امنیت

آموزش فعالسازی رمز یکبار مصرف بانک ملت

تخصیص یکبار رمز بانک ملت

آیا می دانید رمز پویا چیست؟ نحوه فعالسازی رمز یکبار مصرف بانک ملت به چه صورت است؟ حفظ محرمانه بودن رمز اینترنتی بسیار حائز اهمیت است. با توجه به وضعیت پیش آمده بانک ملت و سایر بانک های کشور جهت حفاظت و صیانت از اطلاعات حساب مشتریان، استفاده از رمز پویا را از ابتدای دی ماه برای مشتریان امری ضروری دانسته اند. رمز پویا بانک ملت از دو طریق اپلیکیشن رمزنگار و سامانه پیامکی قابل فعالسازی است. به این منظور به آموزش فعالسازی رمز یکبار مصرف بانک ملت می پردازیم.

رمز دوم یکبار مصرف بانک ملت

با تخصیص یکبار رمز بانک ملت می توانید هنگام انجام تراکنش های مالی مبتنی بر کارت با حفظ محرمانگی اطلاعات کارت این کار را انجام دهید. جهت دانلود اپلیکیشن رمزنگار بانک ملت یا همان رمز یکبار مصرف موبایلی ملت به آدرس سایت بانک ملت مراجعه نمایید. بسیاری از مشتریان با ساز و کار و نحوه فعالسازی رمز پویا آشنا نیستند. اگر شما نیز از این دسته مشتریان هستید این آموزش از میزبان فا مگ را تا انتها همراهی کنید.

بانک ملت از پیشگامان ارائه خدمات فعالسازی رمز پویا بوده است و از چند ماه پیش از مشتریان خود درخواست کرده که نسبت به ثبت نام فعالسازی رمز یکبار مصرف اقدام کنند. بدیهی است با فرا رسیدن دی ماه استفاده از رمز دوم یکبار مصرف بانک ملت امری اجباری خواهد شد. بنابراین خدمات این بانک به ویژه در جهت خرید های اینترنتی تنها از طریق فعالسازی رمز یکبار مصرف می باشد.

هشدار: ثبت نام و فعال سازی رمز پویا (رمز دوم یکبار مصرف بانک ملت) در تمام شعب بانک کاملا رایگان است و هزینه ای در برنخواهد داشت. لذا در صورت تخلف لطفا مراتب را به بانک مرکزی جهت پیگیری اطلاع دهید.

نکته: لازم به ذکر است رمزهای تولیدی یکبار مصرف به صورت پیش فرض برای مدت 60 ثانیه اعتبار دارد. پس از پایان این مدت مشتری باید جهت دریافت رمز جدید مجددا اقدام کند.

فعالسازی رمز پویا بانک ملت

فعالسازی رمز پویا بانک ملت کار چندان پیچیده ای نیست. در صورتی که شماره تلفن همراه ثبت شده شما در سامانه بانک ملت تغییر نکرده است فعالسازی رمز پویا در بانک ملت نیاز به حضور فیزیکی ندارد. ابتدا باید از طریق دستگاه های خودپرداز اقدام به فعالسازی رمز پویا کنید. دریافت رمز پویا از دو طریق زیر امکان پذیر است:

اپلیکیشن رمزنگار بانک ملتمراحل فعالسازی اپلیکیشن رمز پویا بانک ملت

اپلیکشن رمز نگار بانک ملت راهی جهت دریافت سریع رمز دوم یکبار مصرف است. آن دسته از افرادی که تمایلی به دریافت رمز دوم به صورت پیامک روی شماره همراه صاحب حساب ندارند می توانند از این طریق اقدام نمایند.

کد فعالسازی اپلیکیشن رمزنگار بانک ملت از طریق خودپرداز (مرحله اول)

 1. کارت خود را در دستگاه خودپرداز وارد کنید و از بخش عملیات گزینه تغییر رمز را انتخاب نمایید.
 2. از منوی جدید باز شده گزینه فعال سازی سامانه رمز نگار ملت- اپلیکیشن را برگزینید.
 3. در مرحله بعد اطلاعاتی شامل شماره تلفن و سایر اطلاعات حساب به شما نمایش داده می شود. در صورت صحت اطلاعات گزینه تایید را انتخاب نمایید.
 4. پس از تایید اطلاعات پیامکی برای شما ارسال می شود که نشان دهنده فعالسازی رمز پویا خواهد بود.

نکته: توجه داشته باشید مهلت استفاده از کد فعالسازی ارسالی حداکثر 24 ساعت بوده و در صورت عدم استفاده از کد در این مدت باید مجددا برای دریافت کد جدید به خودپرداز بانک ملت مراجعه کنید.

نصب اپلیکیشن رمزنگار بانک ملت (مرحله دوم)

 1. در مرحله اول به آدرس سایت بانک ملت https://bankmellat.ir مراجعه کنید.
 2. از زیر منوی بانکداری الکترونیکی رمز نگار ملت را انتخاب کنید. (از طریق اسلایدرهای سایت نیز می توان وارد این بخش شد.)
 3. در این مرحله متناسب با نوع سیستم عامل گوشی تلفن همراه خود نسخه موبایلی اپلیکیشن را دانلود و نصب نمایید.

نکته: نسخه اندروید مورد نیاز برای فعالسازی این اپلیکیشن نسخه 5 به بالا است. اگر گوشی تلفن همراه شما نسخه پایین تری دارد بایست از روش فعالسازی پیامکی استفاده کنید.

فعالسازی اپلیکیشن رمزنگار (مرحله سوم)

 1. اپلیکیشن را باز کنید و شماره همراه ثبت شده در بانک ملت را به همراه کد 6 رقمی ارسال شده به گوشی تلفنتان در اپلیکیشن وارد کنید. سپس دکمه فعالسازی را انتخاب نمایید.
  فعالسازی رمز پویا با استفاده از اپلیکیشن رمزنگار بانک ملت
 2. در تراکنش های مالی تان پیامی مبنی بر فعال شدن رمز پویا به شما نشان داده می شود که صرفا جهت اطلاع است و کافیست آن را تایید کنید.
  فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک ملت
  توضیحات
  1.در صورتی که شماره تلفن همراه وارد شده در مرحله اول ورود به اپلیکیشن همان شماره تلفن ثبت شده در بانک ملت باشد به صورت خودکار به کارت بانکی شما متصل می گردد و نیازی به افزدون شماره کارت در اپلیکیشن نخواهید داشت.
  2.در قسمت تنظیمات کارت بانکی تان می توانید رمز پویا و ایستا را مشاهده و در صورت تمایل آنها را تغییر دهید.
 3. در صفحه اول رمز یکبار مصرف جدیدی برای خرید اینترنتی خود انتخاب نمایید.
  فعالسازی رمز یکبار مصرف بانک ملت با اپلیکیشن رمزنگار
  یکی از قابلیت های مهم اپلیکیشن رمزنگار امکان تعیین سقف تراکنش مالی است.
 4. در این مرحله پس از مشخص نمودن سقف تراکنش گزینه درخواست رمز یکبار مصرف را انتخاب نمایید.
  رمز یکبار مصرف موبایلی ملت
 5. پس از اینکه درخواست خود را ثبت نمودید رمز یکبار مصرف ظاهر شده تا مدت زمان تعیین شده معتبر خواهد بود. بنابراین در صورت اتمام مهلت تعیین شده و یا بالا بودن رقم نسبت به سقف تراکنش تعیین شده این رمز بلا استفاده خواهد بود.
  اپلیکیشن رمز یکبار مصرف بانک ملت

برخی از ویژگی های مهم اپلیکیشن رمز نگار

 • دارا بودن تدابیر امنیتی در جهت ورود به اپلیکیشن از جمله ورود از طریق اثر انگشت (این قابلیت از بخش تنظیمات اپلیکشن قابل فعالسازی است. )
 • امکان تغییر و ایجاد تنظیمات جدید رمز اول
 • قابلیت تعیین سقف تراکنش که علاوه بر جلوگیری از اشتباهات سهوی توسط صاحب حساب، از کلاهبرداری های احتمالی نیز جلوگیری به عمل می آورد.

فعالسازی رمز پویا با سامانه پیامکی دریافت یکبار رمز بانک ملت از طریق سامانه پیامکی

این روش فعال سازی مناسب برای تمامی دارندگان گوشی های هوشمند و غیر هوشمند است. فعالسازی رمز پویا از این طریق بسیار آسان است.

فعالسازی رمز پویا از طریق خودپرداز (مرحله اول)

 1. به دستگاه های خودپرداز بانک ملت مراجعه کنید.
 2. کارت اعتباری خود را وارد نمایید. پس از ثبت رمز کارت در بخش گزینه تغییر رمز و خدمات رمز پویا دو گزینه وجود دارد. با انتخاب گزینه فعالسازی سامانه رمزنگار ملت نسخه پیامکی وارد مرحله بعد شوید.
 3. در مرحله بعدی اطلاعاتی نظیر شماره تلفن همراه شما نشان داده می شود در صورت صحت اطلاعات گزینه تایید را جهت دریافت پیامک کد فعالسازی بزنید.

در صورتی که شماره تلفن همراه نمایش داده شده با شماره تلفن شما مغایرت دارد جهت اصلاح اطلاعات باید به نزدیک ترین شعبه بانک ملت مراجعه نمایید.

دریافت رمز پویا از طریق پیامک (مرحله دوم)

 1. ابتدا 4 رقم آخر شماره کارت اعتباری خود را به سامانه پیامکی 30003303 ارسال نمایید.
  نحوه فعالسازی رمز یکبار مصرف بانک ملت
 2. پیامکی حاوی رمز پویا از بانک ملت برای شما ارسال می شود.
  طریقه گرفتن رمز پویا بانک ملت از طریق سامانه پیامکی

اکنون 60 ثانیه فرصت دارید تا از رمز دریافتی به عنوان رمز دوم یکبار مصرف در تراکنش های اینترنتی خود استفاده نمایید. با اتمام مهلت مذکور این رمز بلااستفاده خواهد بود. شایان ذکر است در تعداد دفعات دریافت رمز پویا محدودیتی وجود ندارد.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. با توجه به نیاز کاربران سعی شده است به صورت گام به گام مراحل فعالسازی رمز یکبار مصرف بانک ملت برای شما شرح داده شود. اگر به امنیت اطلاعات حساب بانکیتان اهمیت می دهید هر چه زودتر اقدام به ثبت نام و فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف بانک ملت نمایید. دیدگاه های خود را با ما مطرح کنید.

آموزش فعالسازی رمز پویا سایر بانک ها

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. سلام .. ممنون بابت اطلاعات مفیدتون. من میخوام گوشیم بازگردانی به کارخانه کنم و برنامه برام پاک میشه بعد از نصب برنامه چطوری دوباره فعالش کنم؟به خودپرداز مراجعه کنم ؟؟

  1. سلام روز بخیر؛
   تنظیمات برنامه بهم نمیریزه.
   فقط مجددا باید نصبش کنید و با رمز مربوطه لاگین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن