سرقت و… باشیم. اما در سریال کارآگاه حقیقی بیشتر باید به معمای خود کار آگاهان توجه کنیم. اما شخصیت پردازی فوق العاده دو کارآگاه است که واقعا مخاطب را مجذوب داستان سریال کارآگاه حقیقی می کند. پلیس خوبی که در نهایت پلیس بد می شود و دیگری پلیس بدی که در نهایت به یک پلیس خوب تبدیل خواهد شد. البته وقتی مثلث کارگردان، نویسنده و بازیگران عالی باشد نباید انتظار دیگری داشته باشید.

حقایق سریال کارآگاه حقیقی

مهم ترین نکته در مورد این سریال آن است که یک پروفسور ادبیات و یک نویسنده، ریسک بزرگ در زندگی خود انجام می‌دهد و وارد دنیای سینما می‌شود و رمان خود را تبدیل به یک سریال جذاب می کند. اما جذابیت و داستان آن به قدری بود که بین شبکه های اچ بی او، شوتایم و خیلی شبکه های دیگر برای گرفتن حق امتیاز این سریال دعوا شود.

یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم در این سریال که تا مدتها ذهن مخاطبان را درگیر کرد، این است که آیا داستان این سریال واقعی است یا صرفاً براساس تخیلات نویسنده ساخته شده؟ خود تیزلاتو اذعان دارد که تمام اتفاقات واقعی است و از داستان و روایت های واقعی اقتباس شده است.

هنرمند
نقش توضیحات
متیو مک کانهی راستین کول یکی از شخصیت های اصلی و کم حرف داستان که به عنوان کاراگاه روی جرایم کار می کند.
وودی هارلسون مارتین هارت همکار راستین کول که از زمین تا آسمان با همکارش فرق دارد و با کارها و عقاید او خیلی اختلاف نظر دارد!
الکساندر داداریو لیسا معشوقه مارتین است. داداریو هر چند به عنوان بازیگر مهمان در این سریال ایفای نقش کرد، اما با بازی در سریال شناخته شده تر شد.
میشل موناهن مگی همسر سابق مارتین. یکی از دلایل موفقیت سریال بدون شک بازی تاثیرگذار موناهن و مک کانهی است.

سریال های مشابه سریال کاراگاه حقیقی

اگر به ژانرهای معمایی، جنایی و رازآلود علاقه دارید و به دنبال کارگاهانی هستید که داستان ها را رقم می زنند سه سریال جنایی زیر را از دست ندهید.

 • سریال شکارچی ذهن Mindhunter: دو مامور اف بی آی که برای کشف یک جنایت با قاتلان سریالی به گپ و گفت می نشینند.
 • رستگاری Rectify: مرد بیگناهی که 20 سال به جرم قتل زندانی بوده اما حالا آزاد شده و رفتار اجتماع با اون و واکنش او با دنیای جدید بیرون دیدنی است.
 • لوتر Luther: داستان یک پلیس دلسوز و فداکار اما حساس و خشن که در برابر جنایات قادر به کنترل خود نیست و به دنبال انتقام مرگ همسر خود است.

4- سریال وایکینگ ها Vikings

فهرست بهترین سریال های دنیا

سریال وایکینگ ها جنگ بین وایکینگ ها و انگلیسی ها و سبک زندگی آنان را نمایش می دهد . راگنار شخصیت اصلی داستان علی رغم مخالفت پادشاه به همراه لشکری به جنگ یا کشورهای غربی می رود.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال وایکینگ ها را میگه:

وایکینگ ها یک شاهکار در سبک درام تاریخی و اکشن از شبکه هیستوری است. موفقیت این سریال به حدی بود که آمازون امتیاز آن را از هیستوری خرید. اگر سبک سریال بازی تاج و تخت را دوست داشته باشید (که به احتمال زیاد دارید) قطعا از این سریال نیز لذت خواهید برد.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت کارگردان شبکه ارائه کننده
کانادا
2013 ماجراجویی-اکشن 6 83 مایکل هرست لیست بهترین سریال های خارجی هیستوری

همانطور که از نام سریال قابل درک است روایت نزاع بین وایکینگ ها و دیگر کشورهای اروپایی مخصوصا انگلیسی ها را شاهد هستیم. وایکینگ ها از قرن 8 تا 11 میلادی در شمال اروپا و منطقه اسکاندیناوی زندگی می کردند و هر از گاهی برای تصاحب کشورهای مختلف اروپایی به آنجا حمله می کردند. 6 فصل سریال وایکینگ ها داستان این جنگ ها را به تصویر می کشد. داستانی که پر از صحنه های وحشیانه و خشونت آمیز و البته خیانت است! یکی از جالب ترین نکاتی که می توان در مورد این سریال گفت این است که سازندگان آن در اغلب صحنه ها از بدلکاران استفاده کرده اند و به صورت کاملا طبیعی صحنه های جنگ و مبارزه طراحی شده است و از تکنولوژی برای نمایش مبارزه استفاده نکرده اند. این تصمیم جسورانه و پرریسک حقیقتا به جذابیت فیلم افزوده است و آن را به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی جهان 2021 تبدیل کرده است.

تحلیل سریال وایکینگ ها

هر وقت صحبت از وایکینگ ها می شود، اولین چیزی که به ذهن مخصوصا اروپایی های تاریخ نخوانده می رسد یک قوم وحشی و ستمگر است که برای غارت اموال به کشورهای مرکزی و غرب اروپا حمله می کردند. اما این سریال واقعیت و ماهیت این قشر از مردمان شمال اروپا را بهتر نشان می دهد. واقعا قصه و نگاه تازه و جدیدی که عوامل سازنده فیلم از این مردمان به تصویر می کشند کاری کرده که سریال خارجی وایکینگ ها ارزش دیدن داشته باشد.

حقایقی در مورد سریال وایکینگ ها

اولین نکته در مورد این سریال خارجی این است که قرار نبود اصلا سریال شود بلکه قرار بود در قالب یک فیلم سینمایی عرضه شود، اما موفقیت گیم‌ اف‌ ترونز کاری کرد که سازندگان آن ترغیب بشوند یک سریال هم پا و در حد و اندازه های بازی تاج و تخت بسازند.

جالب ترین نکته گریم بسیار زیبای این سریال است. گریم سریال به گونه ای است که بازیگران را به معنای واقعی کلمه تغییر می دهد. چهره پردازی این سریال در جشنواره های مختلف مورد تحسین قرار گرفته. مثلاً خود شخصیت رگنار به گونه ای گریم شده که همانند پدر الکساندر به شمار برود. در حالیکه در واقعیت ۱۳ سال از او بزرگتر است!

همانطور که در بالا گفتیم یکی از جذاب ترین قسمت های سریال این است که تمام نبرد ها واقعی و بدون استفاده از تکنولوژی های پرده سبز است. تصمیمی جسورانه و پر ریسک که البته عالی از آب در آمد و این سزیال را در لیست بهترین سریال های خارجی قرار داد.

هنرمند
نقش توضیحات
تراویس فیمل راگنار لاثبروک شخصیت اصلی و اسطوره ای داستان که رهبری یک سپاه برای حمله به غرب اروپا را بر عهده دارد.
کاترین وینیک لاگرتا یک سردار افسانه ای شجاع و دلیر که در تاریخ اسکاندیناوی بارها نام او آمده. همسر سابق راگنار و جنگجوی سپاه وایکینگ ها.
کلایو استندن رولو برادر راگنار شخصیت خوشگذران داستان که حسادت زیادی به برادرش دارد و همین موضوع مشکلاتی برای راگنار ایجاد می کند.
جسلین گیلسیگ سیگی همسر ارل کتگات هارلدسون از دشمنان راگنار. بازی تاثیرگذار او مورد تحسین منتقدین و مخاطبان قرار گرفت.

سریال های شبیه سریال وایکینگ ها

سریال های خارجی اکشن زیر هم هم شایسته حضور در این لیست هستند. اگر به ژانر ماجرایی و زندگی وایکینگ ها علاقه دارید و سریال وایکینگ ها مورد پسندتان بوده می توانید سه سریال زیر را هم دنیال کنید.

 • سریال آخرین پادشاهی The last kingdom: این سریال روایت حمله وایکینگ ها تا قتل و اسارت را بیان می کند اما در سوی دیگر داستان قضیه کاملا متفاوت است.
 • سریال ویچر Witcher: یک جادوگر جهش یافته تصمیم دارد دنیا را از آدم های ظالم و شرور پر کند تا به مقاصد شوم خود دست یابد اما در مقابلش یک شکارچی ایستاده که به دنبال نجات دنیا است.
 • وایکینگ های واقعی Real Vikings: روایت زندگی وایکینگ ها از غارت گری تا رسوم، عادت و سبک زندگی آن ها

5- سریال دارک Dark

سریال برتر دنیا

سریال دارک سه دوره زمانی زندگی جوناس به عنوان کاراکتر اصلی را روایت می کند. جوناس در زمان سفر کرده و به گذشته می رود. جهان های موازی و سفر در زمان، از مهم ترین موضوعات سزیال دارک هستند.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال دارک را میگه:

بالاخره به شاهکار نتفلیکس و یکی از بهترین سریال های خارجی جهان رسیدیم. نتفلیکس هم در چند سال اخیر سریال های جذابی را ساخته که می توان یکی از موفق ترین و جذاب ترین آن ها را دارک (تاریکی) یا Dark دانست. سریالی در ژانر علمی-تخیلی که در سال 2017 تولید شد و پس از استقبال مخاطبان از آن در سال 2019 و 2020 فصل های دوم و سوم آن نیز ساخته و عرضه شد. اگر سریال چیزهای عجیب را دیده باشید که آن سریال هم شایستگی حضور در این لیست را داشت حتما به شباهت بین این دو سریال پی خواهید برد. فقط قبل از مشاهده سریال آمادگی داشته باشید که با مجموعه زیادی از بازیگران مواجه خواهید شد که باید ارتباط فامیلی آن ها با یکدیگر را به خاطر بسپارید! در واقع عجیب ترین بخش سریال ارتباط فامیلی اشخاص با یکدیکر است. این سریال بر محوریت جهان های موازی می چرخد.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت  کارگردان شبکه ارائه کننده
بهترین سریال های خارجی تمام شده آلمان 2017 علمی-تخیلی 3 26  باران بو اودار بهترین سریال های خارجی پیشنهادینتفلیکس

داستان فیلم شاید کلیشه ای باشد. گم شدن چند نفر در یک جنگل و سفر در زمان و جهان های موازی. اما شخصیت پردازی سریال دارک، داستان پردازی، فضای راز آلود تاریک و جنایی سریال علاوه بر جذابیت سوالات زیادی را برای شما به وجود می آورد. سوالاتی که قطعا تا چند ساعت پس از مشاهده هر قسمت ذهن شما را درگیر می کنند و شاید شما را به سمت مطالعه کتاب های فیزیک مدرن بکشاند. البته پاسخ این سوالات را در قسمت های بعد خواهید یافت. به نظر تولید فصل 4 کنسل شده و سریال همین 3 فصل است.

فقط یک نکته سریال را خیلی با دقت ببینید! سریال دارک بسیار معمایی و چالش برانگیز است و قطعا مورد توجه کسانی قرار می گیرد که از سریال های ماجرایی و چالش برانگیز لذت می برند.

نقد و بررسی سریال دارک

به این دلیل که استعداد خود در حل معماها را بسنجید لازم است سریال دارک را ببینید! پیچیدگی های داستان های این سریال معمایی خارجی به حدی است که علاوه بر کشش و چالش فراوان شما را مجذوب می کند و به فکر فرو می برد. اگرچه زمانی که به رازهای روایت های هوشمندانه داستان پی میبرید، بیشتر از قبل لذت خواهید برد. اما در حین همین لذت ها، متوجه می شوید که به قول کارگردان آغاز داستان پایان است و پایان آن آغاز!!! می توان گفت سریال دارک هم جزء بهترین مینی سریال های خارجی محسوب می شود. البته اگر به سریال های معمایی و چالشی یا جهان های موازی علاقه ندارید این سریال را پیشنهاد نمی کنیم.

حقایقی در مورد سریال دارک

یکی از اصلی ترین دلایلی که این سریال با نام دارک یا تاریک نامگذاری شد، اشاره به ماده مرموز در عالم هستی است که به عنوان ماده تاریک شناخته می شود. ماده ای که کل هستی یعنی تمام سیارات و منظومه شمسی و… در آن وجود دارد. نامی که به گونه ای متناسب با داستان سریال هم هست! نام ساعت ساز معروفی که در سریال دارک مورد استفاده قرار می گیرد در واقع نام یک نویسنده است که به احترام او این نام انتخاب شده است. نویسنده کتاب ماشین زمان که اشاره به داستان های سفر در زمان سریال دارد. در کل در این سریال اسامی بسیار مرموز و رازآلودی وجود دارند که باید با دقت آنها را تحلیل کنید. مثلاً تاریخی مثل ۱۲ نوامبر، کلمه آغاز و عبارتی به نام آینده ای در کار نیست بسیار در این فیلم استفاده شده است. در ضمن اگر به دیوار آشپزخانه خانواده نیلسن هم نگاه کنید خیلی از حقایق فیلم برای شما آشکار خواهد شد. موضوعات جذابی که این سریال را به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی جهان تبدیل کرده است.

هنرمند
نقش توضیحات
لوئیس هافمن جوناس کانوالد آدام شخصیت اصلی داستان که در سه دوره جوانی، میانسالی و کهنسالی به تصویر کشیده شده. لوئیس به خوبی از پس دوره جوانی آن بر می آید. جوناس به دنبال حل معمای زمان است.
سپاستین رودالف میکل نیلسن / میشائیل کانوالد پدر جوناس که به خاطر سفر در زمان در سال 1986 گیر کرده و توان بازگشتن هم ندارد!
ماجا شون هانا کانوالد/کروگر مادر جوناس و همسر مایکل (میشائیل) که در زمان کودکی به 30 سال قبل سفر کرد.
لیسا وایکاری مارتا مارتا نقطه مقابل جوناس در دنیای موازی است. مانند جوناس به دنبال حل معمای زمان است. چالش مهم سریال این است که رابطه فامیلی مارتا با جوناس را پیدا کنید!

سریال های ماجرایی مشابه سریال دارک

اگر به سریال دارک علاقه مند شدید، می توانید بهترین سریال های ماجرایی زیر را هم به عنوان سریال های مشابه و جذاب تماشا کنید.

 • سریال خارجی چیزهای عجیب Stranger Things (روایت یک دختر با قدرت فراطبیعی و حضور اون در دنیای موازی و بازگشت با یک هیولا.)
 • سریال 100 نفر اول The 100 (انسان هایی که قرن ها در فضا زندگی کرده اند مجبورند به زمینی با شرایط خطرناک بازگردند.)
 • سریال کربن تغییر یافته Laeta Kalogridis (ماجرای انتقال خاطرات افراد از طریق وصل کردن تراشه به پشت ستون فقرات افراد به بدن های مصنوعی و در نهایت جاودانگی)

6- سریال دکستر Dexter

بهترین سریال خارجی جهان 2021

بازرس بخش آزمایشگاه پلیس، در مورد جرم ها و جنایات مختلف تحقیق می کند. اما خودش حساب مجرمان را می رسد. قسمت های مختلف سریال دکستر، روایتگر مجازات مجرمان توسط دکستر، شخصیت اصلی داستان است.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال دکستر را میگه:

وقتی یک سریال با اقتباس از کتاب های جف لیندزی ساخته شده باشد پس باید شاهد اتفاقات جنایی درام معمایی و رمزآلود شرارت آدم کشی و البته مفاهیم روانشناسی باشیم. سریالی که تحسین مخاطبان و منتقدین را بر انگیخت و آن قدر مورد استقبال قرار گرفت که تا به امروز 8 فصل از آن ساخته شده و جوایز مختلفی مانند امی و گلدن گلوب را از آن خود کرده است. فصل نهم سریال دکستر نیز در حال فیلم برداری است. البته 4 فصل اول آن واقعا بی نظیر بود. باید منتظر بود آیا فصل نهم می تواند موفقیت های 4 فصل اول را تکرار کند یا نه؟ آیا می تواند دکستر به عنوان بهترین سریال های خارجی جهان 2021 شناخته شود؟ سریال Dexter بهترین سریال خارجی جدید بشمار می رود و از این رو ما به عنوان پنجمین پیشنهاد در مقاله معرفی بهترین سریال های خارجی جهان از آن نام بردیم.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل ها تعداد قسمت ها  کارگردان شبکه ارائه کننده
آمریکا 2006 جنایی-روانشناسی 8 96  جیمز مانوس بهترین سریال های خارجی تمام شده شوتایم

داستان فیلم در مورد یک پلیس آدم کش است! دکستر مورگان شخصیت اصلی داستان یک جرم شناس است که خودش برای مجارات مجرمین اقدام می کند و خیلی اعتقادی به تحویل آنها به دادگاه و قاصی ندارد! همین دیدگاه ها و اخلاقیات خاص زمینه ساز داستان ها و اتفاقات 8 فصل این سریال پرکشش و جذاب است. یکی از اصلی ترین رازهای موفقیت این سریال بدون شک بازی هنرمندانه و تاثیرگذار مایکل سیهال در نقش دکستر است. وقتی خبر ابتلای او به سرطان عمومی شد همه علاقه مندان به این سریال نگران تغییر بازیگر اصلی آن بودند اما مایکل با غلبه بر بیماری در فصل های بعدی نیز حضور پیدا کرد.

چرا سریال دکستر را ببینیم؟

چون داستانی با شخصیت پردازی بالا، جزئیات پر کشش و ایده های جذابی دارد. تماشای داستان های یک پلیس قاتل دوست داشتنی که صبح دکتر جکیل است و شب مستر هاید! پس به خودی خود می تواند جذاب باشد. اما به جز همه این بحث ها، بازی فوق العاده مایکل سیهال باعث می شود که این فلم واقعا ارزش دیدن داشته باشد. به نظر هیچکس به خوبی مایکل سیهال نمی توانست از پس این نقش بر بیاید.

حقایقی در مورد سریال دکستر

جالب است بدانید پخش این سریال جنایی به علت صحنه های بسیار زیاد مربوط به قتل و کشتار در استرالیا ممنوع شده بود. همین موضوع به عنوان یکی از نقاط ضعف داستان بشمار می رود هر چند بر جذابیت آن افزورده است. در این سریال یکی از نکات خیلی زیادی که مردم به چشم می‌خورد خون است. اما جالب است بدانید که این خونهای سریال، اغلب آن خوراکی هستند و ترکیبی از روغن نعنا و شراب قرمز هستند. البته این موضوع به نظر برای مسئولان استرالیایی خیلی مهم نبود! سرطان بازیگر اصلی فیلم یکی از بزرگترین چالش های آن به شمار میرفت که قرار بود یک بازیگر دیگر جایگزین آن شود، اما با با بهبودی و سلامنی مایکل، قضیه منتفی شد و دوباره شاهد حضور این بازیگر در سریال بودیم. سریالی که قطعا شایسته حضور در لیست بهترین سریال های خارجی جهان را دارد.

هنرمند
نقش توضیحات
مایکل سی هال دکستر مورگان شخصیت اصلی داستان که صبح ها پلیس و شب ها قاتل است! به نظر هیچکس به زیبایی سیهال قادر به ایفای این نقش نبود.
جولی بنز ریتا بنت همسر دکستر که البته فقط در فصل یک حضور دارد. تمام تلاش دکستر این است که همسرش از اتفاقات خبر دار نشود.
دبرا مورگان جنیفر کارپنتر خواهر دکستر و تنها فرد مورد اعتماد دکستر (البته در واقعیت مورگان با سیهال ازدواج کرد 😍)
دیوید زایاس انجل باتیستا پلیس بخش جنایی شهر و دوست دکستر. انجل در بیشتر پرونده ها از دکستر کمک می گیرد و اعتماد زیادی به او دارد!

سریال مثل دکستر

 • سریال میهن Homeland (افراد تیم به یک افسر مشکوک شده اند که قصد خیانت به وطن را دارد.)
 • مظنون Person of Interest (روایت ساخت دستگاهی که جنایات در شرف وقوع را متوجه می شود اما خیلی ها از ساخت این دستگاه متضرر خواهند شد پس در صدد نابودی آن هستند.)
 • بالای دریاچه Top of the Lake (روایت درام از ویروس ناشناخته ای که کل شهر را فلج کرده و بازماندگان برای بقا در تلاش هستند.)

سریال های جذابی هستند که همانند دکستر می‌تواند از دیدن آن ها لذت ببرید.

7- سریال لاست Lost

بهترین سریال خارجی جدید 2019

یک گروه از بازماندگان حادثه سقوط هواپیما، در یک جزیره مرموز و عجیب و غریب گیر افتاده اند. آنها تلاش می کنند از اتفاقات پیچده و راز آلود این جزیره جان سالم به در ببرند. قسمت های مختلف سریال لاست داستان زندگی هر کدام از این افراد را روایت می کند.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال لاست را میگه:

وقتی یک سریال بیش از 480 بار در جشنواره های مختلف مثل گلدن گلوب و امی نامزد و 106 بار برنده می شود وقتی سریالی از راتن تومیتوز نمره بالایی می گیرد و در رتبه 4 از منظر متاکریتیک در لیست بهترین سریال های خارجی است، وقتی سریالی به گفته مجله تایمز بهترین سریال تاریخ است وقتی جک بندر کارگردان و متیو فاکس بازیگر باشد، دیگر بهانه ای برای تماشای این سریال 6 فصلی به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی جهان ندارید. سریال لاست یا گمشده از بهترین سریال های imdb نیز بشمار می رود.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت ها  کارگردان شبکه ارائه کننده
آمریکا 2004 ماجراجویی-تخیلی 6 121 جک بندر ای بی سی

داستان سریال لاست باز هم کلیشه ای است. چند نفر در یک جزیره ناشناخته و متروک گم شده اند. موضوعی که در کتاب ارباب مگس های ویلیام گلدینگ خوانده ایم و در فیلم دور افتاده با بازی فوق العاده تام هنکس دیده ایم. اما در سریال لاست این موضوعات خیلی پیچیده تر از این حرف ها است. چیزهای عجیب و غریب زیادی در این سریال وجود دارند که به شدت مخاطب را معتاد سریال می کند. قلب جزیره نیروی الکترو مغناطیسی و ماوراالطبیعی، دود سیاه، راز اعداد 4 8 15 16 و 42 و… نکات جذاب و البته مرموزی هستند که برای مخاطبان حتی پس از دیدن هر 6 فصل سوالات زیادی را ایجاد کرده.

لاست از بهترین سریال های imdb

همانطور که در بالا اشاره کردیم وقتی سریالی این همه جایزه برده و این همه مورد تحسین قرار گرفته پس ارزش دیدن دارد. اما اگر نه به جشنواره ها اعتقاد دارید و نه به نظر منتقدان قطعا جذابیت ها و پیچیدگی های خود داستان سریال لاست، رازهای متفاوت، مکرر و عجیب و غریب جزیره و موضوعی مانند زندگی پس از مرگ شما را میخکوب خواهد کرد. با این که سریال در 2004 ساخته شده اما کهنه نمی شود. اگر به دنبال بهترین سریال های خارجی تمام شده هستید و می خواهید تمام فصل های آن را دانلدو کنید، سریال لاست یک پیشنهاد جذاب برای شماست.

حقایقی در مورد سریال لاست

جک که از اصلی ترین شخصیت های داستان به شمار میرفت، که در ابتدا قرار بود در فصل اول کشته شود.یعنی فیلمنامه تین گونه نوشته شده بود. اما به دلیل استقبال مخاطبان ازاین شخصیت تغییر کوچکی در فیلمنامه اتفاق افتاد و جک تا آخر زنده ماند. به همین دلیل، شاهد تغییر و تفاوت بسیار زیادی با فیلمنامه اصلی نسبت به شخصیت های داستان هستیم.

جزیره ای که در آن فیلمبرداری اتفاق افتاد، یکی از جزایر زیبای هاوایی است. جک بندر بعد ها طی یک مصاحبه عنوان کرد که ساکنان جزیره رفتار خوبی با آنها نداشتند! البته آنها نمیدانستند که جزیره آن ها، میزبان فیلمبرداری از یکی از بهترین سریال های خارجی جهان است.

یکی از نکات جالب و البته مشمئزکننده داستان این است که تمام جسد ها کاملا واقعی هستند و به همین دلیل خیلی از بازیگران سریال از این که نزدیک آنها بروند می ترسیدند. موضوعی که برای جک بندر خیلی مهم بود و اصرار داشت حتما جسدها واقعی باشند!

هنرمند
نقش توضیحات
متیو فاکس جک شفرد  پزشکی به شدت منطقی و بدون باور به ماورا که در واقع رهبر گمشدگان است و نقش بسیار پررنگی در زنده ماندن بازماندگان در جزیره دارد.
اوانجلین لیلی کیت آستن  دختر زیبا و البته بسیار پیچیده داستان که از قرار معلوم قاتل و سارق است. کیت در کل شخصیت مرموزی که دلبسته یکی از اعضای گروه می شود.
خورخه گارسیا هوگو هارلی ریس شخصیت چاق، خرافاتی و بزدل داستان که دلیل همه اتفاق را خودش می داند. تکیه کلام او Dude است که به طرز جذابی می گوید.
تری اوکوئین ساویر جیمز فورد  

شخصیت خود شیفته و منزوی گروه. یکی از جذاب ترین و البته پیچیده ترین قسمت های سریال، داستان زندگی اوست.

سریال های تخیلی مشابه سریال لاست

گزینه های نامبرده زیر از سریال‌های مشابه سریال‌ لاست به شمار می رود که ژانر ماجراجویی و تخیلی دارند. علاقمندان سریال لاست می توانند این سریال های تخیلی جذاب را هم دنبال کنند.

 • سریال علمی تخیلی فرینچ fringe: کشف پرونده های جنایی رازآلود و ردپای فرازمینی که ذهن مامورین را درگیر چالش های زیادی کرده است.)
 • سریال بازماندگان The Leftovers: بنظر می رسد رستاخیر فرا رسیده و برخی از بازماندگان در انتظار پایان دنیا و برخی دنبال کشف مرگ راز آلود اطرافیان خود هستند. عوامل زیادی از سریال لاست در این سریال نیز حضور دارند.
 • سریال زیر گنبد Under the Dome: داستان یک گندبد اسرار آمیز که ساکنین یک شهر کوچو را از کل دنیا جدا کرده و این افراد با کمترین امکاناتی مجبور به ادامه زندگی هستند.

8- سریال مانی هیست Money Heist

 2020 بهترین سریال خارجی

پروفسور شخصیت اصلی داستان مانی هیست که به معنای واقعی یک نخبه است، برای سرقت از ضرابخانه سلطنتی اسپانیا نقشه کشیده. او یک گروه را برای اجرای نقشه گرد هم می آورد. فصل های مختلف سریال مانی هیست روایتگر اجرای نقشه سرقت توسط گروه پروفسور است.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال مانی هیست را میگه:

یکی از بهترین سریال های جدید خارجی که اتفاقا در ایران هم مورد استقبال قرار گرفته سریال اسپانیایی مانی هیست است. البته در خود اسپانیا نام سریال خانه کاغذی است. کشور اسپانیا خیلی در حوزه فیلم و سریال سازی پیشرو نبوده و بیشتر در توریسم و فوتبال موفق بوده است. اما شاید آلکس پینا با ساخت این سریال جنایی قصد تغییر در این روند را داشته باشد. سریال مانی هیست به حدی مورد توجه قرار گرفت که نتفلیکس در 2018 امتیاز آن را خرید و البته نام اسپانیایی آن را تغییر داد و در به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی جهان 2019 شناخته شد. شاید بپرسید چرا نام آن را به Hose of Paper یا چیزی شبیه به آن تغییر نداد؟ احتمالا به این دلیل که نتفلیکس نمی خواست اسم این سریال با دیگر شاهکار خودش یعنی خانه پوشالی مشابه باشد خانه پوشالی نیز شایسته حضور در این لیست را دارد. تنها عیبی که می توان به سریال مانی هیست گرفت البته شاید شما آن را عیب ندانید زبان اسپانیایی سریال است.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت ها  کارگردان شبکه ارائه کننده
 اسپانیا 2017 اکشن-جنایی 4 38 آلکس پینا بهترین مینی سریال های خارجینتفلیکس

داستان سریال مانی هیست به صورت کلی در مورد یک گروه از سارقین است که با کمک شخصیت اصلی و مغز متفکر گروه یعنی پروفسور نقشه های بسیار پیچده ای برای سرقت های بزرگ و خطرناک مثلا از سوله های نگهداری پول اسپانیا طراحی می کنند. هیجان این سریال واقعا زیاد است. فصل 5 این سریال قرار است شهریور 1400 عرضه می شود. به احتمال زیاد فصل 5 این سریال، بتواند عنوان بهترین سریال های خارجی جهان 2021 را از آن خود کند. Money Heist بهترین سریال خارجی جدید است که مشاهده آن را پیشنهاد می کنیم.

چرا سریال مانی هیست را ببینیم؟

شاید با شنیدن نام سریال مانی هیست و با دیدن تریلر آن این فکر به ذهن خطور کند که یک گروه سارق قصد سرقت از بانک دارند. اما این سطحی ترین موضوع داستان مانی هیست است. قضیه خیلی پیچیده تر از این حرف هاست. سریال مانی هیست جنبه های انسان شناسی و روانشناسی زیادی دارد. هر کدام از شخصیت ها دارای روحیه و عواطف خاص خود هستند که روایت داستان را می سازند. روحیاتی که حتی در نام آنها هم متبلور است.

حقایقی در مورد سریال خانه کاغذی

شاید در نگاه اول سال بپرسید که چرا پروفسور نیز نام یک شهر را بر خود نگذاشته است در حالی که همه اعضای گروه نامی مستعار دارند؟ چرا گذاشته است و نام آن واتیکان است. حالا چرا واتیکان برای پروفسور انتخاب شده بدون شک، بعد از دیدن چند قسمت می توانید به راحتی آن را بفهمید.

یک قسمت پرهیجان فیلم، بخش سرقت از ضرابخانه پادشاهی اسپانیا است. اما جالب آن است که ضرابخانه سلطنتی اسپانیا اجازه فیلمبرداری در این مکان را به سازندگان نداد. و آنها مجبور شدند در یک ساختمان مشابه به فیلمبرداری بپردازند.

یکی دیگر از حقایق جالب این سریال، آن است که فیلمنامه همزمان با تولید آن ساخته شده است و این گونه نبوده که در ابتدا یک فیلمنامه کامل نوشته شود و پس از آن فیلم ساخته شود. موضوعی که به نظر به یک رویه تبدیل شده است. یعنی سازندگان فیلم ابتدا باز خورد چند قسمت از فیلم را در بین مردم مورد برسی قرار میدهند و سپس به تولید قسمت های بعدی می پردازند. البته این کار برای سریال مانی هیست نقطه قوت محسوب می شود و تبدیل به یکی از بهترین سریال های خارجی جهان شده است. سریالی که بدون شک م یتواند جزو بهترین سریال های خارجی جهان 2020 باشد.

هنرمند
نقش توضیحات
آلوارو مورته پروفسور مغز متفکر و شخصیت اصلی داستان سریال مانی هیست که همه نقشه ها را او می کشد و اعتقاد دارد ایجاد رابطه احساسی بین افراد گروه، منجر به شکست آنها می شود!
اورسولا کوربیرو توکیو شخصیت غیر قابل پیش بینی سریال مانی هیست، همیشه معترض و خود رای گروه. داستان فیلم از زبان وی روایت می شود.
ایتسیار ایتانیو لیسبون بازرس پلیس که در فصل سوم به گروه ملحق می شود! گروه پس از اضافه شدن لیسبون، جذاب تر می شود.
پدرو آلنسو برلین برادر پروفسور، نفر دوم و مدیر عملیاتی گروه. شخصیت جالب سریال مانی هیست که در فصل 2 به طور ناگهانی کشته می شود، اما این پایان ماجرا برای برلین نیست!!!

سریال شبیه سریال مانی هیست

اگر به ژانرهای اکشن و ماجراجویی علاقه دارید سریال های زیر را از دست ندهید. این ها می توانند سریال های مشابه سرقت پول قلمداد شوند.

 • سریال سلطان آسمان ها The Lord of the Skies: ماجراهای پر تنش از یک شخصیت جسور و پیچیده که عطش او به جمع کردن بیشتر و بیشتر پول تمامی ندارد.
 • سریال بریکینگ بد breaking bad: که به عنوان سریال دوم آن نام بردیم.
 • سریال محافظ شخصی Bodyguard: ماجرای بادیگارد شدن یک افسر بازنشته که سیاست های شخص حفاظت شده کاملا بر خلاف علایق و ذهنیات اوست.
 • سریال اوزارک Ozark: برنامه های پول شویی شخصیت اصلی داستان با مشکلات جدی مواجه شده و بعد از دور کردن خانواده خود از محل سکونت به دنبال راهی برای جمع کردن پول مافیای مواد مخدر است.

9- سریال گیم آف ترونز Game of Thrones

سریال خارجی برتر گیم آف ترونز

داستان سریال گیم آف ترونز روایتگر جنگ قدرت بین خانواده های سلطنتی است. افراد مختلف در خانواده های سلطنتی برای تصاحب قدرت و پادشاهی هفت اقلیم به جنگ و نزاع بین یکدیگر می پردازند. موجوداتی مانند اژدها و زامبی هم بخش تخیلی داستان را تشکیل می دهند.

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال گیم آف ترونز را میگه:

کمتر کسی پیدا می شود که نام سریال فانتزی تراژدی بازی تاج و تخت یا گیمز آف ترونز را نشنیده باشد. یک سریال فوق العاده از HBO که رکورد تعداد بیننده یک سریال در آمریکای شمالی را شکست. همین علاقه مخاطبان باعث شد که در سال 2017 فصل هفتم سریال گیم آف ترونز هک شود! این سریال برگرفته از رمان ترانه یخ و آتش است. رمانی طولانی و پر شخصیت که جرج آر. آر. مارتین آن را نوشته است. همین موضوع باعث شده که سریال گیم آف ترونز هم همانقدر طولانی و پرشخصیت باشد. به نظر نمی رسد سریالی وجود داشته باشد که بیشتر از سریال گیم آف ترونز بازیگر داشته باشد!

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت  کارگردان شبکه ارائه کننده
بهترین مینی سریال های خارجی آمریکا 2011 تراژدی فانتزی 8 73 دیوید بنیاف اچ بی او

داستان سریال در فصل های مختلف کمی متفاوت است. اما بیشتر پیرامون جنگ بر سر قدرت در خانواده سلطنتی و جنگ های تاریخی در اروپا است. تقریبا هر سال که یک فصل از سریال گیم آف ترونز منتشر می شد، جایزه امی را برده است.

بررسی سریال گیم آف ترونز

اغلبا فیلم و سریال های های فانتزی تراژدی جذاب هستند. حالا یک داستان پرکشش که به طور قطع جذاب ترین نکته سریال است را تصور و بازیگران خلاق، کشمکش برای رسیدن به قدرت و موسیقی زیبای رامین جوادی را به آن اضافه کنید. قطعا جذابیت های آن چند برابر خواهد بود. فاصله طبقاتی و اجتماعی بین ارباب و رعیت، وفاداری و جنگ بر سر قدرت در هر 8 فصل سریال جزء مضامین اصلی این سریال خارجی است.

اگر بخواهیم در یک جمله سریال گیم آف ترونز را نقد کنیم باید بگوییم 7 فصل بسیار جذاب و پایانی ضعیف و دور از انتظار. واقعا سازندگان فیلم با این پایان ضعیف بینندگان را نا امید کردند! ب همین دلیل هم بود که HBO به سرعت پس از پایان ضعیف این سریال چرنوبیل را به نمایش در آورد. تاثیر گذارترین جمله این سریال جمله ای است که شخصیت سرسی لنیستر بیان می کند: وقتی بازی تاج و تخت را انجام می دهید یا می میرید یا برنده می شوید.

در این که این سریال بی نظیر و تحسین برانگیز است اما یک عامل واقعا به عنوان نقطه ضعف در آن وجود دارد یعنی خشونت زیاد. خشونت بسیار زیادی که تماشای آن را برای افراد زیر 18 سال منع کرده. موسیقی متن این فیلم را رامین جوادی ساخته که مورد تحسین نیز واقع شده.

حقایقی در مورد سریال بازی تاج و تخت

در این سریال اتفاقات جالب و عجیب و غریب زیاد افتاده است. مثلاً امیلیا کلارک در یکجا قرار است قلب یک اسب را بخورد اما او حتی حساسیت بسیار زیادی نسبت به غذاهای ساده دارد! به همین دلیل یک آبنبات می خورد و با جلوه های ویژه یک قلب اسب نمایش داده می شود! البته این موضوع چیزی از ارزش های بازی تاثیر گذار کلارک کم نمی کند.

یا در جای دیگر شخصیت تایوین، قرار است که پوست گوزن را دربیاورد. این بازیگر کهنه کار برای این کار مدتی آموزش‌ می بیند و واقعاً چنین کاری را در مقابل دوربین انجام می دهد. یا مثلاً وایت نیز به جای ۵ شخصیت مختلف در این فیلم بازی کرده است. چرا که قد بلندی دارد و استفاده از بازیگران قد بلند در این فیلم لازم بود!

اما جالب ترین موضوع داستان درمورد این سریال این است که پس از این سریال اسامی مانند آریا در انگلستان و آمریکا بیش از پیش روی فرزندان گذاشته شد که تایید می کند یک سریال تا چه حد بر افکار عمومی تاثیر گذار است.

هنرمند
نقش توضیحات
املیا کلارک دنریس تارگرین دختر پادشاه سلسله تارگرین که تا قبل فصل آخر محبوب ترین و جذاب ترین شخصیت داستان بشمار می رود. اما در فصل آخر….
کیت هرینگتون کیت هرینگتون جان اسنو پسر استارک (وارث وینترفل و شمال) و یک جنگجوی تمام عیار. بازی فوق العاده کیت سبب شد تا جایزه امی را از آن خود کند.
سوفی تورنر سانسا استارک دختر بزرگ استارک که برای پادشاهی شمال تلاش می کند. رابطه پرتنش سانسا با خواهرش آریا از جذابیت های داستان بشمار می رود.
مایسی ویلیامز آریا استارک  

دختر کوچک استارک که برای کشتن پادشاه نقشه می کشد. البته با ازدواج نیز مخالف است. ویلیامز نیز به دلیل بازی تاثیرگذار نامزد امی شد.

سریال های مشابه سریال تاج و تخت

سریال های خارجی زیر را می توام موارد شبیه گیم آف ترونز چه در داستان و چه در ماهیت قلمداد کرد.

 • سریال رم Rome (یک بازتاب تاریخی و روایت سزارها در دنیای خشم و خون)
 • آخرین پادشاهی The Last Kingdom (این سریال از اتفاقات، وحشی گری ها، فتنه و سختی مردمان در زمان وایکینگ ها و سلطه جویی برخی افراد ساخته شده است.)
 • سریال ملکه سفید The White Queen (باز هم تلاش برای به دست آوردن تاج و تخت این بار بین سه دختر)

10- سریال دنیای غرب West World

بهترین سریال های دنیا

دلورس، شخصیت اصلی سریال وست ورلد و یک ربات طغیانگر، سعی در این دارد که بر ضد انسان ها قیام کند. داستان سریال روایت تقابل بین انسان و ربات است. ربات هایی که دیگر قصد ندارند از انسان اطاعت کنند!

درناز در 1 دقیقه خلاصه سریال دنیای غرب را میگه:

چند سالی است که فیلم های وسترن کمی تولید می شود. حالا فرض کنید یک سریال جذاب وسترن علمی-تخیلی با سبک آرمان شهری ساخته شود. قطعا دیدن آن خالی از لطف نیست. به همین دلیل شاهکار دیگری از HBO را به عنوان پیشنهاد آخر و به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی جهان 2020 ارائه می کنیم. دنیای غرب یا همان وست ورلد بر اساس کتابی به همین نام از نویسنده آمریکایی به نام مایکل کرایتون است که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

کشور سازنده سال ساخت ژانر تعداد فصل تعداد قسمت  کارگردان شبکه ارائه کننده
آمریکا 2016 وسترن-رازآلود 3 28

جاناتان نولان

اچ بی او

این سریال خارجی به طور خلاصه داستان سوء استفاده انسان از ربات ها است. به نظر سریال وست ورلد خیلی از اینسپشن کریستوفر نولان متاثر بوده است. البته شاید از بازی GTA هم الهام گرفته باشد. اما هر چه هست سریال وست ورلد انسان هایی را نشان می دهد که هر چه دوست دارند انجام می دهند و هیچ حد و مرزی برای کارهای خود متصور نخواهند بود. شاید این پیامد تکنولوژی باشد. به نظر یک دیالوگ تاثیر بسیار زیادی روی مخاطب خواهد گذاشت. دیالوگی که یک ربات به انسان می گوید. با ما چکار می خواهی کنی؟ شاید همه داستان سریال وست ورلد در همین یک جمله خلاصه شود. شخصیت پردازی سریال وست ورلد بسیار قوی است و همین موضوع می تواند نقاط ضعف آن به خصوص در فصل سوم را به خوبی پوشش دهد.

چرا سریال دنیای غرب ارزش دیدن دارد؟

معمولا فیلم هایی که در رابطه با مواجهه انسان با ربات است، مورد استقبال مخاطبین قرا گرفته اند. از Ex-Machine و ترمیناتور گرفته تا ماتریکس و هوش مصنوعی استیون استیلبرگ و حتی سریال انسان ها. اما این بار با یک موضوعات جدیدی مواجهه هستیم. موضوعاتی مانند برده داری مدرن که در اینجا برده ها ربات هستند. شاید همین تغییر جایگاه برای مخاطب سریال وست ورلد جذاب باشد! از این رو به عنوان گزینه آخر مقاله معرفی بهترین سریال های خارجی جهان آن را پیشنهاد می کنیم.

حقایقی در مورد سریال وست ورلد

این سریال در واقع از فیلم وست ورلد سال ۱۹۷۳ اقتباس شده. در کل ایده سریال وست ورلد یعنی تقابل یا همزیستی ربات و انسان در آمریکا دستمایه نگارش فیلم ها و سریال های زیادی بوده است. در سال ۱۹۸۰ هم دقیقاً سریالی با همین نام ساخته شد و داستان جذاب آن بعدها برای فیلم ترمیناتور و در دیگر سریال ها نیز مورد استفاده قرار گرفت. ایده ای که انقلاب و قیام افراد ظلم دیده جامعه را به خوبی به تصویر می کشد. موضوعی که اگر چه در سریال ها و فیلم های زیادی دیده ایم، اما به خوبی در سریال وست ورلد نمایش داده می شود و باعث شده است این سریال تبدیل به یکی از بهترین سریال های خارجی جهان 2020 شده است.

هنرمند
نقش توضیحات
ایوان ریچل وود دلورس ابرناتی رهبر ربات ها (میزبانان) که قصد یک انقلاب علیه انسان ها را دارد. دلورس در دو زمان گذشته و حال به مخاطب سریال وست ورلد معرفی می شود که به پیجیده تر شدن داستان کمک می کند.
اد هریس مرد سیاهپوش مرموزترین، عجیب ترین و پیچیده ترین چهره سریال وست ورلد و عاشق دلورس. بزرگترین چالش داستان برای مخاطب این است که او انسان است یا ربات؟ زنده است یا مرده؟
جفری رایت برنارد لو/ ارنولد  برنامه نویس انسان های مصنوعی یا همان میزبانان. البته او در سریال وست ورلد یک نقش دیگر یعنی آرنولد را هم بازی می کند.
آنتونی هاپکینز  دکتر  

سازنده دنیای غرب! که حالا به خاطر کارهای دلورس در مخمصه بزرگی گیر کرده. (هاپکینز نشان داده که در 80 سالگی نیز به عنوان یک بازیگر تمام عیار قادر به ایفای هر نقشی است).

سریال های مشابه وست ورلد

 • سریال همتا Counterpart: روایت دنیای موازی و دیدن چهره های جذاب و کاملا متفاوت افراد در دنیای دیگر
 • فضای گسترده The Expanse: انسان های که قصد تسخیر جهان هستی را دارند اما جایگاه خودشان نیز متزلزل شده.
 • سریال های لاست و دارک: به ترتیب نمایش گمشدگان در یک جزیزه و رخ دادن اتفاقات مهیج – نمایش معمایی دنیاهای موازی

در این مقاله اسامی بهترین سریال های خارجی جهان را ارائه کردیم. این لیست در واقع مجموعه کوچکی از بهترین سریال های خارجی جهان است که طی حدود 10 سال اخیر ساخته شده اند. البته سعی کردیم با توجه به امتیازات کاربران و سایت های معتبر تحلیل و نقد فیلم مانند متاکریتیک، IMDB و راتن تومیتوز این سریال ها را انتخاب کنیم. از این رو می توان در این لیست بهترین سریال های خارجی جهان 2020 و بهترین سریال های خارجی جهان 2021 را مشاهده کرد. در واقع تمرکز ما بیشتر روی بهترین سریال های خارجی جهان 2019 و 2020 و 2021 بوده است. قطعا سریال های دیگری نیز وجود دارد که از نظر شما برترین سریال جهان است اما در لیست بالا وجود ندارد. سریال های زیادی در سال 2019 و 2020 و 2021 ساخته شده که می توان آنها را در لیست بهترین سریال های خارجی جهان نام برد. به نظر شما چه سریال های دیگری ساخته شده که شایسته حضور در لیست بهترین سریال های خارجی هستند؟ شما برای معرفی بهترین سریال های خارجی جهان چه پیشنهادی دارید؟ اگر شما بخواهید 10 مورد از بهترین سریال های خارجی را نام ببرید کدام سریال ها را عنوان می کنید؟ چه سریال های مشابه دیگری می شناسید و از نظر شما بهترین سریال های خارجی جهان 2020 کدام سریال ها هستند؟

پاسخ به مهم ترین سوالات شما

در ادامه به مهم ترین و پرتکرارترین سوالات کاربران پاسخ داده ایم. شما نیز نظرات و دیدگاه های خود را برای ما ارسال کنید. 😍

 • معیارها و شاخص تهیه فهرست بهترین سریال های خارجی جهان در میزبان فا مگ چیست؟
  در این مقاله سعی شده امتیازات مربوط به سایت های مختلف نقد و بررسی سریال ها، سال انتشار، بازخوردی که از طرف بینندگان و تماشاچیان وجود داشته و البته سلیقه شخصی مورد توجه واقع شود. در نهایت سریال های برتر راتن تومیتوز و بهترین سریال های imdb و همچنین سریال های برتر بر اساس امتیاز متاکریتیک لیست شده اند.
 • کدام یک از سریال ها واقعیت دارند؟
  به جز سریال های دنیای غرب و دارک، درون مایه همه سریال ها واقعیت دارد و برگرفته یا اقتباس از داستان های واقعی است. البته شاید در آینده اتفاقات این سریال ها امکان وقوع داشته باشند! در ضمن ممکن است  داستان این سریال ها مانند بازی تاج و تخت همراه تخیل یا اغراق باشد، اما مضمون اصلی یعنی جنگ بر سر قدرت برای سریال گیم آف ترونز یا پلیس قاتل مثل دکستر واقعیت داشته است. هر چند که نویسنده یا فیلم نامه نویس برای هر چه جذاب تر کردن داستان، موضوعاتی را اضافه کرده.
 • در بین اسامی بهترین سریال های جهان کدام یک خانوادگی محسوب می شود؟
  سریال دارک و لاست، سریال های جذابی هستند که  برای تماشای نوجوانان بالای 13 سال مجاز اعلام شده است.
 • من علاقه زیادی به ژانر تاریخی و اکشن دارم. کدام یک از سریال های خارجی را پیشنهاد می کنید؟
  سریال های وایکینگ ها و گیم آف ترونز، به عنوان دو تا از بهترین سریال های خارجی 2019 و 2020 محسوب می شوند. سریال وایکینگ ها در ژانر تاریخی، اکشن و البته حماسی ساخته شده است. سریال گیم آف ترونز هم با چاشنی تخیل جنگ بر سر قدرت را در یک دوره تاریخی خاص نمایش می دهد.
 • علاقه مندان به سبک جنایی و معمایی کدام یک از سریال های برتر دنیا را مشاهده کنند؟
  سریال های کارآگاه حقیقی، بریکینگ بد،  دکستر در سبک جنایی تولید شده اند. این دو سریال موضوعات معمایی مختلف را نشان می دهد که باید توسط پلیس رمزگشایی شود.
 • کدام یک از سریال های برتر جهان برای علاقه مندان سبک علمی و تخیلی مناسب است؟
  سریال دارک و سریال  دنیای غرب، دو سریال علمی-تخیلی جذاب هستند که شما را با انبوهی از سؤالات و چالش های علمی مواجهه می کنند. البته موضوعات علمی خاصی نیز در سریال بریکینگ بد وجود دارد.
 • آیا ترتیب اسامی بهترین سریال های خارجی جهان بر اساس معیار خاصی است؟
  همه سریال هاجذاب و دیدنی هستند و ترتیب آنها بر اساس سلایق کاربران است. شما می توانید در قسمت دیدگاه ها ترتیب مورد علاقه خود را بنویسید.
 • چرا اسم برخی از بهترین سریال ها مثل خانه پوشالی یا the 100 در این لیست نیست؟
  همانطور که در متن مقاله ذکر کردیم، این لیست بخش کوچکی از بهترین سریال های خارجی جهان است و قطعا سریال های بسیار زیادی وجود دارند که می توان از آنها نیز به عنوان بهترین سریال های خارجی جهان نام برد. سریال خانه پوشالی نیز یکی از همین سریال ها است که البته در قسمت سریال های مشابه بریکینگ بد نام آن را ذکر کردیم. در نظر داشته باشید این لیست به صورت مداوم آپدیت خواهد شد و اسامی سریال های دیگری نیز به لیست برترین سریال های خارجی دنیا اضافه خواهد شد.
 • من به یکی از این ژانرها علاقه دارم. برای پیدا کردن سریال های مشابه آن ژانر چکار باید کنم؟
  در پایین بررسی و تحلیل هر سریال، نام سه سریال مشابه از نظر ماهیتی را ذکر کرده ایم. اگر به ژانر خاصی علاقه داشته باشید می توانید سریال های مشابه پیشنهادی را دنبال کنید.
 • چرا نام برخی از سریال های معروف جهان در این لیست وجود ندارد؟!
  این لیست همواره در حال آپدیت و بروزرسانی است و قطعا به مرور نام بهترین سریال های جهان به آن اضافه خواهد شد.

اسامی بهترین سریال های خارجی یک لیست ارزشمند و کاربردی برای علاقمندان دنیای فیلم و سریال است. در این مقاله تحلیلی با ویدیوی نقد و بررسی معرفی بهترین سریال های خارجی جهان در سال های 2021 و 2020 و 2019 در کنار شما بودیم. قطعا گردآوردی اسامی بهترین سریال های جهان نیازمند بررسی امتیازات سریال ها از نگاه کاربران و منتقدین است. از همین رو فهرست بهترین سریال های دنیا بر اساس امتیازات سه سایت نقد و بررسی فیلم و سریال یعنی imdb و متاکریتیک و راتن تومیتوز تهیه شده است. رتبه بندی بهترین سریال های جهان بر اساس سایت های نقد و بررسی سریال و فیلم، معیار بسیار مناسبی برای کاربران است تا بتوانند انتخاب هوشمندانه داشته باشند. بهترین سریال های imdb و سریال های برتر بر اساس امتیاز متاکریتیک و سریال های برتر راتن تومیتوز را تحت عنوان 10 سریال برتر دنیا ارائه کرده ایم. شما نیز با تجربیات خود در گسترش فهرست بهترین سریال های دنیا سهیم باشید. از نظر شما بهترین سریال خارجی دنیا کدام است؟ چه سریال های جذاب دیگری می شناسید که می توان به فهرست برترین سریال هاری خارجی دنیا در سال 2021 و 2020 و 2019 اضافه کرد؟ نام سریال مورد نظرتان را در بخش دیدگاه ها اعلام کنید تا به لیست 10 سریال برتر دنیا اضافه شود.

در سری نقد و بررسی های میزبان فا مگ به معرفی 30 فیلم سینمایی برتر خارجی جهان نیز پرداخته ایم. در صورت تمایل به مشاهده لیست بهترین فیلم های خارجی جهان نیز می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

بهترین فیلم های جهان

محتوای تیمی کار شده

تیم تحریریه میزبان فا با تحقیقات گسترده بهترین عناوین آموزشی و نقد و بررسی را گردآوری کرده سپس تحقیقات کل اعضای گروه به رشته تحریر در می آید تا جزئیات، چالش های ذهن مخاطب را برطرف کنند. عرفان اسدی نتیحه تحقیقات را تالیف کرده و داوود صادقی موضوعات را با نگاه ریزبینانه خود مورد بررسی قرار داده و آن را به صورت یک ویدیوی هیجان انگیز ارائه می دهد. محدثه اسماعیلی با تکنیک های تولید محتوا روز دنیا، محتوای مقاله را مورد ارزیابی نهایی قرار داده و تکمیل می کند و خروجی نهایی به کاربران شبکه های دیگر نیز ارائه می شود. اثری که مطالعه کردید حاصل تلاش شبانه روی یک تیم قدرتمند با نظارت بسیار دقیق و راهنمایی های علی یزدان پرست است او هر روز محتوای تیمی را با جدیدترین الگوریتم های سئو مورد بازنگری و ویرایش قرار می دهد.

نوشته های مشابه

‫91 دیدگاه ها

  1. سلام من میخوام ی فیلم ببینم ک درحد فیلم تاج و تخت باشه کدومو معرفی میکنید؟

   1. سلام و احترام دوست عزیز؛
    اگر از سبک و سیاق سریال های امپراطوری و تاریخی لذت میبرید سه سریال خارجی رم Rome که در خصوص سزارها می باشد، آخرین پادشاهی The Last Kingdomکه زندگی واکینگ ها را به تصویر کشیده است و سریال سریال ملکه سفید The White Queenجنگ میان تاج و تخت میان دو خواهر را پیشنهاد می کنیم.
    همچنین مشاهده سریال خارجی مانی هیست و سریال بریکینگ بد را با توجه به جذابیت بالایی که دارند پیشنهاد میکنم (البته ژانر تاریخی و سلطنتی ندارند.)

 1. سلام و احترام؛
  اول از همه خیلی خوشحالیم که از لیست پیشنهادی رضایت داشتید سعی کردیم یکسری از سریال های خارجی روز دنیا رو گرداوری کنیم که هم جزء سریال هایی با امتیازات بالا در سایت های نقد و بررسی فیلم و سریال باشن هم اینکه جزء سریال های خارجی جدید باشن که البته همپوشانی این دو تا فاکتور یک مقدار زمانبره 😊 برای من از این لیست پیشنهادی سریال خارجی ، دو مورد خیلی جذاب بودن یکی سریال دارک با ژانر علمی تخیلی و سریال چرنوبیل چون بر اساس واقعیت ساخته شده بود. این دو تا سریال رو به شما هم پیشنهاد میکنم البته اگر از ژانرهای تخیلی و ژانرهای اجتماعی خوشتون میاد. هر دو سریال خارجی که معرفی کردم به نسبت بقیه سریال ها کوتاه ترن مثلا سریال چرنوبیل فقط 5 قسمته و مینی سریاله 😁 لطفا اگر هر کدوم از سریال های بالا رو تماشا کردین نظرتون رو برای ما و کاربران بنویسید و اینکه اگر سریال خارجی جذاب میشناسید که داخل لیست پیشنهادی ذکر نشده عنوان کنید تا به لیستمون اضافه کنیم و این لیست مرتب در حال اپدیت شدن باشه تا بقیه هم با بهترین سریال های خارجی از نگاه بینندگان آشنا بشن. راستی اگر از سریالی خوشتون اومد میتونید عنوان کنید تا ما ژانرهای مشابه و موضوعات مشابه اون سریال رو بهتون پیشنهاد کنیم.

  1. سریال better call saul هم خیلی خوبه.تا حالا به هرکی پیشنهاد دادم خوشش اومده. سریال The Honor هم عالیه واقعا.

   1. سلام و احترام؛
    سریال خارجی better call saul هم ژانر درام داره و با توجه به امتیازات بالایی که داره بهتره در مقاله نقد و بررسی بهترین سریال های خارجی با ژانر درام معرفیش کنیم ممنون از معرفی این سریال خارجی برتر 🌼😊 (اگر بخواهیم امتیازاتش رو هم بررسی کنیم تا سایر دوستان در نظر بگیرن و در صورت تمایل این سریال خارجی رو هم تماشا کنن باید بگیم که یکی از بهترین سریال های خارجی از نگاه imdb هستش چون تونسته امتیاز 7.7 از 10 رو کسب کنه و کسب امتیاز 98 از 100 در راتن تومیتوز هم خودش گویای همه چیزه و نشون میده چقدر این سریال خارجی سطح بالاست منتهی ژانر درام داره )

   2. سلام دوستان بریکینگ بد فوقالعاده هستش هر چی جلوتر پیش میره جذاب تر میشه فصل 5 که نهایت جذابیت هستش

    1. سلام و احترام دوست عزیز؛
     بله بریکینگ بد سریال بسیار جذابی است و امتیازات بسار بالایی را نیز در وبسایت های نقد و بررسی فیلم و سریال دریافت کرده است و البته کاربران زیادی نام این سریال را به عنوان یکی از سریال های برتر خارجی در بخش دیدگاه ها مطرح نمودند. در نظر داشته باشید این نقد و بررسی در فواصل زمانی مشخص برورسانی و سریال های خارجی معرفی شده از سمت کاربران نیز به لیست اضافه خواهد شد اگر سریال خارجی جذاب دیگری نیز در نظر دارید لطفا در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید. 🌼

  2. این همه ژانرای مختلفو گذاشتید یه کمدی نذاشتید . به نظر من تئوری بیگ بنگ عاااالییییی بود آشنایی با مادر خوب بود . اگه میشه تو سبک این ها سریال معرفی کنید . ساینفلد رو دیدم اونم واقعا عالی بود . دو مرد و نصفی رو دیدم تا جایی ک چارلی شین بود سریالش خوب بود ولی از جایی ک چارلی رو کنار گذاشتن مزخرف شد . ممنون میشم سیتکام درست و حسابی مثل این چندتا بهم معرفی کنید

   1. با سلام دوست عزیز
    ممنون از پیشنهاد سازنده شما. سریال های کمدی که نام بردید حقیقتا جزء بهترین سریال های خارجی جهان هستند و به طور قطع در آپدیت های بعدی این مقاله معرفی خواهند شد. همچنین به زودی مقاله تحت عنوان بهترین فیلم های خارجی کمدی جهان نیز ارائه می شود که می توانید از طریق همین پایگاه آن را مطالعه نمایید.
    موفق و پیروز باشید

  3. درود فراوان خدا قوت خسته نباشید ،چقدر مودب و خوش اخلاق و خوش رفتار هستید واقعا خداروشکر شخصیتهای مثل شما در این فضای مجازی هستند

   1. سلام و احترام جناب واحدی؛
    سپاس از لطف و محبت شما. حقیقتا تمام تلاش تیم در راستای جلب رضایت کاربران بوده است. خوشحالیم به این هدف دست یافتیم. امید است سایر نقد و بررسی های فیلم و سریال نیز مورد پسند عزیزان واقع گردد.
    با تشکر

    1. سلام و احترام دوست عزیز؛
     سپاس از اینکه نام سریال خارجی مورد علاقه خود را با ما و کاربران به اشتراک گذاشتید. قطعا با توجه به محبوبیت این سریال خارجی در آپدیت های بعدی به لیست بهترین سریال های خارجی میزبان فا مگ اضافه خواهد شد.

 2. سلام به همه شما عزیزان، اولین بار هستش که تصمیم گرفتم لیست سریال هایی که تا امروز دیدم رو معرفی کنم، در این سایت هم فقط تصمیم دارم لیست رو اعلام کنم چون دیدم عزیزان زحمت کشیده بودن و بصورت متفاوتی به بررسی چند سریال جذاب پرداخته بودن.
  ببینید دوستان بخاطر اینکه حوصله کسی سر نره زیاده گویی نمیکنم، فقط بصورت مختصر، و اینکه شاید من از یه سریال خوشم نیاد و یکی واقعا با اون سریال زندگی کرده باشه، تمام این موارد بر حسب سلیقه هستش. از سریال هایی هم شروع میکنم به معرفی که زیاد بهش پرداخته نشده در لیست ها (تا جایی که ذهنم یاری کنه)

  1. سریال رو در رو ( همین الان در حال تماشای این سریال جذاب هستم و اگر از سریال سرقت پول خوشتون اومده و سریال های داخل محیط زندان رو دوست دارین این سریال رو حتما ببینید. پشیمون نمیشید (: ترجیحا با خانواده نگاه نکنید!
  2. سریال شیملس یا بی شرم (خدای من! من با این سریال هم قهقهه زدم هم گریه کردم! یک فصل از این سریال رو ببینید عاشقش میشید. بازیگران عالی، کارگردان عالی، یه سریال بدون افت کیفیت! راستی این سریال رو با خانواده نمیشه دید)
  3. سریال بنشی (سریالی که قسمت آخر افسوس میخورید چرا دیگه ساخته نشد! اکشن و هیجان انگیز و جذاب) اینم با خانواده نگاه نکنید لطفا (: راستی دوستان اینکه میگم با خانواده نبینید چون من به نسخه هایی دسترسی داشتم که سانسور نبود، شاید سانسور شده باشه الان…
  4. سریال اسلحه مرگبار (اکشن و پلیسی و کمدی) هم میخندین هم لذت میبرین، واقعا سریال خوبی بود، بازیگرای عالی که متاسفانه دیگه ساخته نشد.
  5. سریال هوملند یا میهن (سریال جاسوسی و مهیج که متاسفانه در ادامه ضعیف شد و حوصله سر بر!)
  6. سریال 24 (اینم یه سریال جاسوسی و مهیج و اکشن که خیلی جذابه و میخکوب میشید)
  7. سریال تابو (این سریال با بازی تام هاردی بسیار خوش ساخت و تماشایی بود)
  8. سریال اوزارک (بریکینگ بد رو دوست داشتید؟ عجب سوال احمقانه ای! پس اوزارک رو از دست ندین. تفاوت بریکینگ بد و اوزارک در این بود که هیچکس نمیدونست معلم شیمی دوست داشتنی مون پولشویی میکنه، ولی در اوزارک همه میدونن کی پولشویی میکنه و نمیتونن گیرش بندازن)
  9. سریال فارگو (خیلی ازش تعریف کردن، خوب بود! ولی اینکه بر اساس واقعیت باشه رو نتونستم هیچ وقت هضم کنم!)
  10. سریال شرلوک ( دهه شصتی باشی و عاشق شرلوک نباشی؟ معمایی، پلیسی و دلهره آور! حتما ببینید)
  11. سریال مظنونین (سریال خوش ساخت و عالی، ربات دوست داشتنی…نه نه اشتباه نکنید، هر قسمت کلی هیجان و داستان داره واستون)
  12. سریال منتالیست (معمایی، درام، جنایی با یک روانشناس خبره که تو اداره پلیس کار میکنه، و هر قسمت یه داستان جذاب داره)
  13. سریال دیدن (الان که دارم تایپ میکنم فصل دومش داره منتشر میشه، از خوب بودنش همین بس که دو بار فصل اول رو دیدم!)
  14. پیکی بلایندرز (از این که خیلی ها با این سریال سیگاری شدن که بگذریم باید بگم خدا رو شکر قبل از مرگم این سریال رو دیدم! فوق العاده بود، هیجان انگیز و جذاب)
  15. پسران آنارشی (چرا تو کمتر لیستی این سریال دیده میشه؟ یه سریال عالی و خوش ساخت که اصلا افت نداره و عاقبت گنگ های خیابونی رو قشنگ و زیبا به تصویر میکشه، فوق العادست… با این سریال زندگی کردم)
  16. سریال فرندز ( بین خودمون باشه ولی قسمت آخرش گریه کردم D: )
  17. سریال بریکینگ بد ( دو بار دیدم، اینم مثل سریال فرندز بدون توضیح میذارم چون همتون دیدید و نیاز به تعریف و تمجید من نداره!!! من کی باشم بخوام چیزی بگم در مورد این سریال!!! من فقط باید قدردان تک تک عوامل این سریال باشم فقط D: )
  18. سریال فرار از زندان (الان بگن داره پخش میشه میرم میشینم دوباره – برای بار سوم – تماشا میکنم. نیاز به توضیح نداره)
  19. سریال جادوگر (سریالی که بی صبرانه منتظر فصل و ان شاالله فصل های بعدیش هستم!)
  20. سریال آشنایی با مادر (فوق العادست… فوق العاده ! از دست ندین که ضرر کردین، خدا بگم چیکارت نکنه بارنی (: )
  21. سریال خانواده امروزی ( اینم یه سیتکام عالی دیگه، من فرندز رو تو 10 روز! و آشنایی با مادر رو 14 روزه تموم کردم! ولی خوبی مدرن فمیلی اینِ که هر اپیزود یه داستان خاص و منحصر به فرد داره پس عجله ای واسه تموم کردنش نیست، الان فصل ده هستم و واسه این یواش یواش پیش میرم چون وقتی فرندز و آشنایی با مادر تموم شد به شدت افسرده شدم!)
  22. سریال کارگاه حقیقی (فارگو رو دوست داشتید؟ کارگاه حقیقی رو هم ببینید)
  23. سریال دکستر (خدای من! عاشق این سریال میشید. اصلا دوست دارید بعد از اتمام سریال برید پلاستیک بخرید و یکی رو …! فوق العادست! تماشا کنید تا بفهمید چی میگم. )
  24. سریال هانیبال (دکستر رو دوست داشتین؟ بازم از اون سوالای احمقانه! پس هانیبال رو هم تماشا کنید اما…قبل از دکستر! دلیل اینو اونایی که هر دو سریال رو دیدن کاملا متوجه میشن)
  25. سریال گمشدگان (باور میکنید هر بار میشینم لاست رو ببینم یه اتفاقی میفته؟! یکی فوت میکنه، یه سفر ناخواسته پیش میاد، برای بار سوم کرونا میگیرم!!! و باور کنید جز قسمت اولش که نصف و نیمه دیدم و بعدش خبر فوت یکی رو دادن نتونستم پیش برم! بخاطر همین فقط دوست داشتم عنوانش تو لیستم باشه)
  26. سریال بازی تخت و تاج (دو بار دیدم! بار اول با چنان هیجان وصف ناشدنی و بار دوم خب یکم از اون تب و تاب کاسته شده بود. اینم نیاز به توضیح من نداره!)
  27. وایکینگ ها ( خب عزیزان ، وقتی میگم سریال سلیقه ای هستش بخاطر همینه! من وایکینگ ها رو خیلی بیشتر از بازی تخت و تاج پسندیدم و لذت بردم ازش…کمتر کسی هم هست که ندیده باشه و اگر ندیدید همون جمله معروف نصف عمرتون بر فناست هزاران بار تقدیم به شما D: )
  28. سریال اسپارتاکوس ( سریال خوب و جذاب )
  29. سریال بهتره با سال تماس بگیری (چرا نصف و نیمه رهاش کردم؟ حقیقتا چون حوصلم رو سر برد /: درسته خیلی ها میگن عالی بوده نظرشون محترمه)
  30. سریال بیگ بنگ تئوری (سیتکامی که اگه به فیزیک و مسائل مرتبط باهاش اشنایی داشته باشین خیلی بیشتر واستون جذابیت داره و میخندین)
  31. وست ورلد (همون فصل اولش رو دیدم کافی بود نباید دو رو میدیدم و سه رو که اصلا ندیدم!)
  32. سریال کماندار (خب شروعش که خیلی بود، برای اولین بار داشتم خودمو محک میزدم که با این سن و سال میشه از سریال هایی که نوجوونا میبینن لذت برد یا نه، تا یه جایی نگاه کردم ولی بعدش که یکی از شخصیت ها رو بعد از چند بار کشته شدن زنده کردن دیدم زیادی داره به شعورم توهین میشه و ادامه ندادم و کلا دور سریال های ابر قهرمانی مثل فلش و … خط کشیدم!)
  33. سیزده دلیل برای … (فصل اولش خیلی خوب بود، دوم جالب نبود و قید سوم رو هم زدم! )
  34. سریال چرنوبیل (سریالی فوق العاده که دیدنش رو به همتون توصیه میکنم)
  35. سریال خانه کاغذی (سریالی جذاب و مهیج و دیدنی، صد در صد توصیه میکنم ببینید و بازم پیشنهاد میکنم بعدش Vis a Vis رو تماشا کنید)
  36. سریال مردگان متحرک (یاد روزهای اول میفتم که نشستم به تماشای این سریال! مهیج، ماجراجویی، جذاب! الانم که فصل جدیدش داره منتشر میشه و امیدوارم تا آخرالزمان ادامه داشته باشه! )
  37. سریال ریک اند مورتی ( خوب بود، خوشتون میاد… شایدم نیاد D: )
  38. سریال خدمتکاران حیله گر (یادمه اون زمان از ماهواره نگاه میکردم، آنچنان سریال خاصی نبود، سریال های بهتری هست که میشه وقت رو با اونها گذروند!)
  39. سریال ال کاپو (این سریالم خاطرم هست خیلی سال قبل تماشا میکردم ولی خب به جای این سریال بعدی رو حتما ببینید)
  40. سریال نارکوها (پابلو اسکوبار! قاچاقچی معروف مواد و یه سریال فوق العاده خوش ساخت و مهیج که از دیدنش لذت میبرید)
  41. سریال بلک لیست (سریالی مهیج و جذاب و اکشن، و البته معمایی و درام! همه با هم در لیست سیاه)
  42. سریال 100 (خب اوایل واسم جذاب و دوست داشتنی بود ولی کم کم افت پیدا کرد و آخرشم که نگم براتون!)
  43. سریال s.w.a.t (گروه ضربت، درام و اکشن و جنایی … خیلی به سمت سینمای بالیوود میره ولی قشنگه و هر قسمتش یه داستان خاص داره)
  44. سریال حمله متقابل (فصل اولش خوب بود ولی متاسفانه نمیدونم چی شد فصل بعدی کارگردان سریال رو با فیلم های **** اشتباه گرفت و کلا پشیمونم کرد از ادامه دادن!)
  45. سریال پانیشر (واقعا چرا این سریال ادامه نداشت؟! فوق العاده جذاب و هیجان انگیز، از دست ندینش)
  46. سریال بری (اکشن و درام و جنایی و حتی کمدی! سریال بسیار خوش ساخت و تماشایی)
  47. سریال سرزمین های بد ( چقدر خوب بود این سریال !!! مهیج و جذاب حتما ببینید )
  48. سریال سوپرانو (پیشنهاد میشه)
  49. سریال شنود (پیشنهاد میشه)
  50 سریال دارک (پیشنهاد میشه)

  آرزوی سلامت و تندرستی برای تک تک شما عزیزان … یاسین قاسمی بجد

  1. سلا یاسین عزیز؛
   خیلی خیلی ممنونم از اینکه تجربیات ارزشمندتون رو با ما و کاربران میزبان فا مگ به اشتراک میگذارید حقیقتا پیدا کردن بهترین سریال های خارجی از نظر بینندگان کار سختیه چون سلیقه ها متفاوت هستش یک مقدار سلیقه شخصی تیم رو دخیل کردیم و بررسی کردیم کدوم سریال ها جزء لیست پیشنهادی 10 سریال برتر دنیا قرار دارن و امتیازشون بالا هست و مواردی که بنظرمون جذاب تر بودن رو جدا کردیم. از لیست سریال های خارجی پیشنهادی شما، شماره 42 یعنی سریال 100 رو کامل دیدم و خیلی برام مهیج و جذاب بود از طرفی فصل های طولانی هم نداره (حدودا 3 هفته طول کشید کل این سریال خارجی رو ببینم 😍 )
   شماره 17 یعنی سریال بریکینگ بد و شماره 18 فراز از زندان هم بنظرم بقدری جذابن که میتونن جزء بهترین سریال های خارجی باشن و هیچوقت هم تکراری و کهنه نمیشن (فرار از زندان رو 3 بار تماشا کردم 😉)
   سریال کارگاه حقیقی و سریال لاست و سریال گیم آف ترونز هم یجورایی سبک معمایی و مهیج دارن که البته داخل لیست پیشنهادی بهترین سریال های خارجی معرفیشون کردیم سریال وایکینگ ها هم برای کسایی که به ژانرهای جنگی علاقه دارن عالیه که البته یکمی خشنه و برای همین من خیلی نتونستم باهاش ارتباط بگیرم. (ولی میشه جزء بهترین سریال های خارجی جدید از نوع جنگی حسابش کرد!!)
   سریال دارک هم جزء لیست پیشنهادی ده سریال برتر منه 😁 چون فوق العاده مرموزه و ساعت ها باید در مرودش فکر کرد (بعد از دیدن هر قسمت از سریال در مورد شخصیت ها و نسبتشون با همدیگه فکر میکردم که چطور ممکنه !!!!!!! 😂 که البته ممکن میشد با منطق سریال) به لیست شما سریال خاطرات خون آشام رو اضافه میکنم فصل های اولش فوق العاده جذابن جوری که در طول روز چند از قسمت از سریال رو پشت سرهم نگاه می کردم ولی بنظرم طولانی بودن فصل های این سریال خارجی جزء معایب اون حساب میشد طوری که فصل های اخر رو دنبال نکردم بنطرم فصل های انتهایی تکراری بود و میشه به عنوان بهترین سریال های خارجی ازش نام برد اما فکر نمیکنم جزء ده سریال برتر دنیا قرار بگیره….
   البته این نکات نظر شخصی من بود اما در این مقاله سعی کردیم سریال های خارجی برتر از نگاه منتقدین و همچنین سریال های برتر سایت های نقد و بررسی مثل راتن تومیتوز و متاکریتیک و imdb رو تحلیل کنیم. در آخر خیلی خیلی ممنون که لیست سریال های برتر خارجی خودتون رو برای ما ارسال کردید این تجربه برای ما فوق العاده ارزشمنده 🌼🌼 راستی ما لیست بهترین فیلم های خارجی رو هم آماده کردیم خوشحال میشیم نظرات شخصی کاربران رو هم بدونیم تا به صورت مداوم بتونیم این لیست ها رو گسترش بدیم و آپدیتشون کنیم.
   بهترین فیلم های خارجی جهان
   (در چند روز اتی هم لیست بهترین فیلم های خارجی 2021 منتشر میشه منتظرش باشید 😉)

   1. سلام سریال‌هایی رو گفتی شما که مشخصه اینکاره هستی ، میشه گفت تقریبا هم نظریم ،فقط هانیبالو باید آورد سر تیتر همه سریالها

    1. سلام وقت بخیر؛
     ممنون از اینکه نظر شخصیتون رو با ما و کاربران به اشتراک میگذارید قطعا سریال خارجی هانیبال (البته هانیبال سال 2013) جزء سریال های برتر خارجی هستش و هیچ شکی در این نیست (با توجه به اینکه هم جزء سریال های برتر از نگاه راتن تومیتوز بوده و امتیاز 92 از 100 رو گرفته هم یکی از بهترین سریال های خارجی با ژانر درام هستش.) برای همین چون امتیاز بالایی داره در یک مقاله نقد و بررسی مجزا تحت عنوان بهترین سریال های درام حتما معرفی میشه. 😊

  2. شمارتونم میذاشتین باهاتون در مورد سریال مشورت کنیم 💙

   1. با سلام دوست عزیز
    ممنون از همراهی شما. هرگونه سوالی که در زمینه فیلم و سریال دارید را از طریق همین بخش دیدگاه ها عنوان نمایید تا در سریع ترین حالت ممکن پاسخگوی شما باشیم.
    موفق و پیروز باشید

  3. متشکرم دوست عزیز بسیار هم عالی. ب نظر من شما باقی دارن اداتو در میارن. عشق نبود تو بودی😍 حال کردم با توضیح دادنت دمت گرم🙏

   1. سلام و احترام دوست عزیز؛
    بسیار خوشحالیم که از لیست سریال های خارجی معرفی شد رضایت داشتید قطعا سریال های خارجی دیگری هم وجود دارند که می توانند در لیست بهترین سریال های خارجی جهان درج شوند در بروزرسانی ای بعدی اسمامی سریال های برتر خارجی از نگاه تماشاگران از بین دیدگاه های همین مقاله انتخاب و به مقاله نقد و بررسی سریال های خارجی برترت اضافه خواهد شد.

  4. hell on wheels را من توصیه میکنم. دکسترقشنگ بود اما قیافه شخصیت اصلی داستان اونقدر رو اعصابم بود نتونستم ادامه بدم

   1. سلام و احترام دوست عزیز؛
    سریال hell on wheels یا جهنم متحرک هم سریال خوش ساخت و جذابی هست و اتفاقا توانسته امتیاز بسیار بالایی در سایت های نقد و بررسی فیلم کسب کنه قطعا کسب امتیاز 8.3 از 10 در imdb کار راحتی نیست… 😊 ممنون از اینکه سریال های خارجی برتر مورد نظرتان را با ما و کاربران به اشتراک می گذارید لیست برترین سریال های خارجی به صورت مداوم بروزرسانی و در هر مرحله آپدیت 5 سریال برتر خارجی به لیست اضافه خواهد شد. اگر سریال خارجی دیگری نیز می شناسید که شایستگی حضور در لیست سریال های برتر جهان را دارد معرفی کنید. 🌼

 3. باسلام وخسته نباشید خدمت شما
  حقیقتا تمام مطالب چاپ شده درمورد تقریبا بیشترسریالهایی که دیده بودن درست ودقیق بودند.
  دو سه تا ازسریالهای پیشنهادی رو ندیدم که با این توضیحات جالب شما حتما تماشامیکنم.
  ممنون از زحمات شما.موفق باشید

  1. سلام و احترام زهرا عزیز؛
   اول از همه تشکر میکنم بابت وقتی که گذاشتید و مقاله رو بررسی کردید و ما رو در ادامه مسیر همراهی میکنید قطعا انرژی های مثبتتون باعث میشه ما دسته بهترین رو با شور و شوق بیشتری تکمیل کنیم. در این محتوای آموزشی هم سعی کردیم بهترین سریال های خارجی از نگاه تماشاگران رو مورد نقد و بررسی قرار بدیم و سریال های خارجی برتراز نظر imdb و منتقدین و البته تماشاگران رو لیست کنیم.البته لیست سریال های برتر خارجی ما به صورت مرتب بر اساس کامنت و دیدگاه کاربران آپدیت میشه برای همین پیشنهاد میکنم بازم به این لیست سربزنید و ایکه اگر شما هم سریال خارجی جذاب میشناسید که در لیست سریال های برتر خارجی ما نام برده نشده عنوان کنید تا به لیست اضافه کنیم.
   زهرا جان اگر به فیلم علاقه دارید پیشنهاد میکنم به محتوای زیر هم سربزنید و نظرتون رو با ما به اشتراک بگذارید تا در بروزرسانی بهترین فیلم و سریال های خارجی ازش استفاده کنیم 😍
   بهترین فیلم های خارجی جهان در سال های 2019 و 2020 و 2021
   بهترین فیلم های سال 2021

 4. یاسین جان دمت گرم . مختصر و مفید و واقعا به درد بخور ( برعکس مطالب این سایت )

  1. سلام و احترام؛
   تیم تمام تلاشش رو کرده که بهترین سریال های خارجی را جداسازی کنه و توضیحات جامع و مفید ارائه بده… لطفا اگر بخشی از محتوا از نگاه شما مشکلی داشته برامون توضیح بدید تا اصلاح بشه چون رضایت کاربر برامون خیلی مهمه و تمام سعیمون ارائه محتوای مفید بوده. مقاله بهترین فیلم های 2021 رو هم پیشنهاد میکنم بررسی کنید 30 فیلم برتر رو معرفی کردیم و نظرتون رو اعلام کنید.
   ممنونم

 5. سریال خوب got -breaking bad-lost-walking dead-see-west world بقیه سر و تهشون مضخرفه.من اصلن نفهمیدم پیکی رو یا مثلا ترو دیکتیو عین کتاب و رمان بود از بس بی حس بود.بیش تر از سریال هایی خوشم میاد که تم متفاوت با دنیای امروز دارن. من دیگه رو اوردم به انیمه.برکینگ بد هم استثنا بود انقد خوب ساختنش لامصبو دقیقه به دقیقشو نمیشه حدس زد چی میشه.

  1. سلام و احترام؛
   سریال خارجی بریکینگ بد قطعا جزء برترین سریال های خارجی تکرار نشدنی محسوب میشه (سریالی که از دیدنش سیر نشدم😉 و هر قسمت آدمو بیشتر و بیشتر ترغیب میکنه که ببینه قسمت بعدی چه اتفاقاتی میفته و خلاصه از بهترین سریال های خارجی محسوب میشه که آدم رو از زمان دور میکنه!!) اگر به ژانرهای علمی تخیلی علاقه دارید سریال دارک رو بهتون پیشنهاد میکنم امتیازات بسیار بالایی داشته به طوری که جزء بهترین سریال های خارجی از نظر راتن تومیتوز بوده و تونسته امتیاز 95 از 100 رو به خودش اختصاص بده و این فوق العادست… اگر به فیلم هم علاقه دارید می تونید ژانرهای علمی تخلیلی که در مقاله بهترین فیلم های 2021 نام بردیم رو تماشا کنید. در مورد انیمه و پویانمایی به شخصه وال-ای و لوکا برام جذابیت داشتن که البته در لیست پیشنهادیمون هم مطرح شده. اگر شما هم سریال یا فیلم جذابی میشناسید که قبلا تماشا کردید مطرح کنید تا در لیست پیشنهادی بهترین سریال های خارجی دنیا درج کنیم و با کمک هم این لیست رو برای بقیه کاربران گسترش بدید. ممنونم از همراهیتون 🌼🌼

  1. سلام وقت بخیر جناب رضوانی؛
   ممنونم که سریال خارجی برتر از نگاه خودتون رو معرفی کردید پیکی بلایندرز هم یکی از برترین سریال های خارجی دنیا از نگاه imdb هستش و تونسته امتیاز 8.8 از 10 در imdb و امتیاز 92 از 100 رو در سایت نقد و بررسی راتن تومیتوز کسب کنه و به عنوان یکی از بهترین سریال های خارجی از نگاه تماشاگران شناخته بشه. این سریال خارجی رو به عنوان یکی از سریال های مشابه بریکینگ بد داخل مقاله عنوان کردیم به زودی به عنوان سریال خارجی برتر در مقاله مرتبط با این ژانر اعلام می کنیم.

 6. سلام و عرض ادب این همه سریال دیدی این چند تارو هم ببین بی نظیره
  خاطرات خون‌آشام
  اورجینال
  پاور

  1. سلام و احترام؛
   سپاس از اینکه تجربیاتتون رو با ما به اشتراک میگذارید خاطرات یک خون آشام هم جزء سریال های برتر خارجی هست و به شخصه بهش علاقه داشتم چون ژانر مهیج و داستان جذابی داشت منتهی تکرار یک اتفاق خاص باعث شد از فصل 8 ببعد رو نبینم!! امکان برگشت از مرگ یکسری شخصیت ها یکی از دلایل جذابیت این سریال خارجی شده بود اما تکرار بیش از حدش باعث شد نسب به این سریال خارجی دلسرد بشم و ادامشو نبینم (که البته باید بگم یه زمانی فکر میکردم بهترین سریال خارجی هستش 😁 تا اینکه سریال اورجینال ها یا همون اصیل ها اومد!!! ) الان خاطرات خون آشام جزء یکی از بهترین سریال های خارجی راتن تومیتوز با امتیاز 86 از 100 هستش و از نگاه تماشاگران هم سریال برتر بوده. سریال اورجینال ها بنظر من از سریال خاطرات خون آشام جذاب تر بود که البته بازم میگم این نظر شخصی منه و ممکنه بقیه دوستان نظر دیگه ای داشته باشن… سریال خارجی پاور هم ژانر درام داره و یکی از بهترین های درام در نوع خودشه
   پیشنهاد میکنم سریال 100 رو هم تماشا کنید با توجه به اینکه ب ژانرهای مهیج علاقه دارید قطعا خوشتون میاد… البته باید بگم تعداد فصل و قسمت های هر فصل از سریال خاطرات خون آشام خیلی کمتره و حوصله سربر نیست. در آخر بازم تشکر میکنم که سریال های برتر خارحی از نگاه خودتون رو معرفی کردید و نظر شخصیتون رو با ما به اشتراک گذاشتید. 🌼

 7. من سریال بریکینگ بد رو دوست داشتم ، مخصوصا فصل ۵ رو که بنظرم عالی بود ، و از اون سریالایی نبود که ادم قشنگ تهشو بدونه خیلی هم واقعا وارد داستان شدم روزی نیست که به والتر وایت فکر نکنم حس میکنم اونجا بودم تو اون داستان کلا خیلی باهاش همزاد پنداری کردم و از تموم شدنش خیلی ناراحتم خیلی خوش ساخت بود صداهاشون همش تو گوشمه

  1. سلام و احترام جناب مرادی؛
   بله قطعا بریکینگ بد هم یکی از بهترین سریال های خارجی جنایی هستش اگر به این سبک از سریال های خارجی علاقه دارید سریال Peaky Blinders رو بهتون پیشنهاد میکنم حس میکنم خوشتون بیاد. سریال خارجی دکستر هم بنظر من جذاب هست و پیشنهاد میکنم حتما ببینید منتهی ژانر جنایی و مهیج داره داستانش هم به این شکله که یک بازپرس مجرمان رو بر اساس نظر شخصی خودش مجازات میکنه و همین مساله باعث شده مضمون سریال یک مقدار مهیج و البته مرموز و چالش برانگیز بشه البته تعداد قسمت های کل سریال یک مقدار زیاده حدودا 96 قسمته ولی اگر به ژانرهای مهیج و جنایی علاقه داشته باشید جذب این سریال خارجی میشید. این سریال از لحاظ کسب امتیازات هم میشه گفت میان رده هستش ولی یکی از بهترین سریال های خارجی از نگاه تماشاگران شناخته شده. سریال مانی هیست رو هم بهتون پیشنهاد میکنم ژانر مهیجی داره مانی هیست از برترین سریال های خارجی دنیا هستش 96 درصد رضایت کاربران رو تونسته کسب کنه و از طرفی در سایت های نقد و بررسی سریال های خارجی دنیا هم امتیازات بالایی گرفته. خوشحال میشم نظرتون رو با ما و کاربران به اشتراک بگذارید. 🌼

 8. واقعا چقدر خوب که وقت گذاشتین انقدر خوب بو کامل توضیح دادین .کاش قدر این پولید محتوا رو بدونیم .مرسی

   1. این همه سریال رو نام بردید واقعا یکیتون از سریال واقعا زیبا و دیوانه کننده یلواستون یا ۱۸۸۳ که البته تازه ۴ قسمتش پیخش شده و هردو در یک خط داستانی و سرنوشت خانواده داتون رو دنبال میکنن حرف نزدید سریال یلواستون ۴ فصل ده قسمتی داره که من در یک هفته تمومش کردم ووقتی تموم شد واقعا دلتنگش شدم امیدوارم فصل پنجش هم ساخته بشه و بیاد و البته سریال ۱۸۸۳ که بتازگی توسط همون نویسنده و کارگردان نوشته شده داره ساخته میشه که فقط ۴ قسمتش اومده و تا یکی یکی بیاد حالگیریه واقعا پیشنهاد میکنم این سریالها رو ببینید ژانرشم درام وسترن هست

    1. سلام و احترام دوست عزیز؛
     سپاس از اینکه تجربیات خود را به اشتراک گذاشتید و نام سریال خارجی مورد علاقه خود را در بخش دیدگاه ها ذکر نمودید هنگام بروزرسانی لیست سریال های خارجی این مورد را حتما برسی خواهیم کرد.

 9. سلام دوستان،
  سریال مردگان متحرک بسیار فیلم خوبی هستش،میتونم بگم اولین و بهترین فیلم.
  گمشده فیلم خوبی هستش،
  بریکینگ بد عالیه،
  ولی پیشنهاد بنده مردگان متحرک هستش

  1. با سلام دوست عزیز
   ممنون از اینکه نظر خود را با ما و همراهان میزبان فا به اشتراک گذاشتید. با نظر شما کاملا موافقم و قطعا سریال مردگان متحرک نیز یکی از بهترین هایی است که تاکنون پخش شده است. این سریال جزء سریال های خارجی برتر از نظر imdb با امتیاز 8.2 و همچنین از سریال های برتر خارجی از نگاه راتن تومیتوز با امتیاز 80 است. همانطور که در مقاله نیز اشاره شده است، به طور قطع مقاله بهترین سریال های خارجی جهان میزبان فا به صورت مرتب آپدیت خواهد شد و حتما سریال پیشنهادی شما را در این لیست آپدیت این مقاله نقد و بررسی قرار خواهیم داد.
   موفق و پیروز باشید

   1. سریال جدید sqouid game
    بازی مکعب روهم ببینید .بازی های دوران بچگی رو در واقعیت نشون میده و تاوان باختم در بازی مرگه.بسیار جذاب بود

    1. با سلام دوست عزیز
     ممنون از اینکه نظر خود را با ما و همراهان میزبان فا به اشتراک گذاشتید. بله. بازی مرکب هم یکی از بهترین سریال های خارجی جهان است که در مدت زمانی بسیار کوتاه توانسته است بهترین سریال نتفلیکس تبدیل شود و به طور قطع در آپدیت های بعدی این مقاله نام سریال بازی مرکب را نیز به این لیست اضافه خواهیم کرد.
     موفق و پیروز باشید

  1. با سلام دوست عزیز
   بله سریال مردگان متحرک یا همان واکینگ دد یکی از بهترین سریال های خارجی جهان است و جای آن در لیست بهترین های ما خالی است. موضوع قابل توجه این است که این لیست به صورت مرتب آپدیت می شود و به طور قطع در اپدیت های بعدی این سریال و دیگر سریال های برتر از نگاه بینندگان و منتقدان نیز به لیست اضافه خواهد شد. ممنون از اینکه با پیشنهادات سازنده خود در کنار مجموعه میزبان فا و همراهان ما هستید.
   موفق و پیروز باشید

 10. خیلی عالی بود ولی چرا سریال اسکوید گیم رو نذاشتید پر بیننده ترین سریال نتفلیکس ؟؟؟؟؟؟؟

  1. با سلام دوست عزیز
   خیلی ممنون از حسن نیت شما و خوشحالیم که رضایت شما را جلب کرده ایم. بله سریال اسکوید گیم یا همان بازی مرکب یکی از پربیننده ترین سریال های خارجی جهان از نظر Imdb با امتیاز 8.2 و همچنین یکی از جذاب ترین سریال های خارجی از نظر راتن تومیتز با امتیاز 92 است. مقاله بهترین سریال های خارجی جهان میزبان فا به صورت مرتب به روز رسانی می شود و به طور قطع امکان اضافه شدن این سریال به لیست بهترین های ما نیز وجود دارد.
   موفق و پیروز باشید

  1. با سلام دوست عزیز
   ممنون از حسن نیت شما و انرژی خوبی که دادید. قطعا نام خیلی از سریال های محبوب دیگر مثل بلک لیست یا فهرست سیاه که یکی از سریال های برتر خارجی از نظر imdb با امتیاز 8 است و شما به آن اشاره کرده اید، در این لیست خالی است. مقاله فوق به صور مرتب به روز رسانی می شود و قطعا پیشنهادات شما همراهان عزیز نیز در آپدیت های بعدی در نظر گرفته می شود. از اینکه در راستای بهبود مقاله بهترین سریال های خارجی جهان در کنار ما هستید، از شما سپاسگزاریم.
   موفق و پیروز باشید

  1. با سلام دوست عزیز
   ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک گذاشتید. مقاله بهترین سریال های خارجی جهان و دیگر مقالاتی که در این حوزه ارائه شده اند، به صورت مرتب به روز رسانی خواهند شد. به طور قطع در آپدیت های بعدی فیلم بازی مرکب که یکی از بهترین فیلم های خارجی از نظر imdb و بسیاری از وب سایت های نقد و بررسی دیگر است را نیز به این لیست اضافه خواهیم کرد.
   موفق و پیروز باشید

  1. سلام و احترام ساغر جان؛
   بله حقیقتا سریال کره ای بازی مرکب یا همان اسکویید گیم هم بسیار مهیج بود و در اغلب کشورهای خارجی تونسته طرفداران زیادی پیدا کنه و احتمال ساخته شدن فصل دوم این سریال خارجی بسیار زیاده در این نقد و بررسی 10 سریال برتر خارجی دنیا را معرفی کردیم و قرار هست این لیست به زودی بر اساس دیدگاه کاربران و نظر مخاطبین بروزرسانی بشه در ادامه سریال بازی مرکب و سریال های خارجی برتر از نگاه بینندگان هم به این لیست اضافه میشه ممنونم که نظرتون رو برای بهبود مقاله معرفی بهترین سریال های خارجی دنیا به اشتراک گذاشتید. 🌼

 11. سلام خواهش میکنم سریال وایکینگ دد رو از قلم نندازید .بهتر از این اسامی این صفحه و قلم شما هست که معجزه کرده واقعا عالی نوشتید دست مریزاد خسته نباشید

  1. سلام و احترام؛
   سریال های خارجی متفاوتی در سرتاسر جهان تولید و اکران شده و تعداد اون ها واقعا کم نیست اما سعی کردیم بر اساس نظر کاربران بهترین سریال های خارجی را لیست کنیم بر همین اساس 10 سریال برتر دنیا را در این لیست قرار دادیم و مابقی سریال های خارجی برتر دنیا را بر اساس کامنت های دوستان پیشنهاد می کنیم. این نقد و بررسی نیز به زودی آپدیت خواهد شد و بهترین سریال های خارجی از نظر بینندگان به این لیست اضافه خواهد شد. وایکینگ دد هم یکی از برترین سریال های خارجی دنیا محسوب میشه و قطعا در بروزرسانی بعدی ما به این لیست اضافه خواهد شد. تشکر از اینکه تجربیات ارزشمندتون رو با ما و کاربران به اشتراک میگذارید. 🌼

 12. سلام خسته نباشید مجدد
  سریال های زیادی اشاره نشده با توجه به خوندن نظرات متوجه شدم بروز رسانی میشه این هم اضافه میکنم به علاقه مندی هام هر هفته میام برای وارسی
  و اینکه به خیلی ها گفتید دیدن سلیقه ایه عالیه یکی تخیلی دوست داره یکی درام و یکی اکشن
  اینکه اون سریال پر بینندست صرفا برای خوش اومدن از اون سریال نیست مثل سریال لوسیفر که پر بیننده بود فصل اول و دومش و امتیازش خیلی کم بود به جای تعریف و تمجید همش انتقاد بود!!!تا فصل سوم رفت کنسل شد نتفلیکس خریدش و داره ادامه میده سریالو!!!
  سریال هایی که فصلشون زیاده صرفا برای قشنگی نیست به نظرم پولدارن اون شبکه سریال دیگه ای به ذهنشون نمیخوره ادامه میدن مثل سریال سوپر نچرال بعد از دیدن فصل چهارم دیگه خسته کننده شده محتوای فیلم همش تکراری که بعدا میفهمیم تا شونزده فصل رفته!!!!بیگ بنگ تئوری یا فرندز رو دیگه نگم!!
  سریال های ایرانی رو مسخره میکنیم چرا اینقدر زیاده؟؟؟
  یه پیشنهاد اگه اشاره کنید به سریال هایی دیگه پخش نمیشه یا کلا کنسل شده عالیه به نظر من مثل سریال تایتان که تا فصل دوم رفت کنسل شد و مجددا احیا شده
  مثل سریال جن گیر تا فصل دوم رفت کنسل شد و خیلی های دیگه که شانس نداشتیم برای دیدن ادامه اون سریال و نوشتن این مقاله هم وقت زیادی میخواد و پیگیری های زیاد که بیشترشون برمیگرده به بودجه ندادن اون شبکه برای پر بیننده نبودن براشون فرقی نداره انتقاد گر باشن یا تعریف کننده فقط میخوان پر بیننده باشه اینکه یکی از دوستان اشاره کرده به پربیننده بودن سریال در نتفلیکس!!!! اینکه یکی از دوستان به موضوع جالبی اشاره کرد دیدن اون سریال به شعورم داشت توهین میشد!!!! ادامه ندادم
  سریال های دیگه اومده مشابه این سریال با نمای جدیدتر و گفتن مشابه سریال اون هم عالیه
  خسته نباشید مجدد به دست اندر کاران

  1. با سلام دوست عزیز
   حقیقتا داشتن همراهانی همچون شما باعث خوشحالی و سرافرازی ما است و خوشحالیم که شما در کنار مجموعه خود داریم. مقالات نقد و بررسی میزبان فا به صورت مرتب و بعد از جمع آوری دیتا مناسب از سمت کاربران با توجه به سلایق آنها به روز رسانی می شود تا در نهایت همه در کنار هم بتوانیم از مشاهده بهترین ها لذت ببریم. خوشحال می شویم شما نیز به عنوان یک فرد علاقه مند به فیلم و سریال پیشنهادات خود را در خصوب بهترین سریال های خارجی که مشاهده کرده اید با ما و همراهان ما در میان بگذارید تا در نهایت بتوانیم در آپدیت های بعدی این مقاله از آنها به شکلی موثر استفاده نمایید.
   موفق و پیروز باشید

 13. خیلی خیلی ممنون از پیگیری هاتون که اینجوربه مردم کمک میکنید .

  ولی یه سوال ؟

  چرا فرار از زندان رو نذاشتید تازه فصل 6 هم اومده که جدیده

  چرا نذاشتید

  1. سلام و وقت بخیر جناب امیر مهدی؛
   در ابتدا سعی کردیم 10 سریال برتر خارجی را معرفی کنیم و در ادامه از بین دیدگاه ها بهترین سریال های خارجی از نگاه تماشاگران را گلچین و در آپدیت مقاله به لیست اضافه نماییم. سریال فرار از زندان نیز جزو آن دسته از سریال های برتر خارجی است که هیچچوقت فراموش نمی شود چرا که علاوه بر مهیج بودن سبکی خارق العاده دارد. حقیقتا سال های از اولین قسمت های اکران شده این سریال خارجی می گذرد اما همچنان در لیست بهترین سریال ها قرار دارد در اپدیت بعدی حتما فرار از زندان نیز به مقاله بهترین سریال های خارجی جهان اضافه خواهد شد سپاس از اینکه دیدگاه ارزشمندتان را برای ما و کارران ثبت نمودید.

  1. با سلام دوست عزیز
   ممنون از پیشنهاد خوبتون و خرسندیم که همراهانی همچون شما داریم. سریال صد نیز یکی از بهترین سریال های خارجی جهان از نگاه تماشاگران با بیش از 92 درصد رضایتمندی به شمار می رود. خوشحال می شویم همچنان پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید. به طور قطع در آپدیت های بعدی از پشنهادات شما استفاده خواهیم کرد.
   موفق و پیروز باشید

 14. سریال هایی که گذاشتید واقعا سریال های عالی ای هستند ولی امتیاز imdb بعضی ها رو اشتباه زدید مثلا گیم آف ترونز ۹.۲ هستش و چرنوبیل ۹.۴ و…
  اگر ژانر سریال های کمدی هم اضافه کردید فرندز قطعا جایی در لیستتون میتونه داشته باشه

  1. با سلام فاطمه عزیز
   ممنون از اینکه نظرات خود را با ما به اشتراک می گذارید و خوشحالیم که همراهانی همچون شما داریم. در خصوص امتیازها باید دقت داشته باشید که امتیازها ثابت نیستند و به مرور زمان ممکن است تغییر پیدا کنند و امتیازهای عنوان شده در این مقاله برحسب امتیاز فیلم در زمان انتشار مقاله ارائه شده است. در خصوص پیشنهاد دوم شما نیز باید به این موضوع اشاره کنیم که مقالات نقد و بررسی میزبان فا به صورت مرتب به روز رسانی خواهد شد و به طور قطع پیشنهادات شما و فیلم ها و سریال های جدید نیز به آن اضافه خواهند شد.
   موفق و پیروز باشید

 15. سریال لوسیفر رو تازه تموم کردم و دوباره شروع کردم، هر چقدر بگم فوق العاده بود کم گفتم. خیلی وابسته اش میشید و عاشق تک تک کاراکتر هاش!
  highly recommended 👌👌

  1. سلام و احترام؛
   سریال خارجی لوسیفر با با 6 فصل جذاب و ژانر رازآلود هم زیبای های خاص خودش رو داره مخصوصا برای اون دسته از مخاطبینی که به سریال های معمایی علاقه داشته باشن. این سریال خارجی امتیازات نسبتا خوبی هم دریافت کرده و تونسته یکی از سریال های خارجی برتر از نگاه IMDB بشه و البته رتبه 8.1 از 10 رو به خودش اختصاص داده که کار راحتی نیست 😎 تقریبا 95 درصد مخاطبینش این سریال جذاب رو پسندیدن. با توجه به اینکه لوسیفر هم ژانر جذابی داره هم ساخته سال 2016 هستش و خیلی قدیمی نیست می تونیم در بروزرسانی های بعدی به لیست بهترین سریال های خارجی اضافه کنیم. ممنون از شما که با دیدگاهتون ما رو در بهبود مقاله یاری میدید و سهم بسزایی در گسترش لیست سریال های خارجی دارید. 🌼

 16. سلام و خسته نباشید به دست اندر کاران میزبان فا
  فکر کنم سر شما هم اینقدر شلوغ شده است که دیگر وقت بروز رسانی مطالب رو ندارید
  این راهم بروز رسانی نکردید
  اگر مطلب جدیدی مد نظر شما هست لینکش را لطف کنید آن را مرور کنیم
  با تشکر و خسته نباشید به دست اندر کاران پر توان میزبان فا

  1. با سلام دوست عزیز
   به طور قطع به روز رسانی مطالب در برنامه کاری تیم تحریریه میزبان فا است اما در حال حاضر و تا زمان آپدیت محتواهای پیشین می توانید از محتوای جدیدی که روی مجله آی تی میزبان فا قرار می گیرد استفاده نمایید. این محتواها در قالب دسته بندی بهترین ها ارائه می شود و شما می توانید نقد و بررسی های صورت گرفته بر اساس ژانر مثل مقاله بهترین فیلم های عاشقانه و رمانتیک خارجی را دنبال کرده یا اینکه به سراغ مقاله بهترین فیلم های 2021 یا فیلم سینمایی جدید روز دنیا رفته و به تماشای جدیدترین ها بپردازید.
   ممنون از همراهی شما

 17. سلام و عرض ادب
  ممنون از لطفتون
  من دنبال یه سریال جذاب شاد و خانوادگی و بیشتر هیجانی میگردم که شبا بعد از یه روز کاری طولانی و خسته کننده ببینم.ممنون میشم لطف کنید و معرفی کنید
  مثلا سریال سرقت پول یا فرار از زندان و یا سریال ترکیه ای چوکور برام خوب و جذاب بود.

  1. با سلام دوست عزیز
   ممنون از ابراز محبت شما. به طور کلی سریال های خانوادگی با مضمون طنز زیادی وجود دارد و نمی توان الزاما به چند سریال مشخص اشاره شود. اما سریال آشنایی با مادر که تاکنون 9 فصل آن ساخته شده است یا سریال بیگ بنگ تئوری که 12 فصل از آن ساخته شده است، می توانند به عنوان سریال هایی با طنز کلامی بالا که فضایی شاد دارند، معرفی شوند.
   موفق و پیروز باشید

 18. سلام
  سریال گیم اف ترونز ساخته 2011 تا 2019 هست نه 2001 تا 2019
  لطفا اصلاح شود

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   بله همانطور که اشاره فرمودید سریال خارجی گیم آف ترونز در سال های 2011 تا 2019 ارائه شده است و یکی از برترین سریال های خارجی دهه های گذشته بشمار می رود. سپس از لطف و محبتی که به مجموعه دارید و ما را در راستای بهبود مقالات نقد و بررسی از جمله نقد و بررسی برترین سریال های خارجی یاری می دهید. شایان ذکر است بر اساس دیدگاه کاربران طی روزهای آتی لیست سریال های خارجی برتر بروزرسانی و سریال های خارجی معرفی شده در دیدگاه های به مقاله اضافه خواهد شد. 🌼

 19. سلام و خسته نباشید به همه
  من سریال های زیادی از گیم آف و وایکینگ ها و لاست و اسپارتاکوس و دارک و بریکینگ بد و خانه کاغذی ( مانی هیست) و… رو دیدم ولی به نظرم بهترین سریالی که دیدم و واقعا لذت بردم و بهترین لحظات رو باهاش داشتم خانه کاغذی یا همون مانی هیست هست که هر کسی که دنباله سریاله خوب هست بهش پیشنهاد میکنم این سریال زو از دست نده

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   سپاس از اینکه ما را توسعه و بهبود مقاله معرفی بهترین سریال های خارجی یاری می دهید و نام سریال های برتر خارجی را عنوان می کنید قطعا سایر بازدیدکنندگان از کامنت های سرشار از مهر شما دوستان بهره مند خواهند شد. حقیقتا سریال مانی هیست با امتیازات بالا و صحنه پردازی های جذاب شایستگی حضور در لیست بهترین سریال های دنیا را دارد این محتوا در روزهای آتی بروزرسانی خواهد شد خوشحال میشم نظر خود را در خصوص سریال های جدیدی که به لیست اضافه می شود اعلام نمایید. 🌼

 20. دم شما هم گرم که انقد با حوصله به تمام کامنت ها پاسخ میدید و زحمت میکشید
  این کارتون باعث شد پایه ثابت ساییتون باشم

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   سپاس از لطف و محبتی که به مجموعه دارید. قطعا انرژی های مثبت شما دوستان عزیز قوت قلب مجموعه در ادامه این مسیر خواهند بود. سپاس از اینکه نقد و بررسی های بهترین سریال های خارجی را دنبال نموده اید باعث خرسندی ما است اگر سایر نقد و بررسی های میزبان فا مگ را نیز بررسی نموده و نظر خود را اعلام نمایید.
   بهترین فیلم های خارجی جهان

 21. سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان mizbanfa،واقعا دست مریزاد بابت مطلب خوبتون که یه جورایی مشابهشودر سایتهای ایرانی نديدم،من خودم دانشجوی ارشد بازیگری تاتر هستم و شديدا درگیر اینجور مسائل راجب فیلم و سریال هستم،اما صادقانه باید بگم که رو دست مطالب‌ شما نديدم چراکه یه پکيج کامل به مخاطبتان ارائه میدید،واقعا خسته نباشید

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   سپاس از لطف و محبتی که به تیم میزبان فا دارید قطعا انرژی خوب و محبت شما عزیزان قوت قلب ما در ادامه این مسیر خواهد بود خرسندیم که از از لیست بهترین سریال های خارجی رضایت داشتید و نظرات سازنده خود را ابراز نمودید. شایان ذکر است دسته ای تحت عنوان بهترین ها در دست تکمیل می باشد و بهترین فیلم ها و سریال ها بر اساس ژانر به این دسته بندی اضافه می شوند باعث افتخار ما است اگر این دسته بندی را مشاهده و نظرات خود را در توسعه و تکمیل انها اعلام نمایید.
   در ادامه لیست بهترین سریال های خارجی جهان توسعه داده خواهد شد و سریال های خارجی برتر از نگاه تماشاگران که در بخش دیدگاه ها درج شده اند نیز به لیست سریال خارجی اضافه می شود.
   با تشکر از همراهی شما عزیزان

  1. سلام و وقت بخیر دوست عزیز؛
   سپاسگزاریم که با لطف و محبت خود ما در ادامه این مسیر یاری می دهید خرسندیم که لیست سریال های برتر خارجی مورد پسند شما عزیزان واقع گشته است.

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   سپاس از لطف و محبتتان. خرسندیم مقاله نقد و بررسی بهترین سریال های جهان مورد پسند شما واقع شده است اگر سریال خارجی برتر دیگری می شناسید که در لیست بهترین سریال های خارجی عنوان نشده نام آن را با ما به اشتراک بگذارید و را در توسعه لیست سریال های خارجی برتر یاری دهید چرا که این لیست به صورت مداوم بروزرسانی شده و هر مرتبه 5 سریال خارجی به آن افزوده خواهد شد. 🌼

  1. سلام و احترام؛
   سپاس از لطف و توجه شما خرسندیم نقد و بررسی بهترین سریال های خارجی موردپسند شما واقع شده در بروزسانی بعدی چند سریال خارجی دیگر نیز به لیست اضافه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا