آموزش

آموزش تصویری انتقال وجه با همراه بانک ملت

بانک ملت یکی از بانک هایی است که به دلیل قدمت و خدماتی که ارائه می دهد در میان مردم بسیار شناخته شده است. در همین راستا نیز این بانک در تلاش است تا با ارائه خدمات مختلف از جمله همراه بانک ملت در زمینه سهولت در انجام کارهای بانکی در کنار مشتریان خود باشد. یکی از قابلیت های بسیار مهمی که موبایل بانک ملت در اختیار کاربران خود قرار می دهد، انتقال وجه است. اما سوالی که ممکن است برای مشتریان بانک ملت مطرح باشد این است که چگونه با استفاده از اپلیکیشن موبایلی وجوه مورد نظر خود را به کارت ها یا حساب های ملت یا سایر بانک ها انتقال دهند؟ در نتیجه با توجه به اینکه انتقال وجه با همراه بانک ملت یکی از موضوعاتی است که ممکن است کاربران این همراه بانک در روز بارها با آن سروکار داشته باشند، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله از میزبان فا مگ واریز وجه به حساب یا کارت دیگر با همراه بانک ملت را به صورت تصویری به شما آموزش دهیم.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

امکان انتقال وجه از طریق موبایل بانک ملت

بانک ها یکی از حوزه هایی هستند که همه افراد در زندگی به هر نحوی با آنها سروکار دارند. بانک ملت به عنوان یک بانک محبوب در میان افراد شناخته می شود و جزء بانک هایی بشمار می رود که از تعداد مشتریان بالایی برخوردار است. در عصر حاضر برای تسریع روند انجام کارهای بانکی و جلوگیری از نیاز به مراجعه حضوری به بانک ها برنامه ها و قابلیت های مختلفی در اختیار افراد قرار گرفته است که همراه بانک ها یکی از رایج ترین آنها بشمار می روند. همراه بانک در واقع یک برنامه کاربردی است که انحصاراً برای یک بانک طراحی شده و کاربرانی ک در آن بانک حساب دارند، می توانند نسخه موبایلی این اپلیکیشن را نصب کرده و بخشی از کارهای بانکی خود را به صورت غیرحضوری دنبال کنند.

یکی از اصلی ترین خدماتی که ممکن است روزانه افراد را محبور کند به سمت باجه های خودپرداز بروند، انتقال وجه است. خوشبختانه همه همراه بانک ها به ویژه همراه بانک ملت که در این مقاله انحصاراً به آن می پردازیم، قابلیت انتقال وجه را برای مشتریان خود فراهم کرده اند. شما می توانید بعد از نصب همراه بانک ملت به راحتی برای انتقال وجه از طریق این برنامه اقدام نمایید. در ادامه به صورت تصویری مراحلی که باید برای انتقال وجه با همراه بانک ملت دنبال کنید را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه انتقال وجه با همراه بانک ملت

به منظور انتقال وجه با همراه بانک ملت باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام باید وارد مویابل بانک ملت شوید. در هنگام تلاش برای ورود به همراه بانک ملت با صفحه ای همانند تصویر زیر رو به رو می شوید که با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود می توانید به راحتی وارد پیشخوان این اپلیکیشن شوید.
  در نظر داشته باشید که اگر تاکنون همراه بانک ملت را روی گوشی تلفن همراه خود نصب نکرده اید، لازم است در ابتدا به بانک مراجعه و درخواست نصب این برنامه روی گوشی موبایل خود را داشته باشید. بدون دریافت نام کاربری و رمز عبور از بانک امکان استفاده از این اپلیکیشن موبایلی برای شما فراهم نمی باشد. 
  نحوه انتقال وجه با همراه بانک ملت
 2. بعد از ورود به همراه بانک ملت با صفحه ای همانند تصویر زیر رو به رو می شوید. برای پیدا کردن دسترسی لازم به منوهای اصلی این اپلیکیشن بانکی باید روی سه خط قرار گرفته در پایین سمت راست صفحه کلیک کنید تا منوها به شما نشان داده شود.
  روش انتقال وجه با همراه بانک ملت
 3. اولین منویی که در لیست قابل مشاهده می باشد، منو انتقال وجه است. برای انتقال وجه با همراه بانک ملت شما باید این گزینه را انتخاب نمایید.
  طریقه انتقال وجه با همراه بانک ملت
 4. انتقال وجه با همراه بانک ملت دارای 6 حالت مختلف است که برای داشتن عملکرد بهتر نیاز است با آنها آشنایی لازم را پیدا کرده و با نحوه کار هر یک از آنها آشنا شوید. انواع روش های انتقال وجه با همراه بانک ملت عبارت است از:
  • حواله بانک ملت: امکان انتقال وجه به صورت روزانه از تمامی حساب ها به حساب یا کارت ملت تا سقف 1،000،000،000 ریال
  • کارت به کارت: امکان انتقال وجه از ملت کارت متمرکز به ملت کارت متمرکز یا کارت سایر بانک ها
  • حواله بین بانکی پایا: امکان انتقال مستقیم وجه از یک حساب در یک بانک به یک یا چند حساب دیگر در سایر بانک ها یا انتقال وجه از یک یا چند حساب در بانک های مختلف به یک حساب در بانک مبدأ
  • حواله بین بانکی ساتنا: امکان انتقال وجوه بین بانکی مشتریان به حساب های سایر بانک ها
  • حواله منظم بانک ملت: امکان تعریف حواله منظم از حساب به حساب یا کارت ملت تا سقف 1،000،000،000 ریال به منظور پرداخت اقساط، حقوق کارکنان، سود سهام و…
  • حواله منظم پایا: امکان تعریف حواله منظم از یک حساب در یک بانک به یک یا چند حساب دیگر در سایر بانک ها برای پرداخت اقساط، حقوق کارکنان، سود سهام و…

در میان انواع روش های انتقال وجه با همراه بانک ملت، کارت به کارت رایج ترین نمونه آن است همانطور که پیش تر اشاره شد، برای شما امکان انتقال وجه از کارت ملت به یک کارت دیگر را فراهم می کند. در ادامه به شکلی دقیق تر به روش انتقال وجه با این گزینه را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه کارت به کارت از طریق موبایل بانک ملت

پس از آنکه گزینه کارت به کارت را از طریق منو انتقال وجه همراه بانک ملت انتخاب کردید، زمان آن فرا می رسد تا با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز مثل شماره کارت مقصد یا مبلغی که می خواهید انتقال دهید، فرآیند انتقال وجه را دنبال کنید. در همین راستا باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. بعد از لمس گزینه کارت به کارت با صفحه ای همانند تصویر زیر رو به رو می شوید. در این صفحه باید اطلاعات خواسته شده را در فیلدهای مربوطه وارد نموده و در نهایت با لمس دکمه تایید وارد مرحله بعد شوید. اطلاعاتی که باید در این قسمت وارد کنید عبارتند از:
  • شماره کارت: در این قسمت باید شماره کارتی که می خواهید وجه مورد نظر خود را به آن انتقال دهید وارد نمایید. در نظر داشته باشید که با کلیک روی 3 نقطه کنار این فیلد می توانید یکی از کارت های برگزیده خود را انتخاب کرده و فرآیند انتقال وجه از طریق موبایل بانک ملت را دنبال نمایید.
  • مبلغ: در این قسمت مبلغی که می خواهید انتقال دهید را به صورت ریالی وارد نمایید. خوشبختانه همراه بانک ملت در زمان وارد کردن مبلغ مورد نظر در پایین فیلد، مبلغ وارد شده را به صورت تومان نیز نمایش می دهد و این امر می تواند از بروز اشتباه در وارد کردن مبلغ جلوگیری کند.
  • شناسه واریز: برخی از مشتریان بانک ملت تمایل دارند که توسط افرادی که به کارت آنها پول واریز می کنند، شناسایی شوند. در چنین شرایطی دارنده کارت باید به یکی از شعب بانک ملت مراجعه و درخواست شناسه واریز مخصوص خود را ارائه دهد. در ادامه می تواند در تمامی انتقال وجوه خود شناسه دریافتی را وارد نماید.نحوه کارت به کارت از طریق موبایل بانک ملت
  نکته بسیار جالب: همراه بانک ملت این امکان را برای شما فراهم کرده تا اطلاعات کارت مقصد را با دوربین خود اسکن نمایید. این امر سبب می شود تا نیازی به وارد کردن شماره کارت مقصد نداشته و تنها با یک اسکن ساده شماره مورد نظر به صورت خودکار در فیلد شماره کارت قرار می گیرد.
 2. در مرحله بعد در صفحه جدیدی که برای شما به نمایش گذاشته می شود اطلاعات کارت مبدا و مقصد به صورت دقیق قابل مشاهده است. در نتیجه شما باید در ابتدا این اطلاعات را بررسی کنید و در صورت صحیح بودن آنها از طریق قسمت بالای صفحه رمز دوم پویا و CVV2 کارت ملت خود را وارد کرده و در نهایت با لمس دکمه قرار گرفته در انتهای صفحه فرآیند انتقال وجه با همراه بانک ملت را با موفقیت به اتمام برسانید.
  نحوه انتقال وجه با همراه بانک ملت
دقت داشته باشید می توانید از طریق بخش درخواست رمز دوم پویا به راحتی رمز دوم پویا خود را از طریق پیامک دریافت نمایید. اما در نظر داشته باشید در ابتدا برای فعالسازی رمز دوم پویا پیامکی به یکی از باجه های فعال بانک ملت مراجعه نمایید. مطالعه مقاله آموزش فعالسازی رمز یکبار مصرف بانک ملت می تواند در این زمینه برای شما مفید واقع شود.

انتقال وجه از طریق همراه بانک ملت یکی از اصلی ترین اقداماتی است که افراد می توانند از طریق این اپلیکیشن داشته باشند. به همین دلیل شناخت انواع روش های انتقال وجه و نحوه استفاده از آنها موضوعی است که همواره توسط مشتریان این بانک مورد سوال بوده. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بود تا با ارائه آموزشی گام به گام طریقه انتقال وجه با همراه بانک ملت را به شما آموزش دهیم. بدین ترتیب می توانید به راحتی و با استفاده از قابلیت هایی که در این زمینه در اختیار شما قرار گرفته است، وجوه مورد نظر خود را انتقال دهید. در صورتی که در خصوص انتقال وجه با همراه بانک ملت سوال یا ابهامی برای شما وجود داشت از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما همراه باشد.

برچسب ها

درناز خیبرگیر

بیش از 5 سال است که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال کرده و نزدیک 3 سال است که در زمینه تولید محتوای اصولی و سئو شده فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن