مدیریت سیم کارت

تنظیمات اینترنت ایرانسل به همراه ویدیو آموزش گام به گام

تنظیمات اینترنت ایرانسل و چگونگی فعال سازی اینترنت ایرانسل یکی از سوالات رایجی است که مشترکین این اپراتور همواره مطرح می کنند. شرکت ایرانسل به عنوان دومین اپراتور تلفن همراه در کشور شناخته می شود. در چند سال اخیر نیز با پیشرفت‌ هایی که در زمینه اینترنت داشته است، اقدام به ارائه اینترنت پرسرعت 4g به همراه مودم‌ های همراه نموده است و بدین ترتیب ثابت کرده است که می‌ تواند عملکرد بسیار مناسبی را در ارائه اینترنت پرسرعت داشته باشد. اما گاهاً این سوال توسط مشترکین این اپراتور مطرح می شود که چرا اینترنت ایرانسل وصل نمیشه یا اینکه کد فعال سازی اینترنت ایرانسل چیست و برای دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل باید چه اقداماتی را داشت. به همین دلیل در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم آموزش تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی اندروید و آیفون را به شما ارائه دهیم. بدین ترتیب شما می توانید به راحتی فرآیند تنظیم اینترنت ایرانسل را دنبال کرده و اینترنت خود را فعال نمایید. پس اگر شما نیز به دنبال یک آموزش گام به گام برای آشنایی با تنظیمات اینترنت ایرانسل هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی اندروید و آیفون

اپراتور ایرانسل به صورت پیش فرض امکان استفاده از اینترنت را روی تمامی خطوط خود فراهم کرده است و دیگر کاربران نیازی به فعال سازی اینترنت نداشته و مستقیماً می توانند فرآیند مربوط به تنظیمات اینترنت ایرانسل را از طریق تنظیمات گوشی تلفن همراه خود دنبال نمایند. نکته ای که باید در خصوص اینترنت ایرانسل و تنظیمات مربوط به آن در نظر داشته باشید این است که برای استفاده از اینترنت 2G و 3G می‌ توانید از سیم کارت های قدیمی تر ایرانسل استفاده کنید. اما برای دسترسی به اینترنت پرسرعت و استفاده از اینترنت 4G و 4.5G ایرانسل لازم است که سیم کارت خود را به USIM تغییر دهید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که گوشی شما باید از هر یک از موارد ذکر شده پشتیبانی کند. در غیر این صورت لازم است از مودم‌ های ثابت یا همراه ایرانسل استفاده کنید. در ادامه به صورت گام به گام به روش های دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل و نحوه تنظیم آن روی گوشی تلفن همراه اندروید و آیفون خواهیم پرداخت.

🔴⚫ نکته: در صورت تمایل به آشنایی با تنظیمات اینترنت 2 اپراتور محبوب همراه اول و رایتل نیز می توانید از طریق لینک های زیر اقدام نمایید:

تنظیمات اینترنت رایتلتنظیمات اینترنت همراه اول

دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل

به منظور تنظیم اینترنت ایرانسل روی گوشی اندروید یا آیفون شما باید تنظیمات اینترنت ایرانسل را مطابق با مدل گوشی تلفن همراه خود به صورت دستی یا آنلاین دریافت کرده و روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید. ایرانسل 3 روش کلی برای دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل ارائه کرده است که عبارتند از:

با استفاده از 2 روش ابتدایی شما یک پیام پیکربندی اینترنت از سمت اپراتور ایرانسل دریافت کرده و می توانید با نصب آن به راحتی فرآیند فعال سازی اینترنت ایرانسل را دنبال نمایید. در نظر داشته باشید این روش ها میان گوشی های تلفن همراه اندروید و آیفون مشترک است. اما در روش سوم شما مستقیماً به تنظیمات گوشی تلفن همراه خود مراجعه و تنظیمات اینترنت ایرانسل را به صورت دستی اعمال می کنید و روشی که باید دنبال کنید در گوشی تلفن همراه اندروید و آیفون متفاوت است. در ادامه به نحوه استفاده از روش های فوق برای فعال سازی اینترنت ایرانسل در اندروید و فعال سازی اینترنت ایرانسل در ایفون می پردازیم.

کد فعال سازی اینترنت ایرانسل

اولین روشی که شما می توانید از آن برای دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل استفاده کنید، کد فعال سازی اینترنت ایرانسل است. برای این منظور شما باید مسیر زیر را دنبال نمایید:

 1. در اولین گام شما باید کد دستوری #2*4*555* را از طریق شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شماره گیری نمایید.
  آموزش تنظیمات اینترنت ایرانسل
 2. سپس پیغامی به شما نشان داده می شود که نشان دهنده این امر است که تنظیمات اینترنت ایرانسل برای شما ارسال خواهد شد.
  دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل
 3. حال کافی است همانند تصویر زیر روی تنظیمات ارسال شده را لمس نمایید و آن را باز کنید.
  کد فعال سازی اینترنت ایرانسل
 4. معمولاً به صورت مستقیم وارد صفحه تنظیمات اینترنت ایرانسل شده و می توانید با انتخاب گزینه Install آن را روی گوشی تلفن همراه خود نصب نمایید.
  🔴⚫ نکته: اگر هنگام نصب از شما Pin یا رمز عبور خواسته شد، تنها کافی است رمز 1234 را وارد نمایید.
  کد تنظیمات اینترنت ایرانسل

حال تنظیمات اینترنت ایرانسل متناسب با نوع گوشی تلفن همراه اندروید و آیفون شما فعال شده و می توانید با روشن کردن اینترنت خط خود از آن استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که اگر بعد از اعمال تنظیمات و روشن کردن Mobile data همچنان آیکون اینترنت در کنار آنتن خطتان نمایش داده نشد، حتما یکبار اینترنت خود را خاموش و روشن نمایید.

دریافت تنظیمات به صورت آنلاین

دومین روشی که می توانید از آن برای تنظیم اینترنت ایرانسل استفاده کنید، دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل به صورت آنلاین است. برای این منظور شما باید مسیر زیر را دنبال نمایید:

 1. در اولین مرحله شما باید وارد صفحه دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت همراه ایرانسل شوید.

  برای این منظور می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید تا مستقیماً وارد صفحه نامبرده شوید.

  دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت ایرانسل

 2. حال پس از ورود به صفحه دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت ایرانسل با صفحه ای همانند تصویر زیر رو به رو خواهید شد. در این مرحله باید شماره تلفن ایرانسلی خود را که قصد فعال سازی اینترنت آن را دارید را وارد کرده و سپس روی دکمه ارسال کلیک نمایید.
  چرا اینترنت ایرانسل وصل نمیشه
 3. در این مرحله یک کلمه عبور برای شما پیامک می شود که در گام بعدی لازم است مجدداً شماره تلفن خود را در فیلد مشخص شده وارد کرده و سپس در فیلد دوم نیز کلمه عبور دریافتی را قرار داده و در نهایت روی دکمه ورود کلیک نمایید.
  آموزش فعال سازی اینترنت ایرانسل به صورت دستی
 4. سپس مدل گوشی تلفن همراه شما نمایش داده می شود. اگر مدل گوشی درست می باشد کافی است روی دکمه تنظیم کلیک نمایید.
  تنظیم اینترنت ایرانسل به صورت آنلاین
 5. پس از آن صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که لازم است در ابتدا از طریق قسمت تنظیمات موجود و با فعال کردن تیک گزینه های موجود تعیین کنید که تمایل به دریافت چه تنظیماتی را دارید و سپس روی دکمه ارسال کلیک نمایید.
  نحوه دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل
 6. در این مرحله پیغامی همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که بیانگر این امر است که تنظیمات اینترنت ایرانسل به گوشی شما ارسال شده است و می توانید همانند روش قبل با لمس گزینه Install آن را نصب و فعال نمایید.
  تنظیمات اینترنت ایرانسل به چه شکل است

بدین ترتیب فرآیند فعال سازی اینترنت ایرانسل روی گوشی اندروید یا آیفون شما فعال می شود و می‌توانید با روشن کردن mobile data از طریق بخش Connection گوشی تلفن همراه خود، به راحتی به اینترنت متصل شوید. در نظر داشته باشید که زمانی که اینترنت همراه گوشی شما فعال شود یک آیکون کوچک از یکی از علامت‌های E یا G یا H+ یا 4G یا 4.5G در بالای صفحه گوشی و در کنار آنتن خط به شما نمایش داده می‌ شود.

تنظیمات دستی اینترنت ایرانسل

اما سومین روشی که قصد دارید برای دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل و فعال سازی آن معرفی کنیم، تنظیمات دستی اینترنت ایرانسل است که شما باید مستقیماً به تنظیمات گوشی تلفن همراه اندروید یا آیفون خود مراجعه کرده و تنظیمات را به صورت دستی روی گوشی خود انجام دهید. در نظر داشته باشید که مسیری که باید برای استفاده از این روش در گوشی‌ های مختلف دنبال نمایید، متفاوت خواهد بود. اما نقطه مشترک میان تمامی آنها این است که باید به قسمت تنظیمات شبکه رفته و سپس از طریق این بخش و با استفاده از گزینه Access Point Names یا نام نقاط دسترسی APN ایرانسل بر اساس تنظیمات اینترنت ایرانسل ارائه شده توسط این اپراتور ایجاد کنید. در ادامه تنظیمات دستی اینترنت ایرانسل در گوشی اندروید و آیفون را به صورت مجزا به شما ارائه خواهیم کرد.

تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید

اگر قصد دارید تنظیمات اینترنت ایرانسل را در گوشی تلفن همراه اندرویدی به صورت دستی اعمال نمایید، باید مراحل مشخصی را دنبال نمایید. در ادامه به صورت پیش فرض تنظیمات اینترنت ایرانسل گوشی سامسونگ را به شما ارائه خواهیم داد.

 1. در اولین گام شما باید وارد صفحه تنظیمات گوشی تلفن همراه خود شوید.
 2. سپس گزینه Connection یا اتصالات را انتخاب نمایید.
  تنظیمات دستی اینترنت ایرانسل
 3. حال در صفحه جدیدی که به شما نشان داده می شود باید گزینه Mobile networks یا شبکه های تلفن همراه را انتخاب نمایید.
  تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید
 4. در گام بعدی لازم است روی گزینه Access Point Names یا نام های نقاط دسترسی را لمس نمایید.
  آموزش تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید
 5. در این مرحله صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که باید گزینه Add یا افزودن را انتخاب نمایید.
  نحوه تنظیم اینترنت ایرانسل در اندروید به صورت دستی
 6. اکنون زمان آن می رسد تا تنظیمات اینترنت ایرانسل را وارد نمایید، در این بخش شما باید تنها فیلدهای زیر را کامل نمایید:
  • name یا نام: در این قسمت لازم است عبارت Irancell-Internet را وارد نمایید.
  • APN یا نام دستیابی: در این فیلد نیز باید APN ایرانسل را به صورت mtnirancell وارد نمایید.
  در نهایت نیز باید روی علامت 3 نقطه قرار گرفته در بالای صفحه را لمس کرده و سپس گزینه Save را انتخاب نمایید تا تغییرات ذخیره شود.
  طریقه تنظیم اینترنت ایرانسل در اندروید

بعد از وارد کردن این دو گزینه اینترنت روی گوشی شما فعال شده و برای استفاده از داده روی گوشی تلفن همراه اندرویدی خود کافی است یک بار گوشی را خاموش کرده و مجدداً روشن نمایید.

تنظیمات اینترنت ایرانسل در آیفون

تنظیمات اینترنت ایرانسل در آیفون نیز به راحتی و تنها با چند اقدام ساده اعمال خواهد شد. پس اگر تصمیم دارید تنظیمات دستی اینترنت ایرانسل را دنبال نمایید لازم است مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 1. در ابتدا شما باید به قسمت Settings گوشی تلفن همراه خود مراجعه نمایید.
 2. سپس از میان منوهای موجود، منو Cellular را انتخاب کنید.
  تنظیمات اینترنت ایرانسل در آیفون
 3. حال صفحه جدیدی به شما نشان داده می شود که در این مرحله لازم است منو Cellular Data Network را انتخاب کنید تا تنظیمات اینترنت ایرانسل به شما نشان داده شود.
  آموزش تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی آیفون
 4. در نهایت صفحه مربوط به تنظیمات دستی اینترنت ایرانسل به شما نشان داده می شود که تنها کاری شما باید انجام دهید وارد کردن عبارت mtnirancell در فیلدهای APN موجود است.
  چگونگی تنظیم اینترنت ایرانسل در آیفون

بعد از انجام این کار روی دکمه Home کلیک کرده و از صفحه تنظیمات خارج شوید. حال یکبار گوشی خود را خاموش و و روشن نمایید. خواهید دید که اتصال به اینترنت برای گوشی آیفون شما فعال شده و یکی از حروف E، G یا 3G در نوار اعلان گوشی شما و در کنار آنتن خط شما نمایش داده خواهد شد.

پاسخ به مهم ترین سوالات شما در مورد تنظیمات اینترنت ایرانسل

 • چگونه متوجه شویم که تنظیمات به درستی اعمال شده است؟
  به طور معمول بعد از فعال سازی اینترنت ایرانسل و روشن کردن Mobile data یک آیکون از حروف E، G، 3G یا 4G در کنار آنتن خط نمایش داده می شود.
 • آیا در هنگام نوشتن نام یا APN ایرانسل باید به بزرگ و کوچک بودن حروف دقت داشت؟
  بهتر است فیلدهای عنوان شده با عباراتی به شکل عنوان شده پر شوند.
 • کد فعال سازی اینترنت ایرانسل چیست؟
  اینترنت ایرانسل به صورت پیش فرض فعال است اما برای دریافت تنظیمات اینترنت باید کد دستوری #2*4*555* را وارد نمایید.
 • چرا با وجود اینکه من تنظیمات را به صورت دستی اعمال کرده ام، همچنان اینترنت فعال نشده است؟ 
  اگر از صحت اطلاعت وارد شده مطمئن هستید، لازم است برای فعال سازی اینترنت خود یکبار گوشی تلفن همراهتان را روشن و خاموش کنید.
 • چرا در روش دریافت آنلاین تنظیمات، پیکربندی اینترنت ایرانسل برای تنظیمات خودکار برایم ارسال نمی شود؟
  لازم است دقت داشته باشید که سیم کارت شما باید فعال باشد. اگر سیم کارتتان را به تازگی تهیه کرده اید و هنوز فعال نشده است، باید تا زمان فعال سازی آن صبر کنید.
 • از چه روشی می توان برای فعال سازی اینترنت گوشی آیفون و اندروید استفاده کرد؟
  شما می توانید با یکی از 3 روش عنوان شده در آموزش یعنی استفاده از کد دستوری USSD و دریافت تنظیمات به صورت آنلاین یا وارد کردن تنظیمات به صورت دستی در خصوص فعال سازی اینترنت تلفن همراه خود اقدام کنید. تنها باید توجه داشته باشید که 2 روش اول میان سیستم عامل اندروید و آیفون مشترک است و روش سوم متفاوت می باشد.

تنظیم اینترنت ایرانسل یکی از اصلی ترین اقداماتی است که کاربران اپراتور ایرانسل بعد از خرید سیم کارت خود و به منظور استفاده از اینترنت خطشان باید داشته باشند. ایرانسل 3 روش مختلف را برای دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل ارائه کرده است که شامل کد فعال سازی اینترنت ایرانسل، دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل به صورت آنلاین و تنظیمات دستی اینترنت می باشد. در این مقاله از میزبان فا مگ به بررسی هر 3 روش برای گوشی اندروید و آیفون پرداختیم و شما می توانید با استفاده از آموزش های ارائه شده در این مقاله به راحتی فرآیند تنظیم اینترنت ایرانسل را دنبال کرده و دیگر مشکلی در این خصوص نداشته باشید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص موضوعات بیان شده در آموزش فعال سازی اینترنت ایرانسل در گوشی اندروید و آیفون می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش کدهای ایرانسل

محتوای تیمی کار شده

تیم تحریریه میزبان فا با تحقیقات گسترده بهترین عناوین آموزشی و نقد و بررسی را گردآوری کرده سپس عرفان اسدی تحقیقات کل اعضای گروه را به رشته تحریر در می آورد تا جزئیات، چالش های ذهن مخاطب را برطرف کنند. داوود صادقی موضوعات را با نگاه ریزبینانه خود مورد نقد و بررسی قرار داده و آن را به صورت یک ویدیوی هیجان انگیز ارائه می دهد. محدثه اسماعیلی با تکنیک های تولید محتوا روز دنیا، محتوای مقاله را بهبود بخشیده و مورد ارزیابی نهایی قرار می دهد و در نهایت درناز خیبرگیر خروجی نهایی را تحلیل و به صورت گسترده به کاربران شبکه های دیگر ارائه می دهد. اثری که مطالعه کردید حاصل تلاش شبانه روی یک تیم قدرتمند با نظارت بسیار دقیق و راهنمایی های علی یزدان پرست است او هر روز محتوای تیمی را با جدیدترین الگوریتم های سئو مورد بازنگری و ویرایش قرار می دهد.

نوشته های مشابه

‫27 دیدگاه ها

  1. سلام هستی جان؛
   منظور این هست که تنظیمات مربوط به اینترنت گوشی شما از طریق اسمس براتون ارسال میشه که اگر لینک بود باید روش کلیک بشه و اگر فایل نصبی بود اجرا بشه.

  1. سلام و احرام؛
   ممنون از عنایتی که به ما و مجموعه دارید. 🌼

 1. با سلام و احترام
  گوشی من redmi note 9s بوده و توانایی تنظیمات خودکار را ندارد برای همین بنده تمظیمات دستی را انجام دادم و طبق فرمایش شما تغیرات را اعمال نمودم اما اینترنت فعال نشد
  از شما خواهشمندم که بنده را راهنمایی فرمایید

 2. سلام
  من دنبال یه متخصص در زمینه اندروید و مخابرات هستم.
  اندروید lineage os 14 رو نصب کردم و در زمینه آنتن دهی ایرانسل مشکل دارم.
  اگر متخصص هستید یا میشناسید لطفا برایم ایمیل کنید. با تشکر

 3. سلام من هنوز بسته قبلیم تموم نشده بود ولی کم مونده که تموم شه یه ۵۰مگ مونده بود دیروز یه ۱۵گ بسته گرفتم پیامکشم اومد که یه بار اینترنت همراه رو خاموش روشن کنید فعال بشه ولی چندبار کردم همون از بسته قبلی۱مگ دارم اونی که تازه گرفتم فعال نشده .میزنم باقی مانده بسته رو ببینم نمینویسه اون ۱۵ گ که تازه خریدم رو .الان اون به فنا رفت یا بعد اینکه این بسته کامل تموم شد اون فعال میشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز برنامه ایرانسل من رو نصب کنید و از موجودی بسته هاتون مطلع بشید اگر نمی تونید با پشتبانی سیمکارتتون تماس بگیرید.

 4. با سلام من احساس میکنم که خود ایرانسل عمدا فور جی را از گوشی ها قطع کرده و ما را سر کار کذاشته چون قبلا استفاده میکردم ولی الان چند روزی هست که با فور جی وصل نمیشه

 5. سلام من چند بار بسته برای خطم گرفتم ولی پیامش نمیومد و فعال نمیشد مشکل چیه؟

 6. یه سوال .وقتی یه نفر به اینترنت دسترسی نداره و میخواد تنظیمات دستگاه رو تازه بگیره چطور وارد لینکی بشه که اینترنت میخواد؟

  1. سلام و احترام؛
   استفاده از کد دستوری USSD
   دریافت تنظیمات به صورت آنلاین
   وارد کردن تنظیمات به صورت دستی

 7. سلام
  سیم کارت ایرانسلم APN نداره چیکار کنم؟
  اینم بگم تازه گرفتم
  میشه راهنمایی کنین؟

  1. سلام و احترام؛
   بسته به مدل گوشی Access Point Names نیز متفاوت خواهد بود. اصولا در قسمت تنظیمات شبکه هستش.

 8. سلام من گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگرداندم و اکنون فروشگاه پلی و گوگل کار نمیکند یعنی اینترنت گوشی غیر فعال است و همش پیام «ممکن است یک مشکل موقتی باشد یا دستگاه اندروید شما برای سرویس داده ها امادگی نداشته باشد،» می آید برای حل این مشکل باید چه کاری انجام بدهم؟؟

  1. با سلام سنا عزیز
   این مورد گاهاً بعد از ریست فکتوری مشاهده می شود. پیشنهاد می کنم ورود به گوگل را نیز از طریق مرورگرهای دیگر نیز بررسی نمایید و اگر همچنان مشکل ورود داشتید، تنظیمات اینترنت خود را مجددا مطابق با مراحل دنبال شده تنظیم نمایید.
   موفق و پیروز باشید

  1. با سلام غزال عزیز
   شما به 3 روش می توانید تنظیمات اینترنت ایرانسل را دریافت نمایید. پیشنهاد می کنم روش های دیگر را نیز بررسی نمایید. در نهایت اگر همچنان مشکل پابرجا بود از طریق شماره 700 با پشتیبانی ایرانسل در ارتباط باشید.
   موفق و پیروز باشید

 9. سلام. اینترنت گوشی من فقط برای تلگرام و واتساپ و اینستاگرام وصل میشه. هیچ مرورگر و اپلیکیشن دیگه ای برام باز نمیشه. چکار کنم؟

  1. با سلام نگین عزیز
   پیشنهاد می کنم یکبار گوشی خود را خاموش و مجددا روشن نمایید و مجددا بررسی نمایید. چرا که مشکل نمی تواند الزاما از سمت اینترنت شما باشد.
   موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا