بهترین

بهترین فیلم های جنگی جهان و ویدیو معرفی 15 فیلم جنگی برتر

بهترین فیلم های جنگی جهان همان هایی که روایت جنگ، خون، تلاش برای بقا، میهن پرستی و برخی سقوط هستند را در یک لیست 15 تایی برای علاقمندان دنیای فیلم و سریال گردآوری گرده ایم. داستان هایی گاه واقعی از جنگ و روایت مردمانی که تحت تاثیر جنگ داشته های خود را از دست دادند و گاه داستان هایی اقتباسی از حماسه آفرینی مردمانی شچاع دل. در سری نقد و بررسی های قبلی میزبان فا مگ به معرفی بهترین فیلم های اکشن پرداختیم اما این بار تصمیم گرفتیم لیستی از انواع فیلم جنگی تروریستی، فیلم خارجی جنگی ژانر تاریخی، بهترین فیلم های خارجی جنگی موضوع هلوکاست و… تهیه کنیم. اغب این فیلم ها روایتی واقعی هستند و مخاطب را درگیر خود می کنند سختی های جنگ را به رخ می کشند و ارزش صلح را متذکر می شوند. فیلم های اکشن و جنگی درصد بالایی از فروش گیشه را به خود اختصاص می دهند و سختی های روزگار که زمانی بر مردم تحمیل شده را یادآور می شوند. از طرفی تهیه فیلم جنگی کاری بسیار سخت و هزینه بر است بر همین اساس باید با ریزبینی و توجه فراوان به جزئیات ساخته شود. فیلم هایی همچون فیوری، تروی، گلادیاتور، امریکن اسنایپر، سقوط و… هیچ گا از یاد نخواهند رفت و همیشه و تا ابد دیدنی خواهند بود. اگر شما ه به این قبیل فیلم ها علاقه دارید و از تماشای صحنه های نبرد لذت می برید تا انتهای لیست همراه ما باشید.

بهترین فیلم های جنگی جهان

لیست فیلم های برتر جنگی میزبان ا مگ شامل فیلم های جنگی با داستان واقعی و انواع فیلم جنگی جدید است. برخی از این فیلم ها روایت های واقعی و برخی برگرفته از داستان های ذهنی هستند. از تروی و گلادیاتور و سقوط که فیلم خارجی جنگی ژانر تاریخی  هستند تا فیلم ستیغ جهنمی و مهلکه و فیوریکه بهترین فیلم های جنگی آمریکایی تانکی بشمار میروند و فیلم آمریکایی تک تیراندازی امریکن اسنایپر در این دسته قرار می گیرند. توضیحات را مختصر کرده و لیست را با یک فیلم جنگی جدید آغاز می کنیم.

1- فیلم جنگی 1917

بهترین فیلم های جنگی جهان 1917

داستانی از جنگ جهانی اول در سال 1917 که به قهرمانی و از خود گذشتگی دو سرباز ارتش اشاره دارد.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم 1917 را میگه:

این فیلم داستانی از جنگ جهانی اول در سال 1917 است که به قهرمانی و از جان گذشتگی دو سرباز بریتانیایی به نام های تام بلیک و ویل شوفیلد می پردازد. فیلمی از سپری روز های سخت و غم انگیز این دو سرباز که برای هدفی بزرگ در تلاش اند. نجاتی حماسی با حوادثی تلخ از بطن جنگ با قهرمانانی که جان می دهند تا زیر بار ظلم و استعمار نروند.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2019 جنگی-درام 119 سم مندس دریم ورکز -امبلین پارتنرز

خلاصه: داستان این فیلم روایت گر دو سربازی از جبهه ی متفقین است و از نقشه ی آلمان برای حمله و پاتک به ارتش خود با خبر شده اند و برای نجات جان 1600 سرباز بریتانیایی گردانی در جبهه ی غرب در تلاش اند که از قضا برادر بلیک هم در این گردان خدمت می کند. آنها با سختی تمام سعی می کنند از این مسیر بگذرند و جلوی این فاجعه را بگیرند و در مسیر حوادثی که رخ می دهد باعث ساخت این فیلم می شود. این فیلم جزء یکی از بهترین فیلم های جنگی آمریکایی است که رتبه ی خوبی از سایت های IMDB و Rotten tomatoes کسب نموده و امروزه به عنوان یک فیلم جنگی محبوب شناخته می شود.

حقایق فیلم  1917

کارگردان این فیلم بیشتر حوادث این فیلم را از خاطرات پدر بزرگش که در جنگ جهانی اول حضور داشته ایده گرفته است. داستانی از دو پیام رسان که جان خود را در کف دست گرفته و راهی سرزمین های تحت اشغال آلمان می شوند تا با قمار بر سر جانشان زندگی گردان دیگری را نجات دهند.

چرا باید فیلم 1917 را دید؟

این فیلم نامزد تعداد زیادی جایزه اسکار و برنده ی اسکار بهترین فیلم برداری و اسکار بهترین فیلم سال و… و برنده ی 9 جایزه ی بفتا از دید منتقدان و تماشا گران است. داستانی که دیدنش با رنگ و بویی از جنس قهرمانی حس و حال امروز جهان با جنگ هایی بین اکراین و روسیه و جنگ های داخلی کشور های عربی خاورمیانه یادآور تاوان هایی است که داده شده اما هنوز درس عبرت نشده است.

بازیگران فیلم جنگی1917 نقش توضیحات
جرج مکای سرجوخه اسکافیلد شوفیلد دوست و هم رزم بلیک
دین چارلز چپمن سرجوخه بلیک سربازی که مامور می شود نامه را به هنگ برساند.
کالین فرث ژنرال ارینمور ژنرالی که ماموریت حمل نامه را به شوفیلد محول می کند.
ریچارد مدن بلیک برادر سرجوخه بلیک

فیلم های مشابه 1917

 • مستند 1917: The real story: مستندی از وقایع واقعی و پشت صحنه ی 1917 که در آن به صورت کامل تمام واقعیت را می توان دید.
 • اسب جنگی War Horse: داستان اسبی که به نظامیان فروخته می شود و صاحب آن تصمیم بسیار خطرناکی می گیرد که جانش را نشانه رفته…
 • جوخه Platoon: داستان محصلی که برای حضور در جنگ از درس انصراف می دهد و…

2- دانکریک Dunkirk

لیست بهترین فیلم های جنگی جهان دانکریک

داستان نجات از محاصره ی سربازان متحد از کشور های مختلف در مقابل آلمان نازی است که با نجات 335 هزار سرباز توسط 800 قایق غیر نظامی برنامه ریزی شد.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم دانکریک را میگه:

فیلم دانکرک به کارگردانی کریستوفر نولان محصول سال 2017 و بر اساس داستان واقعی و با درخشش بازیگرانی همچون تام هاردی، فیون وایتهد، تام گلین، هری استایلز و جک لودن در ژانر  درام اکشن بر پرده سینما رفت.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2017 جنگی-اکشن 106 کریستوفر نولان بهترین فیلم های اکشن جهان وارنر بروز

خلاصه: داستان روایت جنگ جهانی دوم است که در شهر دانکرک فرانسه اتفاق می افتد. بریتانیا، فرانسه و بلژیک  نیروهای خود را در شهر دانکرک تخلیه میکنند تا در مقابل حمله آلمان ها آماده شوند. در این حین آلمان دست به حمله زده و نیروهای متفقین را محاصره میکند. نیروهای گرفتار در دانکرک باید راهی برای بیرون رفتن از این محاصره پیدا کنند. از این رو نیروها باید با حمله های گاه و بی گاه آلمان ها نیز مقابله کنند. شرایط بحرانی میشود و در تاریک ترین نقطه که همه امید خود را از دست داده اند قایق های شخصی اهالی دانکرک برای کمک رسانی و شکستن محاصره وارد عمل میشوند و شروع به جا به جایی سربازان کرده و جان هزاران سرباز را نجات می دهند.

این اولین تجربه کریستوفر نولان در روایت داستانی واقعی است. فیلم دانکرک با صحنه های مهیج و فیلمبردای بسیار عالی تصاویر بسیار جذابی برای روایت داستان در نظر گرفته است. این اثر نظر مخاطبان و منتقدان را به خود جلب کرد و توانست امتیازات بالایی را در کارنامه این فیلم ثبت کند. بازی های روان، طراحی صحنه و لباس ها همه با وسواس کار شده و این امضای نوولان است. این اثر میتواند نولان و طعم واقعیت نام بگیرد.

نقد و بررسی فیلم دانکریک

روایت فیلم برگرفته از داستانی واقعی است. ریچارد اتنبرو شصت سال قبل در فیلمی با روایت دانکرک بازی کرده بود و در سال 2017 نوه او بار دیگر برای بازی در همین ژانر در قاب دوربین نولان قرار گرفت. در فیلم دانکرک بیش از پنجاه قایق استفاده شد که دوازده عدد از این قایق ها همان قایق های اصلی هستند که در زمان جنگ برای جا به جا کردن سربازان اتفاده شد. نولان قبل از ساخت فیلم به همراه همسر و دوستش با قایق از انگلیس به دانکرک رفتند این سفر به دلیل شرایط جوی نوزده ساعت به طول انجامید.

نولان برای فیلمبرداری های دقیق تر تصمیم گرفت بر روی بال و درون کابین خلبان از دوربین های IMAX استفاده کند، فیلمبردار ها به همراه بازیگران در زمان فیلم برداری درون آب شناور بودند.

چرا فیلم دانکرک رو باید ببینیم؟

این سبک از فیلم ها که به بازنگری جنگ های رخ داده در تاریخ بشر نگاهی دقیق دارند باعث شده مخاطب هم زمان از دیدن اثر لذت برده و در عین حال با اتفاقاتی که در طول جنگ برای کشورهای طرفین جنگ رقم خورده نیز آشنا شود و این مصیبت دست بشر را بتواند ریشه یابی کند. فیلم جنگی دانکریک اثر دیگری از کریستوفر نولان است که با ظرافت و ریزبینی تولید شده و ارزش دیدن دارد.

بازیگران فیلم دانکرک نقش توضیحات
فیون وایتهد تامی شخصیت اصلی فیلم در نقش سرباز
بری کوهگان جورج پسر آقای داوسون
مارک رایلنس آقای داوسون قایقرانی که سرباز های انگلیسی را از دریا عبور می دهد.
تام هاردی فریر خلبان هواپیما متعلق به نیروهای متفقین

سبک های مشابه Dunkirk

 • پسری در بیژامه راه راه The Boy In The Striped Pajamas: داستان دو پسر بچه که یکی از آنها در اسارت و دیگری فرزند درجه داری آلمانی است. فیلم روایت دوستی این دو کودک است.
 • فهرست شیندلر Schindler’s List: روایت مدیر آلمانی کارخانه ای که یهودیان در بند نازی ها را پناه میدهد و از آنها در مقابل نیروهای آلمانی حمایت میکند.
 • بازی تقلید The Imitation Game: روایت نابغه ای در جنگ جهانی دوم که در زمانی معین شده تلاش میکند دستگاهی بسازد تا پیام رمز گذاری شده آلمان ها را کشف کند.

3- ستیغ جهنمی Hacksaw Ridge

بهترین فیلم های جنگی تاریخی

داستان پزشکی که وارد ارتش آمریکا می شود و به شرط جان پای قسمی که خورده می ماند.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم ستیغ جهنمی را میگه:

فیلمی به کارگردانی مل گیبسون، کسی که شاهکار “شجاع دل” را در کارنامه خود دارد، مرد همه کاره ی سینمای هالییود (بازیگر، کارگردان، فیلمنامه نویس، تهیه کننده و دوبلور) یکی از بهترین فیلم های جنگی تاریخ سینمای جهان را ساخته است. فیلم Hacksaw Ridge در سال 2016 اکران شده، ساخته ای بر اساس داستان واقعی که فروشی موفق را به همراه داشته و در فهرست فیلم های تحسین برانگیز بهترین فیلم های جنگی تاریخی با محوریت بشر دوستی جای گرفته است.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2016 جنگی-بیوگرافی 139 مل گیبسون سامیت انترتینمنت

خلاصه: در اوکیناوا و در طی جنگ جهانی دوم، پزشکی به نام دزموند تی دوس، وارد ارتش آمریکا می شود، او که به دلایل مذهبی طوری تربیت شده که مخالف کشتار حتی در جنگ است، در ابتدا مورد تمسخر و تحقیر سربازان قرار می گیرد غافل از اینکه او در خط مقدم بدون شلیک حتی یک گلوله و بدون حمل اسلحه جان 75 سرباز را نجات می دهد! پزشکی که شجاعانه سربازان مجروح خط مقدم را از منطقه بیرون می کشد و در نهایت خود مجروح می شود و به تنها سربازی در تاریخ آمریکا تبدیل می شود که بدون حمل اسلحه و شلیک گلوله، مدال افتخار را از رئیس جمهور آمریکا دریافت می کند.

بررسی فیلم ستیغ جهنمی

فیلم ستیغ جهنمی یا ستیغ اره ای، این فیلم نیز یکی از بهترین فیلم های جنگی در ژانر بیوگرافی است که بر اساس داستان واقعی ساخته شده، از آنجایی که نبرد اوکیناوا یکی از خون بارترین نبردهای تاریخ بوده گیبسون نیز در این فیلم نمایی خشن از جنگ به همراه صحنه های کشتار سربازان را به مخاطب ارائه می کند، فیلمی که توانسته به شایستگی و به طور کامل رسالت خود را برای انتقال داستان شجاعت دزموند داس در طی جنگ به بیننده، منتقل کند چرا که کارگردان فیلم نیز خود یک کاتولیک معتقد است. فیلمی تحسین برانگیز که نامزد جایزه اسکار در سال 2017 برای عنوان بهترین فیلم بوده. Hacksaw Ridge که با هزینه 40 میلیون دلاری ساخته شد، با فروش موفق 180 میلیون دلاری در سال 2016 روبرو شد. اما بازی مسحور کننده اندرو گارفیلد در نقش دزموند دوس به نحوی است که حتی تصور نمی کنید او نقش مرد عنکبوتی را بازی کرده باشد، نقشی کاملا متفاوت که اندرو گارفیلد به زیبایی آن را ایفا کرده و همه ی این دلایل این فیلم را در رده بهترین فیلم های جنگی آمریکایی قرار داده است.

آیا فیلم Hacksaw Ridge ارزش تماشا دارد؟

به طور قطع فیلمی که مل گیبسون آن را کارگردانی کرده، نامزد اسکار و گلدن گلوب نیز بوده، نظرات مثبت منتقدان را جلب کرده و عنوان بهترین فیلم جنگی را نیز در پی دارد، ارزش دیدن دارد. فیلمی که روایتگر قهرمانی و یاد آور ارزش های انسانی است.

بازیگران فیلم ستیغ جهنمی نقش توضیحات
اندرو گارفیلد دزموند داس شخصیت اصلی فیلم سربازی که مخالف کشتار است
سم وارتینگتون کاپیتان گلوور فرمانده گروه
لاک بریسی اسمیتی سرباز همرزم دزموند
جیکوب وارنر جیمز سرباز همرزم  دزموند

فیلم هایی در ژانر Hacksaw Ridge

 • 1917: داستان دو دوست همرزم که ماموریت دارند نامه ای را برای نجات گرداین از تله آلمان ها به مقصد برسانند.
 • خشم Fury: روایت یک فرمانده تانک که با کمک افرادش مانع حمله آلمان ها می شوند. در همین لیست نیز به فیلم اشاره شده است.
 • دانکرک Dunkrik: یک دسته از سربازان متفقین که در شهر بندری دانکرک تحت محاصره ارتش آلمان قرار گرفته اند و در تلاش برای نجات هستند. در همین لیست به این فیلم پرداخته شده است.

4- فیلم 13 ساعت در جهنم بنغازی Hours13 The Secret Soldier Of Benghazi

اسامی بهترین فیلم های جنگی جهان

داستانی واقعی از حادثه ای تروریستی در شهر بنغازی برای ارتش آمریکا و 13 ساعت نفس گیر مقاومت نیرو ها.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم 13 ساعت در جهنم بنغازی را میگه:

داستانی واقعی از اتفاقاتی که در پی حمله ی مصلحانه به کنسولگری آمریکا در بنغازی در شب یازدهمین سالگرد 11 سپتامبر 2012 اتفاق افتاد. روزی که برای هر آمریکایی یادآود خاطرات تلخ حمله ی تروریستی به برج های دو قلو است و هر اتفاقی در این روز را تروریستی و برنامه ریزی شده می دانند. داستان حمله از جایی شروع می شود که فیلمی توهین آمیز به پیامبر اسلام توسط یک شهروند آمریکایی و یک شهروند مصری ساخته می شود و این ماجرا برای گروهک های خاص تروریستی مسلمان خاورمیانه مورد خاص عصبانیت و خشم زیاد آنهاست.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2016 جنگی 144 میشل بای بهترین فیلم های اکشن جهان پارامونت پیکچرز

خلاصه: حوادث این فیلم در زمانی رخ می دهد که پادشاهی لیبی معمر قذافی به تازگی از سلطنت برکنار شده و هرج و مرج و بی قانونی در کشور پر واضح است. این فیلم داستان 13 ساعت از مقاومت 6 سرباز آمریکایی در مقابل گروهکی تروریستی در شبی دردناک را روایت می کند. این فیلم جزو بهترین فیلم های جنگی آمریکایی جدید است که با امتیاز بالایی در سایت های نقد و بررسی مطرح دنیا از جمله IMDB دارای امتیاز بالا از دید منتقدان و تماشا گران است.

حقایق فیلم 13 ساعت سربازان مخفی بنغازی

این فیلم از کتابی با همین نام اقتباس شده است. روایتی از حادثه ای واقعی که در شب 11 سپتامبر 2012 یعنی دقیقا در یازدهمین سالگرد حادثه برج های دو قلمو رخ داده است. این فیلم در آمریکا زمانی روی پرده سینما رفت که یکی از درجه داران سازمان سیا با نقد محکمی از این فیلم، آن را نسخه ی تحریف شده نسبت به وقایع و شخصیت های شب حادثه بیان کرد. محل فیلم برداری بخشی از این فیلم در جمهوری مالت و بخشی در مراکش است.

داستان Hours13 The Secret Soldier Of Benghazi

داستانی واقعی از حوادثی که در شهر بنغازی بعد از خلع قدرت قذافی اتفاق افتاد، جایی که امنیت دیگر در آنجا وجود نداشت و صلاح های نظامی بدون محدودیتی در دسترس همگان بودند جایی که دیگر پر بود از گروهک هایی با دیدگاه های دینی افراطی، کسانی که با انتحاری ها در ذهنشان در حال جهاد هستند. این فیلم به علاقمندان ژاکر جنگی و کسانی که به دنبال تماشای فیلم های واقعی هستند پیشنهاد می شود.

بازیگران فیلم 13 ساعت سربازان بنغازی نقش توضیحات
جان کراسینسکی جک سیلوا نیروی دریایی ایالات متحده
پابلو شرایبر کریس تانتو تفنگدار دریایی ابالات متحده
جیمز بدج دالی تایرون رون وود نیروی دریایی ایالات متحده
پیمان معادی اماحل کارمند لیبیایی سفارت آمریکا

فیلم های مشابه 13 ساعت سربازان مخفی بنغازی

 • 12 نیرومند 12 Strong: داستانی که پس از حادثه ی 11 سپتامبر در حال رقم خوردن است، گروهی به افغانستان فرستاده شدند تا گروه تروریستی طالبان را منحدم کنند…این فیلم جزء بهترین فیلم های اکشن جنگی و تروریستی است که رتبه ی خوبی از منقدان دریافت نموده.
 • سی دقیقه پس از نیمه شب Zero Dark Thirty: داستان از 11 سپتامبر 2001 آن فاجعه ی ترسناک تروریستی شروع شد که گروه القاعده به رهبری و دستور اسمه بن لادن با حمله به برج های دو قلو باعث مرگ صد ها نفر در خاک آمریکا شد و این فیلم داستان حمله به این رهبر را روایت می کند. بهترین فیلم جنگی آمریکایی جدید است.
 • تنها بازمانده Lone Survivor: فیلمی با موضوع انجام عملیات بر علیه طالبان که در ادامه لیست به معرفی آن پرداخته ایم.

5- پسر شائول Son of Saul

بهترین فیلم های تاریخی جنگی جهان

فیلمی که روایتگر داستان زندگی شائول زندانی مجارستانی است، کسی که وظیفه جمع آوری جنازه و وسایل یهودیانی را برعهده دارد که در اتاق های گاز آشویتز جان دادند.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم پسر شائول را میگه:

فیلمی ساخته کشور مجارستان به کارگردانی لازلو نمز که در سال 2015 اکران شده است. روایتگر وقایعی از جهنم آشویتس. یک از بهترین فیلم های جنگی خارجی دنیا، فیلمی که توانسته با اقبال گسترده منتقدان مواجه شود و جایزه اسکار را از آن خود کند.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم مجارستان مجارستان 2015 جنگی-درام 107 لازلو نمز لاک وین فیلم گروپ

خلاصه: کودکان و کسانی که مناسب کار نیستند در این اتاق های گاز کشته می شوند. یک زندانی یهودی به نام شائول، در اردوگاه آشویتس در گروهی است که ناچار اند اجساد هم کیشان خود را که در اتاق های گاز کشته می شوند را بسوزانند. او جسد پسری را پیدا می کند که شبیه پسر خودش است و سعی می کند جسد را مخفیانه و بر اساس آیین مذهبی یهودیان دفن کند…

نگاهی به فیلم Son of Saul

یکی از بهترین فیلم های جنگی خارجی دنیا، این فیلم به خاطر بازی های باشکوه بازیگران و فیلمبرداری 35 میلیمتری  آن، بعد از نمایش با استقبال گسترده منتقدان مواجه شده و تحت عنوان بهترین فیلم خارجی زبان جایزه اسکار را از آن خود کرده است. فیلمبرداری فیلم بسیار حرفه ای و با نور طبیعی انجام شده است. نمایش واقعیت تکان دهنده هلوکاست را با نماهایی بسته به نمایش گذاشته و بی رحمی ها و کشتار و اجساد را به صورت تار و مبهم در پس زمینه طوری به تصویر کشیده که بیننده حتی با آن صحنه های تار و مبهم می تواند به عمق فاجعه و قساوت آن پی ببرد. می توان گفت وقایعی که در فیلم های مربوط به اردوگاه های آشویتس یا از وقایع هلوکاست می بینیم تنها ساخته ذهن کارگردانان آنهاست و تنها قطره ای از رنج ها و مصیبت ها و نسل کشی ای که انسانها در آن دوره لمس کرده اند را به نمایش خواهند گذاشت. به جرات می توان گفت عنوان بهترین فیلم با روایت جنگ شایسته این فیلم بوده است.

حقایقی خواندنی از فیلم پسر شائول

گفته می شود که کارگردان فیلم لازلو نمس، برای این فیلم تحقیقات گسترده ای را انجام داده و حتی از شاهدان وقایع شهادت گرفته است، او همجنین از مورخان معتبری کمک گرفت چرا که می خواست چیزی را منتقل کند که منحصر به فرد باشد. لازلو میگوید “ایمره کرتس” نویسنده مجارستانی و برنده جایزه نوبل، که خود از بازماندگان اردوگاه کار اجباری بوده الهام بخش او برای ساخت این فیلم بوده است.

بازیگران فیلم پسر شائول نقش توضیحات
گیزا روریگ شائول یکی از اعضای گروهی است که مسئولیت پاکسازی اجساد از اتاق گاز اردوگاه را به عهده دارد.
لونته مولنار آبراهام زندانی
اورش رچن اوبرکاپو بیدرمن یکی از زندانیان آشویتس
تاد چارمونت زندانی زندانی در آشویتس

فیلم های شبیه به Son of Saul 

 • برهنه میان گرگ ها Naked Among Wolves: در یکی از اردوگاه های کار اجباری نازی ها، یک زندانی متوجه می شود که زندانی دیگر یک پسر بچه 3 ساله یهودی را همراه خود به اردوگاه آورده است و آنها زندگی خود را برای نجات و زنده ماندن کودک به کار می گیرند.
 • جاعلان The Counterfeiters: داستان مردی به نام سالومون که یک جعل کننده حرفه ای است، او توسط نازی ها اسیر و به اردوگاه کار اجباری فرستاده می شود اما نازی ها با دیدن توانایی های او عملیاتی برای جعل اسکناس ترتیب می دهند.
 • بیا و ببین Come and See: یک پسر اهل بلاروس به نیروهای شوروی ملحق می شود و شاهد نسل کشی و جنایات فجیع نازی ها در طی جنگ است.

6- زیر شن 2015 Land Of Mine

بهترین فیلم های جنگی اکشن جهان

این فیلم روایت داستان واقعی حوادثی است که برای بیش از 2 هزار سرباز اسیر آلمانی رخ داد که برای پاکسازی مین های دفن شده در سواحل دانمارک فرستاده شده بودند.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم Land Of Mine را میگه:

داستانی واقعی از حوادثی که برای بیش از 2000 سرباز اسیر آلمانی اتفاق افتاد. بیشتر سربازانی که برای پاکسازی مین های سواحل دانمارک فرستاده شده بودند جان و یا بخشی از جسم فرسوده ی خود را در این پاکسازی از دست دادند. داستان از فردای روز شکست حزب نازی به فرماندهی آدولف هیتلر و سقوط  دیکتاتوری او آغاز می شود.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آلمان آلمان 2015 جنگی 100 مارتین زندویلت نوردیسک فیلم

خلاصه: یک روز پس از شکست، سربازان اسیر آلمانی تحویل مسئولین دانمارکی داده شدند و جهت پاکسازی سواحل غربی دانمارک از مین به کار گرفته شدند. این مین ها قبلا توسط خود آلمان ها در زمان جنگ در زیر شن و ماسه و در موازی ساحل مدفون شده بودند. بیش از 2 میلیون مین پنهان شده و بیش از هزاران سرباز آلمانی با جان هایی در کف دست برای درست کردن دستورات پیشوای خود و هم پیمانانش اعزام شدند. در زمان پاکسازی این سواحل رابطه ی بین سربازان و گروهبان خشن دانمارکی روایت گر این فیلم است. این فیلم جزء بهترین فیلم های جنگی جهان با داستانی برگرفته از واقعیات جنگ در دنیاست.

تحلیل فیلم زیر شن

تعداد مین های ضد نفر در جهان و کشور های مختلف به قدری زیاد است که هنوز هم جنگ های جهانی اول و دوم در حال کشته و مصدوم دادن است. مین هایی که برای پاکسازی آنها نیاز به هزینه ی هنگفتی است. به دلیل وجود آنها  است که خیلی از کشور ها هنوز از زمین ها و مزارع و منابع خود نتوانسته اند جهت پیش برد اقتصاد خود استفاده کنند. داستانی از حوادثی دردناک و واقعی از اسرای آلمانی که با دستان خالی به سراغ مین های کاشته شده می روند و در آنجا یک کودک سرباز با اشتباهی در خنثی کردن مین، دستان خود را از دست می دهد و صحنه ی بسیلر دلخراش و نا مناسبی را به وجود می آورد.

چرا یابد فیلم 2015 Land Of Mine را دید؟

فیلمی که برنده ی 16 جایزه معتبر از دید منتقدان است و در آکادمی اسکار رقیب اصلی فیلم فروشنده اصغر فرهادی در بخش بهترین فیلم خارجی زبان بود که جایزه اسکار به فروشنده تعلق گرفت اما از بهترین بودن و داستانی متفاوت داشتن از دوران جنگ و پس از جنگ این فیلم کم نمی کند. این فیلم جزء بهترین فیلم های جنگی در بهترین لیست های دنیاست که روایتگر داستانی از سربازان حزب بی رحم نازی است.

بازیگران فیلم سرزمین مین ها نقش توضیحات
رولند مولر کارل راسموسن گروهبان ارتش دانمارک
لویس هافمن سباستین رهبر پسران
جوئل باس من هلموت سرباز آلمانی
مایکل بو فولس گارد ابی افسر دانمارکی

فیلم های مشابه جنگی

 • کاپیتان The Captain: داستان سربازی که در بحبوحه اواخر جنگ جهانی دوم و دیدن آستانه ی سقوط آلمان به جعل هویت یک افسر نازی می پردازد.
 • مرد دوازدهم The 12th man: داستان واقعی از 12 تبهکار که به دست نازی ها افتادند و…
 • نسل جنگ Generation War: داستانی از دوستانی که در زمان جنگ راهی خط مقدم می شوند اما عهدی با هم بسته اند…

7- خشم 2014 Fury

بهترین فیلم های جنگی آمریکایی داستان واقعی

این فیلم داستان گروهبان ارتشی را نشان می دهد ک با تیم 5 نفره خود در خط مقدم جبهه در مقابل آلمان نازی و متحدانش در حال جنگ است.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم خشم را میگه:

داستان فرمانده ی تانکی به نام Fury در جنگ جهانی دوم به نام وارددی با بازی (برد پیت) و تیمش که حماسه آفرینی می کنند و در خاطر ها به جا می مانند. روایتی از حوادثی که در خلال جنگ جهانی دوم رخ داد، جنگی ویران کننده برای همه ی نسل ها حتی تا به امروز که مین های کارگذاشته شده از زمان این جنگ هنوز هم جان می گیرد. گروهبان وارددی معروف به پدر جنگ با حماسه آفرینی های بسیار توانست 258 مدل از ماشین آلات جنگی دشمن را نابود کند.

 کشور سازنده تاریخ انتشار ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
ایالات متحده 17 اکتبر اکشن-درام-جنگی 134 دیوید آیلر دانلود 10 فیلم برتر جهان دوبله فارسی کلمبیا پیکچرز

خلاصه: داستان گروهبان ارتش مارددی را نشان می دهد که با پنج سرباز تیمش با حضور در خط مقدم جبهه ی مقابل آلمان نازی و متحدانش در حال جنگ هستند و با عملیاتی مرگبار و دشوار مواجه می شوند، آنها برای کمک و نجات گردانی که در قلب آتش های آلمان نازی گرفتار شده اند اعزام شدند اما خود آنها نیز با مشکلاتی در این مسیر مواجه می شوند. این فیلم ایستادگی قهرمانانه در مقابل حزب آلمان نازی و متحدانش که به متفقین معروف بودند را روایت می کند. این فیلم جزء بهترین فیلم های جنگی و اکشن جدید برد پیت است که روایتی از شخصیت های واقعی دارد.

نقد و بررسی فیلم فیوری

جالب است که بدانید برای شروع فیلم برداری، بازیگران فقط چهار ماه فرصت آماده سازی خود را داشتند و برای آنها اردویی یک هفته ای توسط نیروی دریایی ترتیب داده شد و با آنها جوری رفتار شد که در درون از هم بپاشند. آیز در باره ی این فیلم گفت: من به عنوان کارگردان بی رحم هستم و هرکاری که فکر کنم برای رسیدن به هدفم لازم است را انجام می دهم. این حرف او یادآور هیتلر در فیلم سقوط است که با نصیحتی به اطرافیانش می گوید، من همیشه بی رحم بودم و این همان جاودانگی است، شاید بی رحم بودن این کارگردان هم باعث جاودانگی این فیلم شد. در این فیلم بازیگران مجبور بودند که برای مدت طولانی در تانک زندگی کنند، آنجا غذا بخورند و یا دستشویی کنند. کارگردان با ایجاد این شرایط سخت برای بازیگران قصد رسیدن به حالت چهره ای یخ زده و رگ به رگ شده ی خسته را داشت که به خوبی به این هدفش رسید.

چرا باید فیلم جنگی تانکی Fury را دید؟

همیشه شخصیت هایی در جنگ حضور دارند و وقایعی برای آنها اتفاق می افتد که بهترین ادای دین به آنها ساخت فیلم هایی از آن روز های سخت است تا همیشه این قهرمانان فداکار را به یاد داشته باشیم و ارزش آزادی و امنیت حاضر در کشور را بدانیم. در این فیلم شجاعت سربازانی را میبینیم که همگی برای مقابله با دشمن به سخت ترین شرایط ممکن تن داده اند.

بازیگران فیلم خشم نقش توضیحات
برد پیت  برد پیت وارددی گروهبان لشکر دوم زرهی
لوگن لرمان نورمن در نقش سرباز
شایا لابوف بوید هم رزم وارددی
مایکل پنیا گوردو در نقش فرمانده گروه سربازان

فیلم ها ی مشابه خشم 2014 Fury

 • تانک ها Tankers: داستان هدایتگر تانک جنگی که در آستانه شکست و انهادم در تلاش برای بقا می کوشد جان همرزمانش را نجات دهد…
 • Saving Private Ryan: داستان سربازانی که به نزدیک ترین حالت ممکن به منطقه ی دشمن وارد می شوند تا…
 • قرمانان کلی Kelly’s Heroes: داستان نفوذ گروهی از سربازان به دل دشمن برای ربودن گنجینه ای گران بها…

8- تک تیرانداز آمریکایی American Sniper 2014

بهترین فیلم های جنگی تک تیراندازی

داستان زندگی تک تیر اندار آمریکایی به نام کریس کایل، کسی که بیشترین کشتار را در ارتش آمریکا به نام خودش ثبت کرد.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم تک تیرانداز آمریکایی را میگه:

داستانی واقعی با اقتباس از کتابی با همین نام و زنگی واقعی تک تیراندازی آمریکایی به نام کریس کایل با بازی (بردلی کوپر) در سال 2014 و اکران جنجالی و فروش انفجاری گیشه که رکورد پر فروش ترین فیلم جنگی تاریخ سینما را از آن خود کرد. داستان فردی با لقب افسانه که رکورد بیشترین قتل در تاریخ جنگ ارتش آمریکا را به خودش اختصاص داده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2014 جنگی 133  کلینت ایستوود  برادران وارنرز

خلاصه: کریس کایل با زندگی معمولی، روزی به حس درونی خود جواب داده و تصمیم گرفت به تک تیراندازی ماهر تبدیل شود و با گروه مبارزه با تروریسم همراه شده و این گونه به کشورش خدمت کند. او نیز مثل هر شخص دیگری وطنش از هر چیز دیگری برایش مهم تر بود. او که زندگی عادی دیگر برایش بی معنی، و اهداف خود را در نبرد با دشمنان و در میدان جنگ می دید، پس از حمله 11 سپتامبر به ایالات متحده، اولین سفر او برای مبارزه به عراق برنامه ریزی شد و او را به عراق فرستادند. داستان قهرمانی افسانه ای برای آمریکا که توانست کمک های زیادی به ارتش آمریکا در زمان جنگ برساند اما روحیه ی خودش پس از ورود به زندگی عادی چندان تعریفی نداشت و نیاز به کمک و درمان داشت. سخت است زندگی در سکوت وقتی تمام ذهنش درجایی است که مسیر زندگی اش را تغییر داده است. این فیلم با نسخه های متعدد، بهترین فیلم های اکشن جنگی در تاریخ سینمای آمریکاست.

حقایق فیلم تک تیرانداز آمریکایی

همسر کریس وقتی با او تماس گرفت که خبر پسر دار شدنشان را به او بدهد با صدای تیر اندازی شدید و آتش مواجه شد و روزها از کریس خبر نداشت و این بدترین اتظار کشیدنی بود ک همسرش تحمل کرد. وقتی از کریس کایل پرسیدند که چرا در کتاب خود هیچ اسمی از تک تیرانداز عراقی (مصطفی) که به قتل رساندی نیاوردی پاسخ داد او دوست مرا کشته و اسم او هیچ جایی در کتاب من ندارد، البته این شک همیشه در دل کریس بود که آیا شخصی که کشته شده واقعا همان تک تیر انداز عراقی بوده؟ چرا که این قتل از فاصله ی دور انجام شد و هیچ اطمینان قطعی وجود ندارد.

فیلم تک تیرانداز آمریکایی را ببینیم؟

فیلمی پر فروش و تاریخ ساز از زندگی افسانه ای شخصی که بیشترین کمک را به ارتش آمریکا کرده است. داستانی از اهدافش و نگاهش به زندگی که جزء بهترین فیلم های جنگی تاریخ بشمار می رود. چگونه می شود به بهترین تک تیر انداز تبدیل شد؟ و از آن فراتر چگونه می شود به بهترین قاتل در جنگ تبدیل شد؟ این بردلی کوپر است که به بهترین شکل ممکن کریس کایل افسانه ای را به تصویر کشیده است.

بازیگران فیلم تک تیر انداز آمریکایی  نقش توضیحات
بردلی کوپر کریس کایل تک تیر انداز ماهر آمریکایی
سیینا میلر تایا همسر کریس کایل
بن رید واینی کایل خانواده کریس کایل
کیلی گالنر گوت وینستون هم رزم کریس کایل

فیلم های مشابه تک تیرانداز آمریکایی American Sniper 2014

 • تک تیرانداز Sniper 1: تمامی سری های تک تیر انداز، از زندگی تک تیر اندازی می گوید که در ارتش ایالات متحده خدمت می کند و…
 • تک تیرانداز Sniper 2: داستان تک تیر اندازی که در ارتش خدمت می کند و…
 • تک تیرانداز Sniper 3: داستانی از تک تیر اندازی که در ارتش آمریکا با حوادث جنگی و مشکلات زیادی مواجه شده…

9- نارنگی ها tangerines

معرفی بهترین فیلم های جنگی جهان

داستانی از دو کشاورز که در دل جنگ راه زندگی، آزادی و صلح را پیش گرفتند و با وجود زخم های خود به درمان حوادث جنگی پرداختند.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم نارنگی ها را میگه:

داستان این فیلم در زمان جنگ بین نیروهای روسی و گرجی در دوره جنگ آبخازیا و در روستایی از توابع خود آبخازیا اتفاق می افتد. روستایی از مردمان استونیایی که زندگی خود را رها کرده و به دنبال مکانی جدید برای زندگی رفته اند آنهایی که تمام خاطراتشان، دست رنجشان و عزیزانشان را پشت سرشان رها کرده و رفته اند. اما در این میان دو مرد کشاورز برای به ثمر رساندن زحمت خود روی زمین کشاورزی، آنجا را ترک نکردند.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2013 جنگی 87 زازا اوروشادزی جورجیان فیلم

خلاصه: زمانی که جنگ به روستای این دو کشاورز رسید تمامی سربازان حاظر در عملیات جان خود را از دست دادند و از هر طرف جنگ یک نفر زنده اما زخمی بر جای ماند. این دو کشاورز سربازان را به خانه ی خود بردند و از آنها پرستاری کردند تا بهبود یابند اما سربازان یکدیگر را تهدید به مرگ می کنند. پیر مرد از این دو قولی می گیرد تا زمانی که زیر یک سقف هستند و در خانه ی او میهمان، حق آسیب رساندن به یکدیگر را ندارند. داستانی ضد جنگ از انسانیت و شاید انسانیتی مسری، پیر مردی که توانست با وجود زخم های حاصل از جنگ روی تمام زندگی اش با انسانیت، باعث و بانی آنها را درمان کند و ببخشد. این فیلم جزء بهترین فیلم های انگیزشی و ضد جنگ دنیا محسوب می شود که در جهان با نقد های مثبتی رو به رو شده است و امتیاز خوبی در بهترین سایت های دنیا مثل IMDB و Rotten tomatoes دارد.

نقد فیلم نارنگی ها

جنگ همان جنگ، سرباز همان سرباز و نارنگی همان نارنگی اما این داستان نتیجه ی سالم زندگی کردن است، انسانیت در بین تمام کشتارهای بی اساس. در میان کشتاری بی رحمانه و در جایی که نور هست اما امیدی نیست، پدری زخم خورده دری به سمت خروج را باز می کند و داستانی ضد جنگ و انسان دوستانه را  روایت می کند.

بررسی فیلم ضد جنگ نارنگی ها

داستانی آموزنده برای همه رده های سنی که به همه ی ما یادآوری می کند که جنگ چیز خوبی نیست، کشت و کشتار های تمام نشدنی و انسان بودنی که مقام و قدرت و جایگاه از آدمی میگیرد. داستانی از نارنگی هایی که با عشق کاشته شد و با وجود خود در جنگ امید و زندگی را به هرکسی که در اطرافشان بود انتقال داد.

بازیگران فیلم نارنگی ها نقش توضیحات
ایوو لمبیت اولفاسک کشاورز استونیایی
مارگوس المونو گانن کشاورز استونیایی
احمد جیورگی ناکاشیدزه سرباز مبارز
نیکو میخائیل مخی سرباز مبارز

فیلم های مشابه نارنگی ها tangerines

 • سفر A Trip To Karabakh: تعدادی نوجوان از تفلیس راهی آذربایجان شده ودر آنجا می جنگند و…
 • شیندیسی Shindisi: این فیلم داستان واقعی از حوادث تاریخی و نظامی روسیه است.
 • پدر یک سرباز Father of a soldier: داستان پدری پیر که برای یافتن پسر مجروح و زخم خورده خویش راهی مخیدان جنگ می شود…

10- تنها بازمانده Lone Survivor 2013

بهترین فیلم های جنگی و اکشن جهان

داستان عملیات بال های سرخ ارتش آمریکا را روایت می کند، عملیاتی که هدفش از بین بردن یکی از سران گروهک های تروریستی طالبان است.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم تنها بازمانده را میگه:

این فیلم داستانی در دل جنگ افغانستان، با هدف اتمام عملیات بال های سرخ، عملیاتی بود که برای کشتن یکی از رهبران طالبان به نام احمد شاه انجام شد. این فیلم داستان مامورانی را نشان می دهد که برای اتمام این عملیات به منطقه ی استحفاظی طالبان روانه می شوند و تمامی حوادث در این مسیر رقم می خورد.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2013 جنگی 121 پیتر برگ فیلم 44

خلاصه: داستان 4 نیروی ویژه که دقیقا در لحظاتی که باید مشورت کنند و تصمیمات مهمی را درباره ی نحوه ی عملکردشان در عملیات را رد و بدل کنند سیستم تلفن و ارتباط آنها قطع میشود و حالا آنها با عملیات سرخ در محدوده طالبان با امکانات ضعیف درگیر هستند. این فیلم با اقتباس از کتابی با همین نام و نوشته ی مارکوس لوترل است  و ادامه ی داستان با در نظر گیری این وقایع و حوادث جدید پیش می رود. این فیلم جزء بهترین فیلم های جنگی جدید و خارجی است.

تحلیل فیلم Lone Survivor 2013

بیشتر جزئیات مبارزات در این فیلم از اصل کتاب استخراج و به تصویر کشیده شده است. اگر درباره ی این فیلم در مرور گر خود جستجو کنید عکسی را مشاهده می کنید که افراد حاضر در این عملیات قبل از ورود گرفتند و به یادگار گذاشتند. سربازان خط مقدم در هر کشوری که باشند در حال انجام خدمت هستند و حضورشان و شهادتشان برای همه دردناک است.

چرا باید فیلم جنگی تنها بازمانده را دید؟

این فیلم داستان عملیاتی واقعی برای دستگیری و کشتن یکی از رهبران طالبان در یک گروهک تروریستی است که حتی می بینیم امروزه این گروه با به قدرت رسیدن در کشور افغانستان دست به جنایاتی علیه بشریت می زند، داستان سنگسار و اعدام های پی در پی، عملیاتی که نیرو های آمریکایی انجام دادند تا یکی از رهبران این گروهک را از بین ببرند.

بازیگران فیلم تنها بازمانده نقش توضیحات
مارک والبرگ مارکوس لوترل عضو تیمی که دستور عملیات کشتن احمد شاه را داشتند.
تایلور کیتچ مایکل مورفی عضو تیم عملیاتی ترور احمد شاه
امیلی هیرش دنی دیتز یکی از اعضای تیم عملیاتی
بن فاستر مت اکسی عضو تیم عملیاتی

فیلم های مشابه Lone Survivor 2013

 • سقوط شاهین سیاه Black Hawk Down: درامی اکشن و جنگی با اقتباس از کتابی مشهور و پر فروش که روایتی است از ماموریت نیرو های ارتشی که چزء بهترین های اکشن جنگی دنیا بشمار می آید.
 • نامه هایی از ایوو جیما Letters from low jima: داستان جنگ بین ایالات متحده و ژاپن بر سر جزیره ای بین این دو است که این فیلم از دید ژاپنی های حاضر در جنگ روایت می شود که در مقابل نسخه ی آمریکایی این فیلم قرار گرفته است.
 • پرچم های پدران ما flags of our fathers: داستان افسران نیروی دریایی که پرچم آمریکا را در نبردی با ایوو جیما بر افراشتند و اما آنها با این قضیه در رسانه ای شدنش مشکل داشتند این اثر جزو بهترین فیلم های جنگی دریایی در تاریخ سینماست.

11- مهلکه The Hurt Locker 2008

بهترین فیلم های جنگی اکشن جهان

داستان نیرو های نظامی ارتش آمریکا که در بحبوحه جنگ مسئول خنثی سازی بمب های کنار جاده ای گروهک های تروریستی بودند.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم مهلکه را میگه:

داستانی از دومین سال جنگ عراق و استعمار آمریکایی ها بر بغداد اشغالی. نیرو های نظامی آمریکایی که در دل جنگ، مسئول خنثی سازی بمب های کنار جاده ای کار گذاشته شده توسط نیرو های شورشیان عراقی هستند. بمب هایی که در هرکجای شهر کار گذاشته می شدند و در دیدگاه این شورشیان عراقی این جهادی بود در مقابل نیرو های خارجی، حکومت و مردم غیر نظامی. ملکه یکی از بهترین فیلم های جنگی تروریستی در جهان است که خشم و شرارت جنگ را به تصویر کشیده است.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2008 جنگی 131 کاترین بیگلو ولتاژ پیکچرز

خلاصه: پس از مرگ یک گروهبان آمریکایی به نام تامپسون با بازی (گای پیرس) در گروهی که مسئول خنثی سازی بمب ها بودند، ویلیم جیمز با بازی (جرمی رنر) به عنوان فرمانه گروه وارد داستان می شود. جرمی که با گروهبان سنبورن با بازی (آنتونی مکی) و گروهبان الدریج با بازی (برایان گراتی) در این گروه مقابل عملیات انتحاری گروه شورشیان عراقی قرار گرفتند. جرمی که بدون ترس و با به خطر انداختن جان خود، کارش را انجام می دهد هم گروهی های خود را متعجب کرده است. او خبره این کار است و با خطرهای پیش رو و تصمیماتش در زمان عملیات ممکن است جان هم رزمانش را هم به خطر بیندازد. برای هرکسی در زندگی چیزی ارزشمند است و در برحه های زمانی این ارزش متفاوت است. برای جرمی که دیگر کل زندگی اش را در انجام کارش می بیند این ارزشمند ترین است که با قمار بر سر جانش زندگی هایی را نجات دهد و در همین حال در یکی از عملیات ها ادامه ی داستان رقم می خورد.

حفایق فیلم آمریکایی مهلکه

داستان برگرفته از حوادثی است که  برای نیرو های آمریکایی در خاک عراق اتفاق افتاد. این فیلم در لوکیشن اردن در نزدیکی خاک عراق فیلم برداری شده است که به بیننده حس حضور در موقعیت مکانی جنگ و خاک عراق را می دهد. داستان این فیلم روایتی از تجربیات یک روزنامه نگار و زمانی است که با گروه مسئول خنثی سازی بمب های شورشیان عراقی همراه بود.

تماشای فیلم The Hurt Locker 2008

داستانی درام و جنگی محصول ایالات متحده که برنده ی 6 جایزه اسکار و 6 جایزه ی بفتای سال 2010 شده است. فیلمی که با نقد های مثبت منتقدان و بینندگان رو به رو شد و با رویکردی جدید نسبت به موضوعات جنگ تصویری جدید از عملیات ها را به تصویر کشید. احساس زیبای نیروهایی نظامی که برای نجات جان ها از جانشان می گذرند، کاری که همه ی نیرو های نظامی در دو طرف جنگ انجام می دهند.

بازیگران فیلم مهلکه نقش توضیحات
جرمی رنر ویلیام نقش اصلب فیلم و کسی که با به خطر انداختن جانش بمب ها را خنثی می کند.
گای پیرس مت تامسون گروهبان آمریکایی
برایان گرافتی الدریج عضو گروه سه نفره ی خنثی سازی بمب
آنتونی مک کی سن بورن عضو گروه سه نفره ی خنثی سازی بمب

فیلم های جنگی هیجانی

 • بدون پشیمانی Without Remorse: این فیلم داستان انتقام افسر باهوش نیروی دریای به دلیل قتل همسر باردارش است. داستانی اکشن و جنگی با بازی مایکل بی جردن. این فیلم جزء بهترین فیلم های اکشن جنگی خارجی است.
 • فیلم 1917: داستان نجات 1600 نیروی نظامی توسط دو سرباز نیروی متفقین که در لیست 15 تایی این مقاله به معرفی آن پرداخته ایم. این فیلم جزء بهترین فیلم های هالیوودی و جنگی بی شمار می رود.
 • خشم FURY: داستان یک تانک به نام فیوری و کشت و کشتاری بی رحمانه با بازی جذاب برد پیست…

12- فیلم چگوارا Che Part 2

فیلم جنگی آمریکایی چه گوارا

داستان زندگی چگوارا ، پزشک مارکسیست است که نماد انقلابی در قرن بیستم به شمار می رود .

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم چگوارا را میگه:

فیلم چه قسمت دوم، بر اساس زندگی نامه ارنستو چه گوارا، یک پزشک و چریک مارکسیست، کسی که چهره اش به عنوان نمادی انقلابی در قرن بیستم تبدیل شد. کارگردانی این را فیلم را استیون سودربرگ در سال 2007 انجام داده و فیلم در سال 2008 به اکران در آمده است. فیلمی که به تلاش های چه گوارا برای ایجاد انقلاب در کشور بولیوی در آخرین سال های زندگیش می پردازد. این اثر یکی از فیلم های مورد تحسین منتقدان با موضوع جنگ و بیوگرافی است و یکی از بهترین فیلم های جنگی در ژانر بیوگرافی تلقی می شود.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2008 جنگی 135 استیون سودربرگ وایلد بانچ

خلاصه ای از فیلم چه: در سال های بعد از انقلاب کوبا یعنی تقریبا 7 سال بعد، در مارس سال 1965 چه ناگهان ناپدید می شود و همه در جستجوی او هستند که فیدل کاسترو رهبر کوبا، به ناچار نامه ای از او را برای مردم می خواند که در آن او استعفای خود را از تمام پست هایی که تصدی آن را به عهده داشته اعلام می کند. او با رویای گسترش روحیه انقلابی و آزادی مردم سعی می کند در کشور بولیوی نیز همان مقاصد کوبا را پیاده کند و به این منظور وارد کشور بولیوی می شود و ارتشی کوچک را گرد هم می آورد، اما این تعداد اندک در مقابل ارتش بولیوی که توسط متحد آمریکایی خود پشتیبانی می شود شانسی نخواهد داشت. این فیلم جان فشانی “چه گوارا” و یارانش را که علی رغم همه ی کمبود ها در این مسیر سخت و مرگبار تا آخرین لحظه مبارزه می کنند را به تصویر می کشد.

حقایقی درباره فیلم خارجی جنگی ژانر تاریخی

فیلم چه، یکی از بهترین فیلم های جنگی با محوریت زندگی نامه ارنستو چه گوارا است. فیلمی از استیون سودربرگ، او فیلم های “چه” را پشت سر هم در سال 2007 در اسپانیا به مدت 39 روز و فیلم آرژانتینی در پورتوریکو و مکزیک نیز به مدت 39 روز فیلمبرداری شده است. این فیلم اولین فیلم بلندی بود که با وضوح 4K و با دوربین دیجیتال فیلمبرداری شده. در فیلم در صحنه اعدام چه گوارا 3 گلوله نشان داده می شود در صورتیکه در واقعیت 9 گلوله به او اصابت کرده بود.

چرا فیلم CHE 2 را ببینیم؟

اگر به فیلم های جنگی با ژانر بیوگرافی و داستان واقعی علاقمند هستید و اگر دوست دارید درباره سال های پایانی زندگی ارنستو چه گوارا این اسطوره مبارزات چریکی بدانید به شما توصیه میکنیم این فیلم را که یک از بهترین های جنگی قدیمی است را از دست ندهید.

بازیگران فیلم چگوارا نقش توضیحات
دمیان بیچیر فیدل کاسترو رهبر کوبا و دوست صمیمی چه گوارا
رودریگو سانتورو رائول کاسترو برادر فیدل کاسترو
بنیچیو دل تورو چگوارا شخصیت اصلی فیلم ارنستو چه گوارا
کاتالینا ساندینو مورنو آلیدا مارچ همسر چه گوارا

فیلم هایی با موضوع زندگی چه گوارا

 • فیلم چه Che Part One: فیلم روایت انقلاب کوبا با همکاری چه گوارا و فیدل کاسترو  رهبر کوبا را به نمایش گذاشته است، اتفاقات و مبارزاتی که منجر به سرنگونی دیکتاتوری باتیستا و انقلاب در کوبا شد.
 • فیلم خاطرات موتور سیکلت The Motorcycle Diaries: این فیلم به داستان جوانی چه گوارا می پردازد زمانیکه او یک دانشجوی پزشکی است و تصمیم می گیرد قبل از فارغ التحصیلی با موتور سیکلت سفری به آمریکای جنوبی داشته باشد اما مسیر زندگی او در این سفر تغییر می کند.
 • چه گوارا Che Guevara: داستانی دیگر از زندگی و مبارزات شجاعانه ارنستو چه گوارا را روایت می کند.

13- بادی که بر مرغزار می وزد The Wind that Shakes the Barley

بهترین فیلم های جنگی

داستان دو برادر در جبهه ی جنگ داخلی ایرلند، برادرانی با دیدگاهی متفاوت و خط فکری مختلف که باید دید چه پایانی بر آنها رقم می خورد.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم بادی که بر مرغزار می وزد را میگه:

فیلمی که به ماجرای جنگ داخلی ایرلند می پردازد و در سال 2007 اکران شده و توانسته نخل طلای جشنواره کن را از آن خود کند و همینطور عنوان بهترین فیلم جنگی تاریخی را نیز به دست آورد.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2006 جنگی 127 کن لوچ ماتادور پیکچرز

خلاصه: در منطقه کورک ایرلند و در زمان جنگ میان نیروهای بریتانیا و شورشیان جمهوری خواه ایرلندی، یک پزشک سوسیالیست به نام دیمین در حال ترک ایرلند است تا در یک بیمارستان مطرح در لندن مشغول به کار شود. دیمین پس از اعدام دوستش توسط بریتانیایی ها به گروهی تحت فرماندهی برادرش تدی ملحق می شود. دیمین طرفدار جنگ داخلی و دارای روحیه کمک به نیازمندان است اما تدی محافظه کار است. طی ماجراهایی دو برادر در مقابل هم قرار می گیرند و راهشان از یکدیگر جدا  می شود تا سرانجام دیمین دستگیر و محکوم به اعدام می شود.

نگاهی به فیلم بادی که بر مرغزار می وزد

فیلمی با پایان تراژیک که شایستگی دیده شدن را دارد، یک تراژدی از جنگ که برادر را در مقابل برادر قرار می دهد. باز هم یکی از بهترین فیلم های جنگی با ژانر درام، فیلم که به داستان استقلال ایرلند در سال های 1920 تا 1921 می پردازد در واقع آن را در دو بخش به تماشاچی نشان می دهد بخش اول که خشونت بریتانیایی ها در مواجهه با ایرلندی ها را نمایش می دهد و بخش دوم که به اختلاف نظر میان ایرلندی ها پرداخته. فیلمبرداری فیلم سرشار از صحنه هایی زیبا از مناظر حومه ایرلند است، بازی کاریزماتیک “کیلیان مورفی” و سایر بازیگران آن فیلمی قابل تحسین را به نمایش می گذارد با فیلمنامه ای که آن را به یک شاهکار تبدیل کرده است. فیلمی زیبا، تکان دهنده و سرشار از اندوه با داستانی قوی که در آن به قساوت بریتانیایی ها نمی پردازد بلکه می خواهد نشان دهد که برخورد آنها با ایرلندی ها چگونه بوده است. فیلمی که کارگردانی بریتانیایی، آن را کارگردانی کرده و در لیست ما نیز عنوان یکی از بهترین فیلم های جنگی تراژیک دنیا را به خود اختصاص داده است.

این فیلم جنگی تروریستی را ببینیم؟

این فیلم بیهودگی جنگ، بدبختی و ویرانی را برجسته می کند، فیلم به شما نشان می دهد که هیچ چیز دور از ذهن نیست. داستان فیلم شاید موضوعی باشد که کمتر به آن پرداخته شده باشد و اگر دوستدار دیدن فیلم هایی با محوریت جنگ داخلی هستید دیدنش برای شما خالی از لطف نیست.

بازیگران فیلم  بادی که بر مرغزار میوزد نقش توضیحات
سیلیان مورفی دیمین پزشکی که از رفتن به لندن منصرف می شود و به گروه چریکی جمهوری خواهان ملحق می شود.
پادرایک دیلانی تدی برادر دیمین و رهبر گروه جمهوری خواهان
لیام لیام کانینگهام دن دوست نزدیک دیمین که با او هم نظر است.
اورلا فیتزجرالد سیند نامزد دیمین

فیلم های مشابه The Wind that Shakes the Barley

 • انتروپوید Anthropoid: ماجرای فیلم روایت بک ماموریت سری به نام آنتروپوئید در جنگ جهانی دوم است.
 • زیر شن Land of Mine: داستان سربازانی اسیر که باید با دسیتان خالی مین های دفن شده کنار ساحل را یافته و معدوم کنند.
 • استالینگراد Stalingrad: روایتی از زندگی اسطوره جنگ ایرلند به نام مایکل کالینز، مردی شجاع و مبارز که برای ایرلندی آزاد مبارزه میکرد و به یک اسطوره تبدیل شد.

14- سپیده دم رهایی بهترین فیلم های جنگی بر اساس واقعیت

خلبان های ارتش نیروی دریایی آمریکا که برای حمله به ویتنام وارد عملیاتی می شوند اما همه چیز آنگونه که انتظار دارند پیش نمیرود.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم سپیده دم رهایی را میگه:

سپیده دم رهایی فیلمی بر اساس داستان واقعی، به کارگردانی ورنر هرتسوک آلمانی که اغلب فیلم های او مورد تحسین منتقدان هستند و با بازی خیره کننده کریستین بیل در سال 2006 منتشر شد و توانسته به عنوان یکی از بهترین فیلم های جنگی دنیا در ژانر ماجراجویی قرار بگیرد.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آمریکا آمریکا 2006 جنگی 120 وارنر هرزوگ مترو گلدن مایر

خلاصه: در جنگ ویتنام، نیروی دریایی آمریکا تعدادی از خلبان های خود را به ماموریتی سری برای انهدام تدارکات دشمن می فرستد، آنها باید با پرواز بر فراز ویتنام شمالی و رسیدن به لائوس این ماموریت را به سرانجام برسانند، هواپیمای دیتر دنگلر بر اثر شلیک دشمن سقوط می کند و او اسیر می شود و تحت شکنجه های وحشیانه قرار می گیرد، دیتر با وجود تمام شرایط بدی که در اردوگاه وجود دارد سعی دارد برنامه ای دقیق برای فرار تنظیم کند اما یکی از زندانیان به آنها خیانت می کند…

نقد و بررسی فیلم سپیده دم رهایی

این فیلم شاید مثل “جوخه” یا “نجات سرباز” رایان نباشد ولی آنچنان هوشمندانه کارگردانی شده که ارزش تماشا کردن را دارد. کریستین بیل در این فیلم اجرای بسیار قوی ای را به نمایش گذاشته و کارگردان فیلم مردی است که می داند چطور داستان های خود را برای مردم روایت کند تا لذت ببرند. صحنه هایی که نبرد در جنگل و تپه ها و میان گل و لای را بسیار درخشان و خیره کننده به نمایش می گذارد یکی از دلایلی بوده که این فیلم را در لیست بهترین فیلم های جنگی با نقش آفرینی کریستین بیل قرار داده است.

فکت هایی از فیلم Rescue Dawn

یکی از فکت های جالب این فیلم، سکانسی که کریستین بیل مجبور به خوردن کرم می شود، صحنه ای کاملا واقعی است. فکت جالب دیگر اینکه فیلمبرداری این فیلم به صورت برعکس و از انتها به ابتدا فیلمبرداری شده است، “بیل” برای بازی در این فیلم می بایست در انتهای فیلم کاهش وزن شدیدی داشته باشد و ضعیف و نحیف باشد، به همین دلیل او ابتدا وزن کم کرده و صحنه های پایانی فیلم فیلمبرداری شده و به تدریج در طی فیلم که به ابتدا و صحنه های قبل از اسیر شدن او نزدیک می شویم او به وزن ایده آل خود باز می گردد.

بازیگران فیلم سپیده دم رهایی نقش توضیحات
کریستین بیل دیتر دنگلر خلبان دیتر دنگلر که هواپیمایش سقوط می کند و اسیر می شود.
استیو زاهن دانی یکی از اسرای همراه دیتر دنگلر
جرمی دیویس جنی اسیری که به همراه دنگلر که قصد فرار دارد.
زک گرینیر اسکواد فرمانده گروه

فیلم های مشابه سپیده دم رهایی

 • گل های جنگ The Flowers of War: یک آمریکایی که در چین زندگی میکند، در جریان جنگ بین چین و ژاپن به کلیسایی پناه می برد و در آنجا با گروهی از دختران مواجه می شود و تمام تلاش خود را برای نجات آنها به کار میبرد.
 • تنها بازمانده Lone Survivor: تعدادی از نیروهای ویژه ارتش آمریکا هدف انجام عملیات بال های سرخ را دنبال می کنند. عملیاتی که در آن باید یکی از سران طالبان را سرنگون کنند اما آنها غافلگیر می شوند.
 • فیلم 71: یک سرباز جوان بریتانیایی که از هنگ خود جا می ماند در تلاش برای زنده ماندن است.

15- سقوط 2004 Downfall

بهترین فیلم های تاریخی جنگی هیتلر

این فیلم روایتگر 10 روز پایانی زندگی و دیکتاتوری پیشوای حزب نازی است.

نرسی در کمتر از 1 دقیقه خلاصه فیلم سقوط را میگه:

داستانی از خاطرات شخصی تراودل یونکه منشی شخصی هیتلر با اقتباس از کتابی به نام پناهگاه هیتلر، از 10 روز پایانی زندکی و دیکتاتوری پیشوای حزب نازی در سنگری در زیر زمین های برلین اشغالی توسط ارتش سرخ روایت می شود. این فیلم جنبه ی انسانی و شاید ترسیده از مرگ هیتلر را به نمایش گذاشته و برای اولین بار از دید اشخاص بسیار نزدیک به او بعد دیگر زندگی اش را به تصویر کشیده است. کسی که بنیان گذار اردوگاه های کار اجباری آشویتز و کوره های آدم پزی است اما در این روایت از جان دادن و کشتن سگ وفادارش بسیار ناراحت و متاثر شده. کسی که مردم برلین را مستحق مرگ می داند، زیرا از ترس ارتش سرخ روسیه فرار کرده اند و جان خود را در جنگ نجات داده اند.

 کشور سازنده تاریخ اکران ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
پرچم آلمان آلمان 2004 جنگی-بیوگرافی 156 اولیور هیر ش بیگل کنستانتین فیلم

خلاصه: زندگی آدولف هیتلر فردی بی رحم که خود می داند دلیل سقوط ملت است و همچنان بر ماندگاری پا فشاری دارد. بخشندگی بزرگترین خیانت است، خیانت به طبیعت، من همیشه بی رحم بودم و این همان جاودانگی است. جملاتی از آدولف هیتلر با بازی (برونو گانتس) که توسط تراودل یونکه با بازی (الکساندرا ماریا را) منشی شخصی هیتلر ثبت شده است. دیدن دیکتاتوری، در متزلزل ترین حالت انسان بودن، ناباوری از شکست خوردن، حتی در 20 ساعت پایانی و تصمیم به خود کشی در مقابل نیرو های ارتش سرخ روسی. این فیلم به ما نشان می دهد یک نفر از بین خود ما انسان ها و از جنس ما می تواند با بی رحمی دیکتاتوری و کمال گرایی شخصی خود بر ما حکومت کند و یک نسل از یهودیان را از بین ببرد چرا که همیشه حکومت بر پایه ی افراطیت عواقبی جبران نشدنی دارد. این اثر جزء بهترین فیلم های جنگی است که روایتی واقعی دارد.

حقایق قیلم سقوط 

و اما شوکه کننده ترین سکانس فیلم رقم خوردن صحنه ای است که همسر گوبلز یکی از فرماندهان نازی زنی که نشان غرق در خون و خاک شخص هیتلر را به عنوان هدیه دریافت کرده بود، حالا زن اول حزب نازی، کودکان خود را به طرز بی رحمانه ای به قتل می رساند و بیان می کند که دنیا بدون حزب نازی سوسیالیسم مکان مناسبی برای فرزندانش نیست. یکی از حقایق این فیلم داستان فیلم برداری 12 روزه ی کل این فیلم است که کارگردان معروف الیور هرشبیگل در کمتر از دو هفته این پروژه را پیش برد.

دیدن فیلم زندگی هیتلر ارزش دارد؟

پر هزینه ترین فیلم تاریخ سینمای آلمان و نامزد اسکار 2004 بهترین فیلم خارجی زبان است. فیلمی با ژانر درام جنگی جزو بهترین فیلم های جنگی با موضوع زندگی نامه ای و واقعیتی از زندگی بزرگترین قاتل دنیاست. کسی که تا به امروز ادای احترام به او، سلام هیتلری در بسیاری از کشور ها جریمه ی حبس و زندانی دارد. کسی که به نظر خودش به جاودانگی رسید!

بازیگران فیلم سقوط نقش توضیحات
برونو گنز آدولف هیتلر در نقش پیشوای حزب نازی
الکساندرا ماریا لارا تراودل جانگ منشی شخصی هیتلر
جولیان کوهلر ایوا براوون همسر هیتلر
اولریخ متیس جوزف گوبلز افسر ارتش نازی

فیلم های مشابه Downfall

 • زندگی زیباست Life Is Beautiful: یک فیلم قدیمی و روایتی از یک جنگ روانی…
 • پیانیست The Pianist: داستان زندگی اشپیلمان پیانیست که تمام اعضاء خانواده اش به سمت اردوگاه های آشویتز در حرکت اند و…جزء بهترین فیلم های انگیزشی جنگی در جهان است.
 • کتاب سیاه Black Book: روایتی از یک فرد نفوذی و زخم خورده در میان مقامات یهودی که حالا دلباخته یکی از آنان شده…

سوالات پرتکرار درباره فیلم خارجی جنگی

 • معیار میزبان فا برای انتخاب فیلم های جنگی چه بوده است؟
  تمامی فیلم های جنگی این لیست بر اساس میزان محبوبیت میان کاربران، امتیاز فیلم در وبسایت های نقد و بررسی همچون imdb، متاکریتیک و راتن تومیتوز و همچنین بر اساس نظریه کاربران انتخاب شده اند. فیلم هایی ملموس و گیرا که پس از دیدن آن ها برهه ای از تاریخ یا روایتی جنگی را لمس می کنید.
 • کدام یک از فیلم های جنگی این لیست واقعی هستند؟
  اغلب فیلم های جنگی این لیست برهه ای از تاریخ را به تصویر کشیده یا روایتی نزدیک به مضامین جنگی که روزی رخ داده اند را نمایش می دهند. فیلم سقوط 10 روز پایانی زندگی هیتلر را به نمایش گذاشته و فیلم های چگوارا، سپیده دم رهایی، تک تیرانداز آمریکایی، دانکریک و ستیغ جهنمی نیز روایت هایی بر اساس واقعیت هستند.
 • لطفا چند فیلم جنگی تیر اندازی معرفی کنید؟
  اگر به سبک فیلم های تیراندازی علاقه دارید می توانید فیلم امریکن اسنایپر را تماشا کنید.
 • فیلم خارجی جنگی ژانر تاریخی علاقه دارم. کدام یک را پیشنهاد می کنید؟
  اگر به فیلم تاریخی جنگی علاقمند هستید، سقوط و چگوارا را از دست ندهید. در این لیست بیش از 40 فیلم معرفی شده است.
 • بهترین فیلم اکشن جنگی کدام است؟
  می توان گفت تمامی فیلم های مهیج جنگی معرفی شده در این لیست در بازه زمانی خود از بهترین های ژانر جنگی بوده اند.
 • کدام فیلم خارجی جنگی جدید برای تماشا به همراه خانواده مناسب است؟
  تمامی آثار معرفی شده در این گلچین بهترین فیلم اکشن جنگی خارجی در تاریخ اکران خود محسوب می شدند.

بهترین فیلم های جنگی جهان از انواع فیلم های جنگی تانکی گرفته تا فیلم های تیراندازی و حماسی همگی مضمونی یکسان و ماهیت جنگ، خون و خشونت را القا می کنند. با تماشای سقوط که یک فیلم جنگی آمریکایی داستان واقعی زندگی هیتلر است از نزدیک دیکتاتوری هیتلر را لمس می کنید، در فیوری اتحاد جنگی و اهمیت آن بین نطامیان و یکپارچگی برایتان ملموس تر می شود و در مهلکه و زیر شن در می یابید که میدان جنگ  تا چه میزان با جان دستو پنجه نرم می کند انگار هست و وجود دارد که جان بگیرد از آدمی و اصلا ماهیت آن ورای رسیدن به هدف اصلی، جان گرفتن از انسان است! اگر شما هم به سبک جنگی و این قبیل فیلم ها علاقه دارید فیلم جنگی جدید 1917 را هم حتما در لیست تماشای خود قرار دهید فیلمی ملموس که از خودگذشتگی سربازان جنگی را روایت می کند. در این نقد و بررسی تلاش بر این بود لیست فیلم های برتر جنگی را تهیه کنیم هر چند ممکن است برخی آثار فاخر از قلم افتاده باشند. شما چه فیلم جنگی دیگری می شناسید که در این لیست معرفی نشده؟

محتوای تیمی کار شده

تیم تحریریه میزبان فا موضوعات محبوب کاربران را رصد کرده و بهترین و جذاب ترین عناوین را انتخاب می کند سارا صالحی، علی ممبنی و نرسی مزداب تمامی موضوعات را موشکافانه نقد و بررسی و گردآوری می کنند. امید لیرکی موضوع را یک بار دیگر با عینک گرافیکی خود مورد بررسی قرار داده و این بار کل نقد و بررسی و محتوای گردآوری شده را در قالب یک ویدیوی جذاب ارائه می دهد تا علاوه بر مخاطبان مجله خبری میزبان فا مگ، سایر کاربران شبکه های اجتماعی نیز از نقد و بررسی های تیم دیدن کنند. محدثه اسماعیلی نیز کل محتوا را بررسی نموده و آن را مورد بازنگری و ادیت نهایی قرار می دهد تا محتوایی با حداقل نقص به مخاطب ارائه شود سپس آن را برای موتورهای جستجو بهینه می کند. اثری که اکنون در حال مشاهده آن هستید حاصل تلاش بی وقفه یک تیم خلاق و جوان در میزبان فا است ما همواره در تلاشیم تا بهترین و با کیفیت ترین محتوای ممکن را برای شما کاربر عزیز ارائه کنیم. 🙂

نوشته های مشابه

‫44 دیدگاه ها

 1. واقن دمتون گرم . گرداوری فیلم ها حرف نداشت . مرسی از زحمتی ک کشیدین .

  1. سلام و احترام؛
   ممنونم از توجهی که به گلچین فیلم های جنگی داشتید. خرسندیم که این لیست مورد رضایت واقع شده خوشحال می شویم سایر نقد و بررسی های میزبان فا را مشاهده و نظر خود را اعلام نمایید.

   1. سلام
    آمریکایی ها فقط در فیلم های سینمایی ساختگی خودشان همیشه قهرمان و پیروزند
    ولی در جنگ های واقعی همیشه مغلوب و شکست خوردند مثل طبس و ویتنام و افغانستان (نبرد با طالبان‌) و جنگ کره و ناوگان دریایی پرل هاربر و جنگ سرد و نبرد دریای سیاه و…… جنگ اوکراین هم معلوم نیست چطور تمام شود
    اما آن طور که مشخصه بازهم آمریکا بازنده است

    1. آفرین بر تو قهرمان شیردل ، در این پیامت نشانی از انتقام خون حاج قاسم دیدم ، ممنون خیلی زیبا گفتی آمریکا همیشه بازنده است

  2. چقد عالی واقعا لذت بردم من بیشتر فیلم هایی که مربوط به جنگ جهانی هست رو دیدم ولی هیچ کدوم به اندازه فیلم در جبهه غرب هیچ خبری نیست لذت بخش نبوده ممنون میشم این جور فیلم هارو معرفی کنید

 2. تمام زورتون رو زدید که هلوکاست رو تو ذهن مخاطب نهادینه کنید ها این تلاشتون برای خدمت به دروغ بزرگ صهیونیست قابل ستایشه

  1. سلام و احترام؛
   در این گلچین صرفا به معرفی فیلم های جنگی پرداخته ایم و سعی بر ان بوده تا موضوعات متعددی که در سرتاسر جهان منجر به جنگ شده را به تحریر در آوریم برخی از فیلم های جنگی لیست ساخته ذهن نویسنده و برخی کاملا حقیقی هستند و در برهه ای از تاریخ لمس شده اند. در تیتر شماره 5 به فیلم پسر Son of Saul اشاره شده است یک فیلم با نمای بسته که فاجعه بزرگ هلوکاست موضوع اصلی ان می باشد، فیلمی که تنها بخشی از این فاجعه بزرگ و نسل کشی و درد ان دوره را یادآور شده است…

   1. سلام من دنبال یه فیلم جنگی هستم اسمش و یادم نمیاد یک ماه پیش دیدم.اگه میشه داستان تعریف کنم اسمشو بگین.البته دوتا فیلم. اول فیلم دوتا هواپیمای جنگی نشون میده که خلبان یکیشون زن طالبان با موشک رهگیر میزنن جنگنده آمریکایی بعد میان دنبال جنازه خلبان ولی دختره زنده و باهاشون مقابله میکنه میجنگه توی کوه و دشت تا میرسه به نیروهای خودشون طالبا هم سربازای ساختن با آزمایش که خیلی قوی و وحشتناک هستن از دهنشون یه چیزی مثل مار در میاد اگه میشه اسمشو به من بگین .
    ایمیل خودمه

    1. سلام و احترام دوست عزیز؛
     متاسفانه این فیلم رو تماشا نکردم اما کامنت شما تایید میشه تا اگر سایر دوستان این فیلم جنگی رو دیدن نام اون رو با ما و شما به اشتراک بگذارن.

  1. سلام و احترام؛
   در آپدیت بعدی حتما فیلم نجات سرباز رایان را به لیست اضافه می کنیم. ممنون از اینکه ما رو در توسعه لیست فیلم های جنگی خارجی یاری می کنید.

 3. ممنون لیست خیلی عالی بود چندتاشو دیدم سقوط خیلی دوست داشتم.

  1. سلام سحر عزیز؛
   باعث افتخار ماست که این لیست را به عنوان منبع انتخاب کردید و از از گلچین فیلم های جنگی رضایت داشتید… اگر فیلم جنگی دیگری هم میشناسید معرفی کنید تا در آپدیت بعدی به لیست اضافه شود. با تشکر

  1. سلام روزبخیر علی عزیز؛
   هدف از تهیه این لیست و تولید محتوا جلب رضایت کاربران بوده و خوشحالیم که به این امر دست یافتیم. سپاس از اینکه لیست فیلم های جنگی را بررسی کردید. اگر به این سبک از فیلم های سینمایی علاقمند هستید پیشنهاد می کنیم لیست فیلم های اکشن میزبان فا مگ را هم بررسی کنید:
   بهترین فیلم های اکشن جهان
   بهترین فیلم های اکشن جدید 2021

   1. چقد عالی واقعا لذت بردم من بیشتر فیلم هایی که مربوط به جنگ جهانی هست رو دیدم ولی هیچ کدوم به اندازه فیلم در جبهه غرب هیچ خبری نیست لذت بخش نبوده ممنون میشم این جور فیلم هارو معرفی کنید

 4. سلام مرسی از زحمات گرو ه .اما دنبال فیلمی هستم که در حال ساخت باشه جون فیلمی نیست ندیده باشم . شما هم به استریو سری بزنید تا م……

  1. سلام و احترام؛
   در این نقد و بررسی بهترین فیلم هایی که به تازگی اکران شده اند نیز مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.
   برای مشاهده جدیدترین فیلم ها نیز می توانید نقد و بررسی زیر را نیز بررسی کنید. در این گلچین فیلم های 2022 و همچنین جدیدترین فیلم هایی که اخیرا اکران شده اند معرفی شده است.
   بهترین فیلم های 2022 جهان

  1. سلام و احترام؛
   ممنون از توجه و عنایتتون به تیم میزبان فا مگ… خرسندیم که گلچین فیلم های جنگی مورد پسند بوده اگر شما هم فیلم خارجی جنگی دیگه ای می شناسید که شایستگی حضور در این لیست را داره نام آن را با ما و کاربران به اشتراک بگذارید.

  2. سلام خوبین میشه فیلم دوبله فارسی نبرد برای سواستوپول (اکراینی)هم به فهرستتون اضافه کنید 😘😘مرسی

   1. سلام و احترام دوست عزیز؛
    فیلمی که معرفی کردید هم بسیار خوش ساخت و قوی هست و از جمله فیلم های جنگی برتر محسوب میشه…. در آپدیت بعدی فیلم جنگی که معرفی فرمودید و سایر فیلم هایی که کاربران پیشنهاد می دهند را مورد بررسی قرار خواهیم داد سپاس از اینکه ما را در توسعه فیلم های جنگی یاری می دهید.

     1. سلام و احترام؛
      ممنون از اینکه ما را در توسعه بهترین فیلم های جنگی یاری میدین. این فیلم را حتما در آپدیت گلچین بهترین فیلم های 2022 درج خواهیم نمود فیلمی خوش ساخت و مهیج که با چندین بار تماشا باز هم برای بیننده جذاب هست.

 5. سلام واحترام دوست عزیز؛
  بهترین لیستیه که تا حالا دیدم
  ممنون به نظرم نقد هم بشن فیلما

  1. سلام روز بخیر دوست عزیز؛
   ممنون از اینکه با نقدها و پیشنهادات سازندتون ما رو در توسعه لیست فیلم های جنگی یاری میدین. برای هر فیلم بخشی تحت عنوان تحلیل ارائه شده که توضیحات بسیار مختصر مثل جوایز دریافتی، فکت های فیلم و موارد این چنینی عنوان شده اما می تونیم این بخش را گسترش بدیم و نقد کوتاهی از هر فیلم را هم ارائه کنیم.

 6. سلام ممنونم از وقتی که گذاشتید. من حدودا چند سال پیش فیلمی راجع به استقلال یک کشور اروپایی بعد از جنگ جهانی با دوبله فارسی از شبکه های تلویزیون دیدم. داستان فیلم یه قهرمان داشت و آخر فیلم وقتی موفق شد مردم کشورش براش یه کارناوال برگزار کردند. میشه کمک کنید به من اسم اون فیلم رو بگید.

  1. سلام و احترام؛
   متاسفانه نام فیلم خارجی جنگی مورد نظرتان را نمی دانیم اما این دیدگاه تایید می شود تا اگر سایر دوستان از نام فیلم اطلاع داشتند به ما نیز اگاهی دهند…

 7. من 51 سالم زمانی که جوان بودم عاشق این ژانر بودم به خصوص فیلمهای کلاسیک و جنگ دوم الان از این ژانر متنفرم و می دانم چقدر مخرب و بدآموزی دارد اگر ژانر جنگی می گذاربد فیلم ضد جنگ بگذارید آنچه در فیلم نشان میدهد بسیاری از واقعیت های جنگ در دو طرف را نشان نمی دهد و فقط به قهرمان سازی می پردازد .

  1. سلام و احترام؛
   فیلم های جنگ مفاهیم زیادی را منتقل میکنند…. تیتر شماره 9 یعنی فیلم نارنگی ها مضمونی ضد جنگ دارد که تماشای آن را به دوسدارن مفاهیم این چنینی پیشنهاد می کنیم.
   فیلم شماره 3 یعنی ستیغ جهنمی هم مفاهیمی انسان دوستانه را یادآور شده است.

 8. با سلام
  به لحاظ بررسی و نقد کار بسیار خوبی بود
  مهمتر اینکه فیلم های مشابه هم معرفی شدند

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   بسیار خرشسندیم که از گلچین فیلم های خارجی جنگی رضایت داشتید. لطفا اگر فیلم جنگی دیگری هم میشناسید نام ببرید تا در بروزرسانی بعدی به لیست اضافه کنیم.
   سپاس از شما

 9. سلام
  من به فیلم های جنگی مربوط به جنگ جهانی اول و دوم خیلی علاقمندم
  در کل فیلم های جنگی با موضوع حقیقی رو خیلی دوست دارم ینی تخیلی دوست ندارم
  enemy at the gates
  behind enemy lines
  fury
  و ازین دست فیلم ها رو خیلی دوست دارم
  از سایت و زحماتتون هم بسیار ممنونم

  1. سلام و احترام جناب یوسفی عزیز؛
   با توجه به گستردگی دنیای فیلم و سریال و تنوع موضوعی، نمی توان تمامی فیلم های برتر را پوشش داد برهمین اساس سعی کردیم گلچینی از محبوب ترین فیلم های جنگی را لیست کنیم… فیلم های که معرفی کردید جزو بهترین های این ژانر هستند.
   سپاس از شما

 10. خدا وکیلی سایت شما بهترین سایتیه که میشه برای انتخاب فیلم پیدا کرد واقعا دمتون گرم
  ممنونم که انقدر زحمت کشیدید

  1. سلام و احترام؛
   سپاس از توجه و محبتی که تیم تحریریه میزبان فا مگ دارید خرسندیم که لیست فیلم های جنگی گرداوری شده مورد پسند شما عزیزان واقع شده است خوشحال می شویم بخش معرفی فیلم میزبان فا مگ را بررسی و نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
   معرفی فیلم سینمایی

 11. با سلام. جای چند تا فیلم خالی بود
  1.نجات سرباز رایان
  2
  سقوط بلک هاک

  1. سلام و احترام؛
   فیلم های جنگی بسیار خوب و محبوبی را معرفی کردید ممنون از همکاری شما دوست عزیز.
   با توجه به اینکه محتوا گلچینی از بهترین فیلم ها بود امکان درج و معرفی تمامی فیلم های جنگی برتر نبود در اپدیت های بعدی سعی می کنیم فیلم های محبوبی که کاربران در بخش دیدگاه ها معرفی می کنند را به لیست اضافه کنیم.

 12. سلام
  به نظرم خیلی از فیلما رو جا گذاشتین
  Schindler list
  Saving private ryan
  Legends of fall
  Patriot
  Black hawk down
  Enemy at the gate
  My way
  Unbroken
  Top gun
  و خیلیای دیگه که من اسمشون رو نمیدونم

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   قطعا فیلم های زیادی شایستگی کسب عنوان برترین را دارند و می توانند در لیست گلچین بهترین فیلم های جنگی جهان قرار گیرند اما به دلیل محدودیت نمی توان از تمامی فیلم ها نام برد ممنون که با نظرات ارزشمندتان ما را در توسعه این گلچین یاری می دهید در آپدیت های بعدی حتما لیست پیشنهادی شما را نیز بررسی و لحاظ خواهیم کرد.

 13. سلام خانم محدثه اسماعیلی واقاخلیل اسم فیلمی که خواسته بودید لانه the lair میباشد اقاخلیل فکرکنم شما فیلم رو درست ندیدید جهت اطلاع عرض میکنم محلی که روی انسانها ازمایش میکردندشوروی زمان اشغال افغانستان ساخته بود درب ورودی هم به زبان روسی نوشته بود باز نکنیددر ضمن تابلویی بیرون بود که روش نوشته شده بودcccp والا طالبان مگه سواد دارند که شما نوشته بودید این ادمهای عجیب که مار از دهنشون میومد بیرون خیلی قوی بودند طالبان درست کردند

  1. سلام و احترام؛
   ممنونم از همکاری شما دوست عزیز.

 14. سلام دشمن پشت دروازه پیانیست فهرست شیندلر .نامه های ایوجیما و……

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا