مدیریت سیم کارت

دریافت سیم کارت 4g همراه اول به صورت رایگان + 15 گیگ اینترنت هدیه

مدتی است که نسل جدید اینترنت های همراه تحت عنوان اینترنت نسل 4 و 4.5 توسط اپراتورهای مختلف از جمله همراه اول معرفی شده است. برای بهره مندی از قابلیت های این نسل از اینترنت ها باید سیم کارت نسل چهارم یا یوسیم را تهیه کرده و روی گوشی تلفن همراه خود قرار دهید. در نظر داشته باشید که برای استفاده از این سیم کارت ها شما نیازی به خرید یک سیم کارت جدید با شماره جدید ندارید و می توانید تنها با تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم از خدمات آن بهره ببرید. در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم نحوه تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم و در نتیجه آن تنظیمات اینترنت 4g و 4.5g همراه اول در گوشی های تلفن همراه اندرویدی را به شما آموزش دهیم. پس اگر به دنبال یک راهنمای جامع از مراحل تغییر سیم کارت همراه اول به یوسیم هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شرایط تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم

سیم کارت های نسل چهارم همراه اول که با نام یوسیم نیز شناخته می شود به آن دسته از سیم کارت هایی اطلاق می شود که از اینترنت نسل 4 و 4.5 پشتیبانی می کند.

لازم است در نظر داشته باشید که داشتن سیم کارت یوسیم به تنهایی کافی نیست و گوشی تلفن همراه شما نیز باید از شبکه 4g پشتیبانی کند. در حال حاضر بیشتر گوشی های اندرویدی از این قابلیت پشتیبانی می کنند اما شما می توانید برای اطمینان بیشتر مدل گوشی تلفن همراه خود را در گوگل جستجو کرده و این مورد را بررسی نمایید.

در صورت پشتیبانی کردن گوشی تلفن همراهتان از اینترنت نسل 4 می توانید مراحل تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم و همچنین فعال سازی اینترنت سیم کارت 4g همراه اول را دنبال کنید که در ادامه به صورت دقیق به آنها پرداخته خواهد شد.

هزینه دریافت یوسیم و تعویض سیم کارت همراه اول

این نسل از سیم کارت ها به دلیل تکنولوژی خاصی که در آنها به کار رفته، از سرعت اینترنت بسیار بالایی برخوردار هستند. در همین راستا اپراتور همراه اول شرایطی را فراهم کرده است که مشترکین آن می توانند به صورت کاملاً رایگان سیم کارت های قدیمی خود را به سیم کارت های یوسیم نسل 4 تعویض نمایند.

هدیه تعویض سیم کارت همراه اول

برای فعال سازی سیم کارت 4G همراه اول هدیه ای نیز در نظر گرفته شده است. لازم است در نظر داشته باشید که برای دریافت هدیه تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم نیازی نیست شما اقدام خاصی داشته باشید و بعد از فعال شدن سیم کارت به صورت زیر هدیه خود را دریافت خواهید نمود:

 • 20 گیگابایت اینترنت 1 ماهه برای مشترکین سیم کارت های دائمی
 • 15 گیگابایت اینترنت 1 ماهه برای مشترکین سیم کارت های اعتباری

کد دستوری استعلام نسل سیم کارت

کاربران بسیاری سوال می پرسد که از کجا بفهمیم سیم کارت همراه اول 4g است؟ سیم کارت ما چه نسلی است؟  اگر شما یکی از مشترکین اپراتور همراه اول هستید اما نمی دانید سیم کارتتان مربوط به کدام نسل سیم کارت ها است، می توانید پیش از هر اقدامی ابتدا به کمک کد دستوری تعریف شده یک استعلام تهیه کرده و این موضوع را بررسی نمایید. در همین راستا برای فهمیدن نسل سیم کارت شما باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام وارد شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شده و کد دستوری #10* را شماره گیری نمایید.
  کد دستوری استعلام نسل سیم کارت
 2. حال در گام بعدی لازم است که عدد 0 را در فیلد مشخص شده وارد کرده و سپس روی دکمه Send را لمس نمایید.
  تنظیمات اینترنت 4.5g همراه اول
 3. در صورتی که سیم کارت شما از ابتدا نسل چهارم بوده یا اینکه پیش تر آن را به یوسیم تغییر داده اید، پیامکی همانند تصویر زیر از طریق سرشماره Hamraheaval برای شما ارسال می شود. در صورتی که پیغام دیگری را دریافت کردید، متوجه خواهید شد که سیم کارت همراه اول شما نسل چهار نمی باشد و می توانید مراحل تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم را دنبال کنید.
  آموزش تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم

گام 1: روش ارتقا اینترنت همراه اول و تغییر نسل سیم کارت

با توجه به نقش موثری که تکنولوژی به کار رفته در سیم کارت های نسل چهارم همراه اول روی عملکرد آنها دارد، این اپراتور همواره در تلاش است تا با ارائه روش های مختلف مسیر تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم را برای مشترکین تسهیل کند. در همین راستا مشترکین همراه اول می توانند به یکی از روش های زیر اقدام به تبدیل سیم کارت خود به یوسیم نمایند:

 1. تغییر سیم کارت به یوسیم از طریق کد دستوری
 2. تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم از طریق سامانه پیامکی
 3. تغییر سیم کارت به یوسیم به صورت حضوری

در ادامه به صورت گام به گام نحوه تغییر سیم کارت همراه اول به یوسیم را به شما آموزش خواهیم داد.

1. کد دستوری درخواست یوسیم رایگان همراه اول

اولین روشی که می توانید از آن برای یوسیم کردن سیم کارت استفاده کنید، اقدام از طریق کد دستوری تعیین شده است. این روش برای آن دسته از افرادی که تمایل به تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم غیرحضوری دارند، بسیار مناسب خواهد بود. پس به منظور ارتقا اینترنت همراه اول و تبدیل سیم کارت به یوسیم شما باید به صورت زیر اقدام نمایید:

 1. در ابتدا کد دستوری #10* را از طریق شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شماره گیری نمایید.
  لازم است در نظر داشته باشید که شما می توانید به صورت مستقیم کد #61*10* را شماره گیری کنید. اما در این مقاله به منظور آشنایی بیشتر با مسیر به صورت گام به گام مراحل را بیان می کنیم.
  تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم
 2. سپس منویی به صورت پاپ آپ به شما نمایش داده می شود که لازم است عدد 6 را در فیلد مشخص شده وارد کرده و سپس گزینه Send را لمس نمایید.
  تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم غیرحصوری
 3. در گام بعدی لازم است به منظور ثبت درخواست سیم کارت نسل چهارم همراه اول عدد 1 را در فیلد مشخص شده وارد کرده و سپس گزینه Send را انتخاب نمایید.
  روش تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم
 4. حال در این مرحله از تغییر نس سیم کارت همراه اول لازم است که کد پستی 10 رقمی محل مورد نظر خود که تمایل دارید سیم کارت نسل چهارم همراه اول شما به آنجا ارسال شود را وارد کرده و مجدداً گزینه Send را انتخاب نمایید.
  مراحل تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم
 5. در آخر نیز پیغامی همانند تصویر زیر دریافت خواهید کرد و بیانگر این امر است که اطلاعات وارد شده توسط این اپراتور دریافت شده و فرآیند تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم آغاز خواهد شد.
  شرایط تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم

بدین ترتیب به سادگی می توانید از طریق کد دستورسی تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم استفاده کرده و در خصوص ارتقا اینترنت همراه اول گام بردارید.

2. درخواست یوسیم همراه اول با پیامک

روش دوم تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم و ارتقا اینترنت همراه اول هم به صورت غیرحضوری است که می توانید از آن برای ثبت درخواست سیم کارت نسل چهارم همراه اول استفاده نمایید. به منظور تغییر نسل سیم کارت همراه اول و دریافت سیم کارت جدید می بایست در خصوص ارسال کد پستی محل مورد نظر  به سرشماره 8939 یا سرشماره 99009 اقدام کنید.

دریافت هدیه تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم

3. تغییر سیم کارت به یوسیم به صورت حضوری

اما روش سومی که می توان در خصوص تبدیل سیم کارت همراه اول به یوسیم مورد استفاده قرار داد، اقدام به صورت حضوری است. در این روش شما باید به یکی از مراکز فروش و خدمات حضوری همراه اول، مراکز تماس اداره پست یا مخابرات شهر محل سکونت خود مراجعه نمایید و درخواست سیم کارت نسل چهارم خود را ثبت نمایید. بدین ترتیب با مراجعه حضوری قادر به انجام فرایند تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم خواهید بود.

گام 2: کد دستوری تعویض سیم کارت به یوسیم

اما سوالی که ممکن است برای شما مطرح شود این است که پس از دریافت سیم کارت نسل چهارم خود به چه شکلی باید آن را فعال کرده و مورد استفاده قرار دهید؟ در راستای پاسخ به این سوال در ادامه به صورت دقیق مراحل تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم را به شما آموزش خواهیم داد.

قبل از اقدام برای تغییر سیم کارت همراه اول به یوسیم لازم است که یک بکاپ از مخاطبین ذخیره شده روی سیم کارت خود تهیه نمایید. در همین راستا می توانید مقاله نحوه بکاپ گرفتن از مخاطبین گوشی اندروید را مطالعه نمایید.

 1. در قدم اول شما وارد شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شده و کد دستوری #10* را شماره گیری نمایید.
  توجه داشته باشید که در این مرحله می توانید به صورت مستقیم کد دستوری #45*10* را وارد نمایید. اما در راستای آشنایی بیشتر، مسیر به صورت گام به گام نمایش داده می شود.
  کد تغییر سیم کارت همراه اول به یوسیم
 2. حال در گام بعدی و بعد از مشاهده منوهای اصلی همراه اول لازم است عدد 4 را در فیلد مشخص شده وارد کرده و گزینه Send را انتخاب نمایید.
  نحوه تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم
 3. سپس عدد 5 که مربوط به منو تعویض به یوسیم می شود را وارد کرده و سپس مجدداً گزینه Send را انتخاب نمایید.
  مراحل فعال سازی یوسیم از طریق کد دستوری
 4. حال از شما خواسته می شود تا شماره سریال یوسیم 19 رقمی یوسیم که در پشت پوکه سیم کارت ارسال شده درج شده است را وارد کرده و دوباره گزینه Send را انتخاب نمایید.
  طریقه فعال سازی یوسیم از طریق کد دستوری
 5. در گام بعدی از شما خواسته می شود که PIN1 را وارد نمایید که این مورد نیز در پشت پوکه سیم کارت قابل مشاهده خواهد بود. PIN1 را نیز وارد نموده و گزینه Send را لمس نمایید تا مراحل تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم با موفقیت به اتمام برسد.
  تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم غیرحصوری
 6. بدین ترتیب تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم با موفقیت به اتمام می رسد و شما می توانید سیم کارت را از پوکه جدا کرده و روی گوشی تلفن همراه خود قرار دهید. از این پس اینترنت شما نیز ارتقا خواهد یاقت اما دقت داشته باشید باید تنظیمات اینترنت همراه اول را نیز پیکربندی کنید که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

گام 3: تنظیمات اینترنت 4.5g همراه اول

پس از قرار دادن سیم کارت روی گوشی تلفن همراه، زمان آن می رسد تا مراحل فعال سازی تنظیمات اینترنت نسل 4 همراه اول را نیز دنبال نمایید تا بتوانید از اینترنت 4g و 4.5g همراه اول استفاده نمایید. در همین راستا لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین مرحله از فرآیند فعال سازی اینترنت 4g سیم کارت همراه اول شما باید وارد بخش Settings گوشی تلفن همراه اندرویدی خود شوید.
 2. سپس از میان منوهای موجود، منو Connections را انتخاب نمایید.
  مراحل تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم
 3. حال در صفحه Connections گزینه های مختلفی قابل مشاهده است که به منظور فعال سازی اینترنت 4g سیم کارت یوسیم لازم است گزینه Mobile networks را انتخاب نمایید.
  شرایط تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم
 4. در گام بعدی از فرآیند فعال سازی اینترنت سیم کارت 4g همراه اول لازم است که روی گزینه Network mode را لمس نمایید.
  فعال سازی سیم کارت 4g همراه اول
 5. از میان گزینه های موجود حالت LTE/3G/2G را انتخاب کنید. بدین ترتیب اینترنت نسل چهارم همراه اول برای شما فعال می شود و می توانید از آن استفاده نمایید.
  نحوه تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم

دریافت یوسیم از طریق پست چقدر طول میکشد؟

بعد از پشت سر گذاشتن گام اول یعنی ارسال درخواست یوسیم همراه اول و تعویض آن، سیم کارت جدید از طریق پست به صورت کاملا رایگان برای شما ارسال خواهد شد. مدت زمان دریافت سیم کارت جدید همراه اول شما از طریق پست به فاصله جغرافیایی، روند کاری اداره پست و محل سکونت شما بستگی خواهد داشت. اما روال اصولا در بازه زمانی 5 تا 10 روز به طول می انجامد.

در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است مراحل تعیوض سیم کارت همراه اول به یوسیم را به صورت گام به گام به شما آموزش دهیم. با استفاده از این آموزش شما می توانید با مراحل تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم به صورت حضوری یا غیرحضوری آشنا شده و همچنین به راحتی در راستای فعال سازی اینترنت سیم کارت 4g همراه اول اقدام نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص شرایط تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش کدهای همراه اول

درناز خیبرگیر

بیش از 5 سال است که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال کرده و نزدیک 3 سال است که در زمینه تولید محتوای اصولی و سئو شده فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

 1. بعد از تبدیل سیم کارتم به یوسیم چرا اینترنت رایگان دریافت نکردم؟

  1. با سلام دوست عزیز
   بعد از دریافت سیم کارت یوسیم اینترنت رایگان به صورت خودکار برای شما فعال خواهد شد. در صورتی که چنین اتفاقی رخ نداده است پیشنهاد می شود از طریق شماره 9990 با پشتیبانی سیم کارت همراه اول در ارتباط باشید.
   موفق و پیروز باشید

 2. سلام ، هزینه پست رایگانه یا باید بعد از دریافت سیم کارت هزینه اش رو پرداخت کنیم؟

 3. با سلام.باوجود اینکه مدت یک ماه بیشتر هم هست درخواست تبدیل سیمکارت به یوسیم از طریق کد دستوری همراه اول با موفقیت انجام شده هنوز سیمکارت تحویل نگرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا