مدیریت سیم کارت

آموزش نحوه لغو پیام های تبلیغاتی رایتل

پیام های تبلیغاتی که از سمت اپراتور ارائه دهنده سیم کارت برای افراد ارسال می شود، بسیار آزار دهنده است. به همین دلیل افراد همواره به دنبال راهکاری هستند تا با استفاده از آن بتوانند ارسال این نوع از پیامک های تبلیغاتی را متوقف کنند. خوشبختانه اپراتورهای مختلف به این موضوع فکر کرده و راهکار مناسب برای آن را ارائه داده اند. با استفاده از روش های عنوان شده می توانید به راحتی در زمینه لغو پیامک تبلیغاتی مربوط به اپرتور خود اقدام نمایید. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این است تا نحوه لغو پیام های تبلیغاتی رایتل را به شما آموزش دهیم. اما اگر شما یکی از مشترکین اپراتور همراه اول یا ایرانسل هستید نیز اصلاً نگران نباشید، چرا که در مقالات چگونه اس ام اس های تبلیغاتی همراه اول را لغو کنیم؟ و لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل چگونه است؟ به صورت کامل نحوه حذف پیامک های تبلیغاتی این اپراتورها را نیز آموزش داده ایم. اما اگر تمایل دارید با لغو اس ام اس تبلیغاتی رایتل بیشتر آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش های سیم کارت رایتلموضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

امکان حذف پیامک های تبلیغاتی رایتل

یکی از روش هایی که خود اپراتورها و صاحبان کسب و کارهای مختلف از آن برای تبلیغات در خصوص خدمات و محصولات خود استفاده می کنند، ارسال پیامک به مشترکین یک اپراتور است. با توجه به اینکه برنامه ریزی مشخصی در خصوص نحوه ارسال پیام های تبلیغاتی وجود ندارد ممکن است در طول روز بارها و بارها چنین پیامک هایی را دریافت کنید، در نهایت این امر موجب آزار و ناراحتی دریافت کننده این نوع اس ام اس های تبلیغاتی می شود.

به همین منظور اپراتورهای مختلف از جمله شرکت رایتل شرایطی در خصوص لغو پیام های تبلیغاتیفراهم کرده اند. در همین راستا در ادامه به معرفی انواع مختلف روش های حذف پیامک تبلیغاتی رایتل خواهیم پرداخت تا بتوانید از آنها برای لغو اس ام اس تبلیغاتی رایتل استفاده نمایید.

روش لغو پیامک تبلیغاتی رایتل

رایتل امکان مدیریت پیامک های تبلیغاتی را برای همه کاربران این سیم کارت فراهم کرده است و شما می توانید به کمک یکی از روش هایی که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد، دریافت پیامک های تبلیغاتی را فعال یا غیرفعال کنید.

به منظور لغو پیامک تبلیغاتی رایتل می توانید به یکی از روش های زیر اقدام کنید:

 1. لغو از طریق برنامه رایتل من
 2. حذف از طریق سامانه مدیریت خدمات پیامکی
 3. ارسال پیامک خالی به سرشماره 800 یا 195
 4. شماره گیری کد دستوری #800* یا #195*

در ادامه نحوه استفاده هر یک از روش های عنوان شده را به صورت تصویری به شما آموزش خواهیم داد.

1. قطع پیامک تبلیغاتی از طریق برنامه رایتل من

اولین روشی که می توان در زمینه لغو پیام های تبلیغاتی رایتل به آن اشاره کرد، لغو از طریق برنامه رایتل من است.

در نظر داشته باشید از طریق برنامه رایتل من می توانید در خصوص مدیریت همه جانبه سیم کارت رایتل خود اقدام نمایید. بدین ترتیب امکان مدیریت پیامک های تبلیغاتی، باقی مانده شارژ، ریز مصرف و… قایل مشاهده خواهد بود.

نصب برنامه رایتل من

در راستای قطع پیامک تبلیغاتی رایتل باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین مرحله وارد برنامه رایتل من فعال روی گوشی تلفن همراه خود شوید. اگر تاکنون این برنامه را روی گوشی تلفن همراه خود نصب نکرده اید، می توانید از آموزش نصب اپلیکیشن رایتل من روی گوشی اندروید استفاده نمایید.
 2. سپس در صفحه اصلی این برنامه علامت سه خط قرار گرفته در سمت راست صفحه را لمس نمایید.
  لغو پیامک تبلیغاتی رایتل
 3. در میان منوهایی که به شما نمایش داده می شود، منویی تحت عنوان مدیریت خدمات پیامکی انبوه و ارزش افزوده قابل مشاهده است که باید این منو را انتخاب نمایید.
  نحوه لغو پیامک تبلیغاتی رایتل
 4. در این مرحله صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود که شامل سه زیرمنو اصلی است:
  • راهنما و تعاریف
  • مدیریت خدمات پیامکی انبوه
  • مدیریت خدمات ارزش افزوده
  در راستای لغو پیام های تبلیغاتی رایتل باید زیرمنو مدیریت خدمات پیامکی انبوه را انتخاب نمایید.
  آموزش نحوه لغو پیامک تبلیغاتی رایتل
 5. حال شما در این مرحله می توانید تعیین کنید که چه نوع از پیامک های تبلیغاتی حذف شود. به طور کلی شما با دو نوع مختلف مواجه می شوید که عبارت است از:
  • تبلیغاتی سایر: به آن دسته از تبلیغاتی اشاره دارد که محتوا با هدف تبلیغ یک کالا یا خدمت برای افراد ارسال می شود.
  • تبلیغی اپراتور: منظور آن دسته از پیامک های تبلیغاتی است که به منطور اطلاع رسانی سرویس ها و خدمات مربوط به اپراتور رایتل برای فرد ارسال می شود.

روش لغو پیامک تبلیغاتی رایتل

2. لغو پیام تبلیغاتی رایتل از طریق سامانه

روش دومی که می توانید از آن برای لغو پیام های تبلیغاتی رایتل استفاده کنید، استفاده از سامانه خدمات پیامکی ارزش افزوده است. به همین منظور شما باید فرایند زیر را به ترتیب طی کنید:

 1. وارد صفحه ای از وب سایت رایتل به آدرس www.rightel.ir/vas-management شوید.
 2. سپس در این صفحه شماره سیم کارت مورد نظر را در فیلد شماره تلفن وارد کرده، کد امنیتی را نیز در فیلد پایین آن وارد نمایید سپس روی دکمه درخواست رمز کلیک کنید.
  لغو اس ام اس تبلیغاتی رایتل
 3. رمز عبور یکبار مصرف به شماره تلفنی که ثبت کرده اید، ارسال می شود که در نهایت باید کد را در فیلد خالی مشخص شده قرار داده و روی دکمه ارسال کلیک کنید. پس از آن نیز با توجه به مسیری که در سایت به آن اشاره شده است می توانید فرآیند لغو پیام های تبلیغاتی رایتل را با موفقیت دنبال نمایید.
  نحوه لغو اس ام اس تبلیغاتی رایتل

3. ارسال پیامک خالی به سرشماره 800 یا 195

روش سومی که از آن برای لغو پیام های تبلیغاتی رایتل استفاده می شود، ارسال پیامک خالی به سرشماره 800 یا 195 است. در راستای استفاده از این روش برای حذف ارسال پیامک تبلیغاتی شما باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین مرحله از فرآیند لغو اس ام اس تبلیغاتی رایتل با استفاده از ارسال پیامک شما باید همانطور که پیش تر عنوان شد یک پیامک خالی به سرشماره 800 یا 195 ارسال نمایید.
  حذف پیامک های تبلیغاتی رایتل
 2. بعد از ارسال پیام عنوان شده یک پیام جدید همانند تصویر زیردریافت می کنید حالا برای تایید درخواست خود باید کد 391 را ارسال نمایید.
  نحوه حذف پیامک های تبلیغاتی رایتل

بدین ترتیب پیامک های تبلیغاتی رایتل برای شماره شما لغو خواهند شد.

4. کد لغو پیامک های تبلیغاتی رایتل

آخرین روشی که می توانید از آن برای لغو پیام های تبلیغاتی رایتل استفاده نمایید، کد دستوری است. در راستای بهره گیری از کد لغو پیامک های تبلیغاتی رایتل شما باید اقدامات زیر را مبذول نمایید:

 1. در اولین مرحله از فرآیند حذف پیامک های تبلیغاتی رایتل باید وارد شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شده و کد لغو پیامک های تبلیغاتی رایتل #800* و همچنین #195* را شماره گیری نمایید.
  کد حذف پیامک تبلیغاتی رایتل
 2. سپس تعدادی منو به صورت پاپ آپ به شما نمایش داده می شود که باید شماره منو مورد نظر را در فیلد مشخص شده قرار داده و در نهایت دکمه Send را لمس نمایید. به طور معمول برای لغو پیامک تبلیغاتی رایتل باید عدد 2 را وارد کنید.
  روش حذف پیامک تبلیغاتی رایتل
 3. در نهایت بعد از درج کد لغو پیامک های تبلیغاتی رایتل متنی همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود.
  نحوه حذف پیامک تبلیغاتی رایتل

پس از بررسی درخواست لغو پیامک تبلیغاتی رایتل، نتیجه به صورت پیامک به شما اعلام می شود.

در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا نحوه لغو پیام های تبلیغاتی رایتل را به شما آموزش دهیم. با استفاده از این آموزش شما می توانید با روش های حذف پیامک تبلیغاتی رایتل آشنا شده و به راحتی این امکان را روی سیم کارت خود غیرفعال کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص محتوای بیان شده در این آموزش می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما در ارتباط باشید.

آموزش رایگان سیم کارت رایتل

درناز خیبرگیر

بیش از 5 سال است که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال کرده و نزدیک 3 سال است که در زمینه تولید محتوای اصولی و سئو شده فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا