سولات متداول هاست لینوکس اروپا

»»»»سولات متداول هاست لینوکس اروپا
سولات متداول هاست لینوکس اروپا ۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۸:۴۴:۱۱ +۰۰:۰۰

1- به چه دلیل فضا و پهنای باند سرویس های هاست لینوکس اروپا تا این اندازه بالا درنظر گرفته شده است ؟

پاسخ:

در واقع ما به خوبی این موضوع را درک کرده ایم که مشترک پس از خرید هاست، درصورتی که تصمیم داشته باشد وب سایت خود را به خوبی توسعه دهد و تولید محتوای مفید داشته باشد، هاست 100 مگابایتی و یا حتی 1 گیگابایتی هم پاسخگوی نیاز های یک وب سایت رو به رشد نیست. ظرفیت سرویس های میزبان فا طوری تعیین شده است که بتواند تمام نیاز های یک استارت آپ و یا سایت های رو به رشد و توسعه را با پایین ترین قیمت ممکن تامین کند. بالا بودن میزان پهنای باند در سرویس های هاست لینوکس میزبان فا به این خاطر است که مشتریان میزبان فا قادر باشند بر روی وب سایت هایشان بدون نگرانی از محدودیت های ترافیکی بازدیدکننده های بیشتری را جذب کنند.

2- میزبان فا چگونه می تواند این میزان فضا و پهنای باند بسیار بالا را بر روی سرویس ها فراهم کند ؟

پاسخ:

میزبان فا با رعایت دو اصل مهم قادر شده است که این میزان فضا و پهنای باند بسیار بالا را به مشتریان خود ارائه دهد، اصل اوّل: استفاده از سرور های اختصاصی قدرتمند با تعداد هارد های بالا و پرحجم. اصل دوّم: میزبانی تعداد سایت های کمتر بر روی سرور. میزبانی از تعداد سایت های کمتر بر روی یک سرور، مثلا میزبانی از 100 سایت بر روی سرور، به میزبان فا این امکان را می دهد که فضا و پهنای باند بسیار بالاتری را به مشتریان خود ارائه دهد.

3- سرعت و کیفیت هاست اروپا نسبت به هاست ایران چگونه است ؟

پاسخ:

کاربران بسیار زیادی قبل از خرید هاست، از ما این سوال را پرسیده اند و همواره پاسخ ما به کاربران این بوده است، که سرویس های اروپا به دلیل بهرمند بودن از کنترل پنل محبوب سی پنل و پهنای باند بسیار بالا، در حال حاضر می تواند گزینه بهتری نسبت به هاست ایران باشد، اما اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آورید لطفا ویدیو آموزشی تفاوت هاست اروپا و هاست ایران را مطالعه فرمایید.

4- برای راه اندازی وب سایت، هاست لینوکس خریداری کنم یا هاست ویندوز ؟

پاسخ:

نوع کاربری سرویس های لینوکس و ویندوز کاملا متفاوت است و هرکدام از این سرویس ها قابلیت های خاص خود را دارند، نکته مهم این است که تمام سرویس های میزبان فا لینوکس هستند، درصورتی که تصمیم دارید وب سایت خود را به تازگی با سیستم مدیریت محتوا هایی مثل جوملا، وردپرس، دروپال و یا پرستاشاپ راه اندازی کنید، هاست لینوکس بهترین انتخاب برای شماست، درصورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید لطفا ویدیو آموزش تفاوت هاست لینوکس و ویندوز را مشاهده کنید.

5- دامنه رایگان به سفارشات ماهانه، سه ماهه و شش ماهه تعلق می گیرد ؟

پاسخ:

خیر امکان استفاده از دامنه رایگان در سرویس های هاست لینوکس شگفت انگیز، فقط برای کاربرانی که سرویس خود را به صورت سالانه خریداری می کنند فعال است، دامنه های رایگان در میزبان فا به صورت اتوماتیک و سیستمیک فقط برای سفارشات سالانه ثبت می گردند.

6- اگر سرویس خود را در آینده به سالانه ارتقاء دهم می توانم دامنه رایگان دریافت کنم ؟

پاسخ:

خیر، دامنه های رایگان ir. و com. و net. فقط به کاربرانی که سرویس خود را در ابتدا به صورت سالانه خریداری می کنند تعلق می گیرد، عملیات ارائه دامنه رایگان به دلیل سیستمیک و اتوماتیک بودن فقط در ابتدای خرید به مشتریان ارائه می دهد، بدین ترتیب درصورتی که مشتریان یکی از سرویس های ماهانه، سه ماهه و یا شش ماهه را خریداری کنند و سپس سرویس خود را به سالانه ارتقاء دهند امکان استفاده از امتیاز دامنه رایگان وجود ندارد.

7- می توانم از امتیاز ثبت دامنه رایگان، در آینده پس از خرید استفاده کنم ؟

پاسخ:

خیر، دامنه های رایگان ir. و com. و net. فقط در ابتدای سفارش قابل استفاده است، عملیات ثبت دامنه های رایگان فقط در ابتدای سفارش قابل استفاده هستند، باتوجه به این که سیستم های میزبان فا به صورت خودکار و اتوماتیک در ابتدای سفارش دامنه رایگان به مشتریان هدیه می دهند، اگر مشترک در ابتدای سفارش از این امتیاز استفاده نکند در آینده امکان ثبت دامنه رایگان و یا ارائه اعتبار معادل ثبت دامنه رایگان به مشتریان وجود ندارد.

8- قالب رایگان تا چه مدت بعد از خرید هاست بر روی سرویس نصب می شود ؟

پاسخ:

پس از این که هاست و دامنه خود را خریداری نمودید و دامنه شما تایید و فعال شد، درصورتی که دامنه شما در تایم اداری فعال شود در بازه زمانی 1 الی 4 ساعته قالب رایگان برای شما نصب خواهد شد و در صورتی که دامنه شما در تایم غیر اداری فعال شد، قالب شما در بازه زمانی 4 الی 8 ساعته بر روی هاست شما توسط کارشناسان میزبان فا نصب می شوند و مشخصات ورود به مدیریت آن ها برای شما ارسال می شود.

9- درصورتی که در آینده هاست خود را از ماهانه به سالانه ارتقاء دهم برای من قالب رایگان نصب می کنید ؟

پاسخ:

اگر در حال حاضر از هاست های ماهانه، سه ماهه و شش ماهه در میزبان فا استفاده می کنید و تصمیم دارید هاست ماهانه خریداری کنید تا از کیفیت سرویس های میزبان فا اطمینان حاصل کنید و سپس هاست خود را به سالانه ارتقاء دهید، پس از ارتقاء هاست خود به سالانه، با کارشناسان میزبان فا از طریق ارسال تیکت پشتیبانی وارد ارتباط شوید و نام قالب رایگان مورد نظر خود را اعلام کنید تا کارشناسان میزبان فا آن را برای شما نصب کنند.

10- آیا قالب های رایگان میزبان فا اورجینال و قابل اطمینان هستند ؟

پاسخ:

بله، میزبان فا این قالب ها را به صورت تجاری از ارائه دهندگان اصلی دریافت نموده است و سپس کارشناسان طراحی سایت در میزبان فا آن را به صورت دستی و قسمت به قسمت ترجمه کرده اند و قالب ها کاملا مطمئن و بدون مشکل هستند و کاربران می توانند در آغاز راه از آن ها استفاده کنند تا بتوانند خیلی سریع تر و با هزینه کمتر وب سایت خود را راه اندازی کنند.

11- آیا قالب های رایگان، لایسنس دار هستند و میزبان فا دائما آن ها را بروزرسانی می کند ؟

پاسخ:

خیر، نکته مهم درمورد لایسنس و مجوز قانونی استفاده از قالب آن است که ارائه دهندگان اصلی این قالب ها اگر قرار باشد لایسنس همیشگی به کاربران اینترنت ارائه دهند برای هر وب سایت 50 تا 70 دلار هزینه دریافت می کنند؛ بنابراین قالب های میزبان فا لایسنس دار نیستند اما اورجینال هستند و به صورت سالم ترجمه شده اند. درمورد بروزرسانی هم نکته مهم آن است به دلیل این که قالب ها فارسی سازی شده اند و استایل های آن ها کاملا راست چین شده است در صورتی که میزبان فا امکان بروزرسانی قالب ها را بر روی وب سایت مشتریان فعال کند، به محض اولین آپدیت استایل های قالب انگلیسی می شوند، بنابراین میزبان فا نسخه های بروزرسانی برای کاربران خود ارسال نمی کند و کاربرانی که به لایسنس و مجوز قانونی قالب و همچنین نسخه های بروزرسانی نیاز دارند می بایست آن را از ارائه دهندگان اصلی قالب ها (کمپانی های انگلیسی زبان) دریافت کنند.

12- اگر از قالب های رایگان استفاده کنیم، در آینده می توانیم آن را به شرکت هاستینگ دیگری انتقال دهیم ؟

پاسخ:

بله، برخی از مشتریان از ما میپرسند در صورتی که از شما هاست خریداری کنیم و قالب رایگان خود را دریافت کنیم و وبسایت خود را توسط قالب رایگان راه اندازی کنیم، در آینده اگر از کیفیت هاست های میزبان فا راضی نبودیم می توانیم از یک شرکت دیگر هاست خریداری کنیم و وب سایتمان (که توسط قالب رایگان میزبان فا راه اندازی شده است) را به یک شرکت دیگری انتقال دهیم ؟ بله به دلیل این که میزبان فا قالب ها را قفل گذاری نمی کند، کاربران قادر هستند در هر زمان به صلاحدید خود آن را به یک شرکت دیگر انتقال دهند.

13- منظور از پردازنده و میزان آن در سرویس های هاست لینوکس به چه معناست ؟

پاسخ:

در واقع هاست قسمتی از یک سرور است، سرور هم یک کامپیوتر قدرتمند همیشه روشن است، کامپیوتر سرور هم مانند کامپیوتر های عادی دارای cpu یا همان پردازنده هستند، ما در میزبان فا جهت ارائه خدمات صادقانه تر و بهتر به هر پکیج میزان پردازنده خاصی ارائه می دهیم و این میزان پردازنده در تمام لحظات استفاده از سرویس برای کاربر رزرو است و پس از خرید هاست، کاربران قادر هستند میزان پردازنده مصرفی توسط وب سایتشان را در کنترل پنل هاست مشاهده کنند، درصورتی که به تازگی تصمیم به راه اندازی وب سایت گرفته اید و میخواهید سایت جدیدی را راه اندازی کنید باید بدانید که میزان پردازنده ای که در پکیج های ارزان و استاندارد ارائه شده است، برای وب سایت شما تا مدت زیادی کافی هستند و تا زمان رشد وب سایت و افزایش تعداد بازدیدکنندگان از آن به میزان پردازنده بیشتری نیاز ندارید.

14- منظور از تعداد بازدیدکننده همزمان چیست و اگر از آن بیشتر شود، چه اتفاقی رخ می دهد ؟

پاسخ:

به این معناست که چند نفر در لحظه می توانند در سایت شما حضور داشته باشند، و به طور میانگین در پلن اول مقدار آن 20 عدد است، و به این معناست که این پلن تا 20 بازدیدکننده در لحظه را می تواند پاسخگو باشد. حالا اگر شما از این پلن استفاده کنید و 20 نفر به صورت همزمان در سایت شما حضور داشته باشند و سپس نفر 21 اٌم وارد سایت شما شود، سایت برای نفر 21 اٌم در حالت لود (بالا آمدن) باقی می ماند، وقتی که یکی از آن 20 نفر از سایت شما خارج شد سپس، آن نفر 21 اٌم قادر است وب سایت شما را مشاهده کند. بنابراین اگر شما صاحب یک وب سایت پربازدید هستید لطفا به میزان بازدید در لحظه توجه داشته باشد و باتوجه به آن نسبت به انتخاب هاست اقدام کنید.

15- منظور از حجم دیتابیس چیست ؟ تعداد دیتابیس های هر هاست محدود است ؟

پاسخ:

خیر تعداد دیتابیس ها در سرویس های میزبان فا محدودیتی ندارند و هرکاربر می تواند هر تعداد دیتابیس که نیاز دارد را داخل هاست خود ایجاد کند اما، میزبان فا برای هر پلن حجم خاصی از دیتابیس را در نظر گرفته است تا از سوء استفاده و فشار بر روی سرور های خود جلوگیری کند، در حقیقت بانک اطلاعاتی ها یا دیتابیس ها، کتابخانه هایی هستند که در آن محتوای متنی و داده متنی وب سایت ها ذخیره می شوند. (نه فایل ها و رسانه های تصویری و ویدیویی)، و یک سایت عادی و رو به رشد اگر به صورت منظم و با شدت زیادی هم تولید محتوا داشته باشد بعد از 2 سال هم حجم دیتابیس آن ممکن است به سختی به 100 مگابایت برسد. میزبان فا بر روی پلن های خود محدودیت حجم دیتابیس قرارداده است تا وب سایت هایی مثل شبکه های اجتماعی و فیدخوان ها و وب سایت های با محتوای سنگین قادر نباشند از هاست اشتراکی میزبان فا استفاده کنند. تا ما بتوانیم با بهینه نگه داشتن سرویس mysql و دیتابیس در سرور، کیفیت و پایداری بیشتری را به کاربران خود هدیه دهیم، اگر به تازگی می خواهید وب سایت خود را راه اندازی کنید در این زمینه نگران نباشید، میزان حجم دیتابیس در پلن ارزان و استاندارد برای وب سایت شما تا مدت های بسیار زیادی کافی هستند.

16- منظور از هارد ssd چیست و چه تفاوتی با هارد معمولی دارد ؟

پاسخ:

هارد های SSD نسل جدید از هارد های ذخیره سازی اطلاعات هستند، سرعت read و write اطلاعات در این نوع هارد ها 3 برابر بیشتر از هارد های معمولی است. میزبان فا با استفاده از این هارد ها در سرور های خود امکاناتی را فراهم آورده است تا سرعت بارگذاری وب سایت مشتریان بر روی این هاست لینوکس شگفت انگیز، سه برابر بیشتر از هاست های معمولی باشد.

17- چرا قیمت سرویس های شگفت انگیز باتوجه به امکانات بسیار بالا، تا این اندازه پایین است ؟

پاسخ:

قیمت سرویس های میزبان فا همواره به صورتی تنظیم شده اند که اقشار عادی جامعه و افرادی که با سرمایه اندک می خواهند وب سایت راه اندازی کنند نیز قادر باشند از سرویس های میزبان فا استفاده کنند و به همین دلیل است که قیمت سرویس های هاست لینوکس شگفت انگیز دربرابر امکانات آن بسیار پایین است، در واقع این سرویس ها در حال حاضر پیشنهاد ویژه میزبان فا به مشتریان هستند و به همین دلیل قیمت آن ها پایین است. میزبان فا برای قیمت گذاری بر روی سرویس های خود سیاست های واضح و مشخصی دارد، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه لطفا صفحه سیاست های قیمت گذاری را مشاهده کنید.

18- پهنای باند سرویس های شما ماهانه است ؟ اگر پهنای باند هاست من تمام شود، چه می شود ؟

پاسخ:

بله، پهنای باند سرویس های میزبان فا ماهانه هستند و بدین معناست که در ابتدای هر ماه میلادی پهنای باند هاست کاربران بروزرسانی می شود، مثلا اگر پهنای باند یک پلن، 200 گیگابایت باشد و مشترک تا روز 29 اٌم ماه از 50 گیگابایت آن استفاده کرده باشد، هنگامی که روز 1 اٌم ماه میلادی فرا میرسد، پهنای باند هاست کاربر دوباره می شود 200 گیگابایت و تا پایان ماه میلادی فرصت دارد از آن استفاده کند. اگر یک کاربر تا قبل از فرارسیدن ماه جدید میلادی پهنای باند سرویس خود را به صورت کامل مصرف کند، وب سایت کاربر با خطای اتمام پهنای باند مواجه می شود و بدین معناست که این پلن پاسخگوی نیازهای وب سایت کاربر نیست و کاربر در این شرایط یا میبایست سرویس خود را به پلن های بالاتر ارتقا دهد و یا این که صبر کند تا ابتدای ماه میلادی فرا برسد تا پهنای باند وب سایت وی، بروزرسانی شود.

19- هاست های میزبان فا از چه تعداد ساب دامین، پارک دامین و ادان دامین پشتیبانی می کند؟

پاسخ:

در صورتی که با مفهوم فنی ساب دامین، پارک دامین و ادان دامین آشنایی ندارید به شما توصیه می کنیم مقاله آموزشی، تفاوت بین ساب دامین، ادان دامین و پارک دامین چیست ؟ را مطالعه کنید، تعداد ادان دامین در پلن های ارزان، استاندارد، نیمه حرفه ای و پیشرفته به ترتیب 1 و 5 و 7 و 10 عدد می باشد، همچنین تعداد ساب دامین و پارک دامین در پکیج های میزبان فا به صورت نامحدود می باشد.

20- آیا شما به صورت رایگان برای من وردپرس یا جوملا بر روی هاست نصب می کنید ؟

پاسخ:

بله، درصورتی که در هنگام خرید هاست، گزینه نصب سیستم مدیریت محتوای را انتخاب نمایید، پس از خرید هاست و فعال شدن دامنه، کارشناسان میزبان فا به صورت رایگان برای شما سیستم مدیریت محتوا های محبوب را نصب می کنند و به شما تحویل می دهند، همچنین شما توسط ویدیو های آموزشی نحوه نصب وردپرس بر روی سی پنل و نحوه نصب جوملا بر روی سی پنل خودتان هم قادر هستید سیستم مدیریت محتوای مورد نظر خود را بر روی هاست نصب کنید.

21- اطلاعات من را تا چه مدت پس از خرید هاست به میزبان فا منتقل می کنید ؟

پاسخ:

در صورتی که وب سایت شما در حال حاضر فعال است و سایت شما بر روی هاست های یک شرکت دیگر در حال فعالیت است و هم اکنون تصمیم گرفته اید وب سایت خود را به هاست های میزبان فا انتقال دهید هیچ جایی برای نگرانی نیست، پس از خرید هاست، از طریق ارسال تیکت پشتیبانی مشخصات هاست قبلی خود را برای کارشناسان ما ارسال کنید تا انتقال اطلاعات انجام شود، برای انتقال اطلاعات ممکن است 1 الی 5 ساعت زمان لازم باشد و تمام امور انتقال اطلاعات توسط میزبان فا انجام می شود.

22- اطلاعات DNS هاست های میزبان فا چیست؟ آیا می توانم قبل از خرید DNS ها را دریافت کنم ؟

پاسخ:

خیر، باتوجه به این که شرکت میزبان فا سرور های زیادی دارد و از تعداد مشتریان زیادی پشتیبانی می کند و dns هرکدام از سرور ها متفاوت است، بنابراین بخاطر این که سیستم اکانتینگ میزبان فا در هر مرتبه به صورت خودکار از یکی از سرور های میزبان فا به مشتریان اکانت ارائه می دهد، dns ها ثابت نیستند و نمی توان قبل از خرید آن را به مشترک ارائه داد، تا 1 دقیقه پس از خرید هاست، dns های هاست شما به صورت خودکار برایتان ارسال می شود و قادر هستید آن را بر روی دامنه خود ست کنید.

23- آیا شما از کنترل پنل سی پنل (CPanel) قانونی بر روی هاست ها استفاده می کنید ؟

پاسخ:

بله، تمام نرم افزار های نصب شده بر روی سرور ها (هاست) های میزبان فا کاملا قانونی و لایسنس دار هستند، همچنین کنترل پنل سی پنل ارائه شده بر روی هاست های میزبان فا کاملا قانونی است و به تمام ابزار های پیشرفته جهت راه اندازی سایت مجهز است، پس از خرید هاست شما قادر هستید وارد سایت cpanel.net شوید و مجوز های استفاده از سی پنل را استعلام کنید. مجوز استفاده از سی پنل بر روی سرویس های میزبان فا، در سایت کمپانی سی پنل قابل مشاهده هستند.

24- هاست های میزبان فا تا چه تعداد بازدیدکننده را در روز پشتیبانی می کنند ؟

پاسخ:

میزبان فا هیچگونه محدودیتی در تعداد بازدیدکننده در طول روز بر روی سرویس های خود اعمال نکرده است و استفاده از این مورد بدون محدودیت است، اما شما باید توجه داشته باشید که تعداد بازدید در لحظه بر روی پلن های میزبان فا محدود شده است و برای انتخاب هاست مناسب میبایست تعداد بازدید در لحظه وب سایت خود را مشخص کنید و سپس نسبت به خرید هاست مورد نظر خود اقدام کنید.

25- آیا برای کار با قالب های رایگان و سیستم مدیریت محتوا ها باید به زبان های برنامه نویسی مسلط باشم ؟

پاسخ:

خیر، تمام قالب های رایگان ارائه شده توسط میزبان فا دارای کنترل پنل فارسی مدیریت وب سایت هستند، تمام این قالب ها به همراه سیستم مدیریت محتوا های فارسی یا همان سایت ساز های فارسی هستند و پس از خرید هاست و فعال شدن دامنه، میزبان فا قادر است آن ها را بر روی هاست شما نصب کند و به شما تحویل دهد، سپس شما توسط کنترل پنل های فارسی این نرم افزار ها قادر هستید وب سایت خود را طراحی و مدیریت کنید و هیچ نیازی به دانش کدنویسی و برنامه نویسی جهت کار با این قالب ها و سیستم مدیریت محتوا ها ندارید.

26- هاست های شما با وردپرس سازگاری دارند؟ برای وردپرس، هاست اشتراکی بخرم یا هاست وردپرس ؟

پاسخ:

بله، تمام هاست های ارائه شده توسط میزبان فا به وردپرس به صورت کامل سازگاری دارند، اگر به تازگی تصمیم گرفته اید یک وب سایت با وردپرس راه اندازی کنید و هنوز بازدیدکنندگان زیادی ندارید از هاست لینوکس شگفت انگیز، برای راه اندازی یک سایت وردپرسی عالی استفاده کنید. اما اگر قبلا وب سایت خود را با وردپرس راه اندازی کرده اید و هم اکنون سایت شما توسعه یافته است و تعداد بازدیدکننده های زیادی دارید و به یک سرویس قدرتمندتر جهت مدیریت سایت وردپرسی خود نیاز دارید از سرویس های هاست وردپرس میزبان فا استفاده کنید، استفاده از سرویس های هاست وردپرس فقط برای وب سایت های بزرگ توصیه می شود.

پاسخ سوال خود را پیدا نکرده اید؟

هر سوالی که دارید را در فرم زیر وارد کنید، ما سریعاً پاسخ را برای شما ارسال می کنیم!