شبکه های اجتماعی

بهترین نوع اکانت برای کسب و کار در اینستاگرام چیست؟

اکانت بیزینس اینستاگرام

استفاده از رسانه های اجتماعی نظیر اینستاگرام می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اگر هدف کاربران در استفاده از این شبکه اجتماعی کسب درآمد باشد، نیاز است یک سری ویژگی ها برای مدیریت بهتر رفتار مشتریان و افزایش فروش به لیست قابلیت های اینستاگرام افزوده شود. بیزینس اکانت اینستاگرام به دلیل ارائه ابزارهای بیشتر برای آنالیز، تبلیغات و… از سوی اینستاگرام به کسب و کارها پیشنهاد می شود. اگر می خواهید بدانید بیزینس اکانت اینستاگرام چیست و مزایا و معایب اکانت بیزینس اینستاگرام کدامند؟ ما را تا انتها همراهی کنید. در این آموزش نمایه کسب و کار اینستاگرام را به طول کامل تشریح خواهیم کرد.

عناوین مطرح شده در این مقاله:

بیزینس اکانت اینستاگرام چیست؟

بیزینس اکانت تحت عناوین دیگری همچون نمایه کسب و کار اینستاگرام نیز شناخته می شود. در واقع نمایه کسب و کار یک قابلیت رایگان است و توسط اینستاگرام به اکانت هایی پیشنهاد می شود که قرار است حسابشان به عنوان مشاغل و کسب و کارهای تجاری شناخته شود. در واقع صاحبان این پیج ها می خواهند با اکانت تجاری خود در اینستاگرام کسب درآمد کنند. بیزینس اکانت اینستاگرام نسبت به اکانت های شخصی گزینه های بیشتری نظیر تجزیه و تحلیل رفتار مشتریان، گزینه های تماس، تبلیغات و… ارائه می دهد.

تمامی شبکه های اجتماعی به دنبال عرضه بسترهایی هستند که کاربران و مشاغل بتوانند به بهترین شیوه برای کسب و کارهای خود تولید محتوا کنند. یک سرویس خوب باید ابزار سنجنش بازخورد خوبی از مخاطبین داشته باشد تا بتوان به کمک آن رفتار مخاطب را برای افزایش فروش تجزیه و تحلیل کرد. اینستاگرام یکی از این سرویس هاست که با امکان تبدیل اکانت شخصی به اکانت تجاری اینستاگرام این قابلیت را برای کسب و کارها فراهم آورده است.

انواع اکانت در اینستاگرام

به طور کلی سه نوع اکانت در اینستاگرام می توان ایجاد کرد:

 • اکانت شخصی (Personal Account)
 • اکانت تجاری (Business Account)
 • اینفلوئنسر (Creator Account)

جدول مقایسه انواع اکانت های اینستاگرام

امکانات Personal Account Business Account Creator Account
حریم خصوصی خصوصی یا عمومی فقط عمومی فقط عمومی
گزینه های تماس با ما خیر بله بله
آنالیز و تحلیل خیر بله بله
امکان مدیریت پیام های دریافتی دایرکت خیر بله بله
انتشار خودکار خیر بله خیر
افزودن دکمه قرار ملاقات یا رزرواسیون به پروفایل خیر بله خیر
محتوای مارک دار خیر خیر بله
تبلیغ برند خیر بله بله
مشاهده محتوا در فیس بوک خیر بله بله
مشاهده تحلیل فالو یا آنفالو خیر خیر بله
تبلیغات روی اینستاگرام خیر بله بله

امکانات اکانت تجاری اینستاگرام چیست؟

با تجاری کردن اکانت اینستاگرام امکانات بیشتری برای مدیریت بهتر مشتریان و افزایش فروش محصولات و خدمات خود در اختیار خواهید داشت. ابزارها و امکاناتی که اکانت تجاری اینستاگرام در اختیار کاربران خود قرار می دهد به شرح زیر است:

 1. دکمه contact (تماس با ما)
 2. دکمه Promotions (پست های تبلیغاتی)
 3. Insights (ابزار آنالیز پست ها و مخاطبین)

قابلیت های بیزینس اکانت اینستاگرام

1- نحوه گذاشتن call در اینستاگرام

دکمه contact (تماس با ما): این دکمه اطلاعات تماس نظیر شماره تماس، آدرس ایمیل و موقعیت جغرافیایی کسب و کار شما را در اختیار مخاطبین قرار می دهد. با افزودن این گزینه به پروفایل تجاری خود کاربران به سه قابلیت دسترسی پیدا می کنند.

نکته: اگر در هنگام تبدیل اکانت خود به اکانت تجاری اطلاعات این بخش را تکمیل نکنید در حالت پیش فرض این دکمه در پروفایل شما ظاهر نخواهد شد.

شما می توانید پس از بیزینس اکانت کردن حساب خود با انتخاب گزینه Edit Profile در بخش contact options اطلاعات تماس خود را وارد نمایید تا این اطلاعات در پروفایل نمایش داده شود.

 • Get Directions: آدرس شرکت یا محل کار کسب و کارها در این قسمت قرار گرفته است.
 • Call: با انتخاب این گزینه کاربر به شماره های پشتیبانی شرکت دسترسی پیدا می کند.
 • Email: آدرس ایمیل رسمی شرکت جهت ارتباط های رسمی در این بخش قرار دارد.

2- تبلیغ حرفه ای محصولات در اینستاگرام یا پروموت

دکمه Promotions (پست های تبلیغاتی): همانطور که مشاهده می کنید اکانت تجاری اینستاگرام از نظر ظاهری تفاوت هایی با اکانت شخصی اینستاگرام دارد. به عنوان مثال:

 • در اکانت های تجاری در کنار Edit profile گزینه Promotions اضافه شده است.
 • قابلیت promote کردن یا همان ایجاد پست های تبلیغاتی در اکانت های تجاری اینستاگرام قابل دسترسی است. شما به کمک این قابلیت می توانید محصولات و خدمات خود را در قالب پست های تبلیغاتی به کاربران معرفی کنید.
 • قابلیت Promotions اینستاگرام گزینه ها و ویژگی های مختلفی در اختیار کاربران خود قرار می دهد. به عنوان مثال شما می توانید یک پست تبلیغاتی پروموت همراه با لینک وب سایت خود تولید کنید. در این صورت کاربران می توانند از طریق لینک به صورت مستقیم به سایت شما هدایت شوند.

نکته: برای تولید پروموشن حتما نیاز به یک اکانت تجاری دارید. همچنین داشتن یک اکانت فیسبوک متصل به اکانت تجاری اینستاگرام لازمه استفاده از قابلیت Promotions اینستاگرام است.

3- تحلیل آماری اینستاگرام

Insights (ابزار آنالیز پست ها و مخاطبین): یکی دیگر از مواردی که در حساب های تجاری اینستاگرام قابل مشاهده است و این حساب را از دیگر انواع حساب های اینستاگرام متمایز می کند ابزار Insights است.

 • ابزار Insights به شما کمک می کند در مورد دنبال کنندگان پیج و افرادی که با بیزینس شما در ارتباطند اطلاعات بیشتری کسب کنید.
 • می توانید بفهمید کدام پست ها و داستان ها بازدید بیشتری داشته اند.
 • این آیکن در بالا سمت راست صفحه به شکل یک نمودار نمایش داده می شود. به کمک ابزار Insights می توانید به آمار پست های خود دسترسی داشته باشید.
نکته: دقت داشته باشید آمار Insights از زمانی که پروفایل خود را به پروفایل تجاری تبدیل کنید ثبت می شود. بنابراین بلافاصله پس از تجاری کردن اکانت اینستاگرام خود آماری مشاهده نخواهید کرد.

بخش Insights شامل سه گزینه برای تحلیل و آنالیز است که در ادامه نحوه کار هر کدام را توضیح می دهیم:

 • Content: در این تب می توانید نحوه عملکرد پست ها، استوری ها و تبلیغات را مشاهده کنید. در واقع این بخش برای آنالیز استوری اینستاگرام و… بسیار کاربردی است.

تبدیل اکانت اینستاگرام به بیزینس پروفایل

 • Activity: تب activity به شما اجازه می دهد تا بفهمید چه تعداد اکانت در هر روز هفته با حساب کاربری شما ارتباط برقرار کرده اند. این به معنای بازدید پروفایل کاربری شما و تعداد کلیک وب سایت است. ویژگی Insights  فعالیت پیج شما را با هفته های قبلی مقایسه می کند.

مزایای بیزینس پروفایل اینستاگرام

 • Audience (مخاطبین): میزان رشد دنبال کنندگان را در این بخش می توان مشاهده کرد. این بخش نیز جهت آنالیز ممبر اینستاگرام، فالور و… کاربرد دارد.

فرق اکانت تجاری اینستاگرام

در عکس فوق مشاهده می کنید در فاصله زمانی 16 تا 22 فوریه تعداد 5 فالوور اضافه شده است.

مزایای بیزینس اکانت اینستاگرام

 • نمایش اطلاعات کسب و کار شما در بیو اینستاگرام
 • دسترسی به Insights اینستاگرام
 • امکان اضافه کردن دکمه تماس با ما (Contact)
 • امکان افزودن لینک به استوری های اینستاگرام
 • قابلیت ایجاد و ارسال پست های تبلیغاتی در اینستاگرام از طریق گزینه promotions

معایب اکانت بیزینس اینستاگرام

 • از آنجا که پس از تجاری کردن اکانت اینستاگرام پروفایل کاربری شما از نظر ظاهری دچار تغییراتی می شود امکان دارد برخی از دنبال کنندگان پیج شما یا افرادی که وارد حساب کاربری شما می شوند پس از تشخیص اینکه این اکانت تجاری است و با مشاهده پست های تبلیغاتی از پروفایل شما خارج شوند.
 • زمانی که اکانت شما تبدیل به یک اکانت تجاری می گردد برای تبلیغ محصولات و خدمات خود باید هزینه آن را به اینستاگرام پرداخت نمایید.
 • اکانت تجاری کسب و کار اینستاگرام شما به هیچ عنوان نمی تواند خصوصی (private) باشد و اطلاعات آن توسط هر کاربری در دسترس خواهد بود.
 • حساب های تجاری اینستاگرام در مقایسه با حساب های شخصی معمولی در صفحه اکسپلورر اینستاگرام کمتر دیده می شوند.

در این مطلب از میزبان فا مگ آموختیم اکانت تجاری اینستاگرام چیست. همچنین با قابلیت های اکانت بیزینس اینستاگرام آشنا شدیم. به عنوان صاحب حساب تجاری اینستاگرام شما می توانید آمار دقیقی از نحوه عملکرد مشتریان درباره استوری و پست های تبلیغاتی خود در طول روز دریافت کنید. درباره دنبال کنندگان خود و ارتباطشان با پست های شما اطلاعات و آمارهایی کسب کنید. همچنین اطلاعات شرکت خود نظیر شماره تماس، موقعیت، ساعت کاری و… را به پروفایل کاری خود اضافه نمایید. اگر در رابطه با مزایا و معایب اکانت بیزینس اینستاگرام سوالی دارید در بخش دیدگاه ها ثبت نمایید.

آموزش اینستاگرام

راضیه حلاج

راضیه چندین سال است که به محتواسازی علاقمند شده و به صورت حرفه ای در زمینه تولید محتوا در حال فعالیت است. او تجربیات خوبی در حوزه گرافیک نیز دارد و روز به روز در تلاش است تا سطح علمی خود را ارتقاء دهد.

نوشته های مشابه

‫13 دیدگاه ها

 1. سلام شب خوش
  توی این مقاله نوشته شده کاربر برای استفاده از اکانت تجاری اینستا باید هزینه ای پرداخت کند چدر و طور؟

  1. سلام دوست عزیز.
   برای فعالسازی و استفاده از اکانت تجاری نیاز به پرداخت هزینه ندارید. اما برای معرفی محصولات و خدمات خود از طریق پیج تجاریتان باید هزینه اون را به اینستاگرام پرداخت کنید. پلن قیمت ها در بخش promotions قابل دسترسی و مشاهده است. اما برای مشاهده آن لازم است آی پی تون رو تغییر دهید و به اکانت فیس بوکتون متصل شوید.

 2. سلام
  اگه نخواهیم از تبلیغات قسمت promotion استفاده کنیم آیا اینستاگرام میتونه دسترسی به پیج ما رو محدود کنه تا به خوبی دیده نشیم ؟

  1. عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
   ممنون از توضیحات جامع و کاملتون
   نحوه استفاده از promote رو میفرمایید؟
   با تشکر

 3. سلام . من پیجم رو تجاری کردم ولی برا یه عکس جواب میده و برا یه عکس جواب گو نیست ( ریچ و ایمپرشن رو نشون نمیده ) چکار باید بکنم؟

  1. عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
   ممنون از توضیحات جامع و کاملتون
   نحوه استفاده از promote رو میفرمایید؟
   با تشکر

  2. سلام ،اگر وارد پیج شخصی شویم که تجاری نیست و پست هایش را مشاهده نکنیم و خارج شویم متوجه خواهد شد که وارد پیجش شده ایم

   1. سلام دوست عزیز خیر اگر پست و استوری های پیج رو مشاهده نکنید متوجه نمیشن

 4. سلام وقت بخیر
  من اکانت خودم رو از حالت تجاری به شخصی برگردوندم ولی الان میخوام دوباره تجاری کنم اما گزینه سوییچ بیرنس نداره
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 5. سلام
  وقت بخیر
  من پروموت رو انحام دادم فقط الان مشکلی که دارم داخل ستینگ و بعد داخل بیزنس و بعد داخل گزینه promotion payments که میشم یکجا برای من نوشته Amount spent که هی داره به میلغ اضافه میشه و پاینش یک کزینه ابی رنگ داره pay now که احساس میکنم حدا از پول پروموت داره در مورد یک چیزی منو هی بدهکار میکنه و میگه پرداخت کنین اون رو چه حوری باید متوقف کنم یا کلا چی هست ؟ هی داره اضافه میشه به مبلغ پرداختیم یکجورایی ترسیدم!

 6. پیج من شخصی وبازبود.یعنی عمومی..کپی نکردم.ومحتواهااصل بود.لذاازطرف اینستاواجدشرایط استفاده ازابزارهاوداشبوردشدم.وحتی برای اگهی پستهام بهم مبلغی بامدت محدودمیدادولی میخواستم پستموتبلیغ کنم.نمیشدومیگفت روش پرداخت رامعلوم کنیدوهمه مراحل راتکمیل میکردم.ولی درروش پرداخت میگفت نتوانستیم درخواست شماراانجام دهیم.وبعدازمدتی میگفت برای استفاده ازمثلا۱۰۰۰دلار.۲۵۰۰دلارپرداخت کنیدولی بازهم روشی نمیدادوبنده گاهاازانفالویاب استفاده میکردم تاانفالوکنم.البته انفالوکنندگان.راانفالومیکردم.هفته.ای ۳۰تا..بهرحال.پیجمومعلق کردوباثبت مراحل وارسال کدهنوزپیجم برنگشته..البته اینستاگرام بجزبرای کسانیکه فعالیت اقتصادی دارندمحلی برای فسادوفحشامیباشدمثلاشماعکس سردارسلیمانی راپست کنیدحذف میکندولی برهنگی.وفحشاراپست کنیداستقبال میکندلذااینستاگرام مردم راکنترل میکندمخصوصاکسانیکه خیانت میکنندرادوست داردولی درکل اطلاعات مردم.رابه سرویسهای امریکامیدهد.طبیعیه.ولی برنامه شخصیه.واجتماعی باقانون یکسان برای همه نیست.براساس نظرات ودلخواه صاحبانش است.پیشنهادم اینه هرکسی کاری نداره.الکی پیج درست نکنه.واصلاواردش نشه.جزاینکه منافی خانواده هاراتخریب نکنه.کاردیگه نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا