شبکه های اجتماعی

آموزش نحوه خروج از تلگرام

مثل هر رسانه اجتماعی دیگری در تلگرام نیز گاها به این نیاز پیدا می‌کنید به هر دلیلی برای مدت زمانی دلخواه از این فضا دور شوید. برخی افراد تنها کاری که برای خروج از تلگرام می‌کنند این است که دانسته یا نادانسته سریعا چند ثانیه‌ای روی آیکون برنامه تمرکز کرده و برنامه را پاک می‌کنند. یا اگر از کاربران تلگرام دسکتاپ باشند که قصد خروج از تلگرام در کامپیوتر را دارند، با طی چند مرحله برنامه را پاک می‌کنند. اما باید همراه به این نکته توجه داشته باشید که به جای این کار می‌توانید به راحتی با استفاده از قابلیت Log Out در تلگرام که مشابه سایر رسانه‌های اجتماعی نیز وجود دارد سریعا از تلگرام خارج شوید.

مزیتی که در این روش برای خارج شدن از تلگرام وجود دارد در این است که نیازی به نصب مجدد برنامه نخواهید داشت. حتی کمترین احتمال را باید در نظر بگیرید که روزی ممکن است فرا برسد که نیاز به لاگین کردن در تلگرام پس از Log Out کردن داشته باشید و درست در همین زمان بخت با شما یار نباشد و حجم اینترنت کافی برای دانلود برنامه تلگرام را نداشته باشید.

آموزش نحوه خروج از تلگرام

در این آموزش از میزبان‌فا مگ قصد دارم به نحوه خارج شدن از تلگرام در تمامی دستگاه‌ها بپردازم که به کمک این آموزش می‌توانید به راحتی با چند کلیک ساده از تلگرام خارج شده و هر زمان که نیاز داشتید بدون مصرف ترافیک اینترنت اضافه برای دانلود برنامه تلگرام، با کمترین دیتا ممکن مجددا وارد تلگرام شوید. در محتوای پیش رو نحوه خارج شدن از تلگرام در تمامی دستگاه‌ها ار اندروید و آیفون گرفته تا تلگرام وب و تلگرام دسکتاپ توضیح داده شده است.

نحوه خروج از تلگرام در اندروید

برای خارج شدن از تلگرام در اندروید برنامه تلگرام خود را باز کنید. سپس منو برنامه را به سمت راست جارو کنید یا اینکه روی آیکون سه خط که در بالا و در گوشه سمت چپ قرار دارد کلیک کنید تا مشابه تصویر زیر منو تلگرام نمایش داده شود. حال در این مرحله اگر از تلگرام انگلیسی استفاده می‌کنید روی گزینه Settings و اگر از تلگرام فارسی استفاده می‌کنید روی گزینه تنظیمات کلیک کنید.

اینستاگرام میزبان فا مگ

نحوه خروج از تلگرام در اندروید | log out کردن از تلگرام در اندروید

در این صورت صفحه جدیدی که مشابه تصویر سمت راست قرار دارد باز خواهد شد که در این مرحله کافی است روی آیکون سه نقطه کلیک کنید تا منو آن مشابه تصویر باز شود. سپس گزینه Log Out یا خروج را برای خارج شدن از تلگرام انتخاب کنید. بعد از انتخاب این گزینه، پنجره‌ای برای اطمینان از خروج باز می‌شود که باید روی دکمه Log Out کلیک کنید. در این صورت خروج از اکانت تلگرام با موفقیت انجام خواهد گرفت که در این صورت صفحه شروع در تلگرام به شما نمایش داده می‌شود که هر زمان نیاز به ورود به تلگرام بعد از log out داشتید می‌توانید با وارد کردن شماره و کد وریفای مجددا از تلگرام استفاده کنید.

نحوه خروج از تلگرام در آیفون

خارج شدن از تلگرام در آیفون نیز درست مشابه اندروید است. برای این منظور برنامه تلگرام برای IOS را باز کنید. سپس از منو برنامه که در انتهای صفحه قرار دارد مانند تصویر زیر روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید.

نحوه خروج از تلگرام در آیفون | log out کردن از تلگرام در ios

در این صورت مشابه بخش سمت راست تصویر صفحه تنظیمات نمایش داده می‌شود که با اسکرول کردن به انتهای صفحه و با کلیک روی دکمه Log Out می‌توانید از تلگرام خارج شوید. بعد از کلیک روی این گزینه پنجره‌ای برای اطمینان از خروج باز می‌شود که باید روی دکمه Log Out کلیک کنید. در این صورت از اکانت تلگرام خود خارج شده و صفحه شروع تلگرام در ios نمایش داده خواهد شد.

خروج از تلگرام در کامپیوتر

در تلگرام نسخه کامپیوتر که در حال حاضر برای سیستم عامل‌های لینوکس، ویندوز و مک در دسترس است نیز به همین ترتیب مانند تلگرام اندروید و آیفون می‌توانید از اکانت خود خارج شوید. برای این منظور برنامه تلگرام را در سیستم عامل خود باز کنید. سپس روی منوی برنامه که با سه خط افقی در گوشه سمت چپ و در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید تا منوی تلگرام دسکتاپ مشابه تصویر زیر باز شود.

نحوه خروج از تلگرام در کامپیوتر | log out کردن در تلگرام دسکتاپ

حال در این مرحله روی گزینه Settings کلیک کنید تا صفحه تنظیمات مشابه تصویر زیر برای شما باز شود.

نحوه خروج از تلگرام در کامپیوتر | log out کردن در تلگرام دسکتاپ

در این مرحله هم مانند خروج از اکانت تلگرام در موبایل کافی است ابتدا روی آیکون سه نقطه کلیک کنید تا منو آن باز شود و سپس گزینه Log Out را برای خارج شدن از تلگرام انتخاب کنید. در این صورت پنجره‌ای برای اطمینان از خروج باز می‌شود که باید روی دکمه Log Out کلیک کنید. بعد از کلیک روی این دکمه خارج شدن از اکانت تلگرام در کامپیوتر نیز با موفقیت انجام گرفته و صفحه شروع تلگرام برای شما باز خواهد شد.

خروج از تلگرام وب

تلگرام وب نیز یکی از نسخه‌های تلگرام است که با استفاده از مرورگر می‌توانید در آن لاگین کرده و مانند تلگرام اندروید، ios و دسکتاپ نیز به گفتگو و دنبال کردن کانال‌های مختلف بپردازید. برای خارج شدن از این نسخه تلگرام هم کافی است ابتدا روی منو تلگرام که مشابه تصویر زیر در دسترس است کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید.

نحوه خروج از تلگرام وب | log out کردن در تلگرام وب

با انتخاب این گزینه نیز منو تلگرام مشابه تصویر زیر باز خواهد شد که کافی است کمی با اسکرول کردن به انتهای صفحه مراجعه کرده و روی گزینه Log Out کلیک کنید.

نحوه خروج از تلگرام وب | log out کردن در تلگرام وب

با کلیک روی گزینه Log Out در تلگرام وب نیز مشابه سایر پلتفرم‌های تلگرام پنجره‌ای برای اطمینان از خروج باز می‌شود که باید روی دکمه Log Out کلیک کنید. در این صورت با کلیک روی این دکمه از صفحه گفتگوها از تلگرام خارج خواهید شد و صفحه ورود به تلگرام وب برای شما باز خواهد شد که می‌توانید با وارد کردن شماره و ورود کد وریفای مجددا وارد تلگرام شوید.

تفاوت log out با delete account در تلگرام

ممکن است برایتان این موضوع پیش بیاید که تفاوت log out با delete account در تلگرام چیست؟ این موضوع را به خاطر داشته باشید که تلگرام بر روی بستر سرورهای ابری فعالیت می‌کند و کلیه اطلاعات شما از ابتدای زمانی که اکانت را ایجاد کردید روی آن قرار داد و بر خلاف واتس آپ به شکلی نیست که با پاک کردن برنامه چت‌ها و فایل‌های خود را به کلی از دست دهید. وقتی شما از تلگرام خارج می‌شوید یا همان Log Out می‌کنید، همچنان اکانت شما در جای خود قرار دارد و دیگران قادر هستند به شما پیغام ارسال کنند. در این صورت به محض ورود مجدد در تلگرام چت‌ها و گفتگوهای قبلی بازیابی شده و در دسترس خواهند بود.

اما زمانی که اقدام به delete account تلگرام می‌کنید، کلیه اطلاعاتی که روی اکانت شما قرار دارد از سرورهای تلگرام برای همیشه پاک خواهد شد. یعنی اگر با همان شماره‌ای که دیلیت اکانت کردید، مجددا وارد تلگرام شوید، هیچ گفتگویی در لیست شما نخواهد بود و مانند این است که برای اولین بار اکانت تلگرام خود را می‌سازید.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید با نحوه خارج شدن از تلگرام در تمامی دستگاه‌ها آشنا شوید. در صورتی که در رابطه با این آموزش و نحوه Log Out کردن از تلگرام سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید.

کلیپ انگیزشی موفقیت اینستاگرام

عیسی نورانی

بیش از 10 سال است که بصورت تخصصی و حرفه ای در حوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت می کنم. همچنین حدود 4 سال است که سئو و بهینه سازی سایت میزبان فا را بر عهده دارم.

نوشته های مشابه

‫28 دیدگاه ها

 1. سلام ببخشید من با تلگرام وب می خوام خارج بشم بعد از زدن دکمه log out صفحه جدید باز نمی شه که دو باره شماره رو وارد کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام روزبخیر؛
   فقط روی دکمه log out کلیک کنید کفایت میکنه و خارج میشه دیگه نیازی نیست که شماره ای وارد کنید.
   هرزمان خواستبد لاگین کنید نیار هست که شماره وارد بشه ولی برای خروج اینکارنیاز نیست.

 2. سلام وقت بخیر
  از طریق کامیوتر (ویندوز )وارد تلگرام میشم .هم خونه وهم محل کارم .متاسفانه از یکی از دستگاهها بدون اینکه از تلگرام خارج بشم کامپیوتر رو خاموش کردم .حال از دستگاه دیگه میخوام وارد تلگرام بشم .نمی توانم .متاسفانه به دستگاهی که باهاش وارد تلگرام شدم تا 1ماه دسترسی ندارم .
  امکان ورود به تلگرام با گوشی رو هم ندارم .

  1. سلام روزبخیر،
   موقع لاگین با گوشی یه خطایی دریافت میکنید؟
   از نسخه دسکتاپی هم میتونید مجددا لاگین کنید کدی به شماره همراهتوت ارسال میشه.
   ارور دریافتیتون رو بفرستید تا دقیق ترراهنمایتتون کنیم.

 3. با سلام و تشکر از مطالب آموزنده تون یه سوال داشتم آیا روشی وجود داره که چتهای پاک شده مونو برگردونیم؟ اگه دیلیت اکانت کنیم با نصب مجدد تلگرام آیا چتهای پاک شده برمیگردن؟ ممنونم میشم پاسخ بدین

  1. سلام روزبخیر؛
   خیر دلیت اکانت گفتگوهای قبلی قابل دسترسی نیستن.

 4. از پاسختون بینهایت ممنون یعنی اگه دیلیت اکانت نکنیم ممکنه چتهای پاک شده مونو بتونیم برگردونیم؟

  1. خواهش میکنم.
   چت هایی که حذف کردید رو نمیشه بازگردانی کرد.
   می تونید نسخه وب تلگرامتون رو هم چک کنید با توجه به اینکه خیلی دیرتر سینکنورایز میشه احتمالش هست بتونید چت های قدیمی رو ببینید.

 5. یه سوال دیگه اینکه من تلگرامم تو چنتا دستگاه نصبه یکیش ویندوز و دوتا دستگاهم اندروید هستن آیا با دیلیت اکانت از یکیش از اون یکیا هم دیلیت میشه؟

  1. بله اکانتتون حذف میشه و از تمام دستگاه ها لاگ اوت میشه.

 6. خیلی ممنون برای چک کردن نسخه وب تلگرام باید به چه آدرسی مراجعه کنم؟

 7. چند روز بعد از حذف اکانت تمام چتها بطور کامل از نسخه وب تلگرام حذف میشه؟

 8. سلام ببخشید هر بار که بخواهیم وارد شویم باید شماره بدیم تا کد برامون پیامک بشه؟ بدون کد نمیشه؟

  1. سلام روزبخیر؛
   اگر لاگ اوت کنید برای ورود مجدد به کد نیاز هست اگر لاگ اوت نکنید به کد نیازی نیست.

 9. سلام. الهی دلتون شاد و تنتون سلامت باشه. برای لاگین شدن باید چکار کنم؟ کد کجا هست؟

  1. سلام دوست عزیز برای لاگین کد بر روی سیمکارت شما ارسال میشه.

 10. سلام من لوگ اوت زدم الان کد برام ارسال نمیشه باید چیکار کنم؟

  1. سلام دوست عزیز بعضی وقتا توی ارسال اس ام اس تلگرام تاخیر داره یا درست کار نمیکنه مجددا چند ساعت بعد امتحان کنید.

 11. سلام، من روی دوتا گوشی یک اکانت تلگرام دارم، اگر از یکیشون log out کنم برای اون یکی مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

 12. باسلام علت اینکه گاها باتوجه ب ناشناس بودن افراد در چت تلگرام بعد از مدتی شماره موبایل آنان قابل مشاهده می‌شود چیست؟! برای اینکه چنین اتفاقی نیافتد چ باید کرد. ممنون از پاسخگویی

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   می توانید در بخش تنظیمات تلگرام به قسمت حریم خصوصی و امنیت مراجعه نموده سپس بخش شماره تلفن را انتخاب کنید. صفحه ای مشابه با تصویر زیر نمایش داده می شود در این قسمت گزینه هیچکس nobody یا مخاطبین من my contacts را انتخاب کنید.

 13. سلام بنده مدیر کانال تلگرامی هستم میخوام تلگرام رو موقتا از روی گوشی پاک کنم میخواستم بدونم بعد از نصب مجدد مشکلی برای کانال پیش نمیاد؟؟؟

  1. خیر. شما هر زمان و با هر دستگاهی می توانید به تلگرام متصل شوید. پس از نصب مجدد نیز همه اطلاعات بدون تغییر نمایش داده خواهند شد. فقط در نظر داشته باشید که عدم استفاده از تلگرام به مدت شش ماه ممکن است که باعث حذف حساب کاربری شما شود.

 14. سلام ببخشید اگه روی گوشی اکانتم رو log out کنم روی نسخه کامپیوتر هم log out میشه؟ یا میتونم بازم از نسخه کامپیوتر استفاده کنم؟

  1. سلام و احترام؛
   اگر از اکانت روی موبایل لاگ اوت کنید اکانت تلگرام دسکتاپ لاگ اوت نخواهد شد و روال خروج از اکانت ها روی هر دستگاه مجزا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا