مدیریت سیم کارت

آموزش نحوه فعال سازی رومینگ اینترنت آیفون

رومینگ قابلیتی است که اپراتورهای مختلف به منظور ارائه امکان استفاده از سیم کارت در سفرهای خارج از کشور برای کاربران خود فراهم کرده است. بدیت ترتیب با فعال سازی رومینگ افراد می توانند حتی خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش اپراتور ارائه دهنده سیم کارت خود نیز به راحتی از آن برای برقراری تماس، ارسال یا دریافت پیامک یا اتصال به اینترنت استفاده کنند. نکته ای که وجود دارد این است که اگر قصد استفاده از رومینگ اینترنت سیم کارت خود را در کشور مقصد دارید لازم است تنظیمات مشخصی را در گوشی تلفن همراه خود دنبال کنید و با توجه به اینکه این تنظیمات در گوشی تلفن اندروید و آیفون تفاوت دارد تصمیم گرفتیم نحوه فعال سازی رومینگ اینترنت آیفون را در این مقاله از میزبان فا مگ به صورت مجزا آموزش دهیم. البته اگر شما دارای گوشی تلفن اندروید هستید نیز اصلاً نگران نباشید، چرا که در مقاله ای مجزا نحوه فعال سازی رومینگ اینترنت اندروید را به شما آموزش داده ایم. پس اگر می خواهید با تنظیمات رومینگ اینترنت گوشی آیفون بیشتر آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح زیر هستند:

مدیریت تنظیمات اینترنت رومینگ آیفون

استفاده از اینترنت سیم کارت یکی از چالش هایی است که افراد در هنگام سفر به خارج از کشور با آن مواجه می شوند. چرا که فعال سازی رومینگ اینترنت تنها به فعال کردن رومینگ سیم کارت به روش های پیشنهاد شده توسط اپراتور ارائه دهنده آن سیم کارت منتهی نمی شود و شما باید تنظیمات مشخصی را روی گوشی تلفن همراه خود نیز دنبال نمایید.

تنظیمات مربوط به فعال سازی رومینگ اینترنت در آیفون و گوشی های اندرویدی متفاوت است و به همین دلیل نیز افراد نیاز دارند تا آموزش های مربوط به هر یک از این گوشی های تلفن همراه را به صورت جداگانه دریافت نمایند. به همین منظور در ادامه این مقاله روش فعال کردن رومینگ گوشی تلفن آیفون را به صورت گام به گام و تصویری آموزش خواهیم داد.

نکته بسیار مهم: لازم است در نظر داشته باشید که پیش از هرگونه اقدامی برای فعال سازی رومینگ اینترنت آیفون باید در راستای فعال سازی رومینگ سیم کارت خود اقدام نمایید. به همین منظور شما می توانید مقاله آموزش فعالسازی رومینگ همراه اول در خارج از کشور و در صورتی که قصد استفاده از امکان رومینگ روی سیم کارت ایرانسل خود را دارید مقاله آموزش نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل را مطالعه نمایید.

روش فعال کردن رومینگ گوشی تلفن آیفون

اگر شما گوشی تلفن همراه آیفون دارید، لازم است برای فعال سازی رومینگ مسیر متفاوتی نسبت به گوشی های تلفن اندرویدی دنبال کنید. در ادامه نحوه فعال سازی رومینگ اینترنت آیفون را به صورت گام به گام ارائه خواهیم کرد:

 1. در اولین گام باید وارد صفحه تنظیمات گوشی تلفن همراه آیفون خود شوید.
 2. سپس به منظور فعال سازی رومینگ اینترنت آیفون لازم است از میان منوهای موجود در صفحه تنظیمات، گزینه Carrier را انتخاب نمایید.
  فعال کردن رومینگ گوشی تلفن آیفون
 3. حال در صفحه تنظیمات رومینگ گوشی که تحت عنوان Network Selection به شما نمایش داده می شود، گزینه Automatic را به حالت خاموش درآورده و سپس از میان شبکه های اینترنتی که نمایش داده می شود، شبکه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  فعال سازی رومینگ گوشی تلفن آیفون
 4. حال دوباره به صفحه اصلی تنظیمات گوشی تلفن همراه آیفون خود بازگشته و در این مرحله منو Cellular را انتخاب نمایید.
  آموزش فعال سازی رومینگ گوشی تلفن آیفون
 5. زمانی که صفحه جدیدی باز می شود، گزینه های Cellular Data و Data Roaming را به ترتیب به حالت روشن دربیاورید.
  نحوه فعال سازی رومینگ گوشی تلفن آیفون

بدین ترتیب از قسمت تنظیمات، رومینگ اینترنت تلفن همراه آیفون شما فعال می شود و می توانید به راحتی از اینترنت خط خودتان در کشور مقصد استفاده نمایید.

در این مقاله سعی کردیم نحوه فعال سازی رومینگ اینترنت آیفون را به شما آموزش دهیم. چرا که بعد از فعال سازی رومینگ سیم کارت خود اگر با این تنظیماتی که لازم است از طریق گوشی تلفن همراه خود اعمال نمایید آشنایی نداشته باشید، در زمینه استفاده از اینترنت سیم کارت خود به صورت رومینگ با مشکل مواجه خواهید شد. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص آموزش های ارائه شده در این مقاله می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش رایگان شبکه های اجتماعی

درناز خیبرگیر

بیش از 5 سال است که کار ترجمه را به صورت حرفه ای دنبال کرده و نزدیک 3 سال است که در زمینه تولید محتوای اصولی و سئو شده فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا