شبکه های اجتماعی

آموزش نحوه ایجاد فاصله بین خطوط در اینستاگرام

در حالت معمول زمانی که پستی را در اینستاگرام منتشر می کنید متن کپشن شما بدون هیچ فاصله ای در زیر پست نمایش داده می شود. علت آن این است که اینستاگرام فاصله بین خطوط را حذف می کند و متن شما بدون هیچ فاصله ای به صورت پیوسته منتشر می شود. در این وضعیت اکثر کاربران به منظور ایجاد فاصله بین خطوط به ناچار از ایموجی (شکلک) و یا نقطه استفاده می کنند. حال می خواهیم بدانیم چگونه در کپشن اینستاگرام فاصله خطوط را تنظیم کنیم؟ برای این منظور در این مقاله از میزبان فا مگ به آموزش ایجاد فاصله بین خطوط در اینستاگرام می پردازیم.

رفتن به خط بعد در اینستاگرام اندروید

یکی از اصول نگارش نوشته رعایت فاصله بین خطوط است اما متاسفانه امکان فاصله انداختن بین خطوط در اینستاگرام وجود ندارد. حتی اگر چندین بار کلید shift را بزنید فاصله بین خطوط به طور خودکار پس از انتشار از بین می رود. در چنین حالتی شما مجبور هستید متن کپشن را به صورت پشت سرهم و بدون هیچ فاصله ای تایپ کنید. این موضوع از خوانا بودن متن نوشته شده می کاهد و کمتر کسی تمایل به خواندن متن های طولانی پشت سر هم را دارد. برای جلوگیری از وقوع این مشکل از نوشتن متن کپشن مستقیما در اینستاگرام اجتناب کنید. همچنین برای حل این مشکل راه کارهایی وجود دارد که در ادامه مطلب می خواهیم به آنها بپردازیم.

آموزش ایجاد فاصله بین خطوط در اینستاگرام

1- فاصله بین خطوط در اینستاگرام با symbols

گاهی در اینستاگرام متن کپشن شما کوتاه است و نبود فاصله مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر متن کپشن شما طولانی باشد نبود فاصله بین خطوط برای خواننده متن خسته کننده خواهد بود. برای بهبود خوانایی لازم است از روش های ایجاد خط خالی در اینستاگرام استفاده کنید. نوشتن کپشن های طولانی بدون رعایت نکات نگارشی جذابیت متن های شما را از بین می برد.

ساده ترین راه برای ایجاد فاصله بین خطوط در کپشن اینستاگرام استفاده از نمادها و استیکرهای خود اینستاگرام است. مستقیما وارد اینستاگرام شوید کپشن خود را تایپ کنید و هر کجا نیاز به ایجاد فاصله بین خطوط داشتید از نقطه،خط تیره و یا استیکر استفاده کنید. مشکل اصلی این گزینه برای ایجاد فاصله بین خطوط در اینستاگرام این است که استیکر استفاده شده قابل مشاهده است. این روش برای برخی از کاربران به ویژه کسب و کارها غیر قابل استفاده می باشد.

2- نحوه ایجاد فاصله بین خطوط اینستاگرام با استیکر

 1. ابتدا عنوان متن کپشن خود را تایپ کنید. (می توانید به جای پست جدید پست های قبلی را ادیت کنید.)
 2. برای رفتن به سطر بعد ابتدا دکمه enter که در پایین صفحه سمت راست قرار دارد را لمس کنید و نماد sym در گوشه پایین سمت چپ صفحه کلید ضربه بزنید.
  ایجاد فاصله بین خطوط اینستاگرام با استیکرکلید اینتر در گوشی های اندروید با آیکن ایجاد فاصله بین خطوط اینستاگرام با دکمه return نمایش داده می شود.
 3. یکی از نمادها و یا استیکرها را انتخاب نمایید و مجددا کلید enter را فشار دهید. (در این مقاله برای ایجاد فاصله بین خطوط از نقطه استفاده شده است)
  ایجاد فاصله بین خطوط اینستاگرام

پس از افزودن نماد جدا کننده مجددا دکمه ایجاد فاصله بین خطوط اینستاگرام با دکمه return در پایین صفحه را لمس نمایید و شروع به تایپ پاراگراف بعدی کنید.
ایجاد خط خالی در اینستاگرامهمانطور که مشاهده می کنید در این روش نماد، استیکرهای جدا کننده خطوط بین پاراگراف نمایش داده می شود و از زیبایی متن شما می کاهد. حالا در ادامه تصمیم داریم روش هایی را مطرح کنیم تا علاوه بر حفظ زیبایی صفحه باعث ایجاد فاصله بین خطوط کپشن یا بیو در اینستاگرام گردد.

3- ایجاد خط خالی در اینستاگرام با نیم فاصله

آموزش ایجاد فاصله بین خطوط در اینستاگرامپیشنهاد ویژه: یکی از روش های ساده و کاربردی برای رفتن به خط بعدی در اینستاگرام استفاده از نیم فاصله است. صفحه کلید بسیاری از گوشی های اندروید نیم فاصله را ندارد. SwiftKey Keyboard یکی از بهترین صفحه کلیدهای اندروید بشمار می رود که این گزینه را در اختیار شما قرار می دهد و برای استفاده، لازم است آن را دانلود نمایید. پس از نصب صفحه کلید شما به راحتی می توانید با زدن کلیدهای نیم فاصله و اینتر بین خطوط کپشن های اینستاگرامتان فاصله ایجاد کنید. بدین ترتیب علاوه بر ایجاد فاصله بین خطوط کپشن، زیبایی و ظاهر صفحه نیز حفظ می شود. شیوه کار با این صفحه کلید را در ادامه بررسی می کنیم.

روش پیشنهادی: به کمک نیم فاصله علاوه بر ایجاد فاصله بین خطوط کپشن در ایسنتاگرام می توانید ظاهر محتوایی خود را نیز حفظ نمایید. میزبان فا مگ این روش را به شما پیشنهاد می کند.

ایجاد نیم فاصله در اندروید با صفحه کلید swiftkey

 1. صفحه کلید SwiftKey Keyboard را از گوگل پلی دانلود و نصب نمایید.
 2. پس از نصب برنامه در بخش تنظیمات گوشی تلفن خود گزینه language and input را انتخاب و گزینه Default Keyboard را لمس نمایید.
  رفتن به خط بعد در اینستاگرام
 3. سپس صفحه کلید پیش فرض گوشی تلفن خود را روی Microsoft SwitftKey keyboard قرار دهید.
  رفتن به خط بعد در اینستاگرام اندروید
 4. در نهایت گزینه SET UP INPUT METHODS را انتخاب کنید. تا صفحه کلید برای شما در دسترس قرار گیرد.

در اپلیکیشن اینستاگرام در هنگام انتشار پست مشاهده می کنید که تم صفحه کلید گوشی شما تغییر کرده و به رنگ مشکی درآمده است. پس از تایپ عنوان کپشن، برای رفتن به خط بعد در اینستاگرام گزینه return را انتخاب کنید. (در برخی از صفحه کلیدها return با آیکن ایجاد فاصله بین خطوط اینستاگرام با دکمه return نمایش داده می شود.)
رفتن به خط بعد در اینستاگرام اندرویدپس از انتشار پست مشاهده می کنید کپشن پست شما بدون هیچ تغییری با رعایت فاصله ایجاد شده بین خطوط نمایش داده می شود. 😍

4- برنامه رفتن به خط بعد در اینستاگرام اندروید

یکی از روش های ایجاد خط خالی در اینستاگرام استفاده از برنامه های پیام رسان در گوشی های اندروید و ios  است. شما می توانید متن دلخواه خود را در قسمت ارسال متن شبکه اجتماعی تلگرام یا فیس بوک و یا برنامه note گوشی تایپ کنید. فاصله های لازم بین خطوط را ایجاد کنید سپس متن را کپی کرده و در بخش کپشن اینستاگرام paste نمایید. پس از انتشار پست موردنظرتان مشاهده می کنید که متن کپشن به همان حالتی که تایپ شده بود در اینستاگرام منتشر شده است.

این روش برای نوشتن توضیحات بیو اینستاگرام نیز قابل استفاده است و شما می توانید متن بیوگرافی خود را با استفاده از اپلیکیشن های پیام رسان در چند پاراگراف تایپ کنید. در هر جایی که نیاز بود از کلید اینتر استفاده کنید. در نهایت متن را کپی کرده و به قسمت بیو اینستاگرام منتقل کنید.

اینستاگرام میزبان فا مگ

ایجاد فاصله بین خطوط در اینستاگرام

5- استفاده از اپلیکیشن instaSpacer

می توانید از اپلیکیشن هایی نظیر instaSpacer برای ایجاد فاصله بین خطوط استفاده کنید. بهترین ویژگی این اپلیکیشن این است که شما مجبور نیستید از کاراکترهای نظیر نقطه، خط تیره و یا استیکر برای جداسازی خطوط استفاده نمایید. برای استفاده از این ابزار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برنامه را از گوگل پلی دانلود و روی گوشی تلفن همراه خود نصب نمایید.
 2. وارد برنامه شوید و کپشن خود را تایپ کنید. پس از پایان نوشتن متن روی دکمه (convert (copy and paste در پایین کادر ضربه بزنید.
  فاصله انداختن بین خطوط در اینستاگرام
 3. اکنون برای چسباندن متن در اینستاگرام گزینه paste on instagram را لمس کنید.

فاصله انداختن بین خطوط در اینستاگرامبا انتخاب این گزینه به اینستاگرام هدایت می شوید. برای افزودن کپشن به پست خود کافیست در قسمت کپشن پست اینستاگرام روی صفحه ضربه بزنید و گزینه paste را انتخاب نمایید.

فاصله بین خطوط اینستاگرام در آیفون

در هنگام نوشتن کپشن در اینستاگرام ممکن است گزینه return و enter در صفحه کلید گوشی شما نمایش داده نشود. در گوشی های آیفون برای حل مشکل فاصله بین خطوط در اینستاگرام در هنگام تایپ متن در اینستاگرام روی دکمه 123 در پایین صفحه ضربه بزنید و سپس گزینه return در گوشه پایین سمت راست صفحه را لمس نمایید. با انتخاب این گزینه یک خط جدید در نوشته ایجاد می شود. در این صورت دیگر نیازی به استفاده از اپلیکیشن های دیگر برای فاصله انداختن بین خطوط در اینستاگرام را ندارید.

نکات مهم در خصوص ایجاد فاصله بین خطوط اینستاگرام

 • از نوشتن مستقیم متن کپشن در اپلیکیشن اینستاگرام اجتناب کنید.
 • توجه داشته باشید در اینستاگرام امکان استفاده از کلید enter دوبار پشت سرهم وجود ندارد.
 • هشتگ های اینستاگرام از خطوط جداکننده پشتیبانی می کنند. بنابراین می توانید هر هشتگ را در سطری جداگانه و بدون نیاز به چسبیدن به هم تایپ کنید.
 • حداکثر تعداد کاراکتر در کپشن اینستاگرام 2200 و حداکثر تعداد کاراکتر در کامنت ها 240 کاراکتر است. توجه داشته باشید هر فاصله یک کاراکتر محسوب می شود.

رعایت فاصله بین خطوط نه تنها باعث خوانایی و درک مطلب می شود بلکه محتوای نوشته شده دارای جذابیت بصری می گردد. اگر می خواهید محتوای تولید شده شما در اینستاگرام تاثیرگذار باشد لازم است اصول نوشتاری را در آن رعایت کنید. در این مطلب به آموزش ایجاد فاصله بین خطوط اینستاگرام با استفاده از روش های گوناگون پرداختیم. اگر این آموزش برای شما کاربردی بود لطفا لینک آن را برای دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید. چنانچه سوالی در رابطه با روش های فاصله انداختن بین خطوط در اینستاگرام و رفتن به خط بعد در اینستاگرام اندروید دارید در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید.

آموزش رایگان اینستاگرام

راضیه حلاج

راضیه چندین سال است که به محتواسازی علاقمند شده و به صورت حرفه ای در زمینه تولید محتوا در حال فعالیت است. او تجربیات خوبی در حوزه گرافیک نیز دارد و روز به روز در تلاش است تا سطح علمی خود را ارتقاء دهد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. خدا خیرتون بده
  خودمو آماده کرده بودم
  ی ساعت بگردم😊
  اولین نتیجه گوگل اومدم تو سایت شما
  و این کیبورده کارمو راه انداخت
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا