موبایل

نحوه انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت در اندروید

اطلاعات مخاطبین یک بخش بسیار حیاتی در گوشی های تلفن همراه است. شما می توانید این اطلاعات را در حافظه داخلی گوشی، کارت حافظه یا سیم کارت خود ذخیره سازی نمایید. هر یک از این فضاهای ذخیره سازی مزیت ها و معایب مربوط به خود را دارند و انتخاب فضای مناسب توسط افراد با توجه به همین موارد صورت می گیرد. گاهی نیز ممکن است نیاز داشته باشید که این اطلاعات را به فضای دیگری انتقال دهید. سیم کارت یک فضای مناسب است که در صورت انتقال اطلاعات کاربران می توانید به راحتی و با وارد کردن آن در هر گوشی که تمایل دارید اطلاعات کاربران خود را مشاهده نمایید. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این است تا نحوه انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت را به شما آموزش دهیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

امکان انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت

اطلاعات مخاطبین ثبت شده در گوشی های تلفن همراه برای ما بسیار مهم و اساسی بشمار می روند. به همین دلیل بررسی محل ذخیره سازی و محافظت از آنها امری بسیار مهم تلقی می شود که باید به آن دقت داشت. اهمیت این موضوع زمانی که به هر دلیلی مجبور شوید گوشی تلفن همراه خود را ریست کرده یا گوشی جدیدی خریداری کنید، بیش از هر زمان دیگری خود را نشان می دهد. به همین دلیل آشنایی با روش های بکاپ گیری از مخاطبین و نحوه انتقال اطلاعات آنها به فضای ذخیره سازی دیگر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

یکی از بهترین اقداماتی که می توانید در راستای بکاپ گیری از مخاطبین خود داشته باشید، انتقال اطلاعات مخاطبین از گوشی به سیم کارت است. چرا که سیم کارت یک فضای ذخیره سازی مطمئن بشمار می رود و شما می توانید به راحتی اطلاعات مخاطبین را از سیم کارت بازگردانی نمایید. در ادامه روش انتقال مخاطبین از گوشی تلفن همراه به سیم کارت با استفاده از بخش  مدیریت مخاطبین را به صورت گام به گام آموزش خواهیم داد.🙂

بیشتر بخوانید: پیشنهاد می کنیم پیش از انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت راهنمای جامع آموزش حذف مخاطب تکراری در گوشی اندروید را مطالعه نمایید تا مخاطب های تکراری گوشی به سیم کارت منتقل نشوند.

روش انتقال مخاطبین از گوشی به simcard

به منظور انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت باید مسیر مشخصی را طی نمایید که در ادامه به صورت تصویری به شما آموزش خواهیم داد.

 1. در اولین گام از فرآیند انتقال اطلاعات مخاطبین خود از گوشی تلفن همراه به سیم کارت باید از میان برنامه های موجود روی تلفن همراه خود برنامه Contacts یا همان مخاطبین را پیدا کرده و وارد آن شوید.
 2. بعد از ورود به برنامه مخاطبین تلفن همراه خود باید همانند تصویر زیر 3 خط قرار گرفته در سمت چپ صفحه را لمس نمایید تا منوهای مربوط به مدیریت مخاطبین به شما نمایش داده شود.
  روش انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت
 3. در منویی که به صورت کشویی برای شما باز می شود گزینه های مختلفی قابل مشاهده خواهد بود که شما باید در راستای دنبال کردن فرآیند انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت وارد منو Manage Contacts شوید.
  امکان انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت
 4. در این مرحله منوهای مختلف مربوط به تنظیمات مخاطبین به شما نشان داده می شود. در میان گزینه های موجود در این صفحه گزینه Move contacts یا انتقال مخاطبین در نسخه فارسی را انتخاب نمایید.
  روش انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت
 5. در صفحه مربوط به انتقال مخاطبین شما می توانید تعیین کنید که می خواهید مخاطبین خود را از کدام بخش انتقال دهید. در این مرحله از فرآیند انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت باید گزینه Phone یا تلفن را انتخاب نمایید.
  طریقه انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت
 6. در گام بعدی صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود. در این صفحه امکان لمس و انتخاب مخاطبینی وجود دارد که قصد انتقال آنها را دارید. در صورت تمایل به انتقال تمامی مخاطبین موجود روی گوشی تلفن همراه خود می توانید گزینه All یا همه قرار گرفته در بالای صفحه را انتخاب نمایید و در نهایت با لمس گزینه Done وارد مرحله بعد شوید.
  نحوه انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت
 7. حال صفحه جدیدی به شما نشان داده می شود که از طریق آن باید تعیین کنید قصد دارید اطلاعات مخاطبین انتحابی خود را به کدام یک از فضاهای ذخیره سازی موجود انتقال دهید. در این مرحله شما باید گزینه SIM را انتخاب نمایید.
  ⚫🔴 در نظر داشته باشید که در صورت دو سیم کارته بودن گوشی و فعال بودن هر دو سیم کارت باید سیم کارتی که قصد انتقال مخاطبین گوشی خود را دارید را انتخاب نمایید.
  آموزش انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت
 8. در این مرحله هشداری به صورت پاپ آپ به شما نمایش داده می شود. طی فرآیند انتقال مخاطبین گوشی به سیم کارت این احتمال وجود دارد که به غیر از اطلاعات اصلی که شامل شماره تلفن و نام مخاطب است، سایر اطلاعات جانبی آنها از دست برود. همچنین لازم است در نظر داشته باشید که نام مخاطب در سیم کارت دارای محدودیت کاراکتر است و در صورتی که اسامی انتقالی طولانی تر از محدودیت تعیین شده باشد، کاراکترهای اضافه به صورت خودکار حذف می شود. در صورتی که با موارد بیان شده مشکلی ندارید، هشدار فوق را نادیده گرفته و روی گزینه Continue را لمس نمایید.
  آموزش روش انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت
 9. در نهایت همانند تصویر زیر در صفحه مربوط به انتقال مخاطبین گزینه Move را انتخاب کنید تا فرآیند انتقال آغاز شود.
  انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت

در نظر داشته باشید در صورتی که می خواهید مخاطبین خود را سیم کارت به تلفن همراه انتقال دهید نیز دقیقاً باید به همین شکل پیش بروید. تنها تفاوت در انتخاب مبدا و مقصد انتقال است که در مراحل 4 و 6 به آنها اشاره شده است. به منظور انتقال مخاطبین از سیم کارت به تلفن همراه باید دقیقاً مبدا و مقصد عنوان شده در این مقاله را به صورت برعکس انتخاب کنید. 😉

انتقال مخاطبین یک قابلیت بسیار مناسب در گوشی های تلفن همراه است و به کاربران این امکان را می دهد تا بتوانند مخاطبین خود را در فضایی که تمایل دارند ذخیره سازی نمایند. شما می توانید مخاطبین خود را به بخش های مختلفی انتقال دهید که با دانستن مسیری که باید طی کنید این فرآیند بسیار سریع و راحت صورت می گیرد. در این مقاله از میزبان فا مگ سعی کردیم نحوه انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت را به صورت تصویری به شما آموزش دهیم. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص محتوای ارائه شده در این مقاله می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما همراه باشید.

آموزش رایگان کار با اندروید

درناز خیبرگیر

بیش از 5 سال است که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال کرده و نزدیک 3 سال است که در زمینه تولید محتوای اصولی و سئو شده فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا