شبکه های اجتماعی

آموزش نحوه ارسال پیام خودکار در دایرکت اینستاگرام

اگر شما از اینستاگرام برای مدیریت ارتباطات کسب و کار خود استفاده می کنید، احتمالاً مدیریت پیام های دریافتی در دایرکت، کامنت ها و پاسخ های دریافتی توسط مخاطبین بخش زیادی از زمان شما را تلف می کند. در همین راستا در اینستاگرام بیزینس قابلیتی تحت عنوان Quick replies یا پاسخ خودکار در اینستاگرام ارائه شده که به شما این امکان را می دهد تا متن های مورد نظر خود را به صورت یک پاسخ آماده ذخیره کنید و در صورت نیاز برای مخاطب مورد نظر خود در دایرکت ارسال نمایید. این امر سبب می شود تا دیگر نیازی به تایپ چندین باره یک محتوا نبوده و بدین ترتیب در زمان صرفه جویی شود. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این است تا نحوه ارسال پاسخ خودکار در اینستاگرام را مورد بررسی قرار دهیم. پس اگر تمایل دارید تا به شکلی مناسب از قابلیت ارسال پیام خودکار در اینستاگرام بهره ببرید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

امکان فعال سازی پاسخ خودکار در اینستاگرام

به طور معمول کسب و کارهایی که در شبکه های اجتماعی مختلف از جمله اینستاگرام فعالیت دارند با حجم زیادی از پیام های دریافتی توسط مخاطبین خود رو به رو می شوند که مدیریت آنها کار نسبتاً دشواری به نظر می رسد. موضوعی که در خصوص پیام های دریافتی لازم است در نظر داشته باشید این است که در بسیاری از مواقع پیام های دریافتی پاسخ های یکسانی دارند. به همین دلیل شما به راحتی می توانید پیام های دریافتی را بررسی و پاسخ های مناسبی را برای آنها در نظر بگیرید. اما مسئله ای که در اینجا مطرح می شود این است که این پیام های آماده را در کجا نگهداری و به چه سبکی مورد استفاده قرار دهید؟

خوشبختانه اینستاگرام به این موضوع فکر کرده است و در آپدیت های خود قابلیت جدیدی را به اینستاگرام بیزینس اضافه کرده است. قابلیت جدید که با نام پاسخ آماده در اینستاگرام در دسترس است به کاربران این امکان را می دهد تا پاسخ های آماده مورد نظر خود را آماده کرده و در بخش پاسخ خودکار در اینستاگرام ذخیره نمایند. در ادامه نیز هر زمان که پیام جدیدی دریافت شده و شما نیاز پیدا کردید تا یک پاسخ آماده ارسال کنید، با کمک شورت کد تعریف شده این امکان برای شما مهیا می شود. در ادامه به صورت دقیق نحوه اضافه کرده پاسخ خودکار در اینستاگرام و همچنین چگونگی استفاده از آن را آموزش خواهیم داد. 🙂

دقت داشته باشید برای استفاده از قابلیت ارسال پیام خودکار برای کاربر می بایست اکانت بیزینسی داشته باشید بدین منظور می توانید راهنمای تبدیل حساب اینستاگرام به بیزینس اکانت را مطالعه نمایید.

نحوه ارسال پیام خودکار در اینستاگرام

به منظور فعال سازی قابلیت ارسال پاسخ خودکار در اینستاگرام شما باید اقدامات مشخصی را داشته باشید که در ادامه به صورت تصویری نحوه قرار دادن پیام خودکار در اینستاگرام و همچنین نحوه استفاده از این پاسخ های آماده را آموزش خواهیم داد.

 1. در اولین گام از فرآیند فعال سازی امکان ارسال پاسخ آماده در اینستاگرام باید علامت سه خط قرار گرفته در بالای صفحه را لمس نمایید.
  نحوه ارسال پاسخ خودکار در اینستاگرام
 2. حال یک صفحه کشویی جدید به شما نمایش داده می شود که در این مرحله باید همانند تصویر زیر گزینه Settings را انتخاب نمایید.
  امکان ارسال پاسخ خودکار در اینستاگرام
 3. در این مرحله صفحه مربوط به تنظیمات اینستاگرام به شما نشان داده می شود. گام بعدی که در راستای فعال سازی قابلیت ارسال پاسخ آماده در اینستاگرام باید بردارید، انتخاب منو Creator از میان منوهای موجود است.
  امکان ارسال پاسخ سریع در اینستاگرام
 4. در صفحه مربوط به منو Creator شما می توانید گزینه های مختلفی را مشاهده نمایید که به منظور فعال سازی قابلیت ارسال پیام خودکار در اینستاگرام باید گزینه Saved Replies را انتخاب نمایید.
  ارسال پاسخ سریع در اینستاگرام
 5. حال صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که در این مرحله باید لینک New Saved Reply را لمس نمایید تا امکان یادداشت کردن اولین پاسخ آماده برای شما فراهم شود.
  نحوه ارسال پیام خودکار در اینستاگرام
 6. حال در این مرحله از فرآیند فعال سازی ارسال پاسخ آماده در اینستاگرام باید مطابق دستورالعمل زیر اقدام کنید:
  • در فیلد اول محتوای پیام آماده مورد نظر خود را وارد کرده.
  • سپس در فیلد دوم نیز شورت کد پیام را قرار دهید. شورت کد زمانی که قصد دارید به پاسخ آماده نوشته شده دسترسی پیدا کنید مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه باید یک کلمه کلیدی محتوای آماده مورد نظر باشد که در ذهن شما باقی بماند.
  آموزش ارسال پیام خودکار در اینستاگرام
 7. بعد از اینکه تغییرات اعمال شده را ذخیره کردید، می توانید به دایرکت اینستاگرام خود مراجعه کرده و هر زمان که تمایل داشتید از محتوای آماده شده استفاده نمایید. برای این کار تنها کافی است وارد چت مورد نظر خود شده و شورت کد تعیین شده را تایپ نمایید. بعد از تایپ شورت کد، علامتی همانند آنچه در تصویر زیر مشاهده می کنید، نمایش داده می شود که باید به منظور وارد شدن پاسخ خودکار آماده شده آن را لمس نمایید.
  آموزش ارسال پاسخ خودکار در اینستاگرام
 8. بعد از اینکه متن کامل به شما نشان داده شد، تنها کافی است دکمه Send را لمس نمایید تا پاسخ برای مخاطب مورد نظر ارسال شود.
  روش ارسال پاسخ خودکار در اینستاگرام

دسترسی به لیست پیام های آماده در اینستاگرام

موضوعی که لازم است در نظر داشته باشید این است که شما می توانید در صورت تمایل به لیست تمامی پیام های آماده دسترسی پیدا کنید و پاسخ مورد نظر خود را از میان آنها انتخاب نمایید. برای این کار تنها کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. مطابق تصویر زیر علامت+ را لمس نمایید تا گزینه های جانبی دایرکت اینستاگرام به شما نشان داده شود.
  آموزش نحوه ارسال پاسخ خودکار در اینستاگرام
 2. حال از میان گزینه هایی که نشان داده می شود، علامت مشخص شده در تصویر زیر را انتخاب کنید.
  آموزش ارسال پاسخ اتوماتیک در اینستاگرام
 3. در این مرحله تمامی پاسخ های آماده اینستاگرام شما نمایش داده می شود و می توانید با لمس پیام مورد نظر خود آن را انتخاب کرده و ارسال نمایید.
  نحوه ارسال پاسخ اتوماتیک در اینستاگرام

یکی از قابلیت هایی که اخیراً به اینستاگرام بیزینس اضافه شده و به شما در زمینه مدیریت بهتر ارتباطات کسب و کارتان کمک می کند، امکان ارسال پیام خودکار در اینستاگرام است. به کمک این قابلیت می توانید یکسری پاسخ آماده مناسب را تهیه کرده و در نهایت با استفاده از شورت کدهای مشخص شده از آنها استفاده کرده و در زمان خود صرفه جویی نمایید. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده تا آموزش کامل نحوه استفاده از قابلیت ارسال پاسخ خودکار در اینستاگرام را به شما آموزش دهیم. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص مطالب بیان شده در این آموزش می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش رایگان شبکه های اجتماعی

درناز خیبرگیر

چند سالی است که کار ترجمه را دنبال کرده و بیشتر از 3 سال است که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

‫18 دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید امکانی هستش که به فالور های جدید پیام خوشامدگویی به صورت خودکار ارسال کنیم ؟ یعنی بلافاصله بعد از فالوکردن صفحه، پیام خوش آمدگوییی برای مخاطب ارسال شود ؟

   1. سلام و احترام؛
    اصولا چنین مواردی توسط ربات انجام می شود و استفاده از ریات را به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنیم.

  1. سلام ورژن آخر اینستا کمی تفاوت داره
   بعد از ستینگ باید روی بیزینس کلیک کنید بعد سیو ریپلیس

 1. سلام
  گاهی وارد دایرکت پیج کسی میشیم چندتا گزینه میاره مثل هزینه سفارش و نحوه ثبت نام و…
  رو هرکدوم میزنیم اطلاعاتش واسمون باز میشه

  میشه اینم آموزش بدین؟

  1. سلام و احترام؛
   بله حتما در اموزش های بعدی به تشریح این موضوع خواهیم پرداخت.

    1. سلام و احترام؛
     امکان ایجاد پیام های آماده فارسی و انگلیسی وجود دارد.

 2. سلام وقتتون بخیر
  این امکان وجود داره که خودکار به افراد تصادفی پیام ارسال کنیم تا پیجمون و محصولات و خدماتش رو ببینن؟

  1. سلام و احترام؛
   چنین موردی را پیشنهاد نمی کنیم چرا که ارسال دایرکت های گسترده منجر به تعلیق پیج شما خواهد شد.

 3. سلام.من تمام این مراحل رو رفتم.ولی وقتی با یه پیج دیگم پیام میدم ۵تا گزینه انگلیسی میارع.

 4. Celebrate the NFL Kickoff by creating a reel using the official effect by Sep 15. 14
  سلام خسته نباشید اینستاگرام هر دقیقه این پیام میفرسته
  کسی هست میدونه این پیام چی هست

 5. سلام ، کسی هست بمن بگه چرا اینستاگرام گرام توی بعضی پیج هام یعنی پیج بعضی مخاطبینم پیام انگلیسی بصورت سوال میاد؟؟؟ آیا این مخاطب خودش بصورت خودکار این سوالا رو گذاشته که بصورت خودکار ارسال میشه یا اینکه خورده مخاطب این پیام رو میفرسته؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام و احترام زینب عزیز؛
   شما می توانید پیام های اماده خودکار ایجاد نمایید که کاربر هنگام ورود به دایرکت آنها را مشاهده نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا