راهنمای خریدرپورتاژ

خرید ایمن و مطمئن ارز دیجیتال از ایرانیکارت!

در سال 2023 تعداد فعالان ایرانی بازار رمز‌ارز‌ها بین 12 تا 15 میلیون نفر تخمین زده می‌شود. یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی معامله‌گران ایرانی ارزهای دیجیتال، پیدا کردن صرافی معتبر و مطمئن برای خرید و فروش رمز‌ارز‌هاست. خیلی از صرافی‌های خارجی مانند بایننس (Binance) و کوکوین (Kucoin) ایرانی‌ها را تحریم کرده‌اند. برخی دیگر از صرافی‌های خارجی هم هستند که هر چند اجازه فعالیت به‌کاربران ایرانی می‌دهند، اما اعتبار و امنیت آن‌ها محل تردید است.

در چنین شرایطی صرافی‌های ایرانی ارز دیجیتال نقش به‌سزایی را در تسهیل ورود معامله‌گران ایرانی به بازار کریپتوکارنسی ایفا می‌کنند. خرید ایمن و مطمئن ارز دیجیتال از ایرانیکارت باعث شده تا خیلی از افراد دغدغه انتخاب صرافی مناسب را به‌ فراموشی بسپارند. سوال اساسی این است که چه ویژگی‌هایی صرافی ایرانیکارت را به بستر امن برای معاملات رمز‌ارزها بدل کرده است؟

اهمیت امنیت در معاملات ارز دیجیتال

سال‌هاست که حملات هکری به صرافی‌های ارز دیجیتال، به پای ثابت اخبار بازار کریپتوکارنسی تبدیل شده‌اند. مثلا می‌توان به‌صرافی کوکوین اشاره کرد که تا قبل از اجباری کردن احراز هویت، کاربران ایرانی زیادی نیز در آن فعالیت می‌کردند.

در سپتامبر سال 2020 بود که گروه هکری لازاروس با حمله به این صرافی، 275 میلیون دلار از دارایی‌های کاربران را سرقت کرد.

اهمیت امنیت در معاملات ارز دیجیتال

ایجاد بستر امن برای خرید و فروش رمز‌ارز‌ها، مهم‌ترین وظیفه هر صرافی است.

بد نیست که به بزرگ‌ترین سرقت از صرافی‌های ارز دیجیتال از ابتدا تاکنون نیز اشاره کنیم. بزرگ‌ترین سرقت تاریخ از صرافی‌های ارز دیجیتال در سال 2014 رخ داد؛ هکرها 850 هزار بیت کوین را به‌ارزش 470 میلیون دلار در آن زمان از صرافی MT Gox به‌سرقت بردند. تمام تلاش‌های توسعه دهندگان این صرافی منجر به بازگرداندن تنها 200 هزار بیت کوین سرقتی شد. در نهایت هم پس از این اتفاق صرافی MT Gox به‌کلی منحل شد.

داستان سرقت دارایی کاربران از صرافی‌های ارز دیجیتال به‌همین دو مورد ختم نمی‌شود.

در چنین شرایطی ایجاد بستری امن برای معاملات ارز دیجیتال بیش از هر مشخصه دیگری برای یک صرافی اهمیت دارد. معاملات رمز‌ارز‌ها در فضای وب و به‌‌صورت آنلاین انجام می‌شود. از طرفی دیگر فقدان قانون‌گذاری شفاف و نظارت دقیق در بازار کریپتوکارنسی را شاهد هستیم.

همه این موارد باعث شده تا هکرها همواره صرافی‌های ارز دیجیتال را هدف مناسبی برای حملات خود در نظر بگیرند.

تمهیدات امنیتی در صرافی ارز دیجیتال ایرانیکارت

برای تجربه خرید ایمن و مطمئن ارز دیجیتال از ایرانیکارت، این صرافی چه تمهیداتی را در نظر گرفته است؟

بررسی سوابق عملکرد صرافی ایرانیکارت نشان می‌دهد که تا به امروز هیچ‌گونه مشکل خاصی برای معامله‌گران در این صرافی به‌وجود نیامده است.

اساسا یکی از شاخص‌های مهم برای ارزیابی صرافی‌های مختلف، همین موضوع سوابق عملکرد آن‌هاست. خیلی از کارشناسان توصیه می‌کنند که از معامله در صرافی‌هایی که سابقه حملات هکری دارند، اجتناب کنید.

آنچه باعث شده تا ایرانیکارت به‌عنوان بستری برای خرید ایمن و مطمئن ارز دیجیتال در ایران شناخته شود، چند ویژگی اساسی است که عبارت‌اند از:

1. احراز هویت سطح 4 برای خرید و فروش ارز دیجیتال

فرآیند ثبت نام و احراز هویت را باید در صرافی ایرانیکارت پشت سر بگذارید تا مجاز به خرید ارز دیجیتال شوید. علی‌رغم اینکه4 سطح امنیتی برای این منظور در نظر گرفته شده است. صفر تا صد فرآیند ثبت نام و احراز هویت در عرض چند دقیقه به پایان می‌رسد.

بر این اساس هر کاربر باید شماره ملی، اطلاعات بانکی، عکس سلفی به‌همراه تعهدنامه و ویدیو اختصاصی را در پنل اختصاصی خود بارگذاری نماید تا احراز هویت آن تکمیل شود. تکمیل احراز هویت کمک می‌کند تا چرخه خری ایمن و مطمئن ارز دیجیتال از ایرانیکارت به‌خوبی شکل بگیرد.

2. استفاده از سرور اختصاصی برای ایرانیکارت

سرور بستر سخت افزاری نگهداری از داده‌های سایت‌های اینترنتی است و نقش بسزایی در تامین امنیت سایت‌ها دارد. شاید در وهله اول سرعت پردازش داده‌ها در سرور برای خیلی از مدیران سایت‌ها مهم باشد؛ اما واقعیت این است که امنیت فاکتور به‌مراتب مهم‌تری در فعالیت سایت‌هایی مانند صرافی‌های ارز دیجیتال است.

سرورها را می‌توان در دسته‌های مختلف اشتراکی، ابری، مجازی و اختصاصی طبقه‌بندی کرد.

بهترین گزینه برای یک صرافی ارز دیجیتال، سرور اختصاصی است. این سرور به‌طور اختصاصی در اختیار صرافی قرار می‌گیرد. در نتیجه توسعه دهندگان صرافی می‌توانند پیکربندی امنیتی متناسب با شرایط خود را روی سرور اعمال کنند.

این در حالی است که با انتخاب سایر انواع سرور، محدودیت‌های زیادی از این حیث پیش روی توسعه دهندگان صرافی‌ها خواهد بود.

صرافی ایرانیکارت از سرور اختصاصی بر پایه سیستم عامل لینوکس برای ارائه خدمات ایمن به‌کاربران استفاده می‌کند.

3. استفاده از فایروال (Firewall)

به زبان ساده، فایروال نوعی نرم افزار یا سخت افزار است که در برابر ورود داده‌های مزاحم و مخرب از سیستم‌ها محافظت می‌کند.

فایروال مبتنی بر قوانین و استانداردهای خاصی برای یک سیستم تعریف و پیکربندی می‌شود. این نرم افزار بر اساس قوانین تعریف شده، جلوی ورود داده‌های مزاحم و همچنین خروج اطلاعات ناخواسته از سیستم را در ارتباط با اینترنت می‌گیرد.

وظایف فایروال را می‌توان در محافظت از منابع و داده‌ها، جلوگیری از دسترسی افراد مزاحم، کنترل ترافیک شبکه و … خلاصه کرد.

به‌ این ترتیب دیوار ایمن و مطمئن را برای سرورهای یک سیستم ایجاد می‌کند. صرافی‌های ارز دیجیتال باید حتما از فایروال به‌عنوان لایه امنیتی مهم در زیرساخت نرم افزاری و سخت افزاری خود بهره ببرند. یکی از اصلی‌ترین دلایل تجربه خرید ایمن و مطمئن ارز دیجیتال از ایرانیکارت، همین مسئله است.

4. استفاده از گواهینامه امنیتی SSL

SSL یک پروتکل امنیتی است که زیرساخت لازم برای برقراری اتصال امن با سرور در بستر اینترنت را فراهم می‌کند. به‌کارگیری این گواهینامه امنیتی باعث می‌شود که کاربران صرافی ارز دیجیتال با استفاده از مرورگر یا اپلیکیشن موبایل در فضای امن به سرور صرافی متصل شوند.

این گواهینامه با استفاده از رمزنگاری داده‌ها جلوی دسترسی هکرها حین جابه‌جایی آن‌ها در بستر اینترنت بین سرور و کامپیوترهای کاربران را می‌گیرد.

در یک صرافی ارز دیجیتال داده‌های حیاتی مانند اطلاعات هویتی، بانکی، آدرس کیف پول ارزهای دیجیتال و … توسط کاربران جابه‌جا می‌شود. بنابراین استفاده از گواهینامه امنیتی SSL کاملا ضروری است. این موضوع در صرافی ایرانیکارت نیز رعایت می‌شود.

5. بدون نیاز به نگهداری ارز دیجیتال در صرافی

بخشی قابل توجهی از حملات هکری به صرافی‌ها، ارزهای دیجیتال کاربران موجود در والت صرافی را هدف می‌گیرند. فرآیند خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت، بدون نیاز به نگهداری رمزارز در والت اختصاصی این صرافی صورت می‌گیرد.

مثلا فرض کنید که قصد خرید تتر بدون کارمزد از ایرانیکارت را دارید. در این حالت شما وارد حساب کاربری اختصاصی خود می‌شوید. سپس مقدار تتر مد نظر برای خرید را وارد می‌کنید. سپس قیمت از سوی ایرانیکارت به‌شما اعلام می‌شود. باید با استفاده از کارت بانکی وجه خرید خود را به‌صورت ریالی بپردازید. پس از آن کافیست آدرس کیف پول خود را وارد کنید. تتر به کیف پول شما واریز می‌شود. به‌همین دلیل امنیت معامله رمز‌ارز‌ها در صرافی ایرانیکارت بسیار زیاد است.

با خرید ارز دیجیتال از ایرانیکارت، دارایی مستقیم به والت اختصاصی شما منتقل می‌شود

با خرید ارز دیجیتال از ایرانیکارت، دارایی مستقیم به والت اختصاصی شما منتقل می‌شود

آیا صرافی ارز دیجیتال ایرانیکارت معتبر است؟

دلایل اصلی که باعث می‌شوند خرید ایمن و مطمئن ارز دیجیتال از ایرانیکارت را تجربه کنید، مرور کردیم. ایرانیکارت بیش از 10 سال است که سابقه ارائه خدمات ارزی در بستر مطمئن و سریع به کاربران ایرانی دارد.

امکان مشاهده قیمت بیت کوین و سایر رمز‌ارز‌ها به‌صورت لحظه‌ای در ایرانیکارت وجود دارد. همچنین این صرافی جدیدترین اخبار مهم بازار کریپتوکارنسی را نیز پوشش می‌دهد. در حال حاضر به‌ جرات می‌توان گفت که راحت‌ترین، سریع‌ترین و امن‌ترین گزینه در بین صرافی‌های ایرانی برای معامله رمز‌ارزها، ایرانیکارت است.

محدثه اسماعیلی

سالهاست که با وردپرس کار می کند و پس از آن به کسب اطلاعات در ابعادی وسیع تر پرداخت و توانست در حوزه هایی چون هاستینگ، سئو و محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز گوگل گام بردارد. او اکنون به عنوان علاقمند به مباحث تحت وب و سئو به تیم تحریریه میزبان فا کمک رسانی می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا