آموزش

آموزش شکستن قفل درایو بیت لاکر

در آموزش های قبلی از میزبان فا مگ به طریق رمزگذاری روی درایو ویندوز و نحوه کار با BitLocker پرداختیم و به طور کامل در مورد قابلیت bitlocker در ویندوز صحبت کردیم. تصور کنید به هر دلیلی رمز درایو قفل گذاری شده خود را فراموش کرده باشید در چنین شرایطی شکستن قفل درایو بیت لاکر به ذهن می رسد. در این آموزش قصد داریم به طریقه بدست آوردن پسورد bitlocker بپردایم.

آموزش بیت لاکر در ویندوز 10  برداشتن قفل درایو در ویندوز 10

بدست آوردن پسورد bitlocker

هنگام رمزگذاری درایو ویندوز یک فایل متنی شامل کدی تحت عنوان Recovery Key به شما ارائه شد که روی سیستم خود ذخیره نمودید. در واقع ذخیره این فایل از مراحل الزامی در رمزگذاری درایو است پس با یک جستجوی ساده روی سیستم می توانید این فایل را بیابید.

در صورتیکه رمز ورود به درایو لاک شده را فراموش نمودید می توانید از این کد جهت ایجاد دسترسی به درایو به صورت زیر استفاده نمایید.
 1. روی درایو دابل کلیک نمایید تا پنجره دریافت رمز ظاهر شود. یا روی آن راست کلیک نموده گزینه Unlock Drieve را انتخاب کنید.
  شکستن رمز bitlocker
 2. روی گزینه More Options کلیک نمایید.
  حذف قفل bitlocker
 3. در کادر باز شده دو گزینه می بینید. روی Enter Recovery Key کلیک نمایید.
  • Fewer options: به عنوان یک کولپس گزینه های موجود در پنجره را باز و بسته می کند.
  • Enter Recovery Key: در این قسمت می توانید کد ریکاوری خود را وارد کنید. 
 4. بدست آوردن پسورد bitlocker

 5.   به منظور شکستن قفل درایو بیت لاکر، کدی که قبلا در یک فایل متنی ذخیره نموده بودید را کپی نموده  و در کارد  recovery key وارد کنید.
  برداشتن قفل درایو در ویندوز 10هنگام فراموش كردن رمز bitlocker حتما می بایست به کد ریکاوری خود دسترسی داشته باشید. این همان کد ریکاوری است که موقع رمزنگاری درایو به صورت یک فایل متنی روی سیستم شما ذخیره شد. در صورتی که این کد را نداشته باشید با تکنیک مذکور قادر به رمزگشایی درایو خود نخواهید بود.
 6. در نهایت روی دکمه Unlock  کلیک کنید.
  حذف قفل bitlocker

سپس درایو آنلاک و قفل درایو ویندوز برداشته خواهد شد. اکنون می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

نکات مهم در شکستن قفل درایو ویندوز

 • حتما می بایست به فایل حاوی recovery key دسترسی داشته باشید.
 • در صورتی که این کد را ندارید می توانید فایلی تحت عنوان bitlocker recovery key.txt را جستجو کنید.
 • پس از رمزگشایی درایو آنلاک شده و دیگر هنگام ورود از شما درخواست رمز نخواهد داشت. در صورت نیاز به ارتقاء سطح امنیت، پس از رمزگشایی توصیه می شود رمز دیگری روی درایو تنظیم نمایید. و البته آن را بخاطر بسپارید.

در این آموزش از میزبان فا مگ سعی کردیم که تکنیکی برای زمان فراموشی رمز بیت لاکر ویندوز ارائه کنیم. شکستن قفل درایو بیت لاکر بدون داشتن کد ریکاوری امکان پذیر نیست پس آن دسته از اشخاصی که روی درایو ویندوز خود رمز عبور درج کرده اند در مرحله اول می بایست فایل متنی مربوط به recovery key خود را بیایند. سپس بر اساس آموزش بالا نسبت به شکستن قفل درایو ویندوز اقدام نمایند.

برچسب ها

محدثه اسماعیلی

بیش از 4 سال است که با وردپرس کار می کند و پس از آن به کسب اطلاعات در ابعادی وسیع تر پرداخت و توانست در حوزه هایی چون هاستینگ، سئو و محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز گوگل گام بردارد. او اکنون به عنوان علاقمند به مباحث تحت وب و سئو به تیم تحریریه میزبان فا کمک رسانی می کند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن