موبایل

مخفی کردن برنامه ها در گوشی های شیائومی

امروزه برنامه های متعدی جهت نصب و راه اندازی روی گوشی های اندرویدی ارائه شده اما ممکن است بنابه هر دلیلی تمایل نداشته باشید یکسری برنامه ها در هوم گوشی و در معرض نمایش قرار داشته باشند بر همین اساس روش هایی جهت مخفی کردن نرم افزارهای گوشی ارائه شده. با توجه به اینکه برندهای مختلفی از گوشی های اندرویدی در بازار ارائه شده تصمیم گرفتیم روش مخفی کردن برنامه ها از منوی گوشی های مختلف را به صورت جداگانه ارزیابی کنیم در این آموزش از میزبان فا مگ قصد داریم روش مخفی کردن برنامه ها در گوشی شیائومی را آموزش دهیم. بدین ترتیب با نحوه پنهان کردن برنامه های گوشی شیائومی آشنا شده سپس می آموزیم که چگونه برنامه های مخفی گوشی شیائومی را پیدا کنیم؟ پس با ما همراه باشید. 😍

قابلیت مخفی گر برنامه ها از منوی گوشی شیائومی

در گوشی های شیائومی قابلیتی تحت عنوان App lock ارائه شده که به واسطه آن امکان مخفی کردن برنامه های گوشی شیائومی فراهم شده. برخی مواقع برنامه های سهوا یا عمدا پنهان شده و در چنین شرایطی کاربران به دنبال حل مشکل ناپدید شدن آیکون های برنامه ها در شیائومی هستند. در هر دو صورت یعنی برای مخفی سازی برنامه ها یا برای نمایش مجدد برنامه های پنهان شده می بایست یک مسیر مشخص را طی کنید که در ادامه به تحلیل آن خواهیم پرداخت.

نحوه مخفی شدن برنامه ها در گوشی شیائومی

همان طور که ذکر شد امکان مخفی کردن برنامه ها در گوشی شیائومی فراهم است و می توانید آیکون های دلخواه خود را به این لیست اضافه نمایید. هر برنامه ای در این لیست قرار داشته باشد از صفحه هوم گوشی حذف و غیرقابل نمایش خواهد بود همچنین به منظور استفاده از برنامه مجددا می بایست به لیست برنامه های مخفی گوشی شیائومی خود مراجعه نمایید. خیلی خب به منظور مخفی کردن برنامه دلخواه خود مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. به قسمت تنظیمات یا settings تلفن همراه خود مراجعه نمایید.
 2. . گزینه Apps را یافته و آن را لمس کنید.روش مخفی کردن برنامه ها در گوشی های Xiaomi
 3. حالا به منظور مدیریت برنامه ها از قسمت App گزینه App lock را انتخاب کنید.روش مخفی کردن برنامه ها در گوشی های Xiaomi
 4. اکنون جهت مخفی کردن برنامه های در گوشی شیائومی گزینه hidden apps را لمس کنید.
 5. در این مرحله می توانید برنامه های دلخواه خود جهت مخفی شدن را انتخاب کنید.
  روش مخفی کردن برنامه ها در گوشی های Xiaomi

چگونه برنامه های مخفی گوشی شیائومی را پیدا کنیم؟

خب اگر برنامه ای را قبلا مخفی کردید یا به دنبال حل مشکل ناپدید شدن آیکون های برنامه ها در شیائومی هستید تنها کافیست مراحل قبلی را به همین ترتیب که ذکر شد دنبال نمایید و در قسمت hidden apps برنامه دلخواه خود را بیابید و به واسطه قابلیت unide آن را از حالت مخفی خارج کنید. برای این منظور کافیست برنامه دلخواه را لمس نموده تا تیک نمایشی کنار آن حذف شود سپس روی گزینه apply را انتخاب کنید.

قفل کردن برنامه ها در گوشی شیائومی

برخی از افراد به جای مخفی کردن برنامه ها در گوشی های شیائومی آنها را قفل می کنند تا اگر زمانی شخصی به گوشی تلفن همراه دسترسی پیدا کرد نتواند برنامه مربوطه را اجرا کند. جهت قفل کردن برنامه در گوشی شیائومی مراحل تقریبا مشابه روش مخفی کردن برنامه ها می باشد. بدین منظور مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. به قسمت تنظیمات یا settings تلفن همراه خود مراجعه نمایید.
 2. گزینه Apps را انتخاب کنید.روش مخفی کردن برنامه ها در گوشی های Xiaomi
 3. به منظور قفل کردن برنامه ها در گوشی شیائومی گزینه App Lock را لمس کنید.روش مخفی کردن برنامه ها در گوشی های Xiaomi
 4. لیستی از برنامه های نصب شده روی گوشی خود را مشاهده خواهید نمود، برنامه مورد نظر خود را جهت قفل کردن انتخاب کنید سپس می توانید رمز دلخواه جهت قفل مردن برنامه تعیین کنید.
  روش مخفی کردن برنامه ها در گوشی های Xiaomi

بدین ترتیب برنامه انتخاب شده در گوشی شیائومی قفل گذاری خواهد شد و برای هر بار ورود به این برنامه می بایست رمز مربوطه را وارد نمایید.

نکته مهم: در صورت فراموشی پسورد باید برنامه مربوطه را طریق اکانت شیائومی خود بازگردانی یا حذف کنید!

امروزه با پیشرفت تکنولوژی قابلیت های جدید و جذابی به تلفن های هوشمند اضافه شده که شما در مدیریت بهتر اپلیکشن های نصب شده یاری می کنند. از قابلیت های مهم و کاربردی تلفن های همراه می توان به مخفی کردن برنامه ها و همچنین قفل گذاشتن روی اپلیکیشن های گوشی اشاره نمود. در این آموزش تلاش کردیم قابلیت مخفی گر برنامه ها از منوی گوشی شیائومی را تحلیل کنیم. بدین ترتیب به می توانید به قفل کردن برنامه ها در شیائومی بپردازید. جالب است بدانید امکان مخفی کردن برنامه ها در گوشی شیائوی نیز میسر است دین ترتیب اپلیکیشن دلخواه شما از منوی اصلی گوشی حذف و غیرقابل نمایش خواهد بود و هر زمان تمایل داشته باشید می توانید آن را از لیست برنامه های مخفی خارج نمایید. شما چه برنامه یا روش دیگری برای مخفی سازی و قفل گذاری برنامه های تلفن همراه می شناسید؟

آموزش رایگان کار با اندروید

داوود صادقی

داوود سال هاست که به تکنولوژی علاقه مند شده و به فعالیت در شبکه های اجتماعی و تولید محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز روی آورده، او سابقه خوبی در زمینه بلاگری در اینستاگرام دارد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا