آموزش های وردپرس

مشکلات کد کپچا در وردپرس و نحوه رفع ان ها

حین خرید هاست و دامنه جهت راه اندازی وبسایت باید با انتخاب هاست بسیار امن با فایروال های سخت افزاری مانند هاست  ابری یا هاست وردپرس کار خود را آغاز کنید این انتخاب اولین گام از مقوله امنیت محسوب می شود و پس از آن می بایست اقدامات دیگری در خصوص افزودن لایه های امنیتی انجام دهید. کپچا یک روش بسیار مناسب است که با استفاده از آن می توان امنیت وب سایت را به شکل بهینه ای افزایش داد. از این قابلیت برای محافظت از وب سایت در برابر ربات ها و برنامه های مختلف که اقدام به تولید اسپم می کنند، استفاده می شود. چرا که برای این امکان به صورت ویژه برای تمایز انسان ها و ربات ها طراحی شده است و برای ربات ها تایید این موضوع که من ربات نیستم در حال حاضر دشوار است. اما موضوعی که وجود دارد این است که گاهاً در هنگام فعالسازی ریکپچا روی وب سایت وردپرسی ممکن است با خطا رو به رو شوید. شناخت این خطاها و رفع آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله از پایگاه دانش میزبان فا تصمیم داریم به بررسی خطاها و مشکلات مربوط به کپچا در وب سایت های وردپرسی و نحوه رفع این خطاها بپردازیم. پس اگر شما هم در این زمینه با خطا رو به رو شده اید و قصد رفع خطا کپچا را برای وب سایت وردپرسی خود دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. 🙂

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

رفع خطا کپچا در سایت های وردپرسی

فعالسازی قابلیت کپچا برای محافظت از وب سایت در برابر ربات ها و حملات اسپم توسط آنها امری بسیار مهم است. اما موضوعی که باید به آن توجه لازم را داشته باشید این است که گاهاً ممکن است در هنگام تلاش برای فعال کردن کپچا یا بعد از آن با خطاهایی رو به رو شوید. شما باید این خطاها را شناخته و در راستای رفع مشکل خطای کپچا اقدام نمایید. در غیر این صورت نه تنها فعال نمودن آن مشکلی را حل نمی کند، بلکه به مشکلات شما نیز اضافه خواهد شد.

اگر هنوز در خصوص راه اندازی و فعالسازی قابلیت کپچا روی بخش های مختلف سایت خود اقدام نکرده اید می توانید راهنمای قدم به قدم زیر را مطالعه نموده و در خصوص افزایش امنیت وبسایت خود اقدام کنید.

کپچا وردپرس

معرفی انواع مختلف خطاهای کپچا

در هنگام فعالسازی قابلیت کپچا روی وب سایت خود ممکن است با خطاهای مختلفی رو به رو شوید. هر یک از این خطاها دلیل مشخصی دارند و تا زمانی که به شناخت کافی درباره آنها و دلیل بروزشان دست پیدا نکنید، می توانید در زمینه رفع آنها گامی بردارید. انواع مختلف خطاهایی که می توانید در هنگام فعالسازی recaptcha یا بعد از آن با آنها رو به رو شوید، عبارتند از:

 • Invisible reCAPTCHA is not invisible
 • ReCAPTCHA was not entered correctly
 • خطا برای مالک سایت: Invalid domain for Site Key
 • ReCAPTCHA couldn’t find user-provided function
 • Google ReCAPTCHA in localhost
 • Cannot contact reCAPTCHA
 • Checkbox reCAPTCHA is not showing
 • reCAPTCHA not working in Chrome
 • خطا برای مالک سایت: نوع کلید معتبر نیست
 • reCAPTCHA badge showing

رفع خطا کپچا در سایت های وردپرسی

با ما همراه باشید تا هر یک از این خطاها را به شکل دقیق به شما معرفی کنیم و در نهایت نحوه رفع خطای کپچا را در صورت بروز هر یک از خطاهای نامبرده را به شما آموزش دهیم. در ادامه به بررسی معرفی انواع خطاهای کپچا و نحوه رفع هر یک از این خطاها خواهیم پرداخت.

1- خطا Invisible reCAPTCHA is not invisible

اگر شما از کپچا نامرئی روی وب سایت خود استفاده می کنید و گوگل فعالیت های شما را مشکوک می داند، این خطا به شما نمایش داده می شود. به طور معمول زمانی که فردی چندین بار با یک آدرس IP تلاش کند تا وارد وب سایت شما شود، گوگل این فرآیند را مشکوک قلمداد می کند. به همین دلیل بعد از کلیک روی عبارت من ربات نیستم معمولا چالش تصاویر نیز نمایش داده می شود. این روند به طور کلی مناسب به شمار می رود چرا که به گوگل این اطمینان را می دهد که شما انسان هستید و با یک ربات رو به رو نیست.

2- مشکل ReCAPTCHA was not entered correctly

گاهی ممکن است بعد از تایید کپچا شما با پیغامی تحت عنوان The reCAPTCHA was not entered correctly مواجه شوید. برای این خطا می توان به 3 دلیل عمده اشاره کرد:

 1. کلیدهای وب سایت شما صحیح نمی باشد. در این صورت کاری که باید انجام دهید این است که کلیدهای کپچا را دوباره وارد کرده و اطمینان حاصل کنید که میان حروف و اعداد هیچگونه فاصله ای وجود ندارد.
 2. اگر برای برخی از صفحات وب سایت شما گواهینامه SSL فعال شده باشد و برخی دیگر دارای این گواهینامه نمی باشد، شما با این خطا رو به رو می شوید. برای حل این مشکل باید اطمینان حاصل کنید که گواهینامه SSL برای صفحات فرم شما فعال می باشد.
 3. اگر به صورت همزمان از دو افزونه برای فعالسازی کپچا استفاده می کنید، ممکن است میان آنها تداخلی صورت گرفته باشد. در چنین شرایطی برای رفع خطا کپچا باید یکی از این افزونه ها را غیرفعال کنید.

رفع خطا ReCAPTCHA was not entered correctly کپچا

3- خطا Invalid domain for Site Key

اگر شما در حال استفاده از قابلیت RECATCHA روی وب سایت خود هستید و با کلیک روی آن با خطای ERROR for site owner: Invalid domain for site key رو به رو می شوید، لازم است بدانید که کلید سایتتان دیگر اعتبار ندارد. برای رفع این مشکل کپچا باید در ابتدا اطمینان حاصل کنید که لینک وب سایتتان به صورت دقیق در تنظیمات کلید سایت قرار گرفته است. سپس برای رفع مشکل یک کلید جدید را ایجاد نمایید. در نظر داشته باشید که نیازی به اضافه کردن ساب دامنه ها به صورت جداگانه ندارید و وارد کردن آدرس وب سایت اصلی به تنهایی کافی است.

رفع خطا Invalid domain for Site Key کپچا

4- خطا ReCAPTCHA couldn’t find user-provided function

زمانی که از افزونه دیگری استفاده می کنید که تنظیمات کپچا را پشتیبانی می کند و در هر صفحه نیز دارای یک اسکریپت است ، خطای فوق را مشاهده می کنید. در چنین شرایطی شما باید تداخل پیش آمده را حل نمایید تا بتوانید از قابلیت CAPTCHA به درستی در وب سایت خود بهره ببرید.

در صورتی که دو افزونه با عملکرد مشابه و توابع یکسان را به صورت همزمان در حالت فعال قرار دهید احتمال بروز ناسازگاری و تداخل وجود دارد در چنین شرایطی می بایست افزونه ناسازگار را شناسایی کرده و آن را غیرفعال نمایید. در خصوص رفع تداخل افزونه ها می توانید از راهنمای قدم به قدم زیر استفاده نمایید.

تداخل افزونه ها در وردپرس و نحوه رفع آن

5- مشکل Google ReCAPTCHA in localhost

اگر شما با استفاده از لوکال هاست وب سایت خود را مدیریت می کنید، می توانید به راحتی قابلیت کپچا را در وب سایت خود فعال کرده و مورد استفاده قرار دهید. اما موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که طی یک پیغام به شما گفته می شود که در حال استفاده از لوکال هاست هستید. این رفتار طبیعی بوده و برای شما مشکلی را ایجاد نمی کند.

6- خطا Cannot contact reCAPTCHA

زمانی که صفحه ای که دارای کپچا است بارگذاری می شود، ممکن است با این خطا رو به رو شوید. برای رفع این خطای کپچا باید اتصالات اینترنتی خود را بررسی کرده و دوباره صفحه مورد نظر را بارگذاری نمایید. معمولاً مشکل در اتصال یکی از دلایل اصلی است که می توان برای نمایش این خطا در نظر گرفت. اما گاهی نیز زمانی که کلید ریکپچا روی حالت v2 قرار گرفته و در صفحه CAPTCHA نامرئی باشد نیز این خطا نمایش داده می شود. در چنین شرایطی باید کلید کپچا را بررسی کنید.

آموزش رفع خطا Cannot contact reCAPTCHA کپچا

7- مشکل Checkbox reCAPTCHA is not showing

برای نمایش کپچا روی صفحات باید از جاوا اسکریپت استفاده نمایید. حال اگر در زمینه نمایش این قابلیت با مشکل مواجه شدید، باید بدانید که یک مشکل در جاوا اسکریپت صفحه مورد نظر رخ داده است. در چنین شرایطی بهترین کاری که می توانید به منظور رفع خطای کپچا انجام دهید این است که کدهای جاوا اسکریپت صفحه فوق را مورد بررسی قرار دهید.

8- خطا reCAPTCHA not working in Chrome

یکی از موضوعاتی که گاهاً در خصوص کپچا پیش آمده این است که در برخی از مرورگرها به ویژه مرورگر Chrome افراد در هنگام تلاش برای استفاده از این قابلیت با خطا رو به رو می شوند. دلایل زیادی برای نمایش خطا در این مرورگر وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 1. مرورگر شما باید به آخرین نسخه خود بروز رسانی شود.
 2. قابلیت کپچا با برنامه های تغییر IP که مورد استفاده قرار می دهید همخوانی ندارد.
 3. آدرس IP سیستم شما جزء محدوده IP های بلاک شده است.
 4. وب سایت فوق به بدافزارها آلوده شده است.

9- خطا برای مالک سایت: نوع کلید معتبر نیست

اگر شما از قابلیت کپچا روی وب سایت خود استفاده می کنید اما با خطای ERROR for site owner: Invalid key type رو به رو می شوید، باید بدانید که نوع کلید کپچایی که مورد استفاده قرار می دهید اشتباه است. به عنوان مثال شما نمی توانید از کلیدهای V3 برای کپچا V2 استفاده کنید. در صورت استفاده از کلید اشتباه این خطا برای شما نمایش داده خواهد شد. به منظور رفع خطای کپچا باید کلیدهای CAPTCHA خود را مورد بررسی قرار داده و اطمبنان حاصل کنید که پیکربندی آن درست است.

آموزش زفع خطا برای مالک سایت: نوع کلید معتبر نیست کپچا

10 مشکل reCAPTCHA badge showing

برخی از افراد دوست ندارند نماد RECAPTCHA در صفحه نمایش داده شود. اما به دلیل تطبیق با شرایط گوگل باید این نماد در صفحه درج شود. برای حذف آن می توانید از CSS سفارشی استفاده کنید. برای این کار باید کد زیر را به CCS صفحه مورد نظر خود اضافه نمایید:

.frm_form_field .grecaptcha-badge { 
 display:none;
}

با استفاده از این کد دیگر عنوان recaptcha در صفحات وب سایت شما نمایش داده نمی شود.

رفع خطا reCAPTCHA badge showing کپچا

در این مقاله از پایگاه دانش میزبان فا تلاش ما بر این بوده است تا به شکلی مناسب به بررسی خطاهای اصلی مربوط به کپچا و نحوه رفع آنها بپردازیم. با توجه به اینکه کپچا نقش بسیار مهمی را در افزایش امنیت یک وب سایت ایفا می کند، شناخت خطاها و مشکلات مربوط به آن و راه حل مناسب برای رفع آنها می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. در واقع رفع خطا کپچا یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید برای راستای بهبود امنیت وب سایت خود انجام دهید در غیر این صورت هکرها می توانند به راحتی و با استفاده از ربات ها یا برنامه های طراحی شده به سمت وب سایت شما محتوای اسپم ارسال کرده و شما را دچار مشکل سازند. وجود کپچا یک لایه امنیتی به وب سایت شما اضافه خواهد کرد. در صورتی که مقوله امنیت برای شما بسیار اهمیت دارد می توانید هنگام خرید هاست و دامنه دقت زیادی به خرج داده و یک سرویس قدرتمند و امن مثل هاست وردپرس یا هاست ابری انتخاب نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی می توانید از طریق بخش دیدگاه های مقاله فوق با ما در ارتباط باشید.

خرید هاست ابری

درناز خیبرگیر

چند سالی است که کار ترجمه را دنبال کرده و اکنون در زمینه تولید محتوا فعالیت می کند. او در حال حاضر به تیم تحریریه میزبان فا پیوسته است.

نوشته های مشابه

‫۴۴ دیدگاه ها

 1. سلام.من با eror شماره 9 مواجه شدم.منتها نمیتونم وارد حساب وردپرس بشم به خاطر همین خطا
  الان چجوری میتونم مشکلمو برطرف کنم؟

  1. با سلام دوست عزیز
   این خطا زمانی نمایش داده می شود که Site Key و Secret Key تعیین شده در افزونه با مواردی که برای حساب کاربری خودتان تعیین کرده اید یکسان نباشد. در همین راستا نیز شما می توانید آموزش ساخت کپچا در وردپرس را مطالعه نمایید.
   موفق و پیروز باشید

 2. سلام خسته نباشید ما توی سایتمون از افزونه من ربات نیستم استفاده کردیم و از سایت خارج شدیم ولی چون خطا داره افزونه نمیتونیم دوباره وارد سایت بشیم چجوری میشه مشکلو حل کنیم؟ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام روزبخیر؛
   شما می تونید از طریق هاست افزونه مورد نظر رو با تغییر نام پوشه افزونه غیر فعال کنید و سپس وارد پیشخوان وردپرس بشید.
   در مسیر /public_html/wp-content/plugins افزونه مورد نظرتون رو پیدا کنید، نام پوشه رو تغییر بدید افزونه غیر فعال میشه.

 3. سلام
  راستش من میخواستم وارد نرم افزار اسپاتیفای بشم اما یه مشکل دارم
  وقتی میزنم من ربات نیستم به مشکل برمی‌خوریم
  و الان متوجه شدم بخاطر ReCAPTCHA
  نمیدونم چطوری باید درستش کنم میشه لطفا
  راهنمایی کنید
  ممنون

  1. سلام روزبخیر فاطمه عزیز،
   لطفا توشیح بدید چه اروری دریافت میشه یا چه اتفاقی میفته؟

 4. ببخشید مشکل من در خطای Your response to the CAPTCHA appears to be invalid. Please re-verify that you’re not a robot below است و هربار دوباره وریفای میکنم این خطا رو نشان میده

  1. سلام و احترام؛
   این اعلان نشون مده به درستی ریفای صورت نگرفته است و مجددا می بایست روی تصاویر مربوطه کلیک نمایید.

 5. سلام
  به چه صورت می تونم key های مربوط به سرویس ریکپچا رو که قبلا ثبت نام و دریافت کردم رو مجدد ببینم ، من key ها رو قبلا دریافت کردم الان سایت وردپرسی اجازه لاگین به محیط ادمین رو نمیده می خواستم key های ریکپچا رو بررسی کنم ولی نمی تونم از http://www.google.com/recaptcha پیداشون کنم.

  1. با سلام دوست عزیز
   برای رفع مشکل پیش آمده شما باید از طریق آدرس https://www.google.com/recaptcha/admin اقدام نمایید. سپس Site key صحیح را از میان لیست نمایش داده شده انتخاب نموده و بعد از کلیک روی گزینه Settings نیز از طریق بخش domain قرار گرفته در آن آدرس دامنه صحیح را انتخاب و اضافه نمایید.
   ارور ادمین کپچا
   موفق و پیروز باشید

 6. من هنگام لاگین به محیط ادمین وردپرس خطای
  Authentication failed.
  You have entered an incorrect reCAPTCHA value
  دریافت میکنم ، حتی key ها رو تغییر دادم باز هم اجازه لاگین نمیده. دامنه و هاست هم داخلی هست. این مشکل الان حدود ده روز هست اتفاق میافته.

  1. سلام وقت بخیر؛
   از چه افزونه ای برای اجرای کپچا استفاده کردید؟

 7. سلام من با این خطا روبرو شدم و نمی تونم وارد پنل کاربری بشم شما می توانید این خطا رفع کنید اگر جواب مثبت هست لطف هزینه را اعلام بفرمایید خطا Invalid domain for Site Key

  1. با سلام دوست عزیز
   همانطور که در مقاله نیز اشاره شده است لازم است کلید سایت خود را بررسی نمایید. در همین راستا شما باید وارد صفحه https://www.google.com/recaptcha/admin شده و سپس site key درست را از میان لیستی که به شما نمایش داده می شود انتخاب نمایید و سپس از طریق بخش تنظیمات آدرس دامنه صحیح خود را وارد نمایید.
   ارور کپچا
   با اینکه می توانید از طریق بخش phpmyadmin وارد بخش تنظیمات دیتابیس خود شده و مسیر SQL>Run SQL query را دنبال کرده و کد زیر را در باکس مشخص شده قرار داده و تغییرات را ذخیره کنید تا کپچا به صورت کامل غیرفعال شود.
   UPDATE tblconfiguration SET value = '' WHERE setting = 'CaptchaSetting';
   موفق و پیروز باشید

 8. سلام
  مشکلم برطرف شد، در واقع با تریس کردن خط به خط کد های افزونه متوجه شدم درخواست curl ی که وردپرس برای گوگل ارسال میکنه تایم اوت میشوند و نمیتونست کپچا رو وریفای کنه برای همین من زمان تایم اوت شدن درخواست رو یک ثانیه افزایش دادم و درخواست ارسال شد و وریفای انجام میشه.
  تشکر

  1. با سلام دوست عزیز
   به طور کلی هر کد کپچایی بعد از یک بازه زمانی مشخص منقضی می شود. به همین دلیل نیز اگر شما برای مدتی طولانی در صفحه ای بودن فعالیت حضور داشته باشید، با این ارور مشاهده می شود. برای رفع آن تنها کافی است که کد کپچا را به کمک علامتی که در کنار آن قرار گرفته است، تازه سازی کنید.
   موفق و پیروز باشید

 9. با سلام
  من کپچا کد را در لوکال هاستم فعال کردم و الان نمیتونم وارد بشم چون میگه روی لوکال هاست هستی.
  باید چه کاری انجام بدم که بتونم حذفش کنم؟
  خطا:
  Localhost is not in the list of supported domains for this site key.

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  با سپاس

  1. سلام و احترام؛
   برای غیرفعال کردن افزونه در لوکال هاست می تونید به مسیر نصب وردپرس مراجعه کنید سپس به پوشه wp-content و بعد پوشه plugins مراجعه کنید.
   در نهایت پوشه ای تحت عنوان افزونه مورد نظرتون مشاهده می کنید که با تغییر نام پوشه افزونه غیر فعال خواهد شد.

 10. سلام وقت بخیر
  من افزونه فرم تماس 7 رو نصب کردم، ولی توی قسمت فرم، آیکون recaptcha وجود نداره،
  تو قسمت یکپارچه سازی ، تنظیمات همگام سازی رو هم انجام دادم و این پیام رو هم نشون میده reCAPTCHA is active on this site.

  ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

  1. سلام و احترام زهرا جان؛
   ما از افزونه ReCaptcha v2 for Contact Form 7 در کنار فرم تماس استفاده میکنیم.

 11. با سلام و خسته نباشید
  بنده با ارور شماره 9 مواجه شدم
  و در حال حاضر امکان وارد شدن به ورد پرس رو بهم نمیده چیکار باید بکنم؟؟
  با تشکر

  1. سلام و احترام؛
   می بایست کپچای تعریف شده و همچنین تنظیمات افزونه کپچای خود را مورد بررسی قرار دهید همانطور که ذکر شد ورژن کپچا با ورژن انتخابی در بخش تنظیمات افزونه کپچا می بایست یکسان باشد.

 12. سلام خسته نباشید
  من از همه روشاییکه گفته شده چه تو سایت چه تو کامنتا استفاده کردم هیچ کدوم جواب نمیده
  گزینه next رو نمیشه زد یا ورود رو کلا نشون نمیده مشکل من فقط همینه
  (برای اینستاگرام مشکل پیدا کردم)

  در ضمن زیر من ربات نیستم مینویسه این سایت به حداکثر تعداد مجاز ریکپچا رسیده
  this site is exceedind recaptcha quota

  لطفا اگه دقیقا مشکل منو داشتید و تونستید حلش کنید جواب بدید لطفا🙏

 13. سلام ببخشید من با اعلان verification expired check the check box again مواجه میشم باید چیکار کنم

  1. سلام و احترام؛
   هر کد کپچایی دارای یک بازه زمانی است. در صورتی که مدت زمان زیادی در صفحه حضور داشته اید یا بنابه هر دلیلی بازه زمان تکمیل کپچا منقضی شده می بایست روی آیکن رفرش کنار کپچا کلیک نموده و مجددا کپچا را تکمیل کنید.

 14. کپچا سایت من نمایش داده نمیشه ولی خطای نزدن تیک روبات رو نمایش میده باید چیکار کنم. نمی تونم وارد سایتم بشم

  ممنون میشم راهنمایم کنید

 15. درود
  گوشی شیائومی one هستش،سیم کارت رو جابجا کردم و مشکل برای کل برنامه هام پیش اومده. الان ۱ هفتس ک سرکار نمی‌رم همش داخل گوشیم هستم،لطفا کمک کنید متشکرم

 16. سلام من توی استیم وقتی میزنم ربات نیستم تیک درست میزنه تصوریم برام نمیاره قتی لاگینو میزنم ارور میده لطفا جواب بدین

 17. سلام من توی استیم وقتی میزنم ربات نیستم تیک درست میزنه تصوریم برام نمیاره قتی لاگینو میزنم ارور میده لطفا جواب بدین.

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   نوع و ورژن کپچا خود را با تنظیماتی که در افزونه اعمال نموده اید مطابقت دهید.

  1. سلام من با خطای 9 مواجه شدم
   از whmcs استفاده میکنم و invisibel رو فعال کردم و کلیدشو اشتباه زدم
   الان نمیشه وارد پنل مدیریت شد و غیرفعال یا اصلاحش کرد
   راه هایی که ارائه دادین واسه وردپرس بود برای whmcs ممنون میشم راهنمایی کنید

 18. سلام و خسته نباشد
  من با خطای
  خطا برای مالک سایت: نوع کلید معتبر نیست
  مواجه شدم لطفا راهنمایی کنید من عنوان کاربر سایت به این مشکل بر خوردم
  باتشکر

 19. سلام، برای تنظیمات گوگل ریکپچا در حالت لوکال هاست، نام دامنه را چه بنویسیم؟ متشکرم

  1. سلام و احترام دوست عزیز؛
   به ادرس google.com/recaptcha/admin مراجعه نموده و در بخش Domains عبارت localhost را اد کنید.

 20. سلام روزتون بخیر
  من تازه ثبتنام کردم
  بات کپچا رو ک نصب کردمclinet key رو کپی میکنم و وارد بات ک میکنم همش هشدار login failed میده
  چه کنم؟

 21. سلام ، چرا تصاویر ریکپچا کوچیک هستن و نمیشه انتخاب شون کرد؟هم روی گوشی هم روی مانیتور کامپیوتر امتحان کردم ولی تصاویر کوچکن و فقط قسمت بالاش نشون داده میشه، راهنمایی میکنید ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا