مدیریت سیم کارت

اطلاع از تماس های از دست رفته همراه اول

اطلاع از تماس ها درصورت خاموش بودن گوشی یکی از مواردی است که می تواند بسیار مفید باشد. چرا که گاهاً خاموش بودن یا در دسترس نبودن سیم کارت سبب می شود تا امکان اطلاع از تماس از دست رفته فراهم نشود و در نتیجه آن یک تماس ضروری به راحتی از دست برود. در همین راستا اپراتور همراه اول قابلیتی را تحت عنوان سرویس تماس بان همراه اول معرفی کرده است. به کمک این سرویس شما می توانید با دریافت پیامک بعد از روشن شدن گوشی همراه اول از تماس های دریافتی خود در زمان خاموشی مطلع شوید. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این است تا نحوه اطلاع از تماسهای از دست رفته همراه اول را به شما آموزش دهیم. پس اگر به دنیال یک آموزش کامل در خصوص نحوه فعالسازی تماس بان همراه اول هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تماس بان همراه اول چیست؟

سرویس تماس بان همراه اول یک قابلیت بسیار جذاب است که توسط این اپراتور در اختیار مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول قرار گرفته است. با استفاده از این قابلیت شما می توانید از تماس های از دست رفته در زمان خاموش بودن یا در دسترس نبود خط خود آگاهی پیدا کنید. در واقع در صورت فعال سازی تماس بان همراه اول هر زمان که گوشی تلفن خود را روشن کنید، امکان اطلاع از تماس ها درصورت خاموش بودن گوشی برای شما فراهم می شود. اطلاعات مربوط به شماره های تماس گیرنده به همراه تاریخ و زمان دقیق تماس از دست رفته طی یک پیامک در اختیار شما قرار می گیرد. بدین ترتیب پس از دریافت پیامک بعد از روشن شدن گوشی همراه اول به راحتی می توانید تماس های دریافتی و بی پاسخ خود را مدیریت کنید. در ادامه روش های مختلف فعالسازی تماس بان همراه اول را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید این قابلیت جذاب را روی سیم کارت دائمی یا اعتباری همراه اول خود فعال نمایید. 🙂

دریافت پیامک بعد از روشن شدن گوشی همراه اول

به طور کلی شما می توانید به 3 روش مختلف سرویس تماس بان همراه اول را فعال نمایید. این 3 روش عبارتند از:

 1. کد دستوری فعالسازی تماس بان همراه اول
 2. فعالسازی تماس بان همراه اول از طریق پیامک
 3. فعال كردن تماس بان از طریق برنامه همراه من

در ادامه به صورت گام به گام مراحل مربوط به هر یک از روش های عنوان شده را به شما آموزش خواهیم داد.

1. کد دستوری فعالسازی تماس بان همراه اول

اولین روشی که می توانید از آن برای فعال کردن قابلیت اطلاع از تماس ها درصورت خاموش بودن گوشی استفاده کنید، کد دستوری فعالسازی تماس بان همراه اول است. در همین راستا شما باید:

 1. در اولین گام وارد شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شده و کد دستوری #10* را شماره گیری نمایید.
  در نظر داشته باشید که شما می توانید به صورت مستقیم کد دستوری #2461*10* را شماره گیری نمایید تا فعالسازی تماس بان همراه اول با کد دستوری آغاز شود. اما به منظور آشنایی بیشتر با مسیری که دنبال می شود، در این مقاله مسیری که باید دنبال شود را به صورت گام به گام نیز نشان خواهیم داد.
  دریافت پیام بعد از روشن شدن گوشی
 2. حال در گام بعدی از فرآیند فعال سازی سرویس اطلاع از تماس از دست رفته لازم است عدد 2 که مربوط به منو خدمات اصلی می شود را وارد کرده و سپس گزینه Send را انتخاب نمایید.
  سرویس تماس بان همراه اول هزینه دارد؟
 3. سپس در گام بعدی باید منو مکالمه را انتخاب نمایید. در همین راستا لازم است عدد 4 را وارد کرده و سپس روی گزینه Send را لمس نمایید.
  کد دستوری فعالسازی تماس بان همراه اول
 4. در گام بعدی از فرآیند فعالسازی تماس بان همراه اول لازم است عدد 6 که مربوط به گزینه تماس بان می شود را وارد کرده و سپس گزینه Send را انتخاب نمایید.
  کد دستوری فعالسازی تماس بان همراه اول
 5. در نهایت منوهای مختلف مربوط به سرویس تماس بان همراه اول نمایش داده می شود که در راستای فعال سازی قابلیت دریافت پیامک بعد از روشن شدن گوشی همراه اول باید عدد 1 را وارد کرده و ارسال نمایید.
  نحوه فعال کردن تماس بان همراه اول
 6. بدین ترتیب وضعیت فعال سازی سرویس اطلاع از تماس از دست رفته از طریق پیامک به شما اطلاع داده می شود.

2. فعالسازی تماس بان همراه اول از طریق پیامک

دومین روشی که برای فعالسازی تماس بان همراه اول ارائه شده است، استفاده از کد دستوری تماس بان همراه اول است. در همین راستا شما باید:

 1. در اولین گام از فعال سازی امکان دریافت پیامک بعد از روشن شدن گوشی همراه اول، عدد 1 را به سرشماره 9914 ارسال نمایید.
  سرویس اعلام دسترسی همراه اول
 2. بعد از ارسال عدد 1 پیامکی از همین سرشماره دریافت خواهید کرد که طی آن فعال شدن سرویس تماس بان همراه اول را اطلاع رسانی خواهد شد.

3. فعال كردن تماس بان از طریق برنامه همراه من

روش سومی که می توانید از آن برای اطلاع از تماس ها درصورت خاموش بودن گوشی استفاده کنید، فعالسازی تماس بان همراه اول از طریق برنامه همراه من است. به همین منظور شما باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در اولین مرحله از فرآیند فعال کردن سرویس اعلام دسترسی همراه اول شما باید وارد برنامه همراه من نصب شده روی گوشی تلفن همراه خود شوید. اگر تاکنون برای نصب برنامه همراه من اقدام نکرده اید نیز می توانید از آموزش نصب برنامه همراه من برای سیمکارت همراه اول استفاده نمایید.
 2. حال در گان بعدی لازم است در صفحه اصلی این برنامه منو خدمات را انتخاب نمایید.
  اطلاع از تماس ها درصورت خاموش بودن گوشی
 3. در صفحه خدمات شما می توانید در زمینه فعال کردن یا غیرفعالسازی خدمات اصلی همراه اول اقدام نمایید که تماس بان همراه اول نیز یکی از آنها می باشد. در همین راستا شما باید گزینه تماس بان را انتخاب نمایید.
  دریافت پیامک بعد از روشن شدن گوشی همراه اول
 4. در نهایت اگر همانند تصویر زیر وضعیت را به حالت فعال تغییر دهید، سرویس تماس بان همراه اول برای شما فعال خواهد شد و می توانید ازین پس از قابلیت دریافت پیامک بعد از روشن شدن گوشی همراه اول استفاده نمایید.
  کد فعالسازی تماس بان همراه اول

سرویس تماس بان همراه اول هزینه دارد؟

یکی از سوالات رایجی که توسط مشترکین اپراتور همراه اول مطرح می شود این است که آیا سرویس تماس بان همراه اول هزینه دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که فعال سازی و استفاده از این سرویس برای مشترگین دائمی و اعتباری این اپراتور به صورت کاملاً رایگان می باشد و به هیچ عنوان نیازی به پرداخت هزینه برای فعالسازی تماس بان همراه اول یا دریافت پیامک بعد از روشن شدن گوشی همراه اول نمی باشد.

نحوه غیرفعال سازی تماس بان همراه اول

به منظور غیرفعال سازی تماس بان همراه اول شما باید به یکی ار روش های زیر اقدام نمایید:

 1. اولین روشی که می توانید از آن برای لغو اطلاع از تماس ها درصورت خاموش بودن گوشی استفاده کنید، شماره گیری عدد #2462*10* می باشد.
 2. ارسال عدد 5 به سرشماره 9914 روش دومی است که می توانید از آن برای غیرفعال سازی اطلاع از تماس از دست رفته همراه اول استفاده نمایید. بعد از ارسال عدد فوق، نتیجه از طریق یک پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
 3. روش دومی که می توانید از آن برای غیرفعال سازی تماس بان همراه اول استفاده کنید، اقدام از طریق برنامه همراه من است. در همین راستا شما باید منو خدمات را انتخاب و در نهایت همانند مسیری که در بخش قبل به آن اشاره شده است، وضعیت گزینه تماس بان را به حالت غیرفعال تغییر دهید.

در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا به شما بگوییم که تماس بان همراه اول چیست و به شکلی می توانید در زمینه فعال سازی سرویس تماس بان همراه اول اقدام نمایید. با استفاده از این سرویس امکان دریافت پیامک بعد از روشن شدن گوشی همراه اول برای شما فراهم می شود و شما دیگر نگرانی درباره چگونگی اطلاع از تماس ها درصورت خاموش بودن گوشی نخواهید داشت. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص اطلاع از تماس از دست رفته به کمک سرویس تماس بان همراه اول می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش کدهای همراه اول

درناز خیبرگیر

بیش از 5 سال است که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال کرده و نزدیک 3 سال است که در زمینه تولید محتوای اصولی و سئو شده فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا