آموزشموبایل

چطور تلفن همراه خود را از طریق ویندوز کنترل کنیم؟

تا حالا شده تصمیم بگیرید تلفن همراه خودتون را از طریق ویندوز کنترل کنید؟ گاهی ما به دلایل مختلف مثل شکسته شدن تاچ گوشی یا تایپ کردن سریع تر نیاز داریم که تلفن همراهمون را به کامپیوتر متصل کنیم و کنترل تلفن همراه از طریق ویندوز را به دست بگیریم که قابلیت نمایش صفحه گوشی روی کامپیوتر را داشته باشد. حتما می پرسید کنترل صفحه نمایش گوشی با کامپیوتر؟ آیا چنین چیزی ممکنه؟ در این مقاله از میزبان فا مگ قصد داریم آموزش کنترل صفحه نمایش گوشی با کامپیوتر را ارائه کنیم با این راهکار به راحتی قادر به باز کردن قفل صفحه نمایش گوشی شکسته و کنترل آن هستید.

کنترل گوشی اندروید با کامپیوتر

خیلی از کاربران سوال می کنند که چگونه قفل صفحه نمایش آسیب دیده گوشی را باز کنیم؟ کنترل گوشی شکسته با کامپیوتر چگونه است؟ اصلا امکان دسترسی به گوشی و مدیریت آن از طریق ویندوز امکان دارد؟ باید بگوییم که بله، برای کنترل کردن گوشی های اندرویدی یا ios توسط کامپیوتر برنامه های متعددی ساخته شده که از محبوب ترین آن ها می توان به برنامه های زیر اشاره کرد:

 1. Your Phone Companion
 2. Scrcpy
 3. vysor (مخصوص سیستم عامل های اندروید و IOS)
 4. Airdroid
 5. DeskDock
 6. و…

بعضی از برنامه های کنترل گوشی با کامپیوتر دسترسی های محدودی مثل ارسال پیام کوتاه و دیدن نوتیفیکیشن های روی صفحه گوشی را دارند ولی بعضی از آن ها قادر هستند کنترل کامل گوشی اندرویدی شما را به دست بگیرند و شما تصویر آیینه ای از صفحه گوشی خود روی کامپیوتر یا لپتاپ داشته باشید ما در این مقاله قصد داریم که به شما روش استفاده و ویژگی های هر کدام را آموزش بدیم تا در نهایت قادر به کنترل صفحه نمایش گوشی با کامپیوتر باشید. 😉

نرم افزارهای کنترل گوشی اندروید با کامپیوتر

در صورتی که این برنامه روی گوشی شما نصب باشد هر زمان با مشکل مواجه شدید و قادر به کار با تلفن همراه خود نبودید به سادگی می توان از طریق ویندوز در خصوص مدیریت تلفن همراه خود اقدام کنید. نرم افزارهای دیگری نیز وجود دارند که از آن ها برای کنترل گوشی با کامپیوتر استفاده می شود و به شما دسترسی های بیشتری برای کنترل گوشی می دهد. در ادامه به تشریح هر کدام از آن ها می پردازیم.

کنترل گوشی اندروید با کامپیوتر

1- کنترل تلفن همراه از طریق ویندوز با برنامه Your Phone Companion

برنامه Your Phone Companion از جمله برنامه های اصلی مایکروسافت می باشد و برای کنترل گوشی از طریق ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد این برنامه به منظور کنترل گوشی از طریق کامپیوتر قابلیت های زیر را ارائه می کند:

برنامه your phone companion

 1. برقراری و دریافت تماس
 2. نمایش اعلان ها یا همان نوتیفیکیشن ها
 3. ارسال و دریافت اس ام اس
 4. دسترسی به تماس های تلفنی
 5. و…

⚫🔴 نکته: متاسفانه این برنامه قابلیت نمایش صفحه گوشی روی کامپیوتر را ندارد.

فعالسازی برنامه your phone برای ویندوز

برنامه your phone قابلیت های بالا را دارا می باشد و برای فعال کردن آن کافیست برنامه اندرویدی کنترل کردن گوشی Your phone را روی گوشی خود و برنامه ویندوزی آن را از از مایکروسافت استور دریافت کنید برنامه را اجرا کنید و مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 1. پس از نصب برنامه، به اکانت ماکروسافت خودلاگین کنید.کنترل گوشی با برنامه your phone companion
 2. نسخه ویندوز این برنامه را هم از استور دریافت کرده و به اکانت ماکروسافت خود لاگین نمایید. برای اینکار کافیست به تنظیمات ویندوز 10 بروید و در قسمت اکانت ها، اطلاعات حساب مایکروسافت خود را وارد کنید.کنترل گوشی با برنامه your phone companion
 3. پس از وارد کردن اکانت مایکروسافت خود برنامه استور را باز کنید.مایکروسافت استور
 4. برنامه Your phone companion را دانلود با آپدیت کنید.برنامه your phone companion
 5. برنامه را اجرا کنید.

برای فعالسازی برنامه Your phone نیاز به برنامه های تغییر آی پی می باشد! دقت داشته باشید برای استفاده از این تکنیک باید نسخه ای از آن رو ویندوز و گوشی شما فعال باشد در گوشی های شکسته اگر برنامه از قبل نصب نشده می توانید از سایر تکنیک ها استفاده کنید.

آموزش your phone در ویندوز 10

همان طور که ذکر شد یکی از برنامه های مدیریت گوشی اندروید با کامپیوتر از راه دور برنامه your phone می باشد که باید نسخه ای از آن روی ویندوز نیز فعال گردد پس برای فعالسازی Your phone روی ویندوز پس از دانلود باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برنامه را دانلود و نصب کنید.
 2. سیستم عامل گوشی خود را انتخاب کنید.برنامه your phone companion
 3. اکانت مایکروسافت خود را وارد کنید.(اکانتی که از طریق تلفن همراه نیز به آن لاگین کرده اید.)برنامه your phone companion
 4. سپس با این صفحه مواجه می شوید که باید گزینه Open Qr Code را بزنید.برنامه your phone companion
 5. حالا برنامه را در گوشی خود باز کنید یا Qr Code نمایان شده در صفحه ویندوز را با گوشی اسکن کنید.برنامه your phone companion

در نهایت وارد محیط نرم افراز می شوید و می توانید از قابلیت های آن استفاده کنید.

2- نمایش صفحه گوشی روی کامپیوتر با کابل

یکی از راهکارهای کنترل گوشی شکسته استفاده از برنامه scrcpy می باشد. این برنامه حالت تصویر آینه ای از صفحه گوشی شما روی ویندوز نمایش می دهد. نصب بسیار ساده ای دارد و به وسیله آن می توانید گوشی همراه خود را کنترل کنید. حتی اگر تاچ آن شکسته باشد می توانید نمایش صفحه گوشی روی کامپیوتر را داشته باشید!

 • این تکنیک مخصوص افرادی است که تمایل دارند گوشی خود را از راه دور کنترل کنند.
 • این تکنیک برای آن دسته از اشخاصی که با مشکل شکسته شدن صفحه تاچ تلفن همراه یا باز نشدن قفل گوشی مواجه هستند کاربردی است.
 • دقت داشته باشید در صورت نصب برنامه در زمان عدم دسترسی به موبایل یا شکسته شدن تاچ، قادر به مدیریت آن خواهید بود.
 • scrcpy برنامه ای است که برای مدیریت گوشی اندروید با کامپیوتر از راه دور مورد استفاده قرار می گیرد.

برای نصب و استفاده از این برنامه مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. فایل نصبی برنامه را از سایت های معتبر مانند گیت هاب دانلود کنید.دانلود برنامه scrcpy
 2. برنامه adb-drivers را نصب کنید.
 3. اکنون در گوشی همراه خود گزینه Developer mode را فعال کنید. (در پایان مقاله نحوه فعالسازی USB debugging و developer options تشریح شده است.)
 4. در تنظیمات گوشی خود گزینه developer options را لمس کنید.
 5. گزینه USB debugging را در حالت فعال قرار دهید.
 6. گوشی را با رابط usb به کامپیوتر متصل کنید.
 7. برنامه scrcpy را باز کنید.کار با برنامه scrcpy

حالا یک تصویر آینه ای مشابه صفحه گوشی با کلیه تنظیمات خود رای ویندوز خواهید داشت.

3- کنترل صفحه نمایش گوشی توسط کامپیوتر با برنامه vysor

vysor یکی از برنامه هایی است که برای مدیریت گوشی اندروید یا ios با کامپیوتر از راه دور استفاده می شود. این برنامه قابلیت های خاصی ارائه می کند از جمله:

 • مخصوص نسخه های اندروید یا IOS 
 • نشان دادن محتوای صفحه ی گوشی
 • گرفتن اسکرین شات
 • انتقال فایل (در نسخه پرو)
 • اتصال بی سیم (در نسخه پرو)
 • و…

آموزش کار با نرم افزار vysor

برای کنترل گوشی همراه خود با این برنامه کافیست کلاینت برنامه vysor را از سایت vysor و همچنین اپلیکیشن مخصوص گوشی را با توجه به سیستم عامل تلفن همراهتان که اندروید یا IOS است، از فروشگاه هایی مثل گوگل پلی یا پلی استور دانلود نمایید. برای فعالسازی برنامه vysor باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برنامه vysor را در کامپیوتر و همچنین موبایل خود نصب کنید.
 2. گزینه USB debugging و developer options را در گوشی همراه خود فعال کنید. (نحوه فعالسازی USB debugging و developer options در انتهای مقاله توضیح داده شده است.)
 3. گوشی همراه را با کابل USB به کامپیوتر شخصی خود متصل می کنید.

⚫🔴 نکته: اگر این اولین بار است که تلفن همراه خود را به رایانه شخصی متصل کرده اید یا اولین باری است که از زمان فعال کردن USB debugging گوشی را به کامپیوتر کتصل کرده اید، به محض این که تلفن اتصال USB را تشخیص داد پنجره ای از شما درخواست دسترسی می کند. همچنین می توانید کادر “همیشه از این رایانه اجازه دهید” را علامت بزنید تا در دفعات بعدی این کادر نمایش داده نشود.

کنترل گوشی همراه با کامپیوتر
برنامه vysor را روی کامپیوتر خود باز کنید اکنون تصویر گوشی به صورت آینه ای و قابل کنترل روی کامپیوتر شما نمایش داده می شود.

4- Air Droid نرم افزار مدیریت گوشی اندروید

اکثر برنامه هایی که در بالا به شما معرفی کردیم قابلیت کنترل گوشی از راه دور را هم دارند ولی این برنامه صرفا مخصوص کنترل گوشی همراه از راه دور می باشد که مانند برنامه های بالا کنترل تلفن همراه از طریق ویندوز را به دست می گیرد. برای فعال سازی و آموزش این برنامه برای کنترل تلفن همراه از طریق ویندوز مراحل زیر را دنبال کنید :

 1. ابتدا کافیست در خصوص دانلود برنامه Air droid برای تلفن همراه و کامپیوتر اقدام کنید.دانلود برنامه Airdroid
 2. بعد از دانلود، گوشی و کامپیوتر خود را به اینترنت متصل کنید.
 3. برنامه را روی گوشی همراه خود باز کنید که به شما یک لینک ارائه می دهد.
 4. آن لینک را درون برنامه airdroid کامپیوتر خود باز کنید. (لینک را درون مرورگر خود آن را وارد کنید!)
 5. اکنون گوشی و کامپیوتر شما به یکدیگر متصل می شود و می توانید کنترل صفحه نمایش گوشی را با کامپیوتر انجام دهید.

5- مدیریت تلفن همراه در ویندوز با برنامه DeskDock

DeskDock هم از برنامه هایی است که برای کنترل صفحه نمایش گوشی با کامپیوتر و مدیریت از راه دور مورد استفاده قرار می گیرد ولی چون وب سایت شاخصی برای آن موجود نیست پیشنهاد نمی شود پس به اختیار خودتان می توانید از این برنامه استفاده کنید و از قابلیت های آن بهره ببرید.

به غیر از این برنامه ها برنامه های دیگری هم برای کنترل گوشی همراه از طریق کامپیوتر موجود می باشد که می توانید استفاده کنید و به وسیله آنها گوشی موبایل خود را کنترل کنید ولی سعی کنید از وب سایت های معتبر آنها را دانلود کرده تا برای شما مشکل ساز نباشند!

نحوه فعالسازی  USB debugging و developer options در گوشی

حتما می پرسید چطور USB debugging و developer options را در گوشی فعال کنیم؟ اگر در تنظیمات تلفن همراه خود گزینه ای تحت عنوان developer options ندارید اصلا نگران نباشید چرا که این کار بسیار ساده است. پس مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در قسمت تنظیمات تلفن همراه خود، گزینه about phone را بیابید.
 • گزینه sotware information را لمس کنید.
 • حالا گزینه Build Number را 7 بار لمس کنید.
 • اگر رمز یا الگویی برای ورود به تلفن خود تعریف کرده اید آن را وارد کنید.
 • اکنون گزینه Developer Options به بخش تنظمیات تلفن همراه شما اضافه می شود.
 • در نهایت با مراجعه بع این قسمت می توانید  USB debugging را در حالت فعال قرار دهید.

نحوه فعالسازی  USB debugging و developer options در گوشی

در این مقاله برای شما روش مدیریت گوشی اندروید با کامپیوتر از راه دور را آموزش دادیم که کنترل صفحه نمایش گوشی با کامپیوتر را به کلی به دست بگیرید و از طریق ویندوز آن را مدیریت کنید امیدواریم که این مقاله هم برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانید با پیش بینی های معقولانه در زمان هایی که دسترسی به گوشی ندارید یا صفحه تاچ آن مشکل پیدا کرد اطلاعات خود را از دست ندهید.

آموزش رایگان ویندوز

داوود صادقی

داوود سال هاست که به تکنولوژی علاقه مند شده و به فعالیت در شبکه های اجتماعی و تولید محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز روی آورده، او سابقه خوبی در زمینه بلاگری در اینستاگرام دارد.

نوشته های مشابه

‫38 دیدگاه ها

 1. ممنونم فراوان من با scrcpy j تونستم وصل بشم نجاتم دادین ممنونم

  1. سلام روزبخیر؛
   خوشحالیم موثر بوده.
   موفق باشید.

 2. لطفا اگر می شه بگویید که کدام از این نرم افزار های پیشنهادی بالا بهتر است و آسیبی به کامپیوتر یا گوشی نمی رساند و خیلی راحت می شه نصب و اجرا کرد ممنون
  منتظر جواب تون هستم

  1. سلام دوست عزیز برنامه Scrcpy رو اگه دقیقا از همون وبسایتی که براتون زدم با همون مراحل برید مشکلی پیش نمیاد!

 3. باسلام من گوشیم تاچش کار نمکنه چجور برنامه ها نصب کنم رو گوشی اخه نمیشه فقط رو سیستم یه برنامه نصب کرد باکابل وصل شد ب گوشی و روی گوشی نخواد نرم افزارو

  1. سلام روزبخیر؛
   اگر روی گوشیتون جیمیلی باز هستش و اون جیمیل روی سیستم هم بازه و به سیستم وصله می تونید از طریق کامپیوترتون به google play مراجعه و برنامه رو از طریق کامپیوتر روی گوشیتون نصب کنید.
   بقیه مراحل کنترل گوشی هم از طریق سیستم هستش.

   1. سلام وقت بخیر
    میشه در این مورد توضیحات بیشتری بدید لطفا

    1. سلام و احترام؛
     از طریق سیستم به آدرس https://play.google.com/ مراجعه کنید.
     اگر قبلا موبایل شما و کامپیوتر از طریق جیمیلتون سینک شده باشن تلفن شما در این بخش نمایش داده میشه و دکمه نصب کنار اپلیکشن براتون فعال هستش و با کلیک روی دکمه برنامه روی گوشی نصب میشه.

 4. برای کارهای ابتدایی خوبه ولی برای استفاده و شیر کردن گوشی و دستیابی به بازی گوشی خیلی زیاد لگ میزنه و مناسب نیست
  من گوشیم تاچش خوب کار نمیکنه و خواستم بدون لگ از طریق لب تاب بازی کنم دیدم افتضاح کنده و اصلا نمیشه بازی کرد!!!

  1. بله دوست عزیز این برنامه ها کلا برای چنین کارهایی ساخته نشد اند. شما باید شبیه ساز نصب کنید برای بازی کردن.

 5. سلاممم ممنون بابت اطلاعات خوبتون
  من گوشیم دو روز پیش تاچش آسیب دید و الان باتریش تمام شد و خاموش شد
  چجوری میتونم از طریق لپتاب روشنش کنم؟

  1. سلام روزبخیر؛
   باید از قبل برنامه روی گوشی نصب شده باشه
   همچنین میتونید باتری رو شارز و یک دانگل به گوشی متصل و به واسطه ماوس برنامه رو نصب و به سیستم متصل کنید.

 6. سلام لطفا به من پیام بدهید کار واجبی دارم ممنونم اگر لطف کنید پبام بدید.

 7. سلام
  من تا گوشیم شکسته و نمیتونم باهاش کار کنم چجوری با کامپیوتر بهش وصل شم و کارمو اتجام بدم

  1. سلام دوست عزیز اگه تاچ گوشیتون کلا کار نمی کنه هیچکدوم از این راه ها رو نمیتونید استفاده کنید چون نیازمند تقییراتی در تنظیمات گوشی می باشد.

 8. سلام خسته نباشید your phone مایکروسافت الان قابلت پخش زنده صفحه گوشی رو داره لطفا اصلاح کنیییین

 9. سلام آیا میشه از طریق کامپیوتر به برنامه های گوشی هم دسترسی داشته باشیم

 10. سلام وقت بخیر ایا میتوان با این برنامه از تو کامپیوتر با گوشی زنگ بزنیم
  یا پیامک بدیم

  1. سلام دوست عزیز با همه این برنامه ها میشه پیامک بدیم ولی تماس گرفتن رو شک دارم چون ارتباط مستقیم است.

 11. سلام واقعا ممنون از مطالب خوب و مفیدتون
  من با برنامه ی Vysor کارم راه گرفت و اصلا روش سختی نبود
  واقعا ممنون من صفحه گوشیم شکسته و با این برنامه به راحتی تونستم وارد گوشیم بشم

 12. با سلام و درود
  من چگونه می توانم اهنگ زنگ گوشی ایم از لب تاب پخش شود

  1. سلام دوست عزیز با برنامه Your Phone که بالا گفتیم امکان دریافت تماس رو هم دارید

 13. سلام، من به شدت تمایل دارم که همیشه با گوشیم از طریق کامپیوتر کار کنم و خیلی گشتم دنبال نرم افزار هایی که این کار رو انجام بدن که الان با appower کار میکنم که خیلی سینگین هستش و احساس میکنم گوشی بعد مدتی دچار مشکل میشه، نمیدونم اتصال دائم گوشی که کامپیوتر آسیب به گوشی میزنه یا نه ولی احساسم میگه کم کم به باتری گوشی آسیب میزنه، ممنون میشم توضیح بدید، در مورد نرم افزار vysor به نظر نرم افزار خوب و سبکی میاد ولی متاسفانه راهی برای نامحدود کردن امکانات اون وجود نداره و هر تنظیماتی که میخوام تغییر بدم انتظار خرید داره انتظارش بجا هست ولی خب امکانات ما برای خرید کم هست.

 14. سلام مجدد الان Scrcpy رو نصب کردم و شوکه شدم، چقدر راحت و سریع وصل شد، یعنی فقط با دو کلیک دیدم صفحه گوشیم نمایش داده شد.

 15. سلام، ببخشید من توی Scrcpy مشکل تایپ فارسی دارم راه حلی هست؟

 16. با سلام
  من با کدام برنامه میتوانم فارسی بنویسم لطفا طرز فارسی نوشتنشو بفرماییدممنون.

 17. سلام من میخوام از طریق بلواستک دوربین گوشی خودم را تحت کنترل داشته باشم مثلا ازگوشی خودم بعنوان یک دوربین مخفی درمغازه م استفاده کنم یا از طریق دوربین گوشیم خانه خودم را تحت کنترل داشته باشم ایا برنامه ای برای ان کار میتونین پیشنهاد بدید وچطوری از طریق بلواستک این کارراانجام بدم
  آیا برنامه ای برای کنترل دوربین گوشی از طریق لپ تاپ سراغ دارید ؟

  1. سلام دوست عزیز برنامه هست ولی اگر نگران چنین چیزی هستید این روش مناسب نیست و از دوربین های امنیتی استفاده کنید

 18. سلام . پس چرا نمیشه . تصویر جوشی رو نشون میده اما نمیشه باهاش کار کرد.از راه دوم هم سعی کردم امتحان کنم .

 19. سلام من LCDگوشیم سوخته و صفحه کاملا سیاهه ولی تاچش کار میکنه قابل تعمیر هم نیست میتونم صفحه گوشی رو ب لپ تاپ وصل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا