مدیریت سیم کارت

آموزش کد دستوری انتقال تماس همراه اول

یکی از قابلیت هایی که اپراتور همراه اول برای کاربران خود فراهم کرده، امکان انتقال تماس است. با استفاده از این قابلیت می توانید تعیین کنید که در زمان های مختلف مثل زمان عدم پاسخگویی، در دسترس نبودن یا حتی اشغال بودن، تماس دریافتی به صورت خودکار به شماره تلفن دیگری که مشخص کرده اید انتقال یابد. بدین ترتیب هیچ تماسی را از دست نداده و می توانید به بهترین نحوه ممکن تماس های دریافتی خود را مدیریت کنید. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این است تا نحوه انتقال تماس همراه اول را به شما آموزش دهیم. پس اگر می خواهید بدانید دایورت همراه اول چیست و به چه نحوی می توانید از این قابلیت برای انتقال تماس همراه اول استفاده کنید، تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

دایورت خط همراه اول

همراه اول یکی از اپراتورهای اصلی و محبوب کشور با تعداد کاربران بسیار بالا است. همین امر نیز در نهایت باعث شده که روزانه به قابلیت ها و امکاناتی که همراه اول در اختیار کاربران خود قرار می دهد، افزوده شود. امکان فعال سازی امکان انتقال تماس همراه اول نیز یکی از این قابلیت های بسیار کاربردی است.

با استفاده از دایورت همراه اول می توانید تمامی تماس هایی که روی تلفن همراه خود دریافت می کنید را به شماره دیگری از خود اپراتور همراه اول یا اپراتورهای دیگر و حتی تلفن ثابت انتقال دهید و با یک شماره دیگر پاسخگو تماس گیرنده های خود باشد.

این قابلیت زمانی که به گوشی تلفن همراه اصلی خود دسترسی نداشته و نیاز دارید پاسخگو تماس های دریافتی آن باشید، بیش از هر زمان دیگری اهمیت خود را نشان می دهد. در ادامه روش فعال سازی امکان انتقال تماس همراه اول و همچنین تنظیمات انتقال تماس در اندروید که لازم است دنبال کنید را به صورت گام به گام به شما آموزش خواهیم داد. 🙂

طریقه انتقال تماس همراه اول

به طور کلی فعال سازی قابلیت دایورت تماس همراه اول به دو روش قابل انجام است:

 • فعال سازی از طریق کد دستوری #243*10*
 • فعال سازی از طریق ارسال کد 243 به سرشماره 0098

در ادامه به بررسی هر دو روش به صورت گام به گام خواهیم پرداخت.

1. فعال سازی از طریق کد دستوری #243*10*

 1. به منظور فعال سازی قابلیت انتقال تماس همراه اول به شماره ای دیگر به کمک کد دستوری باید مسیر زیر را دنبال کنید:
 2. در اولین گام از فرآیند انتقال تماس همراه اول باید وارد صفحه شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شده و کد دستوری #243*10* را شماره گیری نمایید.
  دایورت همراه اول چیست؟
 3. در مرحله دوم پیغامی به صورت پاپ آپ به شما نمایش داده می شود که لازم است به منظور فعال سازی سرویس انتقال مکالمه همراه اول عدد 1 را وارد کرده و در نهایت گزینه Send را لمس نمایید.
  طریقه انتقال تماس همراه اول
 4. بعد از پشت سر گذاشتن مراحل قبل در نهایت درخواست شما برای بررسی ثبت شده و نتیجه آن به صورت پیامک برای شما ارسال خواهد شد.
  نحوه انتقال تماس همراه اول
 5. در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد، یک پیام کوتاه از طرف همراه اول برای شما ارسال می شود و حاوی پیغامی مبنی بر فعالسازی سرویس انتقال مکالمه است.
  انتقال تماس همراه اول به رایتل

2. فعال سازی از طریق ارسال کد 243 به سرشماره 0098

حالت دومی که می توانید با استفاده از آن قابلیت انتقال تماس همراه اول را فعال نمایید، ارسال عدد 243 به سرشماره 009810 می باشد. بعد از ارسال پیام فوق در صورتی که مشکلی مشاهده نشود، پیامکی برای شما ارسال شده و موفقیت آمیز بودن فرآیند فعال سازی قابلیت دایورت تماس را اطلاع رسانی می کند.
چگونگی انتقال تماس همراه اول

نکته بسیار مهم: دقت داشته باشید پس از فعالسازی انتقال تماس همراه اول، می بایست تنظیمات دایورت تلفن همراه خود را نیز پیکربندی نمایید.

کد لغو دایورت همراه اول

اگر به هر دلیلی تصمیم دارید تا سرویس انتقال مکالمه خود را غیرفعال کنید، می توانید به یکی از روش های زیر دنبال نمایید:

 • استفاده از کد دستوری #243*10*
 • ارسال عدد 243 لاتین به سرشماره 009810
 • استفاده از کد دستوری #002##
 • اقدام از طریق تنظیمات تماس گوشی تلفن همراه

تنظیمات دایورت در گوشی اندروید

بعد از اینکه قابلیت انتقال تماس همراه اول از سمت این اپراتور برای شما فعال شد، زمان آن می رسد تا به کمک تنظیمات گوشی تلفن همراه خود این امکان را فعال نمایید.

 1. به همین منظور باید وارد برنامه شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شده و سپس همانند تصویر زیر سه نقطه قرار گرفته در سمت راست صفحه را لمس نمایید.
  چگونگی انتقال تماس همراه اول
 2. سپس از میان منوهایی که نمایش داده می شود، منو Settings را انتخاب نمایید تا وارد صفحه تنظیمات مربوطه شوید.
  امکان انتقال تماس همراه اول
 3. در صفحه تنظیمات گوشی تلفن همراه خود به منظور فعال کردن امکان انتقال تماس همراه اول از میان منوهای موجود، منو Supplementary services را انتخاب نمایید.
  آموزش انتقال تماس همراه اول
 4. حال زمان آن می رسد تا از میان منوهای موجود، منو Call forwarding که مربوط به تنظیمات انتقال تماس گوشی تلفن همراه است را انتخاب نمایید.
  انتقال تماس همراه اول به همراه اول
 5. در این مرحله لیستی مشاهده می کنید قادر هستید حالت های مختلف امکان انتقال تماس را فعال نمایید. این حالات عبارتند از:
  • Always forward: انتقال تماس در همه حال
  • Forward when busy: دایورت تماس در زمان مشغول بودن خط
  • Forward when unanswered: انتقال تماس در زمان عدم پاسخگویی
  • Forward when unreachable: انتقال مکالمه در زمان در دسترس نبودن
  روش انتقال تماس همراه اول
 6. حالت مورد نظر خود را انتخاب کرده، شماره تلفنی که تمایل دارید دایورت روی آن صورت بگیرد را در فیلد مشخص شده وارد کرده و در نهایت گزینه Enable را انتخاب نمایید.
  انتقال تماس همراه اول به تلفن ثابت

نکته مهم: اگر تمایل داشتید انتقال تماس لغو گردد می بایست مراحل تنظیمات دایورت در گوشی اندروید را دنبال نمایید سپس تنظیمات انتقال تماس را لمس نموده و گزینه Disable را انتخاب کنید.

تنظیمات انتقال تماس در اندروید

دایورت تماس یک قابلیت بسیار کاربردی است که به شما امکان مدیریت تماس های دریافتی را به بهترین نحو ممکن می دهد. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا انتقال تماس همراه اول را به شما آموزش دهیم. با استفاده از مطالب عنوان شده در این مقاله می توانید به راحتی قابلیت انتقال تماس همراه اول را فعال کرده و به کمک آن تماس های دریافتی خود را مدیریت نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص مطالب بیان شده در این آموزش، می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما در ارتباط باشید.

آموزش کدهای همراه اول

درناز خیبرگیر

بیش از 5 سال است که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال کرده و نزدیک 3 سال است که در زمینه تولید محتوای اصولی و سئو شده فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا