شبکه های اجتماعی

چگونه یک پست اینستاگرام را ریپورت کنیم؟

اینستاگرام یک سرویس رایگان اشتراک گذاری عکس و فیلم برای کاربران محسوب می گردد. گاها ممکن است با یک پست نامناسب در اینستاگرام مواجه شوید. در چنین حالتی بهتر است آن پست را به اینستاگرام گزارش دهید تا از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام حذف گردد. در مقاله قبلی نحوه ریپورت یک اکانت در اینستاگرام به طور کامل آموزش داده شد. در این مقاله از میزبان فا مگ می آموزیم چگونه یک پست اینستاگرام را ریپورت کنیم؟ علاوه بر این با نحوه ریپورت کامنت اینستا، ریپورت استوری اینستاگرام و ریپورت پیام در دایرکت اینستاگرام به طور کامل آشنا خواهید شد.

نحوه ریپورت پست در اینستاگرام

در بعضی مواقع ممکن است در اینستاگرام کاربری را مشاهده کنید که پست های خوبی دارد و در این بین یک پست نامناسب منتشر کرده است. در این صورت نیازی نیست کل اکانت را ریپورت کنید کافیست پست مورد نظر را به صورت مستقیم به اینستاگرام گزارش دهید. به منظور گزارش پست به اینستاگرام باید مراحل خاصی را دنبال کنید بدین ترتیب تنها بر روی همان پست بازبینی انجام خواهد شد. برای ریپورت یک پست در اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. پست مورد نظر را باز کنید و روی آیکن سه نقطه گوشه بالا سمت راست پست ضربه بزنید.
 2. گزینه report را انتخاب نمایید.
  ریپورت یک پست در اینستاگرام
 3. اکنون با انتخاب گزینه It’s inappropriate به اینستاگرام اعلام می کنید گزارش ارسال شده را بررسی و پست مورد نظر را حذف نماید.
  ریپورت پست در اینستاگرام
 4. در مرحله بعد از لیست ظاهر شده دلیل ریپورت پست در اینستاگرام را انتخاب نمایید.
  • Nudity or sexual activity: به اشتراک گذاری تصاویر مستهجن یا خصوصی
   Nudity or pornography: تصاویر مستهجن
   Sexual exploitation or solicitation: سوء استفاده جنسی
   sharing private image: به اشتراک گذاری تصویر خصوصی
  • Hate speech or symbols: نژاد پرستی، تبعیض جنسیتی
  • Violence or dangerous organizations: اقدامات خشونت آمیز یا خطرناک
  • Sale of illegal or regulated goods: فروش کالاهای غیر قانونی
  • Bullying or harassment: زورگویی یا آزار و اذیت
  • Intellectual property violation: نقص قانون کپی رایت
  • Suicide, self-injury or eating disorders: خودکشی، خودآزاری یا صدمه به خود
  • Scam or fraud: کلاهبرداری
  • False information: اطلاعات اشتباه
  • I just dont like it: من این پست را دوست ندارم
  ریپورت عکس در اینستاگرام

پس از انتخاب گزینه مورد نظر گزارش ریپورت پست برای اینستاگرام ارسال می گردد. در صورت تایید گزارش ارسال شده پست مورد نظر حذف می گردد. در صورت تایید گزارش، امکان برگرداندن پست ریپورت شده وجود ندارد.

ریپورت پیام در دایرکت اینستاگرام

در صورت دریافت یک پیام یا اصطلاحا همان دایرکت نامناسب از یک شخص می توانید مستقیما آن پیام را ریپورت کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در تب هوم با لمس آیکن آیکن دایرکت اینستاگرام وارد بخش دایرکت اینستاگرام شوید.
 2. به منظور ریپورت پیام صفحه چت شخص مورد نظر را باز کنید.
 3. انگشت خود را روی متن پیام فشار دهید و یا برای ریپورت کل صفحه چت کاربر مورد نظر، آیکن دایره در بالای صفحه را لمس نمایید.
  گزارش پیام اینستاگرام
 4. سپس گزینه Report را انتخاب نمایید و در لیست نشان داده شده گزینه Hate speech or symbols را به عنوان دلیل ریپورت خود انتخاب نمایید.
  ریپورت پیام در دایرکت اینستاگرام
 5. اکنون در پنجره ظاهر شده روی دکمه Report کلیک کنید.

ریپورت پیام در اینستاگرامدر نهایت پیغامی از سوی اینستاگرام دریافت خواهید کرد و از شما بابت ارسال گزارش و ریپورت پیام در اینستاگرام تشکر می کند.
ریپورت پیام در دایرکت اینستاگرام

نحوه ریپورت کامنت در اینستاگرام

در صورتی که در زیر یک پست با کامنت توهین آمیز و غیر اخلاقی مواجه شدید این امکان وجود دارد که آن کامنت غیر اخلاقی را به اینستاگرام گزارش دهید. روش ریپورت کامنت در اینستاگرام به شرح زیر است:

 1. انگشت خود را روی کامنت مورد نظر نگه دارید.
 2. آیکن ! دربالای صفحه را لمس نمایید و سپس گزینه Report this comment را انتخاب کنید.
  ریپورت کامنت اینستاگرام
 3. یکی از گزینه های It’s spam و یا It’s inappropriate را انتخاب کنید. (به ترتیب به معنای کامنت نامناسب و کامنت اسپم هستند.)
  گزارش کامنت اینستاگرام
 4. در صورت انتخاب مورد دوم لیستی از گزینه های متعدد به شما نمایش داده می شود. گزینه مناسب را متناسب با نوع گزارش خود انتخاب کنید.
  ریپورت کامنت اینستا
 5. اکنون برای نهایی شدن گزارش کامنت به اینستاگرام در پنجره ظاهر شده گزینه Submit Report را انتخاب نمایید.
  ریپورت کامنت در اینستا

بدین ترتیب گزارشی از کامنت برای اپلیکشن اینستاگرام ارسال می گردد و شما اعلام می کنید محتوای کامنت اسپم یا نامناسب بوده و ریپورت گردد.

آموزش ریپورت استوری در اینستاگرام

استوری های اینستاگرام به تازگی مورد توجه کاربران قرار گرفته و جزء قابلیت های محبوب و پرکاربرد به شمار می روند. شما می توانید در صورت مشاهده یک استوری با محتوای نامناسب آن را ریپورت کنید و به اینستاگرام گزارش دهید. برای گزارش ریپورت استوری در اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. استوری مورد نظر را باز کنید.
 2. آیکن سه نقطه کادر پاسخ به استوری را لمس کنید.
 3. اکنون گزینه Report را انتخاب کنید.
  ریپورت استوری اینستاگرام
 4. سپس یکی از دو گزینه اسپم یا نامناسب را در جهت ارسال گزارش ریپورت انتخاب نمایید.
  گزارش استوری اینستاگرام
 5. حال برای تکمیل گزارش ریپورت خود دستورالعمل ها را دنبال کنید.
  ریپورت استوری اینستاگرام

پس از انجام مراحل بالا پیغامی ظاهر می شود و اعلام می کند عملیات ریپورت با موفقیت انجام شد.

 نکات مهم در خصوص ارسال گزارش ریپورت در اینستاگرام

 • اگر فقط یک پست یا یک کامنت را گزارش دهید و ادعای شما درست باشد احتمال حذف آن پست یا کامنت وجود دارد. اما حذف یک اکانت کاربری نیاز به دریافت مدارک بیشتری دارد.
 • در اغلب موارد یک اکانت پس از ارسال گزارش به حالت تعلیق در می آید.
 • ریپورت در اینستاگرام اغلب منجر به مسدود شدن اکانت مورد نظر می گردد. اگر می خواهید دوباره شخص مورد نظر را در اینستاگرام دنبال کنید لازم است باید وی را آنبلاک کنید.
 • شخصی که شما ریپورت می کنید اعلانی مبنی بر ریپورت توسط شما دریافت نخواهد کرد. اما در ریپورت نقص مالکیت معنوی این استثنا وجود دارد و شخص گزارش شده ممکن است نام و ایمیل شما را دریافت کند.
 • راهی برای برگشت گزارش ارسال شده وجود ندارد. اگر گزارش شما تصافی و یا به اشتباه ارسال شد نگران نباشید اینستاگرام اغلب گزارش های غیر واقعی را رد می کند. بنابراین اگر در اکانت مورد نظر چیز نامناسبی پیدا نشد اتفاقی برای آن اکانت نخواهد افتاد.

در صورت مشاهده پیام، کامنت و یا عکس و فیلم نامناسب در اینستاگرام از طریق قابلیت ریپورت اینستاگرام می توانید آن را به اینستاگرام گزارش دهید. پس از تایید گزارش ریپورت مورد اشاره شده، حذف خواهد شد. ارسال ریپورت در اینستاگرام برای اغلب افراد خسته کننده و ناموفق است. اگر در رابطه با نحوه ریپورت عکس اینستاگرام و دیگر انواع ریپورت ها دچار مشکل شدید با میزبان فا مگ در میان بگذارید.

آموزش رایگان اینستاگرام

اینستاگرام میزبان فا مگ

راضیه حلاج

راضیه چندین سال است که به محتواسازی علاقمند شده و به صورت حرفه ای در زمینه تولید محتوا در حال فعالیت است. او تجربیات خوبی در حوزه گرافیک نیز دارد و روز به روز در تلاش است تا سطح علمی خود را ارتقاء دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا