کسب و کار

چگونه استخدام شویم

با افزایش تقاضا برای استخدام و همچنین محدودیت استخدام رسمی در ادارات دولتی به نظر می رسد باید شرایط خاصی برای استخدام شدن داشت. باید قبول داشت که میزان جذب در ادارات و ارگان های دولتی بسیار کم است و باید راهکار دیگری را بکار برد. اگر به دنبال پاسخ به این سوال هستید که چگونه استخدام شویم این مطلب مخصوص شماست. در واقع در این مطلب مجموعه قواعد و شرایط استخدام شدن را با شما مطرح خواهیم کرد.

چگونه استخدام شویم

برای اینکه بتوانید استخدام شوید می بایست یکسری شرایط خاص بسته به شغل موردنظر داشته باشید. همانطور که اطلاع دارید هر شغل و مجموعه ای شرایط و قواعد خاص خودش را دارد. در برخی شغل ها ممکن است نیروی جسمانی و سلامت اهیت بالایی داشته باشد، در برخی شغل ها ظاهر و چهره یا دانش و سابقه و …

در هر حال بهتر است در شغلی مشغول بکار شویم که شرایط آنرا داشته باشیم در غیر اینصورت ممکن است نتیجه مطلوبی از آن بدست نیاوریم. برای مثال اگر در شغلی با عنوان متخصص مشغول بکار شویم که در آن همکاران ما دارای سطح تخصص و مهارت بالایی هستند اما چنین قابلیتی را نداریم نتیجه کاملا مشخص است!

شرایط عمومی و اولیه برای استخدام

یکسری شرایط عمومی و اولیه وجود دارد که برای اغلب فرصت های شغلی نیاز است. در زیر به آنها اشاره شده است:

  • مطابقت تخصص و شرایط فرد با عنوان و شرایط شغلی
  • نظم و روحیه کاری متناسب با شغل
  • پایبندی به قوانین نظام و مجموعه کاری
  • عدم سوء سابقه و پیشینه قابل اعتماد
  • سلامت جسمانی، روحی و روانی
  • آراستگی، ظاهر و روابط عمومی مناسب

متخصص بودن جزو مهم ترین عامل هاست

در وهله اول این تخصص و مهارت یک نیروی متخصص است که باید مورد ارزیابی و توجه قرار بگیرد. در صورت تایید در این مرحله می توان موارد بعدی را مورد ارزیابی قرار داد.

نظم، تعهد، روحیه کاری و علاقه به شغل

نظم، تعهد، روحیه کاری مطلوب به همراه داشتن علاقه به شغل مورد فعالیت بسیار مهم است. زیرا این موارد رابطه مستقیم با سطح و عیار بازدهی نیروی کاری دارد.

احترام به قوانین و رعایت ضوابط آن

این موضوع یک اصل اجتناب ناپذیر است. حتی متخصص ترین نیروی کاری نیز باید اصول و قوانین مجموعه را رعایت کند. در واقع رفتار بر اساس ضوابط یک شرط برای فعالیت بدون مشکل است.

رزومه و پیشینه متناسب با شغل

عدم سوء پیشینه و همچین رزومه خوب یکی از مهمترین عوامل استخدام در یک مجموعه است. البته رزومه خوب برای متخصصین می باشد اما برای افراد کم تجربه و جوان ممکن است این عامل در نظر گرفته نشده اما سطح دانش و تناسب آن با شغل مورد ارزیابی قرار بگیرد.

سلامت جسمانی، روحی و روانی

سلامت جسمی و روحی معمولا در بسیاری از شغل ها یک شرط اجتناب ناپذیر است. البته میزان توجه به این مورد ممکن است در برخی شغل ها حساسیت متغیری داشته باشد. برای مثال یک خلبان باید از همه لحاظ در شرایط ایده آل سلامتی باشد. برای یک آتش نشان، آمادگی جسمانی خوب لازم است و …

آراستگی، ظاهر و روابط عمومی مناسب

آراستگی و رابط عمومی خوب در بسیاری از شغل ها اهمیت بالایی داشته و در برخی موارد جزو شرایط استخدام است. در کارهایی که نوع برخورد، ظاهر و آراستگی اهمیت دارد شخص مورد نظر باید این ویژگی ها را داشته باشد تا بتواند در شغل خود موفق باشد. برای مثال متصدی پذیرش هتل باید آراستگی و روابط عمومی بالایی داشته باشد.

استخدام در شغل های اینترنتی

با توجه به اینکه مجموعه میزبان فا یک کسب و کار آنلاین است اطلاعات بسیار خوبی در مورد استخدام در شغل های اینترنتی می توانیم به شما ارائه نماییم. بسیاری از کسب و کارهای آنلاین به دنبال نیروی متخصص و باانرژی هستند. اگر تخصص خاصی در این زمینه دارید حتما با ما در ارتباط باشید.

استخدام در میزبان فا

استخدام در میزبان فا

با توجه به اینکه میزبان فا همواره در حال توسعه و گسترش است بنابراین همیشه به وجود نیروهای متخصص نیاز داریم. اگر شما در زمینه های کدنویسی تحت وت، تولید محتوا، پشتیبانی و فروش، مدیریت سرور و مانند آنها تخصص دارید لطفا با مراجعه به صفحه استخدام در شرکت میزبان فا با ما در ارتباط باشید.

عیسی نورانی

بیش از 10 سال است که بصورت تخصصی و حرفه ای در حوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت می کنم. همچنین حدود 4 سال است که سئو و بهینه سازی سایت میزبان فا را بر عهده دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا