مدیریت سیم کارت

آموزش نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل

خیلی از ما ممکن است در طول سال نیاز پیدا کنیم به دلایل مختلفی مثل تفریح، کار و… به خارج از کشور سفر کنیم. اما چالشی که در هنگام سفر به خارج از کشور با آن مواجه می شویم، برقراری تماس با داخل کشور است. چرا که هر اپراتور تنها یک محدوده جغرافیایی مشخص را تحت پوشش قرار داده و همین امر نیز سبب می شود تا زمان غیرفعال بودن رومینگ سیم کارت امکان استفاده از آن در خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش وجود نداشته باشد. به همین دلیل نیز تصمیم گرفتیم در این مقاله از میزبان فا مگ نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل به عنوان یکی از اپراتورهای محبوب را به شما آموزش دهیم. با استفاده از این آموزش می توانید با رومینگ ایرانسل آشنا شده و به راحتی آن را فعال نمایید. پس برای یادگیری کد فعال سازی رومینگ ایرانسل و نحوه استفاده از آن تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. لازم به ذکر است اگر از سیم کارت همراه اول استفاده می کنید پیشنهاد می کنیم آموزش فعالسازی رومینگ همراه اول در خارج از کشور را نیز مطالعه کنید.

رومینگ ایرانسل چیست؟

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، به طور کلی هر اپراتور تنها یک محدوده جغرافیایی مشخص را تحت پوشش قرار می دهد و کاربرانی که سیم کارت های یک اپراتور را در اختیار دارند، اگر از آن منطقه خارج شوند، دیگر امکان برقراری تماس، ارسال پیامک یا استفاده از اینترنت سیم کارت خود را ندارند. ایرانسل نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که خروج از منطقه تحت پوشش یک اپراتور مثل ایرانسل به هیچ عنوان به این معنا نیست که شما تا زمان بازگشت دوباره به کشور خود امکان استفاده از سیم کارتتان را ندارید. برای این موضوع راه حلی در نظر گرفته شده است که رومینگ ایرانسل نام دارد.

رومینگ قابلیتی است که به شما این امکان را می دهد تا حتی بعد از خروج از کشور نیز بتوانید به راحتی از سیم کارت خود استفاده کرده و با داخل ایران تماس گرفته یا تماس های دریافتی خود را پاسخ دهید.

حتی با فعال سازی رومینگ ایرانسل می توانید در سفر نیز همانند گذشته از اینترنت خط خود استفاده کنید. اما موضوعی که لازم است در نظر بگیرید این است که نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل به چه شکل بوده و هزینه های آن نیز چگونه محاسبه می شود. در ادامه به صورت دقیق روش فعال سازی رومینگ ایرانسل و نحوه استفاده از آن را به شما آموزش خواهیم داد.

کد فعال سازی رومینگ ایرانسل

رایج ترین روشی که می توانید از آن برای فعال سازی roaming ایرانسل استفاده کنید، شماره گیری کد دستوری ارائه شده است. بعد از آنکه مسیر عنوان شده را دنبال کردید، در نهایت رومینگ شما به راحتی فعال می شود. اما موضوعی که باید در نظر داشته باشید این است که استفاده از این روش تنها قبل از سفر برای شما وجود دارد و باید قبل از سفر رومینگ خود را فعال نمایید. در همین راستا باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد صفحه شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شوید و کد #1*1111* را شماره گیری نمایید.
  کد فعال سازی رومینگ ایرانسل
 2. اگر کد را به درستی وارد کرده باشید، با پیغامی همانند تصویر زیر رو به رو خواهید شد که نشان می دهد سرویس رومینگ شما با موفقیت فعال شده است.
  نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل

نحوه تماس با رومینگ ایرانسل

بعد از فعال سازی رومینگ ایرانسل اگر قصد دارید تماسی را برقرار کنید، با 4 حالت مختلف رو به رو خواهید شد:

1- تماس با شماره ای در ایران یا شماره ای خارج از کشور مقصد
برقراری تماس از سوی شما با شماره ای در داخل کشور یا خارج از آن باید در قالب یک تماس بین المللی صورت گیرد. یعنی شما باید کد کشور مورد نظر را به همراه شماره تماس فرد مورد نظر بدون صفر ابتدایی به صورت *******0098935 شماره گیری نمایید.

در نظر داشته باشید کد 0098 مربوط به کشور ایران است و در صورت نیاز به برقراری تماس با شماره ای خارج از کشور ایران باید کد همان کشور را جایگزین نمایید.

2- دریافت تماس از شماره ای در ایران یا شماره ای خارج از کشور مقصد
بعد از فعال سازی رومینگ ایرانسل، دریافت تماس از شماره ای از داخل ایران یا شماره ای غیر از کشوری که به آن سفر کرده اید، به همان صورت معمول گذشته میسر خواهد بود. یعنی افرادی که با استفاده از شماره ایران با شما تماس می گیرند، باید شماره تماس شما را به صورت معمول *******0935 شماره گیری نمایند. افرادی هم که از خارج از کشور قصد برقراری تماس با شما را دارند نیز باید در ابتدا شماره شما کد 0098 را قرار داده و شماره را در فرمت *******0098935 وارد نمایند.

به خاطر داشته باشید که هزینه تماس دریافتی در هنگام دریافت تماس در زمانی که رومینگ گوشی تلفن همراهتان فعال است، برعهده شما می باشد.

3- تماس با شماره ای از کشوری که در آن هستید
اگر می خواهید با استفاده از شماره تماس ایرانسلی خود با شماره ای در داخل کشور مقصد تماس بگیرید، باید مثل یک تماس معمولی همان کشور عمل کنید. چرا که بعد از فعال سازی رومینگ ایرانسل خط شما نیز به یک خط از همان کشور تبدیل شده است.

4- دریافت تماس از شماره ای از همان کشور مقصد
اگر فردی در همان کشوری که به آن سفر کرده اید نیز قصد برقراری تماس با شما را داشته باشد، باید با شماره تماس شما مثل یک شماره داخل کشور برخورد کرده و یک تماس معمولی در همان کشور را با شما برقرار نماید.

نکته ای که لازم است در نظر داشته باشید این است که اگر بعد از فعال سازی رومینگ ایرانسل قصد ارسال پیام کوتاه را با استفاده از شماره تماس ایرانسلی خود دارید، باید دقیقاً همانند روش های برقراری تماس که پیش تر عنوان نموده ایم، پیش رفته و شماره را در یکی از فرمت های عنوان شده که مورد نظرتان است، وارد نمایید.

هزینه تماس با رومینگ ایرانسل

موضوعی که باید در ابتدا در نظر داشته باشید این است که تمامی سیم کارت های اعتباری یا دائمی که قابلیت رومینگ را روی گوشی تلفن همراه خود فعال کرده اند با تعرفه های متفاوتی نسبت به هزینه های معمول مواجه می شوند. در نتیجه لازم است ابتدا تعرفه تعریف شده برای منطقه ای که قصد سفر به آن را از طریق وب سایت ایرانسل به آدرس www.irancell.ir مراجعه کرده و سپس از طریق منو خدمات و سرگرمی> مکالمه> سرویس رومینگ تعرفه مربوط به کشور مورد نظر خود را بررسی نمایید.

نحوه محاسبه هزینه رومینگ ایرانسل

غیرفعال سازی رومینگ ایرانسل

اگر به هر دلیلی مثل به پایان رسیدن سفر خارجی خود تصمیم گرفتید تا رومینگ خود را غیرفعال کنید، باید همانند مسیری که در ادامه توضیح داده می شود، پیش بروید:

 1. در مرحله اول شما باید کد دستوری #2*1111* را از طریق شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شماره گیری نمایید.
  غیرفعال سازی رومینگ ایرانسل
 2. سپس پیغامی به شما نمایش داده می شود که نشان دهنده این موضوع است که سرویس رومینگ شما با موفقیت غیرفعال شده است و ازین پس هزینه های شما با تعرفه های عادی محاسبه می شود.
  نحوه غیرفعال سازی رومینگ ایرانسل

با فعال سازی رومینگ ایرانسل شما می توانید در سفرهای خود به خارج از کشور نیز از سیم کارت خود برای برقراری تماس تلفنی، ارسال یا دریافت پیامک یا اتصال به شبکه اینترنت استفاده نمایید. در این مقاله تلاش ما بر این بوده است تا نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل و هر آنچه که لازم است درباره رومینگ بدانید به شما آموزش دهیم. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص مطالب بیان شده در این آموزش می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید. در آموزش های بعدی به نحوه فعالسازی رومینگ اینترنت ایرانسل در تلفن های اندرویدی و آیفون خواهیم پرداخت. 😍

آموزش کدهای ایرانسل

درناز خیبرگیر

بیش از 5 سال است که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال کرده و نزدیک 3 سال است که در زمینه تولید محتوای اصولی و سئو شده فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا