اقتصادکسب و کار

بیت کوین در ایران

در این مطلب وضعیت بیت کوین در ایران را مورد بررسی قرار خواهیم داد. اگر قصد آشنایی با بیت کوین را دارید پیشنهاد ما این است مقاله بیت کوین چیست را مطالعه نمایید. همچنین می توانید قیمت بیت کوین را مشاهده نمایید. موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که تا سال 97 ، مسئولان هیچگونه اظهار نظری در مورد بیت کوین نکرده بودند اما تکلیف این ارز دیجیتال در اردیبهشت 97 مشخص و سیاست دولت نسبت به این موضوع اعلام شد.

آیا بیت کوین در ایران قانونی است؟

بانک مرکزی در اردیبهشت 97 اعلام کرد خرید و فروش ارزهای دیجیتال ممنوع بوده و غیرقانونی است. این تصمیم تکلیف را در مورد بیت کوین مشخص کرد و قاعدتا با این شرایط امکان اینکه بتوان با خیالی آسوده و قانونی با این ارز دیجیتال فعالیت کرد وجود نخواهد داشت. متن خبر را بانک مرکزی مطالعه نمایید: مشاهده

ممنوعیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال

ممنوعیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال که بیت کوین در صدر آن است می تواند دلایل بسیاری داشته باشد. همانطور که می دانید با توجه به اینکه تراکنش های انجام شده در بستر ارزهای دیجیتال بخصوص بیت کوین قابل رهگیری نیست و نمیتوان فهمید که تراکنش توسط چه شخصی صورت گرفته است بنابراین احتمال سوء استفاده و بهره برداری های غیرقانونی نیز بالا می رود. با تبیین این محدودیت ارز دیجیتال داخلی معرفی می شود که در آینده ای نزدیک شاهد معرفی و فعالیت رسمی و جدی آن خواهیم بود.

نتیجه گیری و جمع بندی

طبق اطلاعات حاصل از بررسی تحلیل گران اقتصادی، سرمایه گذاری بر روی بیت کوین در حال حاضر نمی تواند منطقی باشد. بسیاری هستند که در اوائل معرفی بیت کوین اقدام به خرید و یا کسب بیت کوین کرده اند که در حال حاضر شاهد رشد ارزش ارز دیجیتال خود هستند. توجه داشته باشید که خرید بیت کوین به منظور سرمایه گذاری یک ریسک محسوب می شود. ممکن است نتیجه خوبی بدهد و یا برعکس ارزش خود را از دست بدهد.

اینستاگرام میزبان فا مگ
کلیپ انگیزشی موفقیت اینستاگرام

عیسی نورانی

بیش از 10 سال است که بصورت تخصصی و حرفه ای در حوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت می کنم. همچنین حدود 4 سال است که سئو و بهینه سازی سایت میزبان فا را بر عهده دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا