خرید سرور قدرتمند
میزبان فا

آیا اطلاعات وب سایت ها بر روی هاست اروپا در خطر تحریم است؟

اجازه دهید در این مقاله کمی با شما صمیمی تر از همیشه صحبت کنم! بهار سال 93 بود، نسبت به الان شرکت کوچیک تری بودیم و برای تامین هزینه های کسب و کار میزبان فا و کارمنداش اغلب پروژه های طراحی سایت هم می گرفتیم! وب سایت مشتری از قبل بر روی هاست های شرکت **** راه اندازی شده بود و مشتری همچنان اصرار داشت وب سایتی هم که ما براش طراحی می کنیم بر روی هاست های شرکت **** پیاده سازی کنیم، شرکت **** یکی از 10 هاستینگ بزرگ ایران محسوب میشد و از درخواست مشتری استقبال کردیم، از سرعت هاست های شرکت **** رضایت کامل داشتیم، هاست های این شرکت در آن زمان بر روی دیتاسنتر Hetzner آلمان ارائه می شد.

5 فروردین 1393 در مسافرت به سر میبردم که مشتری تماس گرفت (مدیر یکی از بزرگترین کارخانجات مواد شوینده ایران) و گفت سایت ما فعال نیست و انگار اصلا همچین سایتی داخل اینترنت وجود نداره، سریعا با موبایلم لب ساحل (جزیره زیبای کیش) اومدم سایت مشتری رو چکاپ کنم و دیدم بله انگار همچین سایتی اصلا داخل اینترنت وجود نداشته، آخرین ایمیل هام رو چک کردم و با این اطلاعیه از شرکت محترم شرکت **** مواجه شده ام! انگار دنیا روی سرم خراب شد

منابع این خبر که هنوز از آن زمان باقی مانده اند را در لینک های زیر می توانید مشاهده کنید.

https://goo.gl/WPw9Wm
https://goo.gl/JKV6hU
https://goo.gl/Gz9dfH

حالا که این مسئله رو مطرح کردیم باید یه کمی درموردش رفع ابهام کنیم و به سوالات متداولی که پس از خواندن اطلاعیه بالا ممکن است در ذهن شما ایجاد شود، پاسخ دهیم:

 1. آیا رخداد این قضیه بخاطر بی مسئولیتی شرکت هاستینگ بوده است؟
  خیر این هاستینگ از اطلاعات مشتریان خود بکاپ گیری نموده است اما پلیس آلمان بکاپ ها را نیز با نهایت بی رحمی از دیتاسنتر خارج کرده است.
 2. درصورت رخداد چنین قضیه ای چه کسی مسئول است و باید خسارت وب سایت ها را جبران کند؟
  هیچکس مسئول جبران خسارت این مشکل نیست، بکاپ گیری از اطلاعات هر وب سایت بر عهده مدیران آن سایت است و درصورت نابودی اطلاعات در شبکه اینترنت، در مواقع فورس ماژور شرکت های هاستینگ مسئول نیستند.
 3. سرانجام این قضیه چه شد آیا اطلاعات وب سایت ها توسط پلیس آلمان بازگردانی شد؟
  بله، پس از 45 روز اطلاعات به صورت کامل بازگردانی شد اما در این مدت خسارت های زیادی به کسب و کار های بر روی این سرور وارد شد.
 4. آیا شرکت میزبان در این مدت برای حفظ رضایت کاربران خود کاری انجام داد؟
  بله، تیم فنی این شرکت سریعا وارد عمل شد و مسئله را با جدیت تمام اطلاع رسانی کرد، سپس سریعا به مدیران سایت هایی که از هاست خود بکاپ داشتند یک هاست جدید ارائه کرد و درصد کمی از کاربران محافظه کار توانستند اطلاعات خود را سریعا بازگردانی کنند و به کسب و کار آنلاین خود ادامه دهند.
 5. رفتار این شرکت با کاربران خود در این زمان چگونه بود؟
  این شرکت محترم در پاسخ به تمام نارضایتی ها و توهین های کاربران تازه وارد، با تمام آن ها همدردی کرد و از تک تک مشتریان خود بارها و بارها معذرت خواهی کرد، این شرکت نمونه اخلاقی که الگو تمام شرکت های هاستینگ است، از خود بنده حداقل 10 مرتبه با نهایت احترام معذرت خواهی کردند.
 6. پس از این حادثه پیشرفت این شرکت متوقف شد و از حرکت باز ایستاد؟
  خیر، این شرکت با پیگیری های مداوم پس 45 روز تلاش های شبانه روزی و تحمل فشار های کاربران، اطلاعات را بازگردانی کرد و سرویس هر کاربر را برای 1 سال دیگر به صورت رایگان تمدید نمود، این شرکت تمام فشار ها را تحمل نمود تا رضایت کاربران خود را جذب کند، هم اکنون این شرکت با قدرت بیشتری به کار خود ادامه می دهد و هوادارن بسیار زیادی دارد.
 7. در نهایت چرا این اتفاق افتاد، چه کسی بی مسئولیتی کرده است؟
  دیتاسنتر و پلیس آلمان، در این حادثه نسبت به ایرانی ها بی انصافی کرده اند، به دلیل تحریم هایی که جهت ممنوعیت خدمات دهی به ایرانی ها وجود دارد، معمولا سازمان ها و دیتاسنتر های خارجی مانند آلمان، نسبت به پیگیری امور ایرانیان بی مسئولیتی می کنند و پس از این حادثه بار ها و بار ها این حادثه رخ داده است.

باز هم این اتفاق در یک شرکت میزبانی دیگر رخ داده است…

طی یک ماه اخیر (تیر ماه سال 1396)، این اتفاق مجددا برای یک شرکت برتر میزبانی دیگر داخل ایران رخ داده است، شرکت میزبانی فوق، یکی از بزرگترین هاستینگ های ایران است و خدمات بسیار باکیفیتی به کاربران خود ارائه می دهد، شرکت موضوع را طی یک اطلاعیه ایمیلی به صورت زیر به کاربران خود اطلاع رسانی کرده است.

منبع غیر رسمی این خبر را می توانید در لینک زیر مشاهده کنید:

https://goo.gl/VWEJTW

مشتریان بزرگ این شرکت چی می گویند؟

مشتریان بزرگ این شرکت مانند خواننده پاپ کشور عزیزمان (آقای سیروان خسروی) در رابطه به مشکل پیش آمده، موضوع را به صورت زیر قضاوت می کنند.

.

جمعی دیگر از مشتریان این شرکت در رابطه با مشکل پیش آمده، در یک برنامه زنده رادیویی موضوع را اینچنین مطرح می کنند:

.

مدیران تمام شرکت های هاستینگ ار فرموده های مجری رادیو متعجب شدند، پاسخ من و جمعی از متخصصین میزبانی به مجری محترم به صورت زیر است:

مسئله اول اینه که قضاوت درمورد مسائل تخصصی میزبانی فقط میبایست توسط افراد متخصص این حوزه انجام شود نه شخصی که هیچگون اطلاعاتی در این زمینه ندارد، درضمن شرکت نامبرده در این زمینه مقصر نیست و اگر پلیس فتا قصد پیگیری داشته باشد میبایست با پلیس فدرال آلمان وارد بحث شود، نه با شرکت میزبانی که خود هم از این قضیه متضرر شده است، مسئله دوم 500 هزار عضو یا 500 هزار وب سایت را از کجا آوردید؟ اگر 500 هزار وب سایت قطع میشد قطعا 90 درصد تجارت الکترونیک ایران خاموش می شد، تعداد سایت هایی که در این قضیه آسیب دیده اند کمتر از 6000 وب سایت تخمین زده می شود، مسئله سوم مدیران متخصص وب سایت های اینترنتی بنا به دلایل خاص مانند کیفیت و پهنای باند مستحکم سرویس های اروپایی میزبانی در آلمان را انتخاب کرده اند، این که مجری میفرماید شما دارید دیتا از کشور خارج می کنید بسیار صحبتی غیر منطقی و غیر تخصصی بود! که خود سلب مسئولیت جهت پیگیری قضیه است، مشترک می تواند بنا به دلایل خود نسبت به خرید هاست اروپا یا ایران اقدام کند و انتخاب کشور میزبانی کاملا امری تخصصی و شخصی است. مسئله چهارم ایشان متوجه مسئله اصلی نشدند و مثال می زنند که یک شرکت میزبانی در اسکاتلند یا انگلیس بوده است و حالا دیگر نیست! درصورتی که مسئله چیز دیگری است و پلیس فدرال آلمان هارد ها را از دیتاسنتر خارج نموده است و دیتاسنتر جایی نرفته است، شرکت میزبانی یک دیتاسنتر معتبر اروپایی را جهت همکاری انتخاب نموده است ?، مسئله پنجم فرض می کنیم که این اتفاق در یک دیتاسنتر ایرانی رخ می داد و پلیس ایران هارد ها را از دیتاسنتر خارج می کرد و جهت پیگیری مسائل قضایی هارد ها را به دادگستری یا پلیس فتا ارائه می داد، آیا باز هم این اتفاق نمی افتاد؟ اطلاعات یک ساعته باز می گشتند؟ آیا همواره یک هفته ای مسائل قضایی در دادگستری های ایران پیگیری می شوند؟ آیا دیتاسنتر های ایرانی خسارتی به کاربران پرداخت می کردند؟ خیر، مجری محترم برنامه به جای بررسی تخصصی و ارائه راهکار های منطقی، کاملا صورت مسئله را تغییر دادند.

.

چه کار کنیم؟ دیگر از هاست اروپا استفاده نکنیم؟

خیر، اگر در حال حاضر وب سایت شما بر روی سرور های اروپا میزبانی می شود و از کیفیت سرویس دریافت شده رضایت کامل دارید، بخاطر این مسائل وب سایت خود را به هاست ایران منتقل نکنید، در ویدیو تفاوت هاست اروپا و ایران، نتیجه تجربیات خود درمورد تفاوت های این دو سرویس ارائه داده ایم، البته که اکثر دیتاسنتر های آمریکایی ایران را تحریم کرده اند و امکان همکاری با دیتاسنتر های آمریکایی به صورت مستقیم وجود ندارد، اما میزبان فا و سایر شرکت های معتبر هاستینگ، قرارداد های همکاری خود را با دیتاسنتر های آلمانی با مشخصات هویتی ایرانی به ثبت نرسانیده اند، ما با مشخصات امارت متحده عربی (دبی) با دیتاسنتر های آلمانی همکاری می کنیم و در این زمینه هیچ خطر تحریمی مشتریان بر روی هاست اروپا میزبان فا را تهدید نمی کند، اما مشکلاتی که برای شرکت های بالا رخ داده بخاطر مسائل حقوقی، مانند شکایت از یکی از وب سایت های بر روی سرور، سرقت اطلاعات کاربران توسط یکی از سایت های بر روی سرور، یا سایر مشکلات حقوقی و کیفری که یک یا چند نفر از مشتریان هاست اشتراکی به وجود آورده اند (شکایت یک شخص حقیقی یا حقوقی از یکی از وب سایت های بروی سرور هاست اشتراکی یا مسائل حقوقی دیگر) رخ داده است، مشکلات بالا ارتباطی با مسائل تحریم ندارد. اما آیا این مشکل ممکن است زمانی برای کاربران میزبان فا هم رخ دهد؟ بله رخداد چنین مسئله حقوقی نه تنها برای میزبان فا، بلکه برای تمام شرکت های هاستینگ حتی هاستینگ هایی که سرویس های خود را از دیتاسنتر ایران ارائه می دهند نیز ممکن است رخ دهد، اما راه چاره چیست؟ چطور از بروز چنین خساراتی جلوگیری کنیم؟ در این زمینه لطفا پاراگراف بعدی را به صورت کامل مطالعه کنید.

.

چرا ما قیمت سرویس های میزبان فا را افزایش می دهیم؟

در مواجهه با چنین مشکلاتی که در ابتدای مقاله خدمت شما مثال زدیم، اولین چیزی که مشتری به شرکت هاستینگ می گوید این است: مقداری ارزان تر یا گران تر بودن سرویس برای ما اهمیتی نداشت، ای کاش از ما پول بیشتری می گرفتید و از اطلاعات ما بیشتر محافظت می کردید، ما در میزبان فا هم اکنون از اطلاعات بر روی سرویس های هاست اروپا، در دولایه بکاپ گیری انجام می دهیم، لایه اول بکاپ در خود سرور است، لایه دوم بکاپ در یک لوکیشن دیگر از همان دیتاسنتر نگهداری می شود، اما اگر قرار بر این باشد که مسائل حقوقی رخ دهد یا بنابر تحریم های اتحادیه اروپا، دیتاسنتر های اروپایی خدمات خود را بر روی کاربران ما به هر نحوی قطع کنند هیچ راهی برای بازگردانی اطلاعات وجود ندارد، تا این که اطلاعات پس از طی شدن چند ده روز بررسی و پیگیری مجددا بازگردانی شود و این قطعی بزرگ حتما به نفع ما و مشتریان ما نخواهد بود، بنابراین باتوجه به رشد چشمگیر تعداد کاربران و طرفداران سرویس های میزبان فا، ما قرارداد هایی با دیتاسنتر OVH فرانسه عقد نموده ایم و از این پس یک لایه از بکاپ های مشتریان خود را بر روی دیتاسنتر OVH کشور فرانسه نیز نگهداری می کنیم، باتوجه به این که حجم داده های میزبانی شده توسط میزبان فا بیش از ده ها ترابایت است، سرمایه گذاری های زیادی جهت خرید تجهیزات ذخیره سازی در دیتاسنتر OVH فرانسه تا کنون انجام شده است، بنابراین باتوجه به افزایش امنیت نگهداری اطلاعات به صورتی که به هیچ عنوان خطر نابودی اطلاعات کاربران میزبان فا را تهدید نکند، تصمیم گرفته ایم تعرفه سرویس های میزبان فا را تا 10 درصد افزایش دهیم، از این که مانند همیشه حامی ما هستید و به امنیت نگهداری از اطلاعات وب سایت خود اهمیت می دهید و مشوق ما در ادامه این مسیر جهت ارائه سرویس های با کیفیت تر هستید از شما سپاس گزاریم، گفتنی است که یکی دیگر از دلایل تاثیر گذار در افزایش قیمت سرویس های میزبان فا، رشد چشمگیر نرخ یورو در ماه های گذشته است که این مورد به صورت کامل در نمودار رشد قیمت یورو (واحد پولی آلمان) که از وب سایت صرافی رویال گرفته شده است کاملا مشهود است.

در پایان تمام مباحث مطرح شده در این مقاله را به صورت زیر می توان خلاصه کرد!

به صورت کلی می توان گفت که اطلاعات وب سایت های بر روی هاست اروپا مشتریان شرکت میزبان فا، به هیچ عنوان در خطر نابودی یا تحریم نیستند، اما به دلیل جلوگیری از حوادث ناگواری که در قدیم تر ها برای مشتریان برخی از شرکت ها رخ داده است، تصمیم گرفته ایم با افزایش 10 درصدی قیمت سرویس های میزبان فا، امنیت نگهداری از اطلاعات را با اضافه کردن سخت افزار های بکاپ گیری مدرن، افزایش دهیم، در حال حاضر از اطلاعات وب سایت های بر روی هاست اروپا شرکت میزبان فا در یک کشور دیگر و در یک دیتاسنتر دیگر نیز بکاپ گیری انجام می شود تا ریسک نابودی اطلاعات درصورت بروز مشکلات حقوقی و بین المللی به صورت کامل رفع گردد، قیمت های جدید از چهارشنبه 1 شهریور 1396 بر روی سرویس های میزبان فا اعمال می شوند، از این که مانند همیشه حامی و همراه ما در این مسیر هستید، از شما سپاس گزاریم.

نکته مهم: در این مقاله با ارائه مثال های واقعی فقط قصد داشته ایم که جدیت موضوع اهمیت بکاپ گیری چند لایه ای در سرویس های اروپا را برای مشتریان شرح دهیم، در این مقاله به هیچ عنوان تصمیم نداشته ایم خدمات شرکت یا شخص خاصی را کم کیفیت یا کم امنیت جلوه دهیم، به همین دلیل از مطرح نمودن نام شرکت ها در این مقاله خودداری کرده ایم!

بروزرسانی: به دلیل عدم اطلاع کامل برخی از کاربران از این اطلاعیه، بروزرسانی قیمت ها در روز شنبه 4 شهریور انجام می شود.

بروزرسانی: قیمت ها در تاریخ 9 شهریور ماه 1396 از 10 تا 15 درصد افزایش یافته اند.

 

 

 

 

 

4.1/5 - (22 امتیاز)

علی یزدان پرست

حدود 8 سالی هست که در زمینه میزبانی وب به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، علی یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های میزبان فا را توسعه می دهد، علی به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

‫۱۹ دیدگاه ها

 1. عرض ادب و احترام

  من یکی از مشتریان میزبان فا هستم
  من مقاله رو مطالعه کردم و بسیار عالی و کامل بود
  من از مشتریان شش ساله میزبان فا هستم ،تمامی نکاتی که فرمودین کاملا منطقی هست و از نظر من که چندین سرویس دارم در میزبان فا این 10 درصد هیچ مشکلی نداره و کاملا هم خوب هست،اینکه میزبان فا اهمیت می ده و همیشه حامی کاربراش هست باعث افتخار من هست.

  موفق و سربلند باشید

  1. سلام و احترام
   جناب ابراهمی عزیز، از این که ما را در روال بهبود سطح کیفی خدمات میزبان فا یاری می کنید و برای بکاپ گیری از اطلاعات وب سایت خود ارزش قائل می شوید، از شما کمال تشکر و قدردانی را داریم.
   سپاسگذارم و موفق باشید ?

 2. سلام
  از اینکه شفاف بیان کردین موضوع قیمت رو و مشکلی که هنوز پیش نیومده رو اطلاع رسانی کردین واقعا ممنونم و تبریک میگم.
  سال پیش یادمه یه بار رو یک سایتی در سرور شما داشتیم تغییرات انجام میدادیم و با مشتری قرار داشتیم که سایت رو نشونش بدیم دقیقا شب قبل دیدم که هیچکدام از تغییراتی که دادیم نیست با تماس با شرکت گفتن که مشکل داشته سرور و انتقال دادین و از بک آپ چند روز پیش استفاده کرده بودین. بدون اطلاع قبلی. نه امیل نه پیامک هیچی.
  ولی الان واقعا خوشحال شدم که موردی که اصلا معلوم نیست پیش بیات یا نه رو عنوان کردین و توضیح دادین
  امیدوارم موفق باشین.

  1. سلام آقای آرش عزیز،
   مسئله ای که میفرمایید حقیقت دارد و به دلیل سوختن هارد یکی از سرور های دیتاسنتر آلمان بود که به لطف لایه های بکاپی که موجود داشتیم قادر شدیم اطلاعات تمام کاربران را بازگردانی کنیم، اما بنده درمورد مسئله پیش آمده مجددا هم عذرخواهی می کنم و انشالله با تدابیری که طی این مدت اندیشیده ایم دیگر به هیچ عنوان شاهد این مسائل نخواهیم بود.
   از اعتماد شما متشکرم ?

  1. سلام
   خانم سحر عزیز، در بالا مدارک و شواهد بسیار زیادی وجود دارد که بخاطر مشکلات تحریم ها اطلاعات برخی از وب سایت های ایرانی به صورت کامل نابود شده است، یکی از تدابیری که می توان اندیشید بکاپ گیری و نگهداری بکاپ در یک کشور دیگر است که حتما مشمول هزینه های اضافی می شود و البته که بکاپ گیری هفتگی از چندهزار وب سایت و انتقال تمام آن ها به یک کشور دیگر و نظارت بر روی تمام آن ها کاری بسیار دشوار و زمان بر نیز هست اما برای حفظ اطلاعات کاربرانمان مجبور به انجام آن شده ایم…
   با این حال اگر شما راه حل بهتری سراغ دارید بفرمایید.
   تشکر

  2. ببینید ده درصد افزایش آنچانان نیست!
   وقتی شرکت هاستینگ سعی می کنه امکانات و پشتیبانی خوب ارائه بده و برای همین منظور چنین مقاله ای هم نوشته میشه که کاربران توجیه و روشن بشند!هدف شرکت این نیست پول زیادی بگیره یا بخواد فقط بگه پول بدین،هدف این هست که اگر زمانی چنین اتفاقاتی افتاد کاربر دچار مشکل نشه،من طی این سال ها که با میزبان فا کار می کنم همیشه سعی در مشتری مداری داشتند و خوب گرفتن یک سرور و بکاپ گرفتن شامل هزینه و زحمت زیادی میشه به خاطر همین.

  3. بک‌آپ گرفتن از اطلاعات یک وبسایت مسئولیتی نیست که میزبانی وبسایت‌ها اون رو متحمل بشن، اما برای اینکه در جهت جذب مشتری حرکت کنن و رضایت مشتری باشه تمامی سرویس‌های هاستینگ این کار رو انجام میدن، حالا وضعیت طوری شده که به دلایلی مثل تحریم، نبود کپی‌رایت در کشور و گزارش دادن یک سایت که اهمیتی به کپی‌رایت نمیده و… خیلی مسائل دیگه از این دست ممکنه تا به طور کلی سرور یک میزبانی رو ضبط کنند مشابه همین چند اتفاقی که نمونه‌های بیشتری هم رخ داده یا حتی مشابه اتفاقی که برای سرور بلاگفا رخ داد که سرور مشکل فنی پیدا کرده بود و بعد از 2 ماه کار روی سرور توسط شرکت سازنده نتونستند تا به طور کلی اطلاعات وبلاگ‌ها رو بالا بیارن و مجبور به استفاده از بک‌آپ تقریبا یک سال پیش شدند.
   پس حکم اقتضا می‌کنه که یک میزبانی وب همچون میزبان‌فا بیاد و برای اطمینان و جلوگیری از مشکلاتی که در آینده احتمال رخ دادن اونها به همون دلایلی که گفته شد، خصوصا کپی‌رایت که گزارش دادن سایت‌ها هم داره در این زمینه بیشتر میشه، در چند کشور مختلف بیاد و به صورت مداوم از سایت‌های میزبانی شده نسخه بک‌آپ تهیه کنه تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتونه مشکلات رو برطرف کنه.
   از طرف دیگه اگر همین دو مثال ذکر شده در مقاله رو در نظر بگیرید برای نت‌افراز 45 روزی طول کشید تا بتونه سایت‌ها رو مجددا ران کنه و بالا بیاره، اما خودتون فکر کنید که این 45 روز چه ضربه‌ای به سایت‌ها میزنه؟ یک سایتی حتی یک روز که از دسترس خارج بشه کلی ضربه میبینه و حداقل باید چند روزی تلاش کرد تا دوباره بشه به حالت قبلی برگشت، پس هرچی این بازه زمانی از دسترس خارج شدن سایت کمتر باشه هم مشتری چون خود شما، و هم شرکت میزبانی مثل میزبان‌فا کمتر متضرر خواهند شد و میشه گفت که تقریبا به صفر هم میرسه!
   امیدوارم که توضیحاتی که دادم براتون قانع کننده بوده باشه و ازش استفاده کرده باشید 🙂

 3. سلام به شما عزیزان
  البته اون بندگان خدا یعنی شرکت نت افراز پول خیلی کمی برای هاست های اشتراکی دریافت می کردند و اصلا قابل مقایسه با سرویس های شما نیست، به همین دلیل اونها این امکان رو نداشتند که بخوان هزینه های اضافه بابت تهیه بک آپ بپردازند.
  واقعا شرکتشون عالی عمل کرد و خیلی خوب تونست بهران رو مدیرت کنه و دوباره به رشد خودش ادامه بده و مشتریان خودش رو راضی نگه داره، هرچند این اتفاق تقریبا از کنترل اون شرکت خارج بود و در اصل مسئولیتش به پای اونها نبود، اما برعهده گرفت و نهایت تلاش خودش رو برای جلب رضایت مشتریانش انجام داد و این رفتار اونها بسیار عالی و مثال زدنی هست
  میزان هزینه ای که شما برای خدمات جدید به سرویس هاتون اضافه کردین هم هزینه زیادی نیست و کاملا قابل توجیه هست، اینکه بک آپ ها رو در یک کشور دیگر هم نگهداری کنین و انقدر هزینه کمی به سرویس ها اضافه کنین، هیچ مشکلی نیست.
  موفق موید باشید.

  1. سلام
   جناب شمسی عزیز؛
   بله کاملا حق با شماست، بنده نیز در آن زمان از مشتریان آن شرکت بودم و همانطور که در مقاله نیز شرح دادم، با بنده نیز به عنوان مشتری رفتار بسیار مناسبی انجام شد و نه تنها از اعتبار این شرکت کم نشد، بلکه بخاطر برخورد حرفه ای که داشتند به اعتبار آن ها اضافه هم شد و مدیریت بحران بسیار عالی داشتند.
   البته بکاپ گیری چند لایه ای فقط مستلزم صرف هزینه بیشتر و خرید سرور بکاپ نیست، بلکه کنترل پنل های سی پنل و دایرکت ادمین به صورت پیشفرض امکان ست کردن چندین لایه بکاپ گیری در زمان های متفاوت را ندارند، بنابراین در حدود یک ماه است که ما داخل میزبان فا با چالش بزرگی به نام بکاپ گیری لایه سوم در زمانی متفاوت با سایر لایه های بکاپ گیری و transfer یکی یکی اطلاعات بدون فشار بر روی پورت های سرور و انتقال به سرور های فرانسوی بوده ایم و ده ها مشکل دیگر…
   که در نهایت پس از زحمات فراوان دوستان برنامه نویس و مدیر تیم فنی، قادر شدیم اسکریپت های کاملا انحصاری طراحی کنیم که به صورت اتوماتیک از اطلاعات وب سایت مشتریان یکی یکی بکاپ گیری و به سرور فرانسه منتقل کنند.
   بکاپ گیری از وب سایت مشتریان **هاست وردپرس** هم به دلیل اهمیت بسیار بالای مشتریان این سرویس برای شرکت، به صورت هر روزه بر روی سرور فرانسه انجام می شود.
   موفق باشید.

 4. با سلام

  واقعا وقت خوندن این متن رو ندارم. میشه خیلی خلاصه بفرمایید الان دقیقا چه کاری باید کرد که با چنین مشکلاتی مواجه نشیم؟

  1. سلام
   دوست عزیز ما این متن رو برای شما نوشتیم! لطفا اگر وب سایتتون براتون اهمیت داره زمان صرف کنید و مطالعه کنید.
   اما اگر حوصله خواندن ندارید به خلاصه موضوع توجه کنید:
   به صورت کلی می توان گفت که اطلاعات وب سایت های بر روی هاست اروپا مشتریان شرکت میزبان فا، به هیچ عنوان در خطر نابودی یا تحریم نیستند، اما به دلیل جلوگیری از حوادث ناگواری که در قدیم تر ها برای مشتریان برخی از شرکت ها رخ داده است، تصمیم گرفته ایم با افزایش 10 درصدی قیمت سرویس های میزبان فا، امنیت نگهداری از اطلاعات را با اضافه کردن سخت افزار های بکاپ گیری مدرن، افزایش دهیم، در حال حاضر از اطلاعات وب سایت های بر روی هاست اروپا شرکت میزبان فا در یک کشور دیگر و در یک دیتاسنتر دیگر نیز بکاپ گیری انجام می شود تا ریسک نابودی اطلاعات درصورت بروز مشکلات حقوقی و بین المللی به صورت کامل رفع گردد، قیمت های جدید از چهارشنبه 1 شهریور 1396 بر روی سرویس های میزبان فا اعمال می شوند، از این که مانند همیشه حامی و همراه ما در این مسیر هستید، از شما سپاس گزاریم.
   موفق باشید.

 5. سلام
  اینکه تلاش میکنید تا خدمات بهتری ارائه بدین عالیه و تشکر میکنم و اینکه هزینه 10 درصد هم خیلی زیاد نیست و منطقی هست.
  سوال من اینه بعد از افزایش قیمت آیا همانطور که در متن ذکر کردین، به هیچ عنوان مشکلات ذکر شده برای کاربران میزبان فا بوجود نخواهد آمد؟
  یا اینکه قرار هست اگر اتفاق مشابهی بیافتد با دلایل مختلف میزبان فا مقصر نباشد و فقط عذر خواهی کند!!
  لطفا این موضوع رو شفاف تر بیان کنید.
  باتشکر

  1. سلام
   آقای حامد عزیز،
   ضمن عرض تشکر بابت کامنت شما، خیر در آینده مشکلاتی که مرتبط با نابودی و تحریم اطلاعات یا از بین رفتن اطلاعات بر روی هارد سرور باشد برای مشترکین میزبان فا رخ نمی دهد، چرا که میزبان فا در چندین لایه خارج از سرور اصلی، از اطلاعات وب سایت متشکرین خود بکاپ گیری می کند.
   موفق باشید.

 6. سلام و روز بخیر
  بابت این مقاله کامل از شما تشکر می کنم.
  با توجه به توضیحات نهایی شما، یک سوال برای من که از سرور آلمان شما استفاده می کنم بوجود آمده این است که با توجه به این که شما بکاپ گیری اطلاعات را در چندین لایه انجام می دهید، آیا اگر شخصی به هر دلیلی به مشکل برخورد و نیاز به بکاپ داشته باشد، این بکاپ در اختیار آن قرار داده می شود یا خیر؟

  1. سلام
   جناب ایزدی مهر عزیز،
   بنده سرویس شما را بررسی کردم، شما از سرور مجازی استفاده می کنید و این خبر فقط مرتبط است با سرویس های میزبانی وب و هاست، سرویس های سرور مجازی شرکت شامل هیچکدام از سطوح بکاپ گیری نیستند و در تمام دنیا از سرور مجازی بکاپ گیری انجام نمی شود، اگر به بکاپ گیری حتما نیاز دارید یک تیکت بزنید تا بچه های فروش به جای سرور مجازی به شما یک هاست قدرتمند و پرسرعت که بکاپ گیری منظمی نیز دارد، ارائه دهند.
   موفق باشید.

 7. سلام
  من هم یکی از مشتریان نت افراز بوده ام از قدیم تا الان هم بهترین شرکت از نظر من است و اعتبارش را از دست نداده است.
  یه سوال داشتم خب چرا ما که شاهد این مسائل هستیم شما سرور ها را از دیتاسنتر دیگری مثل OVHSAS فرانسه یا Redstation انگلیس نمیخرید؟ تشکر از هاستیتگ و پشتیبانی عالیتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا