رونمایی حافظه NVME واقعی سرور در میزبان فا

شاید شما هم هنگام خرید سرور درباره حافظه استفاده شده در آن پرسیده اید و کلماتی همچون NVMe و SSD را شنیده باشید و برایتان سوال پیش آمده که از کدامیک استفاده کنیم؟ اگر قصد خرید سرور اختصاصی پر قدرت دارید باید دقت کنید که چه نوع هاردی در آن استفاده شده NVMe یا SSD؟ شک و شبهاتی در مورد انواع حافظه های سروری رواج یافته که قصد داریم از همه این موضوعات پرده برداری کنیم! پس با رونمایی از حافظه NVMe مخصوص سرور که در هاست های میزبان فا استفاده شده همراه شما هستیم.😍

حافظه NVMe چیست؟

حافظه های Non-Volatile Memory Express یا NVMe چند سالی است که وارد بازار جهانی شده اند و تکنولوژی بعد از حافظه های SSD هستند، NVMe حافظه ای بر پایه نانو و فیبر است که ریسک خرابی و قطعی را به صفر می رساند و سرعتی 5 برابر SSD را به کاربران ارائه می کند. سالهاست که استفاده از کلید واژه NVMe در صنعت هاستینگ باعث شده افراد بسیاری برای تجربه سرعت بالاتر از سرورها و سرویس هایی استفاده کنند که حافظه های NVMe خانگی یا همان M.2 گیمینگ خانگی دارند.

ما در سرورهای G10 استفاده شده در سرویس آسمان آبی میزبان فا از حافظه های مخصوص سرور (مدل PM1735 NVMe) استفاده کرده ایم و شعار ما در این خصوص High Performance in the World است یعنی این نوع حافظه بالاترین سرعت در دنیا را داراست.

این حافظه اولین NVMe است که بر روی سرورهای G10 از طریق PCI Express نصب می شود و به این ترتیب بصورت مستقیم با سرور ارتباط برقرار می کند به این معنا که علاوه بر سرعت Read/Write بسیار بالایی که دارد بدون هیچ رابطی بطور مستقیم روی سرور نصب می شود. ما در میزبان فا سرویس های خود را با NVMe واقعی مخصوص سرور ارائه می کنیم.

چرا NVMe بهترین حافظه برای سرور است؟

حافظه های استفاده شده در سرورهای میزبان فا از نوع PM1735 NVMe Sumsung هستند که در این ویدیو یک نمونه از آن را آنباکس کرده ایم. سایز این حافظه ها در مقایسه با حافظه های NVMe M.2 خانگی که در ویدیو نیز قابل مشاهده است بسیار متفاوت است و مخصوص سرور طراحی شده است. ما مدعی هستیم که پر سرعت ترین تکنولوژی میزبانی وب را در ایران دارا هستیم به دلیل استفاده از حافظه های NVMe مخصوص سرور و نیز آخرین نسل سرورها یعنی G10 که در ویدیو آنباکس و معرفی سرور G10 می توانید مشاهده کنید. برای مطالعه بیشتر و دقیق تر درباره اینکه حافظه NVMe چیست و چرا بهترین هارد برای سرور است می توانید مقاله ما در بلاگ میزبان فا با همین عنوان را نیز بخوانید.

آشنایی فنی با حافظه های NVMe

حافظه یا هارد NVMe در حدود 6.4 ترابایت فضای میزبانی در اختیار قرار می دهد، پارامتر مهمی که این نوع حافظه را به پرسرعت ترین NVMe در دنیا تبدیل کرده سرعت Read/Write هشت گیگابایت در ثانیه آن است یعنی 8 گیگ در ثانیه توانایی نوشتن و خواندن اطلاعات را دارا می باشد و در نتیجه این قابلیت باعث می شود زمانی که تعداد زیادی ریکوئست به سمت سایت کاربر ارسال می شود، سایت با بالاترین سرعت ممکن لود می شود.

نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که برخی شرکت ها اطلاعات کاربران خود را بر روی هاردهای SSD میزبانی می کنند و از هاردهای NVMe به عنوان کش استفاده می کنند به این معنی که اطلاعات سایت بر روی SSD است و هارد NVMe تا حدودی سرعت SSD را در کش بهبود می دهد چرا که این نوع حافظه های NVMe گران قیمت هستند و برای میزبانی اطلاعات صرفه اقتصادی ندارند ولی در میزبان فا دیتای سایت کاربر دقیقا بر روی NVMe بدون هیچ واسطه ای میزبانی میشود.

آینده سرویس آسمان آبی میزبان فا

ما در محصول آسمان آبی میزبان فا با توجه به اینکه متعهد به قرارداد همواره آخرین تکنولوژی هستیم همیشه سعی کرده ایم که سرعت و پرفورمنس را بالا برده و تا امروز که پرسرعت ترین حافظه یعنی NVMe و سرور G10 نهایت پردازش ممکن را به ما می دهد نمی توان سرعت بالاتری را Scale Up کرد اما شنیده ها حاکی از این است که سرورهای G11 HP که از رم های DDR5 پشتیبانی می کنند و هم اکنون در مرحله پروداکشن هستند تا اواسط سال 2024 وارد بازار شوند.

ما با همکاری تیم های زیرساختی خود سناریوی استوریج را بر روی سرورهای G11 برنامه ریزی کرده ایم و پیش بینی میکنیم به سرعت 24 گیگ Read/Write در ثانیه برسیم…

باید بدانید که نصب هارد NVMe بر روی سرور بصورت مستقیم انجام می شود و بین رابط ذخیره سازی و CPUا استفاده از سوکت های PCIe پرسرعت مستقل از فرم ذخیره سازی ارتباط برقرار می کند و نتیجه آن سرعت چشمگیر و انتقال داده بیشتری است که کاربر تجربه می کند. NVMe در حال تبدیل شدن به استاندارد صنعتی جدید برای سرورها در دیتاسنتر است و علاوه بر آن حتی در لپ تاپ ها، کنسول های بازی و کامپیوترهای خانگی نیز به سرعت در حال استفاده است. ما در سرورهای خود در آسمان آبی میزبان فا از جدیدترین تکنولوژی ها و فناوری های روز دنیا استفاده کرده ایم تا کاربران تجربه ای لذت بخش از نهایت سرعت و کارایی را داشته باشند.

میزبان فا

خرید هاست nvme واقعی

منابع زیاد، پایداری عالی و سرعت بالا!

استفاده از سرورهای HPE G10