بهترین

بهترین انیمیشن های جهان و ویدیو نقد انیمیشن های جدید

بهترین انیمیشن های جهان و تماشای آنها قطعا دریچه ای رو به دنیای رنگ و شگفتی است. پرسه زدن در خیال و گاه پی بردن به عمق مفاهیم روان شناختی و بازی با احساس مخاطب از اهداف ساخت انیمیشن های امروزی است. انیمیشن سازی در دهه های اخیر رشد شگفت انگیزی داشته به گونه ای که امروزه به یک صنعت بسیار مهم تبدیل شده است. شاید فکر کنید که انیمیشن های دنیا تنها برای  کودکان تولید می شوند اما باید بگوییم این یک قانون 100 درصدی نیست و برخی انیمیشن ها همچون رنگو با حال و هوایی جالب و ملموس مخصوص بزرگسالان اکران شده است. این انیمیشن به قدری میان مخاطبین و منتقدین محبوب بود که توانست جایزه اسکار دریافت کند. در گرداوری لیست انیمیشن های برتر جهان فاکتورهای متعددی همچون میزان محبوبیت بین کاربران، نظر منتقدین درباره انیمیشن های برتر، جوایز دریافتی، کمپانی سازنده و… را مد نظر داشتیم از آنجایی که دنیای انیمیشن بسیار وسیع است، ما در میزبان فا مگ تنها به بخش کوچکی از بهترین ها اشاره کردیم چنانچه شما نیز انیمیشن محبوب و خوبی می شناسید که در این لیست درج نشده در بخش دیدگاه ها عنوان نمایید تا در بروزرسانی های بعدی به صورت کامل مورد نقد و بررسی قرار گیرد. 😍

بهترین انیمیشن های جهان

انیمیشن های محبوب این لیست که موفق به کسب جوایزی همچون جایزه اسکار و گلدن گلوب شده اند، محصول کشور آمریکا هستند. کمپانی والت دیزنی و پیکسار جزو فعال ترین کمپانی های تولید کننده انیمیشن در سال های اخیر بوده اند. انیمیشن های پیکسار این افتخار را داشته که برای سه بار به صورت متوالی برنده جایزه کن شده است. این نکته را حتما در نظر بگیرید که مفهوم انیمه و انیمیشن متفاوت است. انیمه به کارتون های ساخته شده ژاپنی که سبک و سیاقی متفاوت تر از انیمیشن دارند گفته می شود بر همین اساس یک لیست مجزا از بهترین انیمه های ژاپنی تهیه کرده ایم. در این سری نقد و بررسی تصمیم بر این شد که انیمیشن های محبوب کودک و بزرگسالان را مورد نقد قرار دهیم و لیستی 15 تایی از انیمیشن های برتر ارائه کنیم.

معرفی انیمیشن جدید

امروزه شاهد تولید انیمیشن های مفهومی و انیمیشن های تاریخی نیز هستیم به گونه ای که برخی کمپانی ها به ساخت کارتون هایی با موضوعات مفهومی و روان شناختی روی آورده اند تا حدی که تماشای آن ها نه تنها به کودکان بلکه به بزرگسالان نیز پیشنهاد می شود. به عنوان مثال در انیمیشن onward شاهد رابطه احساسی پدر و و فرزندانش یعنی دو کاراکتر اصلی انیمیشن هستیم. در انیمیشن موانا تقابل خیر و شر و تلاش موانا برای رسیدن به تعالی را می بینیم و در انیمیشن روح معنا و مفهوم زندگی رنگ و بویی تازه دارد و انتهای انیمیشن با خود می گویید هدف از زیستن چیست؟ زندگی بعد زیباتر خود را در این انیمیشن به شما نمایش می دهد. صنعت انیمیشن سازی به قدری گسترده و محبوب شده که برخی انیمیشن های قوی همچون رنگو که البته برنده جایزه اسکار نیز شده مخصوص بزرگسالان تولید و اکران شده است.

1- انیمیشن هیولای دریا The Sea Beast

اسم بهترین انیمیشن های جهان

داستان کاپیتان کشتی که شغلش شکار هیولا در دل دریاست. و نوجوانی که در این سفر به صورت مخفیانه سوار بر کشتی شده و همراه این شکارچی به طور اتفاقی با هیولا مواجه می شود.

علی در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن هیولای دریا را میگه:

مشابه داستان های افسانه ای و اساطیری که از قدیم در کتاب ها خوانده ایم یا در فیلم ها دیده ایم، صدها سال است که ملوانان در سرتاسر اقیانوس با هیولاهای دریایی مواجه اند. میزی دخترکی یتیم اما پرشور و هیجان و البته کنجکاو است در زمانی زندگی می کند که هیولاهای دریایی به یک کابوس برای ساکنان جزیره تبدیل شده اند. هرکسی بتواند هیولاها را شکار کند به عنوان قهرمان در بین مردم جایگاه خوبی به دست می آورد. جیکوب یک جوان شجاع و البته ماجراجو است که یک کشتی برای شکار هیولاها و نجات ساکنین دراختیار دارد. روزی که جیکوب قصد دارد به دل اقیانوس بزند، میزی مخفیانه دست به کار خطرناکی می زند. در ادامه در دل دریا اتفاقات غیرمنتظره ای رخ می دهد که هیچ ناخدایی به چشم ندیده است…

 کشور سازنده سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا 2022 ماجراجویی 121 کریس ویلیامز بهترین مینی سریال های خارجینتفلیکس

خلاصه: جیکوب یک شکارچی هیولاست که محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم دارد. میزی دخترکی است که تاریخچه شکار هیولاهای دریایی را دنبال می کند و از قضا سر راه جیکوب قرار می گیرد…

حقایق انیمیشن The Sea Beast

آثار هنری کریس ویلیامز کارگردان هیولای دریا، فراموش شدنی نیستند او همچنین سازنده انیمیشن های موفق دیگری مانند قهرمان بزرگ، زوتوپیا، یخبندان سمت های  یک و دو، موانا، بولت و… می باشد. هیولای دریا یک اثر زیبای دیگر از ویلیامز است که خوش درخشید. جالب است بدانید اغلب آثار فاخر این کارگردان جایزه اسکار دریافت کرده اند. ویلیامز بارها عنوان کرده به فیلنامه هایی علاقه دارد که شخصیت اصلی به دنیای ناشناخته سفر می کند و دست به ماجراجویی و اکتشافات جدید می زد. یکی از نکات جالبی که در این انیمیشن شاهد آن بودیم اصرار شخصیت میزی برای دستیابی به هدف و رویای خود بود. میزی با تمام موانعی که بر سرراهش قرار دارد در نهایت به رویای خود دست می باید. انیمیش سعی دارد نشان دهد با دور زدن موانع می توان به دست نیافتنی ترین خواسته ها هم رسید.

چرا انیمیشن هیولای دریا توصیه میشه

همان طور که اشاره کردیم هیولای دریا جز کارهای موفق کارگردان فقید دنیای انیمیشن کریس ویلیامز است که مثل همیشه با توجه به جزییات و وسواس فکری مثبت ساخته شده است. سبک ماجراجویی، تلاش برای دستیابی به رویاها، تصویرسازی بسیار جذاب و مسیر مهیج داستان این انیمیشن را به اثری فاخر در کارنامه کریس ویلیامز تبدیل کرده. دنیای انیمیشن همیشه مملو از رنگ و کاراکتر های عجیب و روایتی جذاب است که نه تنها به کودکان بلکه برای بزرگسالانی که به ژانرهای ماجراجویی علاقه دارند توصیه می شود. برای دیدن این انیمیشن جذاب محیط را تاریک کنید و به اندازه کافی تنقلات در دسترس داشته باشید چون با دیدن این همه رنگ چشایی شما تحریک خواهد شد.

صدا پیشگان هیولای دریا نقش توضیحات
کارل اوربان جیکوب هالند شخصیت اصلی داستان که ناخدا از کودکی او را بزرگ کرده.
جرد هریس کاپیتان جیمز کرود کاپیتان کشتی و پدر خوانده جیکوب
زاریس انجل هیتور میزی دختر ماجراجویی که مخفیانه وارد کشتی میشود.
ماریانی جین باپتیست سارا شارپ دستیار وفادار کاپیتان جیمیز روی کشتی

انیمیشن هایی در ژانر هیولای دریا

 • غارنشینان The Croods: یک خانواده غارنشین مجبور به رها کردن  غار خانوادگی خود شده  و برای یافتن محل زندگی جدید وارد دنیای ناشناخته  میشوند…
 • لوکا Luca: در یکی از مناطق کشور ایتالیا، دو نوجوان که با یکدیگر آشنا شده اند متوجه میشوند هر دو نیمه انسان و نیمه دیگر موجودی دریایی هستند و باید این راز را پیش خود نگه دارند…
 • کوکو Coco: داستان در مورد پسر بچه 12 ساله ای است که خانواده این پسر با دنبال کردن موسیقی مخالف هستند و این پسر بچه مشتاق باید وارد دنیای مردگان شده و پدر بزرگ استوره ای خود را ملاقات کند…

2- انیمیشن لوکا Luca 2021

یست بهترین انیمیشن ها

دو نوجوان که به طور اتفاقی با یکدیگر آشنا میشوند و متوجه این موضوع شده که هر دو نیمه انسان و نیمه موجود دریایی هستند و باید این حقیقت را از دید انسان های شهر مخفی کنند.

علی در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن لوکا را میگه:

لوکا جزء لیست بهترین انیمیشن های جدید والت دیزنی walt Disney و پیکسار Pixar به کارگردانی انریکو کاساروسا، پسر بچه ای با راز بزرگ را نمایش می دهد که ماجراجویی با دوست تازه اش آلبرتو را روایت میکند. این کارتون جزء بهترین انیمیشن های موزیکال 2021 در رده سنی های مختلف است. داستانی از روستاهای ساحلی ایتالیا با بندر های ماهیگیری که در این انیمیشن به تصویر کشیده شده است.

 کشور سازنده سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا 2021 کمدی 95 انریکو کازاروزا لیست بهترین فیلم های خارجی جدید پیکسار

خلاصه: پسری جوان تابستانی فراموش نشدنی در کنار دریا را در ریویرا ایتالیا تجربه میکند، زندگی سرشار از ذوق کودکانه و پاستای فوق العاده ایتالیایی، دوچرخه سواری و البته رازی بزرگ از لوکا که تمام این خوشی ها را تهدید میکند.

لوکا با صداپیشگی (جیکوب ترمبلی) این ماجراجویی را با دوست تازه اش آلبرتو با صداپیشگی (جک دیلن گریزر) به اشتراک میگذارد. لوکا و دوستش در اعماق دریا زندگی میکنند اما راز بسیار بزرگی دارند، به ریویرا رفته دوست جدیدی به نام جولیا پیدا میکنند آنها یک تیم را  تشکیل میدهند تا در مسابقه ی سالانه شرکت کنند، مسابقه ای که با جایزه اش آرزوی لوکا و آلبرتو برآورده میشود. اما نکته اینجاست که هیچکس از راز آنها خبر ندارد و بازگو کردن این راز بزرگ باعث کشته شدنشان توسط مردم می شود. این انیمیشن با رتبه بالا در لیست های metacritic و Rotten tomatoes قرار دارد.

حقایق انیمیشن لوکا Luca 2021

کارگردان این انیمیشن کاساروسا زمانی که 11 ساله بود خجالتی و در برقرارکردن ارتباط با مردم بسیار ضعیف بود او کسی به نام آلبرتو را درکنار ساحل ملاقات میکند که به او کمک کرد تا بتواند دنیای جدیدی را کشف کند. نکته ی جالب این است است که آلبرتو واقعی دوبلر یکی از شخصیت های ماهیگیر است.

بیشتر دیالوگ های این انیمیشن در دوران همه گیری کرونا در مکانی قرنطینه طور ضبط شدند و همه ی صداهای پچه های پس زمینه انیمیشن از صداهای واقعی بچه های محلی ایتالیا هستند.

بررسی انیمیشن لوکا Luca 

این اثر پیکسار و دیزنی با رنگ های فوق العاده گرم، حس زیبای شهر های ساحلی ایتالیا و آبی فیروزه ای هیولاها انعکاسی از رنگ های دریای مدیترانه را دارد. داستانی زیبا و شیرین از ماهی های خارج از آب. انیمیشنی سینمایی موزیکال همراه با دوبله فارسی که برای کودکان و حتی بزرگسالان است.

صدا پیشگان  لوکا نقش توضیحات
جیکوب ترمبلی لوکا او یک هیولای دریایی است که تحت تأثیر بهترین دوست تازه پیدا شده اش آلبرتو اسکورفانو قرار می گیرد.
جک دیلن گریزر آلبرتو اسکورفانو بهترین دوست  لوکا  که به او کمک می‌کند تا  فرار کند.
اما برمان جولیا یک دختر نوجوان ایتالیایی که تابستان را با پدرش ماسیمو در پورتوروسو می‌ماند.
مایا رادولف دانیلا مادر دوست داشتنی لوکا که مصمم است پسرش را ایمن نگه دارد.

انیمیشن های مشابه Luca

 • درجستجوی نمو Finding nemo: داستان ماهی بزرگی است که بچه ماهی خود را گم می کند و با کمک یک ماهی دیگر به جستجوی فرزندش می پردازد که جزء بهترین انیمیشن های قدیمی در لیست imdb به شمار می آید.
 • قرمز شدن Turning red: داستان دانش آموزی است که بعد از احساسات شدید، تبدیل به پاندای قرمزی می شود که جزء برترین انیمیشن های معروف دنیا است.
 • پری دریایی کوچولو The Little mermaid: پری دریای که از زندگی زیر آب ناراضی است و به زندگی روی آب و انسان ها علاقه دارد که جزء بهترین انیمیشن های قدیمی والت دیزنی walt Disney از سال های قدیم تا امروز است.

3- روح Soul

دانلود بهترین انیمیشن های جهان

داستان جو معلمی که به صورت تصادفی وارد دنیای پسین میشود ، دنیایی که مردگان به طور موقت در آن به سر میبرند و تلاش جو برای بازگشت به دنیای خود و پرداختن به آرزوی دیرینه اش یعنی موسیقی.

علی در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن روح را میگه:

انیمیشن Soul فیلمی اثر فاخر استودیو پیکسار است که توسط والت دیزنی در سال 2020 منتشر شد. از صدا پیشه های آن می‌ توان به جیمی فاکس و تینا فی اشاره کرد. این فیلم یکی از بهترین انیمیشن هایی است که توانسته امتیازات قابل توجهی از سایت های رتبه بندی فیلم کسب کند. انیمیشن روح موفق به کسب جایزه اسکار و گلدن گلوب بهترین موسیقی متن و بهترین انیمیشن شده است.

 کشور سازنده سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا 2020 ماجراجویی 100 پیت داکتر و کمپ پاورز والت دیزنی – پیکسار

خلاصه: Soul داستان زندگی یک معلم موسیقی به نام جو گاردنر است. او که زندگیش آنطور که انتظار دارد پیش نمی رود و پیوسته دچار انتخاب های اشتباه و بدشانسی است، بعد از مدت ها شانس نواختن در بهترین کلوپ جاز شهر که آرزوی دیرینه او بوده است را پیدا می کند اما به طور اتفاقی خود را در سرزمین ارواح می یابد، مکانی فوق العاده که روح های جدید شخصیت خود را می شناسند و پس از آن به زمین فرستاده می شوند. جو آرزوهای خود را دست نیافته می بیند و در این میان با روحی جوان به نام 22 آشنا می شود…

تئوری های کارتون روح

یکی از تئوری های جالب فیلم روح زمانی است که می خواهند روح های کوچک را به زمین بفرستند، شماره اولین روح تخمینی است از جمعیتی که تا آن زمان در زمین زندگی کرده بودند یعنی حدود 108 میلیارد انسان. Soul فیلمی زیبا و قابل تامل است که قدرت پیکسار را در ارائه سرگرمی های فوق العاده در تمام سنین به نمایش می گذارد. این انیمیشن یکی از بهترین های دنیا است. انیمیشنی عالی که می‌ تواند ایده‌ های پیچیده‌ ای را با وضوح و شوخ طبعی منتقل کند.

آنچه در انیمیشن روح میبینید یک لذت مطلق است که باعث می شود هر بیننده ای به ارزشمند بودن زندگی خود پی برده و همواره در تلاش باشد که هر روز آن را بهتر سپری کند. جالب است بدانید در این انیمیشن به جزئیات توجه بسیار زیادی شده است و اگر از رازهای مخفی و جالب در انیمیشن ها لذت می برسید انیمیشن روح را با دقت بسیار زیادی تماشا کنید چرا که در آن باز هم خلاقیت های زیادی از پیکسار به چشم می خورد.

نکته های انیمیشن روح

بعد از UP و Inside Out، انیمیشن روح، سومین اثر فاخر پیکسار است که به صورت پیاپی در جشنواره کن انتخاب شده است. فیلم روح به اشتیاق، هدف و معنای زندگی می پردازد. موضوعاتی که معمولا در انیمیشن ها به آنها پرداخته نمی شود. این انیمیشن در لیست بهترین انیمیشن های جهان قرار گرفته و اگر علاقمند به خودشناسی هستید و هنوز برای زندگی خود ارزش قائل نیستید و انگیزه ای ندارید به شما توصیه میشود حتما این فیلم را ببینید.

صدا پیشگان روح  نقش توضیحات
جیمی فاکس جویی شخصیت اصلی داستان یک معلم گروه موسیقی مدرسه راهنمایی که علاقه زیادی به جاز دارد.
تینا فی 22 یک روح که در اتفاقات پیش رو به جویی کمک میکند.
گراهام نورتون مون وایند یک روح عارف که به ارواح از دست رفته کمک می کند تا بر وسواس های خود غلبه کنند.
ریچل هوس تری یک حسابدار که کارش شمارش روح هایی است که به شهر می آورند.

انیمیشن های پیشنهادی مشابه روح

 • لوکا Luca: در شهری در ایتالیا، هیولاهایی دریایی زندگی می کنند با دلخوشی هایی کوچک، آنها رویایی برای سفر دارند و…
 • کوکو Coco: میگوئل جوان رویای خواننده شدن دارد اما به دلیل منع اجدادش از این کار ناامید می شود و به دنبال حل این مشکل روانه سرزمین ارواح می شود…
 • هتل ترانسیلوانیا Hotel Transylvania 2: دراکولا درهای هتل ترانسیلوانیا را به روی انسان ها باز کرده است، اما نگران است که نوه اش، جنبه خون آشام خود را نشان ندهد. از دوستانش دعوت می کند  کمک کنند تا در یک کمپ آموزشی به نوه او آموزش دهند. اما همه چیز واقعاً بد پیش می رود…

4- انیمیشن رو به جلو OnWard

هترین انیمیشن های جهان جدید

داستان دو برادر که به همراه پدر فوت شده خود و مقدار زیادی جادو راهی جاده شده و به ماجراجویی میپردازند در این سفر آن ها اتفاقات جالب و عجیبی را پیش رو دارند.

علی در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن رو به جلو را میگه:

میتوان گفت داستان انیمیشن رو به جلو از سه گانه ارباب حلقه ها و فیلم های جاده ای آمریکایی سرچشمه گرفته و بیننده در این سفر جاده ای با اتفاقات پیش رو غافلگیر میشود. کارگردان این انیمیشن دان اسکانلون و صدا پیشگان تام هالند، کریس پرت، جولیا لوییس، دری فوس هستند که نتیجه نهایی انیمیشن بسیار جذاب رو به جلو شده است.

 کشور سازنده سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا 2020 ماجراجویی 102 دن اسکنلون والت دیزنی – پیکسار

خلاصه: برادران الف نوجوان به همراه پدر فوت شده خود وارد سفری جاده ای میشوند و در این سفر با مشکلات زیادی روبرو میشوند که هر چه بیشتر به وجود یکدیگر در کنار هم پی میبرند و متحد بودن و دوست داشتن برایشان مهمترین امر می شود.

حقایق انیمیشن رو به جلو

انیمیشن Onward از تجربیات شخصی کارگردان دن اسکنلون الهام گرفته شده است. اسکانلون نیز مانند یان و بارلی در  انیمیشن رو به جلو، پدرخود  را در سنین جوانی از دست داد. این کنجکاوی او در مورد پدرش، باعث شد جرقه ساخت این انیمیشن کلید بخورد. اگر به تابلوی اعلانات یان دقت کنید، متوجه عکس واقعی از دن و برادرش خواهید شد. این انیمیشن به روابط پدر و پسر پرداخته و در انتقال احساسات بسیار موفق عمل کرده جوری که در برخی صحنه ها به معنای واقعی مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد.

نقد انیمیشن رو به جلو یا به پیش

داستان این انیمیشن تلنگری به بیننده میزند تا انسان های ارزشمند اطراف خود را بهتر شناخته و با درک بهتر این افراد بتوان از وجود آنها در کنار خود لذت برد و حتی بتوان با فقدان نبود این افراد روبرو شد انیمیشنی مملو از احساسات و لحظات ناب با هم بودن. این انیمیشن در آثار روانشناختی پیکسار قرار می گیرد و به گونه بر روابط بین فردی تمرکز دارد. انیمیشنی بسیار دلنشین که تماشای آن را پیشنهاد می کنیم.

صدا پیشگان رو به جلو نقش توضیحات
تام هالند ایان لایت فوت ایان لایت فوت، شخصیت اصلی و خجالتی رو به جلو است.
کریس پرت جو لایت فوت  برادر بزرگتر ایان است و به عنوان مربی، محافظ و بهترین دوست در کنارش است.
جولیا لویس دریفوس لورل لایت فوت مادر ایان و بارلی و بیوه وایلدن لایت فوت است.
اکتاویا اسپنسر مانتیکور او یک ماجراجو و یک جنگجو است، اگرچه پس از حذف جادو از جهان، از این شغل بازنشسته شد و مغازه خود را به یک رستوران خانوادگی تبدیل کرد.

انیمیشن هایی با ژانر مشابه رو به جلو

 • داستان اسباب بازی Toy Story 4: گروه اسباب بازی ها به ورود اسباب باری جدیدی دچار دردسرهایی میشوند که در قسمت چهارم داستان اسباب بازی ها شاهد آن هستیم.
 • روح Soul: جو معلم بی حوصله و خسته از تدریس که با گروه موسیقی مدرسه آشنا میشود و در این بین در پی اتفاقی وارد دنیای مردگان میشود…
 • یخبندان Frozen2: الساT آنا، کریستوف و اولاف برای برداشتن پرده از روی مشکلی مبهم به ناچار وارد جنگل شده و با اتحاد سعی دارند مشکلات را به خوبی پایان دهند…

5- کلاوس Klaus

بهترین انیمیشن های جهان 2022

پسر تنبل یک پستچی که توسط پدرش به نقطه ای دور در شمال فرستادده می شود تا با انجام شغل پدرش در آنجا مسئولیت پذیری را بیاموزد اما به زودی متوجه می شود که اهالی این شهر یخ زده نامه ای برای پست کردن ندارند!

علی در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن کلاوس را میگه:

به اسمیرنزبرگ مهد دشمنی و دعوا خوش آمدید. اولین انیمیشن سینمایی اورجینال شبکه ی نتفلیکس NETFLIX و داستان پست چی در شهری در نزدیکی قطب شمال به نام اسمیرنزبرگ باید کار کند و شش هزار نامه را در آنجا ثبت کند تا از ارث پدری محروم نشود.

 کشور سازنده سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا
اسپانیا
2019 ماجراجویی 96 سرژیو پابلوس نتفلیکس نتفلیکس

خلاصه: جاسپر یوهانسون با صدای (جیسون شوارتزمن) یک دانشجوی آکادمی پست که برای این سرویس پستی به این شهر متروکه آمده متوجه میشه اهالی این شهر درگیر یک خسومت تلخ وقومی هستند و چندان خواستار ارسال نامه به یکدیگر نیستند.جاسپر در مسیر پیدا کردن راهی برای حل این مشکل با کلاوس با صدای (جی کی سیمونز) آشنا شد او که کارش ساخت عروسک های چوبی ست بسیار منزوی و گوشه گیر است. این داستان چگونگی رهایی این مردم از این همه خشونت و بد رفتاری و متعاقبا هدفی که خود جاسپر برای آن به این شهر متروکه آمده بود را نشان میدهد.

نقد انیمیشن کلاوس klaus

مکانی واقعی در نزدیکی قطب شمال، جایی که بابانوئل فقط مخصوص آنجا نیست و با دیدگاهی واقعی تر و عمیق تر از شخصیتش او حالا متعلق به تمام کودکان است. این انیمیشن داستان پاپانوئل زمان را از وهم و خیال به شخصیتی باور پذیر که میتواند وجود خارجی داشته باشد تبدیل کرده است.

چرا باید انیمیشن کلاوس Klaus را دید؟

در این داستان ما جاسپر بی مسئولیت را میبینیم که در روند داستان با تغییر شخصیتش مواجه می شویم و میبینیم که او بی مسولیتی و تنبلی را  به فداکاری و خوشحال کردن دیگران ترجیح میدهد.

صدا پیشگان کلاوس نقش توضیحات
جیسون شوارتزمن جسپر بدترین دانشجوی آکادمی پست
جی کی سیمونز کلاوس نجار تنهایی  که به تنهایی در یک کابین پر از اسباب بازی های دست ساز زندگی می کند.
راشیدا جونز آلوا معلم جوان مدرسه شهر

انیمیشن های مشابه کلاوس Klaus

 • مربی اژدها How to Train Your Dragon: یک وایکینگ که آرزوی شکار اژدها دارد، حالا خود دوست او شده است.
 • علاء دین Aladdin: داستان بر سر چراغ جادویی قدرتمند است که می تواند آرزو ها را به واقعیت تبدیل کند.
 • قلعه متحرک هاول Howls Moving Castle: زنی که نفرین شده و حالا باید از این نفرین نجات پیدا کند.

6- مرد عنکبوتی 2018 Spider Man Into the Spider Verse

دانلود بهترین انیمیشن های جهان با دوبله فارسی

مایلز نوجوان اهل بروکلین توسط عنکبوتی آلوده به رادیواکتیو گزیده می شود و قدرتی خارق العاده پیدا می کند. داستان روایتگر این ابر قهرمان نوجوان است.

علی در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن مرد عنکبوتی را میگه:

این فیلم به کارگردانی باب پرسیچتی، پیتر رمزی و رودنی روثمن است و فیلمنامه توسط فیل لرد و رودنی روثمن نوشته شده است. این انیمیشن در دنیایی موسوم به “دنیای عنکبوتی” جریان دارد که دارای جهان های موازی با یکدیگر است.

 کشور سازنده سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا 2018 اکشن 117 باب پرسیچی و پیتر رمزی مارول

یک عنکبوت رادیواکتیوی نوجوانی به نام مایلز مورالس را می گزید، ناگهان مایلز قدرت های اسرارآمیزی پیدا می کند که او را به مرد عنکبوتی تبدیل می کند. در این بین دشمنی به نام کینگ پین پدیدار میشود که با باز کردن دریچه هایی از دنیاهای موازی جان شهروندان را به خطر میاندازد حالا قهرمان نوجوان داستان باید با این دشمن روان پریش به مبارزه برخیرد.

حقایق فیلم مرد عنکبوتی 2018

برای رندر تصاویر انیمیشن مرد عنکبوتی تیم سازنده  هر تصویر را به صورت دستی و یک به یک اصلاح  کردند و به همین دلیل نتیجه نهایی دارای  سبکی خاص و مربوط به خود است که میتوان گفت این انیمیشن محصول ساعت ها تلاش حرفه ای یر روی  فریم های این اثر  است.

تحلیل انیمیشن مرد عنکبوتی

به این دلیل انیمیشن مرد عنکبوتی را باید دید که دنیای این انیمیشن دنیایی جدید برای بیننده همراه با تکنیک های انیمیشنی  قوی و رنگ های جذاب و پر زرق و برق و صدا پیشگی حرفه ای ست.

دیدن این انیمیشن را به علاقه مندان دنیای کامیک پیشنهاد می کنم  چون فریم به فریم این انیمیشن شما را به دنیای ابر قهرمانی میکشاند و در رویای مملو از رنگ غرق می کند.

صداپیشگان مرد عنکبوتی نقش توضیحات
شمیک مور مایلز مورالس نقش مایلز مورالس نقش اصلی و شخصیت ابر قهرمان
جیک جانسون پیتر پارکر ابر قهرمان قسمت قدیمی مرد عنکبوتی که راهنمای مایلز میشود
ماهرشالا علی عمو ارون نقش عموی مایلز مورالس
هیلی استاینفلد گوین استیسی نقش هم کلاسی و دوست صمیمی مایلز

انیمیشن های مشابه مرد عنکبوتی

 • شش قهرمان بزرگ Big Hero6: رابطه ویژه ای که بین ربات بادی سایز بزرگ بایمکس و هیرو هامادا اعجوبه به وجود میاید و شروع داستانی میشود که کمک به انسان ها اولویتش است.
 • نسل بعدیNext Gen: دوستی  یک ربات فوق سری و  یک دختر تنها که شروع داستانی پر ماجرا با اتفاقات هیجان انگیز و گیراست.
 • باورنکردنی هاThe Incredibles: باب پار روزهای ابرقهرمانی خود را رها کرده تا به عنوان یک فرد معمولی در جامعه حضور پیدا کند اما قرار نیست در شهر پر آشوب لحظه ای بدون لباس قهرمانی باقی بماند…

7- کوکو Coco

لیست بهترین انیمیشن ها

میگول نوازنده مشتاق و پر انرژی در مواجهه با ممنوعیت اجدادی خانوادش در زمینه موسیقی وارد سرزمین مردگان میشود تا پدر بزرگ خوانندش رو پیدا کنه.

علی در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن کوکو را میگه:

کوکو با کارگردانی لی اونکریچ و آدریان مولینا در نوامبر سال 2017 اکران شد و برنده اسکار بهترین انیمیشن و ترانه و همچنین برنده هفتاد و پنجمین مراسم گلدن گلوب در قسمت بهترین انیمیشن بوده است. از هنرپیشه های  صدا پیشه در آن می توان به آنتونی گنزالس (میگوئل) و بنجامین برت (ارنستو) اشاره کرد. این انیمیشن برنده جایزه اسکار بهترین انیمیشن و ترانه در سال 2018 و بنرده گلدن کلوب بهترین انیمیشن شده است.

 کشور سازنده سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا 2017 کمدی 105 لی اونکریخ و آدرین مولینا لیست بهترین فیلم های خارجی جدید پیکسار

خلاصه: میگوئل پسری جوان و شاداب که عاشق موسیقی است. او در پی رسیدن به آرزوی خود که تبدیل شدن به یک ستاره موسیقی است تلاش می کند. ولی متوجه می شود خانواده اش به دلیل مشکلاتی از دوران گذشته بصورت اجدادی از موسیقی منع شده اند و او نمی تواند به آرزویش که تبدیل شدن به الگوی مورد علاقه اش ارنستو دلاکروز است برسد. میگوئل که مصمم است به خواسته اش برسد سعی می کند این ممنوعیت را برطرف کند و بدنبال تحقیق در ارتباط با این موضوع از مادربزرگش مشورت می گیرد و متوجه می شود همه چیز به جد بزرگش بر می گردد، او به دنبال اثبات پدربرگش  وارد سرزمین حیرت انگیز مردگان می شود و در این مسیر با هکتور مواجه می شود که طی ماجراهایی به او کمک میکند تا حقایق را بیابد.

نقد و بررسی Coco

این انیمیشن بر اساس یکی از رسوم مکزیکی به نام روز مردگان نوشته شده است. بی شک کوکو یکی از تاپ ترین انیمیشن های موزیکال پیکسار است که تا کنون دیده اید با تنوع رنگ ها و صحنه های دلپذیر و موزیکهای زیبا از دنیای مردگان، شبیه کارناوال ها که به بهترین شکل ممکن زندگی پس از مرگ را به تصویر کشیده است. مفهوم و طرح این انیمیشن نیز برای بیننده دلنشین است.

چرا کوکو را پیشنهاد می کنیم؟

این فیلم به ما یاد میدهد که مرگ پایان همه چیز نیست و رفتگان را فراموش نکنیم. می تواند یادآور یکی از سنت های مکزیک باشد، گل نارنجی که در طول فیلم دیده می شود گل همیشه بهار است که با نام گل همیشه بهار مکزیکی یا Cempasúchil شناخته می شود این گل در سنت Dia de los Muertos در مکزیک برای راهنمایی متوفی به سمت زنده ها استفاده می شود.در تیتراژ پایانی فیلم به افراد متوفی که الهام بخش فیلمسازان کوکو بودند، در قالب عکس هایی که از آنها ساخته شده است، اشاره می شود.

صدا پیشگان کوکو نقش توضیحات
آنتونی گنزالس میگول میگول شخصیت اصلی داستان که به دلیل علاقه شدید به موسیقی وارد دنیای مردگان میشود.
گیل گارسیا برنال هکتور پدربزرگ گمشده میگل.
بنجامین برت ارنستو  خواننده و نوازنده مشهوری بود که با ظاهر زیبا و جذابیت خود تماشاگران را به خود خیره می کرد و مایه غرور مکزیکی بود.
آلانا اوباخ ماما ایملدا مادرسالار سابق خانواده ریورا است که پس از مرگ او به یک روح در سرزمین مردگان تبدیل شد.

انیمیشن های موزیکال مشابه کوکو

 • بالا UP: پیرمردی 78 ساله به نام کارل فردریکسن که در آستانه تحقق یک رویای خود است ، با بستن هزاران بادکنک به خانه اش، به سمت بیابان آمریکای جنوبی پرواز می کند. اما بدترین کابوس کارل زمانی به حقیقت می پیوندد که او متوجه می شود  یک همسفر ناخوانده دارد، پسر کوچکی به نام راسل…
 • داستان اسباب بازی Toy Story: وودی یک عروسک گاوچران خوش قلب متعلق به اندی است که موقعیت خود را زمانی که والدین اندی برای او یک عروسک فضانورد میخرند در خطر حس می کند. وقتی خانواده اندی به خانه جدید نقل مکان می کنند وودی و باز باید از چنگ همسایه فرار کنند و…
 • کتاب زندگی The Book of Life: مانولو، مرد جوانی که بین برآوردن انتظارات خانواده‌ اش و پیروی از قلبش سرگردان است، وارد ماجرایی می شود که در سه دنیای  خارق العاده در بر می گیرد و باید با بزرگترین  ترس هایش روبرو شود.

8- موانا Moana

جدیدترین و بهترین انیمیشن ها

موانا دختری شجاع و کنجکاو و ساکن در جزیره ای میان اقیانوس که برای حل مشکل کمبود غذا راهی آب های خروشان شده و با مشکلات پیش رو دست و پنجه نرم میکنه.

علی در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن موانا را میگه:

و باز هم یکی دیگر از بهترین انیمیشن های جهان، موانا دومین انیمیشن مهم والت دیزنی است که بر اساس داستان هایی از اساطیر پلینزی ساخته شده و در سال 2016 به نمایش در آمد. هنرمندان مشهوری از جمله دواین جانسون (مائوئی)، اولی کراواهو Auli’i Cravalho (موانا) از صداپیشگان این فیلم هستند. موانا توانسته امتیازات بالایی از دیدگاه منتقدان سایت های نقد و بررسی فیلم کسب کند.

 کشور سازنده سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا 2016 کمدی 107 ران کلمنتس و جوهان ماسکر  والت دیزنی

خلاصه: موانا وایالیکی دختری علاقمند به سفر دریایی و تنها دختر رئیس قبیله ای که شغل اصلی آنها ماهیگیری و دریانوردی است. هنگامی که ساکنان جزیره متوجه می شوند محصولات زراعی آنها در حال از بین رفتن هستند و صیادان قبیله نمی توانند صید کنند، موانا بر اساس افسانه هایی که از مادربزرگش شنیده متوجه می شود که خدایی به نام مائوئی با دزدیدن قلب الهه ی جزیره، ته فیتی، باعث این مشکلات شده است. تنها راه برای نجات جزیره این است که مائوئی را متقاعد کنند تا قلب دزدیده شده را به جزیره برگرداند، بنابراین موانا باید او را متقاعد به این سفر کند، سفری حماسی و هیجان انگیز در سراسر اقیانوس آرام. سفری که در آن موانا با موجوداتی عجیب و دنیایی جدید و حیرت انگیز مواجه می شود و توانایی خود را بیشتر می شناسد.

تئوری انیمیشن بر موانا

از نظر برخی منتقدین، این انیمیشن بهترین شاهکار دیزنی در 20 سال گذشته است. در این شاهکار همه چیز اصیل و فولکلور است از شخصیت ها گرفته تا فرم لباس ها و کشتی‌ های صیادان. اما بزرگترین نقطه قوت موانا این است که در عین حال که یک داستان اکشن را تماشا می کنید می توانید شاهد یک موزیکال شاد با داستان سرایی عالی باشید.

چرا موانا را ببینیم؟

این فیلم یکی از بهترین انیمیشن های دیزنی است که به زیباترن شکل ممکن، فرهنگ، اصالت و شجاعت را  به تصویر کشیده و آن را می ستاید. اگر به داستان های اساطیری و خدایان باستانی علاقه دارید این فیلم مناسب شماست یک موزیکال جذاب.

صدا پیشگان موانا نقش توضیحات
آولی کراوال هو موآنا موآنا شخصیت اصلی داستان و  دختر رئیس تویی و سینا است و عشق موروثی به دریاها و سفرهای دریایی دارد.
دواینی جانسون مائویی مائویی نیمه خدای پر شور افسانه اقیانوس آرام جنوبی است.
ریچل هوس گراما تالا او مادر تویی، و مادربزرگ موآنا است.
تموئرا موریسون توی رئیس جزیره موتونوی و پدر محافظ موانا است که نیاز ذاتی دخترش به قایقرانی در هفت دریا را درک نمی کند.

پیشنهادهای مشابه Moana

 • دلیر Brave: پرنسس مریدای جوان که در فنون رزمی بسیار مهارت دارد و علاقه ای به ازدواج ندارد از رسوم خانواده سرپیچی می کند، خانواده اش برای او مراسمی ترتیب می دهند تا او همسر ایده آلش را بیاید اما مریدا ناخواسته نفرینی را بوجود می آورد و ناچار است که آن را خنثی کند…
 • افسون Encanto: ماجرای یک دختر نوجوان کلمبایی به نام میرابل است او که احساس می کند تنها عضو خانواده است که قدرت جادویی ندارد نا امید می شود اما…
 • مولان 2 Mulan: مولان که در تدارک مراسم ازدواج است، ناگهان از طرف امپراطور احضار می شود و خود را در موقعیتی می یابد که باید به ماموریتی مخفی و خطرناک برود…

9- انیمیشن زوتوپیا Zootopia 2016

بهترین انیمیشن های جهان از نظر imdb

افسر پلیسی با شخصیت خرگوش و به همراه روباهی کلاهبردار با همکاری یکدیگر از یک پرونده مرموز پرده بر میدارند.

علی در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن زوتوپیا را میگه:

داستان کلان شهر مدرن پستانداران به نام زوتوپیا zootopia جایی که مثل هیچ شهر دیگری نیست و مهم نیست کی باشید، موجودی خیلی بزرگ یا کوچکی شیطون ، همگی با هم و در کنار هم زندگی میکنید . انیمیشنی از موجودات پشمالو که درگیر حل یک معما هستند. به شهر جنگلی خوش آمدید.

 کشور سازنده سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا 2016 ماجراجویی 108 بایرون هاوارد و ریچ مور  والت دیزنی

خلاصه: داستانی از خرگوشی به نام جودی هاپس با صدای (جنیفر گودوین) که با آرزوی پلیس شدن به شهر زوتوپیا zootopia میرود و در اداره پلیس مشغول کار میشود.شاهکاری ازکمپانی والت دیزنی با شخصیت هایی فوق العاده و دنیایی ذهن گردان. داستانی موزیکال با رویکردی اجتماعی.

کار جودی هاپس در اداره پلیس باعث آشنایی او با روباهی مکار به نام نیک وایلد با صدای (جیسون بیتمن) میشود که کار اورا سخت میکند.او به دنبال حل پرونده ای در زوپیا در گیر ماجراهایی می شود.انیمیشنی جذاب از کمپانی والت دیزنی Walt Disney که جزء بهترین ها در لیست های قدیمی و جدید میباشد.یکی از صداپیشگان معروف ای انیمیشن شکیرا Shakia است.

حقایق انیمیشن زوتوپیا Zootopia

تیم ساخت زوتوپیا Zootopia به کنیا سفر کردند رفتار تمامی حیوانات را زیر نظر گرفتند. آنها حتی راجعبه ریزش موی هر حیوان و رنگ واقعی یا میزان براق بودن موی بدن آنها نیز اطلاعات زیادی کسب کردند. و سخت ترین کار برایشان تطبیق زندگی تنبل ها با انسان ها بود. در ساخت پروژه ی زوتوپیا 550 نفر شرکت داشتند در واقع یک شهر دور هم جمع شدند تا شهر زوتوپیا Zootopia ساخته شود.

بررسی انیمیشن زوتوپیا

این انیمیشن پیام هایی را به بیننده می رساند که در همه ی سنین باید به آن توجه داشت. همیشه از ظاهر یکدیگر قضاوت نکنیم، لزوما جثه ی کوچک ناکارامد نیست و متعاقبا وحشتناک بودن جثه ی بزرگ. به یکدیگر اعتماد کنیم و راه رشد و ترقی همدیگر را سد نکنیم. انیمیشنی که برای تقویت هوش کودکان موثر است.

صدا پیشگان زوتوپیا نقش توضیحات
جینیفر گودوین جودی هاپس جودی اولین افسر خرگوش اداره پلیس زوتوپیا، مصمم است تا جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند.
جیسون بیتمن نیک وایلد روباه مخالف در شهر زوتوپیا که خود را مجبور می‌کند تا به افسر جودی هاپس، در تحقیقاتش کمک کند.
ادریس البا رئیس بوگو رئیس بوگو ریاست اولین حوزه ZPD را بر عهده دارد که مستقیماً زیر نظر شهردار و شورای او عمل می کند.
جنی اسلیت بل وتر دستیار شهردار بل وتر

انیمیشن های مشابه زوتوپیا Zootopia

 • یخ زده Frozen: داستان نفرینی از یخ و تلاش برای رفع این نفرین که جزء بهترین انیمیشن های پرنسسی است.
 • گیسو کمند Tangled: دختری که سال های سال در یک جا زندگی کرده و حالا راهی برای آزادی دارد او برای اولین بار جهان را کشف می کند و واقعاً کیست.
 • دلیر Brave: پرنسسی که می خواهد مسیر زندگی خود را بسازدو…

10- کارتون شش قهرمان بزرگ Big Hero 6

جدیدترین و بهترین انیمیشن ها

نوجوانی به نام هیرو هامادا اعجوبه دانش رباتیک روزی به همراه برادر بزرگترش تاداشی به دانشگاه میره و در دانشگاه چیزی میبینه که عاشقش میشه

علی در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن شش قهرمان بزرگ را میگه:

این انیمیشن به کارگردانی دان هال و کریس ویلیامز مدیریت  و با صدا پیشگی ستارگانی چون رایان پاتر ، اسکات ادسیت و جیمی چانگ جان گرفته. این انیمیشن در 87 امین دوره اسکار موفق به کسب عنوان بهترین انیمیشن بلند سال شده است.

سبک نو این انیمیشن در زمان خود بسیار پیشتاز بوده ، و از نظر خط داستانی  و پویانمایی و شخصیت پردازی  جز آثار فکر شده زمان خود بود. داستان فیلم در شهری در آینده به نام سان فرانسوکیو، ترکیب شهر های سان فرانسیسکو و توکیو اتفاق میافتد. قهرمان داستان نوجوانی به نام هیرو هامادا، اعجوبه دانش رباتیک است که به همراه برادر بزرگترش، تاداشی، روزی به دانشگاه میرود و آنجا عاشق چیزی، که در آزمایشگاه میبیند، میشود. برای این که ثابت کند که لیاقت ورود به دانشگاه را دارد باید چیزی اختراع کند و این شروع داستان است.

 کشور سازنده سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا 2014 ماجراجویی 102 دان هال  والت دیزنی

در ادامه داستان پیوند ویژه ای بین ربات بزرگ و هیرو هامادا اعجوبه ایجاد میشود که با جمعی از دوستان گروهی از قهرمانان با فناوری پیشرفته تشکیل میدهند در جهت کمک به انسان ها.

نقد و بررسی انیمیشن شش ابر قهرمان

دان هالی کارگردان پیش از این در سال 2011 فیلم ” Winnie the Pooh “را کارگردانی کرده بود. همچنین شهر ساختگی سان فرانسوکیو بر اساس شهرهای سانفرانسیسکو و توکیو است. قهرمان بزرگ برنده اسکار بهترین انیمیشن بلند در سال 2015 شد.

چرا باید انیمیشن قهرمان بزرگ را دید؟

این انیمیشن روایتگر دنیایی به نام سان فرانسوکیو است که به راحتی بیننده را از ابتدای داستان مجبور به خلق دنیای درون ذهن کارگردان میکند و با سبکی جدید در زمان خود توانسته پیشرو باشد ، و با گذشت چندین سال از ساخت این انیمیشن همچنان میتوان گفت دیدنش خالی از لطف نیست مخصوصا با محیطی که کارگردان برای مخاطب خلق کرده. از دیدن غول چراغ جادو اینبار با پرداختی الهام گرفته از شهر توکیو  لذت ببرید.

صدا پیشگان 6 قهرمان بزرگ نقش توضیحات
رایان پاتر هیرو هیرو در زمینه طراحی ربات نابغه است.
اسکات ادسیت بای مکس شخصیت ربات غول پیکری که هیرو طراحی کرده.
تی جی میلر فرد دانشجو در موسسه سن فرانسوکیو
دنیل هنی تاداشی برادر بزرگتر هیرو و حامی او

ژانر مشابه انیمیشن قهرمان بزرگ

 • چگونه اژدهای خود را تربیت کنیمHow to Train Your Dragon: داستان قهرمانی کوچک که برای یافتن آرمان شهری به نام شهر پنهان باید با مشکلاتی روبرو شود که به تلاش بسیار نیاز دارد.
 • باورنکردنی هاThe Incredibles: خانواده‌ای  ابرقهرمان‌ که سعی میکنند مانند دیگر انسان های شهر زندگی کنند ، کاملا معمولی اما مشکلات شهر دست از سر این خانواده ابر قهرمان بر نمیدارد.
 • وال ایWALL·E: ربات کوچک و زرد رنگی به نام وال ای که به تنهایی بر روی زمین مشغول کار های روزانه است فارق از اینکه هیچ کس بر روی زمین باقی نمانده…

11- انیمیشن غارنشینان The Croods

معرفی بهترین انیمیشن های جهان

داستان خانواده ای که در زمانی بحرانی مجبور به ترک غار خود میشوند و راهی پیدا کردن غار جدیدی برای زندگی و در این مسیر شاهد اتفاقات جذابی هستیم.

علی در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن غارنشینان را میگه:

غارنشینان یک انیمیشن زیبا محصول استودیو دریم ورکز یک کمپانی مستقل انیمیشن سازی است. غارنشینان در سال 2013 عنوان برترین فیلم را در بخش مسابقه جشنواره فیلم برلین از آن خود کرده و یکی از بهترین انیمیشن ها ی دنیا در فهرست منتقدین بوده.

 کشور سازنده سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا 2013 کمدی 98 کریک دی میکو و کریس سندرز  دریم ورکس دریم ورک انیمیشن
آمریکا 2020 کمدی 95 جوئل کرافورد  دریم ورکس دریم ورک انیمیشن

خلاصه: روایت انیمیشن زیبای غارنشینان که در لیست یکی از بهترین انیمیشن های دنیا قرار گرفته داستان خانواده کرودز است یک کمدی ماجراجویانه، آنها انسانهای نخستینی هستند که در دوران کروداسیوس در یک غار زندگی می کنند و پدر خانواده به آنها یاد می دهد که از چیزهای جدید بترسند اما پس از خراب شدن غار آنها طی یک حادثه غریب الوقوع به نام پایان دنیا سعی در یافتن مکانی جدید برای زندگی می کنند و در این میان دختر آنها با پسری خلاق و باهوش روبرو می شود که راهنمای آنها شده و خانواده را به دنیایی نا آشنا که برای آنها عجیب است می برد. در واقع Croods حکایت یک خانواده ای از انسانهای اولیه است که تحت نظارت قوانین خشک و دست و پا گیر پدرشان هستند که دلسوزانه از هر چیز جدیدی می ترسد و فرزندانش را نیز محدود می کند غافل از اینکه دنیای بیرون از غار آنها پر از تجربیات و شگفتی های جدید است.

نقد و بررسی انیمیشن غارنشینان

داستان Crood بر اساس رویدادهای واقعی است که در زندگی واقعی اتفاق افتاده است. دوران کروداسه که در فیلم به تصویر کشیده شده است، یک دوره ماقبل تاریخ ساختگی است، اما بسیاری از رویدادهایی که در فیلم رخ می دهد، مانند فاجعه پایان دنیا، در واقع در دنیای واقعی رخ داده است. انیمیشن غارنشینان مورد تحسین و نقد منتقدان قرار گرفته است. برخی منتقدین معتقدند پیام این فیلم تلاش برای تغییر است و آن را ستایش کرده اند. سازندگان فیلم با نحوه برخورد اعضای خانواده از شگفتی بابت اکتشاف های جدیدشان و همینطور سوتفاهم های آن ها به بهترین ترین و سرگرم کننده ترین شکل ممکن بازی می کنند.

انیمیشن  کرودز پیشنهاد می شود؟

به عنوان یکی از بهترین انیمیشن های دنیا می توانید غارنشینان را در کنار خانواده تماشا کنید و از سبک خنده دار آن لذت ببرید. این انیمیشن نامزد اسکار بهترین انیمیشن بلند سال و جایزه بهترین انیمیشن بلند گلدن گلوب شده و در باکس آفیس بسیار موفق عمل کرده است.

صدا پیشگان غارنشینان نقش توضیحات
نیکولاس کیج گروگ پدر خانواده است که در ابتدا به دلیل خطرات و تهدید دائمی مرگ در جایی که زندگی می کردند بسیار محافظت کننده بود.
رایان رینولدز گای پسر مبتکر و خلاق خانواده است، سریع به ایده ها و اختراعات برای حل مشکلات فکر می کند.
اما استون ایپ ایپ کرود دختر نوزده ساله گروگ و اوگا کرود، بزرگ‌ترین نوه گران و خواهر بزرگتر سندی و تانک است. او همچنین شریک گای است.
کاترین کنر اوگا همسر گرگ، ایپ، تانک و مادر سندی کرود و دختر گرن است.

پیشنهاد فیلم های مشابه غارنشینان

 • درون و بیرون Inside Out: رایلی که از لحظه بدنیا آمدن و در طی مسیر رشدش احساسات مختلفی را تجربه می کند به سن نوجوانی می رسد که ناگهان به شهر جدیدی نقل مکان می کنند او که تصور دیگری از خانه جدید داشته با روبرو شدن با آن و تجربیاتی که در شهر جدید دارد دچار تعارض و افسردگی می شود و حالا باید احساساتش را مدیریت کند…
 • غارنشینان 2 عصر جدید The Croods-NewAge: خانواده کرودز در دنیای جدید با با خانوادهی دیگری مواجه می شوند آنها که تجهیزاتی لوکس و مدرن برای خود ساخته اند باعث شگفتی کرودزها می شوند ولی حالا دوخانواده باید با هم برای زنده ماندن تلاش کنند.
 • دانشگاه هیولاها Monsters University: مایک هیولایی که رویای ترسناک شدن دارد برای رسیدن به آرزویش در تلاش است…

12- انیمیشن ریو Rio 2011

بهترین انیمیشن های جهان

روایت پرنده آبی رنگ و کمیابی که پرواز کردن رو بلد نیست و در سفری که به برزیل میره به دست قاچاقچیان میوفته و حالا باید از این دردسر فرار کنه اونم بدون مهارت پرواز کردن و تنها با پای پیاده و دویدن.

علی در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن ریو را میگه:

داستان بچه طوطی به نام  آبی یا بلو با صدا پیشه گی (جسی ایزنبرگ) که مثل همیشه توسط انسان ها از طبیعت ربوده شده و زندگی آینده ی او دچار دگرگونی می شود.

 کشور سازنده سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا 2011 ماجراجویی 96 کارلوس سالدانها شبکه اف ایکس قرن بیستم فاکس انیمیشن
آمریکا 2014 ماجراجویی 101 کارلوس سالدانها شبکه اف ایکس قرن بیستم فاکس انیمیشن

خلاصه: این طوطی که از بخت خوشش به دست دختری مهربان و دلسوز می رسد و زندگی راحتی را در کنار او سپری می کند.

این داستان روایت دستکاری انسان در محل زندگی گونه های زیادی از حیوانات و پرندگان، برزیل جنگل های آمازون است. آبی که حالا پس از گذشت سال ها گونه اش در حال انقراض است ، دوست پرنده شناسی تنها طوطی ماده را از گونه ی آبی در برزیل آماده کرده تا از انقراض این نوع پرنده جلوگیری کند. این انیمیشن داستان سفر آبی به برزیل و مشکل دست آموز بودن او و دور بودنش از طبیعت ،و داستان جلوگیری از انقراضش را نمایش می دهد.این انیمیشن که جزء برترین های دنیا ست و رتبه بندی خوبی هم از دید تماشاچیان و هم از دید منتقدان گرفته است.

نقد انیمیشین ریو Rio 2011

داستانی که از ابتدا شاید فکر کنیم برای بچه ها مناسب نباشد چون از جفت گیری و عدم انقراض صحبت میکنیم اما داستان جوری پیش می رود که جنبه ی جفت گیری طوطی ها دیگر مد نظر نیست و آن هم بخشی ار درون داستان می شود. انیمیشنی کودکانه و پر از رنگ های گرم که حس حظور در ریو دو ژانیرو و کارناوال های زیبا ی آن را میدهد.

ارزش انیمیشن Rio 2011

این داستان اهمیت دوستی و فداکاری را به زبانی کودکانه آموزش میدهد. داستانی که روایت گر قاچاقچانی است که در طبیعت دستکاری می کنند و باعث حتی انقراض یک نسل از یک موجود می شوند.

صدا پیشگان ریو نقش توضیحات
جسی آیزنبرگ بلو پرنده ماکائوی آبی رنگ خجالتی و بی دست پا
آن هاتاوی جوول  همسر بلو، شخصیتی مهربان و حامی
جورج لوپز رافائل یکی از قهرمانان اصلی انیمیشن ریو، رافائل یک رمانتیک واقعی است و زمانی پادشاه کارناوال ها نیز بوده.
کارن دیشر پرنده مادر شخصیت فرعی در ریو است.

انیمیشن های مشابه ریو Rio 

 • ماداگاسکار Madagascar: حیواناتی که سال ها در باغ وحش بودند حالا باید با زندگی طبیعی خو بگیرند ..
 • هتل ترانسیلوانیا Hotel Transylvania: داستان هیولایی که حالا در درونش یک سری احساسات جدید پیدا می شود .این فیلم انیمیشن با رتبه ی imdb 7.0/10 جزء بهترین های جهان است.
 • تیزپا Bolt: یک سگ ستاره برای نجات همبازی اش وارد مسیری جدید می شودکه جزء بهترین کارتون های نسبتا قدیمی اما پر بازدید با رتبه ی imdb 6.8/10.

13- انیمیشن رنگو Rango

فیلم بهترین انیمیشن ها

آفتاب پرستی که در بیابان بیدار میشه و خودش رو نزدیک به شهری میبینه که با مشکل نبود منبع آب روبرو هستن حالا رنگو باید نقش قهرمان این شهر رو ایفا کنه.

علی در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن رنگو را میگه:

رنگو جزو یکی از بهترین انیمیشن های جهان  از نظر وبسایتهای نقد فیلم  با امتیاز 75 متاکریتیک و امتیاز 7.2 IMDB قرار دارد. این انیمیشن توسط کمپانی پاراموند پیکچرز که به عنوان یکی از بزرگترین استودیو های فیلم‌ سازی جهان محسوب می‌ شود تهیه شده است.از جمله فیلم های مشهوری که در این کمپانی ساخته شده می توان به پدرخوانده، ماموریت غیرممکن، ماداگاسکار، پاندای کونگ فو کار و … اشاره کرد. این انیمیشن زیبا در 4 مارس 2011 اکران شده و هنوز هم بینندگان خود را دارد. رنگو نیز در لیست انیمیشن هایی قرار دارد که موفق به کسب جایزه اسکار شده است.

 کشور سازنده سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا 2011 اکشن 107 گوره وربینسکی بهترین فیلم های اکشن جهان پارامونت پیکجرز

خلاصه: داستان فیلم هول شخصیت رنگو، یک آفتاب پرست خانگی که دچار بحران شخصیت است و علاقه زیادی به ماجراجویی دارد می چرخد. او در سفری خنده دار و متحول کننده که به عنوان یک حیوان خانگی به سمت غرب می رود، تصادف میکند و سر از یک شهر غربی به نام خاک (Dirt) سر در می آورد. آنچه این شهر بیش از همه به آن نیاز دارد آب است، اما آنها به یک قهرمان و یک کلانتر هم نیاز دارند. رنگو که تشنه ماجراجویی است فوراً نقش هر دو را بر عهده می گیرد و خودخواهانه قبول می کند که پرونده آب گم شده آنها را به عهده بگیرد.

نقد انیمیشن رنگو 

انیمیشنی که مورد علاقه منتقدان قرار گرفت. شخصیت رنگو زمانی که وربینسکی مشغول کارگردانی یکی از قسمتهای دزدان دریائی کارائیب بوده به ذهنش رسیده و از همان زمان او جانی دپ را برای صداپیشگی این نقش در نظر گرفت. بسیاری از نقش پردازی های رنگو از شخصیت جک اسپارو و خود جانی دپ الهام گرفته شده. این انیمیشن با تم وسترن و ماجراجویی بیشتر برای بزرگسالان جذاب است تا بچه ها. به عنوان یک انیمیشن جذاب جلوه های بصری و فیلمبرداری عالی و همینطور صحنه های تعقیب و گریز آن واقعا نفس گیر است انیمیشنی که مورد علاقه منتقدان قرار گرفت. این انیمیشن یکی از بهترین انیمیشن های جهان به شمار می رود که ارزش دیدن را دارد. رنگو یک کمدی متحرک است که برای تماشاگران باهوش سینما ساخته شده، فوق العاده دیدنی و به طرز شیطانی طنز، با فیلمبرداری دو بعدی باشکوه شده است. یکی دیگر از نقاط قوت و اوج انیمیشن رنگو انتخاب موزیک متن متناسب با هر صحنه است که انسان را به حال و هوای خاصی می برد.

چرا Rango را پیشنهاد می کنیم؟

رنگو با فیلمنامه ای قوی و منحصر به فردش شما را تحت تاثیر قرار می دهد. داستان واقعا جالب و خوب نوشته شده است و به نوعی به مشکل نوجوانان و بحران هویتی می پردازد و اینکه چقدر برای آنها دشوار است که بفهمند واقعاً چه کسانی هستند و در کجای این دنیا قرار دارند. رنگو از نظر بصری خیره کننده، پر از نجابت و کاملاً خنده دار است. فیلمی که بسیار مورد تقدیر قرار گرفت و جایزه اسکار بهترین انیمیشن را نیز از آن خود کرد. انیمیشنی که من هنوز هم از دیدنش خسته نمیشم.

صدا پیشگان رنگو نقش توضیحات
جانی دپ رنگو شخصیت آفتاب پرست و قهرمان اصلی .
ایزلا فیشر بینز بینز به عنوان نقش مکمل قهرمانان اصلی فیلم عمل می کند. او اولین بار زمانی دیده می‌شود که رنگو سعی می‌کند مقداری از آب را که در بیابان بود جمع آوری کند.
تیموتی اولیفانت اسپریت او د وست روح غرب یک شخصیت فرعی رنگو است که در خواب به رنگو ظاهر می شود. روح غرب یک شخصیت متاسینمایی است که بر اساس کلینت ایستوود، شناخته شده ترین بازیگر فیلم های وسترن اسپاگتی ساخته شده است.
ابیگیل برسلین پریسیلا شخصیت موش صحرایی که در ادامه از دوستان و حامیان رنگو می شود.

انیمیشن های مشابه رنگو

 • بچه های بد The BAd Guys: یک باند از حیوانات خشن و مخوف در تلاش برای فرار از زندان هستند آنها وانمود می کنند که در حال اصلاح هستند اما…
 • نابغه Mega Mind: یک نابغه شیطانی، سرانجام بر دشمن نیکوکارتر از خود، مترو من، پیروز می شود، اما در دنیایی عاری از ابرقهرمانان بی هدف می ماند و …
 • ماشین ها Cars: هنگام سفر به کالیفرنیا برای مسابقه قهرمانی جام، مک کوئین  پس از افتادن از تریلر خود در شهری قدیمی و دور افتاده به نام رادیاتور اسپرینگز گم می شود. وقتی زمان رفتن به مسابقه می رسد او کاملا متحول شده…

14- فیلم من نفرت انگیز Despicable Meبهترین انیمیشن ها جدید

مغز متفکری به نام گروس که از انجام کارهای شرورانه لذت میبره و با ورود سه دختر بچه یتیم و قبول سرپرستی اونها ماجرا به کلی تغییر کرده و شاهد اتفاقات بسیار جذابی هستیم.

علی در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن من نفرت انگیز را میگه:

انیمیشن روایت فردی شرور و بد اخلاق به نام گروس است، مردی تنها که از شرور بودن لذت میبرد، گروس این بار نقشه‌ای برای دزدیدن ماه میکشد. گروس که توسط ارتشی از  موجودات کوچک زرد رنگ به نام مینیون‌ها احاطه شده تصمیم میگیرد به هر طریقی شده این عملیات شرورانه را انجام دهد.

 کشور سازنده سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا 2010 کمدی 95 پیر کافین ده فیلم برتر تاریخ سینمای جهانیونیورسال پیکچرز
آمریکا 2013 کمدی 98 پیر کافین ده فیلم برتر تاریخ سینمای جهانیونیورسال پیکچرز
آمریکا 2017 کمدی 89 پیر کافین ده فیلم برتر تاریخ سینمای جهانیونیورسال پیکچرز
آمریکا 2024- در حال تولید کمدی کریس رنو و پاتریک دلاژ

خلاصه: با ورود سه دختر بچه که یتیم هستند و نگهداری آنان به گروس  سپرده شده  وارد داستانی کمدی و ماجراجویانه میشویم که باعث نزدیکی این خانواده با هم و اتفاقات جالب پیش روی آنها میشود.

نقد و بررسی فیلم من نفرت انگیز

کریس ملداندری رئیس انیمیشن فاکس قرن بیستم بود او در سال 2007 آنجا را ترک کرد. و به کمپانی یونیورسال رفت و در آنجا استودیوی انیمیشن خود  را زیر نظر یونیورسال راه اندازی کرد. در آنجا او استودیوی Illumination Entertainment را تأسیس کرد و من نفرت انگیز اولین فیلم  استودیوی او بود.

انیمیشن من نفرت را ببینیم؟

این انیمیشن با شخصیت های معروف مینیون ها و داستانی جدید به همراه صدا پیشگی فوق العاده ستارگانی چون استیو کارل و جیسون سگال و راسل برند کمک بسیار شایانی به شکل گیری شخصیت های فراموش نشدنی این انیمیشن جذاب کرده است تا جایی که به شخصه بعد از گذشت سال ها، از دیدن این انیمیشن لهجه و صدای جذاب استیو کارل هنوز در ذهنم باقیست. برای شخصیت مجذوب کننده گروس آماده باشید چون قرار است صدای استیو کارل تا ابد در ذهنتان بماند.

صدا پیشگان من نفرت انگیز نقش توضیحات
استیو کارول گروس شخصیت اصلی داستان که همیشه عبوس و عصبانی است.
جیسون سگال وکتور دشمن گروس و یک نابغه خرابکار
راسل برند دکتر نیفاریو درکتر نیفاریو در همکاری با گروس، پروژه های تحقیقاتی را عملی میکند.
جولی اندریوز مادر گروس مادر گروس

ژانرهای پیشنهادی

 • هتل ترانسیلوانیاHotel Transylvania: هتل ترانسیلوانیا داستان هتلی مخصوص موجودات عجیب و غریب که توسط پسری جوان کشف میشود و  صاحب دراکولای هتل برای جلوگیری از  فاش شدن آن دست به هر کاری میزند.
 • ابر مغزMegamind: مگامایند شرور که دیگر هیچ دشمنی ندارد اینبار خودش دست به کار شده و دشمنی جدید خلق میکند تا دوباره طعم هیجان و مبارزه را بچشد.
 • ابری با احتمال بارش کوفته قلقلیCloudy With A Chance Of Meatballs: یک دانشمند محلی که در شهر همه او را مسخره می کنند تصمیم میگیرد دستگاهی بسازد که برای مردم غذای رایگان تولید کند…

15- انیمیشن وال ای Wall E 2008

بهترین انیمیشن های جهان جدید

داستان ربات زرد رنگ از همه جا بی خبری که هر روز کارهای تکراریش رو بر روی سیاره زمین انجام میده غافل از اینکه مدت طولانیه که زمین خالی از سکنه شده.

علی در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن وال ای را میگه:

داستان رباتی به نام وال ای که تنها روی کره ی زمین زندگی می کند و وظیفه ی جمع آوری زباله هارا دارد.شخصیتی که بدون پاداش فقط کارش را انجام می دهد ، آن هم به خوبی زیرا پاداش او وجدان راحتش و ندای درونی قلپ پاکش است.این انیمیشن از سال 2008 تا به امروز جزء بهترین انیمیشن های قدیمی تاریخ از کمپانی pixar است.

 کشور سازنده سال ساخت ژانر زمان (دقیقه) کارگردان کمپانی تولید کننده
آمریکا 2008 ماجراجویی 98 اندرو استانتون لیست بهترین فیلم های خارجی جدید پیکسار

خلاصه: داستان رباتی به نام وال ای با صداپیشگی (بن برت) که روز های خود را صرف مرتب کردن سیاره و فشرده کردن زباله ها میکند ، اما در طول 700سال به شخصیتی بسیار تنها تبدیل شده است ، که برای ادامه ی زندگی به دنبال دلیل و امیدی می گردد . او پس از سال ها تنهایی با یک رباط جستجو گر شیک به نام ایو با صداپیشگی (الیسا نایت) آشنا می شود و هدف جدیدی در زندگی تنهای خود پیدا می کند.

او در طول مسیر داستان سعی میکند به ایو بفهماند که دوستش دارد چون وال ای پس از این همه سال تنهایی حالا دلیل زندگی کردن جدیدی را پیدا کرده و دیگر پس از آن ترسی از مردن ندارد و سعی میکند در لحظه یا ساده تر پپسی وار زندگی کند و احساستش را هرچه که هست به زبان بیاورد . رباتی پر از حس زندگی که ایو و تمام شخصیت های درون سفینه ی دیگر را با این حس آشنا میکند. زمینی که همه فکر می کنند زباله دان تاریخ است و دیگر جای زندگی نیست ، اما وال ای نور کوچکی از امید را در لنگه کفش پاره ای از درون زباله ها با خود حمل میکند. داستانی آموزنده و بهترین اثرکمپانی پیکسار.

حقایق انیمیشن Wall E 2008

کارگردان این انیمیشن اندرو استنتون در حالی که در یک بازی بیسبال با دوربینی مشغول تماشای بازی بود ، در لحظه ای به خودش آمد و متوجه شد تنها چیزی که برای خلق یک شخصیت جذاب در دنیای انیمیشن نیاز دارد در دستانش است ، دوربینی دو چشم. او معتقد بود که شما برای یک شخصیت به دهان و نه بینی نیاز ندارید فقط با دوچشم میتوانید به یک شخصیت کامل دست یابید. این چشم ها هستند که بدون کلام تمام احساسات و حرف های نگفته ی هرموجودی را بیان می کنند. داستانی گاها بدون دیالوگ اما با درکی واضح از طرف بیننده. انیمیشنی زیبا و به یادماندنی از دید منتقدان و تماشاچیان.

انیمیشن وال ای Wall E ارزش دیدن دارد؟

داستانی پند آموز از شخصیتی مسئولیت پذیر بدون ذره ای انتظار از دریافت پاداش. شخصیت وال ای به بیننده یاد می دهد چگونه هم برای دیگران ارزش قائل شویم هم برای خودمان . وال ای با بروز احساسات،  به بقیه شخصیت ها اهمیت دادن به عشق و احساس  را نشان داد  و آموخت همیشه جوری زندگی کنید که نگفته ای در دل نداشته باشید.

صدا پیشگان وال ای نقش توضیحات
بن برت وال ای شخصیت اصلی داستان رباتی زرد رنگ و تنها که بر روی زمین خالی از انسان ها ماموریت پیدا کردن حیات را بر عهده دارد.
الیسا نایت ایوا رباتی پیشرفته که بر روی زمین فرستاده میشود برای پیدا کردن حیات و به صورت اتفاقی با وال ای آشنا میشود.
جف گارلین کاپیتان کاپیتان و فرمانده فضا پیمایی در جو زمین که همه انسان ها در آن زندگی میکنند تا زمانی که زمین قابلیت سکونت داشته باشد.
فرد ویلارد شلبی نقش سازنده و پایه گذاز کشتی فضایی که انسان ها در آن زندگی میکنند.

انیمیشن های مشابه وال ای Wall E

 • غول آهنی The Iron Giant: داستان دوستی پسری با یک رباط فضایی که جزء بهترین انیمیشن های اکشن ازسال های 1999 تا 2022 در لیست های imdb و metacritic و rotten tomatoes است.
 • کارخانه هیولاها Monsters,inc: داستانی از کودکان و هیولاها که هر دو برای هم مضر هستند اما موضوعی آنها را به هم ربط می دهد. کارتون انیمیشنی از قرن 21 که پس از سال ها هنوز جزء بهترین انیمیشن های مطرح جهان است.
 • موش سرآشپز راتاتویی Ratatouille: یک موش آشپز با کارگری در رستوران معروف دوست می شود. که جزء برترین انیمیشن های ساخته شده و برنده ی جایزه ی اسکار oscar و گلدن گلوب golden glob است.

سوالات متداول درباره لیست بهترین انیمیشن های مفهومی تاریخ

 • کدام یک از انیمیشن های این لیست برنده جایزه هستند؟
  انیمیشن روح جایزه اسکار و گلدن گلوب بهترین موسیقی متن و انیمیشن را دریافت کرده است. انیمیشن های شش قهرمان بزرگ و غارنشینان نیز بهترین انیمیشن بلند گلدن گلوب عنوان گرفته اند. انیمیشن های کوکو و رنگو نیز موفق به کسب جوایز اسکار شده اند.
 • ایا در این لیست انیمیشن مفهومی وجود دارد؟
  اکثر انیمیشن های معرفی شده در این لیست مفهمومی هستند به عنوان مثال انیمیشن رو به جلو (onward) کاملا مفهومی و روان شناختی است. انیمیشن هایی همچون موانا، روح، من نفرت انگیز، وال ای و… به مفاهیمی اساسی پرداخته است.
 • کدام انیمیشن ها برای بزرگسالان است؟
  برخی از انیمیشن ها محدودیت سنی ندارند و حتی برای بزرگسالان نیز جذاب هستند همچون موانا و روح و رنگو.
 • کدام یک از انیمیشن های این لیست را جهت تماشا به همراه خانواده پیشنهاد می کنید؟
  تمامی انیمیشن های این لیست را می توان به همراه خانواده تماشا کرد.
 • کدام انیمیشن محصول کمپانی پیکسار است؟
  انیمیشن های وال ای، کوکو، روح، آنوارد و لوکا محصول آثار بسیار فاخر و قدرتمند کمپانی پیکسار هستند.
 • انیمیشن های محبوب دیگری هم وجود دارد چرا در این لیست عنوان نشده اند؟
  دنیای انیمیشن ها بسیار گسترده است و قطعا انیمیشن های بسیار محبوب دیگری نیز وجود دارد اما ما در میزبان فا مگ بر اساس نظر کاربران و نقد و بررسی منتقدین تنها به 15 انیمیشن محبوب اشاره کردیم.این لیست در آپدیت های بعدی گسترده تر خواهد شد.
 • تفاوت انیمه و انیمیشن چیست؟
  در نظر داشته باشید انیمه و انیمیشن مفاهیم یکسانی نیستند و با هم فرق دارند. انیمه به کارتون های ژاپنی گفته می شود که اغلب به صورت سریالی تهیه می شوند از معروف ترین کارگردانان انیمه های ژاپنی می توان به میازاکی اشاره نمود.
بهترین انیمیشن های جهان تنها مخصوص کودکان نیستند، تنوع رنج سنی انیمیشن های جدید به گونه ای است که حتی مفاهیم و سبک و سیاق تولید انیمیشن را نیز دستخوش تغییرات کرده، تغییرات که برای بزرگسالان شیرین و باب میل بوده است. دنیایی پر از رنگ و نقش که شما را برای ساعاتی غرق خود می کند. برخی انیمیشن ها همچون روح به قدری مفهومی و پیچیده هستند که مخاطب حتی پس از تماشای آن ساعاتی در فکر فرو خواهد رفت. جو، کاراکتر اصلی انیمیشن روح در قالب یک نقش خیالی شما را به خود خواهد آورد طوری که به بعدهای زیبای زندگی با دقت بیشتری توجه کنید. موانا که با دو جنبه شر و خیر خود روبه رو می شود و رنگوی زیرک که از یک شهر جدید سر در می آورد! گلچین تهیه شده از انیمیشن های برتر تاریخ می تواند در لیست تماشای بزرگسالان نیز قرار گیرد. انیمیشن های مفهومی و پر نقش و رنگ که خوشبختانه به زبان فارسی نیز دوبله شده اند. ما در میزبان فا مگ سعی کردیم لیستی از انیمیشن های جدید و برتر دنیا تهیه کنیم به گونه ای که از تماشای آن کنار کودک یا کودک درون خود لذت ببرید. 😉

محتوای تیمی کار شده

تیم تحریریه میزبان فا موضوعات محبوب کاربران را رصد کرده و بهترین و جذاب ترین عناوین را انتخاب می کند سارا صالحی، علی ممبنی و نرسی مزداب تمامی موضوعات را موشکافانه نقد و بررسی و گردآوری می کنند. امید لیرکی موضوع را یک بار دیگر با عینک گرافیکی خود مورد بررسی قرار داده و این بار کل نقد و بررسی و محتوای گردآوری شده را در قالب یک ویدیوی جذاب ارائه می دهد تا علاوه بر مخاطبان مجله خبری میزبان فا مگ، سایر کاربران شبکه های اجتماعی نیز از نقد و بررسی های تیم دیدن کنند. محدثه اسماعیلی نیز کل محتوا را بررسی نموده و آن را مورد بازنگری و ادیت نهایی قرار می دهد تا محتوایی با حداقل نقص به مخاطب ارائه شود سپس آن را برای موتورهای جستجو بهینه می کند. اثری که اکنون در حال مشاهده آن هستید حاصل تلاش بی وقفه یک تیم خلاق و جوان در میزبان فا است ما همواره در تلاشیم تا بهترین و با کیفیت ترین محتوای ممکن را برای شما کاربر عزیز ارائه کنیم. 🙂

نوشته های مشابه

‫24 دیدگاه ها

 1. انیمیشن های معرفی شده خوب بود اما چرا هیچ وقت درباره مای لیتل پونی حرفی زده نمیشه؟ انیمیشنی که بسیار طرفدار داره و آموزنده ترین انیمیشنی هس که دیدم واقعا آدم ناراحت میشه

  1. سلام روزبخیر دوست عزیز؛
   ممنون از اینکه نظر خودتون در خصوص انیمیشن های معروف را عنوان کردید دینای انیمیشن ها بسیار وسیع است و می توان مقالات متعددی در این زمینه نوشت انیمیشنی که معرفی کردید در حال حاضر در لیست ما قرار ندارد اما در آپدیت های بعدی حتما ان را بررسی خواهیم نمود.

  2. سلام انیمیشن های جالبی هستن ولی انیمیشن نژا هم ارزش دیدن داره

 2. من ناراحت اینم باب اسفنجی داخلش نبود واقعا یک شاهکاره

  1. سلام و احترام؛
   ممنون از اینکه با معرفی انیمیشن محبوبتون ما رو در گسترش لیست بهترین انیمیشن های دنیا یاری میدین.

 3. سلام در آپدیت بعدی میشل ها در برابر
  ربات ها رو هم بزارید.

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   ممنون از توجهی که به لیست انیمیشن های برتر دنیا داشتید.
   بله حتما انیمیشن های معرفی شده در بخش دیدگاه ها نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت سپاس از اینکه ما را در توسعه لیست بهترین ها یاری می دهید.

   1. سلام چرت انیمیشن هایی که معرفی می‌کنید اکثراً تکراری و در حاشیه است؟

    1. سلام و احترام دوست عزیز؛
     این لیست شامل انیمیشن های محبوب و برتر در سال های اخیر بوده است و قطعا انیمیشن های بسیار زیاد دیگری هم وجود دارد که ارزش تماشا دارند. لطفا نام انیمیشن های محبوب و خوبی که میشناسید را برای ما و کاربران نام ببرید. شایان ذکر است در بازه های زمانی منظم گلچین های میزبان فا مگ و نقد و بررسی ها بروزرسانی و موارد عنوان شده در بخش دیدگاه ها نیز به لیست اضافه می شوند.

 4. سلام همه این انیمیشنا واقعا اثرای جذابی بودن فقط حیف که همه رو دیدم🥲

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   سعی کردیم انیمیشن های جدیدتر را در این لیست قرار دهیم و این محتوا در بازه های زمانی منظم آپدیت می شود. در آپدیت های بعدی انیمیشن های جدیدتر و تازه اکران شده را هم به این لیست اضافه خواهیم کرد. انیمیشن هایی که کمتر دیده شده باشند.

   1. سلام، ممنون بابت کارتون هایی که گذاشتید. مطالبتون مفید بود ولی چرا فروزن 1و2 نذاشتید. یعنی دقیقا دو تا از بهترین و پرفروش ترین کارتون های دنیا تا به حال.

    1. سلام و احترام؛
     بله انیمیشن های بسیار محبوب و پرفروش زیادی هست که شایستگی درج در این لیست را داره و ما تعداد محدودی از انیمیشن های برتر دنیا را معرفی کردیم در اپدیت های بعدی این لیست گسترده تر خواهد شد.
     سپاس از پیشنهاد خوبتان.

   2. سلام، ممنون بابت کارتون هایی که گذاشتید. مطالبتون مفید بود ولی چرا فروزن 1و2 نذاشتید. یعنی دقیقا دو تا از بهترین و پرفروش ترین کارتون های دنیا تا به حال.

  2. پس انیمیشن زیبای هفت قیچی چی شد ، شما اصلا کارتون باز نیستین دوستانی که هنوز ندیدن ببینید خیلی با حاله

 5. با سلام و خسته نباشید
  ممنون از اطلاعات بسیار مفیدی که در اختیار مخاطبان قرار میدید
  من انیمیشن رنگو را چندین بار دیدم و هر بار که میبینم برام تازگی داره واز محتوا و جلوه های و نکات بسیار فنی در ساخت و فیلم نامه اون لذت بردم
  از شما سپاس گزارم

  1. سلام و ادب؛
   دوست عزیز، سپاسگزاریم و خرسندیم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته است.
   بنده هم انیمیشن رنگو را مثل شما چنیدن بار دیدم و کاملا با نظر شما موافق هستم.
   شاد و پیروز باشید.

 6. سلام
  ای کاش به این انیمیشن ها هم اشاره میکردین
  Encanto
  Toy story
  Inside out
  Wreck it ralph
  Kung fu panda
  Up
  Monsters inc
  Shrek

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   به انیمیشن های نوستالژیک اشاره کردید 😊😊 البته برخی از ان ها در بخش انیمیشن های مشابه معرفی شده اند سپاس از اینکه ما را در توسعه لیست بهترین انیمیشن های دنیا یاری می کنید.

 7. سلام لطفا انیمیشن گربه چکمه پوش:آخرین آرزو رو تو لیست انیمیشن های برتر قرار بدید با تشکر

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   ممنون از اینکه ما را در توسعه لیست بهترین انیمیشن های دنیا یاری می دهید. دو آنیمیشنی که معرفی کردید هم از بهترین ها و محبوب ترین انیمیشن ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا