آموزش

چگونه وارد گروه در اسکایپ شویم؟

اسکایپ یکی از نرم افزارهای پیشرو در تماس های تصویری گروهی بوده است. این نرم افزار از سال 2003 و به خاطر استفاده از فناوری صدا روی پروتکل اینترنت (VoIP) بسیار محبوب شد و اوج استفاده کاربران از آن در بین سال های 2010 تا 2014 بود. اما با شیوع همه گیری کرونا و استفاده از آن به عنوان بستری مناسب برای کلاس های آنلاین دوباره استفاده از اسکایپ بسیار زیاد شده است. در مقاله اسکایپ چیست و چگونه از آن استفاده کنیم به معرفی این نرم افزار پرداخته ایم. یکی از قابلیت های جذاب اسکایپ تماس تصویری همزمان چندین کاربر در یک گروه است. یعنی یک کاربر با ساخت یک گروه در اسکایپ و اضافه کردن مخاطبین خود در آن می‌تواند یک تماس تصویری گروهی را برقرار کند. کلاس های آنلاین و ویدئو کنفرانس ها نمونه کاملی برای کاربرد این قابلیت جذاب اسکایپ است. اما مهمترین نکته در هنگام تماس های تصویری گروهی در اسکایپ نحوه جوین شدن به گروه در اسکایپ است. عضویت در گروه های اسکایپ همانند عضویت در گروه تلگرام نیازمند لینک گروه است. در این مقاله از میزبان فا مگ قصد داریم توضیح دهیم چگونه در اسکایپ به گروه بپیوندیم و عضویت در گروه های اسکایپ با لینک گروه در اسکایپ به چه صورتی است.

جوین شدن به گروه در اسکایپ

همان طور که گفت شد برای برقراری تماس تصویری، جمع شدن افراد کنار هم و… می بایست در اسکایپ گروه ساخت پس از آن کاربان باید در گروه ساخته شده وارد شوند. برای جوین شدن به گروه در اسکایپ دو حالت وجود دارد:

 • یا مدیر گروه شماره شما را دارد و شما در لیست مخاطبان مدیر گروه هستید.
 • یا اینکه اینگونه نیست و شما در لیست مخاطبان مدیر گروه نیستید و مدیر گروه با استفاده از جستجو در کاربران اسکایپ شما را پیدا کرده است.

در حالت اول شما مدیر گروه را می‌شناسید. اما در حالت دوم امکان دارد که مدیر گروه را نشناسید. در این زمان مختار هستید که به گروه ملحق شوید یا نشوید. البته اگر به یک گروه هم ملحق شدید و علاقه ای به ماندن در آن نداشته باشید در هر زمان که صلاح دیدید می توانید از گروه خارج شوید. برای جوین شدن (ملحق شدن) به یک گروه در اسکایپ لازم است که از طرف یکی از اعضای آن گروه (به طور خاص مدیرگروه) لینک دعوت به گروه برای شما ارسال شود.

در مقاله های نحوه ساخت گروه در اسکایپ نسخه ویندوز نحوه ارسال لینک دعوت به گروه توسط مدیر و سازنده گروه را تشریح کرده ایم.

نحوه ساخت گروه در اسکایپ ویندوز

کافی است که شما روی این لینک بزنید تا بتوانید به راحتی عضوی از آن گروه باشید. به این معنا که مدیر گروه با اضافه کردن شما به عنوان عضوی از گروه و ارسال لینک برایتان شما را به گروه دعوت کرده است و فقط کافی است که این لینک را لمس کنید. قبل از اینکه برای عضویت در گروه های اسکایپ اقدام کنید لازم است که از سالم بودن وبکم (دوربین) میکروفون و یا اسپیکر و سرعت اینترنت مطلوب خود اطمینان داشته باشید. همواره در نظر داشته باشید که نرم افزار اسکایپ به شکل آپدیت شده داشته باشید.

جستجوی گروه در اسکایپ

آیا می توان با جستجوی گروه در اسکایپ به عضویت در گروه های اسکایپ در آمد؟ آیا قابلیت جستجوی گروه در اسکایپ وجود دارد؟ مانند بسیاری از پیامرسان های دیگر قابلیت جستجوی گروه در اسکایپ با قابلیت سرچ گروه در اسکایپ وجود ندارد و حتما برای عضویت در گروه های اسکایپ باید از طریق لینک گروه اسکایپ وارد شوید. (قسمت جستجو در نرم افزار اسکایپ فقط قابلیت جستجوی افراد و ربات ها را دارد و جستجوی گروه در اسکایپ امکان پذیر نیست). پس از جوین شدن به گروه در اسکایپ بنا بر اجازه ای که مدیر گروه داده شما می توانید فعالیت هایی در گروه داشته باشید. که مدیر (سازنده) گروه در هنگام ایجاد گروه می تواند بنا بر تشخیص خود به اعضای گروه برخی دسترسی ها را اعطا کند.

نحوه عضو شدن در گروه اسکایپ

برای جوین شدن به گروه در اسکایپ یا شما دارای حساب کاربری در اسکایپ هستید یعنی در یکی از پلت فرم های اسکایپ مانند نرم افزار نسخه ویندوز نرم افزار نسخه اندروید یا iOS و یا نسخه وب ویندوز مراحل ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در اسکایپ را انجام داده اید یا اصلا حساب کاربری اسکایپ ندارید. در هر دو صورت می توانید به گروه اسکایپی ملحق شوید. در ادامه هر دو روش را تشریح می کنیم.

مدیران گروه می توانند با استفاده از لینک گروه در اسکایپ و ارسال آن به دیگر کاربران اسکایپ همچنین به صورت SMS یا در پیامرسان هایی مانند واتساپ تلگرام و همه شبکه های اجتماعی و همچنین جیمیل و اوت لوک افراد را برای عضویت در گروه دعوت کنند و آنها را به عضویت در گروه های اسکایپ در آورند.

با استفاده از اسکایپ برقراری کلاس های آنلاین و سمینار و کنفرانس های ویدئویی بسیار آسان است. کافی است یک گروه اسکایپی را ایجاد کرده و تماس تصویری گروهی را در آن برقرار کنید. همانطور که در قسمت های قبلی ذکر کردیم جستجوی گروه در اسکایپ امکان پذیر نیست. یعنی با جستجوی گروه در اسکایپ نمی توان به عضویت در گروه در آمد. با این حال یکی از اصلی ترین سوالاتی که کاربران اسکایپ مطرح می کنند این است که چگونه در اسکایپ وارد کلاس شویم؟ به چه طریق می توان به یک گروه اسکایپی ملحق شد؟ همانطور که اشاره شد شما در صورت داشتن حساب کاربری اسکایپ فقط کافی است که روی لینک دعوت به گروه که توسط مدیر گروهی در اسکایپ برای شما ارسال شده است کلیک کنید تا به راحتی وارد گروه در نرم افزار اسکایپ شوید.

جوین شدن در گروه اسکایپ

اینستاگرام میزبان فا مگ

جوین شدن در گروه اسکایپ بدون نیاز به نصب

قابلیت جدید دیگری که در نرم افزار اسکایپ وجود دارد این است که شما حتی بدون اینکه این نرم افزار را دانلود و نصب کنید و در آن نام نویسی کرده و یک حساب کاربری داشته باشید می توانید به عنوان مهمان به یک گروه در اسکایپ ملحق شوید. از آنجایی که شما به عنوان مهمان در این گروه هستید و نرم افزار اسکایپ را ندارید تنها از نسخه وب این نرم افزار می‌توانید استفاده کنید. به این صورت که:

 1. در ابتدا مدیر گروه یا یکی از اعضای گروه لینک دعوت به گروه را در یکی از ابزارهای ارتباطی مانند SMS ایمیل شبکه های اجتماعی پیامرسان های مختلف و… برای شما ارسال می کند. برای مثال در شکل زیر لینک دعوت به گروه در پیامرسان تلگرام برای مخاطب ارسال شده است.
  ورود به گروه در اسکایپ
 2.  پس از کلیک روی لینک اسکایپ دعوت به گروه به صفحه‌ای همانند شکل زیر منتقل خواهید شد. در این مرحله باید روی گزینه Join as guest به معنای ملحق شدن به عنوان مهمان بزنید تا به گروه ملحق شوید.
  البته در این حالت محدودیت هایی مانند عدم توانایی در خواندن چت های اعضای گروه را دارید و فقط می توانید به عنوان مهمان تعامل داشته باشید.
  عضویت در گروه های اسکایپ
 3. حال لازم است نامی که تمایل دارید به عنوان نام کاربری شما نمایش داده شود را وارد نمایید.
  نحوه ورود به گروه در اسکایپ
 4. سپس گزینه Start Meeting را انتخاب کنید.
  جوین شدن به گروه اسکایپ
 5. پس از این مرحله همانند تصویر زیر به عنوان مهمان به گروه ملحق خواهید شد. البته توجه داشته باشید که پس از پایان تماس عضویت شما در گروه هم پایان یافته است. به این معنا که برای ملحق شدن دوباره به گروه باید مدیر گروه دوباره لینک دعوت را برای شما ارسال کند.
  عضویت در گروه های اسکایپ
 6. همچنین می توانید همانند تصویر زیر هر زمان که تمایل داشتید از گروه خارج شوید.
  استفاده از اسکایپ بدون نصب

چگونه از گروه اسکایپ خارج شویم؟

هرچند ورود به یک گروه نیازمند لینک دعوت است اما خروج از یک گروه اسکایپی در اختیار خود شماست. شما می‌توانید هر زمان که لازم دیدید از گروه خارج شوید. به این صورت که روی نام گروه کلیک راست کنید. سپس در منوی باز شده گزینه Leave conversation را انتخاب کنید. البته در نظر داشته باشید که پس از خروج از یک گروه در اسکایپ پیام ها و چت های شما در گروه همچنان برای دیگر اعضا قابل رؤیت است.

چگونه از گروه اسکایپ خارج شویم
در این مقاله از میزبان فا مگ یکی از اصلی ترین موضوعات مربوط به گروه های اسکایپ یعنی نحوه جوین شدن در گروه اسکایپ را آموزش دادیم. اسکایپ به خاطر امنیت و سرعت بالای خود همچنان توانسته در رقابت با سایر نرم افزارهایی که از فناوری VoIP استفاده می کنند کاربران را راضی نگه دارد. ما در میزبان فا مگ آموزش های کاربردی این نرم افزار را ارائه می کنیم. شما می توانید تجربیات خود را از کار با این نرم افزار و عضویت در گروه های اسکایپ با ما در میان بگذارید.

آموزش رایگان اسکایپ

عرفان اسدی

عرفان، کارشناس ارشد علوم کامپیوتر است و از سال 96 فعالیت خود را به عنوان مترجم، تولیدکننده محتوا و اینفوگرافیست در زمینه‌های علم و فناوری، سخت‌افزار و علوم کامپیوتر شروع کرده است. در حال حاضر عرفان عضوی از تیم تحریریه میزبان فا است.

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

 1. سلام من وارد گروه اسکایپ شدم ولی توی نرم افزار اسکایپم گروه نمایش داده نمیشه و هر بار باید از طریق لینکی که ارسال شده برام وارد شم چطور میشه کاری کرد که گروهه اسکایپم داخله نرم افزار اسکایپ نمایش داده شه؟

  1. سلام.
   به نظر این لینک که شما از طریق آن وارد گروه می شوید، لینک مهمان است و لینک عضویت نیست.از این رو شما به عنوان مهمان می توانید وارد گروه شوید. قاعدتا پس از پایان فعالیت گروه، شما از گروه خارج می شوید و دسترسی به آن ندارید.
   باید از طریق لینکی که مدیر گروه برای شما ارسال می کند عضو گروه شوید. در این صورت مشکل حل خواهد شد.

 2. سلام وقت بخیر من در یک گروه درسی اسکایپی عضو بودم پسر کوچکم به اشتباه معلم را بلاک کرد و من به محض متوجه شدن انبلاک کردم و خواستم که من را پاک کنند و مجددا به گروه اضافه کنند اما متاسفانه با وجود انجام اینکار من از طریق لینک دعوت نمیتوانم وارد گروه شوم فقط وقتی تماس میکیرند میتوانم وارد گروه شوم و مواردی که در چت اررسال میکنند را نمیتوانم مشاهده کنم و هر بار کسی در چت چیزی میفرستد صفحه اسکایپ من کوچک میشود

  1. سلام.
   در ورژن های قدیمی تر اسکایپ اگر مدیر گروه توسط کاربر بلاک می شد دیگر امکان دعوت دوباره بعد از آنبلاک کردن مدیر وجود نداشت. به همی دلیل حتما نسخه جدید اسکایپ را نصب کنید. در این ورژن، این مشکل حذف شده است.
   بهتر است که حتما از مدیر گروه بخواهید که شما را دوباره عضو کنند. یا لینک جدید از گروه را برای شما ارسال کنند. (متاسفانه لینک های دعوت به گروه در اغلب موارد نیاز به برنامه های تغییر آیپی دارند) می توانید از شماره دیگری استفاده کنید و حتما نسخه اسکایپ خود را به روز کنید. اگر از نسخه دسکتاپ اسکایپ استفاده می کنید، حتما محتویات غیر ضرور پوشه Skype (در مسیری که برنامه را نصب کرده اید) را حذف کنید تا عملکرد آن بهبود یابد.

 3. سلام من در گروهی توسط مدیر عضو شده ام اما گروه را مشاهده نمی کنم . چگونه می توان به گروه دسترسی پیدا کرد ؟ عباسی

  1. سلام و احترام؛
   در صورت عضویت در گروه، نام آن را در لیست گروه های اسکایپی خود مشاهده خواهید نمود در صورت عدم مشاهده دو حالت وجود دارد:
   یا در گروه عضو نیستید یا اینکه گروه به حالت Hide درآمده که در بخش گروه های مخفی می توانید وضعیت آن را به حالت نمایشی تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا