شبکه های اجتماعی

چگونه بفهمیم چه افرادی در واتساپ پیام هایمان را خوانده اند؟

با توجه به اینکه واتس اپ یکی از محبوب ترین پیامرسان های موجود در بازار است، آشنایی با قابلیت ها و ترفندهای قرار گرفته در آن به امری بسیار ضروری تبدیل شده است. چرا که با استفاده از این امکانات می توانید به شکل بهتری از این پیامرسان برای پیشبرد مقاصد خود استفاده نمایید. یکی از قابلیت هایی که می تواند بسیار کارآمد باشد، امکان مشاهده خوانده شدن پیام در واتساپ است. با استفاده از این قابلیت می توانید به راحتی متوجه شوید آیا پیامی که ارسال کرده اید توسط مخاطب مورد نظرتان خوانده شده است تا نه. همچنین این امکان برای شما فراهم است که بتوانید زمان خوانده شدن پیام در گروه واتساپ را نیز به صورت دقیق برای تک به تک هم گروه های خود مشاهده نمایید. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا نحوه بررسی خوانده شدن پیام در واتساپ و همچنین بررسی زمان خوانده شدن پیام در واتساپ را به صورت گام به گام آموزش دهیم.

تشخیص خوانده شدن پیام در گروه واتساپ

یکی از موضوعاتی که همواره برای افراد حائز اهمیت بوده و درباره آن سوالاتی را مطرح می کنند این است که چگونه می توانند تشخیص دهند پیامی که در واتساپ ارسال کرده اند، خوانده شده است. ساده ترین روش برای آگاهی از خوانده شدن پیام در واتس اپ، بررسی تعداد تیک های کنار پیام و البته رنگ آنها است که در ادامه به شکل دقیق تری به بررسی هر یک از آنها می پردازیم.

اما موضوعی که وجود دارد این است که اگر بخواهید از زمان خوانده شدن پیام در واتس اپ نیز آگاهی پیدا کنید، بررسی تیک پیام کار مشکلی خواهد بود. چرا که شما باید پیوسته در چت خود حضور داشته باشید و زمان تغییر کردن تیک کنار پیام را بررسی کنید. در کنار آن نیز زمانی که قصد دارید متوجه خوانده شدن پیام خود توسط یکی از اعضای حاضر در گروه واتساپ شوید که حتی بررسی تیک کنار پیام نیز نمی تواند کمک کننده باشد. در چنین شرایطی شما باید قابلیتی که پیامرسان واتساپ انحصاراً برای این کار در نظر گرفته را استفاده نمایید. در ادامه به شکلی دقیق نحوه استفاده از این قابلیت پیامرسان واتس اپ را به شما آموزش خواهیم داد.

فهمیدن خوانده شدن پیام در واتساپ

در آموزش های قبلی به خواندن پیام واتس اپ بدون تیک آبی پرداخیتم که شرایط را کمی متفاوت خواهد کرد اما در چت های معمول می توانید به راحتی متوجه شوید که پیام شما توسط مخاطب دریافت یا خوانده شده است. در این حالت پیام ها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند:

 1. پیام هایی که به دلایل مختلف مثل نداشتن دسترسی به اینترنت و… هنوز توسط مخاطب شما دریافت نشده اند. این نوع از پیام ها به صورت 1 تیک خاکستری رنگ قابل مشاهده خواهند بود و نشان دهنده این موضوع است که پیام از سمت شما ارسال شده اما هنوز توسط مخاطب مورد نظر دریافت نشده است.
  فهمیدن خوانده شدن پیام در واتساپ
 2. حالت دوم پیام هایی هستند که دارای 2 تیک خاکستری می باشند. این علامت نشان می دهد که پیام ارسالی شما توسط مخاطب مورد نظرتان دریافت شده اما هنوز مشاهده و خوانده نشده است.
  نحوه فهمیدن خوانده شدن پیام در واتساپ
 3. آخرین حالت مربوط به زمانی است که پیام شما دارای 2 تیک سبز رنگ باشد که در این حالت شما می توانید متوجه این موضوع شوید که مخاطب مورد نظرتان پیام شما را مشاهده و خوانده است.
  چگونگی فهمیدن خوانده شدن پیام در واتساپ

اطلاع از زمان خوانده شدن پیام در واتساپ

همچنین می توانید به راحتی از زمان دقیق خوانده شدن پیام در واتساپ در چت های خود نیز اطلاع پیدا کنید. در همین راستا شما باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام شما باید وارد صفحه چت مورد نظر شوید.
 2. سپس انگشت خود را روی پیامی که می خواهید اطلاعات آن را مشاهده نمایید، نگه دارید تا به حالت انتحاب شده دربیاید. بدین ترتیب در بالای صفحه چت گزینه هایی نمایش داده می شود که شما باید همانند تصویر زیر گزینه علامت تعجب را لمس نمایید.
  زمان خوانده شدن پیام در واتساپ
 3. حال صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود که شامل دو بخش اصلی می شود:
  • Seen: در این بخش زمانی که پیام شما توسط مخاطب مورد نظر خوانده شده است را می توانید مشاهده نمایید.
  • Delivered: این بخش نیز نشان دهنده زمانی است که مخاطب مورد نظر شما پیام را دریافت کرده است.
  نحوه مشاهده زمان خوانده شدن پیام در واتساپ

از کجا بفهمیم پیام در گروه واتساپ توسط چند نفر خوانده شده؟

در خصوص فهمیدن خوانده شدن پیام در گروه واتساپ شرایط کمی متفاوت است و با مشاهده پیام شما توسط یکی از اعضای گروه، پیام به حالت خوانده شده تبدیل می شود و شما نمی توانید متوجه شوید که چه کسانی و در چه زمانی پیام شما را دیده اند. در چنین شرایطی شما می توانید از اطلاعات پیام که یک قابلیت منحصر به فرد در واتس اپ است برای آگاهی از اینکه چه افرادی در واتساپ پیام هایمان را خوانده اند، استفاده نمایید. به منظور منظور شما باید:

 1. وارد صفحه چت گروه مورد نظر خود شوید.
 2. در ادامه همانند مورد عنوان شده برای چت های دو نفره، انگشت خود را روی پیام مورد نظرتان نگه دارید تا به حالت انتخاب شده دربیاید.
  نحوه مشاهده زمان خوانده شدن پیام در واتساپ
 3. سپس از میان گزینه هایی که در بالای صفحه چت نمایش داده می شود، علامت تعجب را انتخاب نمایید تا اطلاعات مربوط به پیام مورد نظر به شما نشان داده شود.
 4. حال صفحه جدیدی برای شما باز می شود که در آن می توانید اطلاعات مربوط به زمان خوانده شده پیام ارسالی شما در گروه، توسط تک به تک اعضای آن را مشاهده نمایید.
  چه جوری بفهمیم یه پیام تو واتساپ چند نفر دیدند؟

در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا نحوه فهمیدن خوانده شدن پیام در واتساپ را به شما آموزش دهیم.با استفاده از این قابلیت شما می توانید اطلاعات لازم در خصوص خوانده شدن پیام در واتساپ و همچنین زمان آن به دست بیاورید و بتوانید به شکل بهتری عملکرد خودتان در این پیامرسان را مدیریت کنید. در صورت داشتن هرکونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش رایگان واتساپ

درناز خیبرگیر

بیش از 5 سال است که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال کرده و نزدیک 3 سال است که در زمینه تولید محتوای اصولی و سئو شده فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام من میخواهم که واتساپ دانلود کنم از کدام نسخه واتساپ استفاده کنم که نمبر م در آن مخفی شود

  1. سلام و احترام؛
   ” از کدام نسخه واتساپ استفاده کنم که نمبر م در آن مخفی شود ” معذرت میخوام قسمت آخر این سوال رو متوجه نشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا