موبایل

طریقه عکس گرفتن از صفحه گوشی آیفون

فرض کنید دکمه های اسکرین شات تلفن همراه شما خراب شده یا به هر دلیلی تمایل دارید این عکسبرداری به صورت نرم افزاری صورت گیرد در چنین شرایطی می توانید از دستیار صوتی اپل، نرم افزار اسکرین شات و قابلیت های خود گوشی بهره بگیرید. در سیستم عامل ios نیز روال به همین صورت است. شما می توانید علاوه بر فشردن دکمه اسکرین شات آیفون از روش هایی مثل فرمان صوتی اسکرین شات siri یا قابلیت اسکرین شات موجود در منو دستیار ios کمک بگیرید. در مقاله های قبلی به نحوه اسکرین شات گرفتن در گوشی اندرویدی پرداختیم و با هم بررسی کردیم که چه روش هایی برای عکسبرداری از صفحه وجود دارد. در این آموزش از میزبان فا مگ تصمیم داریم به روش های گرفتن اسکرین شات با گوشی آیفون بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. 😍

نحوه گرفتن اسکرین شات با گوشی آیفون

همان طور که ذکر شد در گوشی هایی با سیستم عامل ios روش های مختلفی جهت عکسبرداری از صفحه موبایل وجود دارد که از رایج ترین آن ها می توان به سه روش کلی اشاره نمود.

سه روش کلی برای گرفتن اسکرین شات با گوشی آیفون وجود دارد که به شرح زیر هستند:

1- اسکرین شات ایفون با دکمه

در گوشی های اپل یا همان سیستم عامل iOS نیز تقریبا نحوه اسکرین شات گرفتن با دکمه به شکل گوشی اندروید است. در آن دسته از گوشی های تلفن همراه آیفون که مربوط به سری قبل از آیفون X می شوند و دکمه Home در آن وجود دارد، با فشردن همزمان دکمه Home و دکمه زیاد کردن صدا می توانید اسکرین شات اپل بگیرید.

آموزش گرفتن اسکرین شات از صفحه گوشی

در نسخه های بعد از آیفون 8 که دکمه Home ندارند نیز می توانید با فشردن همزمان دکمه های Power و دکمه افزایش صدا عمل گرفتن اسکرین شات اپل را انجام دهید.

گرفتن اسکرین شات با گوشی آیفون

در نظر داشته باشید روش گرفتن اسکرین شات موبایل ios که در بالا به آنها اشاره کرده ایم، روش های معمول و رایج هستند که افراد برای تصویر برداری از گوشی های آیفون می توانند از آنها استفاده کنند. در ادامه می خواهیم برای شما روش های مختلف screenshot در سایر مدل های آیفون را توضیح دهیم که می توانید با استفاده از آنها از صفحه گوشی تلفن همراه خود عکسبرداری کنید. در نظر داشته باشید که این روش ها بسته به نسخه سیستم عامل بستگی دارند. اما روش هایی مناسب برای گرفتن اسکرین شات آیفون بدون دکمه هستند.

2- اسکرین شات بدون دکمه در ایفون

برای اسکرین شات گرفتن از صفحه در سیستم عامل ای او اس (iOS) به غیر از روش اصلی که در بالا به آن اشاره کرده ایم، روش های دیگری مثل کمک گرفتن از قابلیت اسکرین شات موجود در منوی دسترسی سریع آیفون یا Assistive Touch نیز وجود دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

قابلیت AssistiveTouch را تقریباً همه کاربران اپل روی گوشی تلفن همراه خود فعال کرده اند. اگر Assistive Touch یا منوی دسترسی سریع در گوشی آیفون شما فعال نیست مسیر زیر را دنبال نموده و آن را در حالت فعال قرار دهید:

setting>Accessibility>Accessibility Shortcuts>Assistive Touch

  1. قابلیت AssistiveTouch واقع در گوشه تلفن همراه خود را لمس نمایید.
    روش های مختلف اسکرین شات در گوشی های اپل
  2. در هنگام استفاده از این برنامه تنها کافی است وارد قسمت Device شوید تا منوهای این بخش به شما نمایش داده شود.
    نحوه اسکرین شات گرفتن در گوشی های اپلدر نهایت نیز باید گزینه Screenshot را انتخاب نمایید تا تصویر برداری از صفحه آیفون صورت گیرد. اسکرین شات با گوشی آیفون

3- فرمان صوتی سیری برای اسکرین شات با گوشی آیفون

می توانید برای اسکرین شات گرفتن از صفحه در آیفون از دستیار های صوتی نیز کمک بگیرید. در گوشی اپل نیز شما می توانید با دستور دادن به دستیار صوتی مخصوص آیفون یعنی Siri از آن درخواست تصویر برداری از صفحه کنید.
اسکرین شات با گوشی آیفون

فرمان صوتی siri برای گرفتن اسکرین شات: بدین منظور تنها کافیست فرمان صوتی “Hey Siri, take a screenshot” را صادر کنید. بدین صورت به صورت هوشمند از صفحه فعلی یک اسکرین شات تهیه خواهد شد.

در گوشی های تلفن همراه آیفون ممکن است بنابه هردلیلی نیاز داشته باشید که از صفحه اسکرین شات بگیرید. در این آموزش سعی کردیم 3 روش عکس گرفتن از صفحه گوشی آیفون را مورد بررسی قرار دهیم. گرفتن اسکرین شات آیفون با دکمه از متداول ترین روش های عکسبرداری است اما در شرایطی ممکن است نیاز داشته باشید که با فرمان صوتی و به کمک دستیار هوشمند سیری در خصوص عکس گرفتن از صفحه موبایل اقدام نمایید. یا در شرایطی خاص ممکن است به اسکرین شات گرفتن بدون دکمه تمایل داشته باشید. در این مقاله ما به روش های مرسوم اسکرین شات آیفون پرداختیم. شما چه روش های دیگری برای عکس گرفتن از صفحه موبایل می شناسید؟

آموزش رایگان آیفون

داوود صادقی

داوود سال هاست که به تکنولوژی علاقه مند شده و به فعالیت در شبکه های اجتماعی و تولید محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز روی آورده، او سابقه خوبی در زمینه بلاگری در اینستاگرام دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا