شبکه های اجتماعی

واتساپ وب + ویدیو نحوه استفاده از واتس آپ تحت وب

واتساپ وب یک قابلیت بسیاری کاربردی ارائه شده توسط این برنامه است که به کاربران این امکان را می دهد تا از طریق کامپیوتر و مرورگر به راحتی به واتس آپ دسترسی پیدا کنند. این قابلیت برای آن دسته از افرادی که تمایلی به نصب واتساب روی کامپیوتر خود ندارند و می خواهند به راحتی و بدون دردسر از طریق کامپیوتر نیز وارد برنامه whatsapp شوند، بسیار مناسب است. در واقع با استفاده از واتس آپ تحت وب شما می توانید بدون نیاز به طی کردن مراحل مربوط به نصب نسخه دسکتاپ واتساپ به راحتی از طریق مرورگر خود وارد این برنامه محبوب شوید. نسخه وب واتساپ یکی از قابلیت های بسیار جذاب و کاربردی و البته وجه تمایز اصلی آن با برخی از پیامرسان ها است. به همین دلیل نیز در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم به واتساپ وب و آموزش نحوه ورود به واتساپ از طریق وب بپردازیم. پس اگر می خواهید با نحوه استفاده از واتس اپ وب بیشتر آشنا شوید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

واتساپ وب چیست؟

یکی از قابلیت های منحصر به فرد واتساپ که با استقبال بسیار زیاد کاربران این اپلیکیشن موبایلی مواجه شده است، امکان استفاده از نسخه وب واتساپ است. به طور معمول افراد می توانند با نصب نسخه دسکتاپ مسنجرهای مختلف مثل تلگرام، اسکایپ، واتساپ و… به طور همزمان از طریق دسکتاپ خود نیز وارد برنامه های فوق شوند. اما واتساپ مثل برخی از رقیبان سرسخت خود کار را از این راحت تر کرده و به کاربران این امکان را می دهد تا با چند اقدام ساده به راحتی نسخه وب واتساپ خود را روی مرورگر سیستمشان بالا آورده و از واتساپ وب استفاده کنند.

بدین ترتیب شما می توانید به راحتی می توانید با واتس آپ تحت وب در راستای ورود به واتساپ اقدام کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن وارد برنامه واتساپ خود شوید. بعد از استفاده نیز در راستای حفظ امنیت اطلاعات خود در نهایت نیز می توانید با ترفندی که در ادامه به شما آموزش داده می شود از نسخه وب خارج شوید و در صورت تمایل به ورود دوباره با اسکن QR کد جدید این کار را انجام دهید. در ادامه نحوه استفاده واتساپ وب و ترفندهای مهمی که درباره این قابلیت Whatsapp باید بدانید اشاره خواهیم کرد.

همچنین پیشنهاد می کنیم راهنمای جامع آموزش نصب واتساپ روی کامپیوتر را نیز مطالعه نمایید.

نحوه ورود به وب واتساپ در کامپیوتر

اگر قصد دارید از واتساپ وب استفاده کرده و در واقع ورود به واتساپ از طریق نسخه تحت وب این برنامه را تجربه کنید، باید یکسری اقدامات مشخص را از طریق نسخه موبایلی واتساپ خود و مرورگر کامپیوترتان داشته باشید. در ادامه مراحلی که باید طی کنید را به صورت گام به گام به شما آموزش خواهیم داد.

 1. در اولین گام از فرآیند ورود به نسخه وب واتساپ باید وارد نسخه موبایلی واتساپ فعال روی گوشی خود شوید.  در بالای سمت راست صفحه اصلی این برنامه یک علامت سه نقطه وجود دارد که به منظور دسترسی به تنظیمات بیشتر واتس آپ باید آن را لمس نمایید.
  نحوه استفاده از واتساپ وب
 2. در نتیجه مرحله قبل منویی به شما نمایش داده می شود که در راستای استفاده از واتساپ وب باید گزینه Linked devices را انتخاب نمایید.
  چگونگی استفاده از نسخه وب واتساپ
 3. حال صفحه زیر برای شما باز می شود. در این مرحله از ورود به واتساپ وب شما باید روی دکمه Link a device را انتخاب نمایید.
  استفاده از نسخه تحت وب واتساپ
 4. اگر اولین بار است که وارد بخش مربوط به واتس اپ وب گوشی خود شده اید، یک صفحه همانند تصویر زیر را خواهید دید که نحوه اسکن QR کد را به شما آموزش می دهد. با لمس گزینه Ok این مرحله را پشت سر بگذارید.
  آموزش استفاده از واتساپ وب
 5. به منظور تولید QR کد در مرورگر شما باید با وارد کردن آدرس web.whatsapp.com وارد نسخه وب واتساپ شوید. در نتیجه آن صفحه ای همانند تصویر زیر در مرورگر شما باز می شود که یک QR کد در آن نشان داده می شود.
  آموزش اتصال به واتساپ وب
 6. حال زمان آن می رسد تا از باکس مربوط به QR کدی که در گوشی تلفن همراهتان نمایش داده می شود، استفاده کرده و با نگه داشتن باکس رو به روی QR کد تولید شده توسط واتساپ وب، آن را اسکن نمایید.
  🔴⚫ نکته: در نظر داشته باشید که اگر می خواهید برای ورودهای بعدی خود بدون نیاز به اسکن QR کد وارد واتساپ شوید، می توانید قبل از اسکن کد تیک گزینه Keep me signed in یا من را داخل سیستم نگه دار پایین کد را فعال نمایید.
  نحوه استفاده از واتساب وب
 7. بدین ترتیب فرآیند ورود به واتساپ از طریق وب را با موفقیت به اتمام می رسانید.

طریقه خروج از واتس اپ وب

بعد از ورود به واتساب وب زمان آن می رسد تا با نحوه خارج شدن از واتساپ وب نیز آشنا شوید. شما می توانید از طریق نسخه وب فرآیند خروج را دنبال کرده یا اینکه این کار را از طریق گوشی تلفن همراه خود انجام دهید. در ادامه به بررسی هر 2 روش خواهیم پرداخت:

اگر قصد خروج از واتساپ تحت وب از طریق نسخه وب آن را دارید، لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در ابتدا روی علامت 3 نقطه قرار گرفته در بالای صفحه کلیک کنید.
  آموزش خروج از واتساپ وب
 2. سپس از میان منوهایی که به شما نمایش داده می شود، گزینه Log out را انتخاب نمایید.
  طریقه خارج شدن از واتساپ وب
 3. پس از آن برای اطمینان از اینکه خروج با موفقیت صورت گرفته است تا زمانی که مجدداً صفحه ورود واتساب وب به شما نشان داده شود، منتظر بمانید.

اما در روش دوم شما می توانید از طریق واتساپ گوشی خود فرآیند خروج از واتس اپ وب را دنبال نمایید. در واقع شما می توانید با استفاده از نسخه واتساپ موبایل خود ورودهایی که توسط نسخه وب واتساپ صورت گرفته است را مورد بررسی قرار دهید و در صورت تمایل فرآیند خروج از واتساپ وب را دنبال کنید. این روش برای زمانی کاربردی است که به سیستمی که با آن لاگین کرده اید دسترسی ندارید. در همین راستا شما باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در گام اول شما باید در صفحه اصلی واتساپ گزینه سه نقطه قرار گرفته در سمت راست بالای صفحه و سپس گزینه Linked devices را لمس نمایید.
 2. سپس در بخش Device status می توانید لیست تمامی مرورگرهایی که وارد واتساپ شما شده اند را به همراه زمان فعال آنها مشاهده نمایید. این امر به شما کمک می کند تا بتوانید ورودهایی که به واتساپ شما صورت گرفته است را مدیریت کرده و امنیت اطلاعات خود را حفظ کنید. در این مرحله برای خارج شدن از واتساپ وب تنها کافی است همانند تصویر زیر دستگاه وصل شده را لمس نمایید.
  نحوه خروج از واتساپ وب
 3. در نهایت باکس جدیدی به صورت پاپ آپ نمایش داده می شود که لازم است برای خروج از واتس اپ وب گزینه Log out را لمس نمایید.
  نحوه خارج شدن از واتساپ وب

قابلیت های نسخه بتا واتس اپ

اخیراً توسط واتساپ قابلیتی ارائه شده است که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به صورت همزمان و بدون نیاز به وصل بودن اینترنت گوشی تلفن همراه خود، از 4 نسخه واتساپ استفاده کنید. این 4 نسخه می تواند به صورت واتساپ تحت وب بالا آمده یا اینکه برنامه نصبی روی دسکاپ باشد. برای استفاده از نسخه بتا واتس اپ می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام شما باید مراحل عنوان شده در قسمت ابتدایی مقاله را دنبال کرده و وارد صفحه Linked devices شوید.
 2. سپس در این صفحه روی گزینه Multi-device beta کلیک نمایید.
  نسخه بتا واتساپ دسکتاپ
 3. حال صفحه جدیدی به شما نشان داده می شود که به معرفی قابلیت های نسخه بتا واتساپ پرداخته شده است. در این مرحله شما باید دکمه Join beta را لمس نمایید.
  نسخه بتا واتساپ چیست
 4. پس از آن یک پیغام به صورت پاپ آپ نمایش داده می شود و به شما یادآوری می کند برای اتصال به نسخه بتا واتساپ باید مجدداً QR کد تولید شده را اسکن نمایید که در این مرحله باید Continue را انتخاب نمایید.
  تفاوت نسخه بتا واتس اپ
 5. بعد از اینکه همانند تصویر زیر QR کد را اسکن کردید، اتصال شما به نسخه بتا واتساپ صورت می گیرد و دکمه Join beta به Leave beta تغییر خواهد کرد.
  دانلود نسخه بتا واتس اپ ویندوز
 6. حال از این صفحه خارج شده و مجدداً به صفحه Linked devices برگردید. در این مرحله خواهید دید که گزینه Multi-device beta به حالت Joined تغییر پیدا کرده است. در این مرحله لازم است برای اتصال به نسخه تحت وب واتساپ همانند روش اول دکمه Link a device را لمس نمایید.
  قابلیت های نسخه بتا واتس اپ
 7. سپس لازم است همانند روش اول به آدرس web.whatsapp.com مراجعه کرده و سپس QR کد تولید شده را با گوشی تلفن همراه خود اسکن نمایید.
  واتساپ وب نسخه بتا
 8. در آخر اتصال به نسخه بتا واتساپ از طریق نسخه تحت وب واتساپ انجام می شود و در کنار تصویر پروفایلتان عبارت Beta نمایش داده می شود.
  مولتی دیوایس بتا واتساپ

پاسخ به مهم ترین سوالات شما در مورد واتساپ وب

 • آیا امکان اتصال به 2 واتساپ وب به صورت همزمان وجود دارد؟ 
  در حالت عادی شما نمی توانید از 2 واتساپ تحت وب استفاده کنید مگر اینکه از قابلیت مولتی دیوایس بتا واتساپ برای این کار استفاده نمایید بدین ترتیب به صورت همزمان با 4 دستگاه متفاوت امکان دسترسی به حساب مورد نظر خود را خواهید داشت.
 • آیا راهی وجود ندارد که بدون اتصال گوشی به اینترنت بتوانیم به واتساپ وب متصل شویم؟
  با استفاده از نسخه بتا واتساپ می توانید برای یکبار مراحل اتصال را با مرورگر مورد نظر خود دنبال کرده و پس از آن بدون نیاز به متصل بودن گوشی به اینترنت از نسخه وب آن استفاده نمایید.
 • در صورت فعال کردن تیک گزینه “من را داخل سیستم نگه دار” تا چه مدت لاگین باقی می مانیم؟
  تا زمانی که مراحل خروج از واتساپ وب را دنبال نکنید، اطلاعات شما ذخیره باقی می ماند و دیگر نیازی به اسکن دوباره QR کد برای استفاده از واتساپ وب نخواهید داشت.
 • اگر به سیستم دسترسی نداشته باشیم چگونه می توانیم از واتساپ تحت وب وارد شده لاگ اوت کنیم؟ 
  شما می توانید از طریق گوشی تلفن همراه خود و مطابق با آموزش ارائه شده در این مقاله بدون نیاز به دسترسی داشتن به کامپیوتر مورد نظر از تمامی نسخه های واتساپ وب متصل به گوشی ود خارج شوید.
 • آیا نصب واتس اپ روی چند دستگاه امکان پذیر است؟
  بله. با استفاده از نسخه بتا واتساپ می توانید به صورت همزمان با 4 دستگاه مختلف از طریق نصب برنامه یا واتساپ وب وارد حساب خود شوید.
 • آیا می توان متوجه ورود به واتساپ خود از طریق واتس اپ وب شویم؟
  بله. به طور معمول بعد از ورود به واتساپ وب یک نوتیفیکیشن در گوشی تلفن همراه شما نمایش داده می شود.

واتساپ وب قابلیتی است که توسط این پیامرسان ارائه شده و به کاربران این امکان را می دهد تا بتوانند با استفاده از واتساپ تحت وب وارد برنامه واتساپ خود شوند. استفاده از نسخه تحت وب واتساپ یکی از مواردی است که همواره مورد توجه کاربران این اپلیکیشن محبوب قرار گرفته است. چرا که با استفاده از نسخه وب واتساپ برای کامپیوتر شما دیگر نیازی به نصب نسخه دسکتاپ واتساپ روی سیستم خود ندارید و به راحتی می توانید این مسنجر را روی مرورگر خود بالا بیاورید. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا نحوه استفاده از واتساپ وب و همچنین طریقه خروج از واتساپ وب را به شما آموزش دهیم. در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی می توانید از طریق بخش دیدگاه های این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش رایگان واتساپ

محتوای تیمی کار شده

تیم تحریریه میزبان فا با تحقیقات گسترده بهترین عناوین آموزشی و نقد و بررسی را گردآوری کرده سپس عرفان اسدی تحقیقات کل اعضای گروه را به رشته تحریر در می آورد تا جزئیات، چالش های ذهن مخاطب را برطرف کنند. داوود صادقی موضوعات را با نگاه ریزبینانه خود مورد نقد و بررسی قرار داده و آن را به صورت یک ویدیوی هیجان انگیز ارائه می دهد. محدثه اسماعیلی با تکنیک های تولید محتوا روز دنیا، محتوای مقاله را بهبود بخشیده و مورد ارزیابی نهایی قرار می دهد و در نهایت درناز خیبرگیر خروجی نهایی را تحلیل و به صورت گسترده به کاربران شبکه های دیگر ارائه می دهد. اثری که مطالعه کردید حاصل تلاش شبانه روی یک تیم قدرتمند با نظارت بسیار دقیق و راهنمایی های علی یزدان پرست است او هر روز محتوای تیمی را با جدیدترین الگوریتم های سئو مورد بازنگری و ویرایش قرار می دهد.

نوشته های مشابه

‫31 دیدگاه ها

 1. سلام راهی نداره که بشه بدون اینکه گوشی به اینترنت وصل باشه بتونم از طریق وب مثله تلگرام به واتس اپ وصل شم؟

  1. سلام و احترام؛
   نه متاسفانه برای اتصال به واتساپ از طریق اینتاگرام وب حتما باید گوشی شما هم به اینترنت متصل باشه مگر اینکه شما از شبیه ساز اندروید مثل بلواستک استفاده کنید یعنی بلواستک رو روی کامپیوتر باز کنید و به واتساپ لاگین کنید.

 2. سلام از زمان لاگین شدن تحت وب تا چه مدت لاگین میمونه؟ در صورتی که تیک رو هم زده باشیم
  من امتحان کردم بعد از حدود ۲۴ ساعت لاگ اوت شد

  1. سلام و احترام؛
   در صورتی که کلیر دیتا نزنید و رمزها رو حذف نکنید محدودیت زمانی خاصی جهت لاگ اوت نداره…

   1. سلام،سایت اصلیش مث اینکه یچبسته شدع ودیگه نمیشه وارد شد ،
    نمیشع از وب وارد شد دیگه
    راه دیگه ای هست؟

    1. سلام و احترام؛
     آدرس زیر مشکلی نداره:
     https://web.whatsapp.com/
     برای دسترسی به واتساپ راهکارهای زیر پیش روی شماست:
     نصب نرم افزار روی گوشی
     نرم نرم افزار روی شبیه ساز اندروید
     ورود ز طریق واتساپ دسکتاپ
     ورود از طریق واتساپ وب

 3. سلام چرا گوشی رو بارکد میگیریم بارکد رو نمیخونه و وصل نمیشه

  1. سلام و احترام؛
   اتصالات اینترنتی رو حتما بررسی کنید که ضعیف نباشه.
   بارکد به درستی مقابل دوربین قرار گرفته باشه، لنز دوربین کثیف یا مات نباشه.

  1. با سلام دوست عزیز
   بله این امکان برای آیپد نیز فراهم شده است و شما می توانید مراحل عنوان شده را از طریق گوشی تلفن همراه خود و مرورگر Safari دنبال نمایید.
   موفق و پیروز باشید

 4. سلام من میخواستم واتساپ وب را به لب تابم وصل کنم اما وقتی گزینه واتساپ وب را میزنم برای اسکن نمیره و از من کد امنیتی میخواد که بزنم تا صفه باز بشه
  چطوری میشه کد امنیتی گذاشت روی این قسمت

  1. سلام دوست عزیز دیده نشده که کد امنیتی برای چنین قسمتی ظاهر بشه مگه اینکه خودتون برنامه مجزا ای نصب کرده باشید.

 5. سلام چرا واتساپ‌من تازمانیکه گوشیم پیشم بودواتساپ وبم باز میشد الان که گوشیم رو برادرم برده وکاهی انلاین میشه واتساپ وب من بازنمیسه حدودا ون ساعتی راهش دوره اما از من وارد میشم عکس بارکد میاد ولی تا اینجابود بازمیشد

  1. سلام دوست عزیز یکی از شرایط آنلاین بودن گوشی هستش شاید گوشی شما آنلاین نیست یا دسترسی درست به اینترنت نداره

 6. توروخدا یکی جواب منو بدهچون تا اینجا بود باز میشد الان انلاین هست با پانساپ من ولی الان که دوره بارکد میخواد

 7. سلام ، ببخشید من از طریق کروم واتساب وب رو سرچ میکنم ولی وارد صفحه وب نمی‌شود، قبلا میشد اینکار رو انجام داد ولی اخیرا خیر

  1. سلام و احترام؛
   خوشحالیم آموزش مورد رضایت واقع شده.
   موفق باشید.

 8. سلام چرا هر بار ک از طریق گوگل میرم واتساپ ببینم ی پیام برا طرفم میره ک یک دستگاه بهت وصل شده؟؟؟؟
  راهی نداری بجای اینکه واتساپ رو تو گوگل ببینیم رو ی واتساپ بشه دیدش؟؟؟؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. با سلام دوست عزیز
   این پیغام به دلایل امنیتی برای واتساپ اصلی ارسال می شود و راهی برای حذف آن یا مشاهده اطلاعات یک واتساپ روی واتساپی دیگر وجود ندارد.
   موفق و پیروز باشید

 9. سلام رمز گوشیتونو بزنین، دوباره بارکد میاد و وصل میشه

 10. سلام و خسته نباشید
  گزینه whatsapp web برای گوشی من بالا نمیاد وlinked devices هست و از من پسورد میخواد…چگونه میتوانم وارد شوم

  1. با سلام دوست عزیز
   در آپدیت جدید واتساپ این گزینه به linked devices تغییر پیدا کرده است و شما باید از طریق همین گزینه اقدام نمایید. مقاله فوق نیز به زودی آپدیت خواهد شد.
   موفق و پیروز باشید

 11. ویژگی منحصر به فرد آخه🙄🙄🙄😑
  همه پیام‌رسان ها نسخه تحت وب دارند
  تلگرام یه ویژگی برتر نسبت به واتس اپ که داره
  اینه که تو هر مرورگری میتونی از نسخه تحت استفاده کنی
  ولی واتس اپ فقط برای کامپیوتر این امکان رو داده

 12. چگونه میتونیم در گروهی در واتساپ رو که لینکش بازنشانی شده عضو شیم

  1. سلام و احترام؛
   برای عضویت در در گروه های واتساپ حتما می بایست لینک جدید عضویت را در اختیار داشته باشید یا اینکه یکی از اعضای گروه که دسترسی های لازم را دارد شما را در گروه عضو نماید. از طریق لینک های منسوخ امکان عضویت در گروه واتساپ نیست.

 13. سلام با یک کامپیوتر وارد واتس اپ شدم تحت وب، یادم رفت خارج شم و با اون دفتر خیلی فاصله دارم .. ایا من دور بودم و گوشی در دسترس و نزدیکشون نبود میتونن پیام ها رو بخونن یا نه سیستم وارد اصلا نشده؟؟

  1. با سلام غزال عزیز
   شما باید از طریق منو Settings گزینه Linked devices را انتخاب کرده و سپس از قسمت Device status روی موارد موجود را لمس کرده و سپس گزینه Log out را انتخاب نمایید.
   موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا