مدیریت سیم کارت

آموزش نحوه انتقال شارژ از رایتل به رایتل

انتقال شارژ رایتل به رایتل یکی از قابلیت هایی است که شما با استفاده از آن می توانید در زمان نیاز برای فردی دیگر بخشی از اعتبار خود را انتقال دهید. این موضوع در زمان هایی که امکان خرید شارژ برای افراد فراهم نمی باشد، بسیار کمک کننده بود. به همین دلیل نیز در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم نحوه انتقال شارژ خط به خط رایتل به رایتل را به شما آموزش دهیم. اگر تمایل دارید با نحوه انتقال اعتبار رایتل به رایتل بیشتر آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش های سیم کارت رایتلموضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

امکان انتقال اعتبار رایتل به رایتل

یکی از امکاناتی که اپراتور رایتل برای مشترکین خود فراهم کرده، امکان انتقال شارژ خط به خط رایتل به رایتل است. با استفاده از این قابلیت می توانید هر میزان شارژی که تمایل داشتید را از بین مبالغ مجاز انتخاب کرده و به سیم کارت رایتل دیگری انتقال دهید. موضوعی که لازم است در نظر داشته باشید این است که این سرویس در حال حاضر تنها برای مشترکین سیم کارت های اعتباری و دیتا رایتل قابل استفاده می باشد و دارندگان سیم کارت های دائمی رایتل نمی توانند از آن استفاده نمایند. در ادامه نحوه انتقال اعتبار رایتل به رایتل اعتباری را به صورت تصویری به شما آموزش خواهیم داد. 🙂

لازم است در نظر داشته باشید که هزینه انتقال اعتبار رایتل به رایتل برای هر تراکنش جداگانه ای که صورت می گیرد 500 ریال است که این هزینه در کنار مبلغ شارژ انتقال داده شده، از اعتبار انتقال دهنده کسر خواهد شد.

روش انتقال شارژ خط به خط رایتل به رایتل

اگر قصد دارید از قابلیت انتقال شارژ رایتل به رایتل استفاده نمایید باید مسیری که در ادامه به آن اشاره می شود را به صورت گام به گام دنبال نمایید.

 1. اولین گامی که باید به منظور انتقال اعتبار رایتل به رایتل بردارید، استفاده از کد دستوری #133* است. شما باید وارد شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شده و بعد از وارد کردن کد دستوری #133* علامت تماس را لمس نمایید.
  کد انتقال اعتبار رایتل
 2. در مرحله دوم صفحه ای به صورت پاپ آپ به شما نمایش داده می شود که شامل سه منو اصلی است:
  • انتقال اعتبار: با استفاده از این منو می توانید میزان شارژ مورد نظر خود را به یکی دیگر از مشترکین اعتباری رایتل انتقال دهید که در این مقاله نیز با همین منو سروکار خواهیم داشت.
  • مدیریت حساب: اگر می خواهید حساب مربوط به انتقال خود را مدیریت کنید، باید از طریق این گزینه اقدام نمایید. شما می توانید به راحتی رمز عبور خود را تغییر داده یا به طور کلی سرویس انتقال شارژ رایتل را غیرفعال نمایید. برای اینکار باید شماره مربوط به منو مورد نظر خود را وارد کرده و سپس گزینه Send را انتخاب نمایید.
   کد انتقال اعتبار رایتل
  • گزارش انتقال: اگر تمایل دارید تا یک گزارش در خصوص انتقال های صورت گرفته توسط سیم کارت رایتل خود دریافت نمایید، لازم است از طریق این منو اقدام نمایید. برای اینکار تنها کافی است رمز عبوری که تعیین کرده اید را وارد نمایید و سپس دکمه Send را لمس کنید تا یک پیامک حاوی از اطلاعات مربوط به انتقال های صورت گرفته برای شما ارسال شود.
   انتقال شارژ خط به خط رایتل به رایتل
  در این مرحله به منظور آغاز فرآیند انتقال شارژ رایتل به رایتل باید عدد 1 را در فیلد مشخص شده وارد کرده و در نهایت گزینه Send را انتخاب نمایید.
  روش انتقال اعتبار رایتل
 3. حال صفحه جدیدی به صورت پاپ آپ نمایش داده می شود که باید شماره رایتل دریافت کننده اعتبار را به صورت کامل در فیلد موجود وارد کرده و در نهایت گزینه Send را لمس نمایید.
  انتقال اعتبار رایتل به رایتل
 4. در گام بعدی باید مبلغ مورد نظر خود را در فیلد مشخص شده وارد نموده و در نهایت دوباره گزینه Send را انتخاب نمایید.
  در نظر داشته باشید مبلغ شارژی که می توانید از طریق سیم کارت رایتل به رایتل انتقال دهید باید بین 10 تا 100 هزار ریال باشد.
  نحوه انتقال اعتبار رایتل
 5. حال در صورتی که برای اولین بار قصد انتقال شارژ رایتل به رایتل را دارید، لازم است یک رمز عبور 4 رقمی تعیین نمایید. در نظر داشته باشید رمز عبور نمی تواند ترکیبی از اعداد تکراری مثل 1111 باشد. رمز عبور را در فیلد موجود وارد کرده و در نهایت گزینه Send را لمس نمایید.
  انتقال شارژ از رایتل به رایتل
 6. بدین ترتیب انتقال شارژ رایتل به رایتل با موفقیت صورت گرفته و شما پیغام موفقیت آمیز بودن انتقال را مشاهده خواهید کرد.
  روش انتقال اعتبار رایتل
 7. در نهایت نیز نتیجه و اطلاع رسانی جانبی مربوط به اعتبار سیم کارت رایتل نیز از طریق یک پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
  طریقه انتقال اعتبار رایتل

موضوعی که لازم است به آن توجه داشته باشید این است که تنها در صورتی امکان انتقال شارژ رایتل برای شما فراهم می باشد که بعد از انتقال، اعتبار باقیمانده شما حداقل 5000 ریال باشد. در غیر این صورت انتقال با موفقیت صورت نمی گیرد.

انتقال شارژ از رایتل به رایتل

چگونگی انتقال اعتبار از رایتل به رایتل یکی از موضوعاتی است که همواره توسط مشترکین این اپراتور مورد سوال قرار می گیرد. در همین راستا در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده تا نحوه انتقال شارژ رایتل به رایتل را به شما آموزش دهیم. با استفاده از آموزش های ارائه شده در این مقاله می توانید با طریقه انتقال شارژ رایتل آشنا شده و در مواقع نیاز از آن استفاده نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص مطالب عنوان شده در این مقاله می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما در ارتباط باشید.

آموزش رایگان سیم کارت رایتل

درناز خیبرگیر

بیش از 5 سال است که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال کرده و نزدیک 3 سال است که در زمینه تولید محتوای اصولی و سئو شده فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا