مدیریت سیم کارت

چگونه پیامگیر صوتی همراه اول را فعال کنیم؟

پیامگیر صوتی همراه اول به شما این امکان را می دهد تا بتوانید با ارائه امکان ضبط پیام صوتی به مخاطبین خود حتی در زمانی که به هر دلیلی امکان پاسخگویی تلفنی را ندارید، تماس ای خود را مدیریت نمایید. بدین ترتیب مخاطب شما پیام خود را ضبط کرده و شما می توانید بدون نیاز به برقراری دوباره تماس، درخواست او را بشنوید. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این است تا نحوه فعالسازی پیامگیر صوتی همراه اول را به شما آموزش دهیم. پس اگر قصد دارید با نحوه فعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول و هزینه های آن بیشتر آشنا شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش استفاده از صندوق صوتي همراه اول

همراه اول امکانات مختلفی را برای کاربران خود فراهم کرده تا با استفاده از آنها بتوانند به شکل بهتری از سیم کارت خود استفاده نمایند. یکی از خدمات جذابی که این اپراتور برای کاربران خود فراهم کرده، پیامگیر صوتی همراه اول است. با فعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول دیگر لازم نیست نگران تماس های بی پاسخ خود باشید. چرا که مخاطبین در صورت عدم پاسخگویی شما به شماره تلفن تعریف شده توسط این اپراتور انتقال پیدا می کنند و این امکان را خواهند داشت که در صورت تمایل یک پیام صوتی را برای شما ضبط کنند.

این پیام صوتی در صندوق صوتی همراه اول ذخیره می شود و این موضوع نیز طی یک پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. در نتیجه شما می توانید با شماره ارائه شده توسط همراه اول که در ادامه به آن اشاره خواهد شد، تماس گرفته و به راحتی این پیام را گوش دهید. اما مزیت فعال کردن این قابلیت به همین جا ختم نمی شود و حتی اگر مخاطب شما پیامی را نیز ضبط نکند باز هم از طریق پیامکی که برای شما ارسال می شود، می توانید متوجه تماس از دست رفته شوید. در ادامه به صورت تصویری نحوه فعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول را به شما آموزش خواهیم داد.

روش فعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول

فعالسازی پیامگیر صوتی همراه اول یکی از امکانات رایگانی است که همراه اول در اختیار کاربران خود قرار داده تا حتی در صورت پاسخگو نبودن در یک زمان خاص نیز بتوانند پیام مخاطبین خود را دریافت نمایند. برای فعالسازی این قابلیت شما می توانید به 3 روش مختلف اقدام نمایید. این 3 روش عبارتند از:

 • استفاده از کد دستوری #241*10*
 • ارسال عدد 241 به سرشماره 10
 • اقدام از طریق برنامه همراه من

در ادامه به صورت گام به گام به بررسی نحوه استفاده هر کدام خواهیم پرداخت.

نکته ای که باید در ابتدای کار به آن توجه داشته باشید این است که سرویس انتقال تماس شماره تلفن همراه اول شما باید در حالت فعال قرار گرفته باشد. در غیر این صورت فعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول برای شما میسر نمی باشد. در صورت تمایل به آشنایی بیشتر با این قابلیت می توانید آموزش انتقال تماس همراه اول را مطالعه نمایید.

1. کد فعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول

اگر قصد دارید با استفاده از کد دستوری #241*10* پیامگیر صوتی را راه اندازی نمایید، باید به شکل زیر اقدام نمایید:

 1. باید کد دستوری #241*10* را با استفاده از شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شماره گیری نمایید.
  آموزش استفاده از صندوق صوتي همراه اول
 2. در مرحله دوم پیغامی به شما نمایش داده می شود که طی آن از شما خواسته می شود عدد 1 را وارد کرده و با لمس گزینه Send آن را ارسال نمایید.
  روش فعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول
 3. در نتیجه پیغام جدیدی همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود و بیانگر این موضوع است که درخواست شما بررسی و نتیجه از طریق پیامک برای شما ارسال می شود.
  فعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول با کد دستوری
 4. در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد، نتیجه فعال سازی پیامگیر صوتی همانند تصویر زیر به صورت پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
  آموزش فعالسازی پیامگیر صوتی همراه اول

بدین ترتیب پیامگیر صوتی تلفن شما فعال خواهد شد.

2. ارسال عدد 241 به سرشماره 10

روش دومی که از آن می توانید برای فعال کردن ییامگیر صوتی شماره تلفن همراه اول خود استفاده کنید، ارسال یک پیامک حاوی عدد 241 به سرشماره 10 است. برای اینکار تنها کافی است وارد برنامه پیامرسان گوشی تلفن همراه خود شده و سپس همانند تصویر زیر اقدام به ارسال پیام عنوان شده نمایید.

نحوه غیرفعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول

3. اقدام از طریق برنامه همراه من

آخرین روشی که از آن می توانید برای فعال کردن پیامگیر صوتی همراه اول استفاده نمایید، استفاده از برنامه همراه من است. در همین راستا شما باید:

 1. در اولین گام وارد برنامه همراه من نصب شده روی گوشی تلفن همراه خود شوید. اگر تاکنون برنامه همراه من را نصب نکرده اید، می توانید به کمک آموزش نحوه نصب برنامه همراه من این کار را انجام دهید. همچنین می توانید راهنمای جامع کار با برنامه همراه من را نیز مطالعه نمایید.
 2. در صفحه اصلی این برنامه منویی تحت عنوان خدمات وجود دارد که باید همانند تصویر زیر آن را انتخاب نمایید.
  آموزش فعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول
 3. حال تمام خدماتی که می توانید از آنها استفاده نمایید به صورت لیست وار به شما نمایش داده می شود. در این مرحله باید پیامگیر صوتی را انتخاب نمایید.
  نحوه فعالسازی پیامگیر صوتی همراه اول
 4. در این مرحله می توانید وضعیت فعلی پیامگیر صوتی خود را مشاهده نمایید و اگر قصد فعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول را دارید تنها کافی است نشانه قرار گرفته در صفحه را به حالت روشن دربیاورید.
  امکان فعالسازی پیامگیر صوتی همراه اول
 5. بعد از اینکه فرآیند فعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول را با موفقیت پشت سر گذاشتید، هر زمان که شما امکان پاسخگویی به تماسی را نداشتید، تماس شما به شماره 09910009912 انتقال پیدا می کند و فرد تماس گیرنده می تواند یک پیام صوتی را برای شما ضبط نماید. اگر مخاطب شما برایتان یک تماس صوتی را ضبط کرد، شما به کمک پیامکی که توسط همراه اول و از طریق سرشماره 09910009912 برایتان ارسال می شود، می توانید متوجه وجود یک پیام صوتی ضبط شده شوید.
  نحوه فعالسازی پیامگیر صوتی همراه اول
 6. در صورتی که فرد تماس گیرنده پیامی را برای شما ضبط نکرده باشد نیز یک پیام کوتاه از سرشماره 10082 برایتان ارسال می شود تا شما را از وجود یک تماس از دست رفته آگاه سازد.
  امکان فعالسازی پیامگیر صوتی همراه اول

شماره صندوق پست صوتی همراه اول چند است؟ اگر قصد دارید پیام صوتی که برای شما ضبط شده است را بشنوید تنها کافی است با شماره 09910009912 تماس حاصل نمایید. بعد از برقراری تماس پیام به صورت خودکار برای شما پخش می شود.

نحوه غیر فعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول

اگر به هر دلیلی تصمیم گرفتید پیامگیر صوتی همراه اول را غیر فعال کنید، لازم است یکی از 3 روش عنوان شده در قسمت قبل را بررسی نمایید. یعنی در راستای غیرفعال کردن پیامگیر صوتی همراه اول شما باید دوباره از طریق یکی از روش های زیر اقدام کنید:

 1. استفاده از کد دستوری #241*10*: در صورت تمایل به غیرفعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول به کمک کد دستوری تعریف شده شما باید کد دستوری #241*10* را شماره گیری گرده و در نهایت برای غیرفعالسازی عدد 2 را ارسال نمایید.
  غیر فعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول
 2. ارسال عدد 241 به سرشماره 10: اگر قصد دارید از روش ارسال پیامک به سرشماره تعیین شده برای غیر فعال کردن پیامگیر صوتی خود استفاده کنید لازم است کد 241 را به سرشماره 10 ارسال نمایید.
  نحوه غیرفعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول
 3. اقدام از طریق برنامه همراه من: در نهایت نیز امکان غیر فعالسازی پیامگیر صوتی از طریق برنامه همراه من نیز مهیا می باشد. در همین راستا شما باید مسیری که در قسمت قبل توضیح داده شد را دنبال کرده و در نهایت گزینه تعیین شده را به حالت خاموش دربیاورید.
  چگونگی غیر فعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول

هزینه پیامگیر صوتی همراه اول

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما مطرح شود این است که هزینه پیامگیر صوتی همراه اول چقدر است؟ لازم است در نظر داشته باشید که فعال سازی پیامگیر صوتی همراه اول کاملاً رایگان است و شما می توانید بدون پرداخت هزینه به راحتی این قابلیت را روی گوش تلفن همراه خود فعال نموده و مورد استفاده قرار دهید.

اما اگر بخواهید پیام ضبط شده را بشنوید باید با شماره 09910009912 تماس حاصل فرمایید که هزینه این تماس مطابق با هزینه تماس درون شبکه ای همراه اول محسابه می شود که در حال حاضر به شرح زیر است:

 • سیم کارت های دائمی: 559 ریال در ازای هر دقیقه
 • سیم کارت های اعتباری: نیز 899 ریال برای هر دقیقه

البته لازم است در نظر داشته باشید پیامی که در زمان فعال بودن حالت رومینگ دریافت می کنید، دارای هزینه است و این هزینه معادل داشتن تماس تلفنی با ایران به علاوه هزینه مربوط به تماس دریافتی است. در صورت تمایل می توانید مقاله آموزش فعال سازی رومینگ همراه اول را برای آشنایی بیشتر با این قابلیت مطالعه نمایید.

همراه اول به دلیل قابلیت ها و امکاناتی که در اختیار کاربران خود قرار داده، به یکی از اپراتورهای محبوب تبدیل شده است. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده تا به یکی از قابلیت های بسیار شگفت انگیر این اپراتور یعنی فعالسازی پیامگیر صوتی همراه اول بپردازیم. با استفاده از این قابلیت شما می توانید از تماس های بی پاسخ خود مطلع شده و به مخاطبین خود این امکان را بدهید که در صورت تمایل برای شما پیام صوتی ضبط نمایند. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص مطالب بیان شده در این مقاله می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما همراه باشید.

آموزش کدهای همراه اول

درناز خیبرگیر

بیش از 5 سال است که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال کرده و نزدیک 3 سال است که در زمینه تولید محتوای اصولی و سئو شده فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا