سوالات متداول دامنه های ملی و بین المللی

1- دامنه ها تا چقدر وقت بعد از خرید ثبت می شوند؟
پاسخ: بلافاصله پس از این که شما یک سفارش دامنه در میزبان فا ایجاد می کنید و هزینه آن را پرداخت می کنید، دامنه برای شما رزرو و ثبت می شود و پس از آن دیگر هیچکس قادر نیست به جز شما از آن نام دامنه استفاده کند، تمام دامنه های ملّی و بین المللی بلافاصله پس از خرید در میزبان فا ثبت و رزرو می شوند.

2- چقدر وقت پس از ثبت دامنه، دامنه فعال می شود و قابل استفاده است؟
پاسخ: مدت زمان تقریبی جهت فعال و قابل استفاده شدن دامنه های ملی و بین المللی متفاوت است، اگر دامنه شما ملی یا همان ir. باشد، شما میبایست صبر کنید تا کارشناسان شرکت ایرنیک آن دامنه را تایید و فعال کنند. اگر دامنه خریداری شده توسط شما بین المللی باشد مثلا: com. و net. دامنه بلافاصله پس از ثبت رزرو می شود و ایمیل تاییدیه برای مشترک ارسال می شود، درصورتی که مشترک ایمیل تاییدیه را که توسط ریجسترار های جهانی ارسال می شود را بلافاصله تایید کند، دامنه بین المللی نیز سریعا فعال و قابل استفاده می شود، کل فرآیند فعال شدن دامنه های ملی از 6 الی 24 ساعت ممکن است طول بکشد و برای دامنه های بین المللی نهایتا 15 دقیقا زمان لازم است تا دامنه فعال و قابل استفاده شود.

3- اگر دامنه ام را در شرکت میزبان فا ثبت کنم، در آینده می توانم آن را به یک شرکت دیگر منتقل کنم؟
پاسخ: بله، این امکان برای انتقال تمام دامنه های ملی و بین المللی ثبت شده در میزبان فا فراهم است، هنگامی که مشترک تصمیم گرفته باشد دامنه بین المللی خود را از میزبان فا به یک شرکت دیگر منتقل کند میبایست با واحد های پشتیبانی از میزبان فا وارد ارتباط شود و کد epp انتقال دامنه خود را دریافت کند و آن را به شرکتی دیگر منتقل کند، اما اگر دامنه مشترک ملی یا ir. باشد، مشترک از طریق ناحیه کاربری خود در وب سایت nic.ir قادر است دامنه خود را بدون دخالت میزبان فا به یک شرکت دیگر منتقل کند.

4- میزبان فا نماینده ثبتی کدام شرکت های جهانی ارائه خدمات دامنه است؟
پاسخ: میزبان فا دامنه های بین المللی خود را به کمک شرکت joker به ثبت می رساند و دامنه های ملی خود را به کمک شرکت ایرنیک یا همان سازمان فیزیک نظری تهران به ثبت می رساند.

5- میزبان فا قادر است چه پسوند های دامنه ای را به مشترکین خود ارائه دهد؟
پاسخ: میزبان فا در حال حاضر قادر است انواع پسوند های ملی و بین المللی دامنه ها را برای مشتریان خود به ثبت برساند، درصورتی که تمایل دارید از پسوند های قابل ارائه در میزبان فا مطلع شوید می توانید صفحه تعرفه های دامنه را مشاهده کنید، در این صفحه قیمت انواع دامنه ها به همراه تمام پسوند های ثبتی دامنه مشخص است.

6- آیا میزبان فا دامنه ها را به مالکیت شخص ثبت کننده دامنه به ثبت می رساند؟
پاسخ: بله، تمام دامنه های ملی و بین المللی که در شرکت میزبان فا به ثبت می رسد، به نام و مالکیت کامل شخص سفارش دهنده دامنه به ثبت می رسد و این بدین معناست که اطلاعات تماس شخص ثبت کننده دامنه دقیقا در whois دامنه درج می گردد.

7- امکان پشیمانی از خرید و عودت هزینه دامنه ثبت شده در میزبان فا وجود دارد؟
پاسخ: خیر، به دلیل این که سیستم های میزبان فا بلافاصله پس از دریافت سفارش ثبت دامنه، آن دامنه را در سیستم های جهانی دامنه به ثبت می رساند، امکان عودت و لغو هزینه دامنه های ثبت شده به هیچ عنوان وجود ندارد.

8- امکان تغییر نام دامنه پس از ثبت در صورتی که نام دامنه اشتباه وارد شده باشد، وجود دارد؟
پاسخ: خیر، گاهی اوقات ممکن است شرایطی رخ دهد که مشترک کاراکتر های نام دامنه خود را در هنگام خرید اشتباه وارد نموده باشد و سپس نسبت به پرداخت هزینه ثبت دامنه اقدام کرده باشد، باتوجه به این که سیستم های میزبان فا به ریجسترار های جهانی ثبت دامنه متصل هستند و دامنه ها را بلافاصله پس از سفارش به ثبت می رسانند، امکان تغییر نام دامنه و لغو نام دامنه پس از سفارش ثبت دامنه و پرداخت هزینه آن به هیچ عنوان وجود ندارد.

فهرست