آموزش

مدیریت پروژه ها و فیلتر کردن وظایف در todoist

در آموزش های قبلی به معرفی برنامه ای تحت عنوان todoist برای مدیریت امور و زمان بندی کارها و پروژه ها پرداختیم. وقتی نرم افزار todoist از کارها پر می شود پیدا کردن آنچه که نیاز دارید سخت خواهد شد. در این حالت فیلترها به کمک شما می آیند. فیلترها به شما این امکان را می دهند تا بر اساس نام، تاریخ موعد، پروژه، تاریخ ایجاد، برچسب، اولویت و… نماهای دلخواه برای کارهای خود ایجاد کنید. به عنوان مثال می توانید برای مشاهده کارهایی که بدون موعد تحویل ایجاد شده اند فیلتر no due Date را انتخاب کنید. میزبان فا مگ در این آموزش نحوه فیلتر کردن وظایف در todoist را به شما آموزش می دهد تا به سادگی قادر به دسته بندی و منظم کردن پروژه های خود باشید.

نرم افزار مدیریت زمان todoist

موضوعاتی که در این آموزش مورد بررسی قرار می دهیم به شرح زیر است:

نحوه فیلتر کردن وظایف در todoist

فیلتر کردن وظایف در todoist به شما این امکان را می دهد کارهای مورد نظر خود را در کمتر از چند ثانیه پیدا کنید. فیلترها برای هر سه نسخه رایگان، پریمیوم و نسخه بیزینس نرم افزار todoist در دسترس هستند. در صورت استفاده مناسب از فیلترها این امکان برای شما فراهم می شود که در زمان مناسب روی کارهای مناسب تمرکز کنید. گزینه Filter در پنل سمت چپ نرم افزار todoist قابل مشاهده و دسترسی است.

اگر هنوز هم در این برنامه کاربری ثبتنام نکرده اید و اکانتی برای خود نساخته اید، توصیه می کنیم از راهنمای قدم به قدم زیر کمک گرفته و پروژه های خود را به صورت حرفه ای مدیریت نمایید.

مدیریت تسک ها todoist معرفی نرم افزار برنامه ریزی

 1. به منظور فیلتر کردن وظایف روی فلش کنار گزینه Filter ضربه بزنید.
 2. لیستی از فیلترهای پیش فرض ارائه شده در نرم افزار todoist را مشاهده خواهید کرد.

فیلتر کردن وظایف در todoist

این گزینه ها در نسخه رایگان نرم افزار todoist در دسترس است و شامل موارد زیر می باشد:

 • Assigned to me: نمایش لیست وظایف اختصاص داده شده به من
 • Assigned to others: لیست تمامی کارها و وظایف اختصاص داده شده به دیگران را نمایش می دهد. (برای پیگیری کارهای واگذار شده مفید است.)
 • Priority 1: لیست تمامی کارها را با سطح اولویت 1 نشان می دهد. (این سطح بیشترین اولویت انجام را دارد.)
 • Priority 2: لیست تمامی کارها را با سطح اولویت 2 نشان می دهد.
 • Priority 3: لیست تمامی کارها را با سطح اولویت 3 نشان می دهد.
 • Priority 4: لیست تمامی کارها را با سطح اولویت 4 نشان می دهد.
 • View all: تمامی وظایف و کارهای موجود در نرم افزار todoist را نشان می دهد.
 • No due date: لیست تمام کارها و وظایفی که بدون تاریخ تحویل تعریف شده اند را نمایش می دهد. (برای بررسی روزانه/ هفتگی مفیدند.)

فیلتر کردن وظایف در todoist

همانطور که مشاهده می کنید امکان فیلتر کردن وظایف و کارهای تعریف شده بر اساس سطح اولویت، زمانبندی شده، بدون تاریخ، زمان ایجاد، اختصاص داده شده و… قابل انجام است.

فیلتر نرم افزار todoist همچنین این اجازه را به شما می دهد که جستجوهای خود را برای ایجاد یک لیست چند وظیفه ای ترکیب کنید. برای جستجوی دو یا بیشتر از دو جستجو در یک فیلتر می توانید آن ها را با کاما از هم جدا کنید.

نکته: توجه داشته باشید برای افزودن فیلتر به todoist و یا ویرایش فیلترها به نسخه پریمیوم نرم افزار نیاز خواهید داشت.

سوالات متداول درباره فیلتر کردن وظایف در نرم افزار todoist

ممکن است در ابتدا با تعریف پروژه ها در محیط todoist کمی سردرگم شوید و از خود بپرسید هر شخص چطور وظایف خود را پیگیری کند؟ شخصی که در سطوح بالاتر قرار دارد چطور بر امور نظارت داشته باشد؟ تمام این موارد در این برنامه گسترده به راحتی قابل مدیریت است.

فیلتر کردن وظایف در todoist

 • چگونه وظایف در یک فیلتر طبقه بندی می شوند؟
  ترتیب مرتب سازی و نمایش وظایف بستگی به این دارد که بر چه اساسی می خواهید وظایف فیلتر شوند.  اگر فیلتر بر اساس تاریخ انجام وظایف باشد اولویت نمایش وظایف به ترتیب بر اساس تاریخ انجام، سطح اولویت، تاریخ و زمان ایجاد کار، شناسه پروژه، شناسه کار است. اگر از فیلتر بدون تاریخ استفاده می کنید ترتیب نمایش وظایف شامل سطح اولویت، تاریخ انجام، سفارش پروژه، سفارش وظایف داخل پروژه خواهد بود.
 • چگونه می توانم فقط وظایفی که به من محول شده است را ببینم؟
  کافیست در پنل سمت چپ نرم افزار todoist آیکن فلش کنار گزینه Filters را لمس کنید و از بین گزینه های موجود Assigned to me را انتخاب نمایید.
 • چگونه می توانم وظایفی که به دیگران اختصاص داده ام را ببینم؟
  باید فیلتر را روی گزینه Assigned to others قرار دهید در این صورت لیست تمامی وظایفی که به دیگران واگذار کرده اید را می توانید مشاهده کنید.
 • مفهوم گزینه no due date در فیلتر ها چیست؟
  به منظور نمایش تمام وظایفی که بدون تاریخ تعریف شده اند گزینه no due date را در لیست Filters انتخاب نمایید.

در پروژه های بزرگ تعداد وظایف تعریف شده بسیار زیاد خواهد بود. برای اینکه به راحتی بتوانید به کار مورد نظرتان در همان روز دسترسی پیدا کنید نیاز به فیلتر کردن وظایف خواهید داشت. گزینه Filters در نرم افزار todoist برای این منظور طراحی شده است و امکان فیلتر کردن وظایف را بر اساس سطح اولویت، زمانبندی، وظایف اختصاص داده شده و… فراهم کرده است. اگر در رابطه با نحوه فیلتر کردن وظایف در todoist سوالی دارید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید.

آموزش نرم افزار todoist

راضیه حلاج

راضیه چندین سال است که به محتواسازی علاقمند شده و به صورت حرفه ای در زمینه تولید محتوا در حال فعالیت است. او تجربیات خوبی در حوزه گرافیک نیز دارد و روز به روز در تلاش است تا سطح علمی خود را ارتقاء دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا