آموزش

نحوه حذف کلمات پیشنهادی در کیبورد اندروید

تصحیح خودکار و ارائه کلمات پیشنهادی در کیبورد اندروید می تواند یکی از آزاردهنده ترین قابلیت ها برای کاربران گوشی های هوشمند باشد. البته این قابلیت برای بعضی افراد سودمند است و از آن برای درست نوشتن  کلمات و تصحیح غلط های املایی استفاده می کنند، ولی باز هم بسیاری از افراد به دنبال راهی برای غیر فعالسازی قابلیت تصحیح خودکار یا همان Auto correction کیبورد هستند. در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم روش غیر فعال سازی تصحیح خودکار کیبورد در گوشی اندرویدی و حذف کلمات پیشنهادی در کیبورد اندروید را بررسی کنیم.

در این مقاله آموزشی مباحثی پیرامون کیبورد خودکار اندروید می آموزید که به شرح زیر هستند:

پیش بینی کلمات در کیبورد اندروید

قابلیت پیش بینی کلمات در کیبورد یکی از امکاناتی است که برای سریع نوشتن و تشخیص گرامر صحیح می تواند سودمند باشد اما برای برخی آزاردهنده است و تمایلی به استفاده از آن ندارند. با توجه به اینکه قابلیت حدس کلمات به صورت پیش فرض فعال می باشد باید آن را به صورت دستی غیرفعال نمود. در ادامه به راهکار حذف کلمات پیشنهادی در کیبورد اندروید در انواع دستگاه های اندرویدی خواهیم پرداخت.

غیرفعال کردن حدس خودکار کلمات در اندروید

برای غیرفعالسازی کیبورد خودکار، باید گزینه حدس کلمات را در تنظیمات کیبورد گوشی خود یافته و آن را غیرفعال کنید. در اکثر گوشی های اندروید روال به یک شکل می باشد و با طی کردن این مسیر می توانید قابلیت تصحیح خودکار کلمات در کیبورد اندروید را غیرفعال کنید. بدین منظور مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

 1. به منظور حذف کلمات پیشنهادی در کیبورد اندروید به قسمت تنظیمات یا settings تلفن همراه خود مراجعه کنید.
 2. اکنون می بایست گزینه Languages & input را لمس کنید که در برخی دستگاه ها در بخش تنظیمات و در برخی دیگر در قسمت General management قرار دارد.چگونه قابلیت تصحیح خودکار یا Autocorrect را در کیبورد اندروید غیرفعال کنیم؟
 3. اکنون به منظور مدیریت کیبورد در تلفن همراه اندرودی گزینه On screen keyboard را لمس کنید.چگونه قابلیت تصحیح خودکار یا Autocorrect را در کیبورد اندروید غیرفعال کنیم؟
 4. در این قسمت می توانید کیبورد مورد استفاده خود را انتخاب کنید.
 5. حالا برای غیرفعال کردن قابلیت تصحیح خودکار و پیش بینی کلمات در کیبورد اندروید گزینه Word suggestion را لمس کنید.
  چگونه قابلیت تصحیح خودکار یا Autocorrect را در کیبورد اندروید غیرفعال کنیم؟
  نکته: در صورتی که در مسیر گفته شده گزینه Word suggestion جهت غیرفعال کردن کیبورد خودکار را مشاهده نکردید بعد از گذشتن از مرحله 4، گزینه Smart setting را لمس نموده و گزینه Predictive text را در حالت غیرفعال قرار دهید.
 6. سپس قابلیت حدس کلمات را روی حالت غیر فعال قرار دهید. این تنظیمات منجر به حذف کلمات پیشنهادی در کیبورد اندروید خواهد شد.
  غیرفعال کردن قابلیت حدس کلمات در کیبورد اندروید

🟢🔵 نکته بسیار مهم:

مسیر غیرفعالسازی قابلیت حدس خودکار کلمات و حذف کلمات پیشنهادی در کیبورد اندروید روی تمامی دستگاه های اندرویدی یکسان است اما بنابر مدل گوشی شما گزینه نهایی متفاوت می باشد. این گزینه ممکن است به شکل های دیگری هم نوشته شده باشد. مثل:

 • Word suggestions
 • spell correction
 • Auto correction
 • Predictive text

پس از گذراندن مرحله 4، هر کدام از موارد فوق را مشاهده کردید در حالت غیر فعال قرار دهید تا منجر به حذف کلمات پیشنهادی در کیبورد اندروید شود. بدین ترتیب قابلیت حدس خودکار کلمات و تصحیح خودکار در اندروید غیرفعال خواهد شد.

در گوشی های اندرویدی قابلیتی تحت عنوان پیشنهاد کلمات ارائه شده به این صورت که هنگام نوشتن، یکسری کلمات به صورت حدسی پیشنهاد داده می شود. این قابلیت گاها آزاردهنده است پس به منظور غیرفعال کردن کیبورد خودکار اندروید می توان یکسری تنظیمات اعمال نمود. در این آموزش از میزبان فا مگ تلاش کردیم راهکارهایی جهت غیرفعالسازی تصحیح خودکار در کیبورد اندروید و پیشنهاد کلمات ارائه کنیم.

آموزش رایگان کار با اندروید

داوود صادقی

داوود سال هاست که به تکنولوژی علاقه مند شده و به فعالیت در شبکه های اجتماعی و تولید محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز روی آورده، او سابقه خوبی در زمینه بلاگری در اینستاگرام دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا