آموزش

چگونه مرورگر پیش فرض ویندوز را عوض کنیم؟

به طور معمول در هر ویندوزی از یک مرورگر به عنوان مرورگر پیش فرض استفاده می شود و این انتخاب با توجه به مرورگرهای فعال روی سیستم شما به صورت خودکار اتفاق می افتد. موضوع قابل توجه این است که مرورگر پیش فرض ویندوز 10 نیز Edge browser است و بعد از نصب ویندوز 10 یا ارتقا به آن این تغییر نیز به صورت خودکار صورت می گیرد. با توجه به اینکه Edge browser هنوز نتوانسته همانند مرورگرهای دیگر از جمله فایرفاکس یا موزیلا مورد توجه کاربران قرار بگیرد، این سوال برای بسیاری از افراد مطرح می شود که چگونه مرورگر پیش فرض در ویندوز خودشان را تغییر دهند؟ در آموزش های قبلی نحوه تغییر برنامه های پیش فرض ویندوز را مورد بررسی قرار دادیم در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم نحوه تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز را به شما آموزش می دهیم. پس اگر تمایل دارید تا یک آموزش جامع در خصوص تنظیم مرورگر پیش فرض ویندوز دریافت نمایید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ویندوز 10موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

باز شدن لینک با یک مرورگر خاص

به طور کلی در هر کامپیوتری در صورت وجود چند برنامه با کارکرد مشابه، به صورت پیش فرض از یک برنامه استفاده می شود و افراد در صورت تمایل می توانند از سایر برنامه های مشابه موجود استفاده کنند. مرورگرهای ویندوز نیز از این قاعده مستثنی نیستند و در صورت نصب بودن چند مرورگر مختلف، یکی از این مرورگرها می تواند به عنوان مرورگر پیش فرض ویندوز مورد استفاده قرار بگیرد. مدت ها است که ماکروسافت در تلاش است تا نظر افراد را به استفاده از مرورگر معرفی شده توسط این کمپانی، یعنی Edge browser جلب کند و حتی این مرورگر را به مرورگر پیش فرض ویندوز 10 تبدیل کرده است.

بدین ترتیب شما هر زمان که روی لینکی کلیک کنید، به صورت مستقیم وارد مروگر Edge می شوید که این موضوع برای خیلی از افراد چندان خوشایند نیست. خبر خوب این است که شما می توانید با دنبال کردن چند اقدام ساده به راحتی در زمینه تغییر مرورگر پیش فرض و باز شدن لینک با یک مرورگر خاص در هر نسخه از ویندوز گام بردارید و مرورگر مورد نظر خود را به عنوان مرورگر پیش فرض تنظیم نمایید. در ادامه به صورت گام به گام به شما خواهیم گفت که چگونه صفحه پیش فرض مرورگر را تغییر دهیم. 🙂

اینستاگرام میزبان فا مگ

نحوه تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز

خوشبختانه در نسخه های مختلف ویندوز شرایطی فراهم شده تا شما بتوانید با دنبال کردن چند مرحله ساده هر مرورگری که تمایل دارید را به عنوان مروگر پیش فرض خود تعیین نمایید. اما قبل از هر گونه اقدامی برای تغییر Default browser ویندوز خود لازم است در نظر داشته باشید که باید مرورگر مورد نظر را دانلود کرده و روی سیستم خود نصب نمایید. بعد از انجام این کار به منظور تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز باید مسیر زیر را دنبال کنید:

  1. در اولین گام از فرآیند تنظیم مرورگر پیش فرض مورد نظر خود در ویندوز باید در باکس جستجو موجود در پنجره windows سیستم خود، عبارت default apps را تایپ نمایید و سپس وارد صفحه تنظیمات مربوطه شوید.
    تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز
  2. سپس در صفحه تنظیمات مربوط به برنامه های پیش فرض به سمت پایین اسکرول کنید تا همانند تصویر زیر گزینه ای تحت عنوان Web browser را مشاهده نمایید. از طریق آن می توانید مرورگر پیش فرض ویندوز خود را مشاهده کرده و تغییر دهید. به منظور تغییر مرورگر پیش فرض ویندوز لازم است روی نام مرورگر پیش فرض فعلی کلیک نمایید. این کار موجب باز شدن لینک با یک مرورگر خاص می شود.
    چگونه صفحه پیش فرض مرورگر را تغییر دهیم
  3. در گام بعدی منویی از اسامی مرورگرهای فعال روی سیستم شما نمایش داده می شود که با کلیک روی نام مرورگر مورد نظر خود می توانید آن را انتخاب کرده و به عنوان مرورگر پیش فرض در ویندوز خود تنظیم نمایید.
    تنظیم مرورگر پیش فرض ویندوز

بدین ترتیب مرورگر پیش فرض ویندوز شما تغییر می کند و با کلیک روی لینک های مورد نظر، آدرس مربوطه در مرورگر انتخابی شما باز خواهد شد.

🟢🔵 نکته: لازم است در نظر داشته باشید که مسیر عنوان شده برای تغییر مرورگر پیش فرض ویندوز 10 و 8 یکسان است. اما در صورت تمایل به تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز 7 و باز شدن لینک با یک مرورگر خاص شما باید مسیر Control panel> Default Programs> Set your default programs را دنبال نمایید.

در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا نحوه تنظیم مرورگر پیش فرض ویندوز را به شما آموزش دهیم. با استفاده از این آموزش شما می توانید مرورگر دلخواه خود را نصب و در نهایت نیز به عنوان مرورگر پیش فرض ویندوز خود فعال نمایید. بدین ترتیب هر زمان که به هر طریقی از جمله ورود به یک صفحه از طریق لینک لازم شد وارد یک مرورگر شوید، browser انتخابیتان به صورت پیش فرض به شما نمایش داده می شود. در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص نحوه تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش رایگان ویندوز

کلیپ انگیزشی موفقیت اینستاگرام

درناز خیبرگیر

چند سالی است که کار ترجمه را دنبال کرده و بیشتر از 3 سال است که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا