آموزش

بهترین نرم افزارهای جایگزین تیم ویور

تیم ویور یکی از بهترین برنامه‌های ریموت دسکتاپ بود که به وسیله آن می‌توانستید اتصال بین دو کامپیوتر را از راه دور فراهم کنید. این برنامه در سطح جهانی استفاده کنندگان فراوانی دارد که کاربران از آن برای کارهایی مثل آموزش آنلاین استفاده می‌کنند. اما چند ماه پیش بود که این برنامه ایران را در لیست کشورهای تحریم شده خود قرار داد و دیگر امکان استفاده از teamviewer برای کاربران ایرانی فراهم نیست. به همین خاطر کاربران مجبور هستند تا از نرم افزارهای جایگزین تیم ویور برای اتصال دو یا چند کامپیوتر به هم استفاده کنند. البته این مورد صرفا محدود به کامپیوتر نبوده و اتصال بین گوشی نیز از راه دور امکان پذیر است.

در این مقاله از میزبان‌فا مگ قصد دارم به معرفی بهترین نرم افزارهای جایگزین تیم ویور بپردازم که به کمک این برنامه‌ها می‌توانید مانند برنامه تیم ویور از امکان Remote Desktop استفاده کرده و اتصال بین دو دستگاه کامپیوتر یا گوشی موبایل را برای انواع سیستم عامل‌های مختلف ویندوز، مک، لینوکس، اندروید و ios فراهم کنید. پس اگر به دنبال بهترین جایگزین تیم ویور اندروید، ویندوز یا ios هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین نرم افزارهای جایگزین تیم ویور

برنامه‌های ریموت دسکتاپ که در ادامه معرفی می‌کنم از بهترین جایگزین teamviewer هستند که با نصب آنها را هر دو دستگاه می‌توانید به کمک شناسه اتصال را برقرار کنید. وبسایت برخی از این برنامه‌های remote desktop برای ایران در دسترس نیستند، اما همچنان امکان استفاده از برنامه را خواهید داشت. بنابراین اگر با استفاده از سایت اصلی موفق نشدید برنامه را دانلود کنید از یک ابزار تغییر ip یا vpn استفاده کنید. اگر باز هم موفق به دانلود نشدید می‌توانید از سایت‌های دانلود، برنامه مورد نظر را دانلود و نصب کنید.

بهترین نرم افزار جایگزین تیم ویور | دانلود بهترین جایگزین teamviewer

1. Chrome Remote Desktop

اولین ابزار که می‌تواند در هر سیستم عامل مورد استفاده قرار گیرد در قالب یک افزونه ارائه شده است. به لطف همگام سازی کردن که گوگل برای کلیه سرویس‌های خود در نظر گرفته است، استفاده از مرورگر گوگل کروم برای هر کسی از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین کمتر کسی را میتوان یافت که از این مرورگر استفاده نکرده باشد. برای همین یک ابزار عالی برای جایگزین تیم ویور در قالب افزونه برای این مرورگر ارائه شده است که با نصب آن روی مرورگر می‌توانید از امکان اتصال به کامپیوتر یا گوشی موبایل دیگر استفاده کنید.

 • امکان اتصال همزمان دو کامپیوتر
 • امکان استفاده در تمامی سیستم عامل‌هایی که مرورگر گوگل کروم در آنها نصب شده باشد
 • امکان اتصال بین گوشی، کامپیوتر و یا گوشی و کامپیوتر

برای این منظور با کلیک روی دکمه زیر  به استور گوگل کروم رفته و افزونه Chrome Remote Desktop را روی مرورگر گوگل کروم خود نصب و فعال کنید.

Chrome Remote Desktop

حال از طرف مقابل خود نیز بخواهید که این افزونه را روی مرورگر خود نصب کند. سپس اگر شما قصد ورود به سیستم وی را دارید از وی بخواهید تا شناسه اتصال را در اختیار شما قرار دهد. بعد از وارد کردن شناسه در افزونه می‌توانید امکان اتصال بین دو کامپیوتر را از طریق مرورگر گوگل کروم فراهم کنید.

البته نگران نباشید، در نسخه موبایل نیز می‌توانید به کمک اپلیکیشن از این امکان برخوردار شوید و امکان اتصال بین گوشی و کامپیوتر و یا دو گوشی را با هم فراهم کنید. برای این منظور کافی است روی دکمه زیر کلیک کنید و برنامه chrome remote desktop اندروید را نصب کنید.

chrome remote desktop

در نسخه اندروید نیز می‌توانید به کمک شناسه‌ای که برای شما در نظر گرفته می‌شود امکان اتصال را فراهم کنید. در این صورت به خاطر پشتیبانی از چند پلتفرم می‌توانید از اتصال بین دو کامپیوتر با هم و یا اتصال کامپیوتر به گوشی از طریق ریموت دسکتاپ نیز استفاده کنید.

بهترین نرم افزار جایگزین تیم ویور | دانلود بهترین جایگزین teamviewer

2. AnyDesk

دومین و بهترین ابزاری که شخصا نیز از آن استفاده می‌کنم برنامه AnyDesk است که در پلتفرم‌های مختلفی عرضه شده است و می‌توانید از آن برای بهترین جایگزین تیم ویور استفاده کنید. این برنامه در انواع نسخه‌های اندروید، ios، مک، ویندوز و لینوکس عرضه شده است که امکان اتصال بین دو دستگاه را فراهم خواهد کرد. وبسایت این برنامه برای ایران در دسترس نیست و برای دانلود آن می‌توانید از سایت‌های دانلود استفاده کنید. اما استفاده از برنامه همچنان برای کاربران ایرانی بدون مشکلی فراهم است.

 • امکان اتصال همزمان چند کامپیوتر
 • امکان استفاده در سیستم عامل لینوکس، مک، ویندوز، اندروید و ios
 • امکان اتصال بین گوشی، کامپیوتر و یا گوشی و کامپیوتر
 • امکان انتقال فایل
 • امکان گفتگو و چت آنلاین

برای استفاده از این برنامه روی دکمه زیر کلیک کنید تا به سایت سازنده هدایت شوید. اگر امکان استفاده از ابزار تغییر ip را دارید حتما در حالتی که ip غیر از ایران دارید برای دانلود استفاده کنید. اما برای اتصال به کامپیوتر و استفاده از برنامه نیازی به تغییر آی‌پی نخواهید داشت.

اینستاگرام میزبان فا مگ

دانلود برنامه AnyDesk

این برنامه کم حجم علاوه بر امکان اتصال قابلیت چت و گفتگوی زنده و انتقال فایل‌ها را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد. همچنین امکان استفاده از رمزگذاری برای افزایش امنیت نیز فراهم است. به لطف پشتیبانی از نسخه‌های مختلف می‌توانید به کمک این برنامه امکان اتصال بین گوشی و کامپیوتر را نیز فراهم کنید.

بهترین نرم افزار جایگزین تیم ویور | دانلود بهترین جایگزین teamviewer

3. Ammyy Admin

سومین برنامه پیشنهادی Ammyy Admin است که حجمی برابر با یک مگابایت را دارد و می‌توانید از آن به عنوان بهترین جایگزین teamviewer استفاده کنید. این برنامه نیز امکان انتقال فایل و گفتگوی زنده را در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین امکان اتصال دو کامپیوتر که در یک محیط قرار دارند نیز به وسیله این برنامه قرار دارد.

 • امکان اتصال همزمان چند کامپیوتر
 • امکان استفاده در سیستم عامل ویندوز
 • امکان اتصال بین کامپیوتر
 • امکان انتقال فایل
 • امکان گفتگو و چت آنلاین

کافی است روی دکمه زیر کلیک کرده و آخرین نسخه این برنامه را از سایت آن دانلود و روی هر دو سیستم نصب کنید.

دانلود برنامه Ammyy Admin

توجه داشته باشید که برای دانلود برنامه از سایت سازنده مجبور هستید از مرورگرهایی مثل internet explorer استفاده کنید.

بهترین نرم افزار جایگزین تیم ویور | دانلود بهترین جایگزین teamviewer

4. Splashtop

اگر از سرعت اینترنت بالایی برخوردار هستید و از حجم اینترنت کافی برخوردار هستید استفاده از برنامه Splashtop به عنوان بهترین جایگزین تیو ویور می‌توانید بهترین انتخاب باشد. تفاوتی که این برنامه با سایر برنامه‌های معرفی شده دارد در این است که از کیفیت بسیار بالای تصویر برخوردار است. به طوری که می‌توانید حتی به مشاهده فیلم و یا بازی از طریق ریموت دسکتاپ بپردازید.

 • امکان اتصال همزمان 5 کامپیوتر
 • امکان استفاده در سیستم عامل لینوکس، مک، ویندوز، اندروید و ios
 • امکان اتصال بین گوشی، کامپیوتر و یا گوشی و کامپیوتر
 • امکان انتقال فایل
 • امکان گفتگو و چت آنلاین

برای استفاده از این برنامه کافی است روی دکمه زیر کلیک کرده و آن را دانلود کنید.

دانلود نرم افزار splashtop

از دیگر ویژگی‌های کاربردی این برنامه هم امکان استفاده در موبایل هست که می‌توانید اتصال موبایل به کامپیوتر را نیز از این طریق فراهم کنید.

بهترین نرم افزار جایگزین تیم ویور | دانلود بهترین جایگزین teamviewer

5. Windows Remote Desktop Connection

همانطور که از نام آن مشخص است این برنامه مختص ریموت دسکتاپ ویندوز است که می‌توانید از آن برای اتصال دو کامپیوتر استفاده کنید. این برنامه روی ویندوز به صورت پیشفرض وجود دارد و نیازی به دانلود و نصب جدای آن ندارید، اما محدودیتی که وجود دارد در این است که استفاده از آن تنها برای سیستم عامل ویندوز و مک فراهم است. علاوه بر این تنها می‌توانید یک کامپیوتر را درآن واحد کنترل کنید، در صورتی که برنامه‌های معرفی شده در بالا امکان اتصال چند کامپیوتر را به صورت همزمان خواهند داشت.

 • امکان اتصال همزمان 1 کامپیوتر
 • امکان استفاده در سیستم عامل ویندوز و مک
 • امکان اتصال بین دو کامپیوتر

برای استفاده از این برنامه کافی است به control panel ویندوز رفته و یا اینکه نام remote را در استارت ویندوز جستجو کنید و در نهایت برنامه Windows Remote Desktop Connection را انتخاب و اجرا کنید.

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و به کمک آن توانسته باشید بهترین نرم افزار جایگزین تیم ویور را انتخاب کرده و با دانلود برنامه جایگزین تیم ویور امکان اتصال دو دستگاه کامپیوتر یا موبایل را برای خود و دوستانتان فراهم کنید. در صورتی که در رابطه با این آموزش سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید. شما چه برنامه‌هایی را می‌شناسید که می‌توانند به عنوان یک جایگزین مناسب teamviewer استفاده شوند؟

عیسی نورانی

بیش از 10 سال است که بصورت تخصصی و حرفه ای در حوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت می کنم. همچنین حدود 4 سال است که سئو و بهینه سازی سایت میزبان فا را بر عهده دارم.

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

 1. نرم افزار ammy admin رو انتی ویروس به عنوان تروجان میشناستش و پاکش میکنه
  نصبش نکنید باگ امنیتی داره و ممکنه سیستمتون رو هک کنند

  1. سلام و احترام؛
   سپاس از اینکه تجربیات بسیار ارزشمندتون رو با ما و کاربران به اشتراک میگذارید.

 2. بیار عالی، ممنون از شما، فقط یک ایراد متن داشت که عنوان نشده بود کدام یک از این برنامه ها نیاز به ip استاتیک دارند و کدام ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا