شبکه های اجتماعی

آموزش نحوه ساخت کانال در واتساپ

یکی از اصلی ترین سوالاتی که همواره توسط کاربران پیامرسان واتساپ مطرح می شود این است که چگونه با استفاده از قابلیت های این پیامرسان شرایطی را فراهم کنند تا در گروه واتساپ فقط ادمین پیام دهد؟ در واقع این قابلیت تنها برای کانال ها امکان پذیر است. در نتیجه در بیشتر پیامرسان های موجود افراد تنها اقدام به ساخت کانال در پیامرسان خود می نمایند. اما در واتساپ شرایط به این شکل نیست. در این پیامرسان افراد می توانن از طریق تغییر گروه به واتساپ به این امکان دست پیدا کنند. در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم نحوه ساخت کانال در واتساپ را به شما آموزش دهیم. در صورتی که تمایل دارید با روش ساخت کانال در واتساپ بیشتر آشنا شوید و همچنین بدانید که چطور در گروه واتساپ فقط ادمین پیام دهد تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. 🙂

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

چگونگی ساخت کانال در واتساپ

امکان ساخت کانال یکی از اصلی ترین قابلیت هایی است که به طور معمول کاربران پیامرسان های مختلف به دنبال آن هستند. برخی از پیامرسان ها به صورت مستقیم به شما این امکان را می دهند تا بتوانید یک کانال ایجاد نمایید، اما برخی از پیامرسان ها از جمله واتساپ امکان ساخت کانال را به صورت مستقیم برای کاربران خود فراهم نکرده اند. در چنین شرایطی افراد برای اینکه بتوانند در پیامرسان واتساپ یک کانال داشته باشند، باید در ابتدا یک گروه ایجاد نمایند. سپس با استفاده از روشی که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد، امکان ارسال پیام توسط کاربران دیگر را محدود کرده و شرایطی را فراهم کنند تا تنها ادمین بتواند در گروه پیام ارسال نماید.

بعد از تغییر گروه به کانال در واتساپ گروه شما تمامی قابلیت های کانال را پیدا کرده و می توانید به راحت ترین شکل ممکن کانال خود را به تنهایی با با کمک ادمین هایی که تعیین می کنید، مدیریت نمایید. در ادامه به شما خواهیم گفت چگونه در گروه واتساپ فقط ادمین پیام دهد و به چه شکلی می توانید در زمینه ساخت کانال در واتساپ اقدام نمایید. 🙂

تبدیل گروه به کانال در واتساپ

در پیامرسان واتساپ شما این امکان را دارید تا با استفاده از قابلیت های قرار گرفته در این برنامه به راحتی یک کانال را ایجاد نمایید. به منظور ساخت کانال در واتساپ باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام از فرآیند ساخت کانال در واتساپ باید وارد برنامه مربوط به این پیامرسان شوید. سپس از طریق صفحه اصلی سه نقطه قرار گرفته در سمت راست صفحه را انتخاب نمایید تا منو تنظیمات واتساپ به شما نشان داده شود.
  چگونگی ساخت کانال در واتساپ
 2. در گام بعدی منویی به شما نمایش داده می شود که از میان گزینه های موجود باید گزینه ساخت گروه را انتخاب نمایید و وارد صفحه مربوط به تنظیمات گروه واتساپ شوید.
  روش ساخت کانال در واتساپ
 3. در این مرحله صفحه ای به شما نمایش داده می شود که شامل لیستی از تمامی مخاطبین واتساپ شما می باشد. در این مرحله از فرآیند ساخت کانال در واتساپ باید مخاطبینی که می خواهید به کانال اضافه نمایید را با لمس نام آنها انتخاب کنید و در نهایت روی علامت فلش قرار گرفته در پایین صفحه را لمس نمایید تا تغییرات اعمال شده ذخیره گردد.
  تبدیل گروه به کانال در واتساپ
به منظور کسب آموزش های لازم در خصوص ساخت گروه در واتساپ می توانید مقاله مربوط به نحوه ساخت گروه در واتساپ را مطالعه نمایید.

تا این مرحله یک گروه واتساپی ایجاد شد. دقت داشته باشید باید در خصوص تبدیل گروه به کانال واتساپ اقدام نمایید به طوری که فقط ادمین کانال امکان ارسال پیام را داشته باشد.

چگونه در گروه واتساپ فقط ادمین پیام دهد

 1. بعد از ساخت گروه، باید در خصوص تبدیل گروه به کانال در واتساپ اقدام نماید. در همین راستا باید همانند تصویر زیر سه نقطه قرار گرفته در بالای سمت راست صفحه را انتخاب نمایید تا منوهای مختلف مربوط به تنظیمات گروه به شما نشان داده شود.
  آموزش ساخت کانال در واتساپ
 2. در میان گزینه های مختلفی که نمایش داده می شود شما باید گزینه Group info را انتخاب کنید تا تمامی تنظیمات و اطلاعات گروه ایجاد شده را مشاهده نمایید.
  تغییر گروه به کانال در واتساپ
 3. در صفحه جدیدی که به شما نشان داده می شود گزینه ای تحت عنوان Group settings وجود دارد که باید به منظور ساخت کانال در واتساپ آن را لمس نمایید.
 4. در صفحه جدیدی که برای شما نمایش داده می شود منوهای مربوط به تنظیمات گروه قابل مشاهده است. در این صفحه شما باید گزینه Send messages را انتخاب کنید تا بتوانید تعیین کنید که تنها ادمین امکان پیام دادن را داشته باشد یا اینکه به سبک گروه تمامی کاربران امکان ارسال پیام را داشته باشند.
  آموزش نحوه ساخت کانال در واتساپ
 5. در منوی جدید که به صورت پاپ آپ به شما نشان داده می شود باید مشخص کنید که می خواهید چه نوع دسترسی را داشته باشد.
  نحوه تغییر گروه به کانال در واتساپدر این منو با دو گزینه اصلی رو به رو می شوید:
  • All participants: با انتخاب این گزینه تعیین می کنید گروهی که ایجاد نموده اید همان قابلیت های یک گروه را داشته باشد و تمامی اعضا امکان ارسال پیام در گروه را دارا باشند.
  • Only admins: با انتخاب این گزینه شما می توانید گروه را به کانال تغییر دهید و تعیین کنید که تنها ادمین بتواند در گروه پیام بفرستد. در راستای ساخت کانال در واتساپ باید این گزینه را انتخاب کرده و در نهایت روی گزینه Ok کلیک نمایید.
 6. بدین ترتیب فرآیند تغییر گروه به کانال در واتساپ با موفقیت انجام می گیرد و مخاطبین شما با صفحه ای همانند تصویر زیر رو به رو خواهند شد و نشان دهنده این موضوع است که امکان ارسال پیام برای آنها وجود ندارد.
  آموزش نحوه تغییر گروه به کانال در واتساپ

یکی از رایج ترین سوالاتی که همواره توسط کاربران واتساپ پرسیده می شود این است که چگونه می توانند یک channel در واتساپ ایجاد نمایند. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا نحوه ساخت گروه در واتساپ را به شما آموزش دهیم. در صورت داشتن هر گونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوصو مطالب بیان شده در این مقاله می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما همراه باشید.

آموزش رایگان واتساپ

درناز خیبرگیر

چند سالی است که کار ترجمه را دنبال کرده و بیشتر از 3 سال است که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام وقت بخیر
  من یک کانال درست کردم ، چطور میشه عوض جدید پیام های قبلی رو ببینه؟
  ممنون از پاسخگویی

 2. درود بر شما ببخشید من میخواستم در واتس‌آپ کانال درست کنم همه مرحله هارو رفتم ولی مرحله‌ای که سنگ گروه هست واسه من نداره، ولی در جای دیگر منویی داره که نوشته ارسال پیام آیا این گزینه رو آف کنم تبدیل به کانال میشه؟آیا شمار عضوها باید زیاد باشه تا به کانال تبدیل بشه؟

  1. بله برای کسایی که واتساپشون جدیده ارسال پیامو باید اف کنن من کردم برای من کانال شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا