مدیریت سیم کارت

آموزش نحوه خرید شارژ همراه اول از سایت

همراه اول یکی از بزرگ ترین اپراتورهای فعال در ایران است که کاربران زیادی در سرتاسر ایران از شماره های مختلف ارائه شده توسط این اپراتور برای پیشبرد مقاصد خود استفاده می کنند. یکی از انواع اصلی سیم کارت که توسط بخش عظیمی از کاربران این اپراتور مورد استفاده قرار می گیرد، سیم کارت های اعتباری است. این نوع از سیم کارت ها نیاز دارند که به صورت مرتب و با توجه به فعالیت های روزانه خود شارژ شوند. به همین دلیل آشنایی با انواع مختلف راه های خرید شارژ می تواند امر بسیار مهمی تلقی گردد. یکی از راه هایی که توسط این اپراتور ارائه شده، امکان خرید شارژ از سایت همراه اول است که 5% اعتبار رایگان نیز برای شما فراهم می شود. در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم نحوه خرید شارژ از سایت همراه اول را به صورت تصویری و گام به گام به شما آموزش دهیم.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

امکان خرید شارژ از سایت همراه اول

اپراتور همراه اول در حال حاضر 2 نوع سیم کارت تحت عنوان سیم کارت های اعتباری و سیم کارت های دائمی ارائه می دهند. سیم کارت های دائمی نیازی به شارژ کردن نداشته و در آخر هر ماه دارندگان این نوع از سیم کارت ها تنها باید مبلغ مشخص شده در قبض ارائه شده توسط این اپراتور را پرداخت نمایند. اما شرایط برای دارندگان سیم کارت های اعتباری متفاوت است و آن دسته از کاربرانی که از این نوع سیم کارت استفاده می کنند نیاز دارند که برای استفاده روزانه خود شارژ تهیه نمایند. در آموزش های قبلی سرویس انتقال شارژ همراه اول را معرفی کردیم که به واسطه آن می توان از یک سیم کارت به سیم کارت دیگر در همان اپراتور شارژ منتقل کرد.

خرید شارژ همراه اول به شکل ها و روش های مختلفی امکان پذیر است که یکی از راهکارهای مناسب برای خرید شارژ اعتباری را می توان خرید مستقیم از سایت همراه اول دانست. این اپراتور شرایطی را فراهم کرده که کاربران آن بتوانند در صورت خرید مستقیم شارژ از سایت، از 5 درصد اعتبار بیشتر بهره مند شوند. در ادامه نحوه خرید شارژ مستقیم از سایت همراه اول را به شما آموزش می دهیم.🙂

مراحل خرید شارژ مستقیم از سایت همراه اول

به منظور خرید شارژ از سایت همراه اول شما باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام باید وارد وب سایت رسمی همراه اول به آدرس www.mci.ir شوید.
  خرید شارژ اینترنتی از سایت همراه اول
 2. سپس از میان منوهای موجود، گزینه شارژ، صورتحساب را انتخاب کرده و سپس در ادامه زیر منو خرید شارژ را انتخاب نمایید.
  آموزش خرید شارژ اینترنتی از سایت همراه اول
 3. بعد از اینکه منو مورد نظر را انتخاب کردید، صفحه جدیدی به شما نشان داده می شود که به صورت پیش فرض زبانه خرید شارژ انتخاب شده است. در این صفحه یک فیلد اصلی وجود دارد که باید شماره تلفن مورد نظر خود را در آن وارد کنید. در این مرحله می توانید شماره خود یا شخص دیگری را در فیلد مربوطه درج نمایید سپس از طریق گزینه های موجود، مبلغ شارژ مورد نظر خود را وارد کنید.
  نحوه خرید شارژ اینترنتی از سایت همراه اول
 4. بعد از اینکه موارد عنوان شده در مرحله قبل را انجام دادید، بخش جدیدی تحت عنوان انتخاب نوع شارژ به شما نمایش داده می شود که باید از میان گزینه های مشخص شده نوع شارژ را انتخاب کنید. نوع شارژ به ترتیب شامل موارد زیر می باشد:
  شارژ معمولی: با انتخاب شارژ معمولی شما می توانید مبلغ شارژ تعیین شده در بخش های قبلی را به همراه 5 درصد اعتبار بیشتر تهیه نمایید.
  شارژ فوق العاده: در شارژ فوق العاده همراه اول نیز شما مبلغ شارژ انتخابی را به همراه اعتبار بیشتر دریافت می کنید. اما تفاوتی که این نوع از شارژ با حالت معمولی دارد محدودیت زمانی اعمال شده برای استفاده از شارژ خریداری شده است.
  طرح های دیگر: در این قسمت می توانید در هنگام تلاش برای خرید شارژ از سایت همراه اول از طرح های پیشنهادی دیگر هم استفاده نمایید که این طرح ها با توجه به جنسیت، سن و… مالک شماره تلفن متفاوت است و در طرح های مختلف اعتبار هدیه متفاوتی نیز ارائه می شود.
  نحوه خرید شارژ اینترنتی مستقیم از سایت همراه اولدر نهایت روی دکمه پرداخت کلیک نمایید تا فرآیند خرید آغاز شود.
  امکان خرید شارژ اینترنتی از سایت همراه اول
 5. بعد از اینکه تمامی مراحل خرید شارژ از سایت همراه اول را با موفقیت پشت سر گذاشتید، وارد صفحه درگاه پرداخت می شوید. شما باید در این صفحه اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و با کلیک روی دکمه پرداخت، فرآیند پرداخت را تکمیل نمایید.
  خرید شارژ مستقیم از سایت همراه اول
 6. اگر به هر دلیلی بعد از خرید، مبلغ شارژ به حساب شما اعمال نشد، می توانید از طریق زبانه پیگیری خرید شارژ اقدام نمایید. در این زبانه دو فیلد وجود دارد که شما باید به ترتیب شماره تلفن همراه خود و شماره پیگیری خرید را وارد نمایید تا وضعیت شارژ به شما اطلاع داده شود.
  آموزش خرید شارژ مستقیم از سایت همراه اول
 7. در نهایت زبانه دیگری تحت عنوان راهنمای خرید شارژ وجود دارد که از طریق آن نیز می توانید مراحل خرید شارژ از سایت همراه اول را مشاهده نمایید.
  چگونگی خرید شارژ مستقیم از سایت همراه اول

همچنین بعد از خرید شارژ همراه اول، می توانید به کمک آموزش استعلام باقیمانده شارژ همراه اول از باقی مانده شارژ تلفن همراه خود مطلع شوید.

سیم کارت های اعتباری همراه اول کاربران زیادی را در سرتاسر ایران دارند و همین امر نیز موجب شده تا افراد همواره به دنبال راهکاری مناسب برای خرید شارژ باشند. یکی از روش های معمول برای خرید شارژ همراه اول، اقدام از طریق وب سایت رسمی این اپراتور است. خرید از سایت همراه اول در نهایت باعث می شود که شما بتوانید از 5% اعتبار رایگان نیز بهره ببرید. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده تا نحوه خرید شارژ از سایت همراه اول را به شما آموزش دهیم. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هرنوع ابهامی در خصوص مطالب آموزش داده شده، می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما همراه باشید.

آموزش کدهای همراه اول

درناز خیبرگیر

بیش از 5 سال است که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال کرده و نزدیک 3 سال است که در زمینه تولید محتوای اصولی و سئو شده فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا