مدیریت سیم کارت

نحوه استفاده از سرویس چتر اضطراری همراه اول

مطمئناً برای شما پیش آمده است که وسط یک مکالمه ناگهان اعتبار خطتان به اتمام برسد و تماس قطع شود یا اینکه شارژ کافی برای برقراری یک تماس جدید را نداشته باشید. در چنین شرایطی به طور معمول شما سریعاً برای خرید شارژ همراه اول یا انتقال شارژ همراه اول اقدام می نمایید، اما زمانی که امکان خرید شارژ نیز برای شما فراهم نباشد، شرایط پیچیده تر می شود. خبر خوب این است که اگر شما یکی از مشترکین اپراتور همراه اول هستید، در چنین شرایطی می توانید از سرویسی که این اپراتور تحت عنوان چتر اضطراری ارائه داده است، استفاده نمایید. در همین راستا در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این است تا به شما نحوه استفاده از سرویس چتر اضطراری همراه اول را به شما آموزش دهیم. با استفاده از این سرویس شما می توانید درخواست تماس اضطراری از مشترکین همراه اول داشته یا اینکه درخواست شارژ برای سیم کارت همراه اول اعتباری خود داشته باشید. پس اگر می خواهید با کد دستوری ارائه شده برای این قابلیت ها بیشتر آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قابلیت دریافت شارژ اضطراری همراه اول

سرویس چتر اضطراری همراه اول قابلیتی است که این اپراتور به منظور حمایت از مشترکین خود در زمان به اتمام رسیدن اعتبار سیم کارت اعتباریشان فراهم کرده است. در واقع زمانی که اعتبار سیم کارتتان کمتر از 20 تومان است و امکان خرید شارژ یا حتی برقراری تماس را ندارید، شرایطی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید به راحتی از طریق کد دستوری مربوطه برای یکی دیگر از مشترکین این اپراتور درخواست تماس یا درخواست شارژ ارسال نمایید.

بدین ترتیب یک پیامک از سمت همراه اول به منظور اطلاع رسانی به مشترک مورد نظر ارسال می شود و در صورتی که فرد تمایل داشته باشد با شما تماس گرفته یا برای شما 1000 تومان شارژ ارسال می کند. در ادامه به صورت گام به گام نحوه درخواست تماس همراه اول از دیگران و همچنین روش مناسب برای درخواست شارژ همراه اول اعتباری را به شما آموزش خواهیم داد. 🙂

درخواست تماس همراه اول از دیگران

اگر قصد دارید از چتر اضطراری همراه اول برای درخواست تماس از سایر مشترکین این اپراتور استفاده نمایید باید همانند مسیری که در ادامه به آن اشاره می شود، پیش بروید:

 1. در گام اول شما باید از طریق شماره گیر گوشی تلفن همراه خود کد دستوری #26*10* را شماره گیری نمایید.
  درخواست شارژ همراه اول اعتباری
 2. سپس منویی به صورت پاپ آپ به شما نمایش داده می شود که به منظور درخواست تماس همراه اول اعتباری باید عدد 1 را در فیلد مشخص شده وارد کرده و در نهایت گزینه Send را انتخاب نمایید.
  در شرایط اضطراری برای صرفه جویی در زمان می توانید کد دستوری #261*10* را به صورت مستقیم شماره گیری نمایید.
  درخواست تماس همراه اول اضطراری
 3. حال در گام بعدی لازم است که شماره مشترک مورد نظر خود که تمایل دارید درخواست تماس برای سیم کارت همراه اول اعتباری شما به آن شماره ارسال شود را وارد نمایید.
  درخواست شارژ همراه اول از خط دائمی
 4. پس از ارسال عدد 1 پیغامی به شما نشان داده می شود و بیانگر این موضوع است که درخواست تماس شما ثبت شده و نتیجه آن از طریق پیامک از سمت همراه اول به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
  درخواست شارژ همراه اول از خط دیگر
 5. اگر شما شرایط لازم برای استفاده از سرویس چتر اضطراری همراه اول را دارا باشید، پیامی همانند تصویر زیر به شما نمایش داده می شود.
  درخواست شارژ همراه اول از دیگران

پیام دریافت شده نشان می دهد درخواست شما برای مشترک موردنظرتان ارسال شده و فرد مورد نظر در صورت تمایل می تواند با شما تماس برقرار نماید.

کد درخواست شارژ همراه اول

اما قابلیت دومی که در سرویس چتر اضطراری همراه اول قرار گرفته، امکان درخواست شارژ است. به منظور استفاده از قابلیت درخواست شارژ همراه اول اضطراری شما باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در اولین مرحله کد دستوری #26*10* را از طریق شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شماره گیری نمایید.
  سرویس چتر اضطراری همراه اول
 2. حال این این مرحله باید عدد 2 که مربوط به درخواست شارژ از یکی از مشترکین دیگر اپراتور همراه اول می باشد را در فیلد مشخص شده وارد کرده و سپس گزینه Send را انتخاب نمایید.
  همچنین می توانید در شرایط اضطراری کد دستوری #262*10* را به صورت مستقیم شماره گیری نمایید.
  رمز چتر اضطراری همراه اول
 3. در این مرحله شما باید شماره مشترک مورد نظر را به صورت کامل وارد کرده و در نهایت مجدداً گزینه Send را لمس نمایید.
  شماره چتر اضطراری همراه اول
 4. در نهایت همانطور که در پیغامی زیر مشخص است، درخواست شما ثبت شده و بعد از بررسی آن توسط اپراتور همراه اول نتیجه از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
  درخواست شارژ همراه اول اضطراری
 5. اگر مشکلی در خصوص ثبت درخواست شارژ همراه اول اعتباری وجود نداشته باشد، پیامکی از سمت همراه اول برای شما ارسال شده و خبر ارسال شدن درخواست شارژ شما برای مشترک مورد نظرتان را ارائه می دهد. بدین ترتیب مشترک مورد نظر می تواند در صورت تمایل با ارسال عدد 1 برای شما 1000 تومان شارژ ارسال کند یا اینکه با ارسال عدد 2 درخواست شارژ شما را رد نماید.
  درخواست شارژ همراه اول از خط دیگر

موضوعی که لازم است در خصوص استفاده از سرویس چتر اضطراری همراه اول در نظر داشته باشید این است که اعتبار شما در هنگام اراسل درخواست تماس یا شارژ باید کمتر از 20 تومان باشد. در صورتی که اعتبار سیم کارت اعتباری شما بیشتر از مبلغ بیان شده باشد، پیغامی همانند تصویر زیر به شما نمایش داده می شود و شما امکان استفاده از سرویس های چتر اضطراری همران اول را نخواهید داشت.

درخواست شارژ همراه اول از دیگران

در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا چگونگی استفاده از سرویس چتر اضطراری همراه اول را به شما آموزش دهیم. با استفاده از این قابلیت آن دسته از مشترکین همراه اول که دارای سیم کارت اعتباری هستند می توانند در صورت نیاز برای یکی دیگر از مشترکین این اپراتور درخواست شارژ همراه اول اعتباری یا درخواست برقراری تماس ارسال نماید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص آموزش های ارائه شده در این مقاله می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما در ارتباط باشید.

آموزش کدهای همراه اول

اینستاگرام میزبان فا مگ

درناز خیبرگیر

چند سالی است که کار ترجمه را دنبال کرده و بیشتر از 3 سال است که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا