آفیس

جدول کشی در ورد چگونه است؟

رسم جدول به شما این امکان را می دهد تا بتوانید اطلاعات را به صورت واضح و مشخص و با یک نظم خاص ارائه دهید. به همین منظور نیز قابلیت کشیدن جدول در ورد به عنوان یک برنامه بسیار مناسب برای تولید محتوای متنی از طریق office ارائه شده است. شما می توانید از روش های ارائه شده برای رسم جدول در ورد استفاده کرده یا اینکه از جدول آماده در ورد استفاده کنید و به راحتی و در سریع ترین حالت ممکن به محتوای خود نظم دهید. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا آموزش رسم جدول در ورد را به شما ارائه دهیم. در صورت تمایل به یادگیری نحوه جدول کشی در ورد می توانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

رسم جدول در وردموضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

رسم جدول در ورد

همانطور که می دانید یک جدول در واقع تعدادی سلول است که در یکسری سطر و ستون با نظمی مشخص قرار گرفته اند. به طور معمول از جداول برای نمایش اطلاعات اصلی یا داده های تحلیلی استفاده می شود. چرا که به افراد این امکان را می دهد تا بتوانند در کوتاه ترین حالت ممکن بیشترین حجم اطلاعاتی را به شکلی مناسب در اختیار مخاطبین خود قرار دهند. در همین راستا در آفیس ماکروسافت و اختصاصاً برنامه word قابلیت جدول کشی فراهم شده است. برای رسم جدول در ورد شما می توانید از امکانات ارائه شده در این برنامه استفاده کرده و یکسری سلول خالی را ایجاد کرده و در نهایت اطلاعات مورد نیاز خود را وارد نمایید یا اینکه از قابلیت تبدیل متن به جدول در ورد بهره ببرید. حتی این امکان برای شما مهیا شده که از جدول آماده در ورد استفاده کنید و دیگر زمان خود را برای جدول کشی در ورد تلف نکنید. در ادامه نحوه کشیدن جدول در ورد به چند روش ساده را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید در سریع ترین حالت ممکن جدول مورد نظر خود را ایجاد کرده و مورد استفاده قرار دهید. 🙂

نحوه کشیدن جدول در ورد

اگر قصد رسم جدول در ورد را دارید لازم است چند گام ساده را بردارید که در ادامه به صورت دقیق به آنها اشاره خواهیم کرد:

اینستاگرام میزبان فا مگ
 1. در اولین مرحله از فرآیند کشیدن جدول در ورد شما باید وارد برنامه word نصب شده روی کامپیوتر خود شوید.
 2. سپس از میان زبانه های موجود، زبانه Insert را انتخاب نمایید. در این زبانه منویی تحت عنوان Table وجود دارد که لازم است همانند تصویر زیر این گزینه را انتخاب نمایید.
  آموزش رسم جدول در ورد
 3. پس از انتخاب گزینه Table باکس جدیدی به شما نمایش داده می شود که از طریق آن می توانید برای کشیدن جدول در ورد و مدیریت آن اقدام نمایید. در این قسمت منو های زیر وجود خواهد داشت:
 • X×Y Table: در قسمت ابتدایی باکس عنوان شده نمایی از سلول های جدول را مشاهده می کنید که می توانید به کمک ماوس تعداد سطر و ستون مورد نظر خود را انتخاب نمایید. به عنوان مثال در تصویر زیر ما یک جدول با 4 ستون و 3 سطر را انتخاب کرده ایم.
  کشیدن جدول در ورد
 • Insert Table: گزینه دومی که می توانید از آن برای جدول کشی در ورد استفاده کنید، منو Insert Table است. با کلیک روی این منو باکسی همانند تصویر زیر نمایش داده می شود که شما باید به ترتیب اطلاعات زیر را مدیریت نمایید:
  • Number of columns: در این قسمت باید تعداد ستون های مورد نظر خود را وارد نمایید.
  • Number of rows: این بخش نیز مربوط به تعداد سطرهای تشکیل دهنده جدول شما در word است.
  • Initial column width: تنظیمات پیش فرض این قسمت حالت خودکار یا Auto است. در صورت فعال بودن این قابلیت در واقع عرض برگه به صورت خودکار به تعداد ستون های تعریف شده تقسیم خواهد شد. اما شما می توانید در صورت تمایل ابعاد مورد نظر خود را نیز وارد نمایید.
  • AutoFit to contents: اگر تمایل دارید که عرض جدول شما بر اساس عرض محتوای موجود در داخل ستون ها سایزبندی شود، باید این گزینه را انتخاب نمایید.
  • AutoFit to window: اگر این گزینه را انتخاب نمایید، در واقع تعیین می کنید که ستون ها به صورت مساوی در طول عرض صفحه ویندوز تقسیم شود.
  • Set as default for new tables: در نهایت نیز اگر تمایل دارید تا تنظیمات تعیین شده برای تمام جدول هایی که در word ایجاد می کنید نیز اعمال شود، باید تیک این گزینه را فعال نمایید.

در نهایت نیز با کلیک روی دکمه Ok تغییرات اعمال شده را ذخیره نمایید.
جدول آماده در ورد

 • Draw Table: منو دیگری که می توانید از آن برای رسم جدول در ورد استفاده کنید، منو Draw table است. با استفاده از این منو ماوس شما به حالت یک مداد درمی آید و شما می توانید بر اساس نیازهای خود جدول را طراحی نمایید. ویژگی اصلی این قابلیت این است که شما می توانید جدول ها را به صورت نامنظم طراحی کرده و عرض پهنای سطرها یا ستون ها را مدیریت نمایید.
  حاشیه جدول در ورد
 • Convert Text to Table: یکی دیگر از قابلیت های بسیار کاربردی تعریف شده در ورد، امکان تبدیل متن به جدول در ورد است. شما می توانید برای این منظور متن مورد نظر خود را به حالت انتخاب شده درآورده و سپس از طریق منو Table گزینه Convert Text to Table را انتخاب نمایید تا متن شما به صورت خودکار در فرمت جدول نمایش داده شود.
  تبدیل متن به جدول در ورد
 • Excel Spreadsheet: گزینه دیگری که می توانید از آن برای کشیدن نمودار در ورد استفاده کنید، گزینه Excel Spreadsheet است. بعد از انتخاب این گزینه صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نمایش داده می شود و شما می توانید جدول خود را در اکسل ایجاد کرده و در فایل word خود نمایش دهید.
  در صورت تمایل به آشنایی بیشتر با جدول کشی در اکسل می توانید مقاله درست کردن جدول در اکسل استفاده نمایید.
  کشیدن جدول در ورد
 • Quick Tables: آخرین گزینه ای که می توانید از آن برای کشیدن جدول در ورد استفاده کنید، قابلیت جدول آماده در ورد است. برای این منظور تنها کافی است منو Quick Tables را انتخاب کرده و فرمت مناسب خود را از میان گزینه های پیشنهادی انتخاب نمایید. در نهایت نیز به راحتی می تواید محتوای مورد نظر خود را جایگزین نمایید.
  رسم جدول در ورد
 • در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا آموزش جدول کشی در ورد، یکی از برنامه های پرطرفدار آفیس را به شما آموزش دهیم. به کمک این آموزش شما می توانید به راحتی در زمینه رسم جدول در ورد گام بردارید و حتی در صورت تمایل از جدول آماده در ورد استفاده نمایید و تنها محتوا خود را جایگزین محتوای پیش فرض نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص کشیدن جدول در ورد می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

  آموزش ورد

  کلیپ انگیزشی موفقیت اینستاگرام

  درناز خیبرگیر

  چند سالی است که کار ترجمه را دنبال کرده و بیشتر از 3 سال است که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

  نوشته های مشابه

  ‫2 دیدگاه ها

  1. خیلی ممنون عالی بود مخصوصا توضیحاتی دادید من هیچ جا ندیده بودم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا