موبایل

غير فعال كردن نوتیفیکشن تبلیغاتی سایت ها در اندروید

نمایش نوتیفیکشن تبلیغاتی سایت ها در موبایل یکی از عمده مشکلات آزاردهنده برای صاحبان تلفن های همراه است با توجه به نمایش ناگهانی چنین اعلان هایی ممکن است افراد دریافت نوتیفیکشن را سهوا قبول کرده باشند. در این شرایط بعد از قبول کردن، این نوتیفیکیشن ها ممکن است مدام برای شما ظاهر شوند و ایجاد مزاحمت کرده باشند. پیغام های تبلیغاتی یا خبررسانی موبایل معمولا با عنوان تبلیغات مزاحم یا تبلیغات ناخواسته شناخته می شوند. در این مقاله از میزبان فا مگ می خواهیم روش غیر فعال کردن نوتیفیکیشن سایت ها در مرورگرهای موبایل را با هم بررسی کنیم.

اگر با چنین مشکلاتی در مرورگرهای ویندوز هم مواجه هستید پیشنهاد می کنیم مقالات آموزشی غیر فعال سازی پیام های تبلیغاتی در مررگر گوگل کروم و غیر فعال کردن نوتیفیکشن های تبلیغاتی در مرورگر فایرفاکس را دنبال نمایید.

حذف اعلان های تبلیغاتی سایت ها در اندروید

 معمولا با ورود به برخی وبسایت ها اعلانی مبنی بر دریافت نوتیفیکشن ظاهر می شود و ممکن است سهوا یا عمدا برای دنبال کردن اخبار و سرگرمی آن سایت، با لمس دکمه Accept اعلان را پذیرفته باشید.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن سایت ها در مرورگرهای موبایل

برخی از این اعلان ها در دفعات بعدی ایجاد مزاحمت می کنند و همچنین بالا رفتن تعداد پیغام ها می تواند به امری کسل کننده تبدیل شود حتما می پرسید چگونه اعلان های سایت را غیر فعال کنیم؟ این کار بسیار ساده است و چندین راهکار برای حذف نوتیفیکشن سایت ها در اندروید ارائه شده که در ادامه به شرح مفصل آن ها خواهیم پرداخت.

مباحثی که در راستای حذف نوتیفیکشن تبلیغاتی سایت ها در اندروید می آموزید به شرح زیر هستند:

1- چگونه اعلان های سایت را غیر فعال کنیم؟

به منظور حذف اعلان های اینترنتی در موبایل می بایست نوتیفیکشن مرورگر خود را در حالت غیرفعال قرار دهید یا اینکه لیست وبسایت هایی که برای شما اعلان ارسال می کنند را بررسی نموده و برای آن ها اجازه صادر کنید. بدین منظور مراحل زیر را به ترتیب دنبال نمایید:

 1. مرورگر تلفن همراه خود را باز کنید. (معمولا کاربران از مرورگر گوگل کروم استفاده می کنند ولی روش این کار کلی می باشد.)
 2. به قسمت تنظیمات مرورگر تلفن همراه خود مراجعه کنید.
  چگونه نوتیفیکیشن کروم را قطع کنیم
 3. جهت مدیریت و حذف اعلان های اینترنتی در گوشی گزینه Notifications را لمس کنید.
  چگونه نوتیفیکیشن کروم را قطع کنیم
 4. اکنون جهت غير فعال كردن popup در گوگل کروم اندروید گزینه From websites را انتخاب کنید.
  چگونه نوتیفیکیشن کروم را قطع کنیم
 5. سپس در لیست Allowed وبسایت هایی را مشاهده می کنید که دسترسی لازم جهت ارسال نوتیفیکیشن برای شما را دارند. پس در راستای حذف اعلان های اینترنتی موبایل می بایست این لیست به طور کامل بررسی گردد.
  چگونه نوتیفیکیشن کروم را قطع کنیم
 6. تمام وبسایت هایی که نمی خواهید برای شما نوتیفیکیشن ارسال کنند را باز کنید و گزینه Clear & Reset را بزنید. این کار موجب غير فعال كردن popup در گوگل کروم اندروید خواهد شد.
  چگونه نوتیفیکیشن کروم را قطع کنیم

بعد از انجام این مراحل، اجازه دریافت نوتیفیکشن از سمت وبسایت ها رد می شود. دیگر در قسمت نوتیفیکشین گوشی خود از سمت این سایت ها اعلانی دریافت نمی کنید.

2- غیرفعال سازی نوتیفیکشن ها در گوگل کروم

برخی از افراد علاقه ای به تماشای هیچگونه نوتیفیکیشنی از سمت گوگل کروم ندارند البته که این برنامه به خودی خود هیچوقت برای شما نوتیفیکیشن ارسال نمی کند ولی باز هم قابلیت این که به صورت کامل این نوتیفیکیشن را قطع کنیم وجود دارد. پس برای حذف اعلان های تبلیغاتی گوشی باید مراحل زیر ا به ترتیب دنبال نمایید:

 1. به قسمت settings یا همان تنظیمات گوشی خود مراجعه کنید.
 2. سپس به قسمت برنامه ها یا Apps بروید.
  چگونه نوتیفیکیشن کروم را قطع کنیم
 3. جهت حذف اعلان های اینترنتی برنامه مرورگر مورد نظرتان را از این لیست پیدا کنید.
 4. حالا گزینه Notification را انتخاب کنید.
  چگونه نوتیفیکیشن کروم را قطع کنیم
 5. گزینه های مختلفی از جمله غیرفعال کردن نوتیفیکشن های کروم، بستن صدا، ویبره و … دیده می شود.
 6. به منظور غیر فعال کردن نوتیفیکیشن گوگل کروم گزینه Block all را درحالت فعال قرار دهید.

چگونه نوتیفیکیشن کروم را قطع کنیم

به این ترتیب تمامی نوتیفیکشن هایی که از سمت مرورگر کروم ارسال می شوند مسدود می گردد و شما اعلانی مشاهده نمی کنید.

3- تنظیمات حذف اعلان های اینترنتی در اندروید

برخی از کاربران تجربه ای ناخوشایند از دریافت تبلیغات ناخواسته روی گوشی های اندرویدی خود گزارش کرده اند. در چنین حالتی یکسری صفحات ناخواسته روی گوشی شما باز می شود که به صورت کلی دو مورد باعث نمایش این صفحات تبلیغاتی در تلفن همراه است:

 1. باز شدن وبسایت های ناخواسته از سمت گوگل کروم
 2. باز شدن وبسایت های ناخواسته از طرف برنامه های دیگر

در مورد اول مشکل شما با پاک کردن دیتای برنامه گوگل کروم حل می شود برای انجام این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات گوشی خود مراجعه کنید.
 2. به قسمت Apps یا همان برنامه ها بروید.چگونه نوتیفیکیشن کروم را قطع کنیم
 3. برنامه گوگل کروم را پیدا کنید.چگونه نوتیفیکیشن کروم را قطع کنیم
 4. سپس گزینه Manage Space را لمس نمایید.چگونه نوتیفیکیشن کروم را قطع کنیم
 5. دیتای این برنامه را با گزینه Clear Data پاک کنید.چگونه نوتیفیکیشن کروم را قطع کنیم

بعد از انجام مراحل ذکر شده به احتمال بسیار زیاد مشکل باز شدن صفحات تبلیغاتی ناخواسته در گوشی اندرویدی رفع می شود اما اگر همچنان با این پیغام ها مواجه شدید می توانید سایر برنامه های نصب شده روی گوشی تلفن همراه خود را بررسی نمایید اصولا بعد از نصب و اجرای برخی از برنامه های نامعتبر چنین پیغام هایی ظاهر خواهند شد و شما را به وبسایت های خطرناک هدایت می کنند. پس می بایست برنامه نامعتبر یا مشکوک حذف گردد.

برخی افراد قابلیت هایی تحت عنوان نوتیفیکشن را برای وبسایت های خود پیکربندی کرده اند تا در دفعات بعدی برای کاربرانشان اخبار و اعلاناتی ارسال گردد. نمایش پیاپی پیغام های تبلیغاتی و نوتیفیکشن های سایت در گوشی تلفن همراه می تواند به امری آزاردهنده تبدیل شود. در چنین شرایطی برای خلاصی و غیرفعالسازی نوتیفیکشن تبلیغاتی سایت ها چندین راهکار دارید از جمله اعمال تنظیمات حذف اعلان های اینترنتی در اندروید و غیرفعالسازی نوتیفیکشن تبلیغاتی سایت ها با تنظیمات در مرورگر تلفن همراه و… در این آموزش به چگونگی رفع مشکل نمایش پیغام های تبلیغاتی سایت ها در گوشی اندرویدی پرداختیم. شما هم تجربیات خود از دریافت پیغام های تبلیغاتی را با ما به اشتراک بگذارید.

آموزش رایگان کار با اندروید

داوود صادقی

داوود سال هاست که به تکنولوژی علاقه مند شده و به فعالیت در شبکه های اجتماعی و تولید محتوای اصولی مطابق با الگوریتم های روز روی آورده، او سابقه خوبی در زمینه بلاگری در اینستاگرام دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا