مدیریت سیم کارت

تنظیمات اینترنت رایتل در اندروید و آیفون با ویدیو راهنما

تنظیمات اینترنت رایتل و آشنایی با نحوه فعال سازی اینترنت رایتل یکی از اصلی ترین اقداماتی است که کاربران این اپراتور باید برای استفاده از اینترنت رایتل داشته باشند. رایتل به عنوان سومین اپراتور بزرگ فعالیت خود را در ایران آغاز کرد و تمرکز اصلی این اپراتور روی فراهم کردن بستری مناسب برای ارائه اینترنت پر سرعت به مشترکین خود بود. به همین دلیل نیز در میان کاربران طرفداران زیادی را دارد و علاوه بر اینکه از همان زمان ورود اینترنت 3G رایتل را به مشترکین خود ارائه می دهد، بلکه سیم کارت مخصوص دیتا نیز توسط این اپراتور ارائه شده است. اما یکی از سوالات همیشگی کاربران رایتل این است که چرا اینترنت رایتل وصل نمیشه یا کد فعالسازی اینترنت رایتل چیست و آنها برای فعال سازی اینترنت رایتل باید چه اقداماتی را دنبال کنند؟ به دلیل اهمیت بالای این موضوع تصمیم گرفتیم در این آموزش از میزبان فا مگ به بررسی تنظیمات اینترنت رایتل در گوشی های اندروید و آیفون بپردازیم و به شما بگوییم که نحوه فعال سازی اینترنت رایتل به چه شکل است. به کمک این آموزش شما تنظیمات اینترنت رایتل را به متنی، تصویری و ویدیویی مشاهده کنید و مطابق با آن پیش رفته و به راحتی اینترنت رایتل خود را فعال نمایید.  پس اگر شما نیز به دنبال یک آموزش جامع و گام به گام هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش های سیم کارت رایتلموضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

تنظیمات اینترنت رایتل برای فعالسازی اینترنت 

تنظیمات اینترنت رایتل در مقایسه با دیگر اپراتورهای فعال در ایران بسیار ساده تر است و مشترکین آن نیازی به اینکه با استفاده از کد فعالسازی اینترنت رایتل یا دیگر روش های ممکن اینترنت را روی شماره همراه خود فعال کنند، نداشته و می توانند از همان ابتدا به سراغ تنظیمات گوشی تلفن همراه خود رفته و مطابق با دستورالعمل های ارائه شده تنظیمات اینترنت رایتل را اعمال نمایند. به همین دلیل اگر شما نیز بعد از خرید سیم کارت RighTel هنوز دارید با مشکل اینترنت رایتل دست و پنجه نرم می کنید و به دنبال پاسخ مناسبی برای این سوال که چرا اینترنت رایتل وصل نمیشه می باشید، نحوه فعال سازی اینترنت رایتل از طریق تنظیمات دستی اینترنت رایتل در گوشی های اندروید و آیفون را در ادامه مطالعه نمایید.

چرا اینترنت رایتل وصل نمیشه؟

عدم اتصال اینترنت رایتل به دلیل این است که تنظیمات مربوطه در گوشی تلفن همراه ثبت نشده است. به منظور فعال سازی اینترنت رایتل شما باید وارد بخش تنظیمات گوشی تلفن همراه اندروید یا آیفون خود شده و سپس مراحل مربوط به تنظیمات اینترنت رایتل را دنبال نمایید. در ادامه به صورت مجزا به نحوه تنظیمات دستی اینترنت رایتل در 2 سیستم عامل اندروید و آیفون خواهیم پرداخت.

اینستاگرام میزبان فا مگ

🔴⚫ نکته: در صورت تمایل به آشنایی با تنظیمات اینترنت 2 اپراتور محبوب ایرانسل و همراه اول نیز می توانید از طریق لینک های زیر اقدام نمایید:

تنظیمات اینترنت ایرانسلتنظیمات اینترنت همراه اول

دریافت تنظیمات اینترنت رایتل در اندروید

در ابتدا تصمیم داریم نحوه فعال سازی اینترنت رایتل در گوشی های تلفن همراه اندروید را آموزش دهیم. مسیر رسیدن به قسمت تنظیمات اینترنت رایتل در گوشی های تلفن همراه اندروید مختلف و در نسخه های اندروید مختلف، متفاوت خواهد بود. اما موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در تمامی آنها لازم است به بخش تنظیمات شبکه رفته و سپس از طریق تنظیمات شبکه موبایل خود و با استفاده از گزینه Access Point Names یا نام نقاط دسترسی، یک APN جدید بر اساس تنظیمات اینترنت رایتل ایجاد نمایید. در ادامه به صورت پیش فرض تنظیمات اینترنت رایتل سامسونگ با نسخه اندروید 11 را به شما آموزش خواهیم داد.

 1. در اولین مرحله شما باید به بخش Settings یا تنظیمات گوشی تلفن همراه خود مراجعه نمایید.
 2. سپس در گام بعدی لازم است منو Connections یا اتصالات را انتخاب نمایید.
  تنظیمات اینترنت رایتل
 3. حال صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود که در این مرحله از تنظیمات اینترنت رایتل شما باید منو Mobile networks یا شبکه های تلفن همراه را انتخاب نمایید.
  کد فعالسازی اینترنت رایتل
 4. حال لازم است در صفحه جدید، منو Access Point Names یا همان نام های نقاط دسترسی در زبان فارسی را انتخاب نمایید.
  چرا اینترنت رایتل وصل نمیشه
 5. اکنون زمان آن می رسد تا تنظیمات دستی اینترنت رایتل را اضافه نمایید. در همین راستا باید همانند تصویر زیر روی گزینه Add یا افزودن که در بالای صفحه وجود دارد را لمس نمایید.
  فعال سازی اینترنت رایتل
 6. در نتیجه آن صفحه ای مشابه با تصویر زیر به شما نشان داده می شود که باید در آن تنظیمات اینترنت رایتل را اعمال نمایید. برای این منظور کافی است تنها 2 فیلد زیر را پر کرده و دیگر فیلدهای موجود را بدون تغییر رها کنید.
  مشکل اینترنت رایتلفیلدهای مورد نظر عبارتند از:
  • Name یا نام: در این قسمت باید نام اپراتور خود یعنی RighTel را وارد نمایید.
  • APN یا نام دستیابی: در این قسمت نیز باید apn رایتل را وارد نمایید که در واقع همان کلمه RighTel است.
  🔴⚫ نکته: در نظر داشته باشید که عبارت وارد شده در این قسمت به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.

  در نهایت تنها کافی است روی علامت 3 نقطه قرار گرفته در بالای صفحه را لمس نمایید و سپس گزینه Save یا ذخیره را انتخاب نمایید تا تنظیمات اینترنت رایتل اعمال شده ثبت گردد. حال یک بار گوشی خود را خاموش و روشن کرده و سرویس داده خود را فعال کنید. خواهید دید که اینترنت شما متصل شده است و می‌توانید از اینترنت رایتل در گوشی اندرویدی خود استفاده کنید.

تنظیمات اینترنت رایتل برای گوشی آیفون

بعد از آموزش تنظیمات اینترنت رایتل در گوشی اندروید، زمان آن می رسد تا نحوه فعال سازی اینترنت رایتل در گوشی های آیفون را نیز مورد بررسی قرار دهیم. برای این منظور شما باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در گام اول شما باید به قسمت Settings گوشی تلفن همراه آیفون خود مراجعه نمایید.
 2. سپس زمان آن می رسد تا از میان منوهای که به شما نمایش داده می شود، منو Cellular را انتخاب نمایید.
  تنظیمات فعال سازی اینترنت رایتل در آیفون
 3. حال صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود که در این مرحله لازم است گزینه Cellular Data Network را انتخاب نمایید.
  تنظیم اینترنت رایتل
 4. در آخر صفحه تنظیمات اینترنت به شما نشان داده می شود که باید در قسمت APN عبارت RighTel را وارد نمایید.
  نحوه فعال سازی تنظیمات اینترنت رایتل

بعد از انجام این کار روی دکمه Home را لمس کرده و یک بار گوشی خود را خاموش و روشن کنید. خواهید دید که اتصال به اینترنت رایتل برای گوشی آیفون شما فعال شده و حرف E، G یا 3g و… در نوار اعلان گوشی نمایش داده خواهد شد.

پاسخ به مهم ترین سوالات شما در مورد تنظیمات اینترنت رایتل

 • کد فعالسازی اینترنت رایتل چیست؟
  شما برای فعال کردن اینترنت رایتل نیازی به وارد کردن هیچ کدی ندارید و اینترنت به صورت پیش فرض برای شما فعال است. تنها شما باید تنظیمات اینترنت رایتل را به صورت دستی در گوشی تلفن همراه خود ثبت نمایید.
 • آیا امکان دریافت تنظیمات اینترنت رایتل به صورت خودکار است؟
  خیر. در حال حاضر تنها امکان تنظیم اینترنت رایتل به صورت دستی وجود دارد.
 • چرا همچنان بعد از ثبت تنظیمات دستی اینترنت رایتل، فعالسازی اینترنت صورت نگرفته است؟
  شما باید بعد از اینکه تنظیمات مورد نظر را ثبت کردید، یکبار گوشی تلفن همراه خود را خاموش و روشن نمایید.
 • از کجا بفهمیم که تنظیمات اینترنت رایتل به درستی اعمال و فعال شده است؟
  بعد از فعال سازی اینترنت رایتل علامت اینترنت در کنار آیکون آنتن سیم کارت شما نمایش داده می شود.
 • آیا بعد از ریست فکتوری تنظیمات اینترنت رایتل از دست می رود؟
  بله. بعد از ریست گوشی تلفن همراه تنظیمات از دست می رود و باید مجدداً مراحل فعال سازی اینترنت رایتل را دنبال نمایید.
 • منظور از APN رایتل چیست؟
  APN مخفف عبارت Access Point Name است که با عنوان نام نقطه دسترسی شناخته می شود و با استفاده از آن رابطه میان اپراتور ارائه دهنده سیم کارت شما و گوشی تلفن همراهتان برای داشتن اتصال اینترنت فراهم می شود.
 • چرا بعد از پر کردن فیلدهای عنوان شده در تنظیمات اینترنت اندروید، تغییرات ذخیره نمی شود؟
  لازم است دقت داشته باشید که در گوشی های اندرویدی بعد از وارد کردن عبارت RighTel در فیلدهای عنوان شده حتما باید از طریق علامت 3 نقطه بالا و گزینه Save تغییرات را ذخیره نمایید.

تنظیمات اینترنت رایتل یکی از سوالات همیشگی مشترکین این اپراتور است. چرا که به طور معمول این ذهنیت در مشترکین RighTel وجود دارد که بعد از تهیه یک سیم کارت باید ابتدا مراحل فعال سازی اینترنت رایتل را از طریق کد فعالسازی اینترنت رایتل یا روش های دیگر دنبال کرده و سپس در نهایت تنظیمات دستی اینترنت رایتل را در گوشی تلفن همراه اندروید یا آیفون خود اعمال نمایند. اما مزیت اصلی سیم کارت رایتل این است که شما نیازی به دنبال کردن مراحل فعال سازی اینترنت رایتل ندارید و تنها با مراجعه به تنظیمات گوشی تلفن همراه خود و اعمال تنظیمات اینترنت رایتل به صورت دستی می کنید مشکل اینترنت رایتل خود را حل نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

برای مطالعه آموزش های بیشتر در خصوص مدیریت سیم کارت های فعال در ایران می توانید از دسته مدیریت سیم کارت میزبان فا مگ دیدن نمایید:

آموزش های مدیریت سیم کارت

کلیپ انگیزشی موفقیت اینستاگرام

محتوای تیمی کار شده

تیم تحریریه میزبان فا با تحقیقات گسترده بهترین عناوین آموزشی و نقد و بررسی را گردآوری کرده سپس تحقیقات کل اعضای گروه به رشته تحریر در می آید تا جزئیات، چالش های ذهن مخاطب را برطرف کنند. عرفان اسدی نتیحه تحقیقات را تالیف کرده و داوود صادقی موضوعات را با نگاه ریزبینانه خود مورد بررسی قرار داده و آن را به صورت یک ویدیوی هیجان انگیز ارائه می دهد. محدثه اسماعیلی با تکنیک های تولید محتوا روز دنیا، محتوای مقاله را مورد ارزیابی نهایی قرار داده و تکمیل می کند و خروجی نهایی به کاربران شبکه های دیگر نیز ارائه می شود. اثری که مطالعه کردید حاصل تلاش شبانه روی یک تیم قدرتمند با نظارت بسیار دقیق و راهنمایی های علی یزدان پرست است او هر روز محتوای تیمی را با جدیدترین الگوریتم های سئو مورد بازنگری و ویرایش قرار می دهد.

نوشته های مشابه

‫42 دیدگاه ها

 1. با سلام. گوشی من سامسونگ مدل a2016 است. چهار روزه اینترنت یک ماهه رایتل گرفتم اما هرکاری میکنم به داده وصل نمیشه؟تنظیمات access point name را هم انجام داده ام اما نمیشه. لطفا کمکم کنید. با تشکر

  1. سلام دوستم🙂ب دلیل اینکه طی چند روز اخیر شبکه رایتل دچار مشکل شده بود ب مدت ۱۵ روز اینترنت برای رایتلی ها رایگان بود و شماهم ازش استفاده کردید…و خط شما قطع یک طرفه شده..شما از حساب خودتون هر مبلغی ک میخایین شارژ خریداری کنید و ب یکی از مخاطباتون هر پیامی ک میخایید بفرستید تا از حالت قطع یک طرفه خارج بشه..اگر از این طریق حل نشد با پشتیبانی تماس بگیرید

 2. سلام من تمام این مراحل و رفتم ولی اینترنت وصل نمیشه میشه راهنماییم کنید

  1. سلام من اینترنت از کد *222# خریدم و مبلغشم از حسابم کم شده اما وصل نمیشه

 3. سلام .
  این رایتل چقدر مزخرف .داده گرفتم الان اصلا علامت ایینترنت تو گوشی نمیاره .جای سیم کارت و عوض هم می کنم باز انگار نه انگار.
  تمام تنظیمات و زدم .اپراتوری که انحصاری باشند این دیگه سه تا اپراتور هر جور دلشون می خواد عمل می کنند رقابتی در کار نیست

  1. سلام دوست عزیز اگه شما تنظیمات گوشیتون رو هم درست نکرده باشید بازم تقصیر رو از اپراتور ها می بینید؟

  2. سلام دوستان من گفتم ی نکته ای بگم رایتل برای گوشی های شیائومی تا اونجایی که من اطلاع دارم واسه اینترنت آنتن دهی ضعیفی داره و شاید خیلی جاها اچ مثبت باشه اگر گوشی شیائومی دارید حتما از سیم کارت همراه اول یا ایرانسل استفاده کنید چرا که اصلا سیم رایتل به درد گوشی شیائومی نمیخوره

   1. سلام ببین سیم کارت رایتل با توجه به اینکه خوبی های زیادی داره باگ هایی هم داره در مورد این من تقریبا شش بار شبکه اینترنت دهی رو بین 4g و ۳g و 2g عوض کردم تا درست شد و الان روی 4g یا 4.5g هست با سرعت خیلی بهتر از همراه اول

 4. نمیدونم چرا رایتل من 4G نمیشه گوشیم سامسونگ A50
  در پوشش 4G هستم
  تماس گرفتم اوپراتور گفتن شما نباید مشکلی داشته باشی روی یه گوشی دیگه تست کنید
  روی redmi not 8 تست کردم باز 3G بود
  در صورتی که قبلا 4G بوده
  حالت شبکه رو هم روی LTE و 4G قرار میدم اما در این حالت دیگه دیتای سیم کارت ظاهر نمیشه و فقط آنتن داره

  فقط میتونم 3G کار کنم
  لطفا راهنمایی کنید
  لطفا ایمیل کنید

  1. خوشبحالت مال من که +H
   رایتل رو فقط باید شکوند و انداخت دور تمام

  2. سلام دوست عزیز برای این کار یک ترفند وجود دارد
   ۱ ابتدا زبان گوشی رو انگلیسی کنید و مراحل زیر رو برید
   کاملا تست شده توسط خودم در A51
   ابتدا به بخش Connection برید سپس Mobile Networks سپس به Network Operators برید و سیم کارت رایتل رو انتخاب کنید و قسمت Select Atuomatically رو غیر فعال کنید و در صورت غیر فعال بودن گزینه سرچ رو بزنید و اپراتورها رو جست و جو کنید و بعد از آمدن اپراتورها گزینه Rightel یا IR-MCI رو انتخاب کنید
   به حرف کوچک (t) RighTel هنگام انتخاب دقت کنید
   از لیست فقط Rightel رو انتخاب کنید نه RighTel

   1. داداش از دور میبوسمت من تست کردم جواب داد مشکل 3g داشتم
    هرکی مشکل3g داره تست کنه صد درصد جواب میده

 5. سلام من تبلت لنوو دارم ولی به داده رایتل متصل نمیشه
  تنظیمات بالا رو انجام دادم اما متصل نمیشه
  قبل فرمت متصل میشد ولی الان نمیشه

 6. سلام ، من تا ۲ روز پیش هیچ مشکلی نداشتم و از آنتن دهی و سرعت اینترنت رایتل راضی بودم ولی توی این ۲ روز یا کلا شبکه در دسترس نیست یا اگه وصل میشه خیلی ضعیفه علت خاصی داره؟

  1. سلام دوست عزیز این وبسایت آموزشی هست و هیچ ارتباطی با شرکت رایتل و سرویس دهی اون نداره باید با شرکت خود رایتل تماس بگیرید.

 7. سلام‌چطوری باید اینترنت آزاد رو برای رایتل غیر فعال کنیم

  1. سلام
   من قبلاً راحت وصل میشدم و یهو از دیشب دیدم کار نمیکنه کلا.
   یعنی روشن میشن ولی اصلا هیچ چیزی رو باز نمیکنه.
   لطفااا اگه کسی می‌تونه راهنمایی کنه.
   مچکرم.

   1. سلام برا منم اینجوری شده اولین بسته رو ک خریدم اینجوری شد
    قبل این خودش داده بود تموم شد خودم بسته گرفتم از صب کار نمیکنه روشن میشه ولی هیچیو باز نمیکنه
    برا شما درست شد؟؟؟

    1. سلام و احترام نگین عزیز؛
     در چنین شرایطی از طریق برنامه رایتل من وضعیت بسته های فعال خود را بررسی نمایید همچنین می توانید از طریق پشتیبانی رایتل مشکل خود را مطرح و پیگیری کنید.

 8. خط من هم همینجور شده
  با اینکه هم شارژ دارم هم نت برام پیام میاد که خط شما یک طرفه شده
  وقتی هم شارژش میکنم درصت میشه هر روز این اتفاق میوفته بعد باید شارژش کنم تا درصت شه از شارژمم دم ب دقیقه میخوره🙁💔

  1. با سلام دوست عزیز
   پیشنهاد می کنم با پشتیبانی این اپراتور در ارتباط باشید. در همین راستا لازم است به یکی از روش های زیر با پشتیبانی تماس گرفته و مشکل خود را پیگیری نمایید:
   تماس از خطوط رایتلی: 200
   تماس از سایر خطوط: 09202000000
   موفق و پیروز باشید

 9. با سلام
  حین پیام دادن از طریق واتساب از طریق خط رایتل یهویی نت قط شد و الان ن میتونم پیام عادی بدم‌ن پیام از طریق واتساب
  تنها میتونم تماس بگیرم حتی استعلام شارژ هم نمیشه گرفت خواهش میکنم مشکل منو حل کنید ک بدجوری حالم گرفته شده

  1. با سلام دوست عزیز
   پیشنهاد می شود از طریق شماره هایی که در ادامه عنوان می شوند با پشتیبانی رایتل در ارتباط بوده و مورد خود را پیگیری نمایید.
   تماس از خطوط رایتلی: 200
   تماس از سایر خطوط: 09202000000
   موفق و پیروز باشید

 10. سلام چرا وقتی میخام از رایتل بسته بخرم فقط گزینه پرداخت بانکی داره و از طریق شارژ خود گوشی نمیشه بسته خرید ؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام دوست عزیز
   این احتمال وجود دارد که موجودی سیم کارت شما کمتر از هزینه بسته مورد نظر باشد و به همین دلیل این گزینه به شما نمایش داده نمی شود.
   موفق و پیروز باشید

 11. سلام من گوشیم شیائومی هست و هر وقت گوشیم رو ریست فکتوری میکنم شبکه اینترنت سیم کارت رایتل رفته روی IR-TCI و من باید به صورت دستی انتقالش بدم به شبکه rightel آیا برای شما هم اینجوری هست و راه حلی نداره که اینجوری نشه؟

  1. با سلام دوست عزیز
   این مورد بسیار معمول است چرا که با ریست فکتوری تمامی تنظیمات اعمال شده در گوشی تلفن همراه شما از دست می رود و باید مجددا برای ثبت آنها اقدام نمایید.
   موفق و پیروز باشید

  1. سلام و احترام؛
   هر اپراتور مزایا و معایب خاص خو را دارد. 🌼

 12. صلام کسی میدونه سیم کارت رایتل چجوری زبونش فارسی میشه.؟

 13. سلام چرا با وجود اینکه نت دارم و روشنش میکنم وارد هر برنامه ای میشم چیزی بالا نمیاره ممنون میشم راهنمایی کنید

 14. من اینترنت گرفتم ولی فعال نمیشه همه این مراحلم انجام دادم ولی درست نشد سه روزه

  1. سلام و احترام؛
   در صورتی که به واسطه آموزش موفق به اتصال به اینترنت نشدید حتما از طریق دفاتر خدمات ارتباطی اقدام کنید.

 15. سلام خسته نباشین
  کد لغو تعرفه آزاد اینترنت رایتل چیه؟؟؟

  1. سلام و احترام؛
   کد دستوری #144* و *142# را شماره گیری کنید.

 16. سلام… نام و نام نقطه دسترسی رو RIGHTEL با حروف بزرگ بذارید و ثبتش کنید درست میشه… نت من به طرز معجزه آسایی از E به 4g+ تغییر پیدا کرد😂🔥

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا