شبکه های اجتماعی

چگونه حالت روح اینستاگرام را فعال کنیم؟

آیا تا بحال برای شما پیش آمده است که بخواهید پیام شخصی را بدون سین شدن دایرکت اینستاگرام بخوانید؟ می خواهیم بدانیم خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن چطور امکان پذیر است. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که اصلا از کجا بفهمم پیام دایرکت خوانده شده؟ اگر در زیر پیام ارسالی خود کلمه Seen را مشاهده نکردید نشان دهنده خوانده نشدن دایرکت اینستاگرام است. در نسخه های قدیمی سین شدن پیام با علامت چشم در دایرکت اینستاگرام نشان داده می شد. در این مقاله می آموزیم چگونه حالت روح اینستا را فعال کنیم.

حالت روح اینستاگرام را چگونه فعال کنیم

موضاعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته ایم:

حالت روح اینستاگرام را چگونه فعال کنیم؟

همانطور که اطلاع دارید امکان سین نخوردن پیام در دایرکت اینستاگرام وجود ندارد و در حالت پیش نمایش هم نمی توان متن کامل پیام را دید. بنابراین یکی از جذاب ترین اتفاقاتی که ممکن است در هنگام استفاده از این اپلیکیشن پرطرفدار رخ دهد خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن است. به همین خاطر بسیاری از کاربران به دنبال ترفند خواندن پیام اینستاگرام بدون اطلاع فرستنده هستند.

حالت روح دایرکت اینستا حالتی است که آنلاین بودن شما در اینستاگرام برای دیگران مشخص نیست. در این صورت هر زمان که وارد حساب اینستاگرام خود می شوید چراغ سبز دایرکت اینستاگرام روی نام کاربری شما ظاهر نمی شود.

حالت روح دایرکت اینستا

حال که شیوه مخفی کردن آنلاین بودن در اینستاگرام را یاد گرفتید اگر شخصی در دایرکت برای شما پیامی ارسال کرده باشد زمانی که پیام را باز می کنید به فرستنده پیام نشان می دهد این پیام خوانده شده است. بنابراین نیاز به روشی برای دیدن پیام در اینستاگرام بدون فهمیدن طرف مقابل خواهیم داشت. در ادامه نحوه خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن را در دو روش به شما آموزش می دهیم. اصطلاحا به این مورد حالت روح دایرکت اینستا گفته می شود. با تکنیک های این مقاله می توانید نسبت به حذف علامت چشم در دایرکت اینستاگرام اقدام کنید.

سین نشدن دایرکت اینستاگرام در حالت آفلاین

برای خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن در حالت آفلاین مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به محض دریافت پیام بدون اینکه روی اعلان پیام ضربه بزنید اینترنت گوشی خود را قطع کنید.
  سین نخوردن پیام در دایرکت اینستاگرام
 2. حال در تب هوم وارد بخش دایرکت اینستاگرام خود شوید.
  چگونه حالت روح اینستا را فعال کنیم
 3. اکنون در صفحه message نام کاربری شخص مورد نظر را لمس نمایید تا وارد صفحه چت فرستنده پیام شوید.
  حالت روح دایرکت اینستا
 4. پس از خواندن پیام مورد نظر از حساب کاربری خود خارج شوید. بدین صورت علامت چشم پایین دایرکت نمایش داده نمی شود.
 5. برای log out کردن از حساب وارد بخش Settings شوید و گزینه [log out [account name را بزنید.
  آموزش حالت روح اینستاگرامخواندن پیام اینستاگرام بدون سین شدن
 6. حال اینترنت خود را وصل کنید و مجددا به حساب خود لاگین کنید.
  خواندن پیام اینستاگرام بدون سین شدنسین نخوردن پیام اینستاگرامحالت روح دایرکت اینستاگرام

برای بررسی سین نشدن پیام در اینستاگرام با ورود به بخش دایرکت مشاهده می کنید یک پیام جدید خوانده نشده دارید.

خوانده نشدن پیام در اینستاگرام با قابلیت restrict

در این روش می توانید قابلیت رستریکت اینستاگرام را برای یک یا چند نفر فعال نمایید. کاربری که قابلیت restrict اینستاگرام برای او فعال شده است محدود می شود و در صورتی که پیامی در دایرکت برای شما ارسال کند متوجه سین شدن پیام در اینستاگرام نمی شود. در واقع حالت روح دایرکت اینستاگرام فعال می شود.

نکته: توجه داشته باشید در صورتی که restrict اینستاگرام را برای شخصی فعال نمایید محدودیت های زیر برای اکانت شخص اعمال می گردد:

 • آنلاین بودن شما برای او مخفی می گردد.
 • در صورتی که برای یکی از پست های شما کامنتی بگذارد، سایر کاربران کامنت او را نمی بینند و تنها برای شما و خود شخص قابل نمایش است.
 • متوجه سین شدن دایرکت اینستاگرام توسط شما نمی شود.

در واقع قابلیت restrict اینستاگرام یک روش فعال سازی حالت روح اینستاگرام برای افراد خاص محسوب می گردد.

نکته: کاربری که این قابلیت را برای او فعال می کنید از سوی اینستاگرام اعلانی دریافت نخواهد کرد. بنابراین متوجه فعال شدن restrict اکانت اینستاگرام نخواهد شد. بدین صورت علامت چشم در دایرکت اینستاگرام وی نمایش داده نمی شود.

برای فعال سازی قابلیت رستریکت اینستاگرام چندین روش وجود دارد. به منظور آشنایی بیشتر با این قابلیت کاربردی و فعال سازی آن مقاله زیر را مطالعه نمایید.

restrict account اینستاگرام چیست؟

آنچه لازم است در مورد حالت روح اینستاگرام بدانید:

 • چگونه بفهمیم پیام ما در اینستاگرام خوانده شده؟
  در صورت مشاهده کلمه seen در زیر پیام در دایرکت اینستاگرام می فهمیم پیام ما در اینستاگرام خوانده شده است.
 • علامت چشم در دایرکت اینستاگرام چیست؟
  در نسخه های قدیمی تر اینستاگرام علامت چشم به معنای خوانده شدن پیام دایرکت اینستاگرام بود. در حال حاضر نمایش واژه seen نشان دهنده خوانده شدن دایرکت اینستاگرام است.
 • حالت روح اینستاگرام چیست؟
  حالتی که با فعال کردن آن بتوانیم پیام های ارسالی در دایرکت اینستاگرام را بخوانیم بدون اینکه فرستند پیام متوجه آن شود. علاوه بر این زمانی که وارد حساب اینستاگرام خود می شوید کسی متوجه آنلاین بودن شما نمی شود.
 • چگونه حالت روح اینستا را فعال کنیم؟
  برای انجام این کار دو روش وجود دارد:
  – روش اول پنهان كردن آنلاين بودن در اینستاگرام با غیر فعال کردن گزینه Show Activity Status در تنظیمات اینستاگرام است. سپس با استفاده از ترفند خوانده نشدن پیام در اینستاگرام در حالت آفلاین میتوان حالت روح اینستاگرام را فعال کرد.
  – در روش دوم می توان قابلیت restrict اینستاگرام را برای یک یا چند نفر در اینستاگرام فعال نمود.

در این مقاله از میزبان فا مگ به آموزش خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن پرداختیم. این مطلب برای کسانی که به دنبال روشی برای سین نخوردن پیام در دایرکت اینستاگرام می گردند مفید خواهد بود. اگر می خواهید بدانید حالت روح دایرکت اینستا چطور فعال می گردد پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. سپاس از همراهی شما دیدگاه های خود را در رابطه با موضوع مقاله با ما در میان بگذارید.

آموزش اینستاگرام

راضیه حلاج

راضیه چندین سال است که به محتواسازی علاقمند شده و به صورت حرفه ای در زمینه تولید محتوا در حال فعالیت است. او تجربیات خوبی در حوزه گرافیک نیز دارد و روز به روز در تلاش است تا سطح علمی خود را ارتقاء دهد.

نوشته های مشابه

‫29 دیدگاه ها

 1. سلام. سوالی دارم.عذرمیخوام لطفا جواب بدید. مشکلی در تلگرامم پیش اومده. بدون اینک من انلاین باشم پیامم سین شده خود بخود. قسمت سیزنس هم ورود دیگ ای قرمز نیست. این امکان داره از خود تلگرام اشتباهی رخ داده باشه؟

  1. سلام روزبخیر؛
   اگر در بخش نشست های فعال دستگاه دیگه ای اکتیو نیست و گزارشی از لاگین وجود نداره یعنی در حال حاضر شحص دیگه ای بجز شما به این اکانت دسترسی نداره اما این احتمال هم وجود داره که شخصی لاگین و لاگ اوت کرده باشه.

  2. سلام.
   خیلی ممنون از مطالب مفیدتون.
   من این حالت رستریکو امتحان کردیم ولی به محض رستریک کردن، میره پیام! درست مثل اینکه طرف آن سند کرده باشه پیامشو. ولی بعد که آن رستریک میکنم دوباره برمیگرده سر جاش! چیکار کنم که در حالت رستریک هم بتونم ببینم پیامو؟!

   1. سلام واحترام؛
    دقیقا قابلیت رستریکت همینه که فعالیت های کاربر نامشخص بشه. این قابلیت برای متوقف کردن کاربران مزاحم مناسب هست.

 2. خیلی عالی توضیح دادین . از مقاله هایی که یک مقدمه طولانی می نویسن که فقط مطلبشون بیشتر بشه و سئوی غیر حرفه ای ایجاد می کنن واقعا متنفرم. ولی شما توضیحاتی که دادین به اندازه بود .

  1. سلام روزبخیر؛
   خوشحالیم مقاله برای شما مفید و موثر واقع شده.

 3. سلام ، من پیام برای کسی فرستادم دایرکت، سین هم شد ، ولی بعد از دوهفته سین پاک شده بود، یعنی تمام سین ها که برام دایرکت کردن پاک شده 😑حتی گوشی دیگه امتحان کردم، پیغام فرستادند اینستای اون طرف هم در حالت روح نبود، برای اونم سین نخورد، ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏

  1. سلام محدثه خانوم ببخشید یه سوالی داشتم لطفا جوابمو بدید خیلی برام مهمه آیا به ویدیویی خودم در پیج خودم در اینستاگرام گذاشتم نگاه کنم تعداد بازدید بالا میره یا نه

 4. سلام ، یک سوال ، اول بگم که من رو اینستاگرام ۳ اکانت با هم دارم ، و دو روزی هست که از اکانت دیگری که میخوام وارد اکانت اصلی بشم نشون میده که مسیج دارم ولی وقتی که داخل دایرکت میشم چیزی نیست . همه کار هم انجام دادم ولی بازم نشون می ده که مسیج دارم ولی نیست . ممنون میشم کمک کنید .

 5. سلام وقت بخیر
  میشه بگین وقتی توی استوری وقتی یک شخصی رو منشن میکنین و اون پیام رو میبینه چه اتفاقی میوفته؟
  چون من استوری کردم و منشن کردم لرای من سریع پیام اومد که اون طرف استوی من رو دیده یه جورایی انگار استوری خودم برام ربپلای میشه اما تنها چیزی که میبینم ریپلای استوری من با بالا گزینه ویو مروفایل شخصی که منشن کردم
  آیا این یعنی اون شخص استوری منو دیده؟
  ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام دوست عزیز معمولا پیامی با این موضوع که شخص استوری شما رو دیده ارسال نمیشه و احتمال زیاد چیز دیگه ای بوده که با توجه به اون نوتیفیکیشن باید فهمید شاید استوری شما رو نشر کرده.

 6. سلام خسته نباشید ممنون از مقاله خوبتون من شخصی رو رستریکت کردم بعد وقتی وارد گروه شدم این پیام اومد که شخصی رو که رستریکت کردی تو گروه هست میخای تو گروه بمونی و من گزینه موندن تو گروه رو انتخاب کردم و پیامایی که تو گروه گذاشته بود رو دیدم.سوالم اینه الان اون شخص میفهمه که من پیاماشو دیدم چه در گروه چه در دایرکت

  1. سلام و احترام؛
   رستریک کردن پیام به این معنی هست که اگر شخص مورد نظر برای شما کامنتی درج کرد، تنها شما و ایشون قادر به مشاهده اون کامنت هستید در این زمینه میتونید راهنمای اموزشی زیر رو مطالعه کنید:
   restrict account اینستاگرام چیست؟

 7. سلام من پیام های دایرکتم رو باز میکنم اما همچنین تیک آبی خوانده نشده رو پیام ها باقی میمونه ، چه مشکلی هست؟

 8. سلام وقت بخیر من میخام پیام بدم به کسی ک منو فالو نکرده میخام پیامم بدون اینکه بپزیره بتونه بتونه باید چکار کنم

  1. سلام و احترام؛
   اصولا اگر شخص مورد نظر را فالو نکرده باشید پیغام شما در بخشی تحت عنوان requests قرار میگیرد.

 9. سلام وقتتون بخیر
  فالوور من در اینستا فعالیت داره ولی ساعت بازدید آن برای چند ساعت قبله چطور امکان داره؟
  نه اکتیو بودن رو خاموش کرده نه requests کرده.
  به عنوان مثال امروز، آنلاین بودنشون رو زده دیروز ولی ۳ساعت قبل استوری گذاشته

  1. با سلام مونا عزیز
   در حال حاضر در برنامه اینستاگرام باگ هایی دیده می شود و این تفاوت زمانی احتمالا به دلیل وجود باگ در اینستاگرام است.
   موفق و پیروز باشید

 10. با سلام حالا ما چطور بدونیم اون پیام خوانده شده یا نه؟ راه حلی هست که بفهمییم حتی در حالت روح هم خوانده شده یا نه؟

 11. سلام ..ممنون بابت آموزش خوبتون.فقط یه سوال داشتم .اگه کسی رو محدود کنی و بعد استوریشو بخونی ..که متوجه سین نمیشه ..بعد از محدودیت دربیاری اون موقع سین میخوره ..یا نه طرف متوجه نمیشه

 12. با سلام.حالا ما چطور بدونیم پیامی که فرستادیم خوانده شده یا نه.راه حلی هست که بفهمیمم حتی در حالت روح پیام خوانده شده یا نه؟
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا