مدیریت سیم کارت

دریافت سیم کارت 4g همراه اول به صورت رایگان + 15 گیگ اینترنت هدیه

مدتی است که نسل جدید اینترنت های همراه تحت عنوان اینترنت نسل 4 و 4.5 توسط اپراتورهای مختلف از جمله همراه اول معرفی شده است. برای بهره مندی از قابلیت های این نسل از اینترنت ها باید سیم کارت نسل چهارم یا یوسیم را تهیه کرده و روی گوشی تلفن همراه خود قرار دهید. در نظر داشته باشید که برای استفاده از این سیم کارت ها شما نیازی به خرید یک سیم کارت جدید با شماره جدید ندارید و می توانید تنها با تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم از خدمات آن بهره ببرید. در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم نحوه تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم و در نتیجه آن تنظیمات اینترنت 4g و 4.5g همراه اول در گوشی های تلفن همراه اندرویدی را به شما آموزش دهیم. پس اگر به دنبال یک راهنمای جامع از مراحل تغییر سیم کارت همراه اول به یوسیم هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شرایط تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم

سیم کارت های نسل چهارم همراه اول که با نام یوسیم نیز شناخته می شود به آن دسته از سیم کارت هایی اطلاق می شود که از اینترنت نسل 4 و 4.5 پشتیبانی می کند.

لازم است در نظر داشته باشید که داشتن سیم کارت یوسیم به تنهایی کافی نیست و گوشی تلفن همراه شما نیز باید از شبکه 4g پشتیبانی کند. در حال حاضر بیشتر گوشی های اندرویدی از این قابلیت پشتیبانی می کنند اما شما می توانید برای اطمینان بیشتر مدل گوشی تلفن همراه خود را در گوگل جستجو کرده و این مورد را بررسی نمایید.

در صورت پشتیبانی کردن گوشی تلفن همراهتان از اینترنت نسل 4 می توانید مراحل تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم و همچنین فعال سازی اینترنت سیم کارت 4g همراه اول را دنبال کنید که در ادامه به صورت دقیق به آنها پرداخته خواهد شد.

هزینه دریافت یوسیم و تعویض سیم کارت همراه اول

این نسل از سیم کارت ها به دلیل تکنولوژی خاصی که در آنها به کار رفته، از سرعت اینترنت بسیار بالایی برخوردار هستند. در همین راستا اپراتور همراه اول شرایطی را فراهم کرده است که مشترکین آن می توانند به صورت کاملاً رایگان سیم کارت های قدیمی خود را به سیم کارت های یوسیم نسل 4 تعویض نمایند.

هدیه تعویض سیم کارت همراه اول

برای فعال سازی سیم کارت 4G همراه اول هدیه ای نیز در نظر گرفته شده است. لازم است در نظر داشته باشید که برای دریافت هدیه تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم نیازی نیست شما اقدام خاصی داشته باشید و بعد از فعال شدن سیم کارت به صورت زیر هدیه خود را دریافت خواهید نمود:

 • 20 گیگابایت اینترنت 1 ماهه برای مشترکین سیم کارت های دائمی
 • 15 گیگابایت اینترنت 1 ماهه برای مشترکین سیم کارت های اعتباری

کد دستوری استعلام نسل سیم کارت

کاربران بسیاری سوال می پرسد که از کجا بفهمیم سیم کارت همراه اول 4g است؟ سیم کارت ما چه نسلی است؟  اگر شما یکی از مشترکین اپراتور همراه اول هستید اما نمی دانید سیم کارتتان مربوط به کدام نسل سیم کارت ها است، می توانید پیش از هر اقدامی ابتدا به کمک کد دستوری تعریف شده یک استعلام تهیه کرده و این موضوع را بررسی نمایید. در همین راستا برای فهمیدن نسل سیم کارت شما باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین گام وارد شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شده و کد دستوری #10* را شماره گیری نمایید.
  کد دستوری استعلام نسل سیم کارت
 2. حال در گام بعدی لازم است که عدد 0 را در فیلد مشخص شده وارد کرده و سپس روی دکمه Send را لمس نمایید.
  تنظیمات اینترنت 4.5g همراه اول
 3. در صورتی که سیم کارت شما از ابتدا نسل چهارم بوده یا اینکه پیش تر آن را به یوسیم تغییر داده اید، پیامکی همانند تصویر زیر از طریق سرشماره Hamraheaval برای شما ارسال می شود. در صورتی که پیغام دیگری را دریافت کردید، متوجه خواهید شد که سیم کارت همراه اول شما نسل چهار نمی باشد و می توانید مراحل تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم را دنبال کنید.
  آموزش تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم

گام 1: روش ارتقا اینترنت همراه اول و تغییر نسل سیم کارت

با توجه به نقش موثری که تکنولوژی به کار رفته در سیم کارت های نسل چهارم همراه اول روی عملکرد آنها دارد، این اپراتور همواره در تلاش است تا با ارائه روش های مختلف مسیر تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم را برای مشترکین تسهیل کند. در همین راستا مشترکین همراه اول می توانند به یکی از روش های زیر اقدام به تبدیل سیم کارت خود به یوسیم نمایند:

 1. تغییر سیم کارت به یوسیم از طریق کد دستوری
 2. تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم از طریق سامانه پیامکی
 3. تغییر سیم کارت به یوسیم به صورت حضوری

در ادامه به صورت گام به گام نحوه تغییر سیم کارت همراه اول به یوسیم را به شما آموزش خواهیم داد.

1. کد دستوری درخواست یوسیم رایگان همراه اول

اولین روشی که می توانید از آن برای یوسیم کردن سیم کارت استفاده کنید، اقدام از طریق کد دستوری تعیین شده است. این روش برای آن دسته از افرادی که تمایل به تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم غیرحضوری دارند، بسیار مناسب خواهد بود. پس به منظور ارتقا اینترنت همراه اول و تبدیل سیم کارت به یوسیم شما باید به صورت زیر اقدام نمایید:

 1. در ابتدا کد دستوری #10* را از طریق شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شماره گیری نمایید.
  لازم است در نظر داشته باشید که شما می توانید به صورت مستقیم کد #61*10* را شماره گیری کنید. اما در این مقاله به منظور آشنایی بیشتر با مسیر به صورت گام به گام مراحل را بیان می کنیم.
  تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم
 2. سپس منویی به صورت پاپ آپ به شما نمایش داده می شود که لازم است عدد 6 را در فیلد مشخص شده وارد کرده و سپس گزینه Send را لمس نمایید.
  تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم غیرحصوری
 3. در گام بعدی لازم است به منظور ثبت درخواست سیم کارت نسل چهارم همراه اول عدد 1 را در فیلد مشخص شده وارد کرده و سپس گزینه Send را انتخاب نمایید.
  روش تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم
 4. حال در این مرحله از تغییر نس سیم کارت همراه اول لازم است که کد پستی 10 رقمی محل مورد نظر خود که تمایل دارید سیم کارت نسل چهارم همراه اول شما به آنجا ارسال شود را وارد کرده و مجدداً گزینه Send را انتخاب نمایید.
  مراحل تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم
 5. در آخر نیز پیغامی همانند تصویر زیر دریافت خواهید کرد و بیانگر این امر است که اطلاعات وارد شده توسط این اپراتور دریافت شده و فرآیند تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم آغاز خواهد شد.
  شرایط تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم

بدین ترتیب به سادگی می توانید از طریق کد دستورسی تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم استفاده کرده و در خصوص ارتقا اینترنت همراه اول گام بردارید.

2. درخواست یوسیم همراه اول با پیامک

روش دوم تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم و ارتقا اینترنت همراه اول هم به صورت غیرحضوری است که می توانید از آن برای ثبت درخواست سیم کارت نسل چهارم همراه اول استفاده نمایید. به منظور تغییر نسل سیم کارت همراه اول و دریافت سیم کارت جدید می بایست در خصوص ارسال کد پستی محل مورد نظر  به سرشماره 8939 یا سرشماره 99009 اقدام کنید.

دریافت هدیه تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم

3. تغییر سیم کارت به یوسیم به صورت حضوری

اما روش سومی که می توان در خصوص تبدیل سیم کارت همراه اول به یوسیم مورد استفاده قرار داد، اقدام به صورت حضوری است. در این روش شما باید به یکی از مراکز فروش و خدمات حضوری همراه اول، مراکز تماس اداره پست یا مخابرات شهر محل سکونت خود مراجعه نمایید و درخواست سیم کارت نسل چهارم خود را ثبت نمایید. بدین ترتیب با مراجعه حضوری قادر به انجام فرایند تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم خواهید بود.

گام 2: کد دستوری تعویض سیم کارت به یوسیم

اما سوالی که ممکن است برای شما مطرح شود این است که پس از دریافت سیم کارت نسل چهارم خود به چه شکلی باید آن را فعال کرده و مورد استفاده قرار دهید؟ در راستای پاسخ به این سوال در ادامه به صورت دقیق مراحل تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم را به شما آموزش خواهیم داد.

قبل از اقدام برای تغییر سیم کارت همراه اول به یوسیم لازم است که یک بکاپ از مخاطبین ذخیره شده روی سیم کارت خود تهیه نمایید. در همین راستا می توانید مقاله نحوه بکاپ گرفتن از مخاطبین گوشی اندروید را مطالعه نمایید.

 1. در قدم اول شما وارد شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شده و کد دستوری #10* را شماره گیری نمایید.
  توجه داشته باشید که در این مرحله می توانید به صورت مستقیم کد دستوری #45*10* را وارد نمایید. اما در راستای آشنایی بیشتر، مسیر به صورت گام به گام نمایش داده می شود.
  کد تغییر سیم کارت همراه اول به یوسیم
 2. حال در گام بعدی و بعد از مشاهده منوهای اصلی همراه اول لازم است عدد 4 را در فیلد مشخص شده وارد کرده و گزینه Send را انتخاب نمایید.
  نحوه تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم
 3. سپس عدد 5 که مربوط به منو تعویض به یوسیم می شود را وارد کرده و سپس مجدداً گزینه Send را انتخاب نمایید.
  مراحل فعال سازی یوسیم از طریق کد دستوری
 4. حال از شما خواسته می شود تا شماره سریال یوسیم 19 رقمی یوسیم که در پشت پوکه سیم کارت ارسال شده درج شده است را وارد کرده و دوباره گزینه Send را انتخاب نمایید.
  طریقه فعال سازی یوسیم از طریق کد دستوری
 5. در گام بعدی از شما خواسته می شود که PIN1 را وارد نمایید که این مورد نیز در پشت پوکه سیم کارت قابل مشاهده خواهد بود. PIN1 را نیز وارد نموده و گزینه Send را لمس نمایید تا مراحل تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم با موفقیت به اتمام برسد.
  تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم غیرحصوری
 6. بدین ترتیب تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم با موفقیت به اتمام می رسد و شما می توانید سیم کارت را از پوکه جدا کرده و روی گوشی تلفن همراه خود قرار دهید. از این پس اینترنت شما نیز ارتقا خواهد یاقت اما دقت داشته باشید باید تنظیمات اینترنت همراه اول را نیز پیکربندی کنید که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

گام 3: تنظیمات اینترنت 4.5g همراه اول

پس از قرار دادن سیم کارت روی گوشی تلفن همراه، زمان آن می رسد تا مراحل فعال سازی تنظیمات اینترنت نسل 4 همراه اول را نیز دنبال نمایید تا بتوانید از اینترنت 4g و 4.5g همراه اول استفاده نمایید. در همین راستا لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین مرحله از فرآیند فعال سازی اینترنت 4g سیم کارت همراه اول شما باید وارد بخش Settings گوشی تلفن همراه اندرویدی خود شوید.
 2. سپس از میان منوهای موجود، منو Connections را انتخاب نمایید.
  مراحل تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم
 3. حال در صفحه Connections گزینه های مختلفی قابل مشاهده است که به منظور فعال سازی اینترنت 4g سیم کارت یوسیم لازم است گزینه Mobile networks را انتخاب نمایید.
  شرایط تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم
 4. در گام بعدی از فرآیند فعال سازی اینترنت سیم کارت 4g همراه اول لازم است که روی گزینه Network mode را لمس نمایید.
  فعال سازی سیم کارت 4g همراه اول
 5. از میان گزینه های موجود حالت LTE/3G/2G را انتخاب کنید. بدین ترتیب اینترنت نسل چهارم همراه اول برای شما فعال می شود و می توانید از آن استفاده نمایید.
  نحوه تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم

دریافت یوسیم از طریق پست چقدر طول میکشد؟

بعد از پشت سر گذاشتن گام اول یعنی ارسال درخواست یوسیم همراه اول و تعویض آن، سیم کارت جدید از طریق پست به صورت کاملا رایگان برای شما ارسال خواهد شد. مدت زمان دریافت سیم کارت جدید همراه اول شما از طریق پست به فاصله جغرافیایی، روند کاری اداره پست و محل سکونت شما بستگی خواهد داشت. اما روال اصولا در بازه زمانی 5 تا 10 روز به طول می انجامد.

در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است مراحل تعیوض سیم کارت همراه اول به یوسیم را به صورت گام به گام به شما آموزش دهیم. با استفاده از این آموزش شما می توانید با مراحل تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم به صورت حضوری یا غیرحضوری آشنا شده و همچنین به راحتی در راستای فعال سازی اینترنت سیم کارت 4g همراه اول اقدام نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص شرایط تعویض سیم کارت همراه اول به یوسیم می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش کدهای همراه اول

درناز خیبرگیر

چند سالی است که کار ترجمه را دنبال کرده و بیشتر از 3 سال است که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

‫77 دیدگاه ها

 1. بعد از تبدیل سیم کارتم به یوسیم چرا اینترنت رایگان دریافت نکردم؟

  1. با سلام دوست عزیز
   بعد از دریافت سیم کارت یوسیم اینترنت رایگان به صورت خودکار برای شما فعال خواهد شد. در صورتی که چنین اتفاقی رخ نداده است پیشنهاد می شود از طریق شماره 9990 با پشتیبانی سیم کارت همراه اول در ارتباط باشید.
   موفق و پیروز باشید

 2. سلام ، هزینه پست رایگانه یا باید بعد از دریافت سیم کارت هزینه اش رو پرداخت کنیم؟

 3. با سلام.باوجود اینکه مدت یک ماه بیشتر هم هست درخواست تبدیل سیمکارت به یوسیم از طریق کد دستوری همراه اول با موفقیت انجام شده هنوز سیمکارت تحویل نگرفتم

 4. سلام
  خواهرم سیمکارت اعتباری نیاز داره و در محل سکونتمان نمایندگی همراه اول نیست . امانی وجود داره که غیر حضوری بشه سیمکارت تهیه کرد . البته مخابرا هست .
  محل سکونت استان بوشهر جزیره خارگ
  ممنونم

  1. سلام و احترام؛
   اصولا خدمات خرید سیم کارت بنابر ارائه مدارک و ثبت به صورت حضوری صورت می پذیرد.

   1. سلام خسته نباشیدبسته هدیه تعویض سیم کارت داده شده ولی سایت های داخلی میزنم ازبسته اینترنت خودم کم میکنه ومعرفی سایت های داخلی باتشکر

    1. با سلام دوست عزیز
     شما باید این موضوع را از سمت پشتیبانی سیم کارت همراه اول به شماره 9990 پیگیری نمایید.
     موفق و پیروز باشید

  1. سلام خسته نباشین، من سیمکارتم تبدیل به 4g کردم .ولی بعد از اینکه بازگشت به تنظیم کارخانه که زدم دوباره 3g شده ،چطوری الان 4g کنم
   ممنون میشم راهنماییم کنید

   1. با سلام دوست عزیز
    برای این منظور شما باید به تنظیمات گوشی تلفن همراه خود رفته و سپس از منو connections گزینه Mobile networks را انتخاب نمایید. در نهایت نیز در صفحه جدیدی که نمایش داده می شود گزینه ای تحت عنوان Network mode وجود دارد که باید آن را روی حالت LTE/3G/2G قرار دهید. در نظر داشته باشید که مسیر ممکن است در گوشی های مختلف متفاوت باشد اما به طور معمول از همین مسیر می توانید برای این کار استفاده نمایید.
    موفق و پیروز باشید

 5. سلام.ایا شماره همراه که درحال حاضر خاموش هست وسیمکارتش ندارم.میتوانم درخواست بدم یو سیم شود و به آدرسم ارسال شود لطفا راهنمایی یاتماس یاکد تبدیل به یوسیم ارسال کنید باتشکر

  1. سلام و احترام؛
   شما می توانید به صورت حضوری به یکی از مراکز فروش و خدمات حضوری همراه اول مراجعه نمایید.
   از طریق روش های زیر می توانید درخواست خود مبی بر تعویض سیم کارت را به اپراور همراه اول ارسال نمایید:
   کد دستوری درخواست یوسیم رایگان همراه اول
   درخواست یوسیم همراه اول با پیامک
   تغییر سیم کارت به یوسیم به صورت حضوری
   در نظر داشته باشید در گام دوم می بایست از طریق سیم کارت جدید مراحل فعالسازی یوسیم را دنبال نمایید.

  2. سلام وقتتون بخیر
   سیم کارت یو سیم دریافت کردم،ولی متاسفانه سیم کارت قبلیم رو گم کردم
   چطور سیمکارت فعلی رو فعال کنم؟

   1. سلام دوست محترم؛ همانطور که در مقاله با تیتر گام 2 نیز توضیح داده شده، از طریق کد دستوری
    #شماره سریال 19 رقمی پشت سیم کارت*45*10*
    و وارد کردن pin1 می توانید سیمکارت خود را فعال کنید.

 6. لطفاً از طریق پیامک درصورت امکان جواب بدهید
  سپاس گذارم

 7. با سلام
  آیا زمانی که پست سیم کارت جدید رو میاره سیم کارت قبلی رو تحویل میگیره میبره؟ چون ممکنه یه زمانی بیاره که خونه نباشم و بالطبع گوشی و سیم کارت رو هم با خودم میبرم

  1. سلام و احترام؛
   سیم کارت قدیمی تحویل گرفته نمی شود. مراحل به این صورت هست که سیم کارت به شما تحویل داده میشه سپس کدهای فعالسازی سیم کارت را مطابق با دستورالعمل های اپراتور همراه اول در سیم کارت جدید وارد نمایید. به محض فعالسازی سیم کارت جدید ، سیم کارت قبلی فاقد اعتبار خواهد شد.

 8. سلام.
  من هم نزدیک یک ماه است درخواست تعویض سیم کارت به یوسیم از طریق کد دستوری داده ام. چند بار هم پیام دادند که با شما تماس خواهیم گرفت ولی خبری نشده است.

  1. سلام و احترام؛
   مراحل تعویض و دریافت یوسیم اصولا کمتر از 10 روز طول میکشد به منظور پیگیری های بیشتر می توانید درخواست خود را مجددا ارسال نمایید یا به صورت حضوری به یکی از مراکز خرید و فروش همراه اول مراجعه نمایید.

 9. از وقتی یوسیم رو فعال کردم سرعت اینترنتم هیلی خیلی اومده پایین و واقعیت اینه که بنده به غلط کردن افتادم . اشتباه کردم که یوسیم فعال کردم در حالیکه گوشیم 4g نبود . کاش قبل از فرستادن یوسیم یه کم اطلاعات بمن داده میشد. خیلی اعصابم داغون شده ازین بابت.

  1. با سلام دوست عزیز
   به طور معمول سیم کارت های یوسیم باید روی همه گوشی ها و در حالتی عملکرد مناسبی را داشته باشند. پیشنهاد می کنم به دفاتر خدمات ارتباطی همراه اول مراجعه کرده و این موضوع را پیگیری نمایید.
   موفق و پیروز باشید

 10. سلام
  بعد از تعویض سیم کارت ۲۰ گیگ اینترنت اومده ولی چرا فعال نیست؟

  1. با سلام دوست عزیز
   به طور معمول بعد از تعویض سیم کار اینترنت به صورت خودکار فعال می شود. اگر چنین اتفاقی رخ نداده است پیشنهاد می شود از طریق شماره 9990 با پشتیبانی همراه اول در ارتباط باشید.
   موفق و پیروز باشید

  2. سلام از فروشگاه ساروج با من تماس گرفتن
   و گفتن سیم کارتم یوسیم نیست و از دسترس خارج میشه چرا به دروغ مجدد سیم کارت می فروشین؟

   1. سلام و احترام فاطمه عزیز؛
    میزبان فا مگ مجموعه فروشنده سیم کارت نیست و تنها نحوه تبدیل سیم کارت به یوسیم را ارائه نموده است.

  1. با سلام دوست عزیز
   سیم کارت رایگان در هنگام تبدیل سیم کارت قدیمی به سیم کارت نسل جدید به مشترکین اپراتور همراه اول ارائه می شود. در این مقاله مراحل درخواست دریافت سیم کارت یوسیم به صورت کامل ارائه شده است.
   موفق و پیروز باشید

 11. سلام، برای تعویض سیم ‌کارت به نسل چهارم، حتما باید مالک سیم کارت یا کسی که سیم کارت به اسمشه حضور داشته باشه؟

  1. با سلام دوست عزیز
   شما می توانید با استفاده از شماره تلفن خود و به صورت غیرحضوری درخواست تغییر سیم کارتتان را ثبت نمایید و بدین ترتیب نیازی به حضور مالک سیم کارت نیز نمی باشد.
   موفق و پیروز باشید

 12. سلام من سیم کترتم رو حضوری به ۴gتغییر دادم ولی ۱۵ گیگ اینترنت رایگان برام نیومده باید چکار کنم؟

  1. سلام و احترام سمیرا عزیز؛
   بعد از فعال شدن سیم کارت، اینترنت هدیه به صورت خودکار فعال خواهد شد برای اطمینان از این موضوع می توانید از طریق برنامه همراه من بسته های فعال خود را بررسی نمایید.

   1. سلام وقت بخیر
    برای استعلام اینترنت۱۵گیگ چه کدی رو وارد کنیم؟

    1. سلام و احترام دوست عزیز؛
     در برنامه همراه من می توانید وضعیت بسته هدیه به همراه حجم باقی مانده و تاریخ انقضا را مشاهده کنید.

   2. سلام
    چندسال پیش یوسیم رایگان آوردن درب مغازه دادند ولی بنده تا به امروز تبدیل نکردم
    ایا همون سیمکارت رو الان بندازم فعال میشود؟

 13. سلام وقت بخیر برای استعلام اینترنت۱۵گیگ چه کدی رو وارد کنیم؟

 14. با سلام و احترام

  مسیری که فرمودین را رفتم. مشکل اینجاست به من فقط استعلام را نشان می دهد و درخواست یو سیم را نشان نمی دهد.

  1. سلام و احترام سحر عزیز؛
   ابتدا باید استعلام نمایید که اینترنت سیم کارت شما چه نسلی است سپس به 3 روش زیر می توانید درخواست خود مبنی بر دریافت سیم کارت یوسیم همراه اول را ارسال نمایید:
   1- شماره گیری کد دستوری #61*10*
   2- ارسال کد پستی محل مورد نظر به سرشماره 8939 یا سرشماره 99009
   3- درخواست به صورت حصوری با مراجعه ب دفاتر پیشخوان

   در نهایت پس از دریافت سیم کارت با شماره گیری کد دستوری #45*10* آن را فعال نمایید.

 15. سلام روزتون بخیر
  غیر حضوری هم میشه سیم کارت را تبدیل کرد؟

  1. سلام و احترام؛
   بله به روش های زیر می توانید به صورت غیرحضوری در خصوص تعویض سیم کارت همراه اول اقدام کنید:
   1. کد دستوری درخواست یوسیم رایگان همراه اول
   2. درخواست یوسیم همراه اول با پیامک

 16. سلام من گوشی هوشمند ندارم. یک گوشی samsung نسل اول دارم که دوربین ندارد و به اینترنت هم متصل نمی شود. از همراه اول برایم پیامک امده که عدم تعویض سیم کارتتان با نسل چهارم می تواند موجب محدودیت در برخی خدمات شود.برای جلوگیری از اختلال , ان را تعویض کنید. سؤالم این است:اگر تعویضش کنم ایا در همین گوشی قدیمی کارهای معمولی یعنی همین برقراری تماس و ارسال پیامک را انجام می دهد یا خیر ؟ و یا اگر تعویضش نکنم از کار می افتد؟

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   بهتر است که درخواست تعویض سیم کارت و دریافت سیم کارت نسل جدید را ارسال فرمایید چرا که بعد از گذشت مدت زمانی اختلالاتی در عملکرد کلی سیم کارت رخ می دهد از طرفی سیم کارت های قدیمی در حال تعویض هستند.

 17. درود وقتتون بخیر باشه
  من گوشی معمولیم سیم کارت همراه اول دائمی استفاده میکردم و گوشیم خراب شد… سیم فورجی هم برام اومده بود دارم حالا چطور باید فعالش کنم؟

  1. سلام و احترام؛
   پس از دریافت سیم کارت نسل چهارم می بایست با سیم کارت قدیمی کد دستوری #10* را شماره گیری نمایید تا یوسیم فعال گردد.

  1. سلام و احترام؛
   به کمک این اموزش می توانید سیم کارت فعلی خود را تعویض نمایید.
   اما برای دریافت سیم کارت جدید رایگان می بایست جشنواره های همراه اول را دنبال نمایید.

 18. سلام درصورتی که به صورت حضوری مراجعه کنم همون موقع سیم کارت نسل جدید تحویل داده میشه یا چند روز زمان میبره؟

  1. سلام و احترام؛
   طبق گفتگویی که با کارشناسان اپراتور ایرانسل در چت آنلاین انجام شده و به گفته مجموعه تحویل سیم کارت به صورت آنی خواهد بود.

 19. سلام _ وقت خوش _ آیا عملیات تبدیل به یو سیم رو میتوان در یک گوشی انجام داد و سیم کارت جدید را در گوشی دیگر گذاشت و استفاده کرد _ یعنی سیم کارت قدیمی رو با گوشی قدیمی فعال کنیم و عملیات رو انجام بدیم و سیم کارت جدید رو در گوشی نو استفاده کنیم ؟؟؟

  1. سلام و احترام؛
   بله چنین امکانی وجود دارد اما بعد از فعال شدن سیم کارت جدید، سیم کارت قدیمی کارایی نخواهد داشت.

 20. سلام ما دسترسی ب کد پستی نداریم چجوری باید دریافت کنیمسیمکارت رو

  1. سلام و احترام؛
   شما می توانید از طریق مراجعه حضوری درخواست تعویض سیم کارت خود را ارسال نمایید.

 21. سلام
  نحوه تبدیل سیم کارت به یوسیم به صورت غیرحضوری چطوریه؟؟ ممنون میشم راهنمایی بیشتر کنین

  1. سلام و احترام؛
   در روش اول و دوم ارائه شده در این مقاله به نحوه دریافت یوسیم به صورت غیرحضوری پرداخته ایم.

 22. سلام سیم کارتم به نام خودم نیست چطور می تونم به صورت مجازی به نام خودم کنم؟؟؟؟

 23. سلام ببخشید من زدم این پیامک رو برام ارسال کردن دلیلش چیه؟؟؟؟ (مشترک گرامی
  سیم‌کارت شما قابلیت اتصال به شبکه نسل چهارم را ندارد. با عنایت به اطلاع‌ رسانی‌های مکرر قبلی، “عدم تعویض سیم‌کارت فعلی، می تواند موجب اعمال محدودیت در ارائه برخی ازخدمات شود.” لطفاً جهت جلوگیری از بروز هرگونه اختلال، دراسرع وقت با مراجعه به یکی از مراکز فروش و خدمات همراه اول، نسبت به تعویض رایگان سیم کارت خود اقدام بفرمایید
  همراه اول)

  1. با سلام؛
   دوست عزیز همانطور که در پیامک ارسال شده هم بطور واضح برایتان توضیح داده شده،
   سیمکارت فعلی شما قابلیت 4g را ندارد و به شما توصیه کرده است که برای دریافت خدمات بهتر سیمکارت را بصورت رایگان تعویض نمایید.

 24. سلام من چنروز پیش یوسیم کردم 30000تومن هزینه ازم گرفتن جریان چیه
  برازجان

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   تعویض سیم کارت هزینه خاصی ندارد می بایست از دفتر خدمات ارتباطی که به آن مراجعه نموده اید سوال کنید که این هزینه بابت چه موردی دریافت شده است.

 25. سلام ببخشید بنده حضوری رفتم دفاتر پیشخوان ولی هزینه ۹۰ هزارتومنی ازبنده بابت دریافت سیمکارت یوسیم دریافت شد آیا این مبلغ قانونی هستش یاخیر باید کجا پیگیری کنم بنده ممنون میشم یک راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام و احترام؛
   می توانید از دفتر خدمات ارتباطی سوال کنید که این هزینه بابت چه موردی دریافت شده است و همچنین با پشتیبانی ایرانسل در تماس باشید (از طریق چت در سایت ایرانسل یا تماس تلفنی) تا هزینه های مربوطه را بررسی کنند.

   1. سلام من به بوسیم تبدیل کردم ولی نت رایگان 15 گیگ فعال نشد

 26. من سیمکارت رو به یوسیم تبدیل کردم ولی نت رایگان15 گیگ رو نداد
  بگو چیکار کنم بده بسه فعالی هم ندارم

 27. با سلام و عرض ادب
  کسی که مالک سیم کارت نیست و فقط استفاده کننده سیم کارت اعتباری می باشد می تواند سیم کارت قدیمی را به یوسیم تبدیل کند؟

  1. سلام و احترام؛
   نه متاسفانه، تنها مالک سیم کارت امکان تعویض دارد شما می توانید از طریق سیم کارت فعلی کد دستوری تعویض را ارسال کنید اما زمان تحویل از شما مدارک شناسایی جهت تطبیق با مالک سیم کارت درخواست خواهد شد.

   1. سرکار خانم اسماعیلی:ممنون از پاسخ شما
    من فقط از مالک تلفن همراهم یک برگ کپی کارت ملی دارم.آیا با این کپی کارت ملی می توانم اقدام به تغییر نام و یا تعویض سیم کارت نماییم. بی نهایت از فرصتی که جهت پاسخگویی اختصاص میدهید سپاسگزارم.

    1. سلام و احترام؛
     حتما باید مالک قبلی و مالک جدید به دفاتر خدمات ارتباطی به صورت حضوری مراجعه کنند.

 28. با سلام، ببخشید من الان یک سیم کارت یوسیم خریداری کردم و مشترک ایرانسل هستم برای اینکه کد های دستوری عمل کنند نیاز هست که با سیم کارت همراه اول انجام بدم؟
  درضمن روی کارتی که سیم کارت روش بود نوشته بود که سیم کارت فعلی غیرفعال خواهد شد و یوسیم شما فعال میشود. یعنی سیم کارت فعلی میسوزه؟

 29. من فقط از مالک تلفن همراهم یک برگ کپی کارت ملی دارم.آیا با این کپی کارت ملی می توانم اقدام به تغییر نام و یا تعویض سیم کارت نماییم. بی نهایت از فرصتی که جهت پاسخگویی اختصاص می دهید سپاسگزارم.

 30. سلام تبدیل ایرانسل کد میزنم با مالیات 55000تومان هزینه تبدیل از 3g به 4g دارد می گیرد… هر روز هم پیام می‌دهد تعویض کنید خوب همراه اول رایگان.. ایرانسل به تازگی پولی کرده این جور باشه واگذار می کنم سیم کارت

 31. من فقط از مالک تلفن همراهم یک برگ کپی کارت ملی دارم.آیا با این کپی کارت ملی می توانم اقدام به تغییر نام و یا تعویض سیم کارت نماییم.

 32. سلام خسته نباشید
  من سیم کارت قدیمیم که یوسیم هم نبود مفقود شده خیلی وقته و درخواست یوسیم دادم چطور میتونم سیم کارت یوسیم رو فعال کنم با وجود نبودن سیم کارت قدیمی ممنون میشم راهنمایم کنین

  1. سلام و احترام؛
   برای فعالسازی به نزدیکترین دفتر خدمات ارتباطی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا