سوالات متداول هاست ایران

1- دیتاسنتر سرویس های هاست ایران کجاست، سرعت و کیفیت این دیتاسنتر چگونه است؟
پاسخ: دیتاسنتر سرویس های هاست ایران میزبان فا، در حال حاضر دیتاسنتر برج میلاد است. دیتاسنتر برج میلاد، یک دیتاسنتر منظم با سرعت شبکه پایدار است و سرویس های این دیتاسنتر تاکنون توانسته است رضایت مشترکین هاست ایران را جلب کند.

2- سرعت هاست ایران نسبت به هاست اروپا چگونه است؟
پاسخ: در واقع اگر موقعیت بازدیدکننده از سایت در ایران باشد و آن سایت نیز بر روی هاست ایران باشد، مسلما سرعت لود وب سایت ها کمی بیشتر از دیتاسنتر های اروپایی است. بنابراین به طور خلاصه می توان گفت که سرعت هاست ایران نسبت به هاست اروپا کمی بیشتر است. اما این سرعت بارگزاری فقط در اتصال اولیه به وب سایت در هاست ایران نسبت به اروپا بیشتر است، بدین معنا که سرعت مرور سایر صفحات سایت در هاست ایران و اروپا تفاوت آنچنان زیادی با یکدیگر ندارند.

3- چرا فضا و پهنای باند سرویس های هاست ایران تا این اندازه بالا درنظر گرفته شده است؟
پاسخ: میزبان فا تنها ارائه دهنده سرویس های شگفت انگیز است، ما در میزبان فا این مورد را به خوبی درک کرده ایم که اگر یک وب سایت بخواهد توسط سرویس های هاست ایران، کسب و کار خود را استارت بزند و سپس رشد سریع محتوا و بازدیدکننده داشته باشد، هاست های صد مگابایتی و حتی یک گیگابایتی نیز پاسخگوی نیاز این وب سایت های درحال رشد نیست، بنابراین ما در سرویس های هاست ایران با ارائه فضا و پهنای باند بسیار بالا این امکان را به وجود آورده ایم تا مشترکین شرکت میزبان فا بدون نگرانی از بابت پرشدن فضا و پهنای باند هاست خود، نسبت به رشد کسب و کار خود اقدام کنند.

4- درچه صورت می توانم دامنه رایگان ثبت کنم؟ امکان ثبت دامنه رایگان در آینده وجود دارد؟
پاسخ: میزبان فا در سرویس های هاست ایران، در صورتی که مشترک هاست خود را به صورت سالانه خریداری کند به او دامنه رایگان ملّی یا بین المللی هدیه می دهد؛ ثبت دامنه رایگان فقط در سفارشات سالانه به صورت خودکار در همان ابتدای سفارش قابل استفاده است، این بدین معناست که اگر مشترک در هنگام خرید سرویس سالانه از امکان ثبت دامنه رایگان خود استفاده نکند در آینده نیز امکان استفاده از این امتیاز وجود ندارد.

5- اگر هاست ایران خود را در آینده به سالانه ارتقاء دهم امکان ثبت دامنه رایگان وجود دارد؟
پاسخ: خیر، در صورتی که مشترک سرویس هاست ایران خود را به صورت ماهانه، سه ماهه یا شش ماهه خریداری کند و سپس در آینده نسبت به ارتقاء آن به سالانه اقدام کند امکان استفاده از امتیاز ثبت دامنه رایگان وجود ندارد، این بدین دلیل است که سیستم دامنه رایگان را در همان ابتدای سفارش به صورت خودکار در سرویس های سالانه به مشترک هدیه می دهد، بنابراین درصورت ارتقاء سرویس امکان بهره مند شدن از دامنه رایگان وجود ندارد.

6- قالب رایگان تا چه مدت بعد از خرید هاست ایران بر روی وب سایت نصب می شود؟
پاسخ: درصورتی که مشترک در هنگام خرید هاست ایران بر روی سرویس خود سفارش نصب قالب رایگان را انتخاب کند، پس از خرید هاست و دامین هنگامی که دامنه مشترک تایید و فعال شد کارشناسان میزبان فا برای مشترک قالب رایگان را بر روی هاست ایران نصب می کنند و سپس به وی تحویل می دهند، درصورتی که دامنه مشترک در تایم اداری فعال شد قالب ظرف 1 الی 4 ساعت نصب می گردد و درصورتی هم که دامنه مشترک در تایم غیر اداری فعال شد، قالب رایگان ظرف 4 الی 8 ساعت نصب می گردد و به مشترک تحویل می شود.

7- در صورت ارتقاء هاست ایران از ماهانه به سالانه قالب رایگان برای من نصب می شود؟
پاسخ: بله، درصورتی که مشترک یکی از سرویس های ماهانه، سه ماهه، یا شش ماهه هاست ایران را خریداری کند و پس از مدتی سرویس خود را به سالانه ارتقاء دهد، درصورتی که درخواست نصب قالب رایگان را به دپارتمان های پشتیبانی از میزبان فا اعلام کند، میزبان فا برای مشترک پس از چند ساعت قالب رایگان نصب می کند و مشخصات ورود به مدیریت قالب را به وی ارائه می دهد.

8- آیا قالب های میزبان فا سالم و اورجینال هستند و قابل اطمینان هستند؟
پاسخ: بله، میزبان فا تمام قالب ها را به صورت اورجینال و سالم از سازندگان اصلی قالب ها تهیه نموده است و سپس توسط کارشناسان میزبان فا ترجمه شده است و بر روی سرویس های هاست ایران به مشتریان به صورت رایگان هدیه داده می شوند. قالبی که بر روی وب سایت مشترک نصب می شود دقیقا مانند همان نسخه ای است که بر روی دمو ها قابل مشاهده است.

9- آیا میزبان فا لایسنس قالب ها را ارائه می دهد؟ و قالب ها را دائما بروزرسانی می کند؟
پاسخ: خیر، امکان ارائه لایسنس قالب ها فقط توسط ارائه دهندگان اصلی قالب های انگلیسی وحود دارد و میزبان فا قادر نیست مجوز قانونی استفاده از قالب بر روی دامنه خاصی را صادر کند. همچنین میزبان فا تصمیم ندارد نسخه های بروزرسانی قالب را به مشتریان خود ارائه دهد. قالب های رایگان ارائه شده توسط میزبان فا، تسهیلاتی هستند که به صورت رایگان به مشترکین ارائه می گردند و قابل پشتیبانی نیستند.

10- در آینده می توانم قالب رایگان خود را به یک شرکت هاستینگ دیگر انتقال دهم؟
پاسخ: بله، درصورتی که از قالب های رایگان میزبان فا استفاده کنید و توسط آن ها وب سایت خود را راه اندازی کنید و سپس تصمیم بگیرید وب سایت خود را به هاست های سایر شرکت ها انتقال دهید قادر هستید تمام اطلاعات وب سایت خود را به یک هاست دیگر انتقال دهید، میزبان فا به هیچ عنوان قالب های خود را قفل گذاری ننموده است.

11- تعداد بازدیدکننده همزمان به چه معناست؟ و اگر از آن بیشتر شود چه اتفاقی رخ می دهد؟
پاسخ: به این معناست که چند نفر در لحظه می توانند به صورت همزمان در سایت شما حضور داشته باشند و به صورت همزمان از صفحات وب سایت شما دیدن نمایند، مثلا وقتی تعداد بازدید همزمان یک پلن 20 عدد تنظیم شده است، بدین معناست که 20 نفر به صورت همزمان قادر هستند در وب سایت شما حضور داشته باشند و از امکانات وب سایت شما استفاده کنند. در صورتی که این میزان به صورت کامل توسط مشترک مصرف گردد، به عنوان مثال 20 نفر در وب سایت حضور داشته باشند و ظرفیت بازدید همزمان پلن تکمیل گردد، هنگامی که نفر 21 اٌم می خواهد وارد وب سایت شود، قادر به مشاهده وب سایت نیست و مرورگر بازدیدکننده بر روی حالت لودینگ (بارگزاری) باقی می ماند.

12- منظور از حجم دیتابیس چیست؟ تا چه تعداد دیتابیس می توانم در هاست ایران ایجاد کنم؟
پاسخ: امکان ساخت دیتابیس به صورت نامحدود است، بدین معنا که شما قادر هستید در هاست ایران مورد نظر خود به تعداد نامحدود اکانت دیتابیس ایجاد کند. اما منظور از حجم دیتابیس این است که حجم کل پایگاه های داده (کتابخانه های sql) در هاست شما نباید به فراتر از ظرفیت تعیین شده در آن پلن تجاوز کند. به طور کلی می توان گفت که حجم قابل استفاده در سرویس های هاست اشتراکی ایران، جهت جلوگیری از سوء استفاده محدود شده است. به عنوان مثال یک شبکه اجتماعی با دیتابیس سنگین و حجیم با این محدودیت قادر نیست از سرویس های هاست اشتراکی ایران استفاده کند.

13- سرویس های هاست ایران، از چه تعداد ادان دامین، پارک دامین و ساب دامین پشتیبانی می کند؟
پاسخ: تعداد ساب دامین و پارک دامین در تمام پلن های هاست ایران به صورت نامحدود تنظیم شده است؛ اما تعداد ادان دامین در پلن های اقتصادی، پایه، استاندارد و توسعه دهنده به ترتیب 1، 5، 7 و 10 عدد است. جهت آشنایی بیشتر با این موارد لطفا مقاله آموزشی تفاوت ساب دامین با پارک دامین و ادان دامین را مشاهده کنید.

14- اطلاعات من را تا چه مدت پس از خرید هاست ایران، به هاست جدید منتقل می کنید؟
پاسخ: در صورتی که وب سایت شما فعال است و در حال حاضر بر روی هاست های یک شرکت دیگر میزبانی می شود، و می خواهید پس از خرید هاست ایران، ما اطلاعات شما را به هاست های میزبان فا منتقل کنیم، جهت فرآیند انتقال اطلاعات ممکن است 1 الی 5 ساعت زمان لازم باشد و در طی انتقال اطلاعات، وب سایت ما دچار قطعی نخواهد شد.

15- سرویس های هاست ایران با وردپرس به صورت کامل سازگاری دارند؟
پاسخ: بله، در حال حاضر وب سایت های وردپرسی زیادی در حال استفاده از سرویس های هاست ایران در میزبان فا هستند، اما نکته مهم آنجاست باتوجه به این که برخی از افزونه های حرفه ای وردپرس دائما نیاز به بروزرسانی دارند و سرور های مبداء آن ها نیز در اروپا است، ممکن است در هنگام بروزرسانی افزونه ها در سرویس های هاست ایران کمی کندی و قطعی رویت شود. بنابراین جهت کارکرد هرچه بهتر و حرفه ای تر وردپرس، ما توصیه می کنیم از سرویس های هاست لینوکس اروپا یا هاست مخصوص وردپرس، جهت میزبانی از یک وب سایت وردپرسی حرفه ای استفاده کنید.

فهرست