بهترین

بهترین فیلم های هالیوود از نگاه تماشاگران و ویدیو – آپدیت 1402

فیلم هالیوود و تماشای آن یکی از بهترین سرگرمی ها محسوب می شود. تعداد فیلم های هالیوودی در سال های اخیر بسیار زیاد بوده است. برخی از منابع تعداد فیلم های هالیوودی را در هر سال تا حدود 800 فیلم هم عنوان کرده اند. قطعا خیلی از فیلم های هالیوودی درجه یک نیستند اما واقعا برخی از فیلم های هالیوود شاهکارند! عمدتا می توان با توجه به جشنواره بهترین فیلم هالیوود را شناخت. اما مطمئنا ممکن است بهترین فیلم های هالیوود از نگاه تماشاگران با بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر از نظر منتقدین و سینماگران متفاوت باشد. به همین دلیل ما به هر دو موضوع توجه کردیه ایم و در این نقد و بررسی از میزبان فا مگ با توجه به ژانر فیلم های هالیوود اکشن و فیلم های هالیوود عاشقانه و بهترین فیلم های هالیوود جنگی را گنجانده ایم. اگر چه در یک مقاله جداگانه بهترین فیلم های جهان را ذکر کردیم اما در اینجا نیز چند فیلم در این سبک ها نیز معرفی می کنیم. فیلم های هالیوودی فانتزی مثل آواتار و دزدان دریایی کارائیب نیز جزو فیلم های برتر هالیوود در سال های اخیر بودند که به تشریح آنها پرداخته ایم. خوشبختانه بهترین فیلم های هالیوود دوبله فارسی هستند و اگر علاقه ای به زیرنویس ندارید می توانید دوبله فارسی آنها را تماشا کنید. سعی کرده ایم 30 تا از بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر را معرفی کنیم. البته انتخاب بهترین فیلم هالیوودی واقعا کار سختی است و تعداد آنها هم قطعا از 30 عدد بیشتر است.

بهترین فیلم های هالیوود از نگاه تماشاگران

فیلم هالیوود

این صنعت بزرگ آمریکا با استفاده از بودجه های کلان و البته سخت افزارهای فوق حرفه ای به همراه بهترین بازیگران و عوامل فیلمسازی، بخش عمده ای از اقتصاد آمریکا و البته فرهنگ سازی آمریکایی محسوب می شود. در واقع جنبه فرهنگ سازی آمریکایی این فیلم ها بیشتر است. به عبارتی دیگر در انواع فیلم هالیوودی سبک زندگی غربی مدنظر استراتژیست های آمریکایی آموزش داده می شود. در اغلب فیلم های هالیوودی شخصیت اصلی داستان نامیرا، جان سخت، فوق العاده قوی، همیشه پولدار و… است. همچنین در اغلب فیلم های آمریکایی هالیوود نشان داده می شود که همه مردم آمریکا پولدار هستند و مشکل مالی ندارند. واقعا می توانید به عدد انگشتان دست فیلم هالیوودی نام ببرید که شخصیت اصلی داستان فقیر باشد. (برعکس فیلم های ایرانی!) اگر هم فیلمی باشد که در آن شخصیت داستان فقیر است (مثل در جستجوی خوشبختی 2006) در پایان فیلم میلیاردر می شود! بالاخره وقتی در فیلم باید رویای آمریکایی را نشان دهید همین است دیگر.

در فیلم گرگ وال استریت، یک جوان ساده (لئوناردو دی کاپریو ) وارد وال استریت می شود و بدون هیچ پارتی و رابطه ای، در عرض چند ماه میلیاردر میشود! انگار نه انگار که وزارت خزانه داری آمریکا رسما اعلام کرده است که تعداد فقیر در آمریکا (به کسی که کمتر از 6 دلار در روز درآمد داشته باشد در آمریکا فقیر گفته می شود) 45 میلیون نفر است و لس آنجلس 650 هزار نفر کارتن خواب دارد و فاصله طبقاتی در آن بیداد می کند! آدم بد فیلم ها هم یا روسی یا مسلمان ها هستند و شخصیت آمریکایی فیلم است که دنیا را نجات می دهد. جاسوسان آمریکایی فقط به فکر بشریت هستند و بقیه کشورها، یک مشت انسان های عقب افتاده هستند و فقط آمریکایی ها باید از آنها محافظت کنند! جوری که در آخر همه فیلم ها پرچم آمریکا به اهتزاز در می آید و ما مخاطبین باید از اینکه خداوند آمریکا را آفرید اشک شوق بریزیم! بدی قضیه این است که خیلی از مخاطبان هم به سادگی باور می کند که آمریکا سرزمین فرصت ها است. البته واقعا هست اما برای افراد با نفوذ. در واقع همه جای دنیا برای افراد با نفوذ سرزمین فرصت ها است!

بهترین فیلم های هالیوودی

هالیوود به منطقه وسیعی از شهر لس آنجلس گفته می شود که در واقع محل استقرار اغلب شرکت های فیلم سازی است. این منطقه به قدری وسعت دارد که قرار است به تنهایی تبدیل به شهر شود. از سال 1910 این منطقه از هالیوود گسترش یافت و در آن شهرک های سینمایی متعدد، سالن های تئاتر و سینما، محل های برگزاری کنسرت ها و ساختمان های زیادی تاسیس شد. کل این منطقه چیزی حدود 170 هزار نفر جمعیت دارد که در واقع همه آنها عوامل فیلم های سینمایی و سریال هستند. در این مقاله بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر و بهترین فیلم های هالیوود از نگاه تماشاگران را بررسی کردیم.

1- بوگیمن 2023 The Boogeyman

فیلم سینمایی هالیوودی

داستان خانواده ای که به تازگی مادرشان را از دست داده اند اما با ورود موجودی عجیب به خانه شان زندگی آنها به کابوسی ترسناک تبدیل می شود…

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم بوگیمن را میگه:

فیلم هالیوودی ترسناک بوگیمن ساخته راب ساویج کارگردان و نویسنده صاحب نام هالیوود است. این فیلم که اکران آن از ماه ژوئن 2023 آغاز شده است نقدهای متفاوتی از منتقدان دریافت کرده است. فلم یک ماجرای ترسناک و فراطبیعی را روایت می کند و یکی از بهترین فیلمهای هالیوودی 2023 است.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2023 ترسناک-رازآلود-دلهره آور 99 راب ساویج استودیو قرن بیستم

خلاصه: داستان بوگیمن درباره خانواده هارپر است، دو خواهر به نام های سدی و ساویر به همراه پدرشان ویل که یک روانشناس است، آنها که به تازگی در یک تصادف رانندگی مادرشان را از دست داده اند باید با این فقدان کنار بیایند، اما هیچکدام نتواسنته اند، ساویر دختر کوچکتر از کابوس های شبانه رنج می برد و هارپر باید سعی کند به دبیرستان برگردد و پدر خانواده نیز خود را در کار غرق کرده و نمی تواند هوای بچه ها را داشته باشد، اما داستان اصلی از آنجایی آغاز می شود که مردی بیمار و مرموز به نام لستر وارد خانه آنها می شود و…

درباره فیلم هالیوودی ترسناک 2023 بوگیمن

فیلم توسط راب ساویج کارگردانی شده که از 18 سالگی کار خود را با فیلم های کوتاه آغاز کرده او که از فارغ التحصیلان استعدادهای درخشان برلینانه است جوایز بسیاری نیز دریافت کرده است. از جمله نویسندگان فیلمنامه بوگیمن می توان به اسکات بک، برایان وودز و مارک هیمن اشاره کرد که بر اساس یک داستان کوتاه از سال 1973 با همین نام نوشته استیون کینگ، نویسنده ای که کتاب های او به عنوان “پادشاه وحشت” شناخته می شوند، ساخته شده است. پروژه فیلم اولین بار در سال 2018 آغاز شد اما در سال 2019 به دلیل اینکه کمپانی فاکس توسط دیزنی خریداری شد لغو شد و دوباره در سال 2021 با اعلام اینکه راب ساویج کارگردانی را به عهده گرفته شروع به کار کردند و در نهایت در سال 2022 فیلمبرداری به طور رسمی در نیواورلئان آغاز شد. اگر از علاقمندان به فیلم های هالیوودی ترسناک و رازآلود هستید و همینطور سبک داستانی  استیون کینگ را می پسندید توصیه می کنم حتما این فیلم سینمایی هالیوودی ترسناک و پر رمز و راز را تماشا کنید.

فکت هایی خواندنی از فیلم The Boogeyman

گفته شده که در ابتدا قرار بوده که فیلم به صورت مستقیم در سرویس استریم Hulu منتشر شود اما به دلیل استقبال شدید از نمایش های آزمایشی استودیو قرن بیستم به جای آن فیلم را در اکرانی گسترده در سینما ارائه کرد. همینطور گفته شده که برخی صحنه های فیلم بقدری ترسناک بوده که تماشاگران آنقدر فریاد می زدند که صدای دیالوگ سکانس بعدی قابل شنیدن نبوده و به همین دلیل آن سکانس مجدد بازبینی شده و سکانس به حالت مکس در آمده تا پس از آن دیالوگ ها شنیده شوند.

در سکانسی که سدی در حال تماشای ویدیو یوتیوب درباره تماس با ارواح است در واقع به فیلم قبلی ساویج به نام میزبان (2020) اشاره می کند که تقریبا در همین لوکیشن است. و نیز آدرس لستر، شماره 217 اوک درایو است که آن نیز اشاره ای به اتاق 217 از رمان “درخشش” استیون کینک دارد که استنلی کوبریک ان را کارگردانی کرده است.

بازیگران فیلم هالیوودی ترسناک بوگیمن نقش توضیحات
سوفی تاچر سدی هارپر دختر دبیرستانی خانواده
کریس مسینا ویل هارپر پدر خانواده که روانشناس است.
ویوین لایرا بلر ساویر هارپر دختر کوچک خانواده که کابوس می بیند.
دیوید دستمالچیان لستر بیلینگز مردی که جسدش در خانه هارپر پیدا می شود.

فیلم های مشابه بوگیمن

 • ظهور مرده شیطانی Evil Dead Rise: داستان دو خواهر که با ورود یک شیطان ترسناک زندگیشان به کابوسی برای آنها تبدیل می شود…
 • سریع و خشن 10 Fast X: دام تورتو به همراه خانواده اش که از دشمنانشان پیشی گرفته اند با تهدیدی وحشتناک روبرو می شوند…
 • جیغ 6 Scream VI: ادامه قتل های نقاب جیغ که یک سال پس از قتل های وودزبورو اتفاق می افتد… 

2- جیغ 6 2023 Scream VI

فیلم های هالیوود

داستان نقاب جیغ و قاتلی روانی که با هر انگیزه ای عاشق کشتن است و با هربار فرو کردن چاقو در بدن آدم ها حس انسان نبودن آنها را دریافت میکند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم جیغ 6 را میگه:

داستانی ترسناک و اسلشر به کارگردانی مت بتینلی اولین که پر است از صحنه های هیجان آور که قلب شما را به درد می آورد مانند هر بار چاقو زدن به بدن افراد که با فرو کردن آن ما نیز به عنوان بیننده دردی بزرگ را حس می کنیم اما هنوز ادامه فیلم را میبینیم چرا که ما ها عاشق اسلشر های این سبکی هستیم که این سری از فیلم ها را برای تماشا انتخاب می کنیم.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2023 دلهره آور 122 مت بتینلی اولپین اسپای گلس

خلاصه: داستان قسمت ششم از آنجایی شروع می شود که جیسون و گرگ دو دانش آموز در نقد و بررسی فیلم های اسلر اتاد نقد و بررسی خود را با نقاب جیغ به قتل می رسانند و زمانی که جیسون به خانه باز می گردد با بازی به خیال خودش از طرف گرگ مواجه می شود امادر نهایت با جنازه ی گرگ در یخچال مواجه می شود و قاتل اصلی با نقاب جیغ جیسون را نیز به قتل می رساند و حالا به سراغ گروه دوستان او می رود و …

نگاهی به فیلم جیغ 6 Scream VI 2023 

داستانی ترسناک که با ادامه دادنش و دیدن دقایق بیشتری از این فیلم با جنایت و سبک بیشتری از اسلشر بودن آشنا می شویم و ترسی که این نقاب جیغ بر تن آدم می اندازد هر بار بیشتر می شود. حالا نوبت سلاخی سم و تارا دو خواهری است که پدرشان قاتلی سریالی بوده و مردم آنها را می شناسند و گاهی از آنها می ترسند.

چرا باید فیلم جیغ 6 2023 Scream VI را دید؟

دیدن فیلمی که تا به امروز 6 قسمت از آن ساخته شده است و تبدیل به یک فرنچایزر شده است حتماً ارزش دیدن دارد. فیلمی که جزء بهترین فیلم های هالیوودی و آمریکایی است که در ژانر ترسناک و اسلشر توانسته 2 جایزه از بهترین جشنواره های دنیا را دریافت کند و نام خود را دوباره در بهترین سایت های دنیا مطرح کند.

بازیگران فیلم جیغ 6 نقش توضیحات
ملیسا بارارا سم خواهر تارار.
جنا اورتگا تارا خواهر سم.
سامارا بافی لورا کرین استاد نقد و بررسی فیلم اسلشر.
تونی رولوری جیسون کاروی کسی که لورا را به قتل رساند.

فیلم های مشابه جیغ 6 Scream VI

 • جیغ Scream 3: دوستانی در حال دیدن فیلمی ترسناک هستند که با قاتلی مواجه می شوند که …
 • جیغ Scream 4: بعد از سال ها سیدنی قاتل نقاب جیغ را دوباره ملاقات می کند.
 • جیغ Scream: داستان شخصی که با نقاب جیغ افراد را مورد حمله قرار می دهد.

3- سقوط 2022 Fall

بهترین فیلم های هالیوود

داستان دو دختری که به بالای برج مخابراتی قدیمی صعود می کنند اما غافل از اینکه این برج قدیمی در حال ریزش است و قرار است در ففته ی آینده آن را به دلیل فرسودگی خراب کنند و …

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم سقوط را میگه:

داستانی به کارگردانی اسکات من که پر است از نقد های مختلف اما در نهایت تمامی بینندگان این سبک از فیلم را پسندیده اند و تلاش برای بقا را دوست دارند و ان را به هم پیشنهاد می کنند. فیلمی که اثر مشترک بریتانیا و ایالات متحده است و با فروش گیشه ی خوبی مواجه شد.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2022 دلهره آور 107 اسکات من تی شاپ پروداکشنز

خلاصه: داستان از آنجایی شروع می شود که دن همسر بکی در حال صخره نوردی سقوط می کند و جان خود را از دست می دهد و بکی به یک آدم افسرده و تنها تبدیل می شود. روزی دوست بکی، هانتر که او هم عاشق ارتفاع است و هیجان، بکی افسرده را راضی می کند تا از برج مخابراتی 600 متری صعود کنند و ویدئو بگیرند…بکی قبول می کند و آنها راهی می شوند همه چیز تا زمان صعود به بالاترین نقطه از دکل خوب پیش می رود اما در اولین قدم بازگشت به پایین ناگهان به دلیل فرسودگی این دکل تمامی پله ها از دکل جدا می شود و راهپله از دکل جدا می شود و فرو می ریزد…

نگاهی به فیلم سقوط 2022 Fall

جالب است که بدانید عوامل فیلم با در نظر گرفتم پرده سبز برای فیلم برداری اما در نهایت تصمیم گرفتند که فسمت بالایی برج را در و واقعیت فیلم برداری کنند و در بالای کوهی قسمت نهایی جرج را ساختند تا با کمی از واقعیت مواجه باشند. این برج مخابراتی واقعی است  بار ها بسیاری جامبر ها بدون اجازه ی قانونی از آن بالا رفته اند و باچتر به زمین آمده اند و بالای 2000 فوت ارتفاع دارد.

چرا باید فیلم سقوط 2022 Fall را دید؟

داستانی هیجانی و تلاش برای بقا که بسیاری از افراد هستند که طرفدار این سبک از فیلم هستند که باید بگویم اگر به دنبال فیلمی هستید که آدرنالین خون شما را بالا ببرد و دقایقی را از تمامی فکر های زندگی تان به دور باشید، حتماً این فیلم را ببینید چرا که دقیقاً همان چیزی است که من و شما به دنبال آن هستیم.

بازیگران فیلم سقوط نقش توضیحات
گریس کارولین کری
بکی کانر کسی که با افسردگی از دست دادن دن همسرش سر می کند.
میسون گودینگ دن کانر همسر بکی.
ویرجینیا گاردنر شیلو هانتر دوست هیجان طلب بکی.
جفری دین مورگان جیمز کانر پدر بکی.

فیلم های مشابه سقوط 2022 Fall 

 • M3GAN 2022: یک مهندس رباتیک عروسکی می سازد که او حالا شروع به زندگی می کند و …
 • مگان Megan: داستان کوهنوردی که در اقامتگاهی مستقر می شود که دو زن عجیب در آنجا هستند.
 • ردیف 19-Row 19: داستان پزشک جوانی که در پروازی با مرگ همسفرانش مواجه می شود و …

4- اینفلوئنسر 2022 Influencer

بهترین فیلم های هالیوود

داستان دختری اینفلوئنسر که به تنهایی راهی تایلند می شود و در پشت پرده پست های جذابش غمگین است اما این سفر پر رمز و راز با پایانی تکان دهنده همراه است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم اینفلوئنسر را میگه:

فیلم هالیوودی اینفلوئنسر، ماجرای سفر دختری به نام مدیسون به تایلند را روایت می کند سفری که با پایانی غیر منتظره همراه است. این فیلم در سال 2022 به اکران در آمده و کورتیس دیوید هاردر فیلمساز جوان کانادایی آن را کارگردانی کرده است.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2022 راز آلود-دلهره آور 92 کورتیس دیوید هاردر اکتان اینترتینمنت

خلاصه: داستان فیلم درباره ماجرای سفر دختری به نام مدیسون به تایلند است. او که دنبال کنندگان زیادی در شبکه های اجتماعی دارد با وجود نمایش پر زرق و برقی که از زندگی خود نشان می دهد، دختری آرام و به دور از هیجانات مجازی است او که از همراهی نامزدش در این سفر محروم شده سعی می کند برای سپری کردن زمان بیشتر وقت خود را به تنهایی در هتل های مجلل بگذراند رد یکی از این هتل ها با دختری مرموز به نام سی دبلیو آشنا می شود و این آشنایی سرآغاز ماجراهایی تلخ و تکان دهنده است…

نگاهی به فیلم سینمایی هالیوودی اینفلوئنسر

اینفلوئنسر از آن دسته فیلم های سینمایی هالیوود است که داستانی تاثیرگذار و پر پیچ و خم دارد دقایق ابتدایی فیلم شاید ماجرا بسیار کلیشه ای و حوصله سربر باشد اما پس از آن شاهد اتفاقاتی غیر قابل پیش بینی خواهید بود، فیلم به طرز هوشمندانه ای نوشته و کارگردانی شده است. داستانی از دل رسانه ای اجتماعی در مورد کسی که فکر می کند دنیای مجازی می تواند رفتار واقعی او را پنهان کند و شما را به این فکر فرو می برد که آیا زندگی آنلاین خطرناک خواهد بود؟ شخصیت امیلی تنانت که نقش مدیسون را ایفا می کند، کسی که در اینستاگرام فقط به خاطر خودش بودن به شهرت رسیده اما به نظر می رسد زمانی که پشت دوربین گوشی خود نیست دختری غمگین است که به سختی لبخند می زند، دختری که  در ازای محصولات رایگانی که از شرکت ها دریافت می کند از آنها عکس می گیرد، ژست های خندان می گیرد حتی از غذای خود نیز عکس می گیرد و آنها را برای تاثیر گذاری بر مخاطب به اشتراک می گذارد. اما بازی تاثیر گذار کاساندرا ناود که نقش سی دبلیو را ایفا کرده قابل چشم پوشی نیست او که یک رقصنده و هنرپیشه کانادایی است اولین تجربه سینمایی جدی خود را در فیلم سینمایی هالیوودی اینفلوئنسر داشته است و بخاطر آن مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

نظر منتقدان سینمایی درباره فیلم Influencer

براندون یو از نیویورک تایمز درباه اینفلوئنسر نوشته: “هاردر، کارگردان فیلم، از فرضیه ای که می توانست به یک ماجراجویی ساده تبدیل شود، به خوبی و بسیار سرگرم کننده استفاده کرد و در حالی که شخصیت های ناود (سی دبلیو) و ساپر (رایان) سعی می کنند با یکدیگر کنار بیایند سر نخ هایی قوی را به دست می آورند”. فیل هود از گاردین نیز درباره فیلم اینگونه نوشته است:”فیلمی هیجان انگیز که هوشمندانه تنظیم شده است” او درباره بازی کاساندرا ناود نیز گفته است ” ناود یک سیاهچاله حیرت انگیز است”. فیلم در مجموع نقدهای مثبتی دریافت کرده و شاید تنها نقطه منفی فیلم که برخی به آن اشاره کرده اند این باشد که درباره علت اینهمه خشونت و عقده از شخصیت های مشهور که شخصیت سی دبلیو از خود بروز داده، در فیلم هیچ اشاره ای نشده است.  توصیه میکنم این فیلم حداقل برای یک بار تماشا کنید چرا که شما را شگفت زده خواهد کرد.

بازیگران فیلم هالیوودی اینفلوئنسر نقش توضیحات
امیلی تنانت مدیسون دختر اینفلوئنسر که به تایلند سفر کرده.
کاساندرا ناود سی دبلیو دختری که مدیسون در تایلند با او آشنا می شود.
روری جی ساپر رایان نامزد مدیسون
سارا کنینگ جسیکا اینفلوئنسری که به قتل می رسد.

فیلم های هالیوودی با ژانر مشابه Influencer

 • مالوم Malum: داستان یک افسر پلس جوان به نام جسیکا که در جستجوی کشف راز مرگ مشکوک پدرش است…
 • نفریوس Nefarious: داستان یک قاتل سریالی که به اعدام محکوم شده اما در آخرین ارزیابی روانی از او اعتراف می کند که شیطان است…
 • هیپنوتیک Hypnotic: دختر یک افسر پلیس ربوده می شود و خانواده از هم میپاشد تا اینکه با شخصی آشنا می شود که توانایی ذهن خوانی دارد…

5- تماشاگر 2022 Watcher

بهترین فیلم های هالیوودی

داستان زن و شوهری که در آپارتمان جدید خود احساس نا امنی می کنند و فردی از آپارتمان رو به رو در همه ی زمان ها در حال تماشای آنها است و این ماجرا به کابوس زن این خانه در آمده است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم تماشاگر را میگه:

داستانی به کارگردانی کلوئی اوکولو با ژانری ترسناک و دلهره آور که توانسته مخاطبان زیادی را در سطح بین المللی بدست آورد و نقد های مثبتی را دریافت کند. فیلمی که محصول مشترک ایالات متحده عربی، آمریکا و رومانیا است و داستانی ترسناک را روایت می کند.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2022 دلهره آور-ترسناک 96 کلوئی اوکونو        ای جی سی-  ایمج نیشن اوظبی

خلاصه: داستان از آنجایی شروع می شود که جولیا با همسرش به بخارست نقل مکان می کنند و فرانسیس همسر جولیا که به زبان رومانیایی مسلط است اما جولیا نه و در زمان های بسیار زیاد تنهایی خود در مدتی که همسرش سر کار است به آشنایی با محیط جدید و یادگیری زبان آنها می پردازد. در همان ابتدای حضور آنها در آپارتمان جدیدشان، جولیا متوجه نگاه خره ی یکی از واحد های روبه بویی خود می شود که مردی به صورت مداوم پشت پنجره است و به او خیره شده است و این ماجرا برای او پایینی ندارد و او دیگر درگیر ماجرایی عجیب شده است و با خبری که از یک قاتل زنجیره ای خوانده است ترسش تکمیل می شود و …

نگاهی به فیلم تماشاگر 2022 Watcher

داستانی ترسناک اما ترسناک تر باور نرکردن جولیا و حوادثی است که برای او اتفاق می افتد اما کسی، حتی همسرش او را باور نمی کنند. مردی در آپارتمان رو به رو به او خیره شده است اما از دید فرانسیس آن مرد به زنی خیره شده که به آن مرد خیره شده است. این دیلوگ فرانسیس دردی را به همراه دارد که گویی این بازی کثیف هیچگاه تمام نمی شود و جولیا دیگر تنها مانده.

چرا باید فیلم تماشاگر 2022 Watcher را دید؟

داستانی هیجانی و ترسناک که از همان ابتدای فیلم با رنگ سرد و فضای فیلم در هم آمیخته می شود و حس ترس را به بیننده انتقال می دهد. برای کسانی مانند من که به دنبال فیلم هایی هستند که حس ترس و هیجان را با هم منتقل کند این فیلم بسیار مناسب است چرا که دقیقاً ما را از تمامی فکر و خیالات زندگی عادی به دور می کند و ساعاتی ترسناک را برای ما می سازد.

بازیگران فیلم تماشاگر نقش توضیحات
مایکا مونرو جولیا دختری که مرد تماشاگر او را ازیت می کند.
کارل گلوسمن فرانسیس همسر جولیا
گورمن تماشاگر مرد روانی قاتل
مدالینا آنئا ایرینا همسایه جولیا و فرانسیس

فیلم های مشابه تماشاگر 2022 Watcher 

 • پیگگی Piggy: داستان دختری با اضافه وزن که مسخره می شود اما ماجرا همینجوری تمام نمی شود و ماجرا در مسیر پیاده رو برای او اتفاق می افتد.
 • پرل Pearl: داستان دختری که دیگر به روانی تمام عیار تبدیل شده است.
 • ایکس x: داستان گروهی نوجوان که برای درست کردن فیلمی به روستایی وارد می شوند که در آنحا حوادثی برای آنها رخ می دهد.

6- مرد نامرئی 2020 The Invisible Man

بهترین فیلم هالیوودی مهیج

داستان سیسیلیا زن جوانی که به همراه همسر ثروتمند خود در ویلایی در خارج از شهر زندگی میکنند اما او تصمیم به ترک خانه میگیرد و نیرویی عجیب به او حمله می کند…

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم مرد نامرئی را میگه:

فیلم محصول کشور آمریکا و ساخت سال 2020 میلادی و با بازی الیزابت موس، الیور جکسون روایت داستانی اکشن و ماجراجویی و دلهره آور است.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2020 دلهره آور 120 لیگ وانل ده فیلم برتر تاریخ سینمای جهان یونیورسال پیکچرز

خلاصه: سیسیلیا زن جوانی که به همراه همسر ثروتمند خود در ویلایی در خارج از شهر زندگی میکنند تصمیم به ترک خانه میگیرد و در نیمه شب از خانه خارج میشود همسر او که متوجه فرار سیسیلیا میشود به دنبال او میرود اما نتیجه نمیگیرد. سیسیلیا به خانه خواهر خود امیلی میرود تا بتواند دوباره زندگی را از سر بگیرد. در این حین اتفاقی عجیب برای سیسیلیا رخ میدهد که زندگی شخصی او را به مرز نابودی میکشاند. زمانی که سیسیلیا در خانه تنهاست نیرویی عجیب به او حمله میکند و او را مورد ضرب وشتم قرار میدهد. این موضوع باعث وحشت امیلی میشود و این فکر به ذهنش خطور میکند که خواهر بزرگترش سیسیلسا دچار توهم و افسردگی ناشی از جدایی شده بنابراین نزد پزشکی ماهر رفته و به دنبال درمان متوجه میشوند سیسیلیا هیچ گونه مشکل روان پریشی یا افسردگی ندارد و کاملا سالم است. در روز های بعد دوباره این حملات به سیسیلیا از سر گرفته میشود و زندگی روزانه او را دچار اختلال میکند.

حقایق فیلم مرد نامرئی

داستان اصلی مرد نامرئی طی مدت زمان هفت سال نوشته شد نویسنده این داستان محبوب زمانیکه در نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا خدمت میکرد شروع به نوشتن داستان مرد نامرئی کرد ، این نویسنده از سال 1945 تا 1952 در طی جنگ جهانی دوم مشغول خلق این داستان بود. پس از انتشار داستان مرد نامرئی فیلم های متعددی از روی این کتاب ساخته شد که میتوان گفت شخصیت مرد نامرئی تا درون کامیک بوک ها نیز راه یافته و الهام بخش بسیاری از ابر قهرمانان در سینمای علمی_تخیلی شده.

آیا فیلم مرد نامرئی ارزش دیدن دارد؟

فیلمنامه مرد نامرئی اقتباسی از کتاب مرد نامرئی میباشد که داستانی کلاسیک در دهه 50 میلادی است. این فیلمنامه کلاسیک که با چاشنی تکنولوژی قرن بیستم ترکیب شده، نتیجه نهایی فیلمی را علمی-تخیلی خوش ساختی از آب در آورده. داستان های تخیلی همیشه برای ذهن بلند پرواز انسان ها امکانی بوده برای پیشرفت و انجام ناباورانه ترین کارها .

این فیلم با سبک مهیج و دلهره آورش وعده ای لذیذ برای ذهن گرسنه به تخیل بیننده فراهم کرده.

بازیگران فیلم هالیوودی مرد نامرئی نقش توضیحات
الیزابت موس سیسیلیا نقش اصلی فیلم
اولیور جکسون آدریان نقش همسر سیسیلیا
هریت دایر امیلی نقش خواهر سیسیلیا

فیلم های با ژانر مشابه

 • نفس نکش Don’t Breathe: داستان سه دزد که برای سرقت وارد خانه ای میشوند که از اتفاقات پیش روی خود هیچ اطلاعی ندارند.
 • یک زندگی ساکت A Quiet Place: زندگی بر روی سیاره زمین باید بدون سر و صدا ادامه پیدا کند و خانواده ای که باید از یکدیگر مراقبت کنند.
 • ما Us: سفر آرام خانواده ای به جزیره ای زیبا با پیدا شدن انسان های عجیب و غریب به آشوب کشانده میشود.

7- فیلم 1917

بهترین فیلم هالیوودی جنگی

روایتی از جنگ جهانی اول که دو سرباز جوان مامور می شوند پیام مهمی را به هنگی گرفتار در دام آلمان ها برسانند تا آنها را نجات دهند…

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم 1917 را میگه:

فیلم سینمایی هالیوودی 1917، فیلمی خیره کننده از جنگ جهانی اول که در سال 2019 ساخته شد. داستان فیلم آن را به یکی از جذابترین فیلم های جنگی هالیوود تبدیل کرده است. روایتی از جنگ و در عین حال یک درام تاثیر گذار، فیلمی که در تمامی زمینه ها از بازیگران گرفته تا فیلمبرداری و غیره مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2019 اکشن / جنگی 119 سم مندس دریم ورکز
امبلین پارتنرز

خلاصه: روایت فیلم در حالی آغاز می شود که 3 سال از جنگ جهانی اول می گذرد آلمان ها دامی مرگبار برای ارتش متفقین طراحی کرده اند، متفقین از این دام آگاه شده و دو سرباز همرزم (سرجوخه تام بلیک و بهترین دوستش سرجوخه ویل شوفیلد) جوان بریتانیایی ماموریت پر مخاطره ای را به عهده می گیرند، آنها حامل پیام مهمی می شوند برای نجات یکی از گردانهای جبهه غربی (که یکی از سربازان آن برادر سرجوخه بلیک می باشد) آنها که به اعماق منطقه جنگی آلمان ها نفوذ کرده اند تا گردان را از تله آلمان ها آگاه کرده و جان 1600 سرباز را نجات دهند، دو سرجوخه جوان باید مایلها مسافتی طاقت فرسا و پر مخاطره را در زمین دشمن طی کنند تا به هنگ مورد نظر برسند و این مسیر از آنها قهرمانانی واقعی می سازد…

حقایقی از فیلم 1917

کارگردان 1917، سم مندس، داستان فیلم را از زندگی پدربزرگش که در جنگ جهانی اول در سال 1918 مجروح شده الهام گرفته است. پدربزرگ او بر اثر استنشاق گازی سمی که ارتش آلمان در زمان حمله به فرانسه استفاده کرده مجروح شده است.

جوایز و افتخارات فیلم 1917

این فیلم به راستی برازنده ی عنوان یکی از بهترین فیلم های هالیوود است چرا که جوایز بسیاری را از جشنواره های مختلف دریافت کرده است از جمله: جایزه اسکار بهترین فیلمبرداری برای فیلمبردار با استعداد آن راجر دیکنز، اسکار بهترین جلوه های بصری و صدا، بهترین فیلم سال، بهترین کارگردانی و فیلمنامه و … جایزه بفتا در 9 رشته و …

بازیگران فیلم هالیوودی 1917 نقش توضیحات
جرج مکای سرجوخه اسکافیلد شوفیلد دوست و هم رزم بلیک
دین چارلز چپمن سرجوخه بلیک سربازی که مامور می شود نامه را به هنگ برساند
کالین فرث ژنرال ارینمور ژنرالی که ماموریت حمل نامه را به شوفیلد محول می کند.
ریچارد مدن بلیک برادر سرجوخه بلیک

فیلم های هالیوودی مشابه در ژانر 1917

 • دانکرک  Dunkrik: فیلم از دید یکی از سربازان گرفتار روایت می شود، در زمان جنگ حدود 400 هزار سرباز از ارتش متفقین در یکی از شهر های بندری فرانسه به دانکرک گرفتار شده اند آنها زیر بمباران هوایی شدید ارتش آلمان هستند، قایق های نجات برا ی تخلیه این سربازان محاصره شده فرستاده می شوند و …
 • لبه تیغ Hacksaw Ridge: در جنگ جهانی دوم یک سرباز پزشک ارتش آمریکا که به دلایل مذهبی مخالف کشتن و حمل سلاح است با نجات جان سربازان به نمادی از شچاعت تبدیل می شود و تنها سرباز ارتش آمریکا می شود که بدون شلیک حتی یک گلوله مدال افتخار دریافت می کند…
 • حرامزاده های لعنتی Inglourious Basterds: در جنگ جهانی دوم و در اولین سال اشغال فرانسه توسط آلمان یک جوان یهودی که شاهد قتل عام خانواده اش توسط یکی از افسران نازی بوده برای انتقام باز می گردد…

8- جوجو خرگوش 2019 Jojo Rabbit

 هالیوود

داستان پسر بچه ای که عاشق پیشوا است و دوستی خیالی دارد که او را تشویق به این کار می کند…

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم جوجو خرگوش را میگه:

فیلم جوجو خرگوش ساخته کشور آمریکا و محصول سال 2019 میلادی میباشد. که جنگ جهانی دوم را با سبک کمدی و کودکانه در هم آمیخته و نتیجه فیلمی فوق العاده با سبکی جدید و زیبا شده. جوجو خرگوش همچنین توانسته امتیازات بالایی از مخاطبان و منتقدین دریافت کند.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2019 کمدی 110 تایکا وایتیتی سرچ لایت پیکچرز

خلاصه: داستان فیلم درباره جوجو پسر بچه ای که عاشق پیشوا “هیتلر” است و دوست دارد هرکاری از دستش بر می آید برای او انجام دهد. جوجو همچنین دوستی خیالی دارد که همراه اوست و او را تشویق میکند که کارهایش را در راه پیشوا انجام دهد و زمانی که مادر جوجو دختری یهودی را در خانه پناه میدهد و جوجو با این دختر دیدار میکند دچار تناقض شده و کلیت افکار میهن پرستی او دچار دگرگونی میشود.

فکت هایی درباره فیلم جوجو خرگوش

وایتیتی نویسنده و کارگردان فیلم میگوید : یکی از دلایلی که باعث شد فیلم جوجو خرگوش ساخته شود ،آمار 44 درصدی مردم آمریکا بود که هرگز کلمه آشویتس “اردوگاه های آلمان نازی در جنگ جهانی دوم که محل قتل عام و کار اجباری و شکنجه یهودیان بود ” را نشنیده بودند.

وایتیتی نویسنده و کارگردان همچنین ادامه میدهد. امیدوارم بحث در مورد این فیلم ادامه پیدا کند و خاطرات از دست رفته هولوکاست را زنده نگه دارد.

چرا باید فیلم چوچو خرگوش را ببینیم؟

فیلم جوجو خرگوش چاشنی کمدی دارد، اما از حقایق ترسناک جنگ و خشونت آن کم نمیکند و این باور میهن پرستی پوچ را بی پرده نشان می دهد. شستشوی ذهنی کودکان برای مقدس جلوه دادن جنگ که تنها بازنده آن شهروندان عادی هستند. با تماشای این فیلم بیننده با دیدی باز تر و روشن تر در برابر فاجعه جنگ تفکر میکند.

فیلم جوجو خرگوش با روایتی روان و توجه زیاد به طراحی لباس و قاب بندی و موسیقی نتیجه نهایی را بسیار خوش ساخت و جذاب کرده . کارگردان جوجو خرگوش فریم به فریم فیلم را برای بیننده با ظرافت و وسواس در کنار یکدیگر قرار داده و لذت تماشا را در قابی شکیل سرو نموده.

بازیگران فیلم جوجو خرگوش نقش توضیحات
رومان گریفین جوجو نقش اصلی فیلم
اسکارلت جوهانسون روزی مادر جوجو
سم راک ول کاپیتان کلن زیدولف دوست تخیلی جوجو
آرچی یاتیس یورکی دوست صمیمی جوجو

فیلم های با ژانر مشابه

 • زندگی زیباست Life is Beautiful: داستان پدری یهودی که به همراه پسر بچه و همسرش دستگیر شده و به اردوگاه کار اجباری برده میشوند.
 • پسری با پیژامه راه راه The Boy in the Striped Pyjamas: روایت دوستی دو پسر بچه با یکدیگر در اردوگاه کار اجباری.
 • دیکتاتور بزرگ The Great Dictator: شاهکاری از چارلی چاپلین که هیتلر را با کمدی عمیق جلوی دوربین می برد.

9- مرد ایرلندی The Irishman

بهترین فیلم های هالیوودی امسال

فرانک شیرن اگر چه رئیس سندیکای کارگری است، اما با مافیا در ارتباط است. او خود را به مافیا مدیون می داند. اما با آنها به مشکل می حورد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم مرد ایرلندی را میگه:

مارتین اسکورسیزی با کوله باری از تجربه در سال 2019 یکی دیگر از داستان های مافیایی دهه 70 میلادی را روایت می کند. داستان واقعی فردی به نام فرانک شیرن که اگر چه رئیس سندیکای کارگری آمریکا را بر عهده داشت، اما با مافیا در ارتباط بود. مارتین اسکورسیزی باز هم همانند فیلم مخمصه، رابرت دنیرو و آل پاچینو را روبروی هم قرار داده است!

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2019 جنایی 209 مارتین اسکورسیزی نتفلیکس

خلاصه: داستان فیلم هالیوود مرد ایرلندی در مورد شخصیتی به نام فرانک شیرن است. او قبلا به عنوان راننده کامیون کار می کرده، اما اکنون توانسته به عنوان رئیس سندیکای کارگری فعالیت کند. فرانک به صورت مخفی با راسل بوفالینو (گانگستر ایتالیایی الاصل) که رئیس یکی از بزرگترین باندهای مافیایی آمریکا است ارتباط دارد و در این همکاری دست به قتل نیز می زند. او قصد دارد با یک مافیای دیگر یعنی جیمی هوفا نیز همکاری کند. چرا که به او احساس دین دارد. اما با هوفا به مشکل می خورد و …

حقایق فیلم هالیوود مرد ایرلندی

داستان این فیلم واقعی است. در واقع مارتین اسکورسیزی این زمان یعنی دهه 70 را به خوب درک کرده است. از این رو در سراسر فیلم کنایه هایی به حوادث سیاسی پس از جنگ جهانی دوم می زند. فرانک شیرن سهم بزرگی در فساد و گشترش جرائم سازمان یافته در دهه 70 میلادی در آمریکا داشت و به او به عنوان یکی از عوامل اصلی رکود اقتصادی در دهه 70 هم نام برده می شود. جو پسی از بازیگرانی که تا حالا چندین بار اعلام بازنشتگی کرده اما مارتین اسکورسیزی دوباره او را قانع کرد در این فیلم هالیوود بازی کند. جالب است بدانید این اولین همکاری آل پاچینو با اسکورسیزی است. در حالی که آنها وارد دهه نهم زندگیشان می شوند! جلوه های ویژه یکی از سخت ترین مراحل تدوین این فیلم هالیوود بود. چرا که باید چهره بازیگران را به اندازه قابل قبولی تغییر می دادند!

آیا The Irishman ارزش دیدن دارد؟

مرد ایرلندی در گلدن گلوب و اسکار نامزد جوایز متعددی شد. این فیلم در گلدن گلوب برای بهترین فیلم درام، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر اصلی و بهترین بازیگر نقش مکمل نامزد شد. در اسکار نود و دوم نیز در همین بخش ها نامزد بود. در پنج روز اول نمایش این فیلم بیش از 17 میلیون نفر آنرا دیدند.

بازیگران فیلم هالیوود مرد ایرلندی نقش توضیحات
رابرت دنیرو رابرات دنیرو فرانک شیرن شخصیت اصلی داستان
آل پاچینو آل پاچینو  جیمی هوفا رئیس باند مافیا
جو پاسی جو پسی راسل بوفالینو  بزرگترین مافیای دهه 70 آمریکا
جسی پلیمونس جسی پلیمونس چوکی  از افراد هوفا

بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر هستند که از لحاظ ماهیتی شبیه به فیلم مرد ایرلندی هستند. البته فیلم های هالیوودی دیگری هستند که می توان آن ها را همانند مرد ایرلندی دانیت اما به همین سه فیلم اکتفا می کنیم:

 • روزی روزگاری در آمریکا Once Upon a Time in America: گانگستر معروفی پس از مدت ها دوباره به بروکلین باز می گردد. او با گذشته تاریک خود مواجه می شود و سعی در جبران دارد.
 • کازینو Casino: دو دوست صمیمی به خاطر پول و طمع دست به جنایت های زیادی می زنند. یکی از آنها مافیا و دیگری مدیر یک قمارخانه است که حالا دشمن یکدیگر شده اند.
 • رفقای خوب Goodfellas: هنری که عاشق گانگستر شدن است، به عنوان یک پادو وارد دنیای گانگسترها می شود. او می تواند رفته رفته به جایگاه های بالا در مافیا برسد.

10- جان ویک 3 John Wick

بهترین فیلم های هالیوودی

جان ویک خستگی ناپذیر اما این بار مجبور میشود برای ادامه انتقام گرفتن با دسته ای از گانگستر های اتحادیه ملاقات کند…

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم جان ویک را میگه:

فیلم جان ویک محصول کشور آمریکا با نقش آفرینی کیانو ریوز از سری فیلم های اکشن و هیجان انگیز است که بیننده را با صحنه های باور نکردنی بر روی صندلی میخکوب میکند.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2019 اکشن 130 چاد استا ایلسکی لایونز گیت

خلاصه: کیانو ریوز که در قسمت اول جان ویک به دلیل از دست دادن همسر و حیوان خانگی محبوبش بسیار خشمگین بود تا پایان قسمت سوم این مجموعه همچنان آرام نگرفت و یکه و تنها در میان دار و دسته های خلاف کار شهر به دنبال انتقام بود. قسمت چهارم جان ویک قرار است در سال 2023 میلادی اکران شود. در قسمت سوم جان ویک که در سال 2019 بر پرده ی سینما ها اکران شد باز هم به عنوان قاتل حرفه ای به صورت قراردادی با اتحادیه مافیایی بسیار قدرتمندی کار میکند، و دلگرمی به جزء کارش ندارد. اینبار با دارو دسته گنگستر قدرتمندی درگیر میشود که به نابودی کلاب شبانه خودروهای گران قیمت ،خانه جان و از دست دادن تعدادی از آشنایان می انجامد.

جان ویک خستگی ناپذیر ما اینبار مجبور میشود برای ادامه انتقام گرفتن با دسته ای از گانگستر های اتحادیه ملاقات کند و در ازای دادن سکه های ارزشمند از آن ها کمک بگیرد. در قسمت سوم جان ویک باز هم نفس در سینه ء بیننده حبس میشود و تا پایان فیلم چشمان مخاطب با آغوش باز صحنه های اکشن و هیجان انگیز و تیر اندازی را در خود جای میدهد.

حقایق خواندنی فیلم جان ویک John Wick

کیانو ریوز چهار ماه قبل از شروع فیلم برداری شروع به دیدن آموزش کرده بود ، او به جز رشته های رزمی میبایست با رانندگی ،موتور سواری ، شلیک با اسلحه های مختلف و اسب سواری آشنا میشود . خود کیانو ریوز در مصاحبه ای که داشت این فشار کاری را دوست داشت و گفته بود عاشق شخصیت های جان ویک است. در ضمن هالی بری بازیگر نقش مکمل جان ویک در حین فیلمبرداری سه عدد از دنده هایش شکست.

چرا باید فیلم جان ویک John Wick را ببینیم؟

جان ویک بار دیگر در قسمت سوم بیننده را تا جای امکان در صحنه های دقیق و فکر شده غرق میکند و برای تک تک ثانیه ها غافلگیری در نظر گرفته ، به طوری که شما نمیتوانید تا پایان از صفحه نمایش چشم بردارید. امضای کارگردان و ستاره محبوب کیانو ریوز بر روی تمام قسمت های این فیلم حک شده و به برندی در دنیای اکشن تبدیل شده .

دیدن این اکشن بسیار حرفه ای را به شما پیشنهاد میدهیم. از تک تک صحنه های این فیلم باید درس عبرت گرفت ، راه راست خود را گم نکنید چون دردسر در کمین است.

بازیگران فیلم جان ویک نقش توضیحات
کیانو ریوز جان ویک قاتل حرفه ای و عضو اتحادیه
هالی بری سوفیا همکار جان ویک
لارنس فیش برن بویر کینگ دوست قدیمی جان ویک
لانسی ردیک شارون مدیر هتل و اقامتگاه امن اعضای اتحادیه

فیلم های با ژانر مشابه

 • مکس دیوانه Mad Max Fury Road: روایت داستان بی آبی در شهر و قیام شهروندان و سفر جاده ای و پر خطر شخصیت اصلی داستان.
 • هیتمن Hitman: ماموری که تمام تمرکز خود را بر روی اتمام عملیات خود گذاشته و در این راه دغدغه ء دیگری ندارد.
 • قطار سریع السیر Bullet Train: قطار سریع السیری که در آن چندین قاتل حرفه ای سوار هستند و در راه مقصد با یکدیگر به مشکل بر میخورند.

11- معاون Vice

بهترین فیلم های عاشقانه هالیوودی جدید

این فیلم روایتگر زندگی سیاسی یکی از جنجالی ترین سیاستمداران امریکایی یعنی دیک چنی است که از سال 2001 تا 2009 معاوناول ریاست جمهوری امریکا بود.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم معاون را میگه:

سلبریتی های هالیوودی نیز مانند سلبریتی های همه کشورها! هر از چندگاهی برای سیاستمداران خوش رقصی می کنند. اما نمیدانند که سیاستمداران فقط از آنها برا رای آوردن استفاده ابزاری می کنند و پس از رسیدن به قدرت، اهمیتی به آنها نخواهند داد! این موضوع در سال 2018 وقتی رئیس جمهور آمریکا یک جمهوریخواه بود بیشتر نمایان شد! اسطوره ساختن از دیک چنی در فیلم هالیوود معاون بدون شک یک شوی تبلیغاتی به نفع جمهوریخواهان برای انتخاب کنگره و سنا بود.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2018 زندگی نامه درام 132 آدام مک کی آناپیورنا پیکچرز

خلاصه: این فیلم زندگی سیاسی دیک چنی معاون اول جورج بوش پسر را روایت می کند. دیک چنی در ابتدا عضوی از کابینه ریچارد نیکسون بود. بعدها وزیر دفاع بوش پدر و در نهایت معاون اول بوش پسر شد. دیک چنی بیشتر به خاطر شخصیت علمی و کتاب معروفش به نام (چرا جهان به آمریکا نیاز دارد) معروف شد. فیلم در واقع اسطوره سازی از اوست. وگرنه اغلب دیدگاه های او در مورد آمریکا مخصوصا در دوره اوباما و ترامپ محقق نشد.

هدف از ساخت فیلم معاون

مسلم است که چنین فیلمی در سال 2018 که مردم به شدت از دست دموکرات ها خسته و عصبانی هستند فیلم پرفروشی خواهد بود. ساختن فیلم انتقادی در سال آخر هر دولتی در هر جای جهان به نظر پر سود خواهد بود. اما به راستی چرا این فیلم ها در ابتدای کار دولت ها ساخته نمیشوند و ایا سلبریتی های آمریکایی هم مثل سلبریتیهای دیگر کشورها فقط به فکر منافع خودشان هستند؟

حقایق فیلم Vice

کریستین بیل 20 کیلوگرم اضافه کرد، سرش را تراشید، ابروهایش را سفید کرد و برای ضخیم کردن گردنش برای نقش چنی ورزش های قدرتی انجام داد. همچنین گریم سنگین او برای این فیلم هالیوود هم خیلی زمانبر بود. دیک چنی در واقعیت مشکلات قلبی داست. کریستین بیل به همین دلیل مطالعاتی روی حملات قلبی و بیماران قلبی انجام داد. اما این مطالعات یک جا به درد آدام مک کی خورد. در هنگام ضبط یکی از سکانس ها، آدام مک کی دچار حمله خفیف قلبی شد و کریستین بیل به کمک دانش خود به او کم کرد!

 بازیگران فیلم هالیوود معاون نقش توضیحات
کریستین بیل کریستین بیل  دیک چنی  معاون رئیس جمهور آمریکا
ایمی ادامز ایمی ادامز لین چنی  همسر دیک چنی
استیو کارل استیو کارل  دونالد رامسفلد وزیر دولت بوش
جسی پلیمونس جسی پلیمونس  کرت راوی داستان

فیلم های سیاسی و اقتصادی هالیوود

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های هالیوودی متناسب با موضوعات روز آمریکا هستند:

 • رکود بزرگ The Big Short: چهار اقتصادان رکود اقتصادی را در آمریکا پیش بینی کرده اند. اما بانک ها به حرف آنها توجهی نمی کنند. از این رو این 4 نفر قصد مبازره با بانک ها رادارند.
 • اخاذی آمریکایی American Hustle: ایروینگ و سیدنی برای یک پلیس فدرال به صورت مخفیانه کار میکنند. اما یک رئیس مافیا قصد دارد آنها را وارد سازمان خودش کند.
 • انکرمن افسانه ران بورگوندی Anchorman The Legend of Ron Burgundy: ران بوگوندی یک گوینده حرفه ای در شبکه های تلویزیونی است. اما با ورود یک رقیب جدید شغلش به خطر می افتد.

12- ورود Arrival

بهترین فیلم های هالیوود 2020

یک زبان شناس قصد دارد با موجودات فضایی ارتباط کلامی داشته باشد. این موجودات عجیب در سفینه های مختلف و بهطرز عجیبی روی زمین فرود آمده اند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم ورود را میگه:

ورود یا تازه وارد یا رسیدن اثر تحسین شده دیگری از دنی ویلنوو است. او دوباره به ژانر مورد علاقه اش یعنی فیلم های علمی تخیلی رفته و داستانی را روایت می کند که جذابیت های خاص خودش را دارد. ورود سفینه های فضایی به زمین و تلاش انسانها برای ارتباط داشتن با آنها.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2016  درام علمی تخیلی 116 دنی ولنوو لاوابر فیلمز

خلاصه: دورازده سفینه عجیب و غریب در نقاط مختلف جهان مشاهده می شوند. در این سفینه ها موجوداتی وجود دارند که به همان اندازه عجب و غریبند! ارتش آمریکا قصد دارد هر طور شده با این موجودات ارتباط برقرار کند. اما به نظر، آنها زبان انسان ها را نمی فهمند. به همین دلیل ارتش آمریکا از یک زبانشناس ماهر به نام لوئیس می خواهد که با استفاده از دانش خود با این موجودات ارتباط برقرار کند…

حقایق جالب فیلم ورود 2016

دنی ولنوو تقریبا برای این فیلم هالیوود یک زبان بصری و البته بیگانه! خلق کردند. او همچنین از دانشمندان مختلفی کمک گرفت تا بتواند با توجه به سیگنالها و صداهایی که از فضا شنیده اند یک زبان جدید بسازد. او برای این که سفینه چه شکلی هم باشد تحقیق زیادی کرد و در نهایتا به شکل سفینه ای شد که در فیلم می بینیم. کل پیام این فیلم شاید این باشد که انسانها در مقابل موجودات بیگانه محکوم به نابودی هستند، مگر اینکه بتوانند زبان آنها را یاد گیرند و با آنها ارتباط برقرار کنند.

آیا فیلم Arrival ارزش دیدن دارد؟

بازی زیبای ایمی آدامز در این فیلم تحسین زیادی را برانگیخت. او در گلدن گلوب و اسکار نامزذ بهترین بازیگر زن شد. در کل، این فیلم هالیوود در 8 بخش نامزد اسکار شد اما فقط توانست اسکار بهترین صدا را از آن خود کند. موسیقی یوهان یوهانسن نیز برای تک تک سکانس های فیلم جذاب و زیبا بود.

 بازیگران فیلم ورود نقش توضیحات
ایمی ادامز ایمی آدامز لوئیسی بنکس زبان شناس و متخصص ازتباط با موجودات بیگانه!
جرمی رنر جرمی رانر یان دونلی  دانشمند فیزیک
فورست ویتاکر فورست ویتاکر کلنل وبر  افسر نظامی ارتش
مارتین هندرسن  مارتین هندرسن  هالپرن افسر سیا

فیلم های هالیوودی در سبک علمی تخیلی

فیلم های زیر همگی از بهترین فیلم های هالیوودی در ژانر علمی تخیلی هیتند:

 • تماس Contact: چند ستاره شناس سیگنال های عجیبی از فضا دریافت می کنند. آن ها قصد دارند دستگاهی پیشرفته تر برای ارتباط با موجودات فضایی بسازند.
 • برخورد نزدیک از نوع سوم Close Encounters of the Third Kind: رونی فردی است که از نزدیک یک سفینه فضایی را دیده است. او برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر از این سفینه فضایی به دنبال آن ها می رود.
 • نابودی Annihilation: سه دانشمند تصمیم میگرند به دنبال همسر یک زیست شناس در مکانی عجیب شوند. این سفر برای آنها حطرات زیادی را به همراه خواهد داشت.

13- ارقام پنهان Hidden Figures

لیست بهترین فیلم های هالیوود

سه زن ریاضیدان و نخبه در ناسا استخدام می شوند. آن ها قصد دارند سخت ترین معادلات فیزیک را حل کنند تا آمریکا بتواند عقب ماندگی خود در رقابت فضایی با شوروی را از بین ببرد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم ارقام پنهان را میگه:

دهه دوم قرن بیستم را می توان دهه فیلم های زن محور در هالیوود نامید. هالیوود متوجه شد که اگر فیلم هایی با محوریت زنان و یا سیاهپوستان بسازد گیشه را فتح خواهد کرد. همین طور هم شد و در این سالها شاهد فیلم های با محوریت زنان و ابرقهرمانان زن و البته سیاهپوست هم بودیم. فیلم ارقام پنهان یکی از فیلم های هالیوودی است که اتفاقا چون هم شخصیت های اصلی زن و هم سیاهپوست بودند بیشتر از 214 میلیون دلار در گیشه فروخت.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2016 درام تاریخی 126 تئودور ملفی فاکس قرن بیستم

خلاصه: رقابت فضایی بین آمریکا و شوروی به نقطه اوج خود رسیده است. شوروی به مراتب از آمریکا در این زمینه قدرتمندتر و جلوتر است. به همین دلیل ناسا قصد دارد با پروژه های جدیدتر عقب ماندگی خود را از شوروی جبران کند. از این رو سه زن ریاضیدان و نخبه برای حل مسائل مختلف کیهان شناسی در ناسا استخدام می شوند. حضور سه زن سیاهپوست در ناسا باعث می شود همه توجهات به سوی آنها جلب شود.

حقایق جالب و خواندنی فیلم سینمایی ارقام پنهان

زمانی که تاراجی هنسون برای نقش اصلی انتخاب شد، با کاترین جانسون واقعی که 98 سال سن داشت ملاقات کرد تا درباره شخصیتی که قرار بود آن را نقش آفرینی کند صحبت کند. خود خانم کاترین جانسون نیز برای دریافت جایزه اسکار شخصا حضور داشت. مارک آرمسترانگ، پسر نیل آرمسترانگ فضانورد آپولو 11 یکی از افرادی بود که در اکثر پشت صحنه ها حضور داشت و مشاوره های فضایی و علمی را به فیلم سازان ارائه می کرد. این فیلم جذاب توانست در سال های 2016 و 2017 در 31 بخش مختلف جوایزی را دریافت کند.

آیا فیلم سینمایی Hidden Figures ارزش تماشا کردن دارد؟

این فیلم هالیوود به به عنوان نامزد بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش مکمل و همچنین بهترین فیلم نامه اقتباسی، بهترین موسیقی و بهترین بازیگر تقش اول زن در اغلب جشنواره مورد تحسین و تمجید قرار گرفت. از طرفی به شدت از طرف جامعه سیاپوستان آمریکا تحسین شد. کلا سیاه پوستان فیلم های هالیوودی با موضوع نؤادپرستی را دوست دارند!

بازیگران فیلم هالیوود ارقام پنهان نقش توضیحات
 تاراجی هنسون تاراجی هنسون کاترین جانسون  ریاضی دان و فیزیک دان آمریکایی
اوکتاویا اسپنسر اوکتاویا اسپنسر دووتنی وان  ریاضی دان و سرپرست گروه
ماهرشالا علی ماهرشالا علی  جیم حانسون افسر نظامی و عاشق کاترین
کوین کاستنر  کوین کاستنر  آل هریسون رئیس کارگروه ویژه فضا

فیلم های هالیوودی با موضوع تاریخ معاصر

فیلم های زیر جزو بهترین فیلم های هالیوودی در مورد تاریخ معاصر با محوریت سیاه پوستان هیتند:

 • سلما Selma: این فیلم روایت گر تلاش های مارتین لوتر کینگ برای به دست آوردن حق رای مشاوی بری سیاهپوستان در دهه 60 میلادی است.
 • بهترین دشمنان The Best of Enemies: یک فعال مدنی قصد دارد به هر شکلی با تفکرات نزادپرستانه یک سازمان سیاسی مقابله کند.
 • پیشخدمت The Butler: این فیلم روایت داستان زندگی سیسیل گیل است که 32 سال پیشخدمت 8 رئیس جمهور آمریکا بوده است.

14- خیابان آواز Sing Street

دانلود بهترین فیلم های هالیوود

کانر با مشکلات زیادی در میانه نوجوانی خود دست و پنجه نرم می کند. در همین حین عاشق و دلبسته رافینا می شود و دوست دارد آرزوهای او را برآورده کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم خیابان آواز را میگه:

فیلم انگیزشی و جوان پسند (یا شاید هم نوجوان پسند!) خیایان آواز یکی دیگر از آثار موزیکال و زیبای هالیوود است که اتفاقا جزو فیلم های خوب سال 2016 هم بود. این فیلم هیجان انگیز و پرانرژی به یک گروه ایرلندی در دهه 80 میلادی می پردازد که با تلاش فراوان می توانند موسیقی راک را به جوانان ایرلندی بشناسانند.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2016 موزیکال درام کمدی 105 جان کارتی واینستین

خلاصه: کانر نوجوان حساسی است که دارای مشکلات زیادی است. او با خانواده خود رابطه خوبی ندارد و از اینکه همه مردم موسیقی پاپ گوش می دهند متنفر است! از طرفی حالش نیز از مدرسه رفتن به هم می خورد. یک روز دختری به رافینا را می بیند و دلبسته او می شود. از آنجایی که رافینا علاقه مند به موسیقی راک است او نیز سعی می کند با تشکیل یک گروه موسیقی راک اند رول دل رافینا را بیش از پیش به دست بیاورد…

نکاتی جالب در مورد فیلم سینمایی خیابان آواز

در یکی از سکانس های فیلم هالیوود خیابان آواز شخصیتی از داستان می گوید نمی تواند از همسرش طلاق بگیرد. این موضوع کاملا درست است. طلاق در سال 1997 در ایرلند رسمیت یافت و تا قبل از آن امکان پذیر نبود! بازیگران این فیلم در واقعیت هم موزیسین هستند. پدر مارک مک کنا (شخصیت ایمون) یکی از موسیقیدانان بزرگ است. آهنگ هایی که در این فیلم هالیوود پخش شد برای مدتی نیز به صدر جدول بیلبورد موسیقی هم رفت. تمام سکانس های این فیلم در دابلین پایتخت ایرلند تصویربرداری شده است.

چرا فیلم Sing Street را پیسنهاد می کنید؟

این فیلم هالیوود در جشنواره های مختلف مورد تمجید و تحسین واقع شده است. مثلا در گلدن گلوب به عنوان نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم موزیکال و کمدی معرفی شد. جک رینور نیز به خاطر بازی تاثیرگذارش در این فیلم جوایز زیادی را کسب کرد. جالب است بدانید که تئاتر این فیلم هالیوود در برادوی (منطقه مشهور تئاتر در نیویورک امریکا) هر ساله برگزار می شود.

 بازیگران فیلم خیابان آواز نقش توضیحات
فردیا والش پیلو فردیا والش پیلو کانر  شخصیت اصلی داستان
لوسی بوینتون لوسی بوینتون رافینا  معشوقه کانر
جک رینور جک رینور برندن برادر کانر
آیدن گیلن آیدین گیلان  رابرت پدر کانر

فیلمهای موزیکال هالیوودی

فیلم های هالیوودی زیر نیز مشابه فیلم خیابان آواز تمی موزیکال دارند.

 • شروع کن Begin Again: گرتا و دیو با هم ترانه می سرایند و عاشقانه هم را دوست دارند. اما دیو پس از پیوستنش به یک گروه موسیقی خودش را گم می کند و گرتا را ترک می کند.
 • هیچ جا پسر Nowhere Boy: این فیلم هالیوود داستان زندگی جان لنون موسیقی دان معروف را نشان می دهد.
 • تعهدات The Commitments: این فیم نیز در مورد موسیقیدانی به نام جیمی ربیت است که قصد دارد سبک جدیدی از موسیقی را به مردم ایرلند معرفی کند.

15- حصارها Fences

هترین فیلم های هالیوود جدید

تروی مشکلات مالی زیادی دارد و نمی توان از پس مخارجش بر بیاید. او به پولی که قرار است دولت به عنوان غرامت به برادر معلولش بدهد، چشم دوخته است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم حصارها را میگه:

سومین تجربه کاگردانی دنزل واشینگتن یکی از بهترین آثار او محسوب می شود. باز هم داستان تبعیض نژادی و باز هم دهه 50 میلادی. او در این فیلم وضع بد سیاهپوستان دهه 50 را به تصویر می کشد. بازی خوب خودش در این فیلم هالیوود قطعا یکی از نقش آفرینی های ماندگار او خواهد بود.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2016 درام 139 دنزل واشینگتن ماکرو مدیا

خلاصه: تروی و جیم رفتگر های منطقه پیتسبورگ پنسیلوانیا هستند. تروی به خاطر اینکه نتوانست به خاطر رنگ پوستش یک ورزشکار شود، مجبور به رفتگری شد. فقر در همه جنبه های زندگی آنها نفوذ کرده است. اما دولت قرار است به برادر تروی به خاطر مجروح شدن در جنگ جهانی غرامت 3000 دلاری بدهد. تروی برای این پول نقشه می کشد. او قصد دارد با پول برادرش یک خانه ای کوچک بخرد. اما نگه داری از برادرش که به علت جراحت در جنگ حالا با مشکلات ذهنی روبرو شده است هم چالش های او را زیادتر کرده است.

درباره فیلم سینمایی حصارها

این فیلم هالیوود اقتباسی جذاب از رمان حصارها اثر آگوست ویلسون لاست. ویلسون به علت بیماری در سال 2005 درگذشت تا او نیز جز افرادی محسوب شود که در هنگام نامزدی برای گلدن گلوب و و اسکار فوت کرده باشد. حصارها هر ساله در قالب تئاتر نمایش داده می شود و جوایز مختلف تونی (معتبرترین جشنواره تئاتر جهان) را برنده می شود. دنزل واشینگتن اعلام کرده است که برای این که بتواند این فیلم هالیوود را به خوبی بسازد، 114 بار به تماشا ی تئاتر حصارها رفته است!

جوایز و افتخارات فیلم Fences

سومین تجربه دنزل واشینگتن برای او نامزدی در 4 جایزه اسکار را داشت. نامزدی بهترین فیلم، نامزدی بهترین فیلم نامه اقتباسی، نامزدی بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین بازیگر نقش مکمل زن بخش هایی بودند که برای حصارها در اسکار و گلدن گلوب افتخار آمیز بودند.

 بازیگران فیلم هالیوود حصارها نقش توضیحات
دنزل واشینگتن دنزل واشینگتن  تروی  شخصیت اصلی داستان
ویولا دیویس  ویولا دیویس  رز  همسر تروی
ویولا دیویس  استفان هندرسن  جیم  دوست تروی
 ادوین هاج ادوین هاج کوری پسر تروی

فیلم های سینمایی مشابه فیلم حصارها

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های هالیوودی در سال های اخیر هستند که از نظر محتوا مشابه به حصارها هستند:

 • رودخانه ای از میان آن می گذرد A River Runs Through It: نورمن و پل عاشق ماهیگیری هستند. اما اصول تربیت خانوادگی آنها به گونه ای است که آنها باید درس بخوانند!
 • خورشید برمی آید A Raisin in the Sun: والتر در زندگی خود به سختی می تواند مخارجش را پرداخت کند. او به همراه خانواده اش در یک خانه کوچک و شبیه زندان زندگی می کنند.
 • زندگی من My Life: باب جونز که به نظر زندگی بسیار خوبی دارد ناگهان متوجه می شود که سرطان کلیه دارد و چند ماه دیگر خواهد مرد.

16- مریخی The Martian

بهترین فیلم های جنایی هالیوود

در طی یک ماموریت فضایی در مریخ، یک طوفان سهمگین به وقوع می پیوندد. گروه فضانوردان فکر می کنند در این طوفان مارک مرده است و مریخ را ترک می کنند. اما مارک در مریخ به هوش می آید.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم مریخی را میگه:

در سال 2015 دو فیلم عالی در ژانر بقا ساخته شد. یکی از گور برخاسته و دیگری مریخی. هر دو نیز در نوع خود کم نظیرند. در مریخی دوباره ریدلی اسکات با بازیگر محبوبش مت دیمن همکاری کرده و یکی از جالب ترین فیلم های فضایی چند سال اخیر را ساخته است.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2015 علمی تخیلی بقا 141 ریدلی اسکات فاکس قرن بیستم

خلاصه: یک گروه شش نفره از فضانوردان برای یک ماموریت مهم به مریخ می روند. این ماموریت یک ماهه است. اما به دلیل یک طوفان بزرگ مجبور می شوند روز 18 به زمین برگردند. از آنجایی که مارک علائم حیاتی ندارد دوستانش فکر می کنند که او مرده و جسد او را در مریخ رها می کنند. اما مارک نمرده است و فردای حادثه به هوش می آید. مارک با دانش گیاه شناسی خود در فضا سیب زمینی می کارد و به هر شکلی شده خودش را زنده نگه می دارد. با سیگنالهایی که مارک ارسال می کند ناسا در می یابد که مارک زنده است ولی …

بررسی فیلم مریخی

بدون شک دقیق ترین فیلم فضایی چند سال اخیر همین فیلم هالیوود است. البته از ریدلی اسکات هم همین انتظار را داشتیم. او همواره به جزپی ترین موضوعات علمی پایبند. است. شاید برخی از سوالات علمی در فیلم بین سیاره ای پاسخ داده نشوند اما این نقطه ضعف در مریخی نیست.

حقایق فیلم The Martian

مت دیمن به مدت 35 روز در یک محیط بسته زندگی کرد تا شخصیت اصلی را به خوبی درک کند. یکی از اصلی ترین سوالات در مورد فیلم هالیوود مریخی این است که چرا با این که مشکلی در لباس مارک به وجود می آید، اما او مچاله یا منفجر نمی شود. بدن انسان میتواند بدون مشکل تا چند دقیقه در خلا بماند. از طرفی فشار در مریخ به اندازه زیادی نیست. از این رو از لحاظ علمی نمی توان به این سکانس مشکلی وارد کرد.

 بازیگران فیلم هالیوود مریخی نقش توضیحات
مت دیمون  مت دیمن  مارک واتنی  بخشی از تیم Ares III و شخصیت اصلی داستان
جسیکا چیستن  جسیکا چیستن ملیسا لوئیس زمین شناس و فرمانده ماموریت Ares III
کریستین ویگ کریستین ویگ  آنه مونتراس مدیر روابط رسانه ای ناسا
جف دنیلز  جف دنیلز  تدی سندرس مدیر ناسا

 بهترین فیلم های سینمای علمی تخیلی هالیوودی

فیلم های هالیوودی زیادی در ژانر علمی تخیلی با موصوع فضا و ماموریت های فضایی در چند ساله اخیر ساخته شده است:

 • ماه Moon: یک فضانورد ماموریت دارد تا در عرض سه سال سطح ماه را مورد بررسی قرار دهد.
 • آپولو 13 Apollo 13: این فیلم ماموریت آپولو 11 بر ماه را به گونه ای هیجانی و زیبا به تصویر می کشد.
 • مسافران Passengers: یک فضاپیما باید هزار مسافر را که در کپسول های خاصی خواب هستند به یک سیاره برساند. اما دوتن از مسافران آن 90 سال زودتر به مقصد می رسند.

17- سیکاریو Sicario

معرفی بهترین فیلم های هالیوود

کیت که پلیسی اخلاق مدار است به ماموریتی در مرز مکزیک و آمریکا می رود. اما متوجه می شود همکارانش خیلی اخلاق مدار نیستند!

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم سیکاریو را میگه:

جنگ مواد مخدر در مرزهای مکزیک و آمریکا اینقدر وسیع و مهم است که می توان به اندازه کافی در مورد آنها فیلم و سریال ساخت. فیلم هالیوود سیکاریو روایتگر داستانی از این اتفاقات است که دنی ویلنوو (کارگردان فیلم تل ماسه) آن را ساخته است. او قسمت دوم این فیلم را هم ساخته که البته به پای قسمت اول نمی رسد.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2015 اکشن جنایی 121 دنی ولنوو لاینز گیت
2018 اکشن جنایی 122 استفانو سولیما ری سینما

خلاصه: کیت میسر مامور باهوش FBI است که به تازگی ارتقای درجه یافته است. او به یک ماموریت سخت به مرز آمریکا و مکزیک می رود تا رئیس یک باند بزرگ مواد مخدر را دستگیر کند. او به یک گروه ویژه برای مبارزه با مواد مخدر می پیوندد و با آنها به مکزیک می رود. این تیم امنیتی و ویژه برای کشتن تبهکاران مکزیکی خیلی به اصول اخلاقی پایند نیستند و به خشن ترین شکل ممکن آنها را می کشند. موضوعی که برای مامور میسر کمی سخت است. چرا که او به شدت فردی اخلاق گرا و ضد خشونت است…

 حقایق خواندنی فیلم سیکاریو

وازه سیکاریو اصطلاحی است که به قاتلان و گانگسترهای مکزیکی گفته می شود. این فیلم بیشتر در مرزهای آمریکا و مکزیک پر شده است و کل فیلم، موضوع مورد علاقه ویلنوو است. خشونت بی حد و حصر. موضوعی که اگر چه در اغلب فیلمهای او شاهد هستیم اما در این فیلم هالیوود حقیقتا خشونت به صورت وسیع تر و افسارگسیخته تری رخ می دهد!!! البته این موضوع نمی تواند کیفیت و سطح بالای فیلم را خدشه دار کند. فیلم یکی از بهترین آثار اکشن جنایی است. جالب است بدانید که امیلی بلانت به آب و هوای مکزیک آلرژی داشت و به همین دلیل بیمار شد و نمی توانست غذا بخورد. او در حین فیلم برداری از طریق سرم تغذیه می شد!

آیا فیلم اکشن Sicario را ببینیم؟

این فیلم برای فیلمبرداری بی نظیر و هیجانی، موسیقی التهاب ور و تدوین فوق العاده اش تحسین شده است. موسیقی این فیلم در واقع الهام گرفته از موسیقی پرالتهاب و تهدیدآمیز! آرواره ها اثر استیون اسپیلبرگ است. از این رو اگر به سبک اکشن جنایی علاقه مند هستید توصیه می کنیم حتما این فیلم را ببینید.

بازیگران فیلم سیکاریو نقش توضیحات
امیلی بلانت امیلی بلانت کیت میسر  مامور FBI
بنیسیو دل تورو  بنیسیو دل تورو  آلخاندرو دادستان سابق مکزیکی که تبدیل به قاتل شده است.
جاش برولین  جاش برولین  مت  افسر سیا
جون برانتال  جون برنتال تد افسر پلیس آمریکایی

بهترین فیلم های هالیوود اکشن 

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های هالیوودی در ژانر اکشن و جنایی محسوب می شوند:

 • وحشی ها Savages: دو برادر قصد دارند در مقابل یک گروه از تبهکاران بایستند. این گروه از تبهکاران قصد دارند مال و اموال این دو برادر را بدزدند.
 • اگر سنگ از آسمان ببارد Hell or High Water: دو برادر قصد دارند به یک بانک دستبرد بزنند و با پول به دست آمده مزرعه خانوادگیشان را حفظ کنند .
 • سیکاریو 2 روز سرباز Sicario Day of the Soldado: دو روز پس از پایان قسمت اول، دوباره جنگ مواد مخدر در مرز آمریکا و مکزیک از سر گرفته می شود و مت گرور با الخاندرو دوباره بر اوضاع مسلط می شوند.

18- بروکلین Brooklyn

بهترین فیلم های هالیوود از نگاه تماشاگران

الیس با کمک خواهر رز به آمریکا مهاجرت می کند. او سعی می کند در آمریکا خود را با شرایط وقف بدهد. اما خبر فوت خواهرش را می شنود.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم بروکلین را میگه:

اگر علاقه مند به فیلمی احساسی و رمانتیک هستید که تک تک واژگان آن تا مدت ها در ذهن شما بماند حتما فیلم بروکلین را تماشا کنید. اثری زیبا و جذاب از جان کراولی که مهمترین ویژگی ان رتباط برقرار کردن با مخاطب است. به دلیل همین خصیصه بود که این فیلم به شدت مورد استقبال قرار گرفت.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2015 درام 111 جان کراولی والدگیتس

خلاصه: داستان این فیلم شاید برای کسانی که قصد مهاجرت دارند یا مهاجرت کرده اند خیلی ملموس است! فیلم هالیوود بروکلین در مورد دختری به نام الیس است. او در شهری کوچک در ایرلند زندگی می کند و هیچ امیدی به پیشرفت ندارد. به همین دلیل با همکاری خواهرش رز به آمریکا مهاجرت می کند. در ابتدا مشکلات زیادی برای تطبیق دادن خوذش با زندگی در آمریکا دارد اما رفته رفته با همه مشکلات و از جمله دلتنگیش برای خواهر و مادرش کنار می آید. او می تواند در آمریکا کاری پیدا کند و در خانه ای مستقر شود. اما ناگهان خبر مرگ خواهرش را می شنود. به همین دلیل به ایرلند بر می گردد. اما …

حقایق جالب در مورد فیلم بروکلین

بیشتر تصویربرداری این فیلم هالیوود در ایرلند و کانادا است. چرا که نتوانستند به خوبی بروکلین 1950 را در خود آمریکا شبیه سازی کنند. سرشه رونان در حالی خبر نامزدی برای گلدن گلوب را دریافت کرد که در سالن آرایشی بود. به همین دلیل از فرط خوشحالی همه افراد داخل آرایشگاه را مهمان کرد! امری کوهن برای این که بتواند نقش خود را به خوبی ایفا کند چندین روز پشت سرهم فیلم های مارلون براندو را دید . چرا که اعتقاد داشت او باید همانند مارلو براندو بازی کند.

چرا باید فیلم Brooklyn را ببینید؟

بروکلین در جشنواره های مختلفی تحسین شد و بیش از 50 بار نامزد دریافت جایزه در بخش های مختلف از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول زن و بهتین تدوین و بهترین فیلم نامه اقتباسی شد. در اسکار 2016 هم در سه بخش نامزد شد. توصیه می کنیم حتما این فیلم سراسر احساس را تماشا کنید. همانطور که گفتیم احتمالا روایت این داستان برای شما ملموس باشد!

بازیگران فیلم هالیوود بروکلین نقش توضیحات
سرشه رونان سرشه رونان  الیس  شخصیت اصلی داستان
دامنال گلیسن دامنال گلیسون جیم فارل  عاشق آلیس در ایرلند
اموری کوهن اموری کوهن تونی  عاشق آلیس
نورا جن نون نورا جین نونه  شیلا  دوست الیس

 فیلم های مشابه با فیلم سینمایی بروکلین

فیلم های هالیوودی زیر مشابه فیلم بروکلین هستند و داستان های جالبی را روایت می کنند:

 • روزگار آدلین The Age of Adaline: آدلین متوجه می شود که همه دوستان و اطرافیان او پیر می شوند و می میرند اما او سنش زیاد نمی شود!
 • شکلات Chocolat: ویان و دخترش به شهری جدید مهاجرت می کنند و در آنجا مغازه شکلات فروشی راه می اندازند. اما یک گروه از مردم شهر قصد دارند مغازه آنها را تخریب کنند.
 • زنان کوچک Little Women: این فیلم هالیوود روایت زندگی 4 خواهر است که پس از جنگ جهانی دوم قصد دارند برای آینده خودشان فکری کنند.

19- فوکوس Focus

بهترین فیلم های هالیوودی عاشقانه

نیک کلاهبرداری باسابقه است اما جس یک جیب بر تازه کار است. این دو نفر دلبسته هم می شوند اما نیکی اعتقاد دارد نباید عاشق همکار شد!

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم تمرکز را میگه:

فیلم کمدی رمانتیک تمرکز از جمله فیلم هایی است که روی مفاهیم قمار و کلاه برداری و شارلاتان بازی استوار است! این فیلم هالیوود با بازی دو بازیگر کاملا متفاوت سینمای آمریکا یعنی ویل اسمیت و مارگو رابی یک تناقض جالب اما دوست داستنی را نمابیش می دهد! بدون شک یکی از بهترین کمدی رمانتیک های سال 2015 همین فیلم تمرکز یا فوکوس است.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2015 کمدی رمانتیک درام 104 گلن فیکارا برادران وارنر

خلاصه: نیکی کلاهبردار و قماربازی شیاد و با سابقه است که با جیب بری بی تجربه به نام جس آشنا می شود. نیکی سعی می کند تا راه و روش کلاهبرداری را به جس آموزش دهد. بین این دو رابطه عاطفی شکل می گیرد. اما نیک آموخته نباید عاشق همکارش شود. مخصوصا در چنین مشاغلی! نیکی جس را رها می کند و برای شخصی به نام گریکا کار می کند که یک قمارباز بزرگ آرژانتینی است. اما متوجه می شود که جس وارد زندگی گریکا شده است و …

فکت های فیلم تمرکز

مارگو رابی بعد از گرگ وال استریت به یکی از پرکارترین بازیگران هالیوود تبدیل شد. در سال 2015 او وقتی که فیلمبرداری یک نقش را به پایان رساند برای تفریح به کرواسی رفت. اما همان روز به او زنگ زدند و به او گفتند باید به آمریکا برگردد و برای فیلم فوکوس تست بدهد. او کلا چند دقیقه در کرواسی بود! و به سرعت ازمسیر فرانسه به آمریکا برگشت. جالب است بدانید که در زمان تست بازیگری برای فوکوس او زودتر از ویل اسمیت به استودیو رسید. مارگو رابی اعتقاد داشت که این وقت شناسی اش باعث شده تا این نقش را بگیرد! ویل اسمیت شنا بلد نبود و در این فیلم هالیوود شنا یاد گرفت!

نقد فیلم Focus

فیلم هالیوود تمرکز به خاطر بازی دو بازیگر که اتفاقا شیمی مناسبی برای این نقش ها دارند! توانسته مخاطب را راضی کند. اما از میانه فیلم به بعد و با تغییر داستان، در واقع مخاطب را سردر گم می کند. اما اصل غافلگیری و کشش در این فیلم به خوبی رعایت شده و از این رو می توان به این فیلم نمره خوبی داد. مخصوصا ویل اسمیت سعی کرده با بازی در این فیلم پاسخی قاطع به منتقدینش دهد.

بازیگران فیلم تمرکز نقش توضیحات
ویل اسمیت ویل اسمیت نیکی  شخصیت اصلی داستان، قمارباز و کلاهبردار
مارگو رابی مارگو رابی جس معشوقه نیکی
رودریگو سانتورو رودریگو سانتورو رافائل  میلیونر آرژانتینی
مکس وون سیدو مکس وون سیدو اوونس از افراد رافائل

فیلم های هالیوودی برتر

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های هالیوودی در سبک کلاهبرداری هستند.

 • اکنون مرا می بینی Now You See Me: یک گروه شعبده باز توانسته اند به یک بانک دستبرد بزنند. از این رو اف بی آی به دنبال آن ها است.
 • خارج از دید Out of Sight: داستان این فیلم در مورد شخصیتی به نام جک فولی است که می تواند به کمک دوستش از زندان بگریز. او یک سارق بانک است و برای سرقت های بیشتر برنامه ریزی می کند.
 • یازده یار اوشن Ocean’s Eleven: دنی به همراه 10 نفر از دوستانش قصد سرقتی بزرگ دارند. آنها می خواهند به طور همزمان به سه قمارخانه بزرگ در لاس و گاس دستبرد بزنند.

20- بازی تقلید The Imitation Game

بهترین فیلم های هالیوود با امتیاز بالا

ارتش نازی در پی فتح انگلستان هستند. یک گروه از دانمشندان ریاضی بریتانیایی قصد دارند رمز کدهای فرماندهان نازیها را بشکنند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم بازی تقلید را میگه:

یکی از تاثیرگذارترین فیلم های علمی در سال 2014 فیلم هالیوود بازی تقلید است. این فیلم سینمایی در مورد زندگی یکی از بزرگترین دانشمندان قرن بیستم و پدر علم کامپیوتر یعنی آلن تورینگ است. کارهای تورینگ مخصوصا در بحبوحه جنگ جهانی سبب شد توازن قدرت در جنگ جهانی به سود متفقین تغییر پیدا کند. چرا که توانستند پیام های آلمانی را به طور نامحسوس شنود کنند.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2014 درام تریلر تاریخی 114 مورتن تیلدام بلک بر پیکچرز

خلاصه: ارتش هیتلر مصمم به فتح انگلستان است و با بمباران های مداوم لندن، بریتانیا تا آستانه شکست در برابر هیتلر پیش رفته است. در این هنگام چند دانشمند بریتانیایی قصد دارند تا مکالمات آلمانی ها که به صورت رمزنگاری شده در دستگاه انیگما هستند، شنود کنند و از این طریق بتوانند به ارتش نازی ها صدمه بزنند. کاری که به نظر غیر ممکن است. اما آلن تورینگ به همراه چند جوان نخبه دستگاهی درست می کنند که می تواند کدهای آلمانی ها را بشکند و از این طریق بدانند که حملات و عملیات های بعدی آلمانها از کجا و به چه صورتی است.

آلن تورینگ در فیلم بازی تقلید

آلن تورینگ با ساختن دستگاه خود به نام ماشین تورینگ عملا توانست سرنوشت جنگ را تغییر دهد. به گفته اکثر کارشناسان و مورخان، اگر ماشین تورینگ ساخته نمی شد، هیتلر کل اروپا را فتح می کرد. به همین دلیل به جرئت می توان گفت عامل اصلی نابودی ارتش نازی و پیروزی متفقین در جنگ جهانی دوم را ماشین تورینگ و لو رفتن عملیات های نازی ها دانست.

فیلم سینمایی هالیوودی The Imitation Game

بازی تقلید بزرگترین اختراع آلن تورینگ، ریاضی دان، دانشمند کامیپوتر، منطق دان و رمزنگار انگلیسی است. البته این بازی واقعا ربطی به فیلم ندارد. این بازی سه شرکت کننده دارد. زن و مرد و یک بازجو. در این بازی بازجو باید با چند سوال، جنسیت شرکت کنندگان دیگر را تشخیص دهد. هر دو شرکت کننده قصد دارند بازجو را فریب دهند. تورینگ به جای زن و مرد، از کامپیوتر استفاده کرد و پایه گذار هوش مصنوعی شد. جالب است بدانید که کامپیوتر توانسته باره در این بازی انسان را شکست دهد! زندگی شخصی او نیز آبستن حوادث بسیار زیادی بود.

بازیگران فیلم هالیوود بازی تقلید نقش توضیحات
بندیکت کامبربچ بندیکت کامبربچ  آلن تورینگ  داشنسمند برجشته انگلیسی و مخترع ماشین تورینگ
کایرا نایلی کیرا نایلی جوان کلارک  یکی از اعضای پروزه انیگما
چالیس دانس چارلس دنس

الستر دنیستون

دانشمند بریتانیایی
متیو گوده متیو گوده هیوج الکساندر داشنمند ایرلندی گروه تورینگ

فیلم های مشابه با فیلم سینمایی بازی تقلید

فیلم های هالیوودی زیر نیز جزو بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر هستند که با محوریت دانشمندان ساخته شده اند.

 • ذهن زیبا A Beautiful Mind: این فیلم داستان زندگی یکی از توابغ ریاضی دنیا یعنی جان نش است.
 • مردی که ی نهایت را می شناخت The Man Who Knew Infinity: سرینیواسا رامانوجان یک ریاضی دان نابغه است که این فیلم روایتگر زندگی پر مشغله او است.
 • انیگما Enigma: این فیلم نیز تلاش های تام جریکو یکی دیگر از دانشمندان ریاضی بریتانیایی را به تصویر می کشد.

21- شبگرد Nightcrawler

بهترین فیلم های هالیوود

لوئیس شبها به محلات خطرناک لس انجلس می رود و از جرم و جنایت آنجا فیلم برداری می کند. او این فیلم ها را به یک خبرنگار شبکه خبری می فروشد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم شبگرد را میگه:

آیا حاضرید شبها به محلات خطرناک یک شهر بزرگ بروید و از جرم و جنایت ها فیلم بگیرید تا آنها را در شبکه های خبری صبح انتشار دهید؟ این پیشنهاد عجیب درون مایه فیلم شبگرد به کارگردانی دان گیلروی و با بازی یکی از بدشانس ترین بازیگر های هالیوود یعنی جیک جیلنهال است. بدشانس از این نظر که هر سال فیلم خوب و نقش سختی بازی کرده، دقیقا همان سال بازیگری بزرگتر، فیلم بهتری بازی کرده تا او همیشه دستش از جایزه کوتاه بماند!

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2014 تریلر نوآر 117 دان گیلروی اوپن رود فیلمز

خلاصه: لوئیس جوانی آفتابه دزد است که با دزدی های کوچک امرار معاش می کند. او به طور اتفاقی در می یابد که شبکه های خبری برای اخبار جرم و جنایت پول خوبی میدهند. از این رو شب ها به مناطق خطرناک لس انجلس می رود و از جرایم بسیار زیاد شهر فرشتگان! فیلم می گیرد و آن ها ر ا به یک خبرنگار شبکه خبری می فروشد. اما فیلم گرفتن از این مناطق برای لوپیس خیلی هم بی دردسر نیست.

حقایق خواندنی و جالب فیلم سینمایی شبگرد

چون این نقش نیاز به شب بیداری های زیاد داشت جیک جیلنهال واقعا مدتی شبها نمی خواهید. او در یکی از سکانس ها که باید در مقابل صحنه با خود حرف بزند به صورت بداهه آینه را می شکند. دست او می برد و در یک عمل جراحی چهل و شش بخیه بر می دارد. در برخی از سکانس ها اگر دقت کنید او معمولا دستش را پشت کمرش گذاشته که به دلیل همین اتفاق است. جیک جیلنهال در همه جشنواره های معتبر فیلم نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول شد به جز اسکار! این موضوع سبب شد برخی از منتقدان تصور کنند که داوران جشنواره ها با او خصومت شخصی دارند. شاید هم از پدرش (استیون جیلنهال کارگردان معروف هالیوود) خوششان نمی آید. فیلم کلا در 28 روز فیلمبرداری شد.

چرا Nightcrawler؟

این فیلم از منظر اغلب منتقدین فیلم خوبی توصیف شد و نمره 95 از 100 را از سایت راتن تومیتوز گرفته است. جیک جیلنهال نیز نقش خود را به خوبی بازی کرده است. این که این داستان واقعی است یا نه خیلی مشخص نیست. اما برخی از شبکه های خبری واقعا برای اخبار درجه یک موثق پول می دهند! البته به نظر بیشتر این شبکه ها ی خبری شبکه هایی باشند که سطح پایینی دارند!

بازیگران فیلم شبگرد نقش توضیحات
جیک جیلنهال جیک جیلنهال لوئیس بلوم شخصیت اصلی داستان
رنه روسو  رنه روسو  نینا  کارگردان اخبار صبحگاهی
 ریز احمد ریز احمد  ریک  همکار لوئیس
بیل پکستون  بیل پکستون  جوی  از افرادی که اولین بار پیشنهاد این شغل را به لوئیس کرد!

بهترین فیلم های سینمایی هالیوود

فیلم های هالیوودی زیر مشابه فیلم شبگرد هستند. اگر از این فیلم خوشتان آمده است حتما فیلم های هالیوودی زیر را هم ببینید:

 • روز تمرین Training Day: جیک پلیس تازه کاری است که باید به بخش مبارزه با مواد مخدر برود. او باید قبل از .ورود به این بخش زیر نظر هریس تمرین کند.
 • راننده تاکسی Taxi Driver: تراویس دچار بی خواابی شده است. به همین دلیل تصمیم میگرد شبها به عنان راننده تاکسی کار کند.
 • رانندگی Drive: یک راننده که در پروزه های سینمایی فهالیت می کند شب ها برای خلافکارت و تبه کاران کار می کند.

22-فرا ماشین Ex Machina

لیست بهترین فیلم های هالیوود

کالب اسمیت به خاطر برنده شدن در یک مسابقه برنامه نویسی برای یک هفته به عمارت رپیس شرکت فراخوانده می شود. او در آنجا با یک ربات جدید روبرو می شود.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه اکس ماکینا را میگه:

اکس ماکیتا یا فراماشین یک تریلر روان شناختی و البته علمی تخیلی است که اولین تجربه کارگردانی الکس گارلند است. پدر او یک روانشناس بزرگ در انگلیس بوده و پدر بزرگش نیز در حوزه زیست شناسی جایزه نوبل گرفته. از این رو ادغام مفاهیم روان شناسی و علمی در فیلم هایش خیلی جای تعجب ندارد! مخصوصا کتاب ساحل او که در سال 1996 غوغا به پا کرد!

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2015 تخیلی- تریلر 108 الکس گارلند دی ان ای فیلمز

خلاصه: کالب اسمیت که برنامه نویسی ماهر است در یک مسابقه برنامه نویسی پیروز شده و حالا به عنوان جایزه می تواند یک هفته در خانه متعلق به رئیس شرکتش زندگی کند. خانه ای عجیب و غریب که در واقع در آنجا قرار است روی یک ربات و توانایی های او آزمایشاتی صورت بگیرد. رباتی به نام ایوا که در واقع اولین هوش مصنوعی واقعی جهان است و کالب باید او را از نظر هوشمندی مورد آزمایش قرار دهد. شاید هم خودش مورد آزمایش قرار بگیرد!!!

فکت های فیلم اکس ماشینا

لوکیشن خانه در نروژ است. نام شخصیت های هم کاملا معنی دار انتخاب شده. ایوا همان حوا اولین زن در ادیان ابراهیمی است. ناتان نام عبری داوود پیامبر است. کالب هم همان جاسوسی بود که توسط حضرت موسی برای ارزیابی سرزمین موعود فرستاد. خیلی از سازمان های اینترنتی از این فیلم انتقاد کردند. آنها اعتقاد داشتند پیام فیلم این است که سازمان های مخابرایت و اینترنتی از اطلاعات کاربران را سوءاستفاده می کنند. البته به احتمال زیاد این کار را می کنند! قرارداد فیسبوک با ارتش امریکا نمی توان بی دلیل باشد!!!

آیا فیلم Ex Machina ارزش تماشا دارد؟

سال 1976 در هالیوود عینک های واقعیت مجازی پیش بینی شد. چقدر احتمال دارد ایوا نیز واقعا توسط اپل یا گوگل در سال های آینده ساخته شود؟ آیا واقعا به گفته استیو جابز بزرگترین دشمن بشر هوش مصنوعی خواهد بود؟ به راستی ما در مقابل کامپیوترها چقدر قوی هستیم؟

بازیگران فیلم اکس ماکینا نقش توضیحات
دامنال گلیسن  دامنل گلیسون  کالب اسمیت  یرنامه نویس شرکت بلوبوک محبوب‌ ترین موتور جستجوی وب جهان!
آلیسیا ویکاندر آلیسا ویکاندر  ایوا  ربات انسان نما
اسکار ایزاک اسکار ایزاک نیتان  رئیس شرکت بلوبوک
سونویا میزونو سونویا میزونو  کیوکو  ربات خدمتکار نیتان

فیلم ها و سریال های مشابه اکس ماکینا

سریال دنیای غرب شباهت زیادی به فیلم هالیوود اکس ماکینا دارد. فیلم های هالیوودی من مادر هستم و ماشین نیز به همین شکل هستند.

 • سریال دنیای غرب Westworld: در آینده ای نه چندان دور میزبانها که ربات های بسیار پیشرفته ای هستند در یک پارک زندگی می کنند. انسان ها این ربات ها را برای اهداف خاصی ساخته اند.
 • من مادر هستم I Am Mother: یک نوجوان به همراه رباتی به نام مادر در یک زیرزمین مخوف زندگی می کنند. این نوجوان قصد دارد بشریت که منقرض شده است را دوباره احیا کند.
 • ماشین The Machine: دو نوجوان قصد دارند با ساخت یک روبات پیشرفته به انسانها کمک کنند. اما این روبات دشمن انسانها می شود!

23- نظریه همه چیز The Theory of Everything

بهترین فیلم های هالیوود ترسناک

این فیلم زیبا داستان زندگی استیون هاوکینگ را از دوران جوانی و آشنایی با همسرش جین وایلد را روایت می کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم نظریه همه چیز را میگه:

فیلم رمانتیک و درام نظریه همه چیز زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان نظری و کیهان شناس معروف انگلیسی است. در واقع این فیلم هالیوود برگرفته از کتابی است که همسر سابق هاوکینگ نگارش کرده است و داستان آشنایی و ازدواج با هاوکینگ را روایت می کند. این شخصیت بزرگ علمی از این فیلم رضایت داشته و بازی بازیگران را ستوده است.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2014 رمانتیک درام 123 جیمز مارش ورکینگ تایتل فیلمز

خلاصه: در دهه 1960 میلادی جین وایلد دانشجوی رشته هنر و استیون هاوکینگ دانشجوی فیزیک دانشگاه کمبریج عاشق یکدیگر هستند. زندگی آنها سراسر عشق و زیبایی است تا اینکه در 21 سالگی مشخص می شود که استیون یک بیماری کشنده به نام ALS دارد. با این حال جین با عشق و علاقه کنار همسر خود می ماند و مادر سه فرزند او می شود. اما با فروپاشی هر چه بیشتر بدن استیون و همچنین شهرت علمی او، رابطه آنها دچار مشکل می شود و مسیر زندگی آنها تغییرات اساسی می کند.

بیماری استیون هاوکینگ در فیلم تئوری همه چیز

بیماری عجیب استیون هاوکینگ یک بیماری نورون های حرکتی است که باعث تخریب غیرقابل ترمیم در دستگاه عصبی می شود. این بیماری سبب می شود فرد مبتلا فلج شود. جالب است بدانید که به استیون هاوکینک و همسرش گفته شد که بیش از دو سال زنده نخواهد ماند. اما او با تلاش بسیار تا 55 سال بعد از آن ماجرا زندگی کرد که خودش یک معجزه در علم پزشکی به شمار می رود. به طور قطع آشنایی و عشق و علاقه به جین وایلد در بهبود بیماری و یا حداقل طاقت آوردن او تاثیرگذار بود. او در سال 2018 و در 76 سالگی درگذشت.

فیلم هالیوود The Theory of Everything

فیلم توانست نظر مثبت منقدین و کارشناسان را به خود جلب کند. ادغام زندگی هاوکینگ با مسائل علمی پیچیده فیزیک، هنر جیمز مارش کارگردان این اثر محسوب می شود. بازی بی نظیر ادی ردمین برای او در سال 2014 جوایز زیادی از جمله بفتا و اسکار داشت. موسیقی متن این فیلم نیز مورد تحسین قرا گرفت. توصیه می کنیم حتما این فیلم جذاب را ببینید تا بیش از پیش با این شخصیت علمی آشنا شوید.

بازیگران فیلم نظریه همه چیز نقش توضیحات
ادی ردماین ادی ردمین  استیون هاوکینگ  فیزیک دان انگلیسی
فلیستی جونز فلیستی جونز جین  همسر استیون
امیلی واتسون امیلی واتسون یریل واید مادر جین
دیوید تولیس دیوید تولیس  دنیس اسکیاما  فیزیک دان بریتانیایی

فیلم های هالیوود در ژانر علمی

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های هالیوودی در سبک علمی و زندگی نامه ای هستند:

 •  هاوکینگ Hawking: این فیلم نیز به زندگی شخصی و علمی استیون هاوکینگ می پردازد.
 •  تمپل گراندین Temple Grandin: تمپل گراندین از ابتدا به اوتیسم مبتلا بود. اما با تلاش بسیار توانست در زمینه کشاورزی به عنوان یکی از دانشمندان بزرگ تبدیل شود.
 • ویل هانتینگ نابغه Good Will Hunting: ویل هانتینگ یک نابغه است. اما این استعدادش را به هیچ کس نگفته و به عنوان یک سرذایدار در دانشگاه ماساچوست فعالیت می کند.

24- کاپیتان فیلیپس Captain Phillips

لیست بهترین فیلم های هالیوود

یک کشتی باری آمریکایی مورد حمله دزدان دریایی سومالیایی قرار می گیرد. کاپیتن سعی دارد خدمه کشتی خود را از دست دزدان نجات دهد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم کاپیتان فیلیپس را میگه:

یکی از کارگردانان واقع گرای سینمای هالیوود پل گرینگرس است که بعد از سه گانه بورن فیلم کاپیتان فیلیپس را در سال 2013 ساخت. او در این فیلم هالیوود به سراغ یک داستان واقعی رفته و قضیه دزدیده شدن یک کشتی باری توسط دزدان دریایی سومالیایی را به تصویر می کشد.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2013 تریلر اکشن 134 پل گرینگرس کلمبیا پیکچرز

خلاصه: در آوریل 2009 یک کشتی باری آمریکایی از آلاباما به سمت مقصد خود در حال حرکت است. تقریبا در میانه مسیر یک گروه از دزدان دریایی سومالیایی به کشتی حمله می کنند. آنها به دنبال پول هستند و از همین رو همه سرنشینان کشتی را گروگان می گیرند. کاپیتان کشتی ریچارد فیلیپس باید از همه هوش و ذکاوت خود استفاده کند تا جان خدمه را نجات دهد. اما رئیس دزدن دریایی به جر پول هیچ چیز نمی فهمد…

درباره فیلم کاپیتان فیلیپس

جالب است بدانید در واقعیت یکی از خدمه کشتی از خود کاپیتان فیلیپس شکایت کرد. او ادعا داشت که فیلیپس چند ساعت قبل تر از این حادثه، از وجود دزدان دریایی آگاه بوده اما کم کاری کرده است و به توصیه های ایمنی توجه نکرده است. برخاد عبدی که نقش رئیس گروه دزدان درایی را بازی کرد برای این نقش فقط 65 هزا دلار دستمزد گرفت. او با این پول مغازه فروش گوشی تلفن همراه راه اندازی کرد! تمام سکانس های این فیلم هالیوود روی ماکت دریا تصویربرداری شده است. یک حوض بسیار بزرگ که شبیه سازی دریا است و تکانهای بسیار زیادی می خورد!

چرا فیلم Captain Phillips را توصیه می کنیم؟

این فیلم نامزد دریافت جوایز زیادی در بخش های بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش مکمل، بهترین فیلم نامه اقتباسی، بهترین تدوین و بهترین صدا از جشنواره های مختلف شد. توصیه می کنیم حتما این تریلر اکشن با بازی زیبای تام هنکس را ببینید. البته با این دانش که مثل همیشه آدم بد فیلم غی آمریکایی است و آدم خوب فیلم یک آمریکایی صلح طلب!

بازیگران فیلم کاپیتان فیلیپس نقش توضیحات
تام هنکس تام هنکس ریچارد فیلیپس کاپیتان کشتی آمریکایی
کاترینا کنر  کاترینا کنر آدرینا  همسر ریچارد
برخاد عبدی برخاد عبدی  موس رئیس دزدان دریایی
برخاد عبدی رحمان برخاد عبدی رحمان  بیلال  از افراد موس

فیلم های مشابه با فیلم کاپیتان فیلیپس

فیلم های هالیوودی زیر جزو بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر هستند:

 • اتاق امن Panic Room: مگ و دخترش در یک خانه جدید مستقر می شوند. سه سارق قصد دارند به این خانه دستبرد بزنند.
 • افق آب های عمیق Deepwater Horizon: این فیلم در واقع داستان فاجعه نفتی بزرگ در خلیج مکزیک در سال 2010 را روایت می کند.
 • یک دزدی A Hijacking: این فیلم نیز دز مورد خدمه یک کشتی باری دانمارکی است. دزدان دریایی سومالیایی به این کشتی حمله می کنند.

25- جاذبه Gravity

بهترین فیلم های هالیوودی اکشن

رایان استون و مت کوالسکی برای تعمیر تلکسوپ های ایستگاه فضایی می روند. اما دچار سانحه می شوند و در فضا سرگردان می شوند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم جاذبه را میگه:

جاذبه یا گرانش یا گراویتی، چهاردمین و شاید شاخص ترین اثر کارگردان مکزیکی و گیاهخوار! آلفونسو کوارون است. از او فیلم هایی مانند رما و هزارتوی پن و هری پاتر را سراغ داریم. او به همان اندازه که در کارگردانی موفق بوده، یک تدوینگر با استعداد است و در اغلب فیلم هایش از جمله جاذبه نیز خودش کار تدوین را انجام داده است.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2013 درام علمی تخیلی 91 آلفونسو کوارون برادران وارنر

خلاصه: یک گروه 5 نفره از مهندسان ناسا برای تعمیر تلکسوپ به ایستگاه فضایی می روند. در همین حین یک ماهواه روسی دچار مشکل شده و ترکش های زیادی از آن در فضا رها می شود که تعدادی از آن ها به ایستگاه فضایی اصابت می کنند. فضاپیمای آمریکایی منهدم و دو سرنشین آن یعنی رایان استون و مت کوالسکی در فضا سرگردان می شوند. به واسطه آنکه کپسول اکسیژن آنها در حال تمام شدن است باید به سرعت خود را نجات دهند اما …

درباره فیلم جاذبه

شاید مهمترین پیام فیلم توجه به وجود زباله ها یا اشیای مختلف در اطراف زمین است. ده ها میلیون قطعه کوچک و بزرگ به عنوان زباله فضایی با سرعتی حدود 17500 مایل در ساعت در اطراف زمین در گردشند که واقعا برای ایستگاه های فضایی یک معضل بزرگ محسوب می شوند. باز هم مثل همیشه در فیلم های هالیوودی عامل اصلی مشکلات روس ها معرفی می شوند. ساندرا بلاک بازی بسیار عالی داشت. ایرانی ها به خاطر اینکه ساندرا بلاک جایزه اسکار را به اصغر فرهادی تقدیم کرده، او را به خوبی می شناسند. از طرفی جورج کلونی هم به خاطر تهیه کنندگی فیلم ضد ایرانی آرگو برای ایرانی ها آشنا است! البته از جنبه ای دیگر!

آیا فیلم Gravity هالیوود را ببینیم؟

گراویتی در اسکار 2014 در 7 بخش نامزد شد. و جایزه بهترین کارگردانی و تدوین (هر دو برای آلفونسو کوارون) را از آن خود کرد. این فیلم هالیوود در گیشه موفق بود و بیش از 720 میلیون دلار فروخت. در حالی که حدود 110 میلیون دلار بودجه برای آن صرف شده بود.

بازیگران فیلم جاذبه نقش توضیحات
 ساندرا بلاک ساندرا بلاک  رایان استون فضانورد ناسا
جورج کلونی جورج کلونی مت کوالسکی دیگر فضانورد ناسا که آخرین ماموریتش را سپری می کند
اد هریس اد هریس هیوستون مامور کنترل در ناسا
کایل گالنر کایل گالنر شریف  عضو ایستگاه فضایی

فیلم های مشابه با جاذبه

فیلم های فضایی زیر نیز جزو بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر در این ژانر هستند. در کل فیلم های هالیوودی زیادی در چند سال اخیر با این سبک ساخته شده است.

 • به سوی ستارگان Ad Astra: روی مک براید قصد دارد در یک ماموریت به سیاره نپتون برود. او قصد دارد به دنبال پدر گمشده اش نیز بگردد.
 • بین ستاره ای Interstellar: گروهی از ستاره شناسان قصد دارند که تا از طریق یک کرم چاله به سیاره ای شبیه به زمین برسند.
 • پرومتئوس Prometheus: یک تیم تحقیقاتی به فضا سفر می کنند. هدف آنها این است که منشا حیات را پیدا کنند.

26- شکار The Hunt

بهترین فیلم های هالیوود از نظرimdb

یک دختر بچه که در مهد کودک نگهداری می شود برای بازی و شوخی اتهامی را به یکی از کارکنان آنجا نسبت می دهد. موضوعی که اغلب افراد در مهد کودک آن را باور می کنند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم شکار را میگه:

این فیلم نیز محصول مشترک سینمای هالیوود و سینمای دانمارک است. توماس وینتربرگ که اصالتا فرانسوی است کارنامه موفقی در ساخت فیلم های کوتاه و بلند دارد، حالا در فیلم شکار قصد دارد روی اعصاب مخاطب راه برود! فیلم درام شکار اگر چه توجه ویژه ای کودکان دارد اما اظهارنظرهای بی دلیل و قضاوت های سریع انسان ها را به چالش می کشد.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2013 درام 115 توماس وینتربرگ نوردیسک فیلم

خلاصه: لوکاس در یک مهدکودک مسئول نگهداری کودکان است. او تنها است و جدا از همسرش زندگی می کند. زندگی او کاملا ساده و تکراری سپری می شود تا اینکه دختر یکی از دوستانش که در مهدکودک نگهداری می شود، به او اتهام بزرگی می زند. دروغی بچگانه که اتفاقا آدم بزرگ های داستان آن را کاملا راست می دانند و جدی می گیرند…

نکات جالب فیلم شکار

عبارت بچه ها دروغ نمی گویند در واقع یکی از راهکارهای آدم بزرگ های داستان برای خلاص شدن از زیر باز عذاب وجدان خودشان است. قضاوتی بی تامل که اصل ترین هدف داستان در واقع به چالش کشیدن آن است. از حقایق فیلم هم می توان گفت که توماس بولارسن (شخصیت تئو) در زندگی واقعی یک دائم الخمر است. به همین دلیل این موضوع به اندازه کافی برای گروه فیلمسازی دردسرساز بود.

جوایز فیلم The Hunt

این فیلم توانست در کن 2012 خوش بدرخشد. در فستیوال جهانی کن این فیلم برای مدس میکلسن جایزه بهترین بازیگر و برای توماس وینتربرگ جایزه ویژه هیئت ژوری را داشت. در بفتا و اسکار نیز این فیلم مورد تمجید قرار گرفت. توصیه می کنیم حتما این فیلم جذاب را ببینید تا قبول کنید نمی توان به حرف هر کسی اعتماد کرد! حتی اگر راست را باید از بچه شنید!

بازیگران فیلم شکار نقش توضیحات
مدس میکلسن  مدس میکلسن  لوکاس  شخصیت اصلی داستان
توماس بولارسن توماس بولارسن تئو بهترین دوست لوکاس
آنیکا ودرکوپ آنیکا ودرکوپ  کلارا  دختر تئو
لاسه فوگلستروم لاسه فوگلستروم مارکوس  پسر لوکاس

فیلمهای هالیوودی مشابه فیلم شکار

فیلم های هالیوودی زیر نیز از لحاظ محتوا و داستان مانند فیلم شکار هستند:

 • کالواری Calvary: یک کشیش قصد دارد درستکاری را در بین مردم رواج دهد. یک فرد که خود را گناه ترین مردم دنیا می داند با او ملاقات می کند.
 • یک دور دیگر Another Round: این فیلم دانمارکی در مورد 4 معلم که قصد دارند کار خطرناکی را انجام بدهند. این کار سلامت آنها را تهدید می کند.
 • جدایی Detachment: یک معلم در مدرسه جدیدش با دانش آموزان و همکارانش به مشکلات زیادی می خورد. او سعی دارد این مشکلات را مدیریت کند.

27- سی دقیقه پس از نیمه‌شب Zero Dark Thirty

بهترین فیلم های تاریخی جنگی هالیوود

مایا به عنوان یک مامور حرفه ای سیا قصد دارد به همراه تکاوران نیروی دریایی ارتش محل اختفای بن لادن حمله کنند. هدف کشتن بن لادن است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم سی دقیقه پس از نیمه شب را میگه:

بن لادن به اندازه ای مرموز و جان سخت بود که هالیوود برایش چند فیلم بسازد. فیلم هالیوود سی دقیقه پس از نیمه شب روایت گر عملیات سازمان اطلاعات آمریکا برای دستگیری یا قتل بن لادن است. فیلمی سیاسی که کارین بیگلو از کارگردانان صاحب سبک آمریکایی آن را ساخته است.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2012  مهیج درام 157 کاترین بیگلو کلمبیا پیکچرز

خلاصه: پس از حملات 11 سپتامبر، تلاش ها برای دستگیری اسامه بن لادن آغاز می شود. مایا که مامور سازمان سیا است با زندانیان عضو گره القاعده مصاحبه می کند. هدف او به دست آوردن اطلاعات از محل اختفای بن لادن است. او پس از تلاش بسیار سرنخ هایی از بن لادن به دست می آورد. تا این که در سال 2011 با کمک نیروی دریایی آمریکا به مکانی که احتمال می دهند بن لادن در آنجا مخفی شده باشد حمله می کنند اما….

فیلم سینمایی سی دقیقه پس از نیمه‌ شب واقعی است؟

بن لادن در ماه مه 2011 مرد. این فیلم هالیوود در آن زمان در دوره پیش تولید بود. به همین دلیل به محض اینکه خبر مردن بن لادن مخابره شد، فیلم نامه تغییر کرد. چرا که در ابتدا قرار بود داستان صرفا تعقیب و گریز بن لادن باشد نه مرگ او. این که فیلم نامه ای که در سال 2010 نگارش شده به این خوبی و دقت، مرگ بن لادن را به تصویر می کشد. به خودی خود عجیب و مبهم است. جالب است بدانید عمده تکاورهایی که در قتل بن لادن حضور داشتند از زنان زبده نیروی دریایی آمریکا بودند.

 فیلم Zero Dark Thirty

این فیلم توانست رد سال 2012 به عنوان بهترین فیلم از نظر تدوین صدا انتخاب شود. سی دقیقه پس از نیمه‌ شب این جایزه را مشترکا با اسکای فال (جیمز باند) دریافت کرد. بهترین فیلم انجمن منتقدان آمریکا، جایزه بهترین بازیگر زن گلدن گلوب و نامزد بهترین تدوین و بهترین فیلم نامه غیراقتباسی در اسکار 2012 از جمله افتخارات این فیلم است. البته هالیوود مثل همیشه آمریکا را قهرمان داستان نان می دهد و این واقعیات را نمی گوید که سیاسیت های برخی کشورها عامل به وجود آمدن گروه های تروریستی است!

 بازیگران فیلم سی دقیقه پس از نیمه شب نقش توضیحات
جسیکا چیستن جسیکا چیستن مایا تحلیلگر اطلاعات CIA
جرج ادگرتون جوئل ادجرتون  پاتریک رهبر تیم
جیسون کلارک جیسون کلارک دن  افسر اطلاعاتی سازمان اطلاعات امریکا
کریس پرت کریس پرت جاستین تکاور نیروی دریایی

فیلم های مشابه با فیلم سی دقیقه پس از نیمه شب

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر هستند:

 • ۱۳ ساعت در جهنم بنغازی 13 Hours The Secret Soldiers of Benghazi: عده ای از معترضین به نیروهای آمریکایی در سالگرد حملات یازده سپتامبر به سفارت آمریکا در بنغازی حمله می کنند.
 •  تنها بازمانده Lone Survivor: در سال 2005 4 عضو نیروهای ویژه باید یک ماموریت بسیار حساس را انجام دهند.
 • مهلکه The Hurt Locker: یک گروه از سربازان باید تعداد زیادی مین که ممکن را خنثی کنند. این مین ها در هر خیابان و ساختمانی می توانند باشند.

28- خدمتکاران The Help

بهترین فیلم های هالیوودی 2022

اسکیتر تصمیم گرفته است تا یک کتاب بنویسد. موضوع کتاب او در مورد خدمتکاران و پیش خدمت ها است. به همین دلیل او نزد خدمتکاران می رود و شرح حال زندگی انها را گوش می کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم خدمتکاران را میگه:

فیلم هالیوود خدمتکاران جزو همان فیلم هایی است که موج جدید فیلمسازان هالیوودی به آن توجه ویژه می کنند. فیلم هایی با محوریت سیاهپوستان که اتفاقا هم فیلمهایی خوبی هستند. تیتس تیلور که بازی اش را در فیلم هالیوود زمستان استخوان سوز 2010 به یاد داریم این فیلم را کارگردانی کرده است.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2011 درام 146 تیتس تیلور والت دیزنی

خلاصه: داستان فیلم در مورد دختر جوانی به نام اسکیتر (Skeeter) است . این نویسنده جوان در طول جنبش حقوق مدنی در دهه 1960 تصمیم می گیرد دیدگاه خدمتکاران آمریکایی- آفریقایی تبار درباره خانواده های سفیدپوستی که برای آنها کار می کنند و سختی هایی که روزانه تحمل می کنند  را در کتاب خود بنویسید. به همین دلیل نزد خدمتکاران سیاهپوست  می رود و  به شرح زندکی آن ها گوش می کند.

قوانین جیم کرو در فیلم خدمتکاران

این فیلم در واقع در مورد قوانین جیم کرو است. این قوانین مسخره! عنوان می کند که سفیدپوستان و سیاه پوستان می توانند از همه منابع استفاده کنند. ولی نه به طور همزمان. یعنی باید به صورت جداگانه اما مساوی از منابع بهره مند شوند. مثلا اگر یک دستگاه آبخوری وجود دارد. سفید پوستان در ساعت مشخص و سیاه پوستان در ساعت مشخصی (و نه به طور همزمان) می توانند از آن استفاده کنند. از ویژگی های جالب فیلم این است که جسیکا چیستن گیاهخوار است. اما چون باید نقش یک زن پولدار و تقریبا چاق را بازی می کرد نیاز به اضافه وزن داشت. از این رو با سویا وزن خود را زیاد کرد! از طرفی قراربود کیتی پری هم در این فیلم بازی کند اما به خاطر تور آلبومش نتوانست در این فیلم حضور داشته باشد.

فیلم The Help بهترین فیلم هالیوود از منظر تماشاگران

کتاب کاترین استاکت که در واقع این فیلم بر اساس آن ساخته شده است قبل از این که چاپ شود بیش از 60 بار مورد اصلاح و بازبینی قرار گفت تا توانست مجوز بگیرد. هم نویسنده این کتاب و هم کارگردان این فیلم در ایالت می سی سی پی زندگی کرده اند و دوران کودکی آنها همراه با داستان فیلم است. این فیلم بهترین فیلم سال 2011 از منظر تماشاگران انتخاب شده است.

 بازیگران فیلم خدمتکاران نقش توضیحات
ویولا دیویس ویولا دیویس  آیبلین  خدمتکار
اما استون اما استون اسکیتر  شخصیت اصلی داستان که قصد نوشتن یک کتاب دارد
برایس دالاس هوارد برایس دالاس هاوارد هیلی کارفرمای آیبلین
اوکتاویا اسپنسر  اوکتاویا اسپنسر مینی  دوست صمیمی آیبلین

فیلم های مشابه با فیلم خدمتکاران

فیلم های زیر نیز فیلم هایی هستند که مشابه داستان و محتوای فیلم خدمتکارن هستند:

 • رنگ ارغوانی The Color Purple: زنی سیاهپوست سعی دارد به دنبال هویت خود برگردد. او متوجه می شود که خیلی از مسیر زندگی را اشتباه رفته است.
 • رانندگی برای خانم دیزی Driving Miss Daisy: خانم دیزی یک راننده سیاهپوست استخدام می کند. او اصلا راضی به این کار نبوده و صرفا به اصرار پسرش این کار را کرده است.
 • زندگی مخفی زنبورها The Secret Life of Bees: یک دختر سیاهپوست با دوستش به شهر دیگری فرار می کنند. او از دست پدرش فرار کرده و برای فهمیدن سرنوشت مادرش به کارولینا می رود.

29- آرتیست The Artist

بهترین فیلم های هالیوود

جورج والنتین سوپر استار دنیای سینمای صامت است. درحالی که هالیوود می خواهد وارد دنیای ناطق شود. از این رو جورج آینده حرفه ای خود را در معرض خطر می بیند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم آرتیست را میگه:

فیلم هالیوود آرتیست یا هنرمند محصول مشترک فرانسه و آمریکا است. این فیلم هالیوودی روایت گر سالهای پایانی سینمای صامت در دهه 20 میلادی و آغاز سینمای ناطق است. به همین دلیل نیز با هوشیاری و خلاقیت سازندگان آن به صورت سیاه و سفید ساخته شده تا حال و هوای آن زمان را تداعی کند.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2011 کمدی رمانتیک موزیکال 100 میشل ازاناوسوس برادران وارنر

خلاصه: جورج والنتین یکی از سوپراستارهای سینمای صامت است. اما با پایان یافتن دوره سیمای صامت و گذار هالیوود به سینمای ناطق، او محبوبیت و شغل خود را در خطر می بیند. از طرفی او هنرآموزی دارد که با حمایتهایش وارد عرصه سینما شده. دختری جوان و زیبا به نام پپی میلر که جورج شیفته او شده است. اما علاقه به دختری جوان در دنیای هالیوود که خبرنگاران، کوچکترین فعالیت های بازیگران را زیر نظر دارند کمی دردسرساز است.

فیلم هالیوود آرتیست

شاید این فیلم خیلی به زندگی چارلی چاپلین شبیه باشد. چارلی چاپلین نیز اعتقاد داشت سینما تصویر است و نه صدا و به شدت با سینمای ناطق مشکل داشت. هر چند خودش فیلمی در سینمای ناطق بازی کرد و البته بعدها به شدت از ساخت آن پشیمان شد. چاپلین اعتقاد داشت که سینمای صامت بیشتر از سینمای مدرن بر مردم تاثیر می گذارد. حقیقتا هم همین طور است. بعد از یک قرن که از صنعت سینما گذشته، بازگشت به اصالت سینما برای همه سینماگران ضروروی است!

حقایق جالب فیلم Artist

ژان دوژاردن به خاطر انجام حرکات موزون حدود 5 ماه تمرین اختصاصی داشت. او بعدها عنوان کرد پس از فیلم دردهای شدید در زانو و ساق پا حس می کرده است. ژان دوژادن اولین بازیگر فرانسوی بود که توانست اسکار و بفتا و گلدن گلوب را ببرد. جالب است بدانید که در ابتدا فیلم هالیوود آرتیست به صورت رنگی فیلم برداری شد. اما تهیه کتنندگان تصمیم گرفتند آن را سیاه و سفید کنند. آرتیست برنده 3 جایزه در گلدن گلوب، 7 جایزه در بفتا و 5 جایزه در در اسکار 2011 شود.

بازیگران فیلم هالیوود آرتیست نقش توضیحات
ژان دوژاردن ژان دوژاردن  جورج والنتین  شخصیت اصلی داستان و سوپر استار سینمای صامت
برنیس بژو برنیس بژو  پپی میلر  معشوقه و هنرآموز جورج
جان گودمن جان گودمن  ال زیمر رئیس استودیو فیلمسازی
میسی پایل میسی پایل کنستانس  منشی و طراح صحنه

بهترین فیلم های هالیوود

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های هالیوود با موضوع خود سینما هستند:

 • تصویر بزرگ The Big Picture: نیک چپمن در یک جشنواره توانسته برنده بهترین فیلم کوناه شود. همین موضوع عزم او را برای ورود به هالیوود جزم می کند.
 • چاپلین Chaplin: این فیلم روایتگر زندگی ستاره سینمای کمدی یعنی چارلی چاپلین است.
 • آخرین سرمایه دار بزرگ The Last Tycoon: یک تهیه کننده جوان توانسته در دهه 30 میلادی به شهرت برسد. اما با رئیس استودیو مشکلات فراوانی دارد.

30- مانیبال Moneyball

معرفی بهترین فیلم های هالیوود

بیلی که مسئول یک تیم بیسبال است با مشکلات زیادی روبرو شده است. او قصد دارد هر طوری شده این مشکلات را برطرف کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم مانیبال را میگه:

یکی از زیباترین درام های ورزشی در دهه گذشته فیلم هالیوود مانیبال است که بنت میلر کارگردان این فیلم آن را بر اساس رمانی مشهور با همین نام ساخته است. این فیلم جذاب حتی از صدا و سیما نیز پخش شده است. فیلم مانیبال در واقع تلفیقی از مسئولیت اجتماعی و ورزش را به مخاطب نشان می دهد.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2011 درام ورزشی 133 بنت میلر کلمبیا پیکچرز

خلاصه: بیلی بین به طور اتفاقی وارد دنیای بیسبال شده و حالا مدیر یک تیم بیسبال به نام اوکلند اتلتبک است. تیم او مدتی است که نتایج ضعیفی می گیرد و آینده باشگاه در خطر است. اوضاع باشگاه از لحاظ مالی هم خوب نیست و دو تن از بهترین بازیکنان تیم هم جدا شده اند. بیلی تنها راه را این می داند که با تلاش و کوشش زیاد تیمش را احیا کند. او حتی برای این کار از یک ریاضی دان استفاده می کند تا با حل معادلات ریاضی به تیمش کمک کند…

درباره فیلم سینمایی مانیبال برد پیت

این داستان واقعی است. اما دخل و تصرف هایی در آن شده است. کریس پرت در ابتدا قرار بود از پذیرش این نقش سرباز بزند. چون برای ایفای آن خیلی چاق بود! این فیلم جملات انگیزشی و جالبی دارد که تا مدت ها در ذهن مخاطب می ماند. مثلا دیالوگ ((وقتی دشمن شما اشتباه می کند، حرف آنها را قطع نکنید)) جمله ای که ناپلئون بناپارت در قرن نوزدهم به ژنرال هایش گفت.

ایا فیلم Moneyball ارزش دیدن دارد؟

این فیلم هالیوود اگر چه در اسکار نامزد 5 رشته (بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بهترین فیلم نامه و بهترین تدوین ) شد، اما موفق به کسب هیچ کدام نشد و قافیه را به آرتیست باخت! اما واقعا این موضوع چیزی از ارزش های این درام ورزشی کم نمی کند!

بازیگران فیلم هالیوود مانیبال نقش توضیحات
برد پیت برد پیت  بیلی بین  مدیر و مسئول تیم بیسبال
جونا هیل  جونا هیل پیتر برند  از اعضای تیم
رابین رایت رابین رایت شارون  همسر بیلی
کریس پرت کریس پرت اسکات هاتیبرگ دیگر اعضای تیم اوکلند

فیلم های ورزشی هالیوودی

فیلم های زیر جزو بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر در ژانر ورزشی محسوب می شوند.

 • 42: این فیلم هالیوود در مورد بازیکن مطرح بیسبال یعنی جکی رابینسون است.
 • روز عضو گیری Draft Day: این فیلم ساعات پایانی از روز عضو گیری یا همان روز تعیین و انتخاب بازیکنان یک تیم فوتبال آمریکایی برای یک فصل را روایت می کند.
 • بازوی میلیون دلاری Million Dollar Arm: یک مدیر موفق ورزشی قصد دارد مسابقاتی در هند برگزار کند و استعدادهای آنجا را شناسایی کند.

31- 127 ساعت 127 hours

بهترین فیلم های چند سال اخیر هالیوود

این فیلم، 127 ساعت تقابل آرون رالستون با مرگ را نشان می دهد. او یک کوهنورد حرفه ای بود که ناگهان در یک شیار عجیب سقوط می کند و دستش بین صخره و تخته سنگی بزرگ گیر می کند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم 127 ساعت را میگه:

دنی بویل پس از ساخت میلیونر زاغه نشین در سال 2010 فیلم 127 ساعت را بر اساس داستان واقعی آرون رالستون کوهنورد معروف ساخت. کسی که شاید عجیبب ترین کار ممکن را کرد تا زندگیش را نجات دهد. اتفاقی که باعث شهرت جهانی او شد و نام او را تا مدت ها بر سر زبان ها انداخت.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2010 درام 94 دنی بویل وارنر برادرز

خلاصه: آرون رالستون یک کوهنورد حرفه ای است که قصد کوهنوردی در پارک ملی ایالت آریزونا را دارد. او در هنگام کوهنوردی ناگهان در یک شیار قرار می گیرد و یک سنگ تقریبا بزرگ روی دستش می افتد. در واقع این سنگ او را در بین این شیار گیر می اندازد. او هر چه تلاش می کند نمی تواند دستش را که بین صخره ها و سنگ گیر کرده است بیرون بکشد. به همین دلیل تنها راه برای او این است که سخت ترین تصمیم زندگیش را بگیرد…

حقایق فیلم 127 ساعت

تقریبا می توان گفت لحظه به لحظه فیلم هالیوود 127 ساعت واقعی است. آرون رالستون در واقعیت با فیلم برداری از خودش سعی کرد تک تک لحظات را ثبت کند. هم چنین از همان دوربین آرون رالستون در این فیلم استفاده شد. در واقعیت هیچ کس از سرنوشت آرون رالستون خبر نداشت. چون او به هیچ کس نگفته بود کجا می رود. جالب است بدانید پارک میلی آریزونا بعد از این فیلم به عنوان یکی از شلوع ترین مکان های کوهنوردی شناخته شد. 127 ساعت دقیقا از زمان بروز حادثه تا نجات رالستون است. یعنی دقیقا 5 روز و 7 ساعت!

آیا فیلم hours 127 را ببینیم؟

حتما. حقیقتا جیمز فرانکو تا قبل از بازی در فیلم هالیوود 127 ساعت یک بازیگر تجاری با نقش های سطح پایین بود. اما با بازی در این فیلم تحسین شد. این فیلم در جشنواره مختلف نامزد بهترین بازیگر مرد، بهترین فیلم، بهترین موسقی ، بهترین تدوین و بهترین فیلم نامه اقتباسی شد.

بازیگران فیلم هالیوود 127 ساعت نقش توضیحات
جیمز فرانکو جیمز فرانکو  آرون رالستون  کوهنورد آمریکایی که در شیار گیر می کند.
امبر تیمبلین امبر تیمبلین مگان  کوهنورد
کیت مارا کیت مارا کریستی  دوست مگان
زورین اگولیور  رورین اگولیور  آقای رالستون پدر آرون

فیلم های ژانر بقا و ورزشی در هالیوود

فیلم های زیر نیز فیلم هایی در ژانر بقا و با ادغام سبک ورزشی محسوب می شوند:

 • مدفون Buried: پل که راننده کامیون است پس از اتفاقی عجیب در یک تابوت گیر می کند. او باید خود را قبل از تمام شدن کپسول اکسیزن نجات دهد.
 • ردپاها Tracks: این فیلم استرالیایی در مورد خانم جوانی است که به تنهایی بیابان غرب استرالیا را که حدود 2736 کیلومتر است! را پیمود.
 • وحشی Wild: شریل استراید قصد دارد از ایالت کالیفرنیا در غرب آمریکا تا واشنگتن در شرق آمریکا را سفر کند. سفری پر مخاطره که تجربه جدید در زندگی اوست.

32- بالا Up

بهترین فیلم های هالیوودی تخیلی

کارل با استفاده از چند هزار بالن خانه خودش را بلند می کند و به آمریکای جنوبی می رود. او قصد دارد در امریکای جنوبی آبشار بهشت را پیدا کند!

محدثه در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن بالا را میگه:

به عنوان یک انیمیشن جاودانه و زیبا آپ یا بالا را معرفی می کنیم. انیمیشنی که دوباره پیکسار و والت دیزنی را روی زبان ها انداخت. این پویانمایی به قدری جذاب بود که در جشنواره کن 2009 به عنوان فیلم افتتاحیه انتخاب شد. والت دیزنی در این انیمیشن از جدیدترین تکنیک های جلوه های گرافیکی استفاده کرد.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2009 پویانمایی کمدی درام 96 پیت داکتر والت دیزنی

خلاصه: کارل فردریکسن از کودکی دوست داشته آمریکای جنوبی را کشف و آبشار بهشت را پیدا کند!!! حالا بعد از 64 سال او با استفاده از هزاران بالون می تواند کل خانه خود را بلند کند و به همراه یک سگ سخنگو به آمریکای جنوبی برود. او در آنجا یکی از شخصیت های مورد علاقه خود یعنی چالز را می بیند اما متوجه می شود چالز با آنچه در ذهنش بود تفاوت های بسیار زیادی دارد…

فکت های خواندنی انیمیشن آپ یا بالا

دوبله آلمانی این فیلم هالیوود بسیار کار سختی بود. به همین دلیل تغییراتی در آن اعمال شد. مثلا بیشتر از گربه استفاده شد تا سنجاب. چرا که کلمه سنجاب در آلمانی کلمه سخت Eichhörnchen است اما گربه کلمه ای راحت Katze است. جالب است بدانید این دهمین بار است که یک موسیقی فیلم هالیوود به طور همزمان هم در گرمی، هم در اسکار و هم در گلدن گلوب برنده می شود. همانطور که اشاره شد ان فیلم به قدری مورد استقبال قرار گرفت که در کن 2009 به عنوان فیلم افتتاحیه انتخاب شد. تا قبل از آن سابقه نداشت کن با یک انیمیشن آغاز شود.

آیا فیلم Up را پیشنهاد می کنید؟

این فیلم هالیوود تواسنت در سال 2009 به عنوان بهترین انیمیشن دست یابد. موسیقی متن آن نیز تحسن شد. آپ در بانک اطلاعات فیلم ها یا همان IMDB نمره 8.2 از 10 را گرفته که به معنای رضایت عمومی منتقدان و تماشاگران از آن است. توصیه می کنیم حتما فیلم آپ را ببینید. چرا که به نظر قشربزرگسال مخاطب آن است نه کودکان و نوجوانان!

 صداپیشگان فیلم بالا نقش توضیحات
اد انسر اد انسر کارل فردریکسن یک فروشنده بازنشسته و شخصیت اصلی داستان
کریستوفر پلامر کریستوفر پلامر چارلس مونتز یک کاشف فریبکار و بی رحم
جوردن ناگای جوردن ناگای راشل یک کاوشگر 8 ساله آسیایی-آمریکایی و سمج
دلروی لیندو دلروی لیندو  بتا  سگ اخمو

 بهترین انیمیشن های هالیوود

انیمیشن های زیر جرو جذاب ترین و به یادماندنیترین انیمیشن ها هستند:

 • موش سرآشپز Ratatouille: یک موش باهوش در رستوران گوستو به طور مخفیانه آشپزی را یاد می گیرد.
 • در جستجوی دوری Finding Dory: دوری قصد دارد خانواده خود را بیابد. نمو و مارلین اگر چه حافظه بسیار کوناهی دارند اما او را در این سفر همراهی می کنند…
 • کارخانه هیولاها Monsters Inc: هیولاها با ترساندن بچه ها قدرتشان افایش پیدا می کند. از طرفی نیز آنها از این که مانند انسان ها شوند به شدت می ترسند.

33- فیلم هاچی داستان یک سگ Hachi A Dogs Tale

بهترین فیلم هالیوودی بر اساس واقعیت

داستان وفاداری سگی به نام هاچی به صاحبش که یک استاد دانشگاه است اما بطرز ناگهانی از دنیا می رود و هاچی همچنان در انتظار اوست…

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم هاچیکو را میگه:

داستان وفاداری یک سگ، فیلمی برگرفته از داستانی واقعی که در سال 2009 اکران شده است. یک درام غم انگیز و زیبا که قلبتان را لمس می کند. درامی با محوریت یک سگ از نژاد “آکیتا” ژاپنی که نماد وفاداری و دوستی عمیق بین انسان و یک سگ است. فیلمی الهام بخش که توانسته امتیاز 8.1 را از منتقدان IMDB کسب کند و در رده یکی از بهترین فیلم های هالیوود قرار بگیرد.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2009 درام/بیوگرافی 93 لاسه هالستروم هاچیکو ال ال سی

خلاصه: داستان این فیلم قطعا برای علاقمندان به حیوانات می تواند جذاب و دیدنی و باشد. ماجرای تکان دهنده فیلم روایت یک پروفسور موسیقی و استاد دانشگاه بنام پارکر ویلسون است که در مسیر هر روزه خود به محل کارش به طور اتفاقی روی سکوی قطار یک توله نژاد آکیتا را پیدا می کند، از آنجایی که در ایستگاه قطار نمی توانند سگ را نگه داری کنند او سگ را به خانه می برد و 2 هفته زمان دارد تا سرپرستی برای او پیدا کند ولی در این مدت ارتباط عمیقی میان آنها برقرار می شود و هاچی همراه همیشگی پارکر در مسیر خانه تا ایستگاه می شود و در انتظار برای برگشتن استاد در ایستگاه می ماند تا اینکه سال ها بعد ویلسون بر اثر حمله قلبی جان خود را از دست می دهد و هیچگاه باز نمی گردد… هاچی این عدم حضور ویلسون را نمی پذیرد و روز ها و ماه ها و سال ها منتظر برگشت او می ماند و به اسطوره ای الهام بخش و سمبلی از وفاداری برای شهر تبدیل می شود. دوستی ای که حتی بعد از مرگ ویلسون تا لحظه پایان زندگی هاچی ادامه داشت.

فکت های سینمایی فیلم هاچی داستان یک سگ

از آنجایی که این داستان به داستانی الهام بخش برای ژاپن تبدیل شد، مجسمه ای از هاچیکو در ژاپن و در ایستگاه شیبویا که محل ملاقات اصلی هاچیکو و استاد بود در سال 1934 ساخته شد. گفته می شود که بعدها و طی جنگ جهانی دوم مجسمه هاچیکو ذوب شده و برای تولید قطعات لوکوموتیو استفاده می شود و پس از جنگ پسر آندو تاکشی مجسمه جدیدی می سازد که امروز در ایستگاه موجود است.

آیا فیلم هاچی داستان یک سگ ارزش دیدن دارد؟

این فیلم هالیوودی جزو 250 فیلم برتر تاریخ هالیوود در سایت IMDB قرار دارد و داستان خارق العاده و تکان دهنده آن تا مدت ها در ذهن شما باقی خواهد ماند. هاچیکو به ما درس وفاداری و اعتماد می دهد، ارتباطی غیر قابل وصف میان انسان و حیوان، دوستی ای که می تواند برای همیشه دوام بیاورد. اگر از علاقمندان به حیوانات به خصوص سگ هستید این فیلم را از دست ندهید.

بازیگران فیلم هالیوودی هاچی نقش توضیحات
ریچارد گری پارکر ویلسون استادی که با مهربانی هاچیکو را پذیرفت و د رکنار هم به دوستان صمیمی تبدیل شدند.
کری هیرویوکی تاگاوا کن دوست صمیمی استاد ویلسون که برای نامگذاری هاچیکو از اون کمک گرفت.
جوآن آلن کیت ویلسون همسر ویلسون که مخالف نگهداری هاچی در خانه بود.
سارا رومر اندی دختر استاد ویلسون

فیلم هایی با سبک فیلم هالیوودی هاچی Hachi A Dogs Tale

 • من و مارلی Marley & Me: یک زوج جوان که تازه ازدواج کرده اند به فلوریدا نقل مکان می کنند و در آنجا مشغول به کار می شوند کمی بعد آنها یک سگ از نژاد لابرادور به نام مارلی را به فرزندی می پذیرند اما مارلی خیلی سریع بزرگ می شود …
 • فیلم آوای وحش The Call of the Wild: سگی به نام باک از خانه اش در کالیفرنیا به آلاسکا منتقل می شود و در آنجا به عنوان سگ پستچی به گروه سگ های سورتمه ملحق می شود و متحمل سختی های زیادی می شود ولی در نهایت به بهترین سگ سورتمه و رهبر گروه تبدیل می شود …
 • مسیربازگشت به خانه یک سگ A Dog`s Way Home: بلا یک توله سگ دوست داشتنی راهی خانه لوکاس می شود بعد از سالها همراهی و دوستی آنها، بلا بطور اتفاقی گم می شود و کیلومترها از لوکاس دور می شود، بلا طی ماجراجوهایی مایلها در سراسر کلورادو سفر می کند تا به خانه برگردد …

34- آواتار Avatar

لیست بهترین فیلم های هالیوود

انسانها قصد دارند به سیاره ای به نام پاندورا حمله کرده و آن را فتح کنند. چرا که در این سیاره ماده ای ارزشمند وجود دارد. اما در ابتدا باید به مصاف بومیان آنجا بروند.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم آواتار را میگه:

فیلم علمی تخیلی آواتار شاهکار دیگری از جیمز کامرون است. خالق ترمیناتور و تایتانیک، در سال 2009 یکی از خاص ترین فیلم های تاریخ را ساخت و به خاطر همان هم با فروش 2.8 میلیارد دلاری پرفروشترین فیلم تاریخ سینما شده است. قرار است در سال 2022 قسمت دوم این فیلم هالیوود و سال 2024 هم قسمت سوم اکران شود.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2009 علمی تخیلی 162 جیمز کامرون فاکس قرن بیستم

خلاصه: انسانها در قرن 22 یک قمر سرسبز به نام پاندورا در کهکشان دیگر را کشف کرده اند که ماده ای ارزشمند به نام آنابتانیوم دارد. انسانها برای استخراج این ماده کل این قمر ار تصرف کرده اند و زندگی بومی های آنکا که ناوی ها نامگذاری شده اند را تهدید می کنند. انسانها قصد دارند با آزمایشات ژنتیکی ناوی ها را بیشتر بشناسند. این پروژه آواتار نام می گیرد. جیک یکی از افرادی است که برای پرژه اواتار انتخاب می شود و …

حقایق فیلم آواتار

زبان ناوی ها در این فیلم هالیوود نیز ساخته شده توسط یک زبان شناس است. جالب است بدانید سام ورتینگتون(شخصیت اصلی داستان) در جایی گفت زبان ناوی ها برای او ساده تز از لهجه امریکایی است! این فیلم قرار بود در سال 1999 ساخته شود. اما جلوه های ویژه مدنظر جیمز کامرون در آن سال بودجه فیلم را به 400 میلیون دلار میرساند که رقم بسیار زیادی بود. به همین دلیل او صبر کند تا نرم افزارهای بهتری ایجاد شوند! او بعد از قسمت دوم ارباب حلقه ها متقاعد شد که جلوه های ویژه به اندازه کافی پیشرفت کرده است. مراحل کلی فیلم بیش از 4 سال طول کشید. در این فیلم سعی شده اغلب صداها از صدای دایناسورهای پارک ژوراسیک الهام گرفته شود. کامرون برای این که بازیگران بتوانند به خوبی شرایط سیاره جدید را درک کنند انها را به هاوایی برد!

نقد فیلم Avatar

این فیلم هالیوود پر از نماد و مفهوم است. از تذکر در مورد حفظ محیط زیست تا حرص و طمه بی پایان انسانها، تا پیام های سیاسی و البته نژادپرستی در این فیلم هالیوود یدون پرده توسط جیمز کامرون بازگو می شود. این فیلم در بخش بهترین جلوه های ویژه بی رقیب بود و در اسکار، بفتا و گلدن گلوب برنده شد. همچنین بهترین فیلم برداری و طراحی صحنه بفتا را نیز به ذست آورد.

 بازیگران فیلم آواتار نقش توضیحات
سم ورثینگتون سم ورثینگتون جیک یک تفنگدار معلول ارتش آمریکا که پس از کشته شدن برادر دوقلویش، بخشی از برنامه آواتار می شود
زوی سالدانا زوی سالدانا نیتیری دختر رهبران قبیله ناوی
استفان لانگ استفان لانگ  مایلس کواریچ رئیس جزئیات امنیتی عملیات
میشل رودریگز میشل رودریگوئز  ترودی  خلبان جنگی که وظیفه حمایت از برنامه آواتار را دارد

فیلم های مشابه با فیلم آواتار

فیلم های زیر همانند آواتار دنیای آینده را نشان می دهد.

 • جان کارتر John Carter: یک سرباز به طور اتفاقی به مریخ می رود و با موجودات عجیب آنجا روبرو می شود.
 •  والرین و شهر هزار سیاره Valerian and the City of a Thousand Planets: دستان این فیلم در قرن 28 میلادی می گذرد. مامور ویژه لائورین باید به سیاره آلفا برود.
 • بازی اندرز Ender’s Game: یک نوجوان برای این که آموزش های نظامی ببیند در یک ماموریت به فضا فرستاده می شود.

35- جایی برای پیرمردها نیست No Country for Old Men

بهترین فیلم های هالیوودی جهان

لولین ماس جسد چند قاچاقچی مواد مخدر به همراه یک چمدان پول را پیدا می کند. او پول ها را بر می دارد اما دوست دارد از این ماجرا سردر بیاورد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم جایی برای پیرمردها نیست را میگه:

به برادران کوئن می رسیم. کارگردانانی که در یک شاهکار بی حرف و حدیث بهترین روایت را از کتاب کورمک مک کارتی ارائه کردند. فیلمی جنایی و مهیج که در سال 2007 تقریبا رقیبی نداشت. این فیلم توانست در سال 2007 در اغلب جشنواره های معتبر جایزه بهترین فیلم و بهترین کاگردانی را از ان خود کند.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2007 تریلر جنایی 122 جوئل و اتان کوئن پارامونت پیکچرز

خلاصه: در روستای کوچکی در تگزاس یک شکارچی ساده به نام لولین ماس اجساد چند نفر که در حال معامله مواد مخدر بودند را پیدا می کند. در کنار اجساد دو میلیون دلار پول وجود دارد که او این پولها را بر می دارد. اما دوست دارد بداند چه کسی این افراد را کشته است. تا اینکه متوجه می شود آنتون چیگور قاتل روان پریش و معروف این افراد است که اتفاقا دنبال خود او هم هست. او سعی می کند هر طوری شده از دست چیگور فرار کند اما به نظر چیگور عین سایه پشت سر اوست.

نکات جالب فیلم جایی برای پیرمردها نیست

گریم خاویر باردم مدل دهه 1980 تگزاس بوده است. صدا خفه کنی که در فیلم هالیوود جایی برای پیرمردها نیست نمایش داده می شود اصلا در آن زمان وجود نداشت و ساخته و بهتر بگوییم اختراع برادران کوئن است. کپسولی که در دست چیگور در این فیلم هالیوود وجود داشت، برای کشتن گاوهای بیمار مورد استفاده قرار می گرفت. جالب است بدایند مکان فیلم برداری این فیلم هالیوود با فیلم خون به پا خواهد شد تقریبا یکی بود! به همبن دلیل هم معمولا صدای انفجارهای ان فیلم برای گروه فیلم سازی دردسرساز بود!

فیلم در سال 2007 در رشته های بهترین کارگردانی، بهترین فیلم نامه، و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای خاویر باردم در جشنواره های مختلف تحسین شد. اگر به فیلم هایی با ژانر مهیج و رازآلود جنایی علاقه دارید حتما این فیلم را ببینید. کارگردانی و بازی زیبای خاویر باردم در این فیلم تا مدتها نقل محافل سینمایی بود.

 بازیگران فیلم جایی برای پیرمردها نیست نقش توضیحات
تامی لی جونز تامی لی جونز  کلانتر اد تام بل  پلیس تگزاس
جاش برولین جاش برولین لوئلین شکارچی
خاویر باردم  خاویر باردم آنتون چیگوور  آدمکش خونسرد و بی احساس
وودی هرلستون وودی هارلستون کارسون ویلز  شخصیتی دیگری که او هم برای یافتن پول ها تلاش می ند.

فیلم های سینمایی مشابه فیلم جایی برای پیرمردها نیست

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر درژانر جنایی هستند:

 • رفتگان The Departed: داستان این فیلم روایت یک پلیس جاسوس در گروه تبهکاران و یک جاسوس از همان گروه در بین پلیس ها است!
 • دهشت زده Blood Simple: یک مرد حسود قصد دارد به وسیله یک آدمکش، همسر خیاتکار خودش را به قتل برساند.
 • فارگو Blood Simple: مارچ خبردار می شود که دو جسد به دست پلیس کشف شده اند. او تصور می کند که قاتلین را می شناسد.

36- در جستجوی خوشبختی The Pursuit of Happyness

بهترین فیلم های هالیوودی جهان

کریس گاردنر در وضعیت بدی از لحاظ روحی و مالی است .او قادر نیست از پس مخارج خود بر بیاید. تمام امید او استخدام شدن در یک شرکت است.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم در جستجوی خوشبختی را میگه:

فیلم هالیوود انگیزشی و درام در جستجوی خوشبختی یکی دیگر از ساخته های گابریل موچینو است که اغلبا به خاطر ساختن همین سبک از فیلم ها مشهور شده است. او در این فیلم به سراغ زندگی یک کارآفرین رفته و گذشته سخت و تلاش های بی وقفه او را به تضویر کشیده است. در جستجوی خوشبختی قطعا برای ویل اسمیت یک نقطه عطف محسوب می شود.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2006 انگیزشی-زندگی نامه 117 گابریل موچینو کلمبیا پیکچرز

خلاصه: کریس گاردنر یک خرده فروش اسکنرهای پزشکی است. شرایط زندگی برای او بسیار سخت شده است. همسرش در آستانه ترک اوست. وضع مالی بسیار بدی دارد و به همین دلیل هر لحظه ممکن است صاحبخانه اش او را از خانه بیرون کند. خرج و مخارج فرزندش کریستوفر نیز بسیار بالا است. او تنها یک امید دارد. استخدام در یک شرکت. شرکتی که اگر بتواند در آن استخدام شود، قادر خواهد بود دستی به سر و روی زندگیش بکشد و گرنه ….

کریس گاردنر در فیلم در جستجوی خوشبختی

کریس گاردنر در دهه 80 میلادی یک بی خانمان بود. او تواسنت با تلاش بسیار خودش به یک کارآفرین بزرگ تبدیل شود و حالا شرکت بزرگ گاردنر ریچ تحت مدیریت او به عنوان یکی از موفق ترین شرکت های بازاریابی شناخته می شود. در این فیلم افراد زیادی از بی خانمان ها بازی کردند. در واقع گروه فیلمساز با حقوق کامل و غذای روزانه یک کارگر از آنها خواستند در فیلمشان بازی کنند. ویل اسمیت برای این که بتواند روبیک یاد بگیرد از سه قهرمان اسپید کیوبینگ (روبیک سرعتی) مشورت گرفت. جیدن اسمیت که اکنون یک بازیگر است، در آن سال اولین تجربه بازیگری خود را داشت. البته در اقعیت اینگونه نبود. بلکه فرزند گاردنر یک نوزاد بود نه یک پسر پنج ساله!

جوایز فیلم The Pursuit of Happyness

این فیلم هالیوود برای ویل اسمیت جوایز زیادی را داشت. از بفتا گرفته تا جایزه انجمن بازیگران. اگر چه نامزد اسکار هم شد ولی به دنیل دی لوئیس در کسب اسکار باخت. از طرفی فیلم با استقبال خوبی هم مواجه شد و جزو پرفروش ترین ها در سال 2006 بود. به عنوان یک فیلم انگیزشی حتما این فیلم را ببینید.

بازیگران فیلم هالیوود در جستجوی خوشبختی نقش توضیحات
ویل اسمیت ویل اسمیت کریس گاردنر  شخصیت اصلی داستان
جیدن اسمیت  جیدن اسمیت کریستوفر  فرزند کریس
تاندی نیوتون  تندی نیوتون لیندا  همسر ناراضی کریس
برایان هو برایان هاو  جای تویستل  مدیر ارشد شرکت رینولدز

فیلم های انگیزشی هالیوودی

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلم های هالیوودی محسوب می شوند:

 • آسمان اکتبر October Sky: داستان این فیلم در مورد پسری به نام هومر است که به نظر تنها راه موفقیت او این است که باید همانند پدرش در یک معدن کار کند. اما او راه دیگری انتخاب می کند.
 • نقطه کور The Blind Side: این داستان در مورد کودک فقیری به نام مایکل است که به طور اتفاقی وارد خانه ای ثروتمند می شود و سرنوشتش تغییر می کند.
 • دستان شفابخش Gifted Hands The Ben Carson Story: داستان این فیلم نیز در مورد یک جراح مغز و اعصاب است که توانست در دنیای علم پزشکی کشفیات زیادی داشته باشد.

37- دزدان دریایی کارائیب Pirates of the Caribbean

لیست بهترین فیلم های هالیوود

دزدان دریایی برای الیزابت و ویل ماجراهای زیادی ایجاد می کنند به همین دلیل ویل به کمک شخصی به نام جک اسپارو درصدد است تا الیزابت را نجات دهد.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم دزدان دریایی کارائیب را میگه:

فانتزی ترین فیلم اکشن قرن بیست و یکم تا به امروز مجموعه فیلم های هالیوودی دزدان دریایی کارائیب است. به قدری عناصر فیلم از جلوه های ویژه و فناوری های کامپیوتری استفاده کرده است که تهیه کنندگان تصمیم گرفتند شرکت تولید کننده آن را به کمپانی والت دیزنی (که بیشتر انیمیشن می سارد) بسپارند.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2003 فانتزی-ماجراجویی-اکشن 143 گرو وربینسکی والت دیزنی
2006 فانتزی-ماجراجویی-اکشن 150 گرو وربینسکی والت دیزنی
2007 فانتزی-ماجراجویی-اکشن 167 گرو وربینسکی والت دیزنی
2011 فانتزی-ماجراجویی-اکشن 137 راب مارشال والت دیزنی
2017 فانتزی -ماجراجویی-اکشن 129 یواخیم رانینیگ والت دیزنی

خلاصه: الیزابت و ویل دو جوان عاشق پیشه با خانواده هایی کاملا متفاوت هستند. اما ماجراهای خطرناکی برای آنان رخ می دهد برای همین ویل تِرنر با شخصی به نام جک اسپارو متحد می شود تا دختر محبوب خود را از شر دزدان دریایی نجات دهد. البته پشت تمام این وقایع یک گنج نفرین شده وجود دارد.

 حقایق جالب مجموعه فیلم دزدان دریایی کارائیب

جانی دپ به خاطر اینکه در هنگام فیلمبرداری پوستش چروک نشود از ماسک ها و عینک های متعدد و بزرگی استفاد می کرد. جانی دپ اصلا خوب نمی توانست شمشیرزنی کند. در واقع او در بین بازیگران اصلی فیلم هالیوود دزدان دریایی کارائیب جزو بدترین شمشیرزن ها محسوب می شود. کایرا نایلی (بازیگر شخصیت الیزابت) بعدها اظهار کرد که فکر می کرد پس از مدت کمی از پروژه اخراج خواهد شد. چرا که حس می کرد خوب بازی نمی کند! اما او یکی از بازیگران مهم فیلم هالیوود دزدان دریایی کارائیب شد. جانی دپ دوست داشت که در گریم خود دستکاری کند. مثلا نمی خواست بینی داشته باشد و قصد داشت به جایش فلفل بگذارد که مسئولان فیلم این پینشهاد احمقانه را رد کردند! بازیگر شخصیت آنجلیکا (یعنی پنه لوپه کروز که اتفاقا جایزه اسکار هم برده) دو ماه تمام به تمرین شمسیرزنی پرداخت. اما چند روز قبل از شروع فیلمبرداری، اعلام کرد که باردار است و پزشکان او را از تحرک زیاد برحذر داشته اند. به همین دلیل کارگردان این فیلم هالیوود از خواهر او که شباهت بسیار زیادی به او دارد استفاده کرد!

آیا فیلم فانتزی و ماجراجویانه Pirates of the Caribbean را ببینیم؟

دزدان دریایی کارائیب بدون شک فانتزی ترین فیلم قرن بیست و یکم است. قطعا فیلم های فانتزی دیگری نیز دیده ایم اما ایده و سبک این فیلم خاص است. اگر به سبک فانتزی و ماجراجویانه علاقه دارید حتما این فیلم را ببینید. دزدان درایی کارائیب جزو بهترین فیلم های هالیوود دوبله فارسی محیسوب می شود.

 بازیگران فیلم دزدان دریایی کارائیب نقش توضیحات
Johnny Depp جانی دپ  جک اسپارو یک دزد دریایی عجیب و غریب!
جفری راش جفری راش باربوسا کاپیتان مروارید سیاه
کایرا نایلی  کایرا نایلی  الیزابت دختر فرماندار ودربی سوان، الیزابت از کودکی شیفته دزدان دریایی بوده است!
کوین اوکانر کوین مک نالی  جوشامی گیبس  دوست جک اسپارو

فیلم های ماجراجویی هالیوودی

فیلم های زیر نیز جزو فیلم های هالیوودی فانتزی و بهترین فیلم های هالیوود جنگی هستند:

 • ارباب حلقه ها بازگشت پادشاه The Lord of the Rings: The Return of the King: فرودو به سمت کوه نابودی می روند اما از اینکه راه درستی می روند مطمئن نیستند.
 • مومیایی The Mummy: ریچارد که در مصر به غارت اشیای عتیقه مشغول است. او به طور اتفاقی یک مومیایی پیدا می کند.
 • سریال بادبان های سیاه Black Sail: این سریال تاریخی درمورد یک گروه از دزدان درایی است که در یک جزیره بی نام و نشان حضور دارند.

38- رودخانه مرموز Mystic River

دانلود بهترین فیلم های هالیوود

جسد دختر جیمی پیدا شده است. شواهد و قراین مشخص است که دیو بویل دوست دوران کودکی جیمی این کار کرده است. جیمی برای انتقام نزد دیو می رود اما…

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم رودخانه مرموز را میگه:

کلینت ایستوود در ابتدای هزاره سوم یکی از بهترین فیلم های هالیوود را ساخت. رودخانه مرموز اثری درام و معمایی از این کارگردان بزرگ هالیوودی است که جزو بهترین آثار او نیز به شمار می آید. این فیلم هالیوود بر اساس رمان مشهوری به همین نام نوشته دنیس لهان است که اتفاقا با همین رمان نیز به عنوان یک نویسنده مستعد معروف شد.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2003 رازالود تریلر درام 137 کلینت ایستوود مالپاسو پروداکشنز

دیو بویل فردی است که به شدت منزوی شده و آسیب های روانی زیادی دارد. دیو روزی مشاهده می کند که یک بچه دزد، قصد دارد دختری را بدزد. به همین دلیل خاطرات کودکی خودش در ذهنش تداعی می شود. جسد آن دختر پیدا می شود و همه شواهد و قراین نشان دهنده این است که دیو دختر را کشته است. پدر آن دختر که اتفاقا در کودکی دوست صمیمی دیو بوده برای انتقام خون دخترش سراغ دیو می آید. اما آیا واقعا دیو آن دختر را کشته؟

نکات جالب در مورد فیلم رودخانه مرموز

به نظر فیلم هیس دخترها فریاد نمی زنند از این فیلم الهام گرفته باشد. از آنجاییکه بوستون یکی از شهر های آمریکاست که ایستوود برای ساخت فیلم های رازآلود به آن علاقه دارد، این فیلم هالیوود در آنجا فیلمبرداری شد. هر چند که برای تهیه کنندگان هزینه زیادتری تا لس آنجلس داشت. در سکانس ابتدایی فیلم هالیوود رودخانه مرموز، فرد کودک دزد انگشتری دارد که فقط کشیشان آن ها را در دست می گیرند. این موضوع با اعتراض کلیسا همراه شد. جالب است بدانید موسیقی و گویندگی تریلر فیلم نیز بر عهده خود کلینت ایستوود بود.

چرا فیلم Mystic River را پیشنهاد می کنید؟

این فیلم هالیوودی در سال 2003 برنده جایزه اسکار و گلدن گلوب برای بهترین بازیگر نقش اول و بهترین بازیگر مکمل مرد شد. فروش آن هم در گیشه موفق بود. این فیلم کمی بیشتر از رازآلود است! بیان مفاهیم این فیلم خلاقانه و جدید است و باید برای فهم درست آن کمی تلاش کرد! از این رو پیشنهاد می کنیم اگر به این سبک از فیلم ها علاقه دارید حتما این فیلم هالیوود را ببیید.

بازیگران فیلم الیوود رودخانه مرموز نقش توضیحات
شان پن شان پن  جیمی  تبهکار و قاتل
 تیم رابینز تیم رابینز دیو  شخصیت محوری داستان
کوین بیکن کوین بیکن شان پلیس جنایی
لاورنپس فیش بورن لارنس فیشبورن ویتی  همکار شان

بهترین فیلم های رازآلود هالیوودی

فیلم های هالیوودی زیر جزو بهترین فیلم های هالیوود اکشن و رازآلود هستند:

 •  رفته عزیزم رفته Gone Baby Gone: کنزی و گنارو دو کارآگاه هستند که یک پروننده را بررسی می کنند. اما این پرونده به اندازه کافی زندگی شخصی آنها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.
 • خفتگان Sleepers: چهار نو جوان به طور اتفاقی باعث ضربه زدن به یک پیرمرد می شوند. به همین دلیل آنها به مراکز پرورشی فرستاده می شوند. اما در آنجا نیز مشکلات خاص خودشان را دارند.
 • زندانی ها Prisoners: در روز شکر گذاری کلر که برای مهمانی به خانه همسایه اش رفته است، متوجه می شود که فرزند خودش و فرزند همسایه به طور ناگهانی ناپدید می شوند.

39- دورافتاده Cast Away

لیست بهترین فیلم های هالیوود

یک هواپیمای مسابرفری بر فراز اقیانوس سقوط می کند. چاک که یکمکی از سرنشینان این هواپیما است خودش را به جزیره ای متروک می رساند و 4 سال در آنجا زندگی می کند!

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم دورافتاده را میگه:

فیلم هالیوود دور افتاده یکی از شاهکارهای رابرت زمیکس (کاگردان مطرح هالیوود) است که که بعد از فیلم فارست گامپ دومین فیلم برتر او در کارنامه اش محسوب می شود. این فیلم بر روی اکثر فیلم های حماسی یا ژانر بقای پس از خودش تاثیر گذاشت. سقوط در یک جزیره ناشناخته در سریال هایی مانند لاست نیز درونمایه اصلی داستان است.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2000  بقا 144 رابرت زمیکس پلی تون

خلاصه: چاک نولاند در یک شرکت پستی بین المللی کار می کند. به اقتضای شغلش او همواره در سفر است و باید بهره وری انبارهای شرکت در مناطق مختلف را تحلیل کند. در یکی از این سفرها یک صاعقه به هواپیما می خورد و هواپیما بر فراز اقیانوس آرام سقوط میکند. پس از تلاش های بسیار چاک خودش را به یک جزیره می رساند. جزیره ای متروک و خالی از سکنه. تلاش های چاک برای مطلع ساختن هواپیماهایی که بر فراز جزیره می گذرند نتیجه ای ندارد و او تصمیم می گیرد خود را با زندگی در جزیره هماهنگ کند. تنها دوست او در جزیره توپ والبیالش است و …

درباره فیلم هالیوود دورافتاده

این فیلم هالیوود در جزه ای از مجمع الجزایر فیجی تصویربرداری شده است. داستان این فیلم واقعی است اما نه به این شکل. این فیلم به نظر اقتباسی امروزی از داستان هایی است که در مورد کشف قاره آمریکا اتفاق افتاده است. می توان آن را الهام گرفته از رمان رابینسون کروزوئه نیز دانست. اما بیشتر از همه اتمالا فیلم روایتی جدی از زندگی یک فراری اسکاتلندی به نام الکساندر سلکرک است که 4 سال در یک جزیره متروک زندگی کرده است و به طور اتفاقی نجات می بیاد. البته داستان زنگی او به قرن 18 میلادی بر می گردد. اما شکی نیست که این داستان برای خیلی از ماجراجویان مخصوصا در ابتدای کشف آمریکا افتاده باشد.

آیا فیلم هالیوودی Cast Away را ببینیم؟

بازی خوب تام هنکس و موسیقی دلهره آور فیلم در سال 2000 مورد تمجید قرار گرفت. حقیقتا این فیلم کلاس درس برای فیلم های و سریال های با ژانر بقا بود. همانطور که اشاره شد اغلب فیلم های با ژانر بقا از این فیلم هالیوودی الهام گرفتند. به همین دلیل توصیه می کنیم حتما این فیلم هالیوود را ببینید.

بازیگران فیلم دوذافتاده نقش توضیحات
تام هنکس تام هنکس  چاک نولاند  شخصیت اصلی داستان
هلن هانت هلن هانت کیلی  معشوقه چاک
نیک کاساوتییس نیک کاساوتییس  استن  دوست چاک
لاری وایت  لاری وایت بتینا  کارمند پست

فیلم های هالیوودی با موضوع ترس و بقا

فیلم های هالیوودی زیر جزو بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر هستند:

 • همه چیز از دست رفته All Is Lost: مردی در یک قایق بادبانی در وسط اقیانوس هند گم شده است و تمام وسایل ارتباطیش نیز از کار افتاده اند.
 • رابینسون کروزو Robinson Crusoe: رابینسون پس از قتل یکی از دوستانش از کشتی فرار می کند. او پس از شنا کردن به یک جزیره متروکه می رسد.
 • زندگی پای Life of Pi: مردی جوان که در دریا آواره و تنها گیر افتاده است متوجه می شود که در قایقش یک همسفر دارد. همسفر او یک ببر وحشی است.

40- تقریباً مشهور Almost Famous

بهترین فیلم های هالیوود از نگاه تماشاگران

یک نویسنده نوجوان باید اولین مقاله اش را در یک مجله موسیقی چاپ کند. به همین دلیل با گروه موسیقی استیل واتر همراه می شود.

محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم تقریبا مشهور را میگه:

یکی از بهترین و جالب ترین فیلم های هالیوودی در سبک کمدی درام و البته تاریخی، فیلمی به کارگردانی کامرون کرو است که آن را می توان در ژانر اتوبیگرافیک نیز قرار دارد. چرا که در زمان جوانی کامرون کرو برای مجله رولینگ استون کار می کرد. این فیلم در سال 2000 مورد تحسین منتقدین و کارشناسان سینما قرار گرفت.

سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
2000 درام کمدی تاریخی 122 کامرون کرو کلمبیا پیکچرز

خلاصه: این فیلم در دهه 70 میلادی روایت می شود. ویلیام میلر نوجوانی عشق موسیقی راک است که توانسته با تلاش بسیار در مجله معروف رولینگ استون به عنوان نویسنده فعالیت کند. او در اولین ماموریت خود در مجله باید با گروه معروف و البته جدید استیل واتر همراه شود و در مورد تور آن ها یک گزارش مفصل تهیه کند تا در مجله چاپ شود. تجربه حضور در کنار این همه هنرمند که یکی از آرزوهای ویلیام بود تجربه ای خارق العاد ای برای او است اما …

حقایق و نکات جالب فیلم هالیوودی تقریبا مشهور

همان طور که اشاره شد این فیلم به گونه ای روایت زندگی خود کامرون کرو نیز هست. تقریبا او دوران جوانی خود را به تصویر کشیده است. در کل این فیلم، بیش از 50 آهنگ نواخته می شود. جالب است بدانید برخی از این آهنگ ها نوشته شده توسط خود کامرون کرو و همسرش سابقش هستند. واقعا در دهه 70 میلادی یک گروه راک اند رول به نام استیل واتر وجود داشت. اما این فیلم هالیوود ربطی به آن گروه ندارد.

آیا فیلم Almost Famous ارزش دیدن دارد؟

این فیلم هالیوود توانست جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی را در سال 2000 به دست آورد. البته برای بهترین بازیگر زن مکمل (این فیلم هالیوود دو بازیگر نقش مکمل دارد) و بهترین تدوین بهترین صدا در جشنواره های مختلف مورد تمجید قرار گرفت. به عنوان یک فیلم موزیکال و جذاب توصیه می کنیم حتما این فیلم هالیوود را ببینید.

بازیگران فیلم تقریبا مشهور نقش توضیحات
فرانسس مک دورمند فرانسس مک دورمند  الانی میلر  مادر ویلیام
کیت هادسون کیت هادسون  پنی لین  خواننده گروه راک
بیلی کرودآپ بیلی کرودآپ راسل هاموند  گیتاریست
پاتریک فیوگیت  پاتریک فیوگیت  ویلیام میلر  شخصیت اصلی داستان و نویسنده مجله رولینگ استون

 فیلم های مشابه فیلم تقریبا مشهور

فیلم های زیر جزو بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر هستند که از نظر محتوا شبیه به تقریبا مشهور هستند:

 • قایقی که راک پخش می‌ کرد The Boat That Rocked: این فیلم داستان واقعی یک ایستگاه رادیویی است که موسیقی راک و پاپ را به طور غیرقانونی پخش می کنند. آنها از داخل قایق این کار را انجام میدهند!
 • اوقات خوش در ریجمونت های Fast Times at Ridgemont High: داستان این فیلم در مورد چند نوجوان است که برای تفریح به کالیفرنیا می روند. آنها قصد دارند در این سفر به ماجراجویی های خود نیز بروند.
 • مات و مبهوت Dazed and Confused: گروهی از نوجوانان قصد دارند آخرین روز دبیرستان خود را جشن بگیرند. اما آنها به هاندازه کافی خرابکاری می کنند!

پاسخ به پرسش های شما در مورد بهترین فیلم های هالیوودی

 • کدام فیلم از لیست بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر به کارگردانی مارتین اسکورسیزی است؟
  فیلم مرد ایرلندی جدیدترین اثر مارتین اسکورسیزی است.
 • آیا فیلم خیابان آواز موزیکال است؟
  بله، این فیلم درژانر موزیکال ساخته شده است.
 • آیا در لیست بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر فیلمی سیاسی هم هست؟
  بله، فیلم معاون یک فیلم سیاسی و بیوگرافی محسوب می شود.
 • آیا داستان فیلم بازی تقلید واقعی است؟
  بله، دقیقا به همین شکل که در فیلم روایت، می شود این اتفاق افتاده است.
 • کدام فیلم از لیسی بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر با بازی برد پیت است؟
  مانیبال یکی از فیلم هایی است که برد پیت در آن نقش آفرینی کرده است.
 • آیا در لیست بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر انیمیشن نیز وجود دارد؟
  بله انیمیشن زیبای آپ یا بالا یکی از بهترین انیمیشن های دو دهه گذشته است.
 • آیا فیلم آواتار چند قسمتی است؟
  قرار ایت قسمت های دوم و سوم آن به ترتیب سالهای 2022 و 2024 اکران شود.
 • ترتیب لیست بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر بر چه اساسی است؟
  ما این فیلم ها را بر اساس سال مرتب کرده ایم.
 • چرا در این لیست فیلم جوکر قرار ندارد؟
  ما در مقالات دیگری از میزبان فا مگ فیلم های مختلف دیگری را معرفی کردیه ایم که جوکر نیز جزو آنها است.
 • کدام یک از فیلم های هالیوودی در این لیست برنده جایزه بوده اند؟
  تقریبا تمامی فیلم های هالیوودی معرفی شده در این نقد و بررسی برنده یا نامزد دریافت جایزه بوده اند. فیلم ارقام پنهان در 31 بخش مختلف جوایزی دریافت نموده، حصارها نامزد 4 جایزه اسکار، بروکلین بیش از 50 بار نامزد دریافت جازه شد، 30 دقیقه پس از نیمه شب عنوان بهترین فیلم انجمن منتقدین آمریکا را کسب کرد همچنین در سال 2012 توانست جایزه اسکار بهترین فیلنمامه غیراقتباسی را از آن خود کند. فیلم آرتیست در سال 2011 بسیار متفاوت و البته خوش درخشید و توانست بیش از ده ها جایزه را از گلدن گلوب، بتفا و اسکار کسب کند. سایر فیلم های ذکر شده در این نقد و بررسی نیز از بهترین فیلم های هالیوودی چند سال اخیر هستند.
 • معیار انتخاب بهترین فیلم های هالیوددی در میزبان فا مگ چیست؟
  در انتخاب فیلم های هالیوودی این لیست شاخص های مختلفی از جمله میزان محبوبیت فیلم های هالیوودی از نگاه کاربران، نظریه منتقدین، فیلم های هالیوودی برنده جایزه، فیلم های کارگردانان مطرح، امتیازات وب سایت های نقد و بررسی فیلم و سریال همچون IMDB، متاکریتیک و راتن تومیتوز در نظر گرفته شده است.

فیلم هالیوود در سال های اخیر توانسته توجه مردم از سرتاسرتا دنیا را به خود جلب کند. فیلم های هالیوودی در ژانرهای مختلفی تولید و اکران می شوند. بر همین اساس بررسی تمامی فیلم های ساخته شده در دنیای هالیوود و انتخاب آن ها کار چندان ساده ای نیست و از طرفی تمامی فیلم های هالیوود ارزش دیدن ندارند. بر همین اساس لیستی شامل 30 مورد از بهترین فیلم های هالیوود در سال های اخیر را تهیه کرده ایم این لیست شامل بهترین فیلم های هالیوود از نگاه تماشاگران و بهترین فیلم های هالیوود دوبله فارسی هستند. اگر به ژانر خاصی نیز علاقه دارید در میان این لیست می توانید به بهترین فیلم های هالیوود عاشقانه و اکشن و فانتزی نیز اشاره شده است. فیلم های آواتار، مریخی، ارقام پنهان و مرد ایرلندی بهترین فیلم های هالیوود از نگاه تماشاگران شناخته شده اند. این فیلم ها در اغلب جشنواره های معتبر فیلم توانسته اند جوایز زیادی را به دست بیاورند. ما در مقالات مختلف در مجله خبری میزبان فا مگ بهترین فیلم های هالیوود اکشن، بهترین فیلم های هالیوود ترسناک، بهترین فیلم های هالیوود عاشقانه، جنگی و حتی فیلم های هالیوودی فانتزی را معرفی کرده ایم. شما می توانید با مراجعه به سایت های معتبر دانلود فیلم و سریال بهترین فیلم های هالیوود دوبله فارسی را دانلود کرده و از تماشای آنها لذت ببرید. اما قطعا شما نیز فیلم های زیادی را دیده اید که آنها را جزو بهترین فیلم های هالیوودی می دانید. خوشحال می شویم در پایین همین مقاله آنها را با ما به اشتراک بگذارید.

محتوای تیمی کار شده

تیم تحریریه میزبان فا با تحقیقات گسترده بهترین عناوین آموزشی و نقد و بررسی را گردآوری کرده سپس تحقیقات کل اعضای گروه به رشته تحریر در می آید تا جزئیات، چالش های ذهن مخاطب را برطرف کنند. عرفان اسدی نتیحه تحقیقات را تالیف کرده و داوود صادقی موضوعات را با نگاه ریزبینانه خود مورد بررسی قرار داده و آن را به صورت یک ویدیوی هیجان انگیز ارائه می دهد. محدثه اسماعیلی با تکنیک های تولید محتوا روز دنیا، محتوای مقاله را مورد ارزیابی نهایی قرار داده و تکمیل می کند و خروجی نهایی به کاربران شبکه های دیگر نیز ارائه می شود. اثری که مطالعه کردید حاصل تلاش شبانه روی یک تیم قدرتمند با نظارت بسیار دقیق و راهنمایی های علی یزدان پرست است او هر روز محتوای تیمی را با جدیدترین الگوریتم های سئو مورد بازنگری و ویرایش قرار می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا